PIERNIK'18 - Pociągiem do Torunia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa przejazdu: 
Poznań Główny - Poznań Garbary - Gniezno - Mogilno - Inowrocław - Toruń Główny - Toruń Miasto.

Termin kursowania:  13 kwietnia 2018, piątek oraz 20 lipca 2018, piątek

Pociąg turystyczny PIERNIK wyruszy z Poznania Głównego i pokona trasę przez Gniezno, Mogilno, Toruń Główny do Torunia Miasto. Skład na trasie z Poznania do Torunia będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, natomiast na trasie powrotnej tj. z Torunia do Poznania przejazd pasażerów zaplanowano na pokładzie planowego pociągu pasażerskiego.
Skład pociągu PIERNIK zaplanowano w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie w sumie kilkuset pasażerom, dodatkowo w składzie pociągu znajdzie się wagon z ofertą gastronomiczną.  

Atrakcje w czasie przejazdu pociągu PIERNIK

Panorama_Malgorzata_Litwin

Toruń to jedno z najpiękniejszych i magicznych miast w Polsce, które swoją sławę zawdzięcza licznym zabytkom skupionym głównie wokół średniowiecznej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieodparty urok gotyckich kamienic, Ratusza Staromiejskiego, Krzywej Wieży, Domu Kopernika, strzelistych wież średniowiecznych kościołów, ruin Zamku Krzyżackiego oraz ciasnych brukowanych uliczek od lat przyciąga i fascynuje. DSC03834Po zachodzie Słońca Gród Kopernika tętni życiem obowiązkowym punktem czyniąc spacer po Starówce nocą wśród licznych restauracji i urokliwych kawiarenek, które wypełniają się gwarem gości aż do późnych godzin nocnych. Niecodzienny widok nocnej panoramy toruńskiej Starówki, który został okrzyknięty jednym z 7 cudów Polski zachwyca i na długo pozostaje w pamięci wszystkich gości przybywających do miasta. Toruń to również arena ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Muzea, galerie, teatry, planetarium to miejsca, w których miłośnicy wielkiej sztuki, doskonałej muzyki czy też niezapomnianych wrażeń nie mogą będąc w Toruniu nie odwiedzić. Chlubą miasta jest niezwykła postać urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika, a symbolem, który od lat zapewnia sławę miastu - smakowite toruńskie pierniki.
IMGP5843Pasażerowie w ramach przejazdu pociagiem PIERNIK będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku stacjach położonych na trasie przejazdu. Ciekawym punktem przejazdu pociągu będzie możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacjach kolejowych w Gnieźnie i Toruniu. 
Ciekawy program dla pasażerów PIERNIKa przygotowuje Urząd Miasta w Toruniu. Wszyscy pasażerowie pociągu PIERNIK w ramach zwiedzania Torunia będą podzieleni na kilka grup - każdej zostanie przydzielony przewodnik, który rozpoczynając plan zwiedzania od innego miejsca przejdzie z grupą pokazując podróżnikom między innymi:
- bramy i baszty miejskie oraz mury obronne miasta;
- słynny Bulwar Filadelfijski;
- zabytkowe spichlerze miejskie;
- Krzywą Wieżę;
- Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem słynnego astronoma Mikołaja Kopernika;
- toruńskie kamienice mieszczańskie na Starym Mieście;
- pomniki Starego Miasta jak np. fontanna Flisaka z żabkami, osiołka na Starówce - czyli średniowieczny pręgierz;
- Piernikowa Aleja Gwiazd;
- Rynek Nowego Miasta;
- ruiny zamku krzyżackiego;
- perły toruńskiego gotyku - czyli toruńskie świątynie;
W czasie pobytu w Toruniu pasażerowie będą mogli skorzystać także z czasu wolnego, który będzie trwał przynajmniej 180 minut.

Dzień 1. - 3. Toruń Główny

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg PIERNIK są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.
rezerwacja

13 kwietnia'18, 20 lipca'18 PIERNIK cennik 
Bilet normalny w obie strony 109,00zł
Bilet normalny tylko TAM 79,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 68,67zł
Bilet student 51% w obie strony 53,41zł
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 89,00zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
dopłata do 1 klasy TAM od osoby 30,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".
W cenie biletów "w obie strony" uwzględniono bilet w 2 kl. na przejazd planowym pociągiem pasażerskim PKP InterCity TLK na powrotnej trasie z Torunia Miasto do Poznania Głównego.

UWAGA: Informujemy, że dysponujemy już tylko biletami na pociąg PIERNIK w jedną stronę (TAM).
Bilety w drogę powrotną należy wykupić we własnym zakresie - na dowolny pociąg pasażerski.

REZERWACJA BILETÓW ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA! Bilety do nabycia w pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc!

Dzień 1. - 4. W drodze do Olsztynka

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Orientacyjny / zatwierdzony rozkład jazdy pociągu turystycznego PIERNIK w dniu 13 kwietnia i 20 lipca 2018:

---

PIERNIK 20 lipca (piątek) Przyjazd Odjazd
Poznań Główny  >>> 6:53
Gniezno 7:40 7:42
Mogilno 8:10 8:35
Inowrocław 9:01 9:02
Toruń Główny 9:40 <<<

---

Toruń Miasto TLK >>> 19:59
Toruń Główny TLK 20:02 20:04
Inowrocław TLK 20:26 20:27
Mogilno TLK 20:45 20:46
Gniezno TLK 21:03 21:04
Poznań Główny TLK 21:34 <<<

---

Układ wagonów w składzie pociągu PIERNIK w dniu 13 kwietnia i 20 lipca 2018: 

Przedstawiamy Państwu układ wagonów w składzie pociągu turystycznego PIERNIK, który w dniach 13 kwietnia i 20 lipca 2018 roku zawiezie pasażerów z Poznania do Torunia. Pociąg z Poznania prowadzony przez zabytkową lokomotywę parową, pojedzie przez Poznań Garbary i Gniezno, gdzie po kilkudziesięciominutowym postoju związanym z uzupełnieniem wody w parowozie pociąg ruszy w dalszą trasę do Torunia Miasto. Lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. Wszystkie wagony w składzie pociągu PIERNIK będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).DSCF2602

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg PIERNIK są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl.
Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

Nowy-10

Pociąg GOSPODYNI'19

Impreza POMORZE'19

XXVI Parada Parowozów!

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


Parowozownia Wolsztyn

pw

parowozy.com.pl

parowozycompl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości