Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2016

  Harmongram TurKol 2016 mini1Harmongram TurKol 2016 mini2

      pobierz: PIERWSZE PÓŁROCZE 2016          pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2016

----------

3 września 2016 - Galeon - Pociągiem do Ustki!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny - Białogard - Koszalin - Słupsk - Ustka - Słupsk - Koszalin - Białogard - Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 newag bokWysoka frekwencja wśród pasażerów w pociągach turystycznych PIRAT i KATAMARAN uruchomionych w poprzednich latach wpłynęła na decyzję dalszego rozszerzania oferty turystycznych pociągów nad morze w roku 2016. Pociąg GALEON to oferta przejazdu z Wrocławia i Poznania do Słupska i Ustki oraz w kierunku powrotnym. Oferta GALEON jest próbą powrotu do uruchomionego w 2011 roku pociągu ciągniętego przez parowóz. Pociąg GALEON w roku 2016 nie będzie ciągnięty przez parowóz, niemniej oferta przy zainteresowaniu ze strony pasażerów, zwłaszcza z Dolnego Śląska będzie miała szanse rozszerzyć się w kolejnych latach także o zabytkową lokomotywę na czele składu.
Zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska nad morze do Ustki!
Nowy termin realizacji przejazdu (pierwotnie planowaliśmy imprezę w dniu 3 lipca) związany jest z niewystarczającą przepustowością sieci kolejowej w okresie wakacji i nieakceptowalną propozycją rozkładu jazdy ze strony operatora infrastruktury.

Bilety na pociąg GALEON 2016 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

10 września 2016 - Winniczek - Pociągiem na winobranie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Zielona Góra - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07732

Starając się jak najbardziej urozmaicić czas spędzony w miejscach docelowych wyjazdów turystycznymi pociągami spod znaku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planujemy wycieczkę na coroczne winobranie odbywające się w Zielonej Górze. Pociąg WINNICZEK zostanie uruchomiony w dniu 10 września na inaugurację święta odbywającego się w stolicy województwa lubuskiego przez cały wrześniowy tydzień. Mamy nadzieję, że dodatkowe atrakcje planowane przez organizatorów tej dorocznej imprezy dla pasażerów pociągu WINNICZEK okażą się wspaniałym zakończeniem letniego sezonu wakacyjnego w 2016 roku. Bilety na pociąg WINNICZEK będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

10 września 2016 - Piorun - Pociągiem na Loko-Piknik!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Zielona Góra - Nowogród Bobrzański - Żary - Żagań - Nowogród Bobrzański - Zielona Góra.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07854Na zakończenie sezonu 2016 z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd w rejony niezelektryfikowanych linii kolejowych w okolicach Żar i Żagania. Pociąg PIORUN przemknie do imponujących węzłów kolejowych zachowanych w rejonie tego lubuskiego dwumiasta z Zielonej Góry i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia pobytu w stolicy województwa lubuskiego w ramach trwającego tam od 10 września tradycyjnego Winobrania. W Żaganiu trwać będzie natomiast kolejna edycja Loko-Pikniku! Tam trzeba być!
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd do Żar i Żagania będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Bilety na pociąg PIORUN 2016 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

10 września 2016 - Kasztelan - Pociągiem do Głogowa!
ORganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Głogów - Leszno - Wolsztyn.

 szczegoly rezerwacja turkol mini 

 DSC1696przejazd zabytkowym składem pociągu KASZTELAN to wyprawa niezelektryfikowanymi liniami kolejowymi na trasie z Wolsztyna przez Leszno i Wschowę do Głogowa i z powrotem. 

Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Głogowa! 
Bilety na pociąg KASZTELAN 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl
-
--------

10 września 2016 - Grom - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Żagań - Żary - Żagań.
szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07881

Znaną z poprzednich lat ofertą dla mieszkańców Żar i Żagania i turystów odwiedzających te miasta będzie przejazd pociągiem turystycznym GROM. Skład ciągnięty zabytkowym parowozem przejedzie trasą magistrali dawniej łączącej Wrocław i Berlin na krótkim odcinku pomiędzy Żaganiem i Żarami oraz w kierunku powrotnym. 
Warto pamiętać, że w dniu 10 września w regionie będzie możliwość skorzystania z przejazdu pociagiem także na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Żarami i Żaganiem (pociąg PIORUN) oraz pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą oraz w kierunku powrotnym (pociąg WINNICZEK). 
Pociąg GROM będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg GROM 2016 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 września 2016 - Lubsza - Pociągiem do Lubska!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Żagań - Bieniów - Lubsko - Bieniów - Żagań.

szczegoly w przygotowaniu turkol

lubsko today miniPod koniec sezonu 2016 roku z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd w rejony niezelektryfikowanych linii kolejowych w okolicach Żar i Żagania. Pociąg Lubsza przemknie wśród imponujących węzłów kolejowych zachowanych w tym ciekawym regionie i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia wolnego dnia na wrześniowej wyprawie.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żar i Żagania do Lubska - także nieczynnego dziś już niestety węzła kolejowego - będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg LUBSZA dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

24 września 2016 - Krasnal, Pociągiem do Wrocławia! 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl   

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Rawicz - Wrocław - Rawicz - Leszno - Wolsztyn

szczegoly rezerwacja turkol mini 

 DSC6391Pierwsza edycja pociągu KRASNAL miała miejsce w 2013 roku i była realizowana na trasie z Poznania, co w ofercie 2015 roku zostało zmodyfikowane - pociąg KRASNAL wyruszył z Wolsztyna i przez Leszno i Rawicz dotarł do Wrocławia. Podobnie, kolejny raz będzie w 2016 roku. Pociąg przejedzie trasę z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem. Pasażerowie we Wrocławiu będą mieli okazję na swój sposób zwiedzić miasto w ramach niezorganizowanego czasu wolnego.
Pociąg KRASNAL 2016 będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy.
Bilety na pociąg KRASNAL 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

 ---------

24 września 2016 - Skrzat - Pociągiem z parowozem wokół Wrocławia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: wokół Wrocławia ze stacji Wrocław Główny przez Wrocław Gądów i Wrocław Nadodrze do Wrocławia Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini 

IMGP7068Standardowy w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro SKRZAT wokół Wrocławia - przez Wrocław Gądów i Wrocław Nadodrze. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wrocławia oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląskai! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

8 października 2016 - Borowik - Pociągiem na grzyby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Wolsztyn - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Wolsztyn

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSC05714Dla miłośników grzybów przygotowaliśmy pociąg turystyczny w rejon Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Oferta przejazdu na tę gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską pociągiem BOROWIK na zakończenie sezonu turystycznego 2016 zaplanowana została na sobotę, 8 października. (na wniosek pasażerów zmieniamy datę z pierwotnie planowanego terminu 9 października rzypadającego w niedzielę. Zmianie ulega takze trasa przejazdu - pociąg wyruszy z Wolsztyna, będzie prowadzony zabytkowym parowozem!).
Mamy nadzieję, że na pokładzie pociągu BOROWIK pojawi się wielu zbieraczy grzybów, liczymy, że w powrotnej drodze będziemy podziwiać wiele cennych okazów grzybów. 
Bilety na pociąg BOROWIK są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

8 października 2016 - Przystań - Pociągiem do Gorzowa Wielkopolskiego! 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Przytoczna - Skwierzyna - Deszczno - Gorzów Wielkopolski - Deszczno - Skwierzyna - Przytoczna - Wierzbno - Międzychód.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSC01290mSerdecznie zapraszamy do przejażdżki pociągiem specjalnym - prowadzonym wolsztyńską zabytkową lokomotywą parową. Pasażerowie odbędą wycieczkę z Międzychodu i Przytocznej przez Skwierzynę i Deszczno do Gorzowa Wielkopolskiego. Celem wycieczki jest pięknie odrestaurowany brzeg Warty i bulwar nad rzeką, a także przystań dla niewielkich jednostek pływających.
Wszystkie miejsca w pociągu będą numerowane, przejazd pociągiem PRZYSTAŃ będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety będą dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl

----------

8 października2016 - Bogdan - Pociągiem retro na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Gorzów Wielkopolski - Bogdaniec - Gorzów Wielkopolski

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP6697Podobnie jak w trakcie corocznej Parady Parowozów odbywającej się w Wolsztynie w pierwszy weekend maja - także w jesienny weekend mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego będą mieli okazję do skorzystania z ciekawego przejazdu pociągiem specjalnym. 
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem BOGDAN będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety będą dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

15 października 2016 - Syrenka - Pociągiem do stolicy!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Gł. - Warszawa Centralna - Poznań Gł.

szczegoly w przygotowaniu turkol 

 DSC6742Zapraszamy serdecznie na wyprawę, jakiej jeszcze w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl nie było! Jesienna wyprawa do Warszawy pociągiem SYRENKA to przejazd ciekawym pociągiem, na ciekawych odcinkach sieci kolejowej, a u celu podróży program zwiedzania. Czy coś więcej potrzebne jest dla spragnionych wrażeń podróżników? 
W składzie dostępny będzie standardowy w naszej ofercie wagon ze stoiskiem kawowym - z ofertą ciepłych i zimnych napojów, wraz z przekąskami i słodyczami. Trasa pociągu SYRENKA jest w trakcie ustalania. 
Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową lub elektryczną.
Bilety na pociąg SYRENKA są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

22 października 2016 - Turysta - Pociągiem na wycieczkę! ZMIANA TRASY
Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7068

Przejazd zabytkowym składem pociągu LESZCZYNA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Boszkowo, Leszno, Kościan, Czempiń czy Puszczykowo). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg LESZCZYNA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

 

Ze względu na trwający remont linii kolejowej Poznań - Leszno i wynikający z tego brak możliwości opracowania optymalnego rozkładu jazdy pociąg LESZCZYNA zostanie zamieniony na pociąg PYRA relacji Wolsztyn - Poznań - Wolsztyn.

---------

22 października 2016 - Pyra - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

1Przejazd zabytkowym składem pociągu PYRA adresowany jest przede wszystkim do dzieci spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez miast i miasteczka zachodniej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Opalenicę oraz Buk. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także historycznych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg PYRA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl 

--------- 

22 października 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7068Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

22 października 2016 - Franek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Przypomnieniem kolejowych szaleństw w Wolsztynie zrealizowanych w czasie Parady Parowozów może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (Poznań Franowo) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety na pociąg FRANEK 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

11 listopada 2016 - Marcin - Pociągiem na rogale!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Puszczykówko - Poznań Główny - Puszczykówko - Kościan - Leszno - Wolsztyn.
szczegoly rezerwacja turkol mini

ParowozowePrzejazd zabytkowym składem pociągu MARCIN adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski, a zwłaszcza z jej południowej części. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po licznych atrakcjach dodatkowych tą samą trasą wczesnym wieczorem pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wizyta w stolicy Wielkopolski wiązać się będzie ze Świętem Niepodległości oraz przypadającym także 11 listopada dniem Św. Marcina - patrona głównej ulicy centrum Poznania. Tego dnia w Poznaniu odbywają się corocznie inscenizacje wjazdu Św. Marcina do miasta, przekazania mu kluczy do miasta przez władze miejskie, trwają imprezy i koncerty okolicznościowe - warto wybrać się do Poznania w tym dniu!
Bardzo ważnym elementem tradycji związanej z 11 listopada w Poznaniu jest wypiek wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju rogali świętomarcińskich, którymi corocznie zajadają się poznaniacy i goście przybywający do miasta.
Bilety na pociąg MARCIN 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2016 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

bolechowo przejazdZ okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca. W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się do kawiarenki lub wybrać się na zorganizowaną wycieczkę po mieście!  Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociąg CYSTERS 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2016 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

szczegoly rezerwacja turkol mini

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie termin przejazdu. Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

26 listopada 2016 - Katarzynka -
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Puszczykówko - Poznań Główny - Puszczykówko - Kościan - Leszno - Wolsztyn.
szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna przez Leszno do Poznania i z powrotem. W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2016 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

26 listopada 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

1Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

26 listopada 2016 - Franek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Przypomnieniem kolejowych szaleństw w Wolsztynie zrealizowanych w czasie Parady Parowozów może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (Poznań Franowo) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety na pociąg FRANEK 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 grudnia 2016 - Mikołaj - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC1696Przejazd zabytkowym składem pociągu TURYSTA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Boszkowo, Leszno, Kościan, Czempiń czy Puszczykowo). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg MIKOŁAJ 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

10 grudnia 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF3338Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

10 grudnia 2016 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Mikołajkowy przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia wspomnienia Świętego Mikołaja i jego podarunków! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

 

 

 

 

 

Pociąg GALEON'16

Szybki kontakt


CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

facebook TurKol.pl

FB

IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

PKPCargo logo

Koleje Dolnośląskie

KD

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości