Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2014

pobierz: PIERWSZE PÓŁROCZE 2014      pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2014

pobierz: Pociągiem PO POMORZU 2014

---------

27 grudnia 2014 - Pyra - Pociągiem do Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Rakoniewice - Grodzisk Wlkp. - Stęszew - Poznań Główny - Stęszew - Grodzisk Wlkp. - Rakoniewice - Wolsztyn

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP6709Podobnie jak w trakcie Parady Parowozów trwającej w Wolsztynie w pierwszy weekend maja także w czasie zimowej pory miłośnicy starych parowozów będą mieli okazję do skorzystania z ciekawego przejazdu pociągiem RETRO. W ramach wyprawy z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd z Wolsztyna linią kolejową do Poznania przez Grodzisk Wielkopolski.
W Poznaniu przewidziano kilkugodzinną przerwę umożliwiającą pasażerom skorzystanie z usług niezliczonych kawiarenek, restauracji i pubów - np. na poznańskim Starym Rynku. Wszystkie bilety na pociąg PYRA posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.
--------- 

27 grudnia 2014 - Powstaniec - Pociągiem na rocznicę Powstania Wielkopolskiego!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Grodzisk Wlkp. - Poznań Główny - Poznań Garbary - Pobiedziska - Gniezno - Pobiedziska - Poznań Garbary - Poznań Główny - Grozisk Wlkp. - Wolsztyn.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które szybko rozlało się na całą Wielkopolskę. Warto wspominać te bohaterskie czyny ówczesnych mieszkańców Wielkopolski. Zapraszamy na przejazd pociągiem specjalnym POWSTANIEC, który zawiezie pasażerów z Poznania do Gniezna - w którym uczestniczyć będą oni w inscenizaji przypominającej Powstanie Wielkopolskie.
DSC04496Bilety na pociąg POWSTANIEC 2014 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

--------

1 - 3 maja 2015 - Nostalgia, Pociągiem z parowozem po Ziemi Lubuskiej!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzychodu, Żar i Żagania oraz Lubska, a także do Leszna, Rakoniewic, Stefanowa i Powodowa!

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC04482Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i pociągów retro do zaplanowania trzydniowego pobytu w Wolsztynie i okolicach, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po Ziemi Lubuskiej oraz Wielkopolsce.
Projekt NOSTALGIA 2015 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociagi z Wolsztyna pojadą w więkoszości odcinkami linii niezelektryfikowanych, w części z zawieszonym ruchem pasażerskim. Przewidziano także udział w XXII Paradzie Parowozów w Wolsztynie oraz przejazdy pociągami retro wokół Wolsztyna uruchamianymi w dniu 2 maja.
Rezerwacja miejsc będzie dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

2 maja 2015 - Cegielski - 
Pociągiem na XXII Paradę Parowozów!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkróce)

 DSC5930Kolejny raz w czasie długiego weekendu majowego w Wolsztynie, także w 2015 roku odbędzie się Parada Parowozów. Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągiem ciągniętym wolsztyńskim zabytkowym parowozem na tę niesamowitą imprezę, która z roku na rok przyciąga do Wolsztyna coraz większe grupy miłośników kolejowego szaleństwa. Parada Parowozów w roku 2015 będzie organizowana już XXII raz w historii! Podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest przyjazd do Wolsztyna parowozów, zarówno polskich jak i zagranicznych; zaplanowano także uruchomienie pociągów turystycznych RETRO. Szczegóły już wkrótce!
Bilety na pociąg CEGIELSKI 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

3 maja 2015 - Helena - Pociągiem do Wolsztyna!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań Główny.

 DSC0244Choć główne atrakcje Parady Parowozów organizowane są w sobotę, także w niedzielę w Wolsztynie nie zabraknie ciekawych i wartych udziału wydarzeń. W ramach święta miłośników parowozów drugiego dnia imprezy organizatorzy przygotowują między innymi pokazy obsługi parowozów, w tym nawęglania, wodowania i oczyszczania parowozu, planowane są zawody maszynistów w prowadzeniu parowozów, organizowane są też ogólnodostępne pociągi specjalne prowadzone parowozami. Warto wybrać się zatem do Wolsztyna!
Podobnie jak w pierwszym dniu imprezy, także w niedziele uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg turystyczny - HELENA na trasie Poznań - Wolsztyn - Poznań. Chociaż pociąg ten z racji dbałości o obniżenie ceny biletów prowadzony będzie lokomotywą spalinową - nazwa pociągu nawiązuje do legendarnego parowozu tj. PIĘKNEJ HELENY, którą w ramach imprezy będzie można dokładnie obejrzeć.
Bilety na pociąg HELENA 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl od stycznia 2015.

---------

3 maja 2015 - Nina, Roma  i Stefania - 
Pociągami z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy, Rakoniewic oraz Stefanowa:

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

 DSC7846Podobnie jak w dniu poprzednim, w niedzielę 3 maja czyli dzień po Paradzie Parowozów w Wolsztynie miłośnicy parowozów będą mogli skorzystać z przejazdów pociągami ciągniętymi tymi wspaniałymi maszynami - do wyboru tego dnia pasażerowie będą mieli trzy historyczne pociągi. Zapraszamy do przejazdu pociągiem NINA, który zabierze pasażerów z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy i z powrotem, pociągiem ROMA do Rakoniewic i z powrotem, a także z pociagu STEFANIA do Stefanowa i z powrotem. Wszystkie bilety na pociagi NINA, STEFANIA i ROMA posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

3 maja 2015 - Tulipan, Pociągiem do Międzychodu, Sierakowa i Chrzypska Wielkiego!

DSC01288mOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - (Sieraków - Chrzypsko Wielkie - Sieraków) - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

Serdecznie zapraszamy do przejażdżki pociągiem specjalnym retro - prowadzonym woltszyńską zabytkową lokomotywą parową, z zestawem kilkudziesięcioletnich, także zabytkowych, pasażerskich wagonów historycznych. Pasażerowie odbędą wycieczkę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu oraz dalej Sierakowa i Chrzypska Wielkiego. Przejazd na odcinku pomiędzy Międzychodem a Chrzypskiem, przez Sieraków zostanie pokonany pociągiem lub autobusem, zależnie od możliwości technicznych.
Głównym punktem docelowym przejazdu będą targi tulipanów - odbywające się corocznie w Chrzypsku Wielkim na początku maja. Tylu tych pięknych kwiatów w jednym miejscu z pewnością nie widzieliście! Warto to zobaczyć!
Wszystkie miejsca w pociągu będą numerowane, przejazd pociągiem TULIPAN będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl. Trwają szczegółowe ustalenia dotyczące przejazdu i atrakcji dodatkowych.
Już dziś warto zaplanować wiosenną wycieczkę!

---------

21 czerwca 2015 - Katamaran, Pociągiem na pełne morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Stargard Szcz. - Szczecin - Gryfice - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port - Kołobrzeg - Gryfice - Stargard Szcz. - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

24062012705Wysoka frekwencja wśród pasażerów w pociągach turystycznych KATAMARAN uruchomionych w poprzednich latach wpłynęła na decyzję powtórzenia imprezy także w roku 2015. Pociąg KATAMARAN to oferta przejazdu z Poznania do Kołobrzegu trasą przez Stargard Szczeciński oraz dalej klimatyczną, niezelektryfikowaną linią kolejową przez Goleniów do Kołobrzegu, a takze tą samą trasą w kierunku powrotnym. Trwają konsultacje dotyczące trasy przejazdu w roku 2015.
W cenie biletu dla wszystkich pasażerów gwarantujemy rejs KATAMARANEM po Bałtyku - na pełne morze! Ciekawostką imprezy jest fakt, że pociąg KATAMARAN śladem pociagu PIRAT wjeżdża bezpośrednio do portu w Kołobrzegu - pod latarnię morską, kilka metrów od oczekującego na pasażerów KATAMARANA!
Pociąg jest ciągnięty przez lokomotywę spalinową, wszystkie bilety zawierają miejscówki.
Bilety na pociąg KATAMARAN 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

Retro WOLSZTYN'14

facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

Cargo_logo

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Oszczenica.pl

oszczenica

Aquapark Wągrowiec

Aquapark_Wagrowiec

Parowozownia Jarocin

tkw


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości