Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2015

  TurKol 2015 I polrocze

      pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2015

---------

23 maja 2015 - Joannita, Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Toporów - Łagów - Toporów - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF6373Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty specjalnej. Pociąg JOANNITA to przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz malowniczą trasą kolejową z Wolsztyna przez Stefanowo do Zbąszynia, dalej magistralą kolejową do Toporowa oraz urokliwą, nieczynną w ruchu pasażerskim linią Toporów - Międzyrzecz na odcinku do perły województwa lubuskiego - Łagowa. Pociąg ten jako element Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jest atrakcją zarówno dla rodzin, jak i dla koneserów turystycznych przejazdów pociągami z zabytkowym parowozem. W ramach przejazdu zaplanowano tzw. "foto-stopy" czyli postój pociągu w ciekawym miejscu, w którym pasażerowie mogą wyjść z pociągu w celu wykonania jego fotografii na tle ciekawego terenu czy budynku. Trwają szczegółowe ustalenia dotyczące przejazdu pociągu JOANNITA jak i dodatkowych atrakcji dla pasażerów.
Wszystkie bilety będą numerowane, przejazd pociągiem JOANNITA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety będą dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

23 maja 2015 - Perła, Pociągiem wokół Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7497aW ramach dodatkowych atrakcji dla pasażerów pociągu JOANNITA oraz dla mieszkańców gościnnego Łagowa, a także gości odwiedzających to miasteczko - przygotowaliśmy ofertę specjalną! Zapraszamy do skorzystania z wyprawy na pokładzie lokalnego pociągu PERŁA z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Wszystkie bilety będą numerowane, przejazd pociągiem PERŁA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

30 maja 2015 - Pirat, Pociągiem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Oborniki - Piła - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7197Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci. Cieszymy się, że ten najdłużej kursujący pociąg turystyczny ma swoje grono stałych uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy konkursy i zabawy dla dzieci na pokładzie pociagu, udział w przejeździe szalonego PIRATa, dostępny przez całą podróż wagon ze stoiskiem kawowym oraz oczywiście najważniejszy punkt programu czyli parowóz, który pociągnie wesoły pociąg do samej latarni morskiej w Kołobrzeskim porcie. Zgodnie z tradycją planujemy, że pociąg przejedzie trasą z Poznania przez Oborniki, Piłę, Okonek i Białogard do Kołobrzegu oraz z powrotem tą samą trasą. Pociąg na powrotnym odcinku Szczecinek - Poznań Główny będzie ciągnięty lokomotywą spalinową lub elektryczną.
Bilety na pociąg PIRAT 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

31 maja 2015 - Maja, Pociągiem na majówkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

z Leszna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
z Wolsztyna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC1696Przejazd zabytkowym składem pociągu MAJA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana majówka w zabytkowym pociągu retro do Poznania!
Bilety na pociąg MAJA 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

31 maja 2015 - Franek - Pociągiem z parowozem na majówkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Przypomnieniem kolejowych szaleństw w Wolsztynie zrealizowanych w czasie Parady Parowozów może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania w ostatnim dniu maja - dzień przed Międzynarodowym Dniem Dziecka! W ramach majówki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety na pociąg FRANEK 2015 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

1 czerwca 2015 - Lizak - Pociągiem na Dzień Dziecka!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Swarzędz - Kostrzyn  Wlkp. - Września - Kostrzyn Wlkp. - Swarzędz - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF6345Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę pociągiem z zabytkowym paowozem. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej główną magistralą kolejową przez Swarzędz i Kostrzyn Wielkopolski do Wrześni i z powrotem.
Pociąg LIZAK będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag LIZAK posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

2 czerwca 2015 - Stefan, Ryszard, Nikodem - Pociągami z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Stefanowa, Nowejwsi Mochy i Rakoniewic.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
 DSC7865Zapraszamy serdecznie do przejazdu nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem - do wyboru tego dnia pasażerowie będą mieli kilka pociągów zestawionych z parowozu oraz historycznych dwuosoiowych wagonów pasażerskich. Letnia wycieczka pociągiem z prawdziwym parowozem to nie lada atrakcja! Planowane pociągi to STEFAN, który zabierze pasażerów z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem, NIKODEM do Nowejwsi Mochy i z powrotem oraz RYSZARD do Rakoniewic i z powrotem. Wszystkie bilety na pociagi STEFAN, NIKODEM, RYSZARD posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

7 czerwca 2015 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
bolechowo przejazdZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem do pocysterskiego zespołu klasztornego w Wągrowcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się nad jezioru lub do AquaParku! 
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca.
Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag CYSTERS 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

7 czerwca 2015 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie termin przejazdu (w dniu roboczym) został dobrany w sposób umożliwiający szkołom skorzystanie z przejazdu np. w ramach wycieczki szkolnej.
Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

13 czerwca 2015 - Wanda - 
Pociągiem na Loko-Piknik!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Legnica - Lubin - Głogów - Szprotawa - Żagań - Szprotawa - Głogów - Lubin - Legnica.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC01563mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji kolejnej edycji LOKO-PIKNIKU w Żaganiu zostanie uruchomiony pociąg na zupełnie nowej trasie. Pociąg o nazwie WANDA wyruszy z Legnicy i przemierzy trasę przez Lubin, Głogów i nieczynnym odcinkiem przez Szprotawę dotrze do Żagania, a takze w kierunku przeciwnym tą samą trasą z powrotem.
Pociąg WANDA nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu ważną informacją jest fakt, że korzystając z przejazdu pociągiem WANDA będą mogli uczestniczyć w LOKO-PIKNIKU - na który planowany jest także przyjazd parowozu!.
Bilety na pociąg WANDA dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

13 czerwca 2015 - Błyskawica - 
Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Żagań - Bieniów - Lubsko - Bieniów - Żagań.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC01558mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji kolejnej edycji LOKO PIKNIKU w Żaganiu zostanie uruchomiony specjalny pociąg turystyczny dla jego uczestników!
Pociąg BŁYSKAWICA przemknie wśród imponujących węzłów kolejowych zachowanych w rejonie Żagania i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia wolnego dnia na czerwcowej imprezie na żagańskim dworcu kolejowym.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żagania do Lubska - także nieczynnego dziś już niestety węzła kolejowego - będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Bilety na pociąg BŁYSKAWICA dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej

---------

13 czerwca 2015 - Grzmot - 
Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Żagań - Bieniów - Lubsko - Bieniów - Żagań.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC01667mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji kolejnej edycji LOKO PIKNIKU w Żaganiu zostanie uruchomiony specjalny pociąg turystyczny dla jego uczestników!
Pociąg GRZMOT przemknie wśród imponujących węzłów kolejowych zachowanych w rejonie Żagania i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia wolnego dnia na czerwcowej imprezie na żagańskim dworcu kolejowym.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żagania do Lubska - także nieczynnego dziś już niestety węzła kolejowego - będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Bilety na pociąg GRZMOT dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej

---------

13 czerwca 2015 - Harry, Pociągiem na Wielką Ucieczkę i LOKO PIKNIK!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Sulechów - Zielona Góra - Żary - Żagań - Żary - Zielona Góra - Sulechów - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC02145mDla miłośników zarówno starej kolei jak i ciekawych wydarzeń mamy letnią propozycję wyjazdu do Żagania na kolejną edycję LOKO PIKNIKU. Pociąg HARRY zostanie uruchomiony w dniu 13 czerwca,
Mamy nadzieję, że dodatkowe atrakcje planowane w Żaganiu dla pasażerów pociągu HARRY okażą się wspaniałym początkiem letniego sezonu turystycznego w 2015 roku. Na dworcu w Żaganiu na pasażerów oczekiwać będzie wiele dodatkowych - kolejowych atrakcji, dla chętnych przygotowaliśmy także wyprawę do byłego niemieckiego obozu dla alianckich oficerów - w związku z 71-tą rocznicą tzw. "Wielkiej Ucieczki".
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg HARRY 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

13 czerwca 2015 - Tom, Pociągiem na LOKO PIKNIK!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Żagań - Szprotawa - Żagań.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC01670mW ramach atrakcji dodatkowych z okazji LOKO PIKNIKU w Żaganiu Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl przygotował dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd po niezelektryfikowanych liniach kolejowych w okolicach Żar i Żagania.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żagania do Szprotawy będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg TOM 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

13 czerwca 2015 - Dick, Pociągiem na LOKO PIKNIK!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Żagań - Szprotawa - Żagań.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC02160mW ramach atrakcji dodatkowych z okazji LOKO PIKNIKU w Żaganiu Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl przygotował dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd po niezelektryfikowanych liniach kolejowych w okolicach Żar i Żagania.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żagania do Szprotawy będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg DICK 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
--------- 

19 czerwca 2015 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez stację Poznań Starołęka do stacji Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Ciekawym wstępem do letnich wakacji może stać się z całą pewnością - dla każdego miłośnika kolei w Wielkopolskiej stolicy - udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Kiekrz, do stacji Poznań Franowo oraz dalej przez stację Poznań Starołęka do stacji Poznań Główny. Największą atrakcją przejazdu pociągiem KOZIOŁEK będzie przejazd północną, towarową obwodnicą miasta, z pięknym widokiem na panoramę Poznania.
Pociąg KOZIOŁEK będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w czerwcowy piątek stolicę Wielkopolski! Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie termin przejazdu (w dniu roboczym) został dobrany w sposób umożliwiający szkołom skorzystanie z przejazdu np. w ramach wycieczki szkolnej.
Wszystkie bilety na pociag KOZIOŁEK 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

21 czerwca 2015 - Rekin, Pociągiem do Świnoujścia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Szamotuły - Wronki - Krzyż - Dobiegniew - Stargard Szczeciński - Szczecin Główny - Goleniów - Międzyzdroje - Świnoujście - Międzyzdroje - Goleniów - Stargard Szczeciński - Dobiegniew - Krzyż - Wronki - Szamotuły - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP1866Nadmorskie kurorty takie jak Międzyzdroje i Świnoujście w pierwszych dniach wakacji to wymarzony kierunek wypraw! Pierwsza wolna wakacyjna sobota - to jest to! Dla mieszkańców i turystów odwiedzających  gościnne nadmorskie miasta planuje się wiele ciekawych imprez. Warto zatem wybrać się tam specjalnym pociągiem turystycznym.
W celu zagwarantowania jak najdłuższego pobytu nad morzem skład pociągu REKIN nie będzie ciągnięty zabytkowym parowozem. 
Podobnie jak w roku 2014 na odcinku Goleniów - Świnoujście planujemy przejazd grupy pasażerów podstawionymi autobusami i udział w dodatkowych atrakcjach!
Bilety na pociąg REKIN 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

21 czerwca 2015 - Katamaran, Pociągiem na pełne morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Stargard Szcz. - Szczecin Główny - Gryfice - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port - Kołobrzeg - Gryfice - Stargard Szcz. - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

24062012705Wysoka frekwencja wśród pasażerów w pociągach turystycznych KATAMARAN uruchomionych w poprzednich latach wpłynęła na decyzję powtórzenia imprezy także w roku 2015. Pociąg KATAMARAN to oferta przejazdu z Poznania do Kołobrzegu trasą przez Stargard Szczeciński oraz dalej klimatyczną, niezelektryfikowaną linią kolejową przez Goleniów do Kołobrzegu, a takze tą samą trasą w kierunku powrotnym. Trwają konsultacje dotyczące trasy przejazdu w roku 2015.
W cenie biletu dla wszystkich pasażerów gwarantujemy rejs KATAMARANEM po Bałtyku - na pełne morze! Ciekawostką imprezy jest fakt, że pociąg KATAMARAN śladem pociagu PIRAT wjeżdża bezpośrednio do portu w Kołobrzegu - pod latarnię morską, kilka metrów od oczekującego na pasażerów KATAMARANA!
Pociąg jest ciągnięty przez lokomotywę spalinową, wszystkie bilety zawierają miejscówki.
Bilety na pociąg KATAMARAN 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

25 lipca 2015 - Jagiełło, Pociągiem do krzyżackiego zamku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Główny - Bydgoszcz Główna - Grudziądz - Kwidzyn - Malbork - Kwidzyn - Grudziądz - Bydgoszcz Główna - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC07582Nowa oferta wśród pociągów turystycznych organizowanych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Pasażerowie pociągu JAGIEŁŁO będą mieli okazję przenieść się do czasów średniowiecza i przez kilka godzin uczestniczyć w życiu mieszczan na terenie największego zamku średniowiecznej Europy - krzyżackiego zamku w Malborku. W trzeci weekend lipca w Malborku od wielu lat organizowane są inscenizacje związane z próbą zdobycia zamku przez wojska króla polskiego - Władysława Jagiełły.
W całym Malborku w tych dniach spotkać można wielu rycerzy, mieszczan, a nawet prawdziwego kata!
Pociąg JAGIEŁŁO będzie prowadził wagon ze stoiskiem kawowym, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze.
Bilety na pociąg JAGIEŁŁO 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

25 lipca 2015 - Astronom, Pociągiem do Fromborka!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Malbork - Elbląg - Frombork - Elbląg - Malbork.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC07530Nowa oferta wśród pociągów turystycznych organizowanych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Pasażerowie pociągu ASTRONOM będą mieli okazję przenieść się do czasów średniowiecza, w których światowej sławy astronom Mikołaj Kopernik tworzył swoje wiekopomne dzieło "O obrotach ciał niebieskich". Pasażerowie pociągu będą mieli okazję odwiedzić Frombork i obejrzeć zamek, w którym tworzył i pracował mistrz.
Także w Malborku w tych dniach dużo się dzieje - spotkać można tu będzie wielu rycerzy, mieszczan, a nawet prawdziwego kata - zatem w ramach przyjazdu na Pomorze można połączyć dwie atrakcje i odbyć podróż pociągiem ASTRONOM do Fromborka oraz uczestniczyć w inscenizacjach w Malborku.
Pociąg ASTRONOM będzie prowadził wagon ze stoiskiem kawowym, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze.
Bilety na pociąg ASTRONOM dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

2 sierpnia 2015 - Wodnik, Pociągiem do AquaParku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Główny - Poznań Garbary - Murowana Goślina - Wągrowiec - Gołańcz - Wągrowiec - Murowana Goślina - Poznań Garbary - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC08258Oferta przejazdu na gościnną ziemię wągrowiecką pociągiem WODNIK. Trasa pociagu WODNIK jest dostosowana dla pasażerów chcących spędzić w ciekawy sposób sobotę. Głównym celem podróży jest nowoczesny Park Wodny (AquaPark) w położonym około 55 km na północ od Poznania Wągrowcu. W ramach biletów na przejazd pociągiem WODNIK każdemu pasażerowi przysługuje wstęp do parku wodnego i możliwość darmowego 60 minutowego skorzystania z jego oferty. Miasto Wągrowiec przygotowało także dla pasażerów WODNIKa dodatkowe atrakcje.
Pasażerowie mogą liczyć na fantastyczne przyjęcie w Wągrowcu! Dla chętnych osób, przygotowaliśmy także możliwość przejazdu do Gołańczy, w której pasażerowie poznają tejemnice tamtejszego zamku. Przewodnik opowie między innymi o strasznych odkryciach dokonanych w ostatnich latach przez archeologów. 
W związku ze zmianami organizacyjnymi dotyczącymi uruchamiania pociągów turystycznych TurKol.pl przejazd pociągu WODNIK w dniu 2 sierpnia 2015 będzie nietypowy (inna organizacja pobytu grupy w Wągrowcu, zmieniona trasa przejazdu) - zapewniamy jednak, że atrakcji nie zabraknie! 
Bilety na pociąg WODNIK 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

2 sierpnia 2015 - Noteć, Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Murowana Goślina - Wągrowiec - Rogoźno Wlkp. - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Rogoźno Wlkp. - Wągrowiec - Murowana Goślina - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC0733Zapraszamy do spędzenia czasu w niezapomnianych okolicznościach letniego, może trochę zapomnianego świata - gdzieś sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Pociąg NOTEĆ zawiezie pasażerów pięknymi, klimatycznymi liniami kolejowymi z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem tą samą trasą. Czas na wielu stacyjkach, które minie pociąg NOTEĆ zatrzymał się kilka dekad temu, linie te do dziś są niezelektryfikowane, warto przenieść się do przeszłości. W ramach dodatkowych atrakcji planujemy między innymi foto-stopy na stacjach w Murowanej Goślinie, Wągrowcu, Połajewie, Bzowie-Goraj i Czarnkowie.
Pociag NOTEĆ będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg NOTEĆ 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

2 sierpnia 2015 - Czaruś, Pociągiem wzdłuż Noteci!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków.

 

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 

 DSC0649Pociąg CZARUŚ to oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem! Zapraszamy na kilkudziesięciominutową podróż pociągiem pasażerskim do Bzowa Goraj i z powrotem.
Pociag CZARUŚ będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg CZARUŚ 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

-------- 

8 sierpnia 2015 - Pojezierze, Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

IIparada miedzychodOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Nowy Tomyśl - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Nowy Tomyśl - Poznań Główny.

Zapraszamy do całodniowej przejażdżki pospiesznym pociągiem specjalnym POJEZIERZE, którego mijscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu oraz lokalnie do Międzychodu Letnisko i z powrotem.
Pociąg zaplanowano w sposób gwarantujący przynajmniej 5 godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do Poznania. W składzie pociągu przez całą podróż dostępny będzie wagon ze stoiskiem kawowym.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POJEZIERZE będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.
Już dziś warto zaplanować wakacyjną wycieczkę!

---------

8 sierpnia 2015 - Gajowy - 
Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Legnica - Żagań - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Międzychód - Zbąszynek - Zielona Góra - Żary - Żagań - Legnica.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC01387mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji III Parady Parowozów w Międzychodzie zostanie uruchomiony pociąg na zupełnie nowej trasie. Pociąg o wdzięcznej nazwie GAJOWY wyruszy z Legnicy i przemierzy trasę przez Rokitki, Żagań, Żary i Zieloną Górę oraz Zbąszynek i Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem.
Pociąg GAJOWY nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu najważniejsze będzie to, że korzystając z przejazdu będąmogli uczestniczyć w Paradzie Lokomotyw i będą mieli okazję obejrzeć zarówno lokomotywy parowe, jak i spalinowe.
Bilety na pociąg GAJOWY dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Sielawa, Autobusem jak pociągiem!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Szamotuły - Ostroróg - Chrzypsko Wlk. - Sieraków - Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wlk. - Ostroróg - Szamotuły - Poznań Główny.

zmnDSC06882Jeśli pamiętacie Państwo "ciuchcię" kursującą w drugiej połowie XX wieku na pięknym szlaku kolejowym z Szamotuł przez Ostroróg i Chrzypsko Wielkie do Sierakowa i dalej Międzychodu to przejazd Kolejową Komunikacją Zastępczą SIELAWA jest produktem adresowanym do Państwa! Zapraszamy do przejazdu zabytkowym autobusem JELCZ RTO lub AUTOSAN H9 wzdłuż nieczynnej linii kolejowej. Pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć piękne stacje zagubione gdzieś pośród pól, łąk i lasów, czy niesamowite i imponujące budowle mostowe na szlaku kolejowym. Zapraszamy do wspomnienia lat świetności oraz do wspólnego planowania reaktywacji tej pięknej linii kolejowej!

---------

8 sierpnia 2015 - Wierzba, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

zmnDSC06657Oferta przejazdu pociągiem WIERZBA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - III Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg WIERZBA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIERZBA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Brzoza, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

 DSC7551Oferta przejazdu pociągiem BRZOZA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - III Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg BRZOZA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem BRZOZA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

8 sierpnia 2015 - Country Ekspress - Farmer, Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

 DSC6894Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Zapraszamy do nostalgicznej przejażdżki pociągiem specjalnym FARMER, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem.
W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po paru godzinach powrócić tą samą trasą do Wolsztyna. Pociąg będzie także dodatkową atrakcją dla uczestników VI edycji festiwalu "Czyste Country" trwającego w Wolsztynie w dniach 7-9 sierpnia.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem FARMER będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

8 sierpnia 2015 - Pompa, Pociągiem wokół Międzychodu!

DSC01283mOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

W trakcie III Parady Lokomotyw możliwy będzie udział w przejeździe pociągiem pomiędzy dwoma stacjami w tym gościnnym miasteczku. Pociąg z Międzychodu do Międzychodu Letnisko przejedzie w czasie kilku minut, po czym nastąpi przejazd w kierunku powrotnym.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POMPA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

15 sierpnia 2015 - Pielgrzym, Pociągiem do Częstochowy!

20140914 095303Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Częstochowa - Ostrów Wielkopolski - Jarocin - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl po raz pierwszy w 2015 roku zostanie uruchomiony nowy typ pociągów - pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy. Korzystając z tradycji kolejowych i badając zapotrzebowanie na przejazdy okazjonalne uruchamiamy ogólnodostępny pociąg pielgrzymkowy PIELGRZYM w relacji z Poznania do Częstochowy i z powrotem w dniu 15 sierpnia.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem PIELGRZYM będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

28 sierpnia 2015 - Stefan, Ryszard, Nikodem - Pociągami z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Stefanowa, Nowejwsi Mochy i Rakoniewic.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC7865Zapraszamy serdecznie do przejazdu nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem - do wyboru tego dnia pasażerowie będą mieli kilka pociągów zestawionych z parowozu oraz historycznych dwuosoiowych wagonów pasażerskich. Letnia wycieczka pociągiem z prawdziwym parowozem to nie lada atrakcja! Planowane pociągi to STEFAN, który zabierze pasażerów z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem, NIKODEM do Nowejwsi Mochy i z powrotem oraz RYSZARD do Rakoniewic i z powrotem. Wszystkie bilety na pociagi STEFAN, NIKODEM, RYSZARD posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

29 - 31 sierpnia 2015 - Pogórze, Pociągiem z parowozem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania i Wrocławia, do Kłodzka, Nowej Rudy, Wałbrzycha, do Legnicy, Świdnicy i Nysy, a także do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby!

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

100 1913W ramach nowej oferty POGÓRZE 2015 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i górskich widoków do zaplanowania trzydniowego - letniego - pobytu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po przepięknych, sudeckich szlakach kolejowych.
Projekt POGÓRZE 2015 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i wspierany dodatkowo lokomotywą spalinową lub elektryczną. Pociagi pojadą w części odcinkami linii niezelektryfikowanych, co może dodatkowo urozmaicić imprezę. Przewidziano także udział w pasażerów w foto-stopach, czyli przygotowanych specjalnie postojów zabytkowego składu pociągu na stacjach w miejscach ciekawych ze względu na możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.
Rezerwacja miejsc będzie dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

29 sierpnia 2015 - Kilof, Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Wrocław Główny - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Poznań Główny.

Ol49-59NowaRudaMiniJuż po raz piąty planujemy powtórzenie tej niezapomnianej imprezy! Wyprawa związana jest z podziwianiem jednej z piękniejszych tras kolejowych w Polsce, usianej wieloma wiaduktami, mostami, tunelami, wijącej się wzdłuż pięknych górskich krajobrazów na długo pozostających w pamięci - warto wybrać się pociagiem KILOF w Sudety!
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w latach poprzednich tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg KILOF będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

30 sierpnia 2015 - Liczyrzepa - Pociągiem do Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra - Wrocław  Główny.

 DSC6391Drugi z trzech górskich hitów czyli wycieczek na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowym parowozem w przepiękne górskie rejony Sudetów.
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg o nazwie LICZYRZEPA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. Nazwę dla pociągu LICZYRZEPA wybieraliśmy w otwartym konkursie wspólnie z naszymi pasażerami za pomocą portalu facebook - zwycięska propozycja padła ze strony pasażera o pseudonimie Ława Wk.

---------

31 sierpnia 2015 - Pierścień - Pociągiem Trasą Podsudecką!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Legnica - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkwicki - Nysa - Brzeg - Wrocław  Główny.

Przejazd Magistralą Podsudecką to przepiękne krajobrazy, widoki pasm górskich, wspaniała przyroda i.. niezelektryfikowana linia kolejowa! Do tego niezbędny jest tylko pociąg ciągnięty przez zabytkowy parowóz - i już mamy przepis na świetną wyprawę kolejową!.
 DSC6436Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg PIERŚCIEŃ będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

20 września 2015 - Borowik, Pociągiem na grzyby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Gł. - (Międzychód / Kłosowice / Mniszki) - Poznań Gł.

DSC05714

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

Dla miłośników grzybów przygotowaliśmy pociąg turystyczny w rejon Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Oferta przejazdu na tę gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską pociągiem BOROWIK na zakończenie sezonu turystycznego 2015 zaplanowana została na 20 września.
W składzie dostępny będzie standardowy w naszej ofercie wagon ze stoiskiem kawowym - z ofertą ciepłych i zimnych napojów, wraz z prekąskami i słodyczami. Trasa pociagu BOROWIK jest w trakcie ustalania. 
Mamy nadzieję, że na pokładzie pociągu BOROWIK pojawi się wielu zbieraczy grzybów, liczymy, że w powrotnej drodze będziemy podziwiać wiele cennych okazów grzybów. Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg BOROWIK są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

3 października 2015 - Krasnal, Pociągiem do Wrocławia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Rawicz - Wrocław - Rawicz - Leszno - Wolsztyn.

z Leszna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
z Wolsztyna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
 DSC6391Pierwsza edycja pociągu KRASNAL miała miejsce w 2013 roku i była realizowana na trasie z Poznania, co w ofercie 2015 roku zostało zmodyfikowane - pociąg KRASNAL wyruszy z Wolsztyna i przez Leszno i Rawicz dotrze do Wrocławia. Po całodniowym zwiedzaniu stolicy Dolnego Śląska (i czasie wolnym) pociąg wyruszy w drogę powrotną tą samą trasą.
Trwają szczegółowe uzgodnienia dotyczące oferty i dodatkowych atrakcji w ramach przejazdu, a także sprawy bardzo istotnej tj. stacji docelowej przejazdu. Trwa bowiem modernizacja linii kolejowej z Poznania do Wrocłwia i samego węzła kolejowego we Wrocławiu. Pociąg KRASNAL skończy bieg na stacji Wrocław Główny lub Wrocław Nadodrze.
Bilety na pociąg KRASNAL 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

3 października 2015 - Skarb - pociągiem do Złotoryi!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Wrocław - Legnica - Złotoryja - Legnica - Wrocław.

DSC03011

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

Dla miłośników przejazdów pociągami z parowozem przygotowaliśmy jesienny pociąg turystyczny w rejon Pogórza Sudeckiego ze stacją docelową w Złotoryi. Oferta przejazdu w te ciekawe rejony pociągiem SKARB na zakończenie sezonu turystycznego 2015 zaplanowana została na 3 października.
Istnieje możliwość połączenia podróży pociągiem KRASNAL i SKARB - co pozwala na skorzystanie z oferty także mieszkańcom Wielkopolski.
Bilety na pociąg SKARB będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

17 października 2015 - Piernik, Pociągiem do Torunia

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Inowrocław - Toruń Miasto - Inowrocław - Gniezno - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC04667

Druga edycja w roku 2015 przejazdu pociągu turystycznego na trasie łączącej stolicę Wielkopolski z pięknym i zabytkowym miastem Mikołaja Kopernika - z planowym zwiedzaniem z przewodnikami pięknych toruńskich zabytków.
Tradycyjnie dla naszych pasażerów planujemy dodatkowe atrakcje w ramach przejazdu - na pokładzie pociągu dziać się będzie dużo, po przyjeździe do celu podróży pasażerowie także nie będą się nudzić! W czasie przejazdu dla wszystkich dostępne będzie stoisko kawowe, planowany jest także czas wolny w Toruniu na obowiązkowy zakup pierników!
Bilety na pociąg PIERNIK 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

17 października 2015 - Spichlerz, Pociągiem do Grudziądza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Toruń Główny - Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Sierpc - Brodnica - Grudziądz - Chełmża - Toruń Wschodni - Toruń Miasto - Toruń Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSCF2666Przejazd pociągiem SPICHLERZ to nowa oferta w rodzinie sentymentalnych przejazdów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W ramach podróży zaproponujemy pasażerom dodatkowe atrakcje, w tym ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Grudziądza - najmniejszego miasta w Polsce z czynną siecią tramwajową! W ramach odwiedzin tego ciekawego i bardzo gościnnego miasta pasażerowie ujrzą także słynne spichrze nad Wisłą - od których pochodzi nazwa pociągu.
Pociąg SPICHLERZ będzie prowadził wagon ze stoiskiem kawowym, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze.
Bilety na pociąg SPICHLERZ 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

11 listopada 2015 - Marcin, Pociągiem na rogale!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Kościan - Leszno - Wolsztyn.

z Leszna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
z Wolsztyna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
ParowozowePrzejazd zabytkowym składem pociągu MARCIN adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski, a zwłaszcza z jej południowej części. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po licznych atrakcjach dodatkowych tą samą trasą wczesnym wieczorem pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wizyta w stolicy Wielkopolski wiązać się będzie ze Świętem Niepodległości oraz przypadającym także 11 listopada dniem Św. Marcina - patrona głównej ulicy centrum Poznania. Tego dnia w Poznaniu odbywają się corocznie inscenizacje wjazdu Św. Marcina do miasta, przekazania mu kluczy do miasta przez władze miejskie, trwają imprezy i koncerty okolicznościowe - warto wybrać się do Poznania w tym dniu!
Bardzo ważnym elementem tradycji związanej z 11 listopada w Poznaniu jest wypiek wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju rogali świętomarcińskich, którymi corocznie zajadają się poznaniacy i goście przybywający do miasta.
Bilety na pociąg MARCIN 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2015 - Franek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Miłym akcentem świętowania Święta Niepodległości, a także imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu  może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach dostępnej oferty z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w Święto Niepodległości stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

21 listopada 2015 - Katarzynka,
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna do Poznania i z powrotem (aktualnie trwają szczegółowe ustalenia jaką trasą przejedzie pociąg). W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

bolechowo przejazdZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem do pocysterskiego zespołu klasztornego w Wągrowcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się nad jezioru lub do AquaParku! 
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca.
Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag CYSTERS 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Dzień Kolejarza na pokładzie pociągu z parowozem - to właśnie odpowiedni sposób na uczczenie tego święta!
Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSCF9200Przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia święta kolejarskiej i tramwajarskiej braci! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

Pociąg KATAMARAN'15

Pociąg WODNIK'15

Pociąg NOTEĆ'15

Pociąg PIELGRZYM'15

Szybki kontakt


WOLSZTYN ruch planowy

logo WolTur

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

facebook TurKol.pl

FB

facebook RYBAK

FB

IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

Cargo_logo

Koleje Dolnośląskie

KD

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Oszczenica.pl

oszczenica

Aquapark Wągrowiec

Aquapark_Wagrowiec

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości