Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2016

  Harmongram TurKol 2016 mini1Harmongram TurKol 2016 mini2

      pobierz: PIERWSZE PÓŁROCZE 2016          pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2016

---------

28 - 29 maja 2016 - Piraci, Pociągiem z parowozem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania przez Piłę, Jastrowie, Szczecinek, Białogard do Kołobrzegu, wokół Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem oraz z Kołobrzegu przez Białogard, Szczecinek, Jastrowie, Piłę do Poznania!

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC9136W ramach nowej oferty PIRACI 2016 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i ciekawych kolejowych wypraw do zaplanowania dwudniowego pobytu na Pomorzu Środkowym, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem.
Projekt PIRACI 2016 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni - bez dodatkowego wsparcia ze strony lokomotywy spalinowej lub elektrycznej. 
Dla pasażerów oferty PIRACI 2016 zaplanowane zostały dodatkowe atrakcje w postaci rejsu po Bałtyku na pokładzie pirackiego statku!
Rezerwacja miejsc na ofertę PIRACI 2016 dostępna jest w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

28 maja 2016 - Pirat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Oborniki - Piła - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7197Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci. Cieszymy się, że ten najdłużej kursujący pociąg turystyczny ma swoje grono stałych uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy konkursy i zabawy dla dzieci na pokładzie pociagu, udział w przejeździe szalonego PIRATa, dostępny przez całą podróż wagon ze stoiskiem kawowym oraz oczywiście najważniejszy punkt programu czyli parowóz, który pociągnie wesoły pociąg do samej latarni morskiej w Kołobrzeskim porcie. Zgodnie z tradycją planujemy, że pociąg przejedzie trasą z Poznania przez Oborniki, Piłę, Okonek i Białogard do Kołobrzegu oraz z powrotem tą samą trasą.
Nowością w roku 2016 będzie możliwość skorzystania z dodatkowego kursu pociągu PIRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki któremu także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem!
Z tego powodu pociąg PIRAT na powrotnym odcinku Kołobrzeg - Szczecinek - Poznań Główny będzie ciągnięty lokomotywą spalinową lub elektryczną. Rozwiązanie to pozwoli także na dłuższy pobyt pasażerów pociągu PIRAT nad morzem, a także na promocyjną ofertę ceny biletów.
Bilety na pociąg PIRAT 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

28 maja 2016 - Piracik - Pociągiem na piracką wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Kołobrzeg - Ustronie Morskie - Kołobrzeg.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC9658Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci.  
Nowością w roku 2016 będzie możliwość skorzystania z jednego z dodatkowych kursów pociągu PIRACIK lub KAMRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki którym także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem! Pociąg PIRACIK zostanie uruchomiony w sobotę 28 maja 2016.
Oferta PIRACIK to nowy projekt w ramach organizowanego od 2011 roku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Bilety na pociąg PIRACIK 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

29 maja 2016 - Kamrat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Stargard - Białogard - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7254Z racji bardzo dużego zainteresowania przejazdem na pokładzie pociągu PIRAT w latach ubiegłych - i szybkiego wyprzedania puli biletów - w roku 2016 oprócz pociągu PIRAT uruchomiony zostanie bliźniaczy kurs pociągu KAMRAT. Podobnie jak w pociągu PIRAT, także na pokładzie pociągą KAMRAT planujemy konkursy i zabawy dla dzieci na pokładzie pociagu, dostępny przez całą podróż wagon ze stoiskiem kawowym oraz oczywiście najważniejszy punkt programu czyli parowóz - na powrotnej trasie z Kołobrzegu do Poznania.
P
ociąg KAMRAT zostanie uruchomiony w niedzielę 29 maja 2016.
Drugą nowością w roku 2016 będzie możliwość skorzystania z dodatkowych kursów pociągów PIRACIK i KAMRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki którym także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem! 
Bilety na pociąg KAMRAT 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

29 maja 2016 - Kamracik - Pociągiem na piracką wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Kołobrzeg - Ustronie Morskie - Kołobrzeg.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7269

Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci.  
Nowością w roku 2016 będzie możliwość skorzystania z jednego z dodatkowych kursów pociągu PIRACIK lub KAMRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki którym także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem! Pociąg KAMRACIK zostanie uruchomiony w niedzielę 29 maja 2016.
Oferta KAMRACIK to nowy projekt w ramach organizowanego od 2011 roku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Bilety na pociąg KAMRACIK 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

5 czerwca 2016 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

bolechowo przejazdZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem do pocysterskiego zespołu klasztornego w Wągrowcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się nad jezioro lub na wycieczkę po mieście! 
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca. 
Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag CYSTERS 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

5 czerwca 2016 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

szczegoly rezerwacja turkol mini

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie termin przejazdu. Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

5 czerwca 2016 - Leszczyna - Pociągiem na wycieczkę! ZMIANA TRASY

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC1696Przejazd zabytkowym składem pociągu LESZCZYNA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Boszkowo, Leszno, Kościan, Czempiń czy Puszczykowo). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg LESZCZYNA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

Ze względu na trwający remont linii kolejowej Poznań - Leszno i wynikający z tego brak możliwości opracowania optymalnego rozkładu jazdy pociąg LESZCZYNA zostanie zamieniony na pociąg PYRA relacji Wolsztyn - Poznań - Wolsztyn.

---------

5 czerwca 2016 - Pyra - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

IMGP7068Przejazd zabytkowym składem pociągu PYRA adresowany jest przede wszystkim do dzieci spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez miast i miasteczka zachodniej Wielkopolski. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także historycznych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg PYRA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl 

----------

11 czerwca 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego. 

szczegoly rezerwacja turkol mini

1Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 

W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

--------- 

11 czerwca 2016 - Pyra - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

IMGP7068Przejazd zabytkowym składem pociągu PYRA adresowany jest przede wszystkim do dzieci spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez miast i miasteczka zachodniej Wielkopolski. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także historycznych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg PYRA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl 

----------

19 czerwca 2016 - Katamaran - Pociągiem na pełne morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Stargard Szcz. - Szczecin Główny - Gryfice - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port - Kołobrzeg - Gryfice - Stargard Szcz. - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

24062012705Wysoka frekwencja wśród pasażerów w pociągach turystycznych KATAMARAN uruchomionych w poprzednich latach wpłynęła na decyzję powtórzenia imprezy także w roku 2016. Pociąg KATAMARAN to oferta przejazdu z Poznania do Kołobrzegu trasą przez Stargard Szczeciński oraz dalej klimatyczną, niezelektryfikowaną linią kolejową przez Goleniów do Kołobrzegu, a takze tą samą trasą w kierunku powrotnym. 
W cenie biletu dla wszystkich pasażerów gwarantujemy rejs KATAMARANEM po Bałtyku - na pełne morze! Ciekawostką imprezy jest fakt, że pociąg KATAMARAN śladem pociagu PIRAT wjeżdża bezpośrednio do portu w Kołobrzegu - pod latarnię morską, kilka metrów od oczekującego na pasażerów KATAMARANA!
Pociąg jest ciągnięty przez lokomotywę spalinową, wszystkie bilety zawierają miejscówki.
Bilety na pociąg KATAMARAN 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

19 czerwca 2016 - Wybrzeże - Pociągiem do Trzęsacza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Stargard Szcz. - Szczecin Główny - Gryfice - Trzęsacz - Gryfice - Stargard Szcz. - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7241Dla miłośników turystyki aktywnej mamy w 2016 roku ciekawą propozycję przejazdu specjalnym pociągiem na polskie wybrzeże, połączoną z podróżą koleją wąskotorową, a także ciekawy plan zwiedzania i odkrywania atrakcyjnych turystycznie rejonów.
WYBRZEŻE to oferta przejazdu z Poznania do Gryfic trasą przez Stargard Szczeciński oraz dalej klimatyczną, niezelektryfikowaną linią kolejową przez Goleniów, przejazd specjalnym pociągiem wąskotorowym, a także tą samą trasą w kierunku powrotnym. Przejazd 
wąskotorówką jest wliczony w cenę biletu w ramach całościowej oferty.
P
ociąg jest ciągnięty przez lokomotywę spalinową, wszystkie bilety zawierają miejscówki.
Bilety na pociąg WYBRZEŻE 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

25 czerwca 2016 - Pałuki - Pociągiem do Białośliwia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Damasławek - Kcynia - Nakło - Białośliwie - Nakło - Kcynia - Damasławek - Gniezno - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC0313Letnia sobotnia wyprawa sentymentalną linią kolejową z zawieszonym ruchem pasażerskim na wielkie święto wąskotorowego świata kolei - do Białośliwia! Linią tą przejechał już skład realizowany w ramach projektu TurKol.pl - był nim pociąg PIAST z zabytkowym parowozem. Dla odmiany proponujemy przejazd z kultową lokomotywą spalinową.
Linia kolejowa, którą przejedzie skład pociągu PAŁUKI jest na co dzień wykorzystywana do transportu wielkich ładunków np agregatów prądotwórczych i silników produkowanych na południu kraju przewożonych do portów w Gdyni i Gdańsku. Impreza w Białośliwiu to międzynarodowy zlot miłośników kolei wąskotorowych, przyciągających corocznie do tej małej urokliej miejscowości wielu miłośników wąskotorowych kolei. Oj będzie się działo!
Bilety na pociąg PAŁUKI 2016 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

26 czerwca 2016 - Baranek - Pociągiem na Dni Sulęcina! 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Zbąszynek - Sulęcin - Zbąszynek - Wolsztyn. 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

 DSC1696Przejazd zabytkowym składem pociągu BARANEK to wyprawa niezelektryfikowanymi liniami kolejowymi na trasie z Wolsztyna przez Zbąszynek, Międzyrzecz do Sulęcina i z powrotem.Pociąg uświetni Dni Sulęcina i będzie niewątpliwą atrakcją dla mieszkańców i gości tej corocznej imprezy.
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Sulęcina! Wyprawa zaplanowana w niedzielę!

Bilety na pociąg BARANEK 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.
 
---------

2 lipca 2016 - Galeon - Pociągiem do Ustki!  ZMIANA TERMINU

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny - Białogard - Koszalin - Słupsk - Ustka - Słupsk - Koszalin - Białogard - Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC05877Wysoka frekwencja wśród pasażerów w pociągach turystycznych PIRAT i KATAMARAN uruchomionych w poprzednich latach wpłynęła na decyzję dalszego rozszerzania oferty turystycznych pociągów nad morze w roku 2016. Pociąg GALEON to oferta przejazdu z Wrocławia i Poznania do Słupska i Ustki oraz w kierunku powrotnym. Oferta GALEON jest próbą powrotu do uruchomionego w 2011 roku pociągu ciągniętego przez parowóz. Pociąg GALEON w roku 2016 nie będzie ciągnięty przez parowóz, niemniej oferta przy zainteresowaniu ze strony pasażerów, zwłaszcza z Dolnego Śląska będzie miała szanse rozszerzyć się w kolejnych latach także o zabytkową lokomotywę na czele składu.
Zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska nad morze do Ustki!

Bilety na pociąg GALEON 2016 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
Ze względu na trwający remont linii kolejowej Poznań - Leszno - Wrocław i wynikający z tego brak możliwości opracowania optymalnego rozkładu jazdy termin przejazdu pociągu GALEON zostanie zamieniony na późniejszy - najprawdopodobniej wrześniowy. Trwają uzgodnienia dotyczące ustalenia nowego terminu przejazdu.

---------

23 lipca 2016 - Jagiełło - Pociągiem do krzyżackiego zamku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Inowrocław - Malbork - Inowrocław - Gniezno - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

03panoramaBardzo dobrze przyjęta przez pasażerów oferta przejazdu pociągiem specjalnym do Malborka zostanie powtórzona także w roku 2016. Pasażerowie pociągu JAGIEŁŁO będą mieli okazję przenieść się do czasów średniowiecza i przez kilka godzin uczestniczyć w życiu mieszczan na terenie największego zamku średniowiecznej Europy - krzyżackiego zamku w Malborku. W trzeci weekend lipca w Malborku od wielu lat organizowane są inscenizacje związane z próbą zdobycia zamku przez wojska króla polskiego - Władysława Jagiełły.
W całym Malborku w tych dniach spotkać można wielu rycerzy, mieszczan, a nawet prawdziwego kata!
Pociąg JAGIEŁŁO będzie prowadził wagon ze stoiskiem kawowym, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze. 
Bilety na pociąg JAGIEŁŁO 2016 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

23 lipca 2016 - Piast - Pociągiem na wąskotorową wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Pobiedziska - Gniezno - Witkowo - Gniezno - Pobiedziska - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini 

sm42 oliwkaDla miłośników wąskotorówek przygotowaliśmy w 2016 roku ofertę specjalną w postaci przejazdów pociągów normalnotorowych z Poznania do 6 miejscowości, z których pasażerowie wyruszą w dalszą podróż na pokładzie pociągu wąskotorowego. Jedną z tych miejscowości jest Gniezno. Zapraszamy na pokład pociągu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej! Z przejazdu pociągiem Piast można skorzystać zarówno na podstawie pakietu biletów na wszystkie 6 pociagów wąskotorowych, jak i tylko w dniu 23 lipca. 
Wszystkie bilety na pociagi PIAST posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 

Bilety na pociąg PIAST 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl..
---------

6 sierpnia 2016 - Noteć - Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Murowana Goślina - Wągrowiec - Rogoźno Wlkp. - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Rogoźno Wlkp. - Wągrowiec - Murowana Goślina - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC0680Zapraszamy do spędzenia czasu w niezapomnianych okolicznościach może trochę zapomnianego świata - gdzieś sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Pociąg NOTEĆ zawiezie pasażerów pięknymi, klimatycznymi liniami kolejowymi z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem tą samą trasą. Czas na wielu stacyjkach, które minie pociąg NOTEĆ zatrzymał się kilka dekad temu, linie te do dziś są niezelektryfikowane, warto przenieść się do przeszłości. W ramach dodatkowych atrakcji planujemy między innymi foto-stopy na stacjach w Murowanej Goślinie, Wągrowcu, Połajewie, Bzowie-Goraj i Czarnkowie. 
Pociąg NOTEĆ będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg NOTEĆ 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

6 sierpnia 2016 - Czaruś i Janko - Pociągiem wzdłuż Noteci!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC0601Pociągi CZARUŚ i JANKO to oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem! Zapraszamy na kilkudziesięciominutową podróż pociągiem pasażerskim do Bzowa Goraj i z powrotem.
Pociągi CZARUŚ i JANKO będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociągi CZARUŚ 2016 i JANKO 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

-------- 

13 sierpnia 2016 - Pojezierze - Pociągiem na IV Paradę Lokomotyw!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Nowy Tomyśl - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Nowy Tomyśl - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

IIparada miedzychodZapraszamy do całodniowej przejażdżki pospiesznym pociągiem specjalnym POJEZIERZE, którego mijscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie IV Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu oraz lokalnie do Międzychodu Letnisko i z powrotem.
Pociąg zaplanowano w sposób gwarantujący przynajmniej 5 godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do Poznania. W składzie pociągu przez całą podróż dostępny będzie wagon ze stoiskiem kawowym.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POJEZIERZE będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.
Już dziś warto zaplanować wakacyjną wycieczkę!

---------

13 sierpnia 2016 - Gajowy - 
Pociągiem na IV Paradę Lokomotyw!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Legnica - Żagań - Żary - Zielona Góra - Międzychód - Zielona Góra - Żary - Żagań - Legnica.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC01387mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji IV Parady Parowozów w Międzychodzie zostanie uruchomiony pociąg na zupełnie nowej trasie. Pociąg o wdzięcznej nazwie GAJOWY wyruszy z Legnicy i przemierzy trasę przez Rokitki, Żagań, Żary i Zieloną Górę oraz Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem. 
Pociąg GAJOWY nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu najważniejsze będzie to, że korzystając z przejazdu będąmogli uczestniczyć w Paradzie Lokomotyw i będą mieli okazję obejrzeć zarówno lokomotywy parowe, jak i spalinowe. 
Bilety na pociąg GAJOWY dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

13 sierpnia 2016 - Sielawa - Autobusem jak pociągiem!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Szamotuły - Ostroróg - Chrzypsko Wlk. - Sieraków - Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wlk. - Ostroróg - Szamotuły - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

zmnDSC06882Jeśli pamiętacie Państwo "ciuchcię" kursującą w drugiej połowie XX wieku na pięknym szlaku kolejowym z Szamotuł przez Ostroróg i Chrzypsko Wielkie do Sierakowa i dalej Międzychodu to przejazd Kolejową Komunikacją Zastępczą SIELAWA jest produktem adresowanym do Państwa! Zapraszamy do przejazdu zabytkowym autobusem JELCZ RTO lub AUTOSAN H9 wzdłuż nieczynnej linii kolejowej. Pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć piękne stacje zagubione gdzieś pośród pól, łąk i lasów, czy niesamowite i imponujące budowle mostowe na szlaku kolejowym. Zapraszamy do wspomnienia lat świetności oraz do wspólnego planowania reaktywacji tej pięknej linii kolejowej!

---------

13 sierpnia 2016 - Wierzba - Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

szczegoly w przygotowaniu turkol

zmnDSC06657Oferta przejazdu pociągiem WIERZBA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg WIERZBA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIERZBA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

13 sierpnia 2016 - Brzoza - Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

szczegoly w przygotowaniu turkol

 DSC7551Oferta przejazdu pociągiem BRZOZA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg BRZOZA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem BRZOZA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------

13 sierpnia 2016 - Drwal - Pociągiem na IV Paradę Lokomotyw!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Krzyż - Gorzów Wlkp. - Skwierzyna - Międzychód - Międzyrzecz - Skwierzyna - Gorzów Wlkp. - Krzyż.

szczegoly w przygotowaniu turkol

borowik 2015Oferta przejazdu pociągiem DRWAL adresowana jest do osób zainteresowanych zarówno przejazdem po pięknej i malowniczej trasie, jak i do uczestnictwa w imprezie kolejowej - jakiej dawno nie było!
Pociąg DRWAL przejedzie trasę z Krzyża przez Gorzów Wielkopolski, Skwierzynę, Międzyrzecz do Międzychodu, gdzie zaplanowana jest czwarta edycja Parady Lokomotyw. Pociąg DRWAL będzie ciągnięty lokomotywą spalinową SP42 i będzie się składał z kilku piętrowych wagonów osobowych. Więcej szczegółów wkrótce!

Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem DRWAL będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

13 sierpnia 2016 - Leśnik - Pociągiem do lasu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa:  Międzychód - Gorzyń - Głażewo - Łowyń - Głażewo - Gorzyń - Międzychód.

szczegoly w przygotowaniu turkol

20150808 165428Oferta przejazdu pociągiem LEŚNIK to jedna z atrakcji IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie. Impreza organizowana po raz kolejny na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim przyciąga tu corocznie kilka tysięcy osób. PRzejazd nieczynną linią kolejową do Łowynia to gratka zwłaszcza dla miłośnikó kolejowych wypraw w nieznane!

Pociąg LEŚNIK przejedzie trasę  z Międzychodu przez Gorzyń, Głażewo do Łowyń oraz tą samą trasą z powrotem. Pociąg LEŚNIK będzie ciągnięty lokomotywą spalinową i będzie się składał z kilku piętrowych wagonów osobowych.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem DRWAL będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 

Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------

13 sierpnia 2016 - Country Ekspress - Farmer, Pociągiem na IV Paradę Lokomotyw! 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC6894Zapraszamy do nostalgicznej przejażdżki pociągiem specjalnym FARMER, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem.
W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po paru godzinach powrócić tą samą trasą do Wolsztyna. Pociąg będzie także dodatkową atrakcją dla uczestników VII edycji festiwalu "Czyste Country" organizowanego corocznie w Wolsztynie.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem FARMER będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

27 - 29 sierpnia 2016 - Pogórze, Pociągiem z parowozem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania i Wrocławia, do Kłodzka, Nowej Rudy, Wałbrzycha i Jaworzyny Śląskiej do Jeleniej Góry, Lwówka Śląśkiego i Wlenia, a także do Piechowic i Szklarskiej Poręby!

szczegoly w przygotowaniu turkol

100 1913W ramach nowej oferty POGÓRZE 2016 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i górskich widoków do zaplanowania trzydniowego letniego pobytu na Dolnym Śląsku, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po przepięknych, sudeckich szlakach kolejowych. 
Projekt POGÓRZE 2016 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i wspierany dodatkowo lokomotywą spalinową lub elektryczną. Pociągi pojadą w części odcinkami linii niezelektryfikowanych, co może dodatkowo urozmaicić imprezę. Przewidziano także udział pasażerów w foto-stopach, czyli przygotowanych specjalnie postojach zabytkowego składu pociągu na stacjach, w miejscach ciekawych ze względu na możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć. 
Rezerwacja miejsc będzie dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

27 sierpnia 2016 - Kilof - Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Wrocław Główny - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

Ol49-59NowaRudaMiniJuż po raz szósty planujemy powtórzenie tej niezapomnianej imprezy! Wyprawa związana jest z podziwianiem jednej z piękniejszych tras kolejowych w Polsce, usianej wieloma wiaduktami, mostami, tunelami, wijącej się wzdłuż pięknych górskich krajobrazów na długo pozostających w pamięci - warto wybrać się pociagiem KILOF w Sudety!
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w latach poprzednich tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg KILOF będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

28 sierpnia 2016 - Liczyrzepa - Pociągiem do Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra - Jaworzyna Śląska - Wrocław  Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

 DSC6396Drugi z trzech górskich hitów czyli wycieczek na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowym parowozem w przepiękne górskie rejony Sudetów. 
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociąg na większości trasy będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę elektryczną.
Bilety na pociąg o nazwie LICZYRZEPA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. Nazwę dla pociągu LICZYRZEPA wybieraliśmy w 2015 roku w otwartym konkursie wspólnie z naszymi pasażerami za pomocą portalu facebook - zwycięska propozycja padła ze strony pasażera o pseudonimie Ława Wk.

---------

28 sierpnia 2016 - Józefina - Pociągiem wokół Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Szklarska Poręba Górna - Piechowice - Szklarska Poręba Górna.

szczegoly w przygotowaniu turkol 

10092014631Mając na względzie ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się wizyta pociągów turystycznych LICZYRZEPA i JÓZEFINA w Szklarskiej Porębie w 2015 roku zaplanowaliśmy powtórzenie imprez także w roku 2016. Formuła imprez w celu poprawy punktualności zostanie nieznacznie zmieniona.
Pociągi będą prowadzone przez zabytkowy parowóz w towarzystwie lokomotywy elektrycznej, co powinno zagwarantować punktualne przejazdy pomiędzy stacjami.

Bilety na pociąg o nazwie JÓZEFINA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

29 sierpnia 2016 - Bóbr - Pociągiem wzdłuż rzeki!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Węgliniec - Żagań - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań Główny

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC01564mTrzeci górski projekt w ramach trzydniowej wyprawy z parowozem w Sudety. Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociąg na większości trasy będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę lub spalinową elektryczną.

Bilety na pociąg o nazwie BÓBR będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 września 2016 - Winniczek - Pociągiem na winobranie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Zielona Góra - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07732

Starając się jak najbardziej urozmaicić czas spędzony w miejscach docelowych wyjazdów turystycznymi pociągami spod znaku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planujemy wycieczkę na coroczne winobranie odbywające się w Zielonej Górze. Pociąg WINNICZEK zostanie uruchomiony w dniu 10 września na inaugurację święta odbywającego się w stolicy województwa lubuskiego przez cały wrześniowy tydzień. Mamy nadzieję, że dodatkowe atrakcje planowane przez organizatorów tej dorocznej imprezy dla pasażerów pociągu WINNICZEK okażą się wspaniałym zakończeniem letniego sezonu wakacyjnego w 2016 roku. Bilety na pociąg WINNICZEK będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

10 września 2016 - Piorun - Pociągiem na Loko-Piknik!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Zielona Góra - Nowogród Bobrzański - Żary - Żagań - Nowogród Bobrzański - Zielona Góra.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07854Na zakończenie sezonu 2016 z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd w rejony niezelektryfikowanych linii kolejowych w okolicach Żar i Żagania. Pociąg PIORUN przemknie do imponujących węzłów kolejowych zachowanych w rejonie tego lubuskiego dwumiasta z Zielonej Góry i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia pobytu w stolicy województwa lubuskiego w ramach trwającego tam od 10 września tradycyjnego Winobrania. W Żaganiu trwać będzie natomiast kolejna edycja Loko-Pikniku! Tam trzeba być!
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd do Żar i Żagania będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Bilety na pociąg PIORUN 2016 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

10 września 2016 - Kasztelan - Pociągiem do Głogowa!
ORganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Głogów - Leszno - Wolsztyn.

 szczegoly rezerwacja turkol mini 

 DSC1696przejazd zabytkowym składem pociągu KASZTELAN to wyprawa niezelektryfikowanymi liniami kolejowymi na trasie z Wolsztyna przez Leszno i Wschowę do Głogowa i z powrotem. 

Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Głogowa! 
Bilety na pociąg KASZTELAN 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl
-
--------

10 września 2016 - Grom - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Żagań - Żary - Żagań.
szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC07881

Znaną z poprzednich lat ofertą dla mieszkańców Żar i Żagania i turystów odwiedzających te miasta będzie przejazd pociągiem turystycznym GROM. Skład ciągnięty zabytkowym parowozem przejedzie trasą magistrali dawniej łączącej Wrocław i Berlin na krótkim odcinku pomiędzy Żaganiem i Żarami oraz w kierunku powrotnym. 
Warto pamiętać, że w dniu 10 września w regionie będzie możliwość skorzystania z przejazdu pociagiem także na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Żarami i Żaganiem (pociąg PIORUN) oraz pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą oraz w kierunku powrotnym (pociąg WINNICZEK). 
Pociąg GROM będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg GROM 2016 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 września 2016 - Lubsza - Pociągiem do Lubska!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Żagań - Bieniów - Lubsko - Bieniów - Żagań.

szczegoly w przygotowaniu turkol

lubsko today miniPod koniec sezonu 2016 roku z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw atrakcyjny przejazd w rejony niezelektryfikowanych linii kolejowych w okolicach Żar i Żagania. Pociąg Lubsza przemknie wśród imponujących węzłów kolejowych zachowanych w tym ciekawym regionie i będzie możliwością dodatkowego uatrakcyjniennia wolnego dnia na wrześniowej wyprawie.
Mamy nadzieję, że dla znawców tematu kolejowych wycieczek przejazd z Żar i Żagania do Lubska - także nieczynnego dziś już niestety węzła kolejowego - będzie miłą i atrakcyjną możliwością odwiedzenia starej i nieco zapomnianej kolei.
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg LUBSZA dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

9 października 2016 - Borowik - Pociągiem na grzyby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Gł. - Międzychód - Poznań Gł.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC05714Dla miłośników grzybów przygotowaliśmy pociąg turystyczny w rejon Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Oferta przejazdu na tę gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską pociągiem BOROWIK na zakończenie sezonu turystycznego 2016 zaplanowana została na niedzielę, 9 października. 
W składzie dostępny będzie standardowy w naszej ofercie wagon ze stoiskiem kawowym - z ofertą ciepłych i zimnych napojów, wraz z przekąskami i słodyczami. Trasa pociągu BOROWIK jest w trakcie ustalania. 
Mamy nadzieję, że na pokładzie pociągu BOROWIK pojawi się wielu zbieraczy grzybów, liczymy, że w powrotnej drodze będziemy podziwiać wiele cennych okazów grzybów. Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg BOROWIK są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

15 października 2016 - Syrenka - Pociągiem do stolicy!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Gł. - Warszawa Centralna - Poznań Gł.

szczegoly w przygotowaniu turkol 

 DSC6742Zapraszamy serdecznie na wyprawę, jakiej jeszcze w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl nie było! Jesienna wyprawa do Warszawy pociągiem SYRENKA to przejazd ciekawym pociągiem, na ciekawych odcinkach sieci kolejowej, a u celu podróży program zwiedzania. Czy coś więcej potrzebne jest dla spragnionych wrażeń podróżników? 
W składzie dostępny będzie standardowy w naszej ofercie wagon ze stoiskiem kawowym - z ofertą ciepłych i zimnych napojów, wraz z przekąskami i słodyczami. Trasa pociągu SYRENKA jest w trakcie ustalania. 
Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową lub elektryczną.
Bilety na pociąg SYRENKA są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

22 października 2016 - Turysta - Pociągiem na wycieczkę! ZMIANA TRASY

 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7068

Przejazd zabytkowym składem pociągu LESZCZYNA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Boszkowo, Leszno, Kościan, Czempiń czy Puszczykowo). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg LESZCZYNA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

 

Ze względu na trwający remont linii kolejowej Poznań - Leszno i wynikający z tego brak możliwości opracowania optymalnego rozkładu jazdy pociąg LESZCZYNA zostanie zamieniony na pociąg PYRA relacji Wolsztyn - Poznań - Wolsztyn.

 

---------

22 października 2016 - Pyra - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

1Przejazd zabytkowym składem pociągu PYRA adresowany jest przede wszystkim do dzieci spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez miast i miasteczka zachodniej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Opalenicę oraz Buk. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także historycznych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg PYRA 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl 

--------- 

22 października 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7068Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

22 października 2016 - Franek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Przypomnieniem kolejowych szaleństw w Wolsztynie zrealizowanych w czasie Parady Parowozów może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (Poznań Franowo) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety na pociąg FRANEK 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

11 listopada 2016 - Marcin - Pociągiem na rogale!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Puszczykówko - Poznań Główny - Puszczykówko - Kościan - Leszno - Wolsztyn.
szczegoly rezerwacja turkol mini

ParowozowePrzejazd zabytkowym składem pociągu MARCIN adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski, a zwłaszcza z jej południowej części. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po licznych atrakcjach dodatkowych tą samą trasą wczesnym wieczorem pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wizyta w stolicy Wielkopolski wiązać się będzie ze Świętem Niepodległości oraz przypadającym także 11 listopada dniem Św. Marcina - patrona głównej ulicy centrum Poznania. Tego dnia w Poznaniu odbywają się corocznie inscenizacje wjazdu Św. Marcina do miasta, przekazania mu kluczy do miasta przez władze miejskie, trwają imprezy i koncerty okolicznościowe - warto wybrać się do Poznania w tym dniu!
Bardzo ważnym elementem tradycji związanej z 11 listopada w Poznaniu jest wypiek wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju rogali świętomarcińskich, którymi corocznie zajadają się poznaniacy i goście przybywający do miasta.
Bilety na pociąg MARCIN 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2016 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

bolechowo przejazdZ okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca. W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się do kawiarenki lub wybrać się na zorganizowaną wycieczkę po mieście!  Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociąg CYSTERS 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2016 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

szczegoly rezerwacja turkol mini

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie termin przejazdu. Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2016 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

26 listopada 2016 - Katarzynka -
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Puszczykówko - Poznań Główny - Puszczykówko - Kościan - Leszno - Wolsztyn.
szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna przez Leszno do Poznania i z powrotem. W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2016 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

26 listopada 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

1Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

26 listopada 2016 - Franek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Przypomnieniem kolejowych szaleństw w Wolsztynie zrealizowanych w czasie Parady Parowozów może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (Poznań Franowo) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety na pociąg FRANEK 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 grudnia 2016 - Mikołaj - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Poznań Główny - Leszno - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC1696Przejazd zabytkowym składem pociągu TURYSTA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski (zaplanowano trasę przejazdu przez kilkanaście miast i miasteczek południowej Wielkopolski, w tym Wolsztyn, Boszkowo, Leszno, Kościan, Czempiń czy Puszczykowo). Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po kilku godzinach wolnych w stolicy Wielkopolski pasażerowie mogli tą samą trasą pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu do Poznania! 
Bilety na pociąg MIKOŁAJ 2016 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

10 grudnia 2016 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF3338Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

10 grudnia 2016 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF9200Mikołajkowy przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia wspomnienia Świętego Mikołaja i jego podarunków! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

 

 

 

 

Pociąg KAMRAT'16

Pociąg KOZIOŁEK'16

Pociąg NOTEĆ'16

Szybki kontakt


WOLSZTYN ruch planowy

logo WolTur

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

facebook TurKol.pl

FB

IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

PKPCargo logo

Koleje Dolnośląskie

KD

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości