Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2014

pobierz: PIERWSZE PÓŁROCZE 2014      pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2014

pobierz: Pociągiem PO POMORZU 2014

---------

22 listopada 2014 - Przejazd specjalny miłośników kolei - Polsatem wokół Szczecina!

Organizator: Ziemowit Czerski i Krzysztof Waszkiewicz

Trasa: Szczecin Główny - Pyrzyce - Szczecin Główny - Police Chemia - Szczecin Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

sp42 pr

Zaprzyjaźnieni miłośnicy kolei Krzysztof Waszkiewicz i Ziemowit Czerski zapraszają do wzięcia udziału w przejeździe specjalnym 22.11.2014 r. na następującej trasie: Szczecin Główny – Stargard Szczeciński – Pyrzyce – Stargard Szczeciński – Szczecin Dąbie SDA – Szczecin Dąbie SDC – Kliniska – Szczecin Dąbie – podg. Szczecin Wstowo – Szczecin Wzgórze Hetmańskie – Szczecin Pomorzany – Police – Police Chemia – Police – Trzebież Szczeciński – Szczecin Turzyn – Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny – Szczecin Wstowo – Szczecin Główny.
Pociąg jest uruchomiony przez niezależnego organizatora tj. Ziemowita Czerskiego i Krzysztofa aszkiewicza, a Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl nie ponosi odpowiedzialności za realizację imprezy i nie sprzedaje biletów na przejazd.
Wszelkie szczegóły i informacje znajdują się na stronie organizatora.
---------

23 listopada 2014 - Katarzynka,
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna do Poznania i z powrotem (aktualnie trwają szczegółowe ustalenia jaką trasą przejedzie pociąg). W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2014 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

23 listopada 2014 - Cysters, Pociągiem do Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC04196Z okazji Dnia Kolejarza ciekawą ofertą dla mieszkańców Poznania i innych miejscowości i turystów odwiedzających Wielkopolskę, będzie przejazd pociągiem turystycznym CYSTERS. Skład ciągnięty zabytkowym parowozem przejedzie trasą z Poznania do Wągrowca i z powrotem. Pasażerowie pociągu będą mieli okazję podziwiać mijane krajobrazy z dwuosiowych, historycznych wagonów pasażerskich - w tym z wagonów z pomostami! Gościnny Wągrowiec i Stowarzyszenie Samorządów KOMUNIKACJA szykują niespodziankę dla pasażerów pociągu - związaną z wejściem do pocysterskiego klasztoru!
Zapraszamy do Wągrowca na Dzień Kolejarza i przejazd specjalnym pociągiem turystycznym CYSTERS.
Bilety na pociąg CYSTERS 2014 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

23 listopada 2014 - Rogaś, Pociągiem do Rogoźna!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno Wielkopolskie - Wągrowiec.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC04277Kolejną ofertą przygotowaną przez nas w ramach obchodów Dnia Kolejarza - adresowaną zarówno do mieszkańców Poznania i innych miejscowości i turystów odwiedzających Wielkopolskę będzie przejazd pociągiem turystycznym ROGAŚ. Skład ciągnięty zabytkowym parowozem przejedzie trasą z Wągrowca do Rogoźna i z powrotem. Pociąg został uruchomiony dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządów KOMUNIKACJA!
Zapraszamy do Wągrowca na Dzień Kolejarza i przejazd specjalnym pociągiem turystycznym ROGAŚ do Rogoźna Wielkopolskiego i z powrotem.
Bilety na pociąg ROGAŚ 2014 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

23 listopada 2014 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia święta kolejarskiej i tramwajarskiej braci! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

6 grudnia 2014 - Joannita, Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Toporów - Łagów - Toporów - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7497aPociąg JOANNITA to przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz malowniczą trasą kolejową z Wolsztyna przez Stefanowo do Zbąszynia, dalej magistralą kolejową do Toporowa oraz urokliwą, nieczynną w ruchu pasażerskim linią Toporów - Międzyrzecz na odcinku do perły województwa lubuskiego - Łagowa. Pociąg ten jako element Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jest atrakcją zarówno dla rodzin, jak i dla koneserów turystycznych przejazdów pociągami z zabytkowym parowozem. W ramach przejazdu zaplanowano tzw. "foto-stopy" czyli postój pociągu w ciekawym miejscu, w którym pasażerowie mogą wyjść z pociągu w celu wykonania jego fotografii na tle ciekawego terenu czy budynku.
Wszystkie bilety sąą numerowane, przejazd pociągiem JOANNITA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety są dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl. Pierwszy raz zimowa edycja pociągu!

---------

6 grudnia 2014 - Perła, Pociągiem wokół Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7442aZapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty specjalnej. Pociąg PERŁA to przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz malowniczą trasą kolejową z Łagowa - perły województwa lubuskiego - do położonej kilka kilometrów na wschód Sieniawy Lubuskiej. Przejazd pociągiem retro po nieczynnej linii kolejowej jest dla mieszkańców oraz gości licznie odwiedzających Łagów dodatkową atrakcją turystyczną.
Wszystkie bilety będą numerowane, przejazd pociągiem PERŁA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety są dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl oraz bezpośrednio na pokładzie pociągu - do wyczerpania wolnych miejsc. Pierwszy raz zimowa edycja pociągu!

---------

27 grudnia 2014 - Pyra - Pociągiem do Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Rakoniewice - Grodzisk Wlkp. - Stęszew - Poznań Główny - Stęszew - Grodzisk Wlkp. - Rakoniewice - Wolsztyn

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP6709Podobnie jak w trakcie Parady Parowozów trwającej w Wolsztynie w pierwszy weekend maja także w czasie zimowej pory miłośnicy starych parowozów będą mieli okazję do skorzystania z ciekawego przejazdu pociągiem RETRO. W ramach wyprawy z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd z Wolsztyna linią kolejową do Poznania przez Grodzisk Wielkopolski.
W Poznaniu przewidziano kilkugodzinną przerwę umożliwiającą pasażerom skorzystanie z usług niezliczonych kawiarenek, restauracji i pubów - np. na poznańskim Starym Rynku. Wszystkie bilety na pociąg PYRA posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.
---------

Retro Poznań'14

Retro Wolsztyn'14

Pociąg JOANNITA'14

facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

Cargo_logo

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Oszczenica.pl

oszczenica

Aquapark Wągrowiec

Aquapark_Wagrowiec

Parowozownia Jarocin

tkw


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości