Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2014

pobierz: PIERWSZE PÓŁROCZE 2014      pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2014

pobierz: Pociągiem PO POMORZU 2014

---------

20 września 2014 - Partner, Pociągiem do Lubben na jubileusz miasta partnerskiego Wolsztyna!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Wolsztyn - Krosno Odrzańskie - Gubin - Guben - Cottbus - Lubben - Cottbus - Guben - Krosno Odrzańskie - Wolsztyn - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC9658Z okazji corocznego lokalnego święta niemieckiego miasta Lubben - partnera Wolsztyna zapraszamy wszystkich miłośników parowozów na wyprawę pociągiem prowadzonym na różnych odcinkach trasy różnymi lokomotywami - w tym dwoma parowozami - polskim i niemieckim! Pociąg PARTNER będzie zestawiony z wygodnych wagonów przedziałowych z sześcio- i ośmio-miejscowymi przedziałami.
Bilety na pociąg PARTNER 2014 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

25 października 2014 - Skansen, Pociągiem do Kościerzyny!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Gł. - Gniezno - Kcynia - Nakło nad Notecią - Więcbork - Chojnice - Kościerzyna - Chojnice - Złotów - Piła Gł. - Krzyż - Poznań Gł.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Skansen 3bdhpW roku 2013 w drugiej połowie października zaproponowaliśmy szrokiemu gronu miłośników kolejowych sentymentalnych podróży przejazd nieczynną w ruchu pasażerskim linią do Czarnkowa. Projekt cieszył się dużą popularnością, a pasażerowie proponowali ciekawe trasy do realizacji kolejnych "rodzynków" na zakończenie sezonu turystycznego. Zapraszamy zatem serdecznie do udziału w przejeździe także nieczynną w ruchu pasażerskim linią kolejową z Gniezna przez Kcynię, Więcbork, do Chojnic i Kościerzyny. Głównym punktem docelowym jest skansen taboru kolejowego w Kościerzynie. Pociag SKANSEN będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg SKANSEN są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

11 listopada 2014 - Marcin, Pociągiem na rogale!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Krobia - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Kościan - Leszno - Krobia - Leszno - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

ParowozowePrzejazd zabytkowym składem pociągu MARCIN adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski, a zwłaszcza z jej południowej części. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po licznych atrakcjach dodatkowych tą samą trasą wczesnym wieczorem pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wizyta w stolicy Wielkopolski wiązać się będzie ze Świętem Niepodległości oraz przypadającym także 11 listopada dniem Św. Marcina - patrona głównej ulicy centrum Poznania. Tego dnia w Poznaniu odbywają się corocznie inscenizacje wjazdu Św. Marcina do miasta, przekazania mu kluczy do miasta przez władze miejskie, trwają imprezy i koncerty okolicznościowe - warto wybrać się do Poznania w tym dniu!
Bardzo ważnym elementem tradycji związanej z 11 listopada w Poznaniu jest wypiek wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju rogali świętomarcińskich, którymi corocznie zajadają się poznaniacy i goście przybywający do miasta.
Bilety na pociąg MARCIN 2014 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2014 - Franek i Mebelek - Pociągami z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem oraz do Swarzędza i z powrotem

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Miłym akcentem świętowania Święta Niepodległości, a także imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu  może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach dostępnej oferty z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazdy ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo oraz do Swarzędza.
Pociągi o wdzięcznych nazwach FRANEK i MEBELEK, konkretnie kojarzących się z docelowymi miejscami wycieczek będą atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w weekend majowy stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

23 listopada 2014 - Katarzynka,
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna do Poznania i z powrotem (aktualnie trwają szczegółowe ustalenia jaką trasą przejedzie pociąg). W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2014 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

23 listopada 2014 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia święta kolejarskiej i tramwajarskiej braci! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

6 grudnia 2014 - Joannita, Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Toporów - Łagów - Toporów - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7497aPociąg JOANNITA to przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz malowniczą trasą kolejową z Wolsztyna przez Stefanowo do Zbąszynia, dalej magistralą kolejową do Toporowa oraz urokliwą, nieczynną w ruchu pasażerskim linią Toporów - Międzyrzecz na odcinku do perły województwa lubuskiego - Łagowa. Pociąg ten jako element Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jest atrakcją zarówno dla rodzin, jak i dla koneserów turystycznych przejazdów pociągami z zabytkowym parowozem. W ramach przejazdu zaplanowano tzw. "foto-stopy" czyli postój pociągu w ciekawym miejscu, w którym pasażerowie mogą wyjść z pociągu w celu wykonania jego fotografii na tle ciekawego terenu czy budynku.
Wszystkie bilety sąą numerowane, przejazd pociągiem JOANNITA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety są dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl. Pierwszy raz zimowa edycja pociągu!

---------

6 grudnia 2014 - Perła, Pociągiem wokół Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

IMGP7442aZapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty specjalnej. Pociąg PERŁA to przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz malowniczą trasą kolejową z Łagowa - perły województwa lubuskiego - do położonej kilka kilometrów na wschód Sieniawy Lubuskiej. Przejazd pociągiem retro po nieczynnej linii kolejowej jest dla mieszkańców oraz gości licznie odwiedzających Łagów dodatkową atrakcją turystyczną.
Wszystkie bilety będą numerowane, przejazd pociągiem PERŁA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety są dostępne w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl oraz bezpośrednio na pokładzie pociągu - do wyczerpania wolnych miejsc. Pierwszy raz zimowa edycja pociągu!

---------

Pociąg PARTNER'14

Pociąg SKANSEN'14

facebook TurKol.pl

FB

facebook RYBAK

FB

Szybki kontakt


IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

Cargo_logo

Dni Pary Gniezno

para

parowozy.com.pl

parowozycompl

Czyste Country Wolsztyn

czyste country

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Oszczenica.pl

oszczenica

Aquapark Wągrowiec

Aquapark_Wagrowiec

Parowozownia Jarocin

tkw


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości