Kalendarium

Oferta TurKol.pl 2015

  TurKol 2015 I polrocze

      pobierz: DRUGIE PÓŁROCZE 2015

---------

2 sierpnia 2015 - Wodnik, Pociągiem do AquaParku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Główny - Poznań Garbary - Murowana Goślina - Wągrowiec - Gołańcz - Wągrowiec - Murowana Goślina - Poznań Garbary - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC08258Oferta przejazdu na gościnną ziemię wągrowiecką pociągiem WODNIK. Trasa pociągu WODNIK jest dostosowana dla pasażerów chcących spędzić w ciekawy sposób sobotę. Głównym celem podróży jest nowoczesny Park Wodny (AquaPark) w położonym około 55 km na północ od Poznania Wągrowcu. W ramach biletów na przejazd pociągiem WODNIK każdemu pasażerowi przysługuje wstęp do parku wodnego i możliwość darmowego 60 minutowego skorzystania z jego oferty. Miasto Wągrowiec przygotowało także dla pasażerów WODNIKa dodatkowe atrakcje.
Pasażerowie mogą liczyć na fantastyczne przyjęcie w Wągrowcu! Dla chętnych osób, przygotowaliśmy także możliwość przejazdu do Gołańczy, w której pasażerowie poznają tajemnice tamtejszego zamku. Przewodnik opowie między innymi o strasznych odkryciach dokonanych w ostatnich latach przez archeologów. 
W związku ze zmianami organizacyjnymi dotyczącymi uruchamiania pociągów turystycznych TurKol.pl przejazd pociągu WODNIK w dniu 2 sierpnia 2015 będzie nietypowy (inna organizacja pobytu grupy w Wągrowcu, zmieniona trasa przejazdu) - zapewniamy jednak, że atrakcji nie zabraknie! 
Bilety na pociąg WODNIK 2015 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

2 sierpnia 2015 - Noteć, Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Murowana Goślina - Wągrowiec - Rogoźno Wlkp. - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Rogoźno Wlkp. - Wągrowiec - Murowana Goślina - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC0780Zapraszamy do spędzenia czasu w niezapomnianych okolicznościach letniego, może trochę zapomnianego świata - gdzieś sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Pociąg NOTEĆ zawiezie pasażerów pięknymi, klimatycznymi liniami kolejowymi z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem tą samą trasą. Czas na wielu stacyjkach, które minie pociąg NOTEĆ zatrzymał się kilka dekad temu, linie te do dziś są niezelektryfikowane, warto przenieść się do przeszłości. W ramach dodatkowych atrakcji planujemy między innymi foto-stopy na stacjach w Wągrowcu, Rogoźnie, Połajewie, Jędrzejewie, Lubaszu, Bzowie-Goraj i Czarnkowie.
Pociąg NOTEĆ będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg NOTEĆ 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

2 sierpnia 2015 - Czaruś, Pociągiem wzdłuż Noteci!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Czarnków 13:00 - Bzowo Goraj - Czarnków.

 DSC0649>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
Pociąg CZARUŚ to oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem! Zapraszamy na kilkudziesięciominutową podróż pociągiem pasażerskim do Bzowa Goraj i z powrotem.
Pociąg CZARUŚ będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg CZARUŚ 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

-------

-

2 sierpnia 2015 - Janko, Pociągiem wzdłuż Noteci!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Czarnków 15:00 - Bzowo Goraj - Czarnków.

 DSC0733>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
Pociąg JANKO to bliźniacza do CZARUSIA oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem! Zapraszamy na kilkudziesięciominutową podróż pociągiem pasażerskim do Bzowa Goraj i z powrotem.
Pociąg JANKO będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg JANKO 2015 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

2 sierpnia 2015 - Rybak, Pociągiem na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Oferta lączona: Trasa: Poznań Gł - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Sieraków - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Poznań Gł.

woltur retro nad jeziorem mini>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Oferta turystyczna RYBAK jest kontynuacją działań rozpoczętych w roku 2014 związanych z reaktywacją ruchu turystycznych pociągów planowych na terenie Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. W roku 2015 w ramach oferty RYBAK dostępne są przejazdy pociągami elektrycznymi na odcinku pomiędzy Poznaniem a Zbąszynkiem i dalej na pokładzie pociągu planowego WOLTUR ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni do Międzychodu. Podobnie jak w roku poprzednim w ramach ofert dostępny jest także przejazd na trasie do Sierakowa - na pokładzie Kolejowej Komunikacji Zastępczej (autobus drogowy). Przejazd odbywa się na podstawie jednego biletu. Na pasażerów w ramach oferty RYBAK na terenie Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego oczekiwać będą dodatkowe atrakcje! Szczegóły na podstronie projektu i stronach partnerów. 
Bilety są dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

2 sierpnia 2015 - Wierzba, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

zmnDSC06657Oferta przejazdu pociągiem WIERZBA to część wakacyjnej oferty na Pojezierzu Mioędzychodzko - Sierakowskim. 
Pociąg WIERZBA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą w tym dniu historyczne wagony pasażerskie 3 klasy! 
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIERZBA w tym dniu będzie możliwy na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami, a także biletów kupionych w dowolnej kasie biletowej w Polsce. Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

8 sierpnia 2015 - Pojezierze, Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

IIparada miedzychodOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Nowy Tomyśl - Zbąszyń - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Zbąszyń - Nowy Tomyśl - Poznań Główny.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
Zapraszamy do całodniowej przejażdżki pospiesznym pociągiem specjalnym POJEZIERZE, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu oraz lokalnie do Międzychodu Letnisko i z powrotem.
Pociąg zaplanowano w sposób gwarantujący przynajmniej 5 godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do Poznania. W składzie pociągu przez całą podróż dostępny będzie wagon ze stoiskiem kawowym.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POJEZIERZE będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.
Już dziś warto zaplanować wakacyjną wycieczkę!

--------- 

8 sierpnia 2015 - Drwal, Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

 DSC5667Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Krzyż Wlkp. - Gorzów Wlkp. - Skwierzyna - Przytoczna - Wierzbno - Międzychód - Międzychód - Wierzbno - Skwierzyna - Gorzów Wlkp. - Krzyż Wlkp.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
Zapraszamy na przejażdżkę pociągiem specjalnym DRWAL, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Gorzów Wielkopolski, Skwierzynę, Przytoczną i Wierzbno do Międzychodu i z powrotem.
Pociąg zaplanowano w sposób gwarantujący przynajmniej 5 godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do domu.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem DRWAL będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Gajowy - 
Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei www.iripk.pl 

Trasa: Legnica - Żagań - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Międzychód - Zbąszynek - Zielona Góra - Żary - Żagań - Legnica.

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSC01387mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji III Parady Parowozów w Międzychodzie zostanie uruchomiony pociąg na zupełnie nowej trasie. Pociąg o wdzięcznej nazwie GAJOWY wyruszy z Legnicy i przemierzy trasę przez Rokitki, Żagań, Żary i Zieloną Górę oraz Zbąszynek i Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem.
Pociąg GAJOWY nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu najważniejsze będzie to, że korzystając z przejazdu będąmogli uczestniczyć w Paradzie Lokomotyw i będą mieli okazję obejrzeć zarówno lokomotywy parowe, jak i spalinowe.
Bilety na pociąg GAJOWY dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Sielawa, Autobusem jak pociągiem!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Szamotuły - Sieraków - Międzychód - Sieraków - Szamotuły - Poznań Główny.

american gimbus 3>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Jeśli pamiętacie Państwo "ciuchcię" kursującą w drugiej połowie XX wieku na pięknym szlaku kolejowym z Szamotuł przez Ostroróg i Chrzypsko Wielkie do Sierakowa i dalej Międzychodu to przejazd Kolejową Komunikacją Zastępczą SIELAWA jest produktem adresowanym do Państwa! Dodatkową atrakcję przejazdu stanowić będzie nietypowy środek transportu - amerykański autobus szkolny! Zapraszamy do przejazdu nietypowym autobusem marki INTERNATIONAL wzdłuż nieczynnej linii kolejowej. Pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć piękne stacje zagubione gdzieś pośród pól, łąk i lasów, czy niesamowite i imponujące budowle mostowe na szlaku kolejowym. Zapraszamy do wspomnienia lat świetności oraz do wspólnego planowania reaktywacji tej pięknej linii kolejowej!

---------

8 sierpnia 2015 - Wierzba, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

zmnDSC06657Oferta przejazdu pociągiem WIERZBA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - III Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg WIERZBA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIERZBA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety będą dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Brzoza, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC7551Oferta przejazdu pociągiem BRZOZA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - III Parady Lokomotyw w Międzychodzie odbywającej się w sercu Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego. Pociąg BRZOZA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem BRZOZA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety są dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

8 sierpnia 2015 - Country Ekspress - Farmer, Pociągiem na III Paradę Lokomotyw!

 DSC6894Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Międzychód - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Zapraszamy do nostalgicznej przejażdżki pociągiem specjalnym FARMER, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYCHÓD, w którym zorganizowana zostanie III Parada Lokomotyw. Pociąg przejedzie trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem.
W Międzychodzie każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po paru godzinach powrócić tą samą trasą do Wolsztyna. Pociąg będzie także dodatkową atrakcją dla uczestników VI edycji festiwalu "Czyste Country" trwającego w Wolsztynie w dniach 7-9 sierpnia.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem FARMER będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

8 sierpnia 2015 - Morena, Autobusem jak pociągiem!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Sieraków - Międzychód.

american gimbus>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

W ramach urozmaicenia oferty dodatkowej przejazdów pociągami specjalnymi w trakcie trwania III Parady Lokomotyw w Międzychodzie zapraszamy do przejazdu nietypowym amerykańskim autobusem szkolnym na trasie z Miedzychodu do Sierakowa i z powrotem. Zapraszamy do przejazdu nietypowym autobusem marki INTERNATIONAL wzdłuż nieczynnej linii kolejowej. Pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć piękne stacje zagubione gdzieś pośród pól, łąk i lasów.
Zapraszamy do wspomnienia lat świetności oraz do wspólnego planowania reaktywacji tej pięknej linii kolejowej!
Dodatkowo - jako niezależna oferta - autobus pokona czterokrotnie trasę wokół Międzychodu - przejeżdżając wokół miasta, mijając po drodze jezioro, Centrum Animacji Kultury oraz dworzec kolejowy Międzychód Letnisko. 

--------- 

8 sierpnia 2015 - Pompa, Pociągiem wokół Międzychodu!

DSC01288mOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

W trakcie III Parady Lokomotyw możliwy będzie udział w przejeździe pociągiem pomiędzy dwoma stacjami w tym gościnnym miasteczku. Pociąg z Międzychodu do Międzychodu Letnisko przejedzie w czasie kilku minut, po czym nastąpi przejazd w kierunku powrotnym. 
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POMPA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

8 sierpnia 2015 - Letnisko, Pociągiem wokół Międzychodu!

DSC01283mOrganizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

W trakcie III Parady Lokomotyw możliwy będzie udział w przejeździe pociągiem pomiędzy dwoma stacjami w tym gościnnym miasteczku. Pociąg z Międzychodu do Międzychodu Letnisko przejedzie w czasie kilku minut, po czym nastąpi przejazd w kierunku powrotnym.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem LETNISKO będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

15 sierpnia 2015 - Pielgrzym, Pociągiem do Częstochowy!

20140914 095303Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Częstochowa - Ostrów Wielkopolski - Jarocin - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl po raz pierwszy w 2015 roku zostanie uruchomiony nowy typ pociągów - pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy. Korzystając z tradycji kolejowych i badając zapotrzebowanie na przejazdy okazjonalne uruchamiamy ogólnodostępny pociąg pielgrzymkowy PIELGRZYM w relacji z Poznania do Częstochowy i z powrotem w dniu 15 sierpnia.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem PIELGRZYM będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

16 sierpnia 2015 - Rybak, Pociągiem na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Oferta lączona: Trasa: Poznań Gł - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Sieraków - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Poznań Gł.

woltur retro nad jeziorem mini>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Oferta turystyczna RYBAK jest kontynuacją działań rozpoczętych w roku 2014 związanych z reaktywacją ruchu turystycznych pociągów planowych na terenie Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. W roku 2015 w ramach oferty RYBAK dostępne są przejazdy pociągami elektrycznymi na odcinku pomiędzy Poznaniem a Zbąszynkiem i dalej na pokładzie pociągu planowego WOLTUR ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni do Międzychodu. Podobnie jak w roku poprzednim w ramach ofert dostępny jest także przejazd na trasie do Sierakowa - na pokładzie Kolejowej Komunikacji Zastępczej (autobus drogowy). Przejazd odbywa się na podstawie jednego biletu. Na pasażerów w ramach oferty RYBAK na terenie Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego oczekiwać będą dodatkowe atrakcje! Szczegóły na podstronie projektu i stronach partnerów. 
Bilety są dostępne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

16 sierpnia 2015 - Wierzba, Pociągiem wokół Międzychodu!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Międzychód - Wierzbno - Międzychód

>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

zmnDSC06657Oferta przejazdu pociągiem WIERZBA to część wakacyjnej oferty na Pojezierzu Mioędzychodzko - Sierakowskim. 
Pociąg WIERZBA przejedzie nieczynną trasą z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, do dyspozycji pasażerów będą w tym dniu wygodne wagony pasażerskie 1 klasy w tradycyjnym oliwkowym malowaniu! 
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIERZBA w tym dniu będzie możliwy na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami, a także biletów kupionych w dowolnej kasie biletowej w Polsce. Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

23 sierpnia 2015 - Pomidor, Pociągiem na święto pomidora!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Gł - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Przytoczna - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Poznań Gł.

DSC09484>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Oferta przejazdu pociągiem POMIDOR to część wakacyjnej oferty na Pojezierzu Mioędzychodzko - Sierakowskim. 
Pociąg POMIDOR przejedzie główną magistralą kolejową z Poznania do Zbąszynka, dalej lokalną linią kolejową do Międzyrzecza oraz nieczynną trasą z Międzyrzecza do Międzychodu przez Wierzbno oraz ponownie przez Wierzbno do Przytocznej - a także tą samą trasą w kierunku powrotnym. Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie wizyta w pomidorowej krainie - Przytocznej, która corocznie w drugiej połowie sierpnia organizuje święto pomidora!
Skład będzie ciągnięty lokomotywą spalinową, do dyspozycji pasażerów będą w tym dniu wygodne piętrowe wagony pasażerskie 2 klasy. Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem RYBAK w tym dniu będzie możliwy na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

23 sierpnia 2015 - Plantator i Ketchup, Pociągiem na święto pomidora!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: PLANTATOR: Przytoczna - Skwierzyna - Przytoczna,
KETCHUP: Przytoczna - Międzychód - Przytoczna.

DSC09510>>>Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Oferta przejazdu pociągami PLANTATOR i KETCHUP to część wakacyjnej oferty na Pojezierzu Mioędzychodzko - Sierakowskim oraz atrakcja dodatkowa trwającego w tym dniu w Przytocznej - święta pomidora! 
Skład będzie ciągnięty lokomotywą spalinową, do dyspozycji pasażerów będą w tym dniu wygodne piętrowe wagony pasażerskie 2 klasy. Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągami PLANTATOR i KETCHUP w tym dniu będzie możliwy na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

--------- 

28 sierpnia 2015 - Stefan, Ryszard, Nikodem - Pociągami z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Stefanowa, Nowejwsi Mochy i Rakoniewic.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC7865Zapraszamy serdecznie do przejazdu nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem - do wyboru tego dnia pasażerowie będą mieli kilka pociągów zestawionych z parowozu oraz historycznych dwuosoiowych wagonów pasażerskich. Letnia wycieczka pociągiem z prawdziwym parowozem to nie lada atrakcja! Planowane pociągi to STEFAN, który zabierze pasażerów z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem, NIKODEM do Nowejwsi Mochy i z powrotem oraz RYSZARD do Rakoniewic i z powrotem. Wszystkie bilety na pociagi STEFAN, NIKODEM, RYSZARD posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

29 - 31 sierpnia 2015 - Pogórze, Pociągiem z parowozem po Dolnym Śląsku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania i Wrocławia, do Kłodzka, Nowej Rudy, Wałbrzycha, do Legnicy, Świdnicy i Nysy, a także do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby!

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

100 1913W ramach nowej oferty POGÓRZE 2015 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i górskich widoków do zaplanowania trzydniowego - letniego - pobytu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po przepięknych, sudeckich szlakach kolejowych.
Projekt POGÓRZE 2015 oferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i wspierany dodatkowo lokomotywą spalinową lub elektryczną. Pociągi pojadą w części odcinkami linii niezelektryfikowanych, co może dodatkowo urozmaicić imprezę. Przewidziano także udział pasażerów w foto-stopach, czyli przygotowanych specjalnie postojach składu pociągu na stacjach w miejscach ciekawych ze względu na możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.
Rezerwacja miejsc jest dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

29 sierpnia 2015 - Kilof, Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Wrocław Główny - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Głuszyca - Nowa Ruda - Kłodzko Główne - Wrocław Główny - Poznań Główny.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Ol49-59NowaRudaMiniJuż po raz piąty planujemy powtórzenie tej niezapomnianej imprezy! Wyprawa związana jest z podziwianiem jednej z piękniejszych tras kolejowych w Polsce, usianej wieloma wiaduktami, mostami, tunelami, wijącej się wzdłuż pięknych górskich krajobrazów na długo pozostających w pamięci - warto wybrać się pociagiem KILOF w Sudety!
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w latach poprzednich tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg KILOF są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

29 sierpnia 2015 - Słupiec, Pociągiem wokół Nowej Rudy!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Nowa Ruda - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

przed WalbrzychemW ramach wizyty turystycznego pociągu specjalnego KILOF w Nowej Rudzie zaplanowano dodatkowy przejazd dla lokalnych mieszkańców na trasie Nowa Ruda - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda. 
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg KILOF są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

30 sierpnia 2015 - Liczyrzepa - Pociągiem do Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra - Wrocław Główny.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC6391Drugi z trzech górskich hitów czyli wycieczek na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowym parowozem w przepiękne górskie rejony Sudetów.
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg o nazwie LICZYRZEPA są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. Nazwę dla pociągu LICZYRZEPA wybieraliśmy w otwartym konkursie wspólnie z naszymi pasażerami za pomocą portalu facebook - zwycięska propozycja padła ze strony pasażera o pseudonimie Ława Wk.

---------

30 sierpnia 2015 - Józefina, Pociągiem wokół Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Szklarska Poręba Górna - Piechowice - Szklarska Poręba Górna.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

10092014634W ramach wizyty turystycznego pociągu specjalnego LICZYRZEPA w Szklarskiej Porębie zaplanowano dodatkowy przejazd dla lokalnych mieszkańców na trasie Szklarska Poręba Górna - Piechowice - Szklarska Poręba. 
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu LICZYRZEPA tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg JÓZEFINA są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

31 sierpnia 2015 - Pierścień - Pociągiem Trasą Podsudecką!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Legnica - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki - Nysa - Brzeg - Wrocław  Główny.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

Przejazd Magistralą Podsudecką to przepiękne krajobrazy, widoki pasm górskich, wspaniała przyroda i.. niezelektryfikowana linia kolejowa! Do tego niezbędny jest tylko pociąg ciągnięty przez zabytkowy parowóz - i już mamy przepis na świetną wyprawę kolejową!.
 DSC6436Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu KILOF - skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg PIERŚCIEŃ są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

31 sierpnia 2015 - Kozioł, Pociągiem do Głuchołaz!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Nysa - Głuchołazy - Nysa.
>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

10092014634W ramach wizyty turystycznego pociągu specjalnego PIERŚCIEŃ w Nysa zaplanowano dodatkowy przejazd dla lokalnych mieszkańców na trasie Nysa - Głuchołazy - Nysa. 
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w przypadku pociągu PIERŚCIEŃ tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon ze stoiskiem kawowym. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz, który dodatkowo wspierany będzie przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg KOZIOŁ są dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

20 września 2015 - Borowik, Pociągiem na grzyby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Poznań Gł. - (Międzychód / Kłosowice / Mniszki) - Poznań Gł.

DSC05714

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

Dla miłośników grzybów przygotowaliśmy pociąg turystyczny w rejon Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Oferta przejazdu na tę gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską pociągiem BOROWIK na zakończenie sezonu turystycznego 2015 zaplanowana została na 20 września.
W składzie dostępny będzie standardowy w naszej ofercie wagon ze stoiskiem kawowym - z ofertą ciepłych i zimnych napojów, wraz z prekąskami i słodyczami. Trasa pociagu BOROWIK jest w trakcie ustalania. 
Mamy nadzieję, że na pokładzie pociągu BOROWIK pojawi się wielu zbieraczy grzybów, liczymy, że w powrotnej drodze będziemy podziwiać wiele cennych okazów grzybów. Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Bilety na pociąg BOROWIK są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

3 października 2015 - Krasnal, Pociągiem do Wrocławia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Rawicz - Wrocław - Rawicz - Leszno - Wolsztyn.

z Leszna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
z Wolsztyna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
 DSC6391Pierwsza edycja pociągu KRASNAL miała miejsce w 2013 roku i była realizowana na trasie z Poznania, co w ofercie 2015 roku zostało zmodyfikowane - pociąg KRASNAL wyruszy z Wolsztyna i przez Leszno i Rawicz dotrze do Wrocławia. Po całodniowym zwiedzaniu stolicy Dolnego Śląska (i czasie wolnym) pociąg wyruszy w drogę powrotną tą samą trasą.
Trwają szczegółowe uzgodnienia dotyczące oferty i dodatkowych atrakcji w ramach przejazdu, a także sprawy bardzo istotnej tj. stacji docelowej przejazdu. Trwa bowiem modernizacja linii kolejowej z Poznania do Wrocłwia i samego węzła kolejowego we Wrocławiu. Pociąg KRASNAL skończy bieg na stacji Wrocław Główny lub Wrocław Nadodrze.
Bilety na pociąg KRASNAL 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

3 października 2015 - Skarb - pociągiem do Złotoryi!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Wrocław - Legnica - Złotoryja - Legnica - Wrocław.

DSC03011

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

Dla miłośników przejazdów pociągami z parowozem przygotowaliśmy jesienny pociąg turystyczny w rejon Pogórza Sudeckiego ze stacją docelową w Złotoryi. Oferta przejazdu w te ciekawe rejony pociągiem SKARB na zakończenie sezonu turystycznego 2015 zaplanowana została na 3 października.
Istnieje możliwość połączenia podróży pociągiem KRASNAL i SKARB - co pozwala na skorzystanie z oferty także mieszkańcom Wielkopolski.
Bilety na pociąg SKARB będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

17 października 2015 - Piernik, Pociągiem do Torunia

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Inowrocław - Toruń Miasto - Inowrocław - Gniezno - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSC04667

Druga edycja w roku 2015 przejazdu pociągu turystycznego na trasie łączącej stolicę Wielkopolski z pięknym i zabytkowym miastem Mikołaja Kopernika - z planowym zwiedzaniem z przewodnikami pięknych toruńskich zabytków.
Tradycyjnie dla naszych pasażerów planujemy dodatkowe atrakcje w ramach przejazdu - na pokładzie pociągu dziać się będzie dużo, po przyjeździe do celu podróży pasażerowie także nie będą się nudzić! W czasie przejazdu dla wszystkich dostępne będzie stoisko kawowe, planowany jest także czas wolny w Toruniu na obowiązkowy zakup pierników!
Bilety na pociąg PIERNIK 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

17 października 2015 - Spichlerz, Pociągiem do Grudziądza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl  

Trasa: Toruń Główny - Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Sierpc - Brodnica - Grudziądz - Chełmża - Toruń Wschodni - Toruń Miasto - Toruń Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSCF2666Przejazd pociągiem SPICHLERZ to nowa oferta w rodzinie sentymentalnych przejazdów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W ramach podróży zaproponujemy pasażerom dodatkowe atrakcje, w tym ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Grudziądza - najmniejszego miasta w Polsce z czynną siecią tramwajową! W ramach odwiedzin tego ciekawego i bardzo gościnnego miasta pasażerowie ujrzą także słynne spichrze nad Wisłą - od których pochodzi nazwa pociągu.
Pociąg SPICHLERZ będzie prowadził wagon ze stoiskiem kawowym, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze.
Bilety na pociąg SPICHLERZ 2015 dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

11 listopada 2015 - Marcin, Pociągiem na rogale!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Kościan - Leszno - Wolsztyn.

z Leszna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
z Wolsztyna >>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<
ParowozowePrzejazd zabytkowym składem pociągu MARCIN adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców spoza stolicy Wielkopolski, a zwłaszcza z jej południowej części. Skład przejedzie trasę przez mniejsze miejscowości i przyjedzie do Poznania około południa, aby po licznych atrakcjach dodatkowych tą samą trasą wczesnym wieczorem pokonać trasę powrotną. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich 3 klasy! Niezapomniana wizyta w stolicy Wielkopolski wiązać się będzie ze Świętem Niepodległości oraz przypadającym także 11 listopada dniem Św. Marcina - patrona głównej ulicy centrum Poznania. Tego dnia w Poznaniu odbywają się corocznie inscenizacje wjazdu Św. Marcina do miasta, przekazania mu kluczy do miasta przez władze miejskie, trwają imprezy i koncerty okolicznościowe - warto wybrać się do Poznania w tym dniu!
Bardzo ważnym elementem tradycji związanej z 11 listopada w Poznaniu jest wypiek wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju rogali świętomarcińskich, którymi corocznie zajadają się poznaniacy i goście przybywający do miasta.
Bilety na pociąg MARCIN 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

11 listopada 2015 - Franek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

DSCF9200Miłym akcentem świętowania Święta Niepodległości, a także imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu  może być z pewnością udział w przejazdach pociągiem RETRO wokół Poznania. W ramach dostępnej oferty z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających w Święto Niepodległości stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociagi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

21 listopada 2015 - Katarzynka,
Pociągiem na Święto Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

 DSC1567Tradycyjnie z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki Kolejarzy i Tramwajarzy - brać kolejarska organizuje ciekawe i interesujące spotkania, pokazy i dni otwarte. Dołączamy się do tej inicjatywy i planujemy uruchomienie ogólnodostępnego pociągu z zabytkowym taborem tj. lokomotywą parową z zestawem historycznych wagonów pasażerskich z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg KATARZYNKA przejedzie trasą z Wolsztyna do Poznania i z powrotem (aktualnie trwają szczegółowe ustalenia jaką trasą przejedzie pociąg). W ramach przejazdu przygotowujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje! Szczegóły wkrótce!
Pociąg zostanie uruchomiony w niedzielę - przed Świętem Kolejarzy.
Bilety na pociąg KATARZYNKA 2015 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

bolechowo przejazdZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem do pocysterskiego zespołu klasztornego w Wągrowcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Rogoźna, udać się nad jezioru lub do AquaParku! 
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca.
Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag CYSTERS 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Wągrowiec - Rogoźno - Wągrowiec.

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<<

wagrowiec katarzynkaSpecjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Dzień Kolejarza na pokładzie pociągu z parowozem - to właśnie odpowiedni sposób na uczczenie tego święta!
Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2015 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna.
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

21 listopada 2015 - Franek - Pociągiem RETRO wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny

>>> Szczegóły i rezerwacja biletów <<< (wkrótce)

DSCF9200Przejazd pociagiem FRANEK to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu i uczczenia święta kolejarskiej i tramwajarskiej braci! W ramach kilkudziesięciominutowej wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi pasażerowie będą mogli podziwiać Poznań zza okien pociągu z poprzedniej epoki, a na stacji Poznań Franowo będą mieli okazję przyjrzeć się zza okien pociągu lokomotywownii i obiektom PKP Cargo.
Pociąg RETRO o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (czyli ze stacją towarową Poznań Franowo - jedną z największych w Polsce) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających Poznań! 
Wszystkie bilety na pociag FRANEK będą posiadały miejscówki, obowiązywać będzie taryfa specjalna. Bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

 

 

 

Pociąg NOTEĆ'15

Parada Międzychód 2015

Pociąg PIELGRZYM'15

Pociąg KILOF'15

Impreza POGÓRZE'15

Szybki kontakt


WOLSZTYN ruch planowy

logo WolTur

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

facebook TurKol.pl

FB

IRiPK

iripk.pl

Przewozy Regionalne

przewozyregionalne

Parowozownia Wolsztyn

Cargo_logo

Koleje Dolnośląskie

KD

parowozy.com.pl

parowozycompl

forumkolejowe.pl

forumkolejowe

Oszczenica.pl

oszczenica

Aquapark Wągrowiec

Aquapark_Wagrowiec

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości