Kalendarium - Rezerwacja biletów na pociągi turystyczne:

INSTRUKCJA:

rezerwacjaszczegoly rezerwacja turkol miniSzanowni Państwo!
Aby zarezerwować bilet na konkretny pociąg z oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl należy wybrać z poniższego KALENDARIUM interesujący Państwa pociąg i kliknąć link SZCZEGÓŁY I REZERWACJA BILETÓW
, po czym nastąpi przekierowanie na podstronę danego pociągu. Na podstronach znajdują się szczegółowe informacje dotyczące konkretnych ofert oraz formularze rezerwacji - link do formularza znajdziesz szukając okrągłej ikony z napisem REZERWACJA. Jeśli dana oferta jest dopiero w przygotowaniu nie ma jeszcze możliwości rezerwacji - pojawi się wkrótce - sprawdź w kolejnych dniach!
------------------------------------------------------------

KALENDARIUM:

 

24 marca 2018 - Skrzaty: Apsik, Gapcio, Hałabała i Mędrek - pociągami wokół Wrocławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Wrocławia Głównego przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego, do Wrocławia Brochowa i z powrotem do Wrocławia Głównego, przez Wrocław Muchobór do Wrocławia Kuźniki i z powrotem do Wrocławia Głównego oraz przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

apsik nadodrze 081016Przejazd zabytkowym składem pociągów SKRZATY adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, niewątpliwie goście odwiedzający Wrocław także chętnie skorzystają z wiosennej wyprawy. 
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich! 
Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu wokół Wrocławia! 

Bilety na pociągi z oferty SKRZATY 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

7 kwietnia 2018 - Liliputy: Odkrywca, Podróżnik i Wędrowiec - Starymi pociągami wokół Wrocławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Wrocławia Głównego przez Wrocław Osobowice, Wrocław Sołtysowice, Wrocław Swojczyce, Wrocław Nadodrze do Wrocławia Głównego, z Wrocławia Głównego przez Wrocław Zachodni, Wrocław Gądów do Wrocławia Głównego oraz z Wrocławia Głównego przez Wrocław Kuźniki i Wrocław Brochów do Wrocławia Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

20171216 115029Przejazd zabytkowym składem pociągów LILIPUTY adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, niewątlipie goście odwiedzający Wrocław także chętnie skorzystają z zimowej wyprawy. 
Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę spalinową, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w starym pociągu wokół Wrocławia! Bilety na pociągi z oferty LILIPUTY 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

13 - 16 kwietnia 2018 - Kaszuby, Pociągiem z parowozem na Kaszuby i Pomorze!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasy: z Wolsztyna przez Poznań do Torunia, Unisławia, Grudziądza, Chełmży i Unisławia, do Jabłonowa Pomorskiego, Kwidzyna, Malborka, Gdyni, Sopotu oraz Gdańska, do Kościerzyny, Władysławowa oraz Helu, z Gdyni Głównej przez Lębork do Łeby i z powrotem, a także do Bąka, Chojnic, Kamienia Krajeńskiego, Więcborka i Nakła nad Notecią oraz Kcyni, a tkże do Poznania przez Gniezno!

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2607Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i pociągów retro do zaplanowania czterodniowej wyprawy i odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po Pomorzu Wschodnim i Kaszubach. Projekt KASZUBY 2018 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi pojadą w większości odcinkami linii niezelektryfikowanych, w części z bardzo ograniczonym ruchem pasażerskim. Przewidziano także czas na bliższe poznanie odwiedzanych miejscowości, a także wypoczynek. 
Rezerwacja miejsc jest dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

-------

13 kwietnia 2018 - Piernik - Pociągiem do Torunia

 Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Mogilno - Inowrocław -Toruń Miasto - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

4

Przejazd pociągu turystycznego na trasie łączącej stolicę Wielkopolski z pięknym i zabytkowym miastem Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie dla naszych pasażerów planujemy dodatkowe atrakcje w ramach przejazdu - na pokładzie pociągu dziać się będzie dużo, po przyjeździe do celu podróży pasażerowie także nie będą się nudzić! Temu zadaniu z pewnością sprosta grupa przemiłych toruńskich przewodników!
Przejazd z Poznania do Torunia odbędzie się pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W czasie przejazdu dla wszystkich dostępne będzie stoisko kawowe, planowany jest także czas wolny w Toruniu na obowiązkowy zakup pierników! W drodze powrotnej przewidziano konkurs na najoryginalniejsze Toruńskie Pierniki zakupione przez pasażerów!

Bilety na pociąg PIERNIK 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

--------

13 kwietnia 2018 - Astronom - Pociągiem do Unisławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Unisław - Toruń Wschodni - Toruń Miasto.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2670

W ramach podróży pasażerowie będą mieli okazję przejazdu sentymentalną linią kolejową z Torunia przez Chełmżę do Unisławia i z powrotem. Na trasie przejazdu zaplanowano także widowiskowe uzupełnianie wody w parowozie.
W tym celu na stację przyjedzie ekipa dzielnych strażaków!Pociąg ASTRONOM będzie prowadził wagon baarowy WARS, w którym będzie można niedrogo zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje, przekąski i słodycze. 
UWAGA: Bilety na przejazd pociągiem ASTRONOM na trasie w obie strony tj. Toruń Miasto - Unisław - Toruń Miasto zostały sprzedane w 100%. Zapraszamy na przejazd w ramach oferty UNISŁAW RETRO tj. pociągiem (tam) i zabytkowym autobusem (powrót).

---------

13 kwietnia 2018 - Unisław RETRO - Pociągiem i zbytkowym autobusem do Unisławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Unisław - Toruń Miasto.

szczegoly rezerwacja turkol mini

Piernik2016-paulinagraczyk

Oferta specjalna UNISŁAW RETRO to połączenie przejazdu na pokładzie zabytkowego pociągu specjalnego ciągniętego przez parowóz serii Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni z przejazdem zabytkowym miejskim autobusem marki JELCZ.
Zarówno pociągi z parowozami, jak i autobusy tego typu standardowo kursowały w ostatnich dekadach XX wieku w publicznym transporcie na lokalnych liniach kolejowcyh oraz drogach miejskich i podmiejskich - będąc codziennością wielu milionów Polaków w dojazdach do szkoły i pracy.
Zapraszamy na retro przejażdżkę na pokłądzie dwóch różnych historycznych środków transportu - a także na kolejowy piknik zorganizowany na stacji kolejowej w gościnnym Unisławiu! 

Bilety na ofertę specjalną UNISŁAW RETRO dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

13 kwietnia 2018 - Mniszek - Pociągiem z parowozem do Grudziądza!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Chełmża - Grudziądz Mniszek - Grudziądz

szczegoly rezerwacja turkol mini

080620131565Zapraszamy do podróży sentymentalnym pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem. W ramach imprezy pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z przejazdu na trasie z Torunia przez Chełmżę do Grudziądza. Powrót należy zapewnić sobie we własnym zakresie np. planowym pociągiem osobowym.
Na trasie przejazdu zaplanowano także widowiskowe uzupełnianie wody w parowozie. W tym celu na stację przyjedzie ekipa dzielnych strażaków!

Bilety na pociąg MNISZEK 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

----------

13 kwietnia 2018 - Klimek - Pociągiem wokół Grudziądza!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Grudziądz - Laskowice Pomorskie - Grudziądz.

szczegoly rezerwacja turkol mini

13

Zapraszamy do podróży sentymentalnym pociągiem prowadzonym lokomotywą parową. W ramach imprezy pasażerowie skorzystają z przejazdu na pokładzie pociągu na niezelektryfikowanej trasie z Grudziądza do Laskowic Pomorskich i z powrotem. Przejazd będzie zapewne gratką dla miłośników kolei, którzy z łezką w oku wspominają połączenia pasażerskie realizowane przy pomocy zabytkowych parowozów.
Bilety na pociąg KLIMEK 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

----------

14 kwietnia 2018 - Żuławy - Pociągiem z parowozem do Gdańska!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Grudziądz - Kwidzyn - Malbork - Tczew - Gdańsk Główny .

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2699Zapraszamy do podróży sentymentalnym pociągiem prowadzonym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. W ramach imprezy pasażerowie skorzystają z przejazdu na pokładzie pociągu na niezelektryfikowanej trasie z Grudziądza przez Kwidzyn do Malborka, dalej przez Tczew do Gdańska.
Przejazd na trasie powrotnej należy zapewnić sobie we własnym zaakresie np. planowymi pociągami osobowymi.
Bilety na pociąg ŻUŁAWY 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

14 kwietnia 2018 - Keja - pociągiem z parowozem przez Trójmiasto!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Gdańska Głównego przez Gdańsk Wrzeszcz, Sopot do Gdyni Głównej.

szczegoly rezerwacja turkol mini

dzieci wladPrzejazd zabytkowym składem pociągu KEJA adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców Trójmiasta, niewątpliwie goście odwiedzający stolicę Pomorza także chętnie skorzystają z wiosennej wyprawy. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową, podróżni będą podróżować w wygodnych wagonach pasażerskich 1 i 2 klasy, będą mogli także skorzystać z legendarnego wagonu barowego WARS! 
Niezapomniana wyprawa w zabytkowym pociągu przez Trójmiasto! 
Bilety na pociąg KEJA 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl..

---------

14 kwietnia 2018 - Klif - pociągiem z parowozem wokół Gdyni!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Gdyni Głównej przez Gdynię Chylonia do Gdyni Głównej.

szczegoly rezerwacja turkol mini

20170726114251-f1453977-mePrzejazd zabytkowym składem pociągu KLIF adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców Trójmiasta, niewątpliwie goście odwiedzający stolicę Pomorza także chętnie skorzystają z wiosennej wyprawy. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową, podróżni będą podróżować w wygodnych wagonach pasażerskich 1 i 2 klasy, będą mogli także skorzystać z legendarnego wagonu barowego WARS! 
Niezapomniana wyprawa w zabytkowym pociągu przez Trójmiasto! 

Bilety na pociągi z oferty KLIF 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

14 kwietnia 2018 - Foka - Pociągiem z parowozem na Hel!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Gdynia Główna - Władysławowo - Hel - Władysławowo - Gdynia Główna.

szczegoly rezerwacja turkol mini

foka we wladyslawowieWszystkich miłośników parowozowego szaleństwa zapraszamy na wyprawę pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na przepięknej trasie z Gdyni przez Władysławowo do Helu i z powrotem. 
Przejazd będzie powtórką bardzo udanego projektu zrealizowanego po raz pierwszy w 2016 roku i powtórzonego z sukcesem w 2017 roku - na tej samej trasie. 
W miejscu docelowym zaplanowano kilkadziesiąt minut na krótki rekonesans i posiłek.

Bilety na pociąg FOKA 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

14 kwietnia 2018 - Borsuk - Pociągiem z parowozem po Kaszubach!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Gdynia Główna - Somonino - Gołubie Kaszubskie - Kościerzyna.

szczegoly rezerwacja turkol mini

080620131565Zapraszamy do podróży sentymentalnym pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem. W ramach imprezy pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z przejazdu na przepięknej, niezelektryfikowanej trasie z Gdyni Głównej przez Somonino i Gołubie Kaszubskie do Kościerzyny. Przejazd na trasie powrotnej należy zaplanować we własnym zakresie np. na pokładzie planowego pociągu osobowego.
Na trasie przejazdu zaplanowano także widowiskowe uzupełnianie wody w parowozie. W tym celu na stację przyjedzie ekipa dzielnych strażaków!

Bilety na pociąg BORSUK 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

15 kwietnia 2018 - Wieżyca - Pociągiem z parowozem do Gdyni!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Kościerzyna - Gołubie Kaszubskie - Somonino - Gdynia Główna - Kościerzyna.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2699Śladem oferty roku 2016 i 2017, także w roku bieżącym zapraszamy do podróży pociągiem prowadzonym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na szlaku z Kościerzyny do Gdyni i z powrotem. Duży sukces ubiegłych ofert wpłynął na decyzję o jej powtórzeniu. 
Wyprawy przez kaszubskie lasy nikomu nie trzeba reklamować! Klasyka w najlepszym wydaniu!

Bilety na pociąg WIEŻYCA 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

15 kwietnia 2018 - Łebsko - Pociągiem z parowozem do Łeby!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Gdynia Główna - Lębork - Łeba - Lębork - Gdynia Główna.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2607Wszystkich miłośników parowozowego szaleństwa zapraszamy na wyprawę pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na przepięknej trasie z Gdyni przez Lębork do Łeby i z powrotem. 
W ślad za cieszącym się dużym zainteresowaniem projektem FOKA czyli przejazdem z Gdyni do Helu i z powrotem zaplanowaliśmy przejazd do innego kurortu nadmorskiego  tj. Łeby! 
W miejscu docelowym zaplanowano kilkadziesiąt minut na krótki rekonesans i posiłek.

Bilety na pociąg ŁEBSKO 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

16 kwietnia 2018 - Skansen - Pociągiem z parowozem do Wolsztyna!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Kościerzyna - Chojnice - Więcbork - Nakło nad Notecią - Kcynia - Gniezno - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2691Przejazd zorganizowany w ramach czterodniowej oferty turystycznej po Pomorzu i Kaszubach. Pasażerowie w oprócz możliwości skorzystania z oferty czterodniowej mogą wybrać jednodniową wyprawę z Kościerzyny przez Chojnice i Nakło nad Notecią do Poznania. Przejazd na pokładzie poicągu SKANSEN jest bardzo rzadką już dziś okazją do wyprawy na pokładzie pospiesznego pociągu dalekobieżnego prowadzonego przez zabytkowy parowóz. Na trasie przewidziano dłuższy postój w Chojnicach - do wykorzystanie na zwiedzanie miasta, posiłek lub dodatkową wyprawę do Kamienia Krajeńskiego na pokładzie pociągu KAMIEŃ.
Bilety na pociąg SKANSEN 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

----------

16 kwietnia 2018 - Krajna - Pociągiem z parowozem do Człuchowa!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Chojnice - Człuchów - Chojnice

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2693Wszystkich miłośników parowozowego szaleństwa zapraszamy na wyprawę pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na nieczynnej w ruchu pasażerskim linii kolejowej z Chojnic do Człuchowa i z powrotem. 
Przejazd będzie nawiązaniem do projektu zrealizowanego po raz pierwszy w 2014 roku na trasie przez Chojnice. Wówczas przejazd na trasie z Poznania do Kościerzyny przez Więcbork i Chojnice odbył się z lokomotywą spalinową, zatem tegoroczny przejazd z parowozem zapowiada się jeszcze atrakcyjniej. Specjalnie dla mieszkańców Chojnic i okolic uruchomiony zostanie pociąg na lokalnej trasie do pobliskiego Człuchowa i z powrotem.

Bilety na pociąg KRAJNA 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

17 kwietnia 2018 - Mebelek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę do Swarzędza!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód oraz dalej przez Poznań Antoninek do Swarzędza i z powrotem.

szczegoly rezerwacja turkol mini

20161115 100057Specjalna edycja pociągu turystycznego MEBELEK czyli przedszkolno - szkolny przejazd zabytkowym pociągiem ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy ofertę adresowaną do szkół i przedszkoli chętnych do uczestnictwa w wyprawie zabytkowym pociągiem w ramach szkolnej lub przedszkolnej wycieczki.  
Zapraszamy do kontaktu z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 wychowawców i nauczyciieli szkolnych i przedszkolnych - zabierzmy dzieci na wycieczkę na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem.

----------

17 kwietnia 2018 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

8Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

17 kwietnia 2018 - Helena - Pociągiem z parowozem na wycieczkę do Wolsztyna!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Poznania Garbary, przez Poznań Główny, Poznań Dębiec oraz Luboń, Stęszew, Grodzisk Wlkp, Rakoniewice do Wolsztyna (i z powrotem pocigiem planowym).

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSC04820mmSpecjalna edycja pociągu turystycznego HELENA czyli przedszkolno - szkolny przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasie z Poznania do Wolsztyna i z powrotem.  
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy ofertę adresowaną do szkół i przedszkoli chętnych do uczestnictwa w wyprawie zabytkowym pociągiem w ramach szkolnej lub przedszkolnej wycieczki.  
Zapraszamy do kontaktu z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 wychowawców i nauczyciieli szkolnych i przedszkolnych - zabierzmy dzieci na wycieczkę na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem.

----------

28 kwietnia 2018 - Cegielski - 
Pociągiem na XXV Paradę Parowozów!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Poznań Główny - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC5930Kolejny raz w czasie długiego weekendu majowego w Wolsztynie, także w 2018 roku odbędzie się Parada Parowozów. Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągiem ciągniętym wolsztyńskim zabytkowym parowozem na tę niesamowitą imprezę, która z roku na rok przyciąga do Wolsztyna coraz większe grupy miłośników kolejowego szaleństwa. Parada Parowozów w roku 2018 będzie organizowana już XXV raz w historii! 
Podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest przyjazd do Wolsztyna parowozów, zarówno polskich jak i zagranicznych; zaplanowano także uruchomienie pociągów turystycznych RETRO. 

Bilety na pociąg CEGIELSKI 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.
---------

28 kwietnia 2018 - Stefan i Seweryn - Pociągami z parowozem na wycieczkę!

Organizatorzy: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn, 
Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu i Koleje Dolnośląskie SA;

Trasy: z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

910

Wiele tysięcy osób odwiedzi w trakcie kwietniowo-majowego weekendu polską stolicę parowozów - Wolsztyn, w którym już po raz dwudziesty piąty odbędzie się wielkie święto tych wspaniałych maszyn. Zapraszamy serdecznie do przejazdu nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem - w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl pasażerowie będą mieli możliwość przejazdu na pokładzie pociągu z parowozem oraz wagonów pasażerskich z lat 70. XX wieku. 
Planowane pociągi to STEFAN i SEWERYN na trasie z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem.
Wszystkie bilety na pociagi STEFAN i SEWERYN posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

INFORMUJEMY JEDNOCZEŚNIE, że planowane pierwotnie w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl pociągi NIKODEM i NORBERT do Nowejwsi Mochy i z powrotem, RYSZARD do Rakoniewic i z powrotem, PROTAZY do Powodowa i z powrotem oraz ZENON do Zbąszynia i z powrotem NIE ZOSTANĄ URUCHOMIONE.
Powodem odwołania pociągów jest brak możliwości wynajęcia taboru do realizacji przejazdów.

----------

28 kwietnia 2018 - Leopold - 
Pociągiem na XXV Paradę Parowozów!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl www.TurKol.pl i Koleje Dolnośląskie SA;

Trasa: Wrocław Główny - Rawicz - Leszno - Wolsztyn - Leszno - Rawicz - Wrocław Główny

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC6671W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji XXV Parady Parowozów w Wolsztynie we współpracy z przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie SA zostanie uruchomiony pociąg, który umożliwi dotarcie do Wolsztyna w dniu 28 kwietnia. Pociąg o wdzięcznej nazwie LEOPOLD przemierzy trasę przez Rawicz i Leszno do Wolsztyna i z powrotem. 
Pociąg LEOPOLD nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu najważniejsze będzie to, że korzystając z przejazdu będąmogli uczestniczyć w Paradzie Parowozów. 
Bilety na pociąg LEOPOLD dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

29 kwietnia 2018 - Groszek i Oliwka - Wyścig pociągów z parowozami!

Organizatorzy: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn, Koleje Dolnośląskie SA;

Trasy: z Wolsztyna przez Stefanowo i Zbąszyń do Nowego Tomyśla i z powrotem

szczegoly rezerwacja turkol mini

groszek oliwka konrad czapracki

Wiele tysięcy osób odwiedzi w trakcie kwietniowo-majowego weekendu polską stolicę parowozów - Wolsztyn, w którym już po raz dwudziesty piąty odbędzie się wielkie święto tych wspaniałych maszyn. Zapraszamy serdecznie do przejazdu nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem - w drugim dniu imprezy zapraszamy do udziału w niezwykłym wyścigu pociągów ciągniętych zabytkowymi parowozami. Pociągi będą zestawione z historycznych wagonów pasażerskich - z lat 30. oraz 70. XX wieku.

Wszystkie bilety na pociagi GROSZEK i OLIWKA posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

1 - 3 maja 2018 - POGÓRZE - Starym pociągiem po Dolnym Śląsku!

Organizatorzy: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu
Trasy: z Jeleniej Góry przez Wleń do Lwówka Śląskiego i z powrotem, ze Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry iz powrotem; z Jeleniej Góry przez Marciszów do Wojcieszowa Górnego, przez Marciszów, Sędzisłw do Wałbrzych Głównego; z Wałbrzycha Głównego przez Głuszycę do Nowej Rudy i z powrotem, z Nowej Rudy przez Głuszycę do Wałbrzych Głównego i z powrotem.

szczegoly rezerwacja turkol mini

20171216 115029W ramach trzydniowego projektu POGÓRZE 2018 zapraszamy na przejazdy na pokładzie pociągu turystycznego ciągniętego przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30. Pociągi będą zestawione z historycznych wagonów pasażerskich - z lat 30. XX wieku. Zarówno lokomotywa, jak i wagony są pod opieką Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Przejazd pociągów będzie świetną okazją do obcowania ze starą techniką kolejową na tle przepięknej dolnośląskiej przyrody. Wspaniałej oprawy dodadzą elementy infrastruktury kolejowej tj. mosty, wiadukty, estakady Pogórza Sudeckiego, a także wiele zapomnianych stacyjek kolejowych na nieczynnych już dzisiaj liniach kolejowych.
Wszystkie bilety na pociągi w ramach oferty POGÓRZE posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 

Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

12 maja 2018 - Skrzaty: Gburek, Śpioch, Wesołek  i Nieśmiałek - pociągami wokół Wrocławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Wrocławia Głównego przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego, do Wrocławia Brochowa i z powrotem do Wrocławia Głównego, przez Wrocław Muchobór do Wrocławia Kuźniki i z powrotem do Wrocławia Głównego oraz przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

apsik nadodrze 081016Przejazd zabytkowym składem pociągów SKRZATY adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, niewątpliwie goście odwiedzający Wrocław także chętnie skorzystają z wiosennej wyprawy. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu wokół Wrocławia! 
Bilety na pociągi z oferty SKRZATY 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

26 - 27 maja 2018 - Piraci, Pociągiem z parowozem nad morze!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

*Trasy: z Poznania przez Piłę, Okonek, Szczecinek, Białogard do Kołobrzegu, wokół Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem oraz z Kołobrzegu przez Białogard, Szczecinek, Okonek, Piłę do Poznania!

*(Możliwa korekta trasy ze względu na trwający remont linii kolejowej z Poznania do Piły).

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC9136W ramach oferty PIRACI 2018 zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i ciekawych kolejowych wypraw do zaplanowania dwudniowego pobytu na Pomorzu Środkowym, a także do odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem.
Projekt PIRACI 2018 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni - bez dodatkowego wsparcia ze strony lokomotywy spalinowej lub elektrycznej. 
Pasażerowie korzystający z oferty PIRACI 2018 w czasie dwóch dni nad morzem będą mieli okazję do skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji dostępnych w Kołobrzegu np. w postaci rejsu po Bałtyku na pokładzie pirackiego statku, podziwiania bezkresnych widoków z punktu widokowego na szczycie latarni morskiej, czy skorzystania z wliczonego w cenę biletów przejazdu pociągiem PIRACIK do Ustronia Morskiego i z powrotem!
Rezerwacja miejsc na ofertę PIRACI 2018 jest dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

---------

26 maja 2018 - Pirat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

*Trasa: Poznań Główny - Oborniki - Piła - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny.

*(Możliwa korekta trasy ze względu na trwający remont linii kolejowej z Poznania do Piły).

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7197Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci. Cieszymy się, że ten najdłużej kursujący pociąg turystyczny ma swoje grono stałych uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy konkursy i zabawy dla dzieci na pokładzie pociagu, udział w przejeździe szalonego PIRATa, dostępny przez całą trasę z Poznania do Kołobrzegu wagon ze stoiskiem kawowym oraz oczywiście najważniejszy punkt programu czyli parowóz, który pociągnie wesoły pociąg do samej latarni morskiej w Kołobrzeskim porcie. Zgodnie z tradycją planujemy, że pociąg przejedzie trasą z Poznania przez Oborniki, Piłę, Okonek i Białogard do Kołobrzegu oraz z powrotem tą samą trasą - możliwa jest zmiana trasy w przypadku decyzji ze strony PKP PLK związanej z trwającym remontem linii kolejowej Poznań - Piła.
Podobnie jak w roku 2017 będzie możliwość skorzystania z dodatkowego kursu pociągu PIRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki któremu także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem!
Przejazd na trasie powrotnej zaplanowany jest pociągiem bez parowozu (spalinowy lub elektryczny). Rozwiązanie to pozwoli na dłuższy pobyt pasażerów pociągu PIRAT nad morzem, a także na dostępniejszą ofertę ceny biletów. 

Bilety na pociąg PIRAT 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

26 maja 2018 - Piracik - Pociągiem na piracką wycieczkę!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.p 

Trasa: Kołobrzeg - Ustronie Morskie - Kołobrzeg.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC9658Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny PIRAT organizowany na cześć wszystkich dzieci.  
Podobnie jak w roku 2017 będzie możliwość skorzystania z dodatkowego kursu pociągu PIRACIK wokół Kołobrzegu, dzięki któremu także lokalni mieszkańcy i inni turyści będą mogli skorzystać z wyprawy na pokładzie pociągu z parowozem! Pociąg PIRACIK zostanie uruchomiony w sobotę 26 maja 2018.
Oferta PIRACIK to projekt w ramach organizowanego od 2011 roku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Bilety na pociąg PIRACIK 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

27 maja 2018 - Kamrat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.p 

*Trasa: Poznań Główny - Oborniki - Piła - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny. 

*(Możliwa korekta trasy ze względu na trwający remont linii kolejowej z Poznania do Piły) 

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7254Z racji bardzo dużego zainteresowania przejazdem na pokładzie pociągu PIRAT w latach ubiegłych - i szybkiego wyprzedania puli biletów - w roku 2018 oprócz pociągu PIRAT uruchomiony zostanie bliźniaczy kurs pociągu KAMRAT. Pociąg KAMRAT będzie wyposażony w najważniejszy punkt programu czyli parowóz - na powrotnej trasie z Kołobrzegu do Poznania. Na porannej trasie z Poznania do Kołobrzegu pociąg będzie uruchomiony bez parowozu (trakcja spalinowa lub elektryczna). Zgodnie z tradycją planujemy, że pociąg przejedzie trasą z Poznania przez Oborniki, Piłę, Okonek i Białogard do Kołobrzegu oraz z powrotem tą samą trasą  - możliwa jest zmiana trasy w przypadku decyzji ze strony PKP PLK związanej z trwającym remontem linii kolejowej Poznań - Piła.
Pociąg KAMRAT zostanie uruchomiony w niedzielę 27 maja 2018.
Bilety na pociąg KAMRAT 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

26 - 27 maja 2018 - Latarnik - Pociągiem do nadmorskiego kurortu!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Grudziądz - Chojnice - Szczecinek - Kołobrzeg - Szczecinek - Chojnice - Grudziądz.

szczegoly rezerwacja turkol mini

Latarnia nocaNowa oferta turystyczna z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka adresowna do mieszkańców Grudziądza i okolic, a także miłośników turystycznych wycieczek na pokładzie pociągów! Corocznie w kołobrzeskim porcie w weekend bliski 1 czerwca pojawia się zabytkowy parowóz! Podobnie będzie także i w bieżącym roku!
Oferta LATARNIK to dwudniowa wyprawa na pokładzie pociągu spalinowego z Grudziądza do Kołobrzegu z
 wariantowymi możliwościami skorzystania z dodatkowych kursów pociągami: PIRACIK (z parowozem) wokół Kołobrzegu tj. do Ustronia Morskiego i z powrotem oraz KUTER do Darłowa i z powrotem. Oferta LATARNIK dostępna jest w trzech waiantach tj. ekonomicznym LATARNIK - PUSTELNIK, z dodatkowym przejazdem pociągiem z parowozem tj. LATARNIK - SZCZUR LĄDOWY oraz najbardziej rozbudowanym: LATARNIK - TURYSTA.
Bilety na pociąg LATARNIK 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

---------

27 maja 2018 - Kuter - Pociągiem wzdłuż wybrzeża!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Kołobrzeg - Ustronie M. - Koszalin - Darłowo - Koszalin - Ustronie M. - Ustronie M. - Kołobrzeg.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IMGP7256Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! W tym dniu w trasę wzdłuż bałtyckiego wybrzeża z Kołobrzegu do Darłowa i z powrotem wyruszy pociąg turystyczny KUTER organizowany na cześć wszystkich dzieci.
Pociąg KUTER zostanie uruchomiony w niedzielę 27 maja 2018. Pociąg będzie skomunikowany z pociągiem KAMRAT z/do Poznania, co pozwala w ramach niedzielnego wypadu nad morze odwiedzić Kołobrzeg i Darłowo!
Oferta KUTER to projekt w ramach organizowanego od 2011 roku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Bilety na pociąg  KUTER 2018 dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl
.

---------

2 czerwca 2018 - Skrzaty: Apsik, Gapcio, Hałabała i Mędrek - pociągami wokół Wrocławia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Wrocławia Głównego przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego, do Wrocławia Brochowa i z powrotem do Wrocławia Głównego, przez Wrocław Muchobór do Wrocławia Kuźniki i z powrotem do Wrocławia Głównego oraz przez Wrocław Mikołajów do Wrocławia Nadodrze i z powrotem do Wrocławia Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

apsik nadodrze 081016Przejazd zabytkowym składem pociągów SKRZATY adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, niewątpliwie goście odwiedzający Wrocław także chętnie skorzystają z wiosennej wyprawy. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich! Niezapomniana wyprawa w stylu retro w zabytkowym pociągu wokół Wrocławia! 
Bilety na pociągi z oferty SKRZATY 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

10 czerwca 2018 - Noteć - Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: Poznań Główny - Rogoźno Wlkp. - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Rogoźno Wlkp. - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC0680

Zapraszamy do spędzenia czasu w niezapomnianych okolicznościach sentymentalnego, może trochę zapomnianego świata - gdzieś sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Pociąg NOTEĆ zawiezie pasażerów pięknymi, klimatycznymi liniami kolejowymi z Poznania przez Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem tą samą trasą. Czas na wielu stacyjkach, które minie pociąg NOTEĆ zatrzymał się kilka dekad temu, linie te do dziś są niezelektryfikowane, warto przenieść się do przeszłości. W ramach dodatkowych atrakcji planujemy między innymi foto-stopy na stacjach w Połajewie, Lubaszu, Bzowie-Goraj i Czarnkowie. 
Pociag NOTEĆ będzie ciągnięty przez lokomotywę parową z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg NOTEĆ 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------- 

10 czerwca 2018 - Czaruś - Pociągiem wzdłuż Noteci!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków 

szczegoly rezerwacja turkol mini 

 DSC0601Pociąg CZARUŚ to oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem! Zapraszamy na kilkudziesięciominutową podróż pociągiem pasażerskim do Bzowa Goraj i z powrotem. Atrakcją dodatkową będzie specjalny skład pociągu CZARUŚ tj. zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i historyczne wagony pasażerskie!
Bilety na pociąg CZARUŚ 2018 są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

----------

11 czerwca 2018 - Mebelek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę do Swarzędza!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód oraz dalej przez Poznań Antoninek do Swarzędza i z powrotem.

szczegoly rezerwacja turkol mini

20161115 100057Specjalna edycja pociągu turystycznego MEBELEK czyli przedszkolno - szkolny przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy ofertę adresowaną do szkół i przedszkoli chętnych do uczestnictwa w wyprawie zabytkowym pociągiem w ramach szkolnej lub przedszkolnej wycieczki.  
Zapraszamy do kontaktu z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 wychowawców i nauczyciieli szkolnych i przedszkolnych - zabierzmy dzieci na wycieczkę na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem.

----------

11 czerwca 2018 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

1Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

11 czerwca 2018 - Helena - Pociągiem z parowozem na wycieczkę do Wolsztyna!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Poznania Garbary, przez Poznań Główny, Poznań Dębiec oraz Luboń, Stęszew, Grodzisk Wlkp, Rakoniewice do Wolsztyna (i z powrotem pocigiem planowym).

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSC04820mmSpecjalna edycja pociągu turystycznego HELENA czyli przedszkolno - szkolny przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasie z Poznania do Wolsztyna i z powrotem.  
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy ofertę adresowaną do szkół i przedszkoli chętnych do uczestnictwa w wyprawie zabytkowym pociągiem w ramach szkolnej lub przedszkolnej wycieczki.  
Zapraszamy do kontaktu z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 wychowawców i nauczyciieli szkolnych i przedszkolnych - zabierzmy dzieci na wycieczkę na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem.

----------

21 - 24 czerwca 2018 - Wielkopolska, Pociągiem z parowozem na retro wyprawę!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasy: z Wolsztyna przez Leszno do Gostynia i z powrotem, wokół Gostynia, z Wolsztyna przez Grodzisk Wielkopolski do Poznania i z powrotem, wokół Poznania, z Wolsztyna przez Zbąszyń i Zbąszynek do Międzyrzecza oraz wokół Międzyrzecza i do Skwierzyny, Gorzowa Wielkopolskiego, Sulęcina i Nietoperka!

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSCF2602Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i pociągów retro do zaplanowania czterodniowej wyprawy i odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po Wielkopolsce, pograniczu Ziemii Lubuskiej.
Projekt WIELKOPOLSKA 2018 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociagi pojadą w większości odcinkami linii niezelektryfikowanych, w części z bardzo ograniczonym ruchem pasażerskim. Projekt pozwoli na nowo odkryć z pozoru znane zakątki. Kulminacyjnym momentem będzie spotkanie w dniu 23 czerwca na klimatycznej stacji kolejowej z przeszłości. Odpoczynek w ostatnim dniu projektu w nieoczywistych okolicznościach - szczegóły wkrótce!
Rezerwacja miejsc będzie dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl.

-----------

22 czerwca 2018 - Koziołek - Pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez Poznań Wola, Kiekrz do stacji Poznań Franowo i dalej przez Poznań Starołęka do Poznania Głównego.

szczegoly rezerwacja turkol mini

1Tradycyjny w ofercie TurKol.pl przejazd zabytkowym pociągiem retro ciągniętym przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
W ramach dostępnej oferty przygotowaliśmy dla Państwa przejazd pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania - przez Kiekrz, towarową obwodnicę kolejową Poznania, Poznań Franowo, Poznań Starołękę. Pociąg będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

23 czerwca 2018 - Pojezierze - Pociągiem na V Paradę Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Grudziądz - Toruń Miasto - Gniezno - Poznań Główny - Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn - Poznań Główny - Gniezno - Toruń Miasto - Grudziądz.

szczegoly rezerwacja turkol mini

IIparada miedzychodZapraszamy do wyprawy pociągiem specjalnym POJEZIERZE, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYRZECZ, w którym zorganizowana zostanie V Parada Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!
Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Wolsztyn, Zbąszyń, Zbąszynek, do Międzyrzecza i z powrotem.

Pociąg zaplanowano w sposób gwarantujący przynajmniej 5 godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzyrzeczu każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do Poznania. 
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem POJEZIERZE będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

Już dziś warto zaplanować wakacyjną wycieczkę! 

---------

23 czerwca 2018 - Gajowy - Pociągiem na V Paradę Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Legnica - Zielona Góra - Międzyrzecz - Zielona Góra - Legnica.

szczegoly w przygotowaniu turkol

DSC01283mW ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji V Parady Parowozów TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 zostanie uruchomiony pociąg na bardzo ciekawej trasie. Pociąg o wdzięcznej nazwie GAJOWY wyruszy z Legnicy i przemierzy trasę przez Zieloną Górę oraz Zbąszynek do Międzyrzecza i z powrotem. 
Pociąg GAJOWY nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową, niemniej dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie jego przejazdu najważniejsze będzie to, że korzystając z przejazdu będą mogli uczestniczyć w Paradzie Lokomotyw i będą mieli okazję obejrzeć zarówno lokomotywy parowe, jak i spalinowe. 
Bilety na pociąg GAJOWY dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

----------

23 czerwca 2018 - Gacek - Pociągiem w trakcie V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Międzyrzecz - Nietoperek - Międzyrzecz

szczegoly rezerwacja turkol mini

20170902 115800Oferta przejazdu pociągiem GACEK to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 odbywającej się w bardzo ciekawym przyrodniczo i turystycznie terenie.
Pociąg GACEK przejedzie nieczynną trasą z Międzyrzecza do Nietoperka i z powrotem.

Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem GACEK będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl 

---------

23 czerwca 2018 - Nietoperz - Pociągiem w trakcie V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Międzyrzecz - Nietoperek - Międzyrzecz

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC7846Oferta przejazdu pociągiem NIETOPERZ to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 odbywającej się w bardzo ciekawym przyrodniczo i turystycznie terenie. 
Pociąg NIETOPERZ przejedzie nieczynną trasą z Międzyrzecza do Nietoperka i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem NIETOPERZ będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

23 czerwca 2018 - Wiórek - Pociągiem w trakcie V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: Międzyrzecz - Skwierzyna - Gorzów Wlkp. - Skwierzyna - Międzyrzecz

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC7871Oferta przejazdu pociągiem WIÓREK to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 odbywającej się w bardzo ciekawym przyrodniczo i turystycznie terenie. 
Pociąg WIÓREK przejedzie malowniczą linią kolejową z Międzyrzecza do Gorzowaa Wlkp. i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem WIÓREK będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.
 

---------

23 czerwca 2018 - Topola - Pociągiem w trakcie V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Międzyrzecz - Skwierzyna - Międzyrzecz

szczegoly rezerwacja turkol mini

 DSC7810Oferta przejazdu pociągiem TOPOLA to urozmaicenie ciekawie zapowiadającej się imprezy kolejowej  - V Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 odbywającej się w bardzo ciekawym przyrodniczo i turystycznie terenie. 
Pociąg TOPOLA przejedzie malowniczą linią kolejową z Międzyrzecza do Skwierzyny i z powrotem.
Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową, do dyspozycji pasażerów będą zabytkowe wagony pasażerskie 3 klasy! Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem TOPOLA będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

23 czerwca 2018 - Drwal - Pociągiem na V Paradę Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Gorzów Wlkp. - Skwierzyna - Międzyrzecz - Skwierzyna - Gorzów Wlkp.

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSC09433Oferta przejazdu pociągiem DRWAL adresowana jest do osób zainteresowanych zarówno przejazdem po pięknej i malowniczej trasie, jak i do uczestnictwem w imprezie kolejowe.
Pociąg DRWAL przejedzie trasę z Gorzowa Wielkopolskiego przez Skwierzynę do Międzyrzecza, gdzie zaplanowana jest piąta edycja Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018!
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem DRWAL będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami.

Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl 

----------

23 czerwca 2018 - Farmer - Pociągiem na V Paradę Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Dąbrówka Wlkp. - Międzyrzecz - Dąbrówka Wlkp. - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

szczegoly rezerwacja turkol mini

zmnDSC06657Zapraszamy do nostalgicznej przejażdżki pociągiem specjalnym FARMER, którego miejscowością docelową jest MIĘDZYRZECZ, w którym zorganizowana zostanie V Parada Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018. 
Pociąg przejedzie trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, do Międzyrzecza i z powrotem.

W Międzyrzeczu każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po paru godzinach powrócić tą samą trasą do Wolsztyna.  
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem FARMER będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. 
Bilety są dostepne za pomocą rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl.

---------

20 - 24 lipca 2018 - Mazury, Pociągiem z parowozem na sentymentalną wyprawę!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasy: z Poznania przez Gniezno, Toruń, Lipno, Sierpc, Nasielsk do Warszawy, przez Ciechanów do Malborka oraz Olsztyna, przez Pasłęk do Braniewa, do Szczytna, przez Czerwonkę, Kętrzyn do Giżycka i Ełku, przez Olecko do Suwałk, przez Iławę, Jabłonowo Pomorskie, Grudziądz i Bydgoszcz oraz Gniezno do Poznania!

szczegoly rezerwacja turkol mini

DSCF2602

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i pociągów retro do zaplanowania pięciodniowej wyprawy i odbycia niezapomnianych wycieczek pociągami z parowozem po Kujawach, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach!
Projekt MAZURY 2018 zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociagi pojadą w wielu przypadkach odcinkami linii niezelektryfikowanymi, w części z bardzo ograniczonym ruchem pasażerskim. 
Przewidziano także czas na bliższe poznanie odwiedzanych miejscowości, a także wypoczynek. 

Rezerwacja miejsc jest dostępna w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl

-------

20 lipca 2018 - Piernik - Pociągiem do Torunia

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Poznań Główny - Gniezno - Mogilno - Inowrocław -Toruń Miasto - Poznań Główny. 

szczegoly rezerwacja turkol mini

4

Przejazd pociągu turystycznego na trasie łączącej stolicę Wielkopolski z pięknym i zabytkowym miastem Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie dla naszych pasażerów planujemy dodatkowe atrakcje w ramach przejazdu - na pokładzie pociągu dziać się będzie dużo, po przyjeździe do celu podróży pasażerowie także nie będą się nudzić! Temu zadaniu z pewnością sprosta grupa przemiłych toruńskich przewodników!

Przejazd z Poznania do Torunia odbędzie się pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W czasie przejazdu dla wszystkich dostępne będzie stoisko kawowe, planowany jest także czas wolny w Toruniu na obowiązkowy zakup pierników! W drodze powrotnej przewidziano konkurs na najoryginalniejsze Toruńskie Pierniki zakupione przez pasażerów! 

Bilety na pociąg PIERNIK 2018 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej TurKol.pl.

--------

25 sierpnia 2018 - Kilof - Pociągiem w Sudety!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny - Jedlin Zdrój - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Poznań Główny.

szczegoly w przygotowaniu turkol

Ol49-59NowaRudaMiniJuż po raz siódmy planujemy powtórzenie tej niezapomnianej imprezy! Wyprawa związana jest z podziwianiem jednej z piękniejszych tras kolejowych w Polsce, usianej wieloma wiaduktami, mostami, tunelami, wijącej się wzdłuż pięknych górskich krajobrazów na długo pozostających w pamięci - warto wybrać się pociagiem KILOF w Sudety!
Planujemy uruchomienie pociągu z podobnymi założeniami jak w latach poprzednich tj. skład pociągu wyposażony będzie w wagon barowy, na wybranych stacjach na pasażerów czekać będą dodatkowe atrakcje zorganizowane przez naszych partnerów. Pociag będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
Bilety na pociąg KILOF będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

-------- 

25 sierpnia 2018 - Sowa - Pociągiem wokół Nowej Rudy!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Nowa Ruda - Kłodzko Miasto - Nowa Ruda.

szczegoly w przygotowaniu turkol 

DSCF2699Mając na względzie ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się wizyta pociągów turystycznych KILOF i SOWA w Nowej Rudzie w poprzedniach latach zaplanowaliśmy powtórzenie imprez także w roku 2018.
Przejazd po jednej z najpiękniejszych górskich linii kolejowych w Polsce każdemu pasażerowi z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć!

Bilety na pociąg o nazwie SOWA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

25 sierpnia 2018 - Bystrzyca - Pociągiem po Kotlinie Kłodzkiej!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Kłodzko Miasto - Bystrzyca Kłodzka - Kłodzko Miasto

szczegoly w przygotowaniu turkol 

DSC 0249Mając na względzie ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się wizyta pociągów turystycznych KILOF i SOWA w Nowej Rudzie w poprzedniach latach zaplanowaliśmy powtórzenie imprez także w roku 2018.
Dodatkową ofertą w roku 2018 będzie pociag specjalny z Kłodzka Miasto do Bystrzycy i z powrotem!
Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz.
Bilety na pociąg o nazwie BYSTRZYCA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

-------- 

26 sierpnia 2018 - Manufaktura - Pociągiem z parowozem do Łodzi!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Wrocław Główny - Opole Główne - Częstochowa Stradom - Łódź Kaliska.

szczegoly w przygotowaniu turkol 

Nowy-10Zapraszamy serdecznie na całkowicie nową wyprawwę kolejową na pokładzie pociągu turystycznego z Turystyką Kolejow TurKol.pl. Skład pociągu MANUFAKTURA będzie zestawiony z zabytkowego parowozu oraz kilku wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy wraz z kultowym wagonem barowym WARS. Pociąg przemierzy nową w naszej ofercie trasę z Wrocławia Głównego przez Opole Główne i Cżestochowę Stradom do Łodzi Kaliskiej!
Przejazd pociągu zaplanowano w jedną stronę (powrót należy zorgnizować na własną rękę np na pokładzie pociągu osobowego).
Bilety na pociąg MANUFAKTURA będą dostępne TYLKO w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl. 

---------

11 listopada 2018 - 

Franek - Pociągiem z parowozem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.TurKol.pl

Trasa: wokół Poznania ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powotem

szczegoly rezerwacja turkol mini 

DSCF9200W ramach wycieczki z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa przejazd ze stacji Poznań Główny do stacji Poznań Franowo i z powrotem.
Pociągi o wdzięcznej nazwie FRANEK, konkretnie kojarzącej się z docelowym miejscem wycieczki (Poznań Franowo) będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski!
Przejazd pociągiem FRANEK będzie ciekawym i orygnialnym sposobem świętowania Dnia Niepodległości!
W
szystkie bilety na pociągi RETRO posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety na pociąg FRANEK 2018 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

11 listopada 2018 - Cysters - Pociągiem do pocysterskiego klasztoru!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Poznań Główny - Czerwonak - Skoki - Wągrowiec - Skoki - Czerwonak - Poznań Główny.

szczegoly rezerwacja turkol mini

bolechowo przejazdZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami na niezapomnianą wyprawę zabytkowym pociągiem do pocysterskiego zespołu klasztornego w Wągrowcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie! W Wągrowcu można będzie skorzystać także z przejazdu dodatkowym pociągiem ROGAŚ do Gołańczy, udać się na wycieczkę po mieście! 
W ramach organizowanych przez nas przejazdów z parowozem przygotowaliśmy dla Państwa pociąg ze stacji Poznań Główny przez Poznań Garbary, Poznań Wschód i dalej niezelektryfikowaną linią lokalną do Wągrowca. 
Pociąg CYSTERS będzie także atrakcją dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz gości i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski! 
Wszystkie bilety na pociag CYSTERS 2018 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 
Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

--------

11 listopada 2018 - Rogaś - Pociągiem wokół Wągrowca!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasa: Wągrowiec - Gołańcz - Wągrowiec.

szczegoly rezerwacja turkol mini

wagrowiec katarzynka

Specjalnie dla małych mieszkańców Wągrowca przygotowaliśmy specjalny pociąg pod nazwą ROGAŚ. Pociąg będzie będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg ROGAŚ będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców Wągrowca i okolic oraz gości i turystów odwiedzających to gościnne miasto! Szczególny charakter pociągu związany jest ze Świętem Niepodlległości.
Wszystkie bilety na pociag ROGAŚ 2018 posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. 

Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

---------

Pociągi SKRZATY'18

Pociągi LILIPUTY'18

Impreza KASZUBY'18

Pociąg CEGIELSKI'18

Oferta POGÓRZE'18

Pociąg PIRAT'18

Oferta LATARNIK'18

Parada Międzyrzecz'18

Impreza MAZURY18

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Miłośnicy facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


Parowozownia Wolsztyn

pw

Koleje Dolnośląskie

KD

Koleje Wielkopolskie

kwlogo

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

parowozy.com.pl

parowozycompl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości