Archiwum TurKol.pl

28.06.2014: Wolsztyński parowóz Ol49 wraca do domu, a na trasie Świdwin, Drawsko Pom. i Złocieniec.

DSC 0169Dobiega końca tygodniowy pobyt zabytkowego parowozu Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni na pomorskich szlakach kolejowych. W dniach 22 - 28 czerwca odwiedziliśmy między innymi Gdynię, Słupsk, Ustkę, Darłowo, Koszalin, Międzyzdroje, Świnoujście i Szczecin. Bazą techniczną i postojową dla parowozu i całego składu był Kołobrzeg.
W dniu 28 czerwca skład pociągu obsłuży jeszcze pociągi FREGATA (z Kołobrzegu do Drawska Pomorskiego przez Świdwin) oraz STRZELEC (z Drawska Pomorskiego do Złocieńca i z powrotem), po czym najkrótszą trasą (tj. przez Szczecinek i Piłę) powróci do Poznania, a później do macierzystej parowozowni w Wolsztynie.

27.06.2014: PO POMORZU mknie parowóz, a tymczasem na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim...

Trwa największy projekt realizowany w 2014 roku w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl tj. tygodniowa wizyta pociągu ciągniętego zabytkowym parowozem Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. W dniu 26 czerwca pociąg ZATOKA przemierzył szlak z Kołobrzegu przez Koszalin i Słupsk do Gdyni i z powrotem, a lokalny pociag KLIF przewiózł mieszkańców Trójmiasta z Gdyni Głównej do Gdyni Chylonii i z powrotem. Kolejny dzień wyprawy to przejazdy pomiędzy Kołobrzegiem a Gryficami, Trzebiatowem i Darłowem. Zapraszamy na pokład pociągów REGA, KUTER, ERYK i BURSZTYN.
DSC05320Warto przypomnieć, że po powrocie do macierzystej parowozowni w Wolsztynie w dniu 29 czerwca parowóz - już ze składem zabytkowych wagonów retro - wyruszy z Wolsztyna do Cigacic i Zielonej Góry - jako pociąg PŁYWAK.
Także w niedzielę 29 czerwca rozpoczynamy kolejny duży kolejowy projekt. Od tego dnia - przez całe wakacje szkolne - we wszystkie niedziele uruchomione zostaną planowe pociągi turystyczne RYBAK na trasie Poznań Główny - Zbąszyń - Międzychód - Sieraków i z powrotem. W pociągach obowiązywać będzie taryfa specjalna identyczna do REGIO, możliwy będzie darmowy przewóz rowerów. Zapraszamy na portal internetowy dedykowany projektowi. Warto zaplanować podróż planowym pociągiem na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

26.06.2014: Wyprawa z zabytkowym parowozem Ol49 do Gdyni już dziś!

kolobrzeg ol49Wszystkich miłośników zabytkowej kolei zapraszamy 26 czerwca na niesamowitą podróż do przesłości na pokładzie pociągu ZATOKA z Kołobrzegu przez Koszalin i Słupsk do Gdyni i z powrotem. Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni, przejazd zostanie zrealizowany w ramach projektu PO POMORZU, trwającego od 22 do 28 czerwca.
Część pasażerów rozpoczyna podróż w Poznaniu na pokładzie pociągu elektrycznego, aby po kilku godzinach podróży dotrzeć do Koszalina, gdzie dołączą do pasażerów składu ciągniętego przez parowóz. 

25.06.2014: GALERA, WYDMA, MUSZELKA i UZNAM za nami, a WOLIN i GRYF na trasie!DSC03798

Kolejne specjalne pociągi turystyczne z parowozem uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl pod wspólną nazwą PO POMORZU przemierzają szlaki kolejowe północnej Polski. W dniu 24 czerwca między innymi Koszalin, Słupsk i Ustkę odwiedził skład pociagu prowadzonego zabytkowym parowozem z Wolsztyna - ostatniej czynnej parowozowni w Polsce.
Kolejny dzień wyprawy - 25 czerwca - to przejazd klimatyczną linią z Kołobrzegu do Szczecina między innymi przez Trzebiatów, Gryfice, Płoty, Nowogard i Goleniów oraz wizyta w Międzyzdrojach i Świnoujściu.
Pasażerów wybierających się z Poznania w dniu 26 czerwca na wyprawę do Gdyni pociągiem ZATOKA oraz w ramach projektu PIĘTASZEK do Kołobrzegu informujemy, że pociąg na trasie Poznań - Koszalin - Kołobrzeg będzie obsługiwany składem elektrycznym ED72 - planowy wyjazd z Poznania o godzinie 4:25 z toru przy peronie 4. Na dalszej trasie przejazd odbywać się będzie pociągiem z zabytkowym parowozem.

23.06.2014: Pociągi REGA, KUTER i ERYK przemierzyły kolejne szlaki Pomorza Zachodniego!!!

IMG 3994Trwają przejazdy pociągami z zabytkowym parowozem na kolejowych szlakach Pomorza i Pomorza Zachodniego. W dniu 23 czerwca kolejne pociągi odwiedziły Gryfice, Trzebiatów, Koszalin, Sławno i Darłowo. Niestety opóźnienie pociągu KUTER na powrotnym odcinku trasy (spowodowane koniecznością natychmiastowego przerwania uzupełniania wody w parowozie przez strażaków z powodu konieczności podjęcia akcji gaśniczej na terenie Darłowa) wpłynęło na konieczność odwołania ostatniego zaplanowanego w tym dniu pociągu - BURSZTYN na trasie Kołobrzeg - Trzebiatów - Kołobrzeg. Pasażerowie skorzystają z analogicznej oferty w dniu 27 czerwca. Już jutro kolejne pociągi w ramach oferty PO POMORZU - 24 czerwca zapraszamy do Słupska, Ustki i Ustronia Morskiego! Szczególne podziękowania w imieniu organizatorów i pasażerów pociągów w ramach trwającego projektu kierujemy do ekipy braci kolejarskiej z Parowozwoni Wolsztyn! To włąśnie ich ciężka praca pozwala nam codziennie odwiedzać z pociągiem z parowozem Ol49-69 kolejne miejscowości pólnocnej Polski.

22.06.2014: Pociągi KATAMARAN, ANAKONDA, STRZELEC, KRÓWKA, KRASULA i LEON na trasie!24062012701

W ramach projektu PO POMORZU na zachodniomopomorskich i pomorskich szlakach kolejowych w okresie od 22 do 28 czerwca pojawią się w sumie 24 pociągi turystyczne ciągnięte w większości przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W pierwszym dniu wyprawy PO POMORZU pociągi odwiedzają Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Świdwin, Białogard i Kołobrzeg. Gościnne miasta jak zawsze zaoferują ciepłe przywitanie a dzielni strażacy deklarują gaszenie pragnienia zabytkowego parowozu. Zapraszamy na wymienione stacje kolejowe na spotkanie z magicznymi pociągami z parowozem. Zapraszamy do pobrania >>>  PLAKATU  <<< projektu.
Do Kołobrzegu - do samego portu u stóp latarni morskiej - dotrze natomiast skład pociągu KATAMARAN, ciągnięty przez jedną z najnowocześniejszych lokomotyw w Polsce! To niespodzianka dla wszystkich miłośników kolei. Pasażerowie pociągu wsiądą na pokład katamaranu i popłyną w rejs po Bałtyku! 
Zapraszamy także do namiotu reklamowego, który w niedzielę 22 czerwca jest dostępny w Kołobrzegu (od 9:00 do 13:00 przy latarni morskiej) oraz w Darłowie (od 14:00 do 18:00). Namiot prowadzi sprzedaż biletów na pociągi PO POMORZU oraz udziela informacji o ofercie. Zapraszamy!

20.06.2014: Projekt PO POMORZU czas zacząć!!!

DSC02146mZapraszamy do namiotu reklamowego TurKol.pl, który już w najbliższą sobotę 21 czerwca pojawi się w Drawsku Pomorskim (centrum miasta, godz. 8:30 - 11:30), w Złocieńcu (centrum miasta, godz. 12:00 - 15:00) oraz w Świdwinie (centrum miasta, godz. 16:30 - 19:30). W niedzielę 22 czerwca do miast tych zawitają pociągi turystyczne z zabytkowym parowozem na czele. 
Bilety na przejazdy pociągami ANAKONDA z Poznania do Złocieńca i Drawska Pomorskiego, STRZELEC z Drawska Pomorskiego do Złocieńca, KATAMARAN z Poznania do Kołobrzegu oraz KRASULA, LEON i KRÓWKA (organizowanych z okazji Bitwy o Krowę w Świdwinie) - dostępne są aktualnie tylko w namiocie reklamowym w powyższych lokalizacjach i terminach oraz bezpośrednio na pokładzie pociągów. Rezerwacja internetowa dostępna jest już tylko dla pociągów uruchamianych od 24 czerwca.
Informujemy, że na specjalne życzenie samorządu Drawska Pomorskiego uruchomiony zostanie w dniu 22 czerwca specjalny pociąg DRAWSZCZANIN na trasie z Drawska Pomorskiego do Jankowa Pomorskiego i z powrotem. Zmianie natomiast ulegnie trasa lokalnego pociągu KLIF dla mieszkańców Trójmiasta - który z Gdyni Głównej zamiast do będącej aktualnie w trakcie remontu stacji Gdańsk Główny - pojedzie do Gdyni Chylonii).
Jednocześnie informujemy, że namiot reklamowy z ofertą biletów na wszystkie pociągi PO POMORZU będzie także do dyspozycji pasażerów przy latarni morskiej w Kołobrzegu w dniach 22, 23 i 25 czerwca w godzinach od 9:00 do 13:00. ZAPRASZAMY!

19.06.2014: Bilety na pociągi z parowozem PO POMORZU kupisz także w Twoim mieście!DSC04196

Już za parę dni w ramach projektu PO POMORZU na pomorskich  i zachodniopomorskich szlakach kolejowych zagości szczególny pociąg. Jego lokomotywa to zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni - Ol49-69. Skład pojawi się w wielu miastach - które już od najbliższej soboty odwiedzimy z naszym namiotem reklamowym TurKol.pl. Przedstawiamy szczegółowy plan jego stacjonowania w dniach 21 - 25 czerwca:
Drawsko Pomorskie - sobota, 21 czerwca, godz. 8:30 - 11:30;
Złocieniec - sobota, 21 czerwca, godz. 12:00 - 15:00;
Świdwin - sobota, 21 czerwca, godz. 16:30 - 19:30;
Kołobrzeg - niedziela, poniedziałek i środa, 22, 23 i 25 czerwca, godz. 9:00 - 13:00;
Darłowo - niedziela, 22 czerwca, godz. 14:30 - 18:30;
Ustka - poniedziałek, 23 czerwca, godz. 14:30 - 18:30;
Międzyzdroje - wtorek, 24 czerwca, godz. 9:00 - 13:00;
Szczecin - wtorek, 24 czerwca, godz. 14:30 - 18:30;
Koszalin - środa, 25 czerwca, godz. 14:30 - 18:30.
Zapraszamy do zaplanowania odwiedzenia naszego namiotu - w którym możliwy będzie zakup biletów na pociągi turystyczne uruchamiane w dniach 22 - 28 czerwca w ramach projektu PO POMORZU. Możliwe będzie także uzyskanie informacji o pociągach, a także pozyskanie materiałów informacyjnych, ulotek i folderów Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Szczegółowe dane dotyczące miajsca stacjonowania namiotu podamy w kolejnym komunikacie. Informujemy jednocześnie, że bilety na przejazdy pociągami PO POMORZU będą dostępne także bezpośrednio na pokładzie pociągów - do wyczerpania wolnych miejsc.

18.06.2014: POMORZE 2014 - Pociągi z zabytkowym parowozem od Świnoujścia po Trójmiasto!

DSC04682Zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni już za parę dni pojawi się na pomorskich i zachodniopomorskich szlakach kolejowych. Zapraszamy do pobrania >>>  PLAKATU  <<< ze szczegółowym wykazem pociągów, którymi w okresie od 22 do 28 czerwca pasażerowie będą mogli się wybrać do Kołobrzegu, Ustki, Darłowa, Międzyzdrojów, Szczecina, Słupska, Koszalina, Drawska Pomorskiego, Złocieńca czy Świdwina, Ustronia Morskiego, Gryfic i Trzebiatowa. Zapraszamy na prawdziwą ucztę dla miłośników starej kolei. Wolsztyńska gwiazda pociągów czyli parowóz Ol49-69 będzie stacjonować w Kołobrzegu skąd codziennie wyruszy na szlaki kolejowe, do czekających miast i miasteczek, w których już dziś czeka wielu pasażerów! Dołącz do nich już dziś - rezerwacja biletów dostępna jest na podstronie PO POMORZU. Bilety będą dostępne także w namiocie reklamowym w Kołobrzegu, Koszalinie, Darłowie, Świdwinie, Złocieńcu, Drawsku Pomorskim, Szczecinie i Międzyzdrojach oraz bezpośrednio na pokładzie wszystkich pociągów uruchamianych w dniach 22 - 28 czerwca. W dniu 20 czerwca podamy harmonogram dostępności namiotu TurKol.pl..

17.06.2014: Reaktywacja planowych połączeń kolejowych do Międzychodu!DSC09510

Miło nam poinformować, że we wszystkie niedziele letnich wakacji szkolnych 2014 roku uruchomione zostaną planowe pociągi pasażerskie pomiędzy Poznaniem a Międzychodem. Docelową relacją pociągów RYBAK będzie Sieraków Wielkopolski - do którego pasażerowie dotrą z Międzychodu autobusem Kolejowej Komunikacji Zastępczej - za jednym biletem. W pociągach RYBAK obowiązywać będzie taryfa osobowa identyczna do taryfy REGIO - bilety są dostępne w rezerwacji internetowej na naszej stronie internetowej oraz w dowolnej kasie biletowej na terenie całego kraju! Pociąg przyspieszony RYBAK swój pierwszy kurs z Poznania do Międzychodu i Sierakowa wykona już 29 czerwca! Trasa przejazdu wiedzie przez Buk, Opalenicę, Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Zbąszynek oraz Międzyrzecz i Pszczew. Na wakacyjne przejazdy nad jezioro zapraszamy na pokład przyspieszonego pociągu RYBAK - na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

14.06.2014: Kolejne imprezy z Turystyką Kolejową TurKol.pl za nami

1W piątek 13 czerwca na wielkopolskie szlaki kolejowe wyjechały kolejne pociągi tursytyczne uruchamiane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Data dla pasażerów okazała się szczęśliwa, pogoda dopisała - nie było zbyt gorąco, a przejściowe opady nie przeszkodziiły w odbyciu ciekawych wycieczek. Pociągi STEFAN, PYRA, FRANEK, MEBELEK i ROLNIK były ciągnięte przez zabytkowy parowóz Ol49-69 z Parowozwni Wolsztyn, skład pociągów stanowiły zabytkowe wagony 3 klasy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów.

12.06.2014: Pociągi STEFAN, PYRA, FRANEK, MEBELEK i ROLNIK już w piątek na wielkopolskich torach! 

DSC02192mKolejny dzień z pociągami turystycznymi retro już 13 czerwca. Pociągi STEFAN i PYRA to oferta dla mieszkańców zachodniej Wielkopolski, pociągi FRANEK, MEBELEK i ROLNIK rozpoczynają bieg w Poznaniu. Wszystkie będą obsługiwane zabytkowym parowozem i wagonami 3 klasy z wolszty ńskiej parowozowni.
Informujemy, że bilety na pociąg ROLNIK są sprzedane w 100%, natomiast na pozostałe cztery pociągi można będzie kupić bilety bezpośrednio na pokładzie - u kierownika pociągu. Pociąg MEBELEK odjedzie z Poznania Głównego z toru przy peronie 6 o godzinie 16:15, FRANEK z toru przy peronie 4 o godzinie 17:23, a pociąg ROLNIK z Dworca Letniego tj. peronu 4b o godzinie 19:35.
Zapraszamy na rodzinne wycieczki wokół Poznania na pokładzie zaytkowego pociągu retro z parowozem!

11.06.2014: Pociągami ANAKONDA i KATAMARAN na rozpoczęcie lata!

IMGP5444-2Rejs katamaranem po Bałtyku, przejazd pociągiem ulicami miasta, a także ciekawe wydarzenia na pokładzie pociągu przy udziale prawdziwego kapitana to oferta KATAMARAN. Dla osób spragnionych dodatkowej żyłki emocji takiej jak np. spotkanie z prawdziwymi żołnierzami, przejazd pociągiem z prawdziwym dymiącym parowozem to wycieczka pociągiem ANAKONDA na poligon w Drawsku Pomorskim! Rozpoczęcie lata 2014 w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl to także wiele ciekawych i atrakcyjnych przejazdów składem ciągniętym zabytkowym parowozem w ramach projektu POMORZE. Zapraszamy na pokład pociągów spod znaku TurKol.pl!

10.06.2014: Limitowana Oferta Specjalna POMORZE 2014 - Zapraszamy! 

DSC02775Przejazd pociągiem z zabytkowym parowozem na pomorskich szlakach kolejowych, na których od wielu lat nie widziano już dymiącej prawdziwym dymem i parą lokomotywy - to niezła gratka dla każdego miłośnika podróży prawdziwą koleją. Możliwość skorzystania z całej serii przejazdów połączonych w tygodniowy przejazd od Szczecina i Świnoujścia, przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec i Świdwin, przez Kołobrzeg, Darłowo, Ustkę, Koszalin i Słupsk, a na Trójmieście skończywszy to nasza propozycja dla wszystkich spragnionych przeżycia prawdziwej wakacyjnej, kolejowej przygody! Jeśli dodamy, że koszt tygodniowej podróży po Pomorzu został skalkulowany w sposób, aby zapewnić możliwość wyprawy na każdą kieszeń (proponujemy warianty 3-, 5- i 7-dniowe) to oferta POMORZE 2014 może stać się kolejowym hitem sezonu! Zapraszamy serdecznie na kolejowe wakacje NA POMORZU!

09.06.2014: Wybierz się na krótką wycieczkę pociągiem retro!

DSC04114Już za kilkadni tj. w dniu 13 czerwca na kilku wielkopolskich szlakach spotkać będzie można zabytkowy pociąg retro ciągnięty przez zabytkowy parowoz z wolsztyńskiej parowozowni. W Wolsztynie zapraszamy na pokład pociągu STEFAN, który przejedzie sentymentalną linią kolejową do Stefanowa i z powrotem oraz do pociągu PYRA, którym mieszkańcy Wolsztyna i zachdniej Wielkopolski będą mogli wybrać się na popołudniowo - wieczorny spacer po Poznaniu. Tego samego dnia będzie można także skorzystać z podróży tradycyjnymi już pociągami retro ROLNIK, FRANEKMEBELEK wokół Poznania. W dniu 13 czerwca w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych będzie w sumie 5 pociągów retro. Rezerwacje biletów dostępne są na poszczególnych stronach dotyczących danych pociągów. Bilety na pociąg ROLNIK są sprzedane, dostępne są bilety na pozostałe cztery pociągi - rezerwacja internetowa będzie aktywna do wtorku 10 czerwca do godziny 20:00.

08.06.2014: Zmiany w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl  

DSC02663W związku z informacją uzyskaną od przewoźnika o zaistniałych problemach taborowych jesteśmy zmuszeni do przesunięcia terminu realizacji pociągu REKIN zaplanowanego pierwotnie na ostatnią sobotę czerwca. Nowy termin realizacji przejazdu z Poznania do Świnoujścia i z powrotem to 14 września 2014. Pasażerowie, którzy wykupili lub zarezerwowali bilety na pociąg REKIN otrzymali szczegółową korespondencję w sprawie korekty terminu z możliwą zmianą terminu rezerwacji lub zwrotu wpłaconych 100% środków. Wszystkich pasażerów serdecznie przepraszamy za zmiany w naszej ofercie wynikające z braków taborowych.
Nieznaczne zmiany zostały także wprowadzone w ofercie pociągów w ramach projektu POMORZE - zamiast jednej relacji pociągu FREGATA w dniu 22 czerwca do dyspozycji pasażerów będą pociągi w relacjach cząstkowych. Zmiany te wynikają z technicznych ograniczeń konstrukcji rozkładu jazdy, który nie mógł być zrealizowany zgodnie z naszym pierwotnym zamówieniem ze względu na niewystarczającą przepustowość jednotorowych szlaków kolejowych na terenie Pomorza Zachodniego. Pozostałe pociągi w dniach 22 - 28 czerwca, w tym pociąg FREGATA planowany w dniu 28 czerwca zostaną zrealizowane według pierwotnych planów.

07.06.2014: Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl na III LOKO-PIKNIKU w Żaganiu

DSC07851W ramach szerokopojętej promocji kolei Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl w dniu 7 czerwca uczestniczył w kolejowym święcie w Żaganiu. Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1 z Żagania we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta Żagania i Urzędem Gminy Żagań zorganizowali kolejną edycję LOKO-PIKNIKU, tym razem pod hasłem "Mam pociąg do zdrowia". W ramach imprezy odbyła się wystawa taboru kolejowego, wystawa fotograficzna oraz wiele zabaw i konkursów dla dzieci. Grupa zabezpieczenia medycznego z 11 Batalionu Dowodzenia dała pokaz ratownictwa medycznego, zagan umSOK pokazała techniki obrony z psem przewodnikiem, a Stowarzyszenie Historyczne SAGAN przeniosło gości imprezy w przeszłość do okresu II Wojny Światowej przedstawieniem "Dworzec drogą do Wolności". Przez cały czas trwania imprezy można było odbyć przejażdżkę drezyną z SMK Jaworzyna Śląska lub obejrzeć nowoczesną lokomotywę prezentowaną przez Lotos-Kolej lub PKP Cargo.
W namiocie reklamowym TurKol.pl dostępne były materiały reklamowe związane z ofertą pociągów turystycznych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2014 roku.

03.06.2014: Turystyka Kolejowa TurKol.pl na festynie w Szkole Podstawowej nr 60 w Poznaniu 

DSC07653mW ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka - w przeddzień tego wielkiego święta tj. w sobotę 31 maja Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl uczestniczył w festynie szkolnym zorganizowanym w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 60.
Szkoła położona jest w północnej części miasta - w Naramowicach - gdzie mieszka wielu pasażerów pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl. Uczestnicy festynu mieli okazję zapoznać się z ofertą pociągów turystycznych organizowanych w 2014 roku, mogli też kupić bilety na najbliższe pociągi tj. FRANEKMEBELEK zaplanowane na dzień 13 czerwca, a także otrzymać foldery i ulotki TurKol.pl. Zapraszamy do obejrzenia poniższej minirelacji fotograficznej z tej ciekawej imprezy, przygotowanej przez naszego stałego naramowickiego korespondenta - Pana Macieja Stachowiaka.

01.06.2014: Zaplanuj wakacyjne podróże specjalnymi pociągami turystycznymi TurKol.pl!

kilof2013Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl latem 2014 roku oferuje miłośnikom kolejowych wycieczek wiele ciekawych propozycji. Rozpoczynamy rezerwacje biletów na kilka letnich pociągów - już dziś zapraszamy do zaplanowania wyprawy jednym z nich.
Z początkiem lipca zapraszamy na południe Wielkopolski do Krotoszyna, Krobi i Kalisza - oferty ZIEMIANIN i PROSNA przygotowywane są razem z gościnnymi samorządami, które prześcigają się w szykowaniu atrakcyjnego przyjęcia turystów. Na wakacyjne podróże pociągami JOANNITA, CYSTERS i NOTEĆ zapraszają Łagów, Wągrowiec i Czarnków.
Samorządowcy zapowiadają niezapomniane wrażenia i ciekawe propozycje pobytu dla pasażerów pociągów. Na zakończenie wakacji planowane są dwie oferty specjalne, będące powtórzeniem imprez cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych w poprzednich edycjach.
W przedostatnią sobotę wakacji zapraszamy do Torunia pociągiem PIERNIK, a w ostatnią sobotę wakacji proponujemy wyprawę w Sudety, do Nowej Rudy, na pokładzie pociągu KILOF.
Tych ofert nie trzeba reklamować...

31.05.2014: Pociąg turystyczny PIRAT zdobył Kołobrzeg! 

Pirat na ulicySpecjalny pociąg turystyczny PIRAT 31 maja po raz kolejny zawitał do Kołobrzegu. Impreza jest organizowana corocznie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Skład tego wesołego pociągu jest ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W tym roku pociąg do stóp kołobrzeskiej latarni morskiej przyciągnęła lokomotywa Ol49-69. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wjazdu pociągu do portu: >>> PIRAT 2014 w kołobrzeskim porcie <<<
Duże zainteresowanie przejazdami pociągami turystycznymi skłoniło nas do uruchomienia kolejnego pociągu nad morze. Już 22 czerwca w kolejną podróż z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy skład pociągu KATAMARAN. Pociąg także wjedzie ulicami miasta do kołobrzeskiego portu - gdzie na pasażerów czekać będzie dodatkowa atrakcja w postaci darmowego rejsu po Bałtyku prawdziwym katamaranem.

30.05.2014: Niesamowity początek letnich przygód na kolejowych szlakach na pokładzie pociągu PIRAT!
IMGP7089Nastał czas rozpoczęczęcia letnich przejazdów pociągami turystycznymi do miejsc ciekawych i niezwykłych, ale także całkiem zwyczajnych i niepozornych. W ostatnim dniu maja na szlak wyrusza tradycyjny PIRAT z Poznania do Kołobrzegu. Blisko 500 osób wybiera się nim do kołobrzeskiego portu - pociąg z prawdziwym, dymiącym parowozem dotrze do stóp latarni morskiej, kilka metrów od plaży!
Pociąg PIRAT jest jednym z najpopularniejszych elementów oferty pociągów turystycznych realizowanych w ramach Markowego Produktu Turtystycznego TurKol.pl.

28.05.2014: Z prawdziwym piratem na pełne morze pociągiem KATAMARAN! 

DSC08791Każdego dnia wiele osób korzystając z naszego numeru Infolinii TurKol.pl 603 366 366 otrzymuje informację o braku dostępnych miejsc na przejazd pociągiem PIRAT, który zaplanowany jest na dzień 31 maja br. (wszystkie bilety zostały sprzedane). Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy jednak serdecznie na niemal identyczny pociąg na trasie Poznań - Kołobrzeg - Poznań tj. pociąg KATAMARAN, który zostanie uruchomiony już 22 czerwca. Pociąg na większości trasy nad morze będzie prowadzony dwoma lokomotywami - w tym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni! Na pokładzie pociągu KATAMARAN, podobnie jak w pociągu PIRAT, grasował będzie prawdziwy pirat! Sprytny zbój planuje nieco inny strój, niemniej dzieciaki nie dadzą się przecież nabrać i z całą pewnością będą potrafiły go rozpoznać! Mamy informację, że łotr nie zostanie wpuszczony na pokład bałtyckiego katamaranu, którym pasażerowie popłyną tego dnia w darmowy rejs...!

26.05.2014: Pociągiem retro na wycieczkę szkolną już 13 czerwca!

DSC04124Nawiązując do częstych pytań i sugestii - ze strony zarówno rodziców jak i nauczycieli - wprowadzamy do oferty TurKol.pl pociągi retro zaplanowane na dzień roboczy w trakcie trwania roku szkolnego. Pomysł zakłada możliwość skorzystania z oferty przez zorganizowane grupy dzieci w ramach np. wycieczek szkolnych lub przedszkolnych. W dniu 13 czerwca br. zorganizowanych zostanie w sumie 5 pociągów retro ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i złożonych z historycznych dwuosiowych wagonów 3 klasy. Pociągi PYRA i STEFAN to oferta adresowana do mieszkańców Wolsztyna, Zbąszynia, Nowego Tomyśla, Opalenicy i okolic. Mieszkańcy Poznania mają do dyspozycji tego dnia ofertę pociągów FRANEK wokół Poznania, MEBELEK do Swarzędza oraz ROLNIK do Szreniawy. Zapraszamy serdecznie na wycieczkę szkolną pociągiem retro!

25.05.2014: Udany początek wakacji - tylko nad morzem! 

IMGP7581Przypominamy, że tradycyjny przejazd pociągiem PIRAT z okazji Międzynaroidowego Dnia Dziecka na trasie Poznań - Kołobrzeg - Poznań już za niecały tydzień tj. 31 maja. W ciągu najbliższych dni pasażerowie otrzymają korespondencję elektroniczną z przydzielonymi miejscówkami. Informujemy jednocześnie, że bilety na pociąg PIRAT zostały już sprzedane.
Zapraszamy na pokład specjalnego pociągu KATAMARAN, który także pokona trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem - także trasą przez Piłę. W ramach ceny biletu każdy z pasażerów pociągu będzie mógł odbyć godzinny rejs na pokładzie bałtyckiego katamaranu. Pociąg KATAMARAN podobnie jak PIRAT wjedzie do kołobrzeskiego portu - do stóp latarni morskiej! Przejazd zaplanowano na 22 czerwca. Informujemy, że według stanu na dziień 25 maja dostępnych jest około 150 wolnych miejsc.

22.05.2014: Pociągiem ANAKONDA na poligon w Drawsku Pomorskim

DSC05606Zapraszamy serdecznie do zaplanowania ciekawego rozpoczęcia wakacyjnych przygód - w pociągu turystycznym ANAKONDA. Pociąg ten w dniu 22 czerwca przewiezie pasażerów na szlaku kolejowym z Poznania przez Piłę i Szczecinek oraz Czaplinek i Złocieniec na jeden z większych wojskowych poligonów w tej części Europy - do Drawska Pomorskiego. Samorządowcy z Drawska Pomorskiego, a także sąsiedniego Złocieńca przygotowali dla pasażerów wiele atrakcji, już dziś warto zaplanować wyprawę.

18.05.2014: Pociągi WOJCIECH i KOSYNIER przeszły do historii  

Ol49-69 gnieznoW dniu 17 maja kolejne pociągi uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl umożliwiły pasażerom sentymentalne podróże po wielkopolskich szlakach kolejowych. Składy obu pociągów były zestawione z zabytkowego taboru - lokomotywy parowej Ol49 oraz dwuosiowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Tabor pochodził ze zbiorów Parowozowni w Wolsztynie. Wizyta w Gnieźnie pomimo pogody w kratkę była dla pasażerów okazją do ciekawego spędzenia wolnego dnia w gronie rodziny i przyjaciół. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągów WOJCIECH i KOSYNIER.

14.05.2014: Ostatnia możliwość rezerwacji miejsc na pociągi na DNI PARY w Gnieźnie

1Informujemy, że tylko do czwartku 15 maja do godziny 12:00 możliwa jest rezerwacja biletów na przejazdy pociągami retro WOJCIECH i KOSYNIER organizowanymi w dniu 17 maja z okazji trwających w tym mieście DNI PARY.
Pociąg WOJCIECH umożliwi dojazd do Gniezna z Wolsztyna i Poznania oraz powrót na tej samej trasie, natomiast pociąg KOSYNIER to podróż syntymentalna z Gniezna do Trzemeszna i z powrotem - dla wszystkich gości DNI PARY, a także mieszkańców Gniezna. Oba pociągi będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni i będą zestawione z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Według stanu na dzień 13 maja na oba pociągi pozostało po około 100 wolnych miejsc.

10.05.2014: 100% zarezerwowanych biletów na pociąg PIRAT do Kołobrzegu  

 DSC9228Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się wyprawy pociągami turystycznymi nad morze. Informujemy, że bilety na pociąg PIRAT organizowany tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka - w tym roku pociąg uruchomiony zostanie 31 maja - według stanu na dzień 10 maja są zarezerwowane w 100%. Osoby, które aktualnie wypełnią formularz rezerwacji zostaną zapisane na liście rezerwowej. Jednocześnie informujemy, że trwa rezerwacja biletów na pociągi: KATAMARAN organizowany na tej samej trasie w dniu 22 czerwca (z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem), ZATOKA na trasie z Poznania przez Koszalin do Gdyni i z powrotem (organizowany w dniu 26 czerwca) oraz REKIN z Poznania do Świnoujścia i z powrotem (zaplanowany na dzień 28 czerwca).
Czerwiec z Turystyką Kolejową TurKol.pl zapowiada się bardzo interesująco!

07.05.2014: Pociągiem WOJCIECH na Dni Pary w Gnieźnie już za kilkanaście dni!

DSC02152mKilka dni temu zakończyła się kolejna edycja wielkiego święta miłośników parowozów tj Parada Parowozów w Wolsztynie. Już za kilkanaście dni zapraszamy na kolejną iimprezę z parowozami w tle tj. Dni Pary w Gnieźnie. Warto odwiedzić jedną z największych zachowanych w Polsce parowozowni. Warto przypomnieć, że w gnieźnieńskiej "szopie" naraz mieści się ponad 40 lokomotyw!
Zapraszamy serdecznie do Gniezna w dniu 17 maja - z Wolsztyna i Poznania pasażerowie dojadą do Gniezna pociągiem retro WOJCIECH - zestawionym z lokomotywy parowej Ol49 i zabytkowych wagonów pasażerskich. Gości imprezy oraz mieszkańców Gniezna zapraszanmy natomiast do podróży pociągiem KOSYNIER do Trzemeszna i z powrotem.

04.05.2014: XXI Parada Parowozów przeszła do historii 

2Dokładnie dwadzieścia jeden pociągów turystycznych, w tym zdecydowana większość prowadzona parowozami to bilans oferty pociągów specjalnych uruchomionych w trakcie XXI Parady Parowozów w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniach od 1 do 4 maja. Pasażerowie skorzystali z pociągów uruchomionych na trasach wokół Poznania i Wolsztyna, a także do Chrzypska Wielkiego i Międzychodu, Łagowa czy Gostynia. Do Wolsztyna na Paradę Parowozów pasażerów tradycyjnie przywiozły składy pociągów z Poznania i Wrocławia.
Szykujemy dla Państwa galerię fotograficzną zarówno z przejazdów pociągami specjalnymi, jak i Parady Parowozów, która po raz kolejny przyciągnęła do Wolsztyna tłumy miłośników parowozów i pociągów z tymi wspaniałymi maszynami.

28.04.2014: Ważne informacje dla pasażerów majówki z parowozami w dniach 1, 2, 3, 4 maja

Szanowni Pasażerowie pociągów turystycznych uruchamianych w dniach 1,2,3,4 maja - prosimy o uważne przeczyrtanie korespondencji, którą do Państwa wysyłaliśmy. Większość odpowiedzi na pytania, które zadają Państwo przez Infolinię TurKol.pl 603 366 366 jest zawarta w przesłanych materiałach. Informujemy, że potwierdzenia przelewów oraz informacje o przyznanych miejscówkach są aktualnie dokonywane na dwa dni przed przejazdem danego pociągu (nie wcześniej), wszystkie bilety mają miejscówki, szczegółowe rozkłady jazdy znadują się na stronie internetowej www.TurKol.pl, odbiór zakupionych biletów odbywa się w namiocie reklamowym (tu tylko krókie pociagi retro wokół Wolsztyna w dniach 3 i 4 maja) lub bezpośrednio na pokładzie pociagu (tu tylko pozostałe pociągi), zakup dodatkowych biletów aktualnie będzie dostępny tylko na wybrane pociągi na ich pokładach lub w namiocie reklamowym (szczegółowe info poniżej). Informujemy, że dodzwonienie się aktualnie na naszą Infolinię TurKol.pl 603 366 366 jest utrudnione z racji dużej liczby osób dzwoniących. Prosimy zapoznać się z bieżącymi informacjami zawartymi w poniższych komunikatach.

29.04.2014: Rezerwacja biletów na pociągi w dniach 1, 2, 3 i 4 maja ZAKOŃCZONA!

DSC04236Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, z dniem 28 kwietnia 2014 zakończyliśmy przyjmowanie rezerwacji internetowych na bilety na wszystkie pociągi turystyczne uruchamiane w dniach 1,2,3 i 4 maja. Na podstawie wszystkich zamówień wystawiliśmy faktury na zakup biletów i wysłaliśmy je na podane w zgłoszeniach adresy mailowe - prosimy o ich opłacenie w dniu dzisiejszym tj. we wtorek 29 kwietnia.
Informujemy jednocześnie, że zarezerwowane zostały wszystkie bilety na pociągi TULIPAN, WIERZBA, STEFAN, NIKODEM, PROTAZY, RUDOLF i JOANNITA.
W dniach przejazdu pociągów BASZTA, MEBELEK, FRANEK, LEŚNIK, CEGIELSKI, HEFAJSTOS oraz HIPOLIT i PERŁA będzie można zakupić bilety na przejazd tymi pociągami - bezpośrednio u kierownika danego pociągu. Także w przypadku pociągów RYSZARD, NORBERT, SEWERYN, STEFANIA, NINA i ROMA dysponujemy wolnymi biletami - które będzie można kupić w namiocie reklamowym w dniach 3 i 4 maja w Wolsztynie (przy budynku dworca kolejowego - w sobotę od godziny 8:00, w niedzielę od godziny 9:00).

28.04.2014: Ważne informacje dla pasażerów majówki z parowozami w dniach 1, 2, 3, 4 maja

 DSC7577Informujemy Szanownych Pasażerów, że internetowa rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniach 1, 2, 3 lub 4 maja dostępna jest na stronie www.TurKol.pl do dnia 28 kwietnia br. do godziny 23:59. Od dnia 29 kwietnia rezerwacja na powyższe pociągi nie będzie dostępna - z racji braku możliwości skutecznego przeprowadzenia procedury płatności za zarezerwowane bilety przed dniem uruchomienia pociągów. Informujemy jednocześnie, że według stanu na dzień 27 kwietnia br zarezerwowane w 100% - a przez to niedostępne w rezerwacji internetowej - są bilety na pociągi: WIERZBA, STEFAN, NIKODEM, PROTAZY, RUDOLF, JOANNITA.
Jednocześnie informujemy, że na pociągi TULIPAN, LEŚNIK i HEFAJSTOS pozostało po około 50 wolnych miejsc. Zapraszamy do rezerwacji!

Informujemy, że wszystkie rezerwacje dokonane w ostatnich dniach dotyczące pociągów uruchamianych w dniach 1, 2, 3, 4 maja zostaną przyjęte - nasza księgowość pracuje pełną parą - wszyscy pasażerowie otrzymają faktury do dnia 29 kwietnia godz 8:00 - prosimy o wpłaty w dniu 29 kwietnia - aby płatności mogły zostać potwierdzone w dniu 30 kwietnia, tj. w ostatnim dniu roboczym przed majowym weekendem i uruchomieniem pociągów. Faktury nieopłacone w terminie do 29 kwietnia spowodują, że rezerwacje zostaną anulowane. Decyduje data wykonania przelewu przez pasażera (do 29 kwietnia).

27.04.2014: Kolejne majowe pociągi turystyczne zarezerwowane w 100%

DSC04521Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi specjalne organizowane w ramach majówki z parowozami odbywa się na bardzo wysokich obrotach. Kolejne pociągi osiągają pełną listę pasażerów - niedostępna jest już rezerwacja biletów na pociągi STEFAN, NIKODEM, PROTAZY i RUDOLF w dniu 3 maja oraz JOANNITA w dniu 4 maja.
Zapraszamy do rezerwacji miejsc na pozostałe pociągi retro organizowane w dniach 1, 2, 3 i 4 maja - oferta dostępna jest z poziomu KALENDARIUM. Na pociągi zarezerwowane w 100% nie ma możliwości dalszej rezerwacji biletów.
Wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na pociągi turystyczne retro organizowane w ramach Parady Parowozów w Wolsztynie informujemy, że do odbioru biletów niezbędna będzie tylko faktura otrzymana we wcześniejszej korespondencji mailowej.
Bilety z miejscówkami na krótkie pociągi retro uruchamiane w dniach 3 i 4 maja z Wolsztyna będą do odbioru w namiocie reklamowym w Wolsztynie (3 maja od godziny 8:00 oraz 4 maja od godziny 9:00) - według ogłoszonego w dniu 1 maja na www.TurKol.pl harmonogramu odbioru. Na pozostałe pociągi (tj. CEGIELSKI, HIPOLIT, HEFAJSTOS, JOANNITA, PERŁA) odbiór biletów odbywa się na pokładzie danego pociągu.

25.04.2014: Początek sezonu turystyki kolejowej na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim

DSC01399mBardzo duże zainteresowanie ze strony miłośników turystyki kolejowej towarzyszy planowanej na 2 maja inauguracji sezonu 2014 z pociągami turystycznymi na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim. Duża grupa pasażerów skorzysta z przejazdu z Wolsztyna pociągiem TULIPAN, który umożliwi udział w Targach Tulipanów w Chrzypsku Wielkim. Według stanu na dzień 25 kwietnia zostało około 30 ostatnich miejsc na przejazd tym pociągiem. Jeszcze większe zainteresowanie przejazdem lokalnym pociągiem WIERZBA z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem wpłynęło na decyzję o uruchomieniu dodatkowego pociągu na tej samej trasie pod nazwą LEŚNIK. Bilety na oba pociągi są dostępne w rezerwacji internetowej, a od poniedziałku dodatkowo sprzedaż będzie prowadzona w Międzychodzie w Centrum Animacji Kultury.

24.04.2014: Bilety na pociągi retro STEFAN, NIKODEM i RUDOLF zarezerwowane w 100%!

DSC04489W ramach odbywającego się w Wolsztynie w dniach 1 - 4 maja wielkiego święta parowozów - w Wielkopolsce uruchomionych zostanie ponad 20 turystycznych pociągów specjalnych. Zdecydowana większość z nich prowadzona będzie zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni i historycznymi wagonami pasażerskimi. Największą popularnością cieszą się pociągi retro uruchamiane w dniu 3 maja tj. podczas trwającej tam Parady Parowozów. Pociągi STEFAN, NIKODEM i RUDOLF zostały zarezerwowane w 100% i nie ma już możliwości wykupienia na nie biletów. Informujemy jednocześnie, że rezerwacji na pozostałe pociągi można dokonywać na stronie www.TurKol.pl - kompleksowa oferta dostępna jest poprzez KALENDARIUM. Zapraszamy!

22.04.2014: Pociągiem retro STEFANIA po Regionie Kozła - Stacja Stefanowo!

 DSC7861W ramach majówki z parowozami w dniu 4 maja Sołtys Stefanowa -Marek Sołtysik serdecznie zaprasza do Stefanowa na imprezę "Pociągiem retro po regionie Kozła - Stacja Stefanowo". Głównym punktem programu będzie występ kapeli koźlarskiej! W ramach imprezy przewidziano poczęstunek pyszną grochówką, a także prezentacje gminy Zbąszyń i powiatu nowotomyskiego - prezentowane przez starostę powiatu oraz wystąpienie Starosty Regionu Kozła.
Do Stefanowa w dniu imprezy dotrzeć można pociągiem STEFANIA z Wolsztyna (przewidziano tu 1,5-godzinny postój), a do Wolsztyna pociągiem HELENA z Poznania (pociągi są ze sobą skomunikowane w sposób umożliwiający rodzinny pobyt zarówno w Wolsztynie jak i Stefanowie). Zapraszamy na majówkę do Wolsztyna i Stefanowa w dniu 4 maja!

22.04.2014: Zapraszamy do Wielkopolski na retro - majówkę!

DSC04465W dniach od 1 do 4 maja na wielkopolskich szlakach kolejowych odbędzie się kilkanaście przejazdów turystycznych na pokładzie pociągów retro ciągniętych przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni.
O szczegółach pisaliśmy poniżej w informacji z dnia 18 kwietnia.
Informujemy, że dostępne są ostatnie bilety na przejazd pociągiem RUDOLF (odj.16:12) w dniu 3 maja, niedostępne są już bilety na przejazd pociągiem NIKODEM (odj.11:50) uruchamiany także 3 maja.
Lawinowy wzrost zamówień w okresie świątecznym spowodował, że nieznacznemu wydłużeniu uległ okres oczekiwania na wystawienie faktur na zamówione bilety - zapewniamy, że wszystkie faktury zostaną wystawione w terminie umożliwiającym ich opłacenie i skorzystanie z przejazdów. Zamówienia dotyczące pociągów uruchamianych w dniach 1 - 4 maja są traktowane priorytetowo.

20.04.2014: Wesołych Świąt Wielkanocnych!

DSC07767Wszystkim miłośnikom turystyki kolejowej,
pasażerom pociągów organizowanych do tej pory,
a także planującym tego typu wycieczki w przyszłości 
- zdrowych i spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych,
wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Zespół TurKol.pl.
Niech wolne dni świąteczne będą dla wszystkich dobrą okazją
do spędzenia czasu z rodziną, w miłej i ciepłej atmosferze.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!

18.04.2014: Majówka z pociągami z parowozem nie tylko w Wolsztynie!

DSC04114Przypominamy, że już za niespełna dwa tygodnie tj. w dniach 1, 2, 3 i 4 maja na wielu wielkopolskich szlakach spotkać będzie można zabytkowe pociągi retro ciągnięte przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni. 1 maja zapraszamy na pokład pociągu BASZTA, który przejedzie między innymi nieczynną na co dzień linią kolejową pomiędzy Lesznem a Jarocinem przez Gostyń. Tego samego dnia będzie można także skorzystać z podróży pociągami retro FRANEKMEBELEK wokół Poznania. 2 maja TULIPAN zabierze pasażerów na międzynarodowe targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego, a 4 maja do Łagowa dojazd umożliwi JOANNITA. W dniach 3 i 4 maja w ramach Parady Parowozów w Wolsztynie dostępnych będzie 10 pociągów RETRO kursujących wokół Wolsztyna, a także 4 pociągi, którymi pasażerowie dotrą w tych dniach do Wolsztyna tj. CEGIELSKI, HIPOLITHEFAJSTOS i HELENA. Rezerwacje biletów dostępne są na poszczególnych stronach dotyczących danych pociągów. Informujemy, że według stanu na 18 kwietnia na pociągi NIKODEMRUDOLF pozostało po około 20 wolnych miejsc.
Dla osób pragnących skorzystać ze wszystkich przejazdów retro w dniach 1-4 maja przygotowano ofertę specjalną NOSTALGIA, zawierającą także zorganizowane noclegi w tych dniach. Majówka z parowozami w Wielkopolsce zapowiada się imponująco!

15.04.2014: Parowóz, pociągi, wakacyjna przygoda i rejs katamaranem na wyspę!

jantarpolskaZapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu PIĘTASZEK - czyli trzydniowej wyprawy pociągiem nad morze połączonej z rejsem katamaranem Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej na duńską wyspę Bornholm. Miło nam poinformować, że długo wyczekiwana rezerwacja biletów na imprezę PIĘTASZEK organizowaną w dniach 26 - 28 czerwca rozpocznie się w środę 16 kwietnia o godzinie 10:00. Już dziś warto zaplanować wyprawę na wyspę! Oferta została przygotowana w wersji z noclegami w pensjonacie, hotelu oraz bez noclegów, a także z dodatkową opcją podróży pociągiem z parowozem do Gdyni i z powrotem.

13.04.2014: Pociągi z parowozem odwiedziły Toruń, Gniezno, Trzemeszno, Unisław, Ostromecko i Chełmżę!

120420141952Pociągi turystyczne PIERNIK i KO-PIERNIK odwiedziły gościnne miasta województwa kujawsko-pomorskiego. Nasi samorządowi partnerzy z Torunia i Trzemeszna przygotowali wiele atrakcji dla pasażerów pociągu PIERNIK, podobnie samorządowcy z Chełmży, Unisławia i Ostromecka ugościli pasażerów pociągu KO-PIERNIK. Były orkiestry dęte, kapela ludowa, inscenizacje historyczne, poczęstunki i kiermasze, były wycieczki z przewodnikami i niezapomniane wieczorne tańce na peronie. Pociągi były ciągnięte przez parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni - składamy wielkie podziękowania dla drużyny maszynistów, którzy pokazali prawdziwy kunszt kolejarski! Pierwsze relacje pojawiają się już w internecie. Zapraszamy do obejrzenia także naszej RELACJI!

11.04.2014: Pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK już w sobotę wyjadą na trasy!

DSCF2592Już w najbliższą sobotę tj. 12 kwietnia br. pociągami turystycznymi PIERNIK i KO-PIERNIK pasażerowie wybiorą się na kolejną wycieczkę organizowaną w ramach Markowego Profuktu Turystycznego TurKol.pl - odpowiednio do Torunia i Bydgoszczy. Oba pociągi będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Odjazd pociągu PIERNIK z Poznania Głównego zaplanowano na godz. 7:08 z toru przy peronie 6.
Pociąg KO-PIERNIK rozpocznie przejazd na stacji Toruń Miasto o godzinie 11:10 z toru przy peronie 1.
Rezerwacja biletów na oba pociągi została zakończona. Przypominamy pasażerom, którzy opłacili zarezerwowane bilety, że ich odbiór nastąpi w pociągu na podstawie faktury. Miejscówki zostały wysłane do pasażerów drogą elektroniczną.
Informujemy, że osoby chętne do przejazdu pociągami PIERNIK i KO-PIERNIK mają jeszcze możliwość skorzystania z przejazdu - bilety w ramach puli wolnych miejsc będzie można kupić na pokładzie pociągu. Uwaga! Pozostało tylko 20 wolnych miejsc na przejazd pociągiem KO-PIERNIK.

06.04.2014: Pociągiem z zabytkowym parowozem na POMORZE 2014!

IMGP7581Z wielką i prawdziwą radością informujemy o wprowadzeniu do oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl ponad dwudziestu przejazdów turystycznymi pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na szlakach kolejowych wybrzeża Bałtyku - pojawimy się od Świnoujścia, przez Międzyzdroje, Wysoką Kamieńską, Szczecin, Gryfice, Trzebiatów, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, poprzez Koszalin, Sławno i Darłowo oraz Słupsk i Ustkę, aż po Gdynię, Gdańsk i Sopot! Będziemy także w Białogardzie, Świdwinie, Drawsku Pomorskim i Złocieńcu! Szczegóły dostępne w KALENDARIUM. Liczymy na spotkania z Państwem w pociągach z parowozem na szlakach kolejowych przez cały wyjątkowy tydzień na Pomorzu tj. od 22 do 28 czerwca. W najbliższych dniach zaproponujemy Państwu dodatkowo kompleksową ofertę specjalną - zorganizowany tydzień na Pomorzu z parowozem! Specjalnie dla osób nie mających możliwości spędzenie całego tygodnia na Pomorzu przygotowaliśmy trzy dodatkowe pociągi z Poznania w terminach umożliwiających dotarcie na Pomorze na początku, w środku i na końcu tygodnia. Pociągi te to KATAMARAN do Kołobrzegu, ZATOKA do Gdyni oraz REKIN do Świnoujścia. Mamy nadzieję, że latem 2014 roku w naszej ofercie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

05.04.2014: Żarty na Prima Aprilis przestraszyły pasażerów pociągów turystycznych

 DSC6894Szanowni Państwo! Szerokim echem w mediach w Polsce i na świecie w ostatnich dniach odbijają się informacje dotyczące zawieszenia ruchu planowego pociągów z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. Spieszymy z informacją, że częste nieprawidłowe wieści w tej sprawie były żartem z okazji prima aprilis. Zawieszenie ruchu pociągów planowych nie oznacza bowiem zamknięcia, a już tym bardziej likwidacji Parowozowni w Wolsztynie. Informujemy, że Parowozownia Wolsztyn funkcjonuje i między innymi w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planuje realizację wielu pociągów turystycznych w 2014 roku. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą pociągów prowadzonych zabytkowymi parowozami z Wolsztyna w zakładce KALENDARIUM na naszej stronie internetowej.

04.04.2014: Pociągiem NIKODEM z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni

 DSC6874Wszystkich miłośników i entuzjastów zabytkowych parowozów zapraszamy 7 kwietnia do Wolsztyna na wiosenną wycieczkę pociągiem retro NIKODEM. Pociąg zestawiony z historycznych wagonów 3 klasy oraz parowozu Ol49 przemierzy trasę z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy i z powrotem. Bilety na przejazd będą dostępne na pokładzie u kierownika pociągu. Odjazd pociągu z Wolsztyna zaplanowano na godzinę 14:47. Pociąg NIKODEM zostanie uruchomiony ponownie w dniu 3 maja w trakcie XXI Parady Parowozów, natomiast już 12 kwietnia zapraszamy na przejazdy pociągami PIERNIK z Poznania przez Gniezno i Trzemeszno do Torunia i z powrotem oraz KO-PIERNIK z Torunia przez Chełmżę i Unisław do Bydgoszczy i z powrotem przez Solec Kujawski.

31.03.2014: Już za tydzień pociągiem NIKODEM z wolsztyńskim parowozem do Nowejwsi Mochy!

 DSC6846Zapraszamy do skorzystania z przejazdu pociągiem retro NIKODEM, który w dniu 7 kwietnia 2014 roku zostanie uruchomiony na trasie z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy. Parowozowania Wolsztyn wbrew opiniom o zakończeniu działalności nadal uruchamia pociągi ciągnięte zabytkowymi parowozami - przyjedź koniecznie do Wolsztyna z całą rodziną i przekonaj się sam! REZERWACJA biletów na przejazd pociągiem NIKODEM dostępna jest na stronie www.TurKol.pl , Zapraszamy takze do zapoznania się z bogatą ofertą pociagów turystycznych w 2014 roku - większosć pociągów będzie ciągnięta przez parowozy z wolsztyńskiej parowozowni! Szczegóły w zakładce KALENDARIUM.

31.03.2014: Parowozownia Wolsztyn żyje!

 DSC7375Szanowni Państwo! Mając na względzie znaczący szum medialny dotyczący istnienia i dalszych losów Parowozowni Wolsztyn informujemy, że między innymi dzięki fantastycznemu odzewowi ze strony wspaniałych pasażerów pociągów organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - naszym zdaniem - istnienie tej wspaniałej perełki nie jest zagrożone! Doskonała współpraca z PKP Cargo - właściciela parowozowni i parowozów stacjonujących w Wolsztynie, przewoźnikiem Przewozy Regionalne oraz stale rozwijająca się oferta pociagów turystycznych ciągniętych przez wolsztyńskie parowozy, a przede wszystkim kilkanaście tysięcy przewiezionych pasażerów rocznie pozwala z całą pewnością stwierdzić, że parowozownia żyje i będzie funkcjonować przez wiele następnych lat.

>>> NOTATKA PRASOWA TurKol.pl nt. funkcjonowania Parowozowni Wolsztyn <<< 
>>> ULOTKA OFERTA TurKol.pl PIERWSZE PÓŁROCZE 2014 <<< 
>>> ULOTKA OFERTA TurKol.pl DRUGIE PÓŁROCZE 2014 <<<

Funkcjonowanie Parowozowni Wolsztyn zależy od wielu czynników, wymaga wielu zabiegów związanych z zapewnieniem dobrego stanu technicznego zabytkowego taboru kolejowego, odpowiedniej działalności marketnigowej i organizacyjnej - niemniej przy dobrej woli wszystkich podmiotów mających wpływ na funkcjonowanie Parowozowni Wolsztyn z całą pewnością uda się zachować ten historyczny dorobek dla kolejnych pokoleń! Zapraszamy do Wolsztyna!!! Czeka historia, zabytkowe parowozy, czekają oddani pracownicy Wolszyńskiej Parowozowni!

29.03.2014: Pociągi planowe i II Parada Lokomotyw na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim!

DSC01320mLatem 2014 roku, po 15 latach przerwy na nieczynne szlaki kolejowe Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego powrócą planowe pociągi pasażerskie! Wspólna inicjatywa Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, samorządów lokalnych z wielkopolskich gmin i powiatów w Miedzychodzie i Sierakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaowocuje uruchomieniem we wszystkie niedziele lipca i sierpnia planowych pociągów pasażerskich.
Sukces Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, który mierzony jest wysoką frekwencją pasażerów na pokładzie uruchomianych pociągów specjalnych wpłynął na podjęcie decyzji o wznowieniu ruchu planowego pociągów w okresie wakacji szkolnych 2014 roku! Nasz pierwszy pociąg na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie dotrze już w dniu 2 maja w trakcie tzw. długiego weekendu majowego (pociąg TULIPAN), kolejny w ostatnią sobotę przed wakacjami tj 28 czerwca, a później we wszystkie niedziele wakacji! W dniu 16 sierpnia planowana jest natomiast II Parada Lokomotyw w Międzychodzie, na którą dotrzeć będzie można pociągami specjalnymi z Poznania, Wolsztyna i Gorzowa Wielkopolskiego. Przewoźnikiem wybranym do realizacji oferty jest spółka Przewozy Regionalne, projekt pod względem taborowym realizowany będzie we współpracy z Wielkopolskim Zakładem Spółki PKP Cargo, a pod względem technicznym o przejazdy pociągów zadba operator infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe - Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze.

26.03.2014: Pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl nad morze!

IMGP7180Zanim nastąpi czas wakacyjnych wyjazdów zapraszamy serdecznie do zaplanowania majowej lub czerwcowej wyprawy nad morze! Przygotowaliśmy w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl atrakcyjne przejazdy pociągami ciągniętymi zarówno zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, jak i tańszą ofertę z tradycyjną lokomotywą spalinową. Oferty gwarantują pasażerom miejsca siedzące w trakcie całego przejazdu, a także dodatkowe atrakcje na pokładzie pociągów. Już dziś zapraszamy do rezerwacji miejsc w pociągów PIRAT oraz KATAMARAN z Poznania do Kołobrzegu. Pierwszy z nich będzie ciągnięty parowozem, wyprawa drugim (ciągniętym lokomotywą spalinową) połączona jest z wliczonym w cenę biletów godzinnym rejsem katamaranem po Bałtyku. Pociąg PIRAT uruchomiony zostanie tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka - w sobotę 31 maja, natomiast skład KATAMARAN wyruszy w dniu 22 czerwca, a po wakacjach dodatkowo 14 września.
Informujemy, że po zakończeniu rezerwacji na przejazd pociągiem PIRAT, na którego pozostało kilkadziesiąt ostatnich miejsc, rozpoczniemy rezerwację biletów na pociąg REKIN z Poznania do Świnoujścia.

24.03.2014: Pociągi HARRY, TOM i DICK uświetniły 70 rocznicę Wielkiej Ucieczki!

240320141908Pociągi retro o symbolicznych nazwach HARRY, TOM i DICK uświetniły uroczystości odbywające się w Żaganiu w dniu 24 marca z okazji 70 rocznicy Wielkiej Ucieczki.
Pociągi zestawione były z lokomotywy parowej Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni oraz zabytkowych wagonów pasażerskich. Pociągiem HARRY pasażerowie dotarli na uroczystości w Żaganiu, pociągi TOM i DICK umożliwiły mieszkańcom Żagania, Żar i gościom uroczystości przejazd na niedalekich trasach w okolicach Żagania.
Pomimo niesprzyjającej przez cały dzień pogody pasażerowie licznie skorzystali z możliwości przejazdu niespotykanymi codziennie pociągami. W sumie z przejazdów zabytkowymi pociągami retro skorzystało około 600 osób. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów HARRY, TOM i DICK w dniu 24 marca br.

22.03.2014: Bilety z miejscówkami na pociągi HARRY, TOM i DICK rozdysponowane!

 DSC7223Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi komunikatami do wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na przejazd zabytkowmi pociągami HARRY, TOM i DICK przesłaliśmy korespondencję elektroniczną z przyznanymi miejscówkami. Korespondencja została przesłana na podane w formularzach zamówienia adresy poczty elektronicznej. Rezerwacje, które nie zostały opłacone w terminach określonych na fakturach zostały anulowane.
Jednocześnie informujemy, że w dniu uruchomienia pociągów tj. 24 marca zakup biletów będzie możliwy bezpośrednio na pokładach pociągów HARRY, TOM i DICK - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Pozostało 19 wolnych miejsc na pociąg TOM oraz po ok.70 miejsc na pociągi HARRY i DICK.

19.03.2014: Ważne szczegóły dla pasażerów pociągów HARRY / TOM / DICK w dniu 24 marca

20130608 164819Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z pociągów turystycznych HARRY / TOM / DICK uruchamianych w dniu 24 marca z okazji 70-tej rocznicy WIELKIEJ UCIECZKI informujemy, że rezerwacja biletów trwać będzie na naszej stronie internetowej www.TurKol.pl do czwartku 20 marca do godziny 18:00. Informujemy, że zakupu biletów będzie można także dokonać na pokładzie pociągów w dniu przejazdu - u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.
Pasażerów, którzy będą podróżować pociągiem HARRY informujemy, że wyjazd z Poznania Głównego odbędzie się o godzinie 6:40 z toru przy peronie 1 - składem elektrycznym do Zbąszynia, gdzie oczekiwać będzie skład pociagu RETRO z parowozem i zabytkowymi wagonami. Przejazd na odcinku Poznań - Zbąszyń odbędzie się w ramach biletów na pociąg HARRY, bez konieczności zakupu indywidualnych biletów. Powrót do Poznania odbędzie się na pokładzie pociągu RETRO. Jednocześnie informujemy, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazdy pociągami HARRY, TOM i DICK otrzymają w dniu 22 marca miejscówki - drogą elektroniczną na podany w formularzu zamówienia adres email.

16.03.2014: Turystyka Kolejowa w żołnierskim stylu...

 DSC8499Już za kilka dni - 24 marca - na wyprawę do Żagania wybierze się z Wolsztyna, Poznania i Zielonej Góry grupa pasażerów pociągu HARRY, a na lokalnych trasach w okolicach Żagania i Żar pasażerowie skorzystają z pociągów TOM i DICK. Wspólnie z samorządami lokalnymi z Żagania i Żar oraz z Muzeum w byłym niemieckim obozie Stallag Luft III szykujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje. Za kilka miesięcy - w dniu 22 czerwca - zapraszamy natomiast na jeden z największych poligonów w Europie - do Drawska Pomorskiego. Wspólnie z samorządami Drawska Pomorskiego i Złocieńca planujemy przygotować dla pasażerów pociągu ANAKONDA niespodzianki, które na długo zapadną w pamięci! Oprócz możliwości wejścia na poligon, czy przejażdżki prawdziwym wojskowym samochodem w towarzystwie żołnierzy będzie okazja do poczucia się jak prawdziwy żołnierz...

12.03.2014: Zabytkowym składem pociągu HARRY na 70-tą rocznicę WIELKIEJ UCIECZKI!

20130608 140451Mając na względzie żywą dyskusję z pasażerami, aktualne uwarunkowania techniczne oraz przede wszystkim warunki pogodowe, które wymagają określonego typu lokomotywy i wagonów w warunkach zimowych postanowiliśmy zmodyfikować założenia przejazdu pociągów turystycznych HARRY, TOM i DICK w dniu 70-tej rocznicy WIELKIEJ UCIECZKI tj. 24 marca 2014. Pociągi te w ramach uatrakcyjnienia pierwszej w tym roku wiosennej wyprawy z parowozem - będą zestawione z historycznych wagonów pasażerskich. Tabor ten w większym stopniu będzie odpowiadał historycznym aspektom przejazdu do Żagania - do byłego niemieckiego obozu jenieckiego z czasów II Wojny Światowej. Mamy nadzieję, że informacja ta ucieszy większość z pasażerów, wnioskujących o przyjęcie takiego rozwiązania w przypadku pociągu związanego z historycznymi wydarzeniami sprzed 70-ciu lat.
Zapraszamy do obejrzenia proogramu dokumentalnego w kanale TVP Historia >>> FILM Było... nie minęło, Kronika zwiadowców historii <<< poświęconego wizycie na terenie byłego Stallagu Luft III w Żaganiu.

10.03.2014: Już za kilkanaście dni kolejne pociągi turystyczne

DSC01577mZapraszamy serdecznie na wyprawę do Żagania na uroczyste obchody okrągłej rocznicy tzw: "Wielkiej Ucieczki". Wspomnienie wydarzeń sprzed 70 lat, które miały miejsce w ówczesnym niemieckim obozie jenieckim dla alianckich oficerów będą okazją do uruchomienia aż trzech pociągów turystycznych ciągniętych zabytkowym parowozem. HARRY, TOM i DICK to pociągi zaplanowane w dniu 24 marca. Wiosenna pogoda za oknami zdecydowanie zachęca do udziału w tej historycznej wyprawie. Zapraszamy!  

24.02.2014: NOSTALGIA 2014 dostępna dla pasażerów!

 DSC7716Czterodniowy pobyt w polskiej stolicy parowozów - Wolsztynie, przejazdy zapomnianymi liniami kolejowymi Wielkopolski i Zachodniej Ziemi Lubuskiej, pociągami retro ciągniętymi zabytkowym parowozem, na pokładzie historycznych wagonów pasażerskich i udział we wszystkich atrakcjach zorganizowanych w ramach XXI Parady Parowozów to nowy projekt w ofercie Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. NOSTALGIA 2014 to oferta dla wszystkich miłośników parowozów i wycieczek turystycznymi pociągami ciągnętymi przez te stalowe kolosy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą NOSTALGIA 2014 na stronie internetowej TurKol.pl i zachęcamy do odwiedzenia Wielkopolski w okresie od 1 do 4 maja 2014 roku. W okresie do końca lutego obowiązuje oferta promocyjna na zakup biletów. 

20.02.2014: Trwają przygotowania do XXI Parady Parowozów w Wolsztynie

 DSC5927Już po raz XXI na początku maja do Wolsztyna z całego świata przyjadą miłośnicy parowozów i pociągów retro. Organizowana przez PKP Cargo i wolsztyńskie samorządy Parada Parowozów przyciąga corocznie do tego gościnnego miasta dziesiątki tysięcy turystów spragnionych uczestnictwa w tym niepowtarzalnym kolejowym święcie. Z tej okazji uruchomione zostanie kilkanaście pociągów RETRO, którymi będzie można wybrać się na kilkudziesięciominutową wycieczkę wokół Wolsztyna. Miłośnicy parowozów w czasie trwania dwudniowej imprezy będą mogli dotrzeć do Wolsztyna na kilka sposobów. W głównym dniu imprezy tj. w sobotę 3 maja polecamy pociągi turystyczne CEGIELSKI z Poznania oraz HEFAJSTOS z Wrocławia, a także HIPOLIT z Poznania. Dwa pierwsze to tradycyjne składy ciągnięte parowozami, ostatni to pociąg z lokomotywą spalinową. Jego rozkład został ułożony w sposób umożliwiający pasażerom udział w wieczornym widowisku "Światło, Dźwięk, Para". W drugim dniu imprezy tj. w niedzielę 4 maja do Wolsztyna dotrzeć będzie można pociągiem HELENA.
Informujemy, że możliwa jest już rezerwacja biletów na przejazdy powyższymi pociągami. Zapraszamy na długi weekend majowy do Wolsztyna - na XXI Paradę Parowozów!

15.02.2014: Udany początek kolejowych imprez TurKol.pl w gościnnym Czarnkowie!

150220141863W sumie ponad 400 osób skorzystało z pociągów NOTEĆ i CZARUŚ w pierwszym dniu sezonu turystycznego TurKol.pl 2014 roku. Pomimo wielu przygód i niespodzianek, związanych z przygotowaniem inaugurujacyjnej imprezy jej ostateczny wydźwięk należy uznać za bardzo udany. Pasażerowie oprócz przejazdu ciekawym szlakiem kolejowym do Czarnkowa przez Bzowo Goraj mieli okazję zwiedzić Czarnków, w tym między innymi punkt widokowy z piękną panoramą miasta, czarnkowski rynek, odwiedzili także mleczarnię i sklep firmowy browaru. Pierwsza FOTORELACJA jest już dostępna na stronie Miasta Czarnkowa - zapraszamy do jej obejrzenia. Gościnność Czarnkowa, okazana po raz kolejny pasażerom pociągu NOTEĆ przez burmistrza Czarnkowa i jego profesjonalną ekipę już dziś zachęca nas do planowania kolejnych wycieczek do tego miasta.
Zapraszamy także do obejrzenia FOTORELACJI przygotowanej przez nasz zespół.

14.02.2014: Szczegóły pierwszych imprez turystycznych z TurKol.pl w 2014 roku

 DSC0348Szanownych Pasażerów miło nam będzie powitać na pokładach połączonych pociągów NOTEĆ i WODNIK do Czarnkowa i Wągrowca, a także pociągu CZARUŚ - w dniu 15 lutego 2014!!! Wszystkich niezdecydowanych do tej pory - zapraszamy do inaugaracyjnej wyprawy - rezerwacja biletów będzie dostępna na stronie www.TurKol.pl do czwartku 13 lutego do godziny 16:00. W tym samym dniu do godziny 20:00 wszyscy pasażerowie, którzy opłacili bilety, otrzymają korespondencję elektroniczną, w której podamy szczegóły dotyczące przyznanych miejscówek i rozkład jazdy (który dostępny jest już dziś na stronie w zakładkach poszczególnych pociągów). UWAGA - rozkład jazdy zatwierdzony przez PKP PLK różni się od pierwotnie planowanego - wyjazd z Poznania pociągu NOTEĆ nastąpi o godzinie 8:20. Odjazd z toru przy peronie 1. Pociąg Czaruś odjedzie z Czarnkowa do Bzowa Goraj o godzinie 13:30. Zapraszamy chętnych na kolejową wyprawę na pokład pociągu, bilety będą dostępne u drużyny konduktorskiej. Pozostało kilkadziesiąt wolnych miejsc. 

03.02.2014: Inauguracja sezonu turystycznego 2014 już za kilkanaście dni!

 DSC0662Turystyczne oferty WODNIK i NOTEĆ przygotowane specjalnie dla Państwa już za kilkanaście dni umożliwią odwiedzenie gościnnych miast pólnocnej Wielkopolski - Wągrowca i Czarnkowa. Miłośnikom spokojnej turystyki rodzinnej polecamy wizytę w wągrowieckim AquaParku, osobom preferującym kolejowe wyprawy nieczynnymi szlakami kolejowymi zdecydowanie do gustu przypadnie wyjazd pociągiem NOTEĆ do Czarnkowa. W ramach obu imprez gwarantujemy pasażerom przejazd pociągiem w wagonach piętrowych,  zorganizowany przejazd autobusem po odwiedzanym mieście, niespodzianki przygotowane przez gościnne samorządy Wągrowca i Czarnkowa. Zapraszamy na pierwszą wyprawę w 2014 roku wesołym pociągiem ku przygodzie! Także dla mieszkańców Wągrowca i Czarnkowa przygotowaliśmy oferty specjalne - pociąg CZARUŚ przewiezie mieszkańców Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem, natomiast specjalna oferta odcinkowa przejazdu poiągiem NOTEĆ pozwoli mieszkańcom Wągrowca odbyć korzystnie podróż do Czarnkowa i z powrotem. Już 15 lutego zapraszamy na pokład pociągów WODNIK, NOTEĆ i CZARUŚ!

31.01.2014: Turystyka Kolejowa TurKol.pl w 2014 roku na nowych liniach kolejowych

DSC05474Miło nam poinformować, że dostępna jest już podstawowa oferta pociągów turystycznych planowanych w 2014 roku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i z miłą chęcią wybierze się na wycieczkę pociagiem. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim planem imprez rozpoczynających się przede wszystkim w Poznaniu i Wolsztynie. W ramach oferty planujemy także pociągi zaczynające bieg w Gnieźnie - w trakcie Dni Pary, w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim oraz w Wągrowcu z okazji specjalnie zorganizowanych pikników kolejowych, a także w Międzychodzie gdzie projektowane są atrakcje specjalnie w ramach planowanego na sierpień ciekawego wydarzenia przygotowywanego wspólnie z PKP Cargo i PKP PLK oraz Przewozami Regionalnymi. W roku 2014 w ramach nowej oferty planujemy odwiedzić nowe linie kolejowe, między innymi do Świnoujścia, do Tuplic, ze Szczecinka do Drawska Pomorskiego i dalej do Białogardu przez Świdwin, z Leszna do Jarocina przez Gostyń, z Wolsztyna do Powodowa, a także z Gniezna przez Nakło nad Notecią do Kościerzyny. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą w zakładce KALENDARIUM.

23.01.2014: Szersza oferta pociągów turystycznych nad morze

IMGP7174W ubiegłym roku nad morze uruchomiliśmy dwa pociągi turystyczne z Poznania. Były to pociągi PIRAT i KATAMARAN. Z racji, że bilety na te przejazdy sprzedały się w 100% znacznie przed uruchomieniem pociągów postanowiliśmy w roku 2014 rozszerzyć ofertę wyjazdów nad morze. W ofercie znajdą się zatem PIRAT - jako klasyka gatunku (po dwóch tygodniach dostępności ofert zarezerwowanych jest około 40% miejsc), sprawdzony i doceniony przez Państwa pociąg KATAMARAN (z darmowym godzinnym rejsem katamaranem po Bałtyku). Pociąg ten zostanie uruchomionu dwukrotnie - w terminie czerwcowym i wrześniowym, a także pociąg REKIN do Świnoujścia. Oferta jest już w znacznej części dostępna na naszej stronie internetowej - włącznie z możliwością rezerwacji biletów, przygotowaliśmy dla Państwa między innymi promocje cenowe!Szczegóły dostępne są w KALENDARIUM i na podstronach poświęconych poszczególnym imprezom.

22.01.2014: NOSTALGIA 2014 - czyli czterodniowa wyprawa pociągiem z parowozem po Wielkopolsce! 

 DSC7693Wszystkich miłośników zabytkowych parowozów i pociągów retro ucieszy zapewne nowa oferta planowana w 2014 roku w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Projekt NOSTALGIA 2014 to zorganizowany, czterodniowy pobyt w Wielkopolsce i częściowo na Ziemi Lubuskiej. W ramach projektu organizator zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi z Wolsztyna pojadą między innymi do Gostynia, Poznania i Międzychodu. Większość zaplanowanych do pokonania odcinków to linie niezelektryfikowane, w dużej części z zawieszonym ruchem pasażerskim. Przewidziano także udział w XXI Paradzie Parowozów w Wolsztynie oraz przejazdy pociągami retro wokół Wolsztyna. Uczestnicy tej czterodniowej wyprawy będą mieli zapewnione noclegi, a także zagwarantowane miejsca siedzące w pociągach retro przemierzających wielkopolskie szlaki. Projekt NOSTALGIA 2014 będzie realizowany w dniach od 1 do 4 maja 2014 przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei we wspólpracy z przewoźnikiem PKP Cargo. Szczegóły projektu będą dostępne na stronie internetowej organizatora www.TurKol.pl w pierwszych dniach lutego.

21.01.2014: Parowozy w 2014 roku na rekordowej liczbie szlaków kolejowych!

 DSC6894Zima za oknem, nawet nie chce się wyjść z domu, zatem warto pomyśleć o czymś zdecydowanie cieplejszym i bardzo przyjemnym! Proponujemy zatem zaplanować wyprawę w 2014 roku pociągiem z parowozem. Oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2014 roku będzie rekordowa pod względem ilości uruchamianych pociągów prowadzonych zabytkowymi parowozami. Zapraszamy zatem do zaplanowania wyprawy na największe święto parowozów w Polsce -do Wolsztyna na organizowaną w pierwszy weekend maja XXI Paradę Parowozów. Atrakcji nie zabraknie nie tylko w dniu samej parady tj. 3 maja, warto odwiedzić to gościnne miasto pomiędzy 1 maja a 4 maja. Już dziś dostępna jest rezerwacja miejscówek na pociągi retro prowadzone parowozami, na malowniczych trasach wokół Wolsztyna. W maju zapraszamy zatem do Wolsztyna! Dostępne są już także szczegóły wypraw do Gniezna na Dni Pary, do Torunia i Bydgoszczy, Kołobrzegu czy Kłodzka. Codziennie pojawiają się nowe oferty. Parowozy odwiedzą też m.in. gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską! Szczegóły oferty pojawiają na bieżąco na naszej stronie internetowej w zakładce KALENDARIUM.

15.01.2014: Parowozownia Gniezno w 2014 roku zaskoczy turystów nie jeden raz!

IMGP5797Zabytkowy kompleks Parowozowni w Gnieźnie w roku 2014 będzie stosunkowo częstym punktem pośrednim i docelowym wycieczek organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W dniu 15 stycznia 2014 odsłonięto ponownie po renowacji przeprowadzonej w Parowozowni Wolsztyn pomnik 100-lecia Parowozowni Gniezno. Od tej pory będzie ponownie przypominał o świetności tego zabytkowego obiektu, a także napędzał do dalszych działań związanych z turystyką kolejową w Gnieźnie. Odsłonięcie pomnika to pierwszy z elementów naszej strategii przywrócenia Parowozowni Gniezno należnego jej miejsca w systemie zabytków kolei w naszym kraju. Szczególnie doceniamy współpracę w tym zakresie ze strony PKP Cargo - właściciela, między innymi, zabytkowych parowozów i wagonów z wolsztyńskiej parowozowni wykorzystywanych w naszych wyprawach.
Jedną z nich jest zaplanowany na 17 maja 2014 specjalny pociąg turystyczny WOJCIECH organizowany w trakcie kolejnej edycji DNI PARY. Już dziś zapraszamy do zaplanowania majówki w Gnieźnie!

13.01.2014: Oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl 2014 coraz bardziej znana

DSC09484Niemal każdego dnia w KALENDARIUM pojawiają się nowe oferty pociągów, jakie planujemy zrealizować w 2014 roku. Mamy nadzieję, że Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl w roku 2014 stanie się okazją do ciekawego spędzenia niejednego dnia dla całych rodzin. Planujemy całodniowe wycieczki zarówno w góry, nad morze, odwiedziny w ciekawych i znanych miejscach, jak i spokojniejsze wyjazdy "za miasto". Każdy znajdzie coś dla siebie! Już w połowie lutego zapraszamy na inaugurację sezonu - w dniu 15 lutego mamy dla Państwa dwie oferty - bardziej rodzinny i tańszy wyjazd do AquaParku do Wągrowca pociągiem WODNIK oraz coś dla miłośników nieczynnych, sentymentalnych, czasem nawet zapomnianych szlaków kolejowych - pociąg NOTEĆ do Czarnkowa. W obu miastach na naszych pasażerów będą oczekiwali gościnni gospodarze, atrakcji z pewnością nie zabraknie.

08.01.2014: Zapraszamy na wyprawę do Żagania na obchody 70 rocznicy Wielkiej Ucieczki

DSCF0756Zima przełomu lat 1943/44 była dla jeńców Hitlerowskiego Obozu Jenieckiego czasem przygotowywania do spektakularnej ucieczki - wykopywano jednocześnie trzy tunele, którymi planowano niepostrzeżenie opuścić obóz. Alianccy żołnierze uwięzieni w obozie w Żaganiu wykonali zadanie perfekcyjnie, pierwszym z gotowych tuneli o wdzięcznych nazwach HARRY, TOM i DICK ucieklo kilkudziesięciu z nich. "Wielka Ucieczka", jak nazwano ten niesamowity wyczyn doczekał się nawet sławnej ekranizacji.
My natomiast zapraszamy wszystkich zainteresowanych bliższym poznaniem historii "Wielkiej Ucieczki" do skorzystania z przejazdu jednym z pociągów HARRY, TOM lub DICK. Pociągi zostaną uruchomione w dniu 24 marca - w 70 rocznicę wydarzeń. Szczegóły dostępne są na podstronie WIELKA UCIECZKA - HARRY. Zapraszamy!

04.01.2014: Pierwsze pociągi w ofercie TurKol.pl 2014 udostępnione do rezerwacji biletów

DSCF2699Zgodnie z wcześniejszymi informacjami z początkiem roku przekazujemy do Państwa dyspozycji nowe podstrony dotyczące pociągów turystycznych uruchamianych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w pierwszym półroczu 2014 roku. Zapraszamy do odwiedzania naszej witryny poświęconej turystyce kolejowej i planowania wypraw w znane i nieznane! Dla osób zdecydowanych na konkretne wyjazdy mamy niespodziankę - promocyjne ceny biletów przy ich wcześniejszych rezerwacjach. Szczegóły dostępne są na konkretnych podstronach, lista imprez w KALENDARIUM. Informujemy jednocześnie, że w ciągu całego miesiąca stycznia będziemy udostępniać informacje dotyczące kolejnych planowanych przez nas pociągów turystycznych w 2014 roku. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie atrakcyjną wycieczkę!

01.01.2014: Szczęśliwego i Bogatego (w turystyczne wyjazdy kolejowe) Roku 2014!!!

Składamy naszym Wspaniałym Pasażerom serdeczne życzenia Zdrowia, Szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku! Cieszymy się z napływających życzeń i bardzo ciepłych słów, które Państwo w różnej formie przesyłacie - dziękujemy serdecznie za pamięć i wiarę w sukces naszego przedsięwzięcia! Przedstawiamy Państwu tekst nadesłany przez Państwa Halinę i Stanisława Ferenc - naszych stałych pasażerów.

Przekrojowo i na wesoło rok 2013

Turkolowcy wielce się natrudzili
Aby wyjazdy turystyczne nas cieszyły.
Bar z parówkami odłączyli,
No to sznekami nas karmili.
Abyśmy się nie nudzili
I znajomych powiadomili
Pocztę nam załatwili.
Wodnikami, Piratami, Krasnalami
Nas zabawiali i rozśmieszali.
Mebelkami, Frankami, Kilofami
Po wiaduktach i tunelach nas wozili.
Rocznicę Niepodległości w pociągach uczcili.
Borowiki na plakatach pokazali,
Czarusiem  zapomniane stacje odczarowali.
Abyśmy o Hipolicie Cegielskim pamiętali
Do Wolsztyna na paradę parowozów zabrali.
Na Winniczku się przejechaliśmy,
Aż z Żagania zadowoleni wróciliśmy.
Po pierniki do Torunia nas wysłali,
W Trzemesznie harce my wyczyniali.
Czasem ręczniki ubikację zaścieliły,
My się nie obrazili,
I nadal z TurKolem będziemy jeździli.
TURKOLOWI Szczęśliwego Nowego Roku 2014
Dużo  cierpliwości, aby ośki się nie psuły, a tory
w piękną Polskę prowadziły

 

życzą 
stali turyści
Halina i Stanisław Ferenc

28.12.2013: Pociągiem WODNIK do AquaParku w promocyjnej cenie! 

DSC08759Rozpoczynamy rezerwację miejsc na przejazd pociągiem WODNIK do AquaParku w Wągrowcu. Pierwszy przejazd turystyczny w roku 2014 zaplanowany przez nas w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 15 lutego 2014 zapowiada się bardzo ciekawie - zapewniamy, że przejazd będzie inny niż dotychczas zorganizowane edycje tej cieszącej się coraz większym powodzeniem imprezy. Ciekawostką jest fakt, że pociąg - podobnie jak przez dziesięciolecia pociągi lokalne docierające do Wągrowca - będzie zestawiony z wagonów piętrowych i lokomotywy spalinowej.
Przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę - pasażerowie, którzy zdecydują się na uczestnictwo w przejeździe pociągiem WODNIK i zarezerwują bilety do dnia 12 stycznia włącznie mogą skorzystać z tańszych o około 20% biletów promocyjnych. Szczegóły pociągu WODNIK oraz możliwość rezerwacji biletów są już dostępne na podstronie poświęconej imprezie. Zapraszamy serdecznie na inaugurację sezonu pociągów turystycznych TurKol.pl 2014!

24.12.2013: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 

mikolaj miniWszystkim pasażerom wszelkich pojazdów poruszających się na szynach, a w szczególności wszystkim pasażerom korzystającym z turystycznych wycieczek spod znaku TurKol.pl - Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokojnej i zacisznej atmosferze, a także przeżytych bez jakichkolwiek nieprzyjemnych niespodzianek - zwłaszcza związanych z dojazdami do stron rodzinnych - życzy Zespół TurKol.pl!
Zaraz po świętach zapraszamy na naszą stronę internetową - postaramy się przygotować dla Was mały prezent! Zatem miłego świętowania!

18.12.2013: Parada Lokomotyw w Międzychodzie - przeżyjmy to jeszcze raz!

DSC01330mWarto przypomnieć sobie ciekawą imprezę zorganizowaną wspólnie z samorządami Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego w połowie sierpnia 2013 roku. Parada Lokomotyw, która przyciągnęła na międzychodzki dworzec kolejowy około 3 tysiące osób na długo zapadła w pamięci uczestników. W publicznych zasobach internetowych publikowane są zdjęcia i filmy nakręcone przez wielu miłośników dróg żelaznych - zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez internautę o pseudonimie mpgl1kolej >>> Parada Lokomotyw w Międzychodzie 2013 <<< 

13.12.2013: Zimowa inauguracja sezonu turystyki kolejowej TurKol.pl 2014 w Wągrowcu!

P4050146Dobiega końca trzeci rok kalendarzowy istnienia i działalności Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pracujemy nad przygotowaniem kolejnego sezonu wycieczek z pociągami turystycznymi. W najbliższych tygodniach będziemy Państwu prezentować szczegóły kolejnych imprez, które planujemy zrealizować wspólnie z naszymi samorządowymi partnerami w 2014 roku. Już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy - sezon 2014 rozpoczniemy wycieczką pociągiem WODNIK do wągrowieckiego AquaParku i gołanieckiego zamku Rodu Pałuków. Ten cieszący się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów projekt zostanie zrealizowany po raz kolejny w sobotę 15 lutego 2014 roku. Rezerwacja biletów zaplanowana jest od pierwszych dni stycznia.

02.12.2013: Trwają prace nad planowaną ofertą TurKol.pl 2014

 DSC6999Sezon turystyczny w roku 2013 z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl już za nami. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy korzystając z naszej oferty przyczynili się do jej rozwoju. Dzięki wspólnym decyzjom dotyczącym wyjazdów we wszystkie strony świata udało nam się zwrócić uwagę na potrzebę rozwoju turystyki kolejowej w Polsce. To właśnie decyzje pasażerów o skorzystaniu z wyjazdów pociągami z parowozami wpływają na wzrost ich popularności i decyzje przewoźnika o kolejnych naprawach tych wiekowych maszyn. Mamy nadzieje, że dalsze rozwijanie oferty zostanie przyjęte pozytywnie przez pasażerów. Pracujemy intensywnie nad organizacją oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planowanej na 2014 rok.
Informujemy, ze w związku z brakiem oferty pociągów turystycznych uruchamianych w grudniu nasza Infolinia TurKol.pl 603 366 366 w okresie do 31 grudnia 2013 roku JEST NIECZYNNA.

28.11.2013: Zakończono testy super szybkiego pociągu PENDOLINO w Polsce

IMGP5914Kilka dni temu za pomocą odnośnika do strony internetowej zaprosiliśmy Państwa na pokład doświadczalnego pociągu kolei francuskich TGV, w trakcie bicia rekordu prędkości. Dziś zapraszamy do obejrzenia podobnego testu, który kilka dni temu był prowadzony w Polsce na Centralnej Magistrali Kolejowej (trasa pomiędzy Warszawą a Katowicami i Krakowem). Skład pociągu wyprodukowanego we Włoszech - PENDOLINO zakupionego w tym roku przez PKP Intercity -osiągnął rekordową na polskich torach prędkość 293 km na godzinę!
Już od grudnia 2014 roku dwadzieścia składów PENDOLINO będzie kursowało po polskich torach łącząc południe z północą kraju. Film pochodzi z ogólnodostępnego serwisu YouTube.
Warto także obejrzeć film z przejazdu doświadczalnego pociągu IMPULS polskiej produkcji - skład wyprodukowany w Newagu Nowy Sącz osiągnął w trakcie testów, przeprowadzonych także w tym roku, prędkość 211 km na godzinę.
Przypomnijmy, że najszybszy parowóz polskiej produkcji to stacjonujący w Wolsztynie model serii Pm36, który jako jeden z dwóch wyprodukowanych egzemplarzy przetrwał do naszych czasów i osiągał kilka lat temu maksymalną prędkość rzędu 130 kilometrów na godzinę. Parowóz Pm36 zwany dziś potocznie PIEKNĄ HELENĄ, w wersji z otuliną aerodynamiczną uzyskał złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937 roku. Parowóż ten osiągnął wówczas maksymalną prędkość 140 kilometrów na godzinę.

26.11.2013: Wolsztyn, magiczna kraina parowozów zaprasza

 DSC6993Miejsce magiczne, które od wielu już lat oferuje turystom spragnionym sentymentalnych wrażeń związanych ze starą koleją możliwość obcowania z czynnymi maszynami parowymi zaprasza wszystkich zainteresowanych. Gminne Centrum Informacji z Wolsztyna przygotowało film promocyjny, który w pełni oddaje magiczny charakter tego uroczego miasteczka. Warto wybrać się do Wolsztyna korzystając z ostatnich planowych kursów pociagów regionalnych ciągniętych przez parowozy na trasie Poznań - Wolsztyn - bowiem od 15 grudnia pociągi pod parą będą w ruchu planowym obsługiwać linię Leszno - Wolsztyn, znikną za to niestety z obsługi planowych pociągów kończących bieg na poznańskim dworcu.
Kolejne przejazdy parowozem do Poznania planowane są natomiast w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl już w pierwszych miesiącach 2014 roku. Szczegóły wkrótce!

25.11.2013: Kolejarskiej braci w dniu ich święta - najlepsze życzenia!!!

 DSC5956Wszystkim pracownikom spółek kolejowych oraz związanym z szeroko pojętym transportem kolejowym, a także tramwajowym, miłośnikom kolei oraz kolejarzom i tramwajarzom będącym emerytami i rencistami - wszelkiej pomyślności, zdrowia i satysfakcji z okazji święta kolejarzy i tramwajarzy życzy Zespół TurKol.pl. Wszystkich chętnych z okazji kolejarskiego święta zapraszamy na pokład francuskiego super szybkiego pociągu TGV - miłej przejażdżki!
Do świętowania w Poznaniu dołączyło się w przeddzień kolejarskiego święta ponad pół tysiąca pasażerów, którzy skorzystali z przejazdów pociągami retro KATARZYNKA i FRANEK. Ostatnie w tym sezonie pociągi organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - szykujemy dla Państwa relację z ciekawej imprezy. Pierwsze zdjęcia z przejazdu pociągu KATARZYNKA opublikował już Głos Wolsztyński, natomiast film z przejazdu pociągu FRANEK przesłał nam pan Maciej Stachowiak.

22.11.2013: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociagów KATARZYNKA i FRANEK w dniu 24 listopada

 DSC6981Informujemy, że w dniu 24 listopada uruchomione zostaną: pociąg KATARZYNKA i dwa kursy pociągów FRANEK. Pociągi FRANEK odjadą z dworca głównego w Poznaniu o godzinie 11:10 z toru przy peronie 4 oraz o godzinie 13:35 z toru przy peronie 6.
Informujemy, że pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymają w dniu 22 listopada do godziny 18:00 informacje dotyczące miejscówek. Informujemy, że rezerwacje dokonane przez pasażerów, którzy nie opłacili biletów w terminie zostały anulowane.
Jednocześnie informujemy, ze osoby chcące zakupić bilety na pociagi FRANEK lub KATARZYNKA będą mogli tego dokonać bezpośrednio na pokładzie danego pociągu u kierownika pociagu - do wyczerpania wolnych miejsc.

21.11.2013: Szczegóły atrakcji kolejowo - tramwajowego święta w Poznaniu 

DSC00871Specjalne pociągi turystyczne KATARZYNKA oraz FRANEK organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, wystawa taboru kolejowego na dworcu głównym w Poznaniu, wystawa taboru komunikacji miejskiej w zajezdni przy ulicy Fortecznej (dojazd na wystawę zapewni specjalna BEZPŁATNA linia tramwajowa nr 24 kursująca z pętli PST, przez Dworzec Zachodni PST), czy wystawa makiet kolejowych w Zespole Szkół Komunikacji przy ulicy Fredry 13 to tylko wybrane atrakcje organizowane w Poznaniu 24 listopada. Szczegóły imprezy znajdują się w dokumencie przygotowanym przez Klub Miłośników Pojazdów Szynowych z Poznania.
Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia Poznania z okazji święta kolejarzy i tramwajarzy. Zapraszamy do skorzystania z przejazdu specjalnym pociągiem retro - osoby, które nie dokonały rezerwacji biletów będą mogły je zakupić na pokładzie pociągów u kierownika danego pociągu.

15.11.2013: Katarzynka - Moc kolejowych (i nie tylko) atrakcji w Poznaniu w niedzielę 24 listopada

zmnDSC06657Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie, PKP Cargo, Zespół Szkół Komunikacji oraz MPK Poznań, PKP Intercity i PKP PLK szykują wiele ciekawych atrakcji w Poznaniu z okazji Dnia Kolejarza (i Tramwajarza!).
Wystawa taboru kolejowego na stacji Poznań Główny, możliwość zwiedzania zajezdni tramwajowej przy ulicy Fortecznej i oglądania makiet kolejowych w ZSK przy ul. Fredry 13 to wydarzenia, w których z pewnością warto wziąć udział w niedzielę 24 listopada.
Włączamy się w te działania uruchamiając dla Państwa w niedzielę 24 listopada trzy specjalne pociągi turystyczne prowadzone zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni i zestawione z zabytkowych wagonów retro. Pociąg KATARZYNKA pozwoli dojechać na imprezy do Poznania mieszkańcom Wolsztyna, Grodziska Wlkp., Stęszewa, Lubonia i okolic, natomiast dwa pociągi FRANEK przewiozą mieszkańców Poznania i przybyłych gości wokół miasta. Odjazdy pociągu FRANEK z dworca głównego zaplanowano 24 listopada o godzinie 11:10 oraz 13:35. Zapraszamy do rezerwacji biletów na pociągi KATARZYNKA i FRANEK!

12.11.2013: Pasażerowie pociągów retro MARCIN, FRANEK i MEBELEK uczcili Święto Niepodległości 

marcin wschowaMieszkańcy Wolsztyna, Wschowy, Leszna, Kościana oraz okolic przybyli specjalnym pociągiem retro MARCIN na obchody Święta Niepodległości do stolicy Wielkopolski. Goście wspólnie z Poznaniakami świętowali także imieniny głównej ulicy miasta Św. Marcina - z tej okazji i jedni i drudzy zajadali się pysznymi świętomarcińskimi rogalami! Okazją do kolejnych przejazdów pociągami retro były pociągi FRANEK wokół Poznania oraz MEBELEK do Swarzędza i z powrotem. Pasażerowie licznie korzystali ze wszystkich trzech pociągów - dziękujemy wszystkim za udział w pzorganizowanych przejazdach pociągami retro - zwłaszcza fantastycznie przebranej w stroje z epoki bliższej parowozom grupie pasażerów ze Wschowy! Kolejna okazja do wycieczki z parowozem już 24 listopada!

11.11.2013: MARCIN, FRANEK i MEBELEK już dziś na swoich trasach!

20130608 135907Zapraszamy na pokład sentymentalnych pociągów retro MARCIN, FRANEK i MEBELEK , które z okazji Święta Niepodległości przewiozą miłośników starej kolei. W Poznaniu zapraszamy na peron 4b dworca głównego (Dworzec Letni) skąd o godzinie 12:46 odjedzie w trasę wokół Poznania (przez Poznań Franowo) pociąg FRANEK oraz na peron 4 dworca głównego - o 14:58 odjedzie pociąg MEBELEK do Swarzędza i z powrotem. Ceny biletów na powyższe pociągi to 29zł bilet normalny, 18,27zł bilety szkolne, obowiązują ulgi ustawowe.
Mieszkańców Leszna i okolic zapraszamy natomiast o 18:28 na leszczyński dworzec kolejowy skąd będzie można wybrać się w wieczorną podróż do Wschowy i z powrotem. Ceny biletów to 19zł bilet normalny, 11,97zł bilet szkolny, obowiązują ulgi ustawowe.
Bilety dostępne na pokładzie pociągów bezpośrednio u drużyny konduktorskiej - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

07.11.2013: W Święto Niepodległości skorzystaj z sentymentalnej podróży zabytkowym pociągiem retro

20130608 124624Zapraszamy serdecznie do odbycia podróży 11 listopada jednym z zabytkowych pociągów retro ciągniętych przez parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Na trasie z Wolsztyna, Wschowy i Leszna do Poznania pasażerów zabierze pociąg MARCIN (z dodatkową możliwością przejazdu na trasie Leszno - Wschowa - Leszno). Wokół Poznania pasażerów przewiezie FRANEK, natomiast do Swarzędza pasażerowie wybiorą się pociągiem MEBELEK. Bilety będą dostępne bezpośrednio na pokładzie pociągów u drużyny konduktorskiej. Zapraszamy!  Jednocześnie informujemy, że internetowa rezerwacja biletów na powyższe pociągi została zakończona - wszyscy chętni pasażerowie, którzy zamówili bilety na naszej stronie internetowej otrzymali już korespondencję elektroniczną na podane adresy mailowe ze szczegółami dotyczącymi formalności związanych z zakupem biletów.

06.11.2013: Pociągi retro MARCIN, FRANEK i MEBELEK już 11 listopada

20130608 103507Dobiega końca rezerwacja biletów na przejazdy sentymentalnymi pociągami retro MARCIN, FRANEK i MEBELEK planowanymi na 11 listopada. Pociągi będą zestawione z historycznego taboru tj. zabytkowego parowozu i pasażerskich wagonów retro. Internetowa rezerwacja miejsc na te pociągi jest możliwa na naszej stronie internetowej do 7 listopada (czwartek) do godziny 17:00. Osoby, które nie zdążą w tym terminie zarezerwować biletów będą miały możliwość ich zakupu u kierownika pociągu (do wyczerpania miejsc) bezpośrednio w dniu przejazdu tj. 11 listopada na pokładzie pociągów.
Osoby, które zarezerwowały bilety i opłaciły przesłane przez nas faktury, otrzymają przyznane miejscówki (na podany w zgłoszeniu adres poczty elektronicznej) w dniu 9 listopada (sobota) do godziny 16:00.
Informujemy także, że okazja do przejazdu wokół Poznania zabytkowym pociągiem po raz kolejny pojawi się już za kolejne dwa tygodnie - 24 listopada w przeddzień Święta Kolejarza na trasę wokół Poznania dwukrotnie wyruszy zabytkowy skład retro. Informujemy, że pociąg FRANEK ze stacji Poznań Główny odjedzie tego dnia około godziny 11:00 oraz 13:00. Pierwszy kurs będzie wykonany w kierunku najpierw przez Poznań Garbary, drugi w kierunku przeciwnym, czyli najpierw przez Poznań Starołękę. Drugi kurs pociągu FRANEK uruchomiony zostanie zamiast planowanego pierwotnie w tym dniu pociągu do Gniezna WOJCIECH/WOJTUŚ.

04.11.2013: Pociągiem retro w Święto Niepodległości

20130608 09464211 listopada z okazji przypadającego w tym dniu Święta Niepodległości, w ramach Markoweogo Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomionje zostaną trzy pociągi turystyczne. Składy będą zestawione z zabytkowego parowozu z wolsztyńskiej parowozowni oraz przedwojennych, dwuosiowych wagonów pasażerskich. Warto zaplanować podróż sentymentalnym pociągiem MARCIN na trasie z Wolsztyna, Wschowy czy Leszna do Poznania - gdzie dodatkową atrakcją będą z pewnością imieniny głównej ulicy miasta tj. Św.Marcin i związane z tym dniem sprzedawane na każdym rogu smaczne rogale świętomarcińskie. Mieszkańcy Poznania oraz przybyli goście będą mieli okazję skorzystać takze z pociagów FRANEK i MEBELEK, które odbędą kilkudziesięciominutowe kursy - odpowiednio do Franowa i Swarzędza.
Zapraszamy do skorzystania z oferty przejazdów pociągiem retro w Święto Niepodległości!

26.10.2013: Jesienna wizyta pociągów NOTEĆ i CZARUŚ w Czarnkowie już za nami

notec miniPonad 550 osób skorzystało z przejazdu pociągami NOTEĆ i CZARUŚ, które odwiedziły w dniu 26 października gościnny Czarnków. Pociąg NOTEĆ przywiózł z Poznania do Czarnkowa 300 osobową, wesołą grupę entuzjastów turystyki kolejowej. Bardzo wysoką frekwencją cieszył się także przejazd pociągiem CZARUŚ, który specjalnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic został uruchomiony na trasie z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem. Jesienna pogoda dopisała, podobnie jak humory pasażerów. Dziękujemy burmistrzowi Czarnkowa i przedstawicielom Urzędu Miasta za bardzo ciepłe przyjęcie oraz za intensywną wycieczkę po najciekawszych miejscach Czarnkowa - kolejna wyprawa do tego gościnnego miasta z pewnością wymagać będzie znacznie dłuższego pobytu pasażerów, w celu spokojnego poznania licznych atrakcji miasta. 
Zapraszamy do zapoznania się z RELACJĄ z przejazdu pociągów NOTEĆ i CZARUŚ, a także zapraszamy do obejrzenia materiału video z przywitania burmistrza Czarnkowa przez bezkonkurencyjnych pasażerów pociagu NOTEĆ oraz pierwszych chwil na ziemi czarnkowskiej: VIDEO

24.10.2013: Kolejowy weekend na Ziemi Czarnkowskiej!

DSC01314mFantastyczne przyjęcie czeka pasażerów pociągu turystycznego NOTEĆ, który już w najbliższą sobotę tj. 26 października przybędzie do Czarnkowa z Poznania. Pociąg uruchomiony w formule Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przejedzie trasą z Poznania przez Skoki do Wągrowca, skąd dalej wyruszy nieczynnymi szlakami kolejowymi przez Rogoźno, Połajewo, Lubasz i Bzowo Goraj do Czarnkowa. Na gości na czarnkowskim dworcu będzie oczekiwał burmistrz tego gościnnego miasta! Specjalnie dla mieszkańców Ziemi Czarnkowskiej przygotowaliśmy natomiast pociag CZARUŚ na trasie Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków. Pociąg wyruszy z Czarnkowa o godzinie 14:00, bilety będą dostępne na pokładzie u kierownika pociagu (Bilety w cenie 9,00zł za normalny oraz 5,67zł za ulgowy).
Pasażerowie pociągów NOTEĆ i CZARUŚ, którzy zakupili bilety we wcześniejszej rezerwacji internetowej otrzymali już korespondencję z przyznanymi miejscówkami, a na pokładzie pociągu odbiorą pamiątkowe bilety kartonikowe. Pasażerowie pociągu NOTEĆ w Czarnkowie odwiedzą między innym sklep firmowy czarnkowskiej mleczarni, udadzą się na punkt widokowy, skąd będą podziwiać panoramę Czarnkowa i okolic. Kolejnym punktem programu wycieczki będzie wizyta na rynku z rzeźbą Jana z Czarnkowa i XVI wiecznym kościołem. Na koniec pasażerowie odwiedzą czarnkowsą marinę i sklep firmowy czarnkowskiego browaru.
Odjazd pociągu NOTEĆ zaplanowano na godzinę 7:54 - z toru przy peronie 5 poznańskiego dworca głównego.

21.10.2013: Bilety na pociąg NOTEĆ dostępne dla ostatnich 10 pasażerów

zmnDSC06948Do puli rezerwacji powróciło 10 biletów w wagonie bezprzedziałowym na przejazd pociągiem NOTEĆ (w związku z brakiem płatności w terminie za zarezerwowane bilety). Rezerwacji można dokonać w zakładce NOTEĆ. Sprzedaż biletów jest planowana do środy 23 października włącznie do godziny 17:00. O ewentualnym wyczerpaniu biletów we wcześniejszym terminie poinformujemy na naszej stronie internetowej. Pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili bilety otrzymają w czwartek 24 października do godziny 16:00 informacje dotyczące przydzielonych miejscówek.

18.10.2013: Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

TurKol.pl Certyfikat POT 2013 miniSzczególnie miło jest nam poinformować o przyznaniu Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny 2013 roku dla Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl! Certyfikat został wręczony w dniu 18 października na uroczystej gali odbywającej się w Poznaniu w trakcie trwających na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON.
Dziękujemy Wam Nasi Drodzy Pasażerowie za zaufanie jakim nas obdarzacie biorąc udział w kolejnych turystycznych przejazdach pociągami spod znaku TurKol.pl - bez Waszego udziału w organizowanych przez nas imprezach sukces jaki osiągnęliśmy nie byłby możliwy! Dziękujemy Kapitule Konkursu POT za wybór oraz docenienie naszej pracy i zaangażowania. Dziękujemy także partnerom współpracującym przy realizacji kolejnych imprez - przede wszystkim samorządom współorganizującym czas naszych pasażerów w trakcie przejazdów, a także kolejarzom z Przewozów Regionalnych, PKP Cargo i PKP PLK. Dobra współpraca z partnerami jest fundamentem sukcesu. Już dziś rozpoczynamy działania związane z przygotowaniem oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w roku 2014!

17.10.2013: Wyprawa nieczynnymi liniami kolejowymi - pociągami NOTEĆ i CZARUŚ do Czarnkowa

zmnDSC06792poprGrupa kilkuset pasażerów już w sobotę 26 października wybierze się nostalgicznym pociągiem do Czarnkowa. Skład pociągu NOTEĆ przejedzie w większości nieczynnymi liniami kolejowymi północnej Wielkopolski - z Poznania przez Wągrowiec, Rogoźno, Połajewo i Bzowo Goraj do Czarnkowa i z powrotem. Specjalnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic uruchomiony zostanie natomiast pociąg CZARUŚ. Oba pociągi będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową. Informujemy, że dostępnych jest jeszcze około 20 biletów na przejazd pociągiem NOTEĆ - zapraszamy do składania ostatnich rezerwacji. Bilety na przejazd pociągiem CZARUŚ są dostępne w większej ilości. Ich rezerwacja trwa na naszej stronie internetowej, a bilety będą także dostępne bezpośrednio na pokładzie pociągu w dniu przejazdu.

14.10.2013: Okazja do przejazdu pociągiem z parowozem w Zachodniopomorskiem!

 DSC5967Mieszkańcy Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego już w najbliższy piątek tj. 18 października będą mieli okazję do DARMOWEGO przejazdu pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem. Tym razem będzie to parowóz niemiecki, który z grupą naszych sąsiadów zza Odry przybędzie do Szczecina. Specjalnie dla polskich miłośników starej kolei uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg na trasie Szczecin Główny - Tantow - Szczecin Główny. Szczegóły imprezy są dostępne na stronie organizatora pociągu - Urzędu Miasta w niemieckim Gartz www.Gartz.de - BEZPŁATNE bilety będą dostępne w Centralnej Informacji Miasta Szczecina, przy Placu Armii Krajowej 1 w Szczecinie w środę 16 października w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w czwartek 17 października w godzinach od 8:00 do 16:00. Szczegóły są także dostępne telefonicznie w Biurze Obsługi Interesantów Miasta Szczecina - nr 91-424-59-31. UWAGA! Wg stanu na dzień 17 października wszystkie bilety zostały już rozdysponowane!

13.10.2013: Udana impreza grzybowo - kolejowa na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim!

DSC09623Złota Polska Jesień - przywitała pasażerów pociągu turystycznego BOROWIK w Międzychodzie, Sierakowie i Kłosowicach na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim. Sobotę, 12 października pasażerowie zapamiętają jako słoneczny i praktycznie bezdeszczowy dzień, dobrą okazję do zebrania wielu ciekawych okazów grzybów i piknik w leśnym kompleksie.
W czasie gdy pasażerowie pociągu BOROWIK korzystali z piknikowych atrakcji oraz buszowali po kłosowickich lasach pociągi lokalne MORENA i LEŚNIK przewiozły mieszkańców Sierakowa, Międzychodu i okolic na krótkie wycieczki. Szykujemy dla Państwa fotorelację z kolejnej imprezy z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl - październikowych pociągów BOROWIK, MORENA i LEŚNIK.

12.10.2013: Grzybowe pociągi BOROWIK, MORENA i LEŚNIK już dziś na kolejowym szlaku!

DSC09915Kolejne pociągi turystyczne organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl już dziś (w sobotę 12 października) meldują się na kolejowym szlaku północno-zachodniej Wielkopolski i wschodniej części Ziemi Lubuskiej. Wszystkim uczestnikom wycieczki na grzyby na gościnne Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie życzymy pięknej jesiennej pogody, wielu wspaniałych okazów grzybów w koszykach oraz znakomitego humoru w trakcie wycieczek.
Pasażerów zainteresowanych skorzystaniem z przejazdów lokalnymi pociągami MORENA i LEŚNIK zapraszamy na międzychodzki dworzec do namiotu reklamowego TurKol.pl (od 10:00 do 15:00) - dysponujemy jeszcze kilkudziesięcioma wolnymi miejscami.

08.10.2013: Duże zainteresowanie jesiennymi pociągami turystycznymi

DSC09473Już w najbliższą sobotę tj. 12 października na trasie z Poznania Głównego przed Krzyż, Gorzów Wielkopolski i Skwierzynę do Międzychodu i Sierakowa przejedzie specjalny pociąg turystyczny BOROWIK. Tego dnia wykonane zostaną także lokalne kursy dla mieszkańców Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Rezerwacja biletów jest dostępna na naszej stronie internetowej do środy 9 października do godziny 20:00. Sprzedaż biletów na lokalne pociągi LEŚNIK i MORENA trwa także w Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie (plac Kościuszki 9, sekretariat). Dodatkowo bilety będą także w sprzedaży w namiocie reklamowym TurKol.pl w dniu przejazdu pociągów - na dworcu w Międzychodzie w godzinach od 10:00 do 15:00 oraz w Sierakowie bezpośrednio na pokładzie pociągów przed ich odjazdem.
Pociąg BOROWIK odjedzie z Poznania Głównego o godzinie 7:26 z toru przy peronie 5.
Kolejne atrakcje czekają także na pasażerów kolejnego jesiennego pociągu - NOTEĆ - uruchamianego w dniu 26 października na trasie z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno do Czarnkowa i z powrotem. Zainteresowanie ze strony pasażerów przejazdem tym pociągiem jest tak duże, że postanowiliśmy zmienić zestawienie pociągu w sposób gwarantujący dodatkowe miejsca. Cieszymy się z dużego zainteresowania ofertą i ... zaczynamy pracę nad przygotowaniem oferty pociągów turystycznych w 2014 roku!

02.10.2013: Wybierz się pociągami BOROWIK, MORENA i LEŚNIK na grzyby!

DSC09939Bardzo duże zainteresowanie Paradą Lokomotyw zorganizowaną w Międzychodzie w sierpniu br. to znak, że kolejna impreza w Międzychodzie ma szansę przyciągnąć tłumy pasażerów. Już za kilkanaście dni na gościnne Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie zawitają kolejne pociągi turystyczne organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Z Poznania, Krzyża czy Gorzowa Wielkopolskiego będzie można wybrać się tam pociągiem BOROWIK, który umożliwi dojazd na imprezę gościom spoza regionu. Zarówno dla lokalnych mieszkańców jak i przybyłych gości zorganizowane zostaną natomiast pociągi MORENALEŚNIK na trasach z Sierakowa do Międzychodu i z powrotem oraz z Międzychodu do Gorzynia i z powrotem. Grzybobranie w pięknych lasach regionu, ognisko w leśnym kompleksie i spacery po lesie urozmaicą pobyt w okolicach Międzychodu i Sierakowa. Główna impreza odbędzie się w Kłosowicach na terenie Gminy Sieraków. Zapraszamy na grzybobranie!

01.10.2013: Sezon pociągów na grzyby rozpoczęty w Korzybiu na Pomorzu Środkowym

DSC08795Zgodnie z planem w dniu 28 września na trasę z Poznania do Korzybia i Kępic wyruszył pociąg MAŚLAK. Pasażerowie pociągu skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Gminę Kępice oraz Słupską Powiatową Kolej Drezynową, odwiedzili także Nadleśnictwo Warcino. Pod pewnym względem pociąg MAŚLAK był niekwestionowanym rekordzistą - żaden inny pociąg w naszej dotychczasowej ofercie nie wymagał od pasażerów aż tak wczesnego wstawania, skład wyjechał bowiem z Poznania o godzinie 4:35. Pasażerowie w komplecie stawiali się na kolejnych stacjach. Imprezę zaliczyć można do bardzo udanych, pomimo problemów z lokomotywą spalinową, która musiała zostać wymieniona w Pile. Pogoda dopisała grzybiarzom i piknikowiczom, podobnie jak humory pasażerów. 
Zapraszamy zatem do obejrzenia FOTORELACJI z przejazdu pociągu MAŚLAK!

WOT2013 mini27.09.2013: Turystyka Kolejowa TurKol.pl w ostatnim etapie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce!

Rozpoczął się ostatni etap (drugi etap finałowego głosowania) w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce w 2013 roku. Miło nam poinformować, że Markowy Produkt Turystyczny dzięki Państwa głosom (oddanym w dniach od 17 do 26 września) dotarł do ścisłego finału konkursu - w którym znalazło się w sumie 9 produktów turystycznych z całej Polski. Zachęcamy Państwa do ostatecznego głosowania - swoje głosy można oddawać na specjalnie przygotowanej stronie internetowej TUTAJ. Ostateczny etap głosowania trwa od 27 do 30 września!
Dziękujemy Wam Drodzy Pasażerowie za każdy oddany głos! Tylko dzięki Waszej decyzji o skorzystaniu z oferty przejazdów turystycznych pociągami Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl oraz dzięki głosom oddanym w konkursie możemy cieszyć się wspólnym sukcesem.

24.09.2013: Już 28 września gościnne Pomorze Środkowe zaprasza na grzybobranie

Wszystkich miłośników kolejowych wycieczek zapraszamy na przejazd pociągiem MAŚLAK do Korzybia i Kępic na Pomorzu Środkowym. Wycieczka odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 28 września 2013. Odjazd pociągu MAŚLAK ze stacji Poznań Główny zaplanowano na godzinę 4:35. Choć pora wydaje się wczesna - dla miłośników grzybobrania nie jest ona przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie w imprezie. 
Rezerwacja biletów na pociąg MAŚLAK jest dostępna do środy tj. 25 września. Informujemy, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągiem MAŚLAK w dniu 26 września otrzymali informacje szczegółowe o przyznanych miejscówkach.
Pociąg MAŚLAK odjedzie z Poznania Głównego z toru przy peronie 5.

GRZYBOBRANIE 4

21.09.2013: Udana siódma edycja pociągu WODNIK już za namiDSC08030

Pasażerowie siódmej już edycji pociągu WODNIK do Wągrowca odwiedzili tam między innymi wieżę widokową, klasztor Cystersów, a przede wszystkim nowoczesny kompleks AquaParku. W Gołańczy czekały na nich atrakcje w żołnierskim stylu - było wojskowe przywitanie na stacji kolejowej i... wzięcie do niewoli wszystkich pasażerów pociągu (odwieziono ich autobusem do gołanieckiego zamku w celu zamknięcia w lochach), była wizyta na bunkrowym polu walki, były też przejazdy zabytkowymi samochodami wojskowymi. Przygotowaliśmy dla Państwa FOTORELACJĘ z tej ciekawej imprezy.

19.09.2013: Bogate powitanie jesieni na kolejowych szlakach turystycznych

DSC01290mNajbliższa sobota tj. 21 września 2013 będzie obfitować w wiele kolejowych atrakcji! Na trasie z Poznania do Wągrowca i Gołańczy pasażerów do AquaParku zabierze specjalny pociąg turystyczny WODNIK. Zakończyliśmy już internetową rezerwację biletów na ten przejazd, bilety będą jeszcze dostępne na pokładzie pociągu w dniu przejazdu.
Mieszkańców Dolnego Śląśka zainteresuje z pewnością możliwość skorzystania z przejazdu pociągami specjalnymi organizowanymi przez Fundację Era Parowozów i Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych z okazji Gali Parowozów, która odbędzie się w Jaworzynie Śląskiej. Szczegóły dostępne są na stronie organizatorów specjalnych pociągów: www.shk.org.pl

16.09.2013: Zapraszamy na jesienną wycieczkę pociągiem WODNIK do AquaParku

9Choć wakacje już za nami - warto wybrać się w jeden z ostatnich w miarę ciepłych weekendów na wycieczkę pociągiem. Niedaleka trasa z Poznania do Wągrowca i Gołańczy gwarantuje miłe i spokojne chwile, a wizyta w AquaParku i spacer po Wągrowcu oraz odwiedziny na Zamku Pałuków w Gołańczy to plan w sam raz na rodzinną wycieczkę i przypomnienie sobie wakacyjnych chwil.
Pociąg WODNIK tradycyjnie przejedzie trasą wokół Poznania, linią kolejową przez Oborniki i Rogoźno, dalej nieczynnym odcinkiem do Wągrowca oraz malowniczą linią do Gołańczy. Atrakcje nie tylko kolejowe - gwarantowane! Rezerwacja biletów na naszej stronie internetowej dostępna do środy 18 września do godziny 16:00. Zapraszamy!

12.09.2013: Jesienią do Czarnkowa - zapraszamy na podróże pociągami NOTEĆ i CZARUŚ

DSC01283mW czwartek 12 września o godzinie 20:00 rozpoczeliśmy rezerwację biletów na pociągi zaplanowane w dniu 26 października. Pociągi będą uruchomione na w większości nieczynnych liniach kolejowych północnej Wielkopolski. Pociąg NOTEĆ przemierzy trasę z Poznania przez Murowaną Goślinę, Wągrowiec, Rogoźno, Bzowo Goraj do Czarnkowa i z powrotem. Tym samym składem uruchomione zostanie lokalne połączenie CZARUŚ na trasie pomiędzy Czarnkowem a Bzowem Goraj. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kolejowej przygody na podróż sentymentalną - do miejsc, w których planowe pociagi pasażerskie nie były widziane już od wielu lat. Pociagi NOTEĆ i CZARUŚ będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową. Szczegóły i rezerwacja biletów na specjalnej podstronie naszej witryny www.TurKol.pl będą do Państwa dyspozycji już dziś!

11.09.2013: Fundacja Era Parowozów i Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych zapraszają do Sierpca

ok1c kwadrat

Zaprzyjaźnione Fundacja Era Parowozów i Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych zapraszają na przejazd pociągiem retro ciągniętym przez parowóz Ol12 ze skansenu w Chabówce na trasie z Warszawy do Sierpca i z powrotem. Impreza zaplanowana jest na niedzielę 15 września. W ramach przejazdu pociągiem zaplanowano dodatkowe fotostopy tzn postoje pociągu na szlaku kolejowym z planowym opuszczeniem składu przez pasażerów w celu wykonania fotografii pociągu w ciekawym miejscu. Bilety na pociąg dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie internetowej www.shk.org.pl.

08.09.2013: Pociągi turystyczne z parowozem Ol49 odwiedziły Żagań i Żary oraz Zieloną Górę

DSC07275Zgodnie z planem w dniu 7 września przy pięknej i słonecznej pogodzie pociągi WINNICZEK, PIORUN i GROM odwiedziły południową Ziemię Lubuską. Hitem dnia były atrakcje przygotowane przez bardzo gościnny Żagań, gdzie pasażerowie pociągu PIORUN odwiedzili muzeum zlokalizowane na terenie byłego niemieckiego obozu dla alianckich jeńców wojennych. Pasażerowie pociągu WINNICZEK skorzystali natomiast z możliwości odwiedzenia jarmarku zorganizowanego w Zielonej Górze z okazji kolejnej edycji Winobrania.
Wszystkie trzy pociągi uruchomione w dniu 7 września - dzięki dużemu zaangażowniu drużyny trakcyjnej z PKP Cargo oraz drużyny konduktorskiej z Przewozów Regionalnych, a także dzielnych strażaków z Zielonej Góry i Żagania  - kursowały punktualnie i bez żadnych niespodzianek meldowały się na kolejnych stacjach.
W dziale RELACJE szykujemy dla Państwa fotograficzną opowieść z przejazdu pociągów turystycznych w dniu 7 września.

05.09.2013: Pociągiem turystycznym TurKol.pl na grzyby i na wycieczkę

DSC09953Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kolejowej przygody na kolejne wycieczki pociągami z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. Oferta jesiennych pociągów zawiera ciekawe propozycje, zwłaszcza dla miłośników spacerów i grzybobrania. Już 21 września uruchomiony zostanie pociąg WODNIK do Wągrowca i Gołańczy z darmową wizytą w nowoczesnym kompleksie Aquaparku, a tydzień później tj. 28 września wybierzemy się na Pomorze Środkowe - na gościnną Ziemię Kępicką pociągiem MAŚLAK.
Ciekawą ofertę przygotowaliśmy dla Państwa na początek października - 12 października zapraszamy na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie. Tego dnia w regionie obrodzą nie tylko grzyby, ale także lokalne pociągi - oprócz pociągu BOROWIK z Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego - w okolicach Międzychodu i Sierakowa uruchomione zostaną bowiem składy MORENA oraz LEŚNIK. Rezerwacja biletów dostępna jest na podstronach poszczególnych pociągów.
Hitem jesieni będzie zapewne przejazd w większości nieczynnymi odcinkami linii kolejowych pociągiem NOTEĆ z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno do Czarnkowa. Szczegóły i rezerwacja już wkrótce!

03.09.2013: Szczegóły organizacyjne przejazdu pociągami WINNICZEK, PIORUN i GROM

DSC07623Informujemy, że rezerwacja biletów na przejazdy pociągami WINNICZEK, PIORUN i GROM zaplanowane w dniu 7 września 2013, jest dostępna na naszej stronie internetowej www.TurKol.pl do środy, tj. do dnia 4 września do godziny 14:00. Po tym czasie nie będzie możliwości zarezerwowania biletów - będą one dostępne tylko bezpośrednio na pokładzie pociągu WINNICZEK oraz w naszym namiocie reklamowym na stacji w Zielonej Górze i Żaganiu przed odjazdem pociagów PIORUN i GROM. W Zielonej Górze namiot reklamowy TurKol.pl będzie ustawiony na dworcu kolejowym w godzinach 9:30 - 12:30, w Żaganiu od godziny 13:30 do odjazdu pociągu GROM do Żar.
Informujemy pasażerów, którzy dokonali już zakupu biletów na pociągi WINNICZEK, PIORUN i GROM, że w czwartek, tj. w dniu 5 września do godziny 16:00 na adres poczty elektroniczej przesłane zostaną przyznane miejscówki.
Jednocześnie informujemy, że pociąg WINNICZEK odjedzie z Poznania Głównego o godzinie 6:31 z toru przy peronie 5 - jako cztery ostatnie wagony pociągu KAMIEŃCZYK do Jeleniej Góry. Wagony te zostaną następnie odłączone w Lesznie, skąd w dalszą trasę pociąg WINNICZEK już jako oddzielny pociąg będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Konieczność połączenia pociągów na odcinku pomiędzy Poznaniem a Lesznem wynikła z trwającego remontu tej linii i braku przepustowości umożliwiającej przejazd pociągu WINNICZEK o zamówionej porze. Rozkłady jazdy pociągów WINNICZEK, PIORUN i GROM w ostatecznej wersji zaakceptowanej przez PKP PLK są dostępne na podstronach tych pociągów.

01.09.2013: Pociąg KILOF odwiedził sudeckie szlaki kolejowe 

kilof2013

W ostatnią sobotę wakacji, przy sprzyjających warunkach pogodowych ponad pół tysiąca osób odwiedziło przepiękne szlaki kolejowe południa województwa dolnośląskiego. Punktem kulminacyjnym imprezy była wizyta w gościnnej Nowej Rudzie oraz przejazd jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce - na odcinku od Kłodzka do Wałbrzycha - z trzema tunelami oraz kilkoma wiaduktami przerzuconymi nad przepięknymi sudeckimi dolinami. Wspaniałe widoki na długo pozostaną w pamięci pasażerów. 
Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotogalerii z podróży pociągiem KILOF - w zakładce RELACJE.

28.08.2013: Rezerwacja biletów na pociąg KILOF została zakończona

8Rezerwacja biletów na przejazd pociągiem KILOF została zakończona. Osoby zainteresowane przejazdem tym niesamowitym pociągiem, które nie dokonały zakupu biletów - mogą w tej sprawie kontaktować sie z nami telefonicznie pod numer Infolinii TurKol.pl 603 366 366 - pozostało kilka wolnych miejsc.
Informujemy, że pociąg KILOF uruchamiany w sobotę 31 sierpnia 2013 na trasie z Poznania przez Wrocław do Nowej Rudy i z powrotem rozpocznie swoją podróż na stacji Poznań Główny o godzinie 5:40 - odjazd zaplanowano z toru przy peronie 5.

27.08.2013: Szczegóły organizacyjne dla pasażerów pociągu KILOF w Sudety

IMGP7766-2Informujemy, że rezerwacja biletów na pociąg KILOF, (który już w najbliższą sobotę 31 sierpnia przemierzy trasę z Poznania przez Wrocław do Kłodzka, Nowej Rudy i Wałbrzycha i z powrotem), będzie możliwa do środy 28 sierpnia do godziny 14:00. Pozostało kilkanaście wolnych miejsc, które zwolniły się po nieopłaconych rezerwacjach. Zapraszamy ostatnich pasażerów do zaplanowania podróży.
Wszystkie osoby, które opłaciły zarezerwowane bilety informujemy, że w dniu 28 sierpnia do godziny 22:00 otrzymają korespondencję elektroniczną z przyznanymi miejscówkami. Pamiątkowe bilety kartonikowe będą do odbioru na pokładzie pociągu KILOF w dniu przejazdu za okazaniem faktury.
Przypominamy, że pociąg KILOF odjeżdza w sobotę 31 sierpnia z Poznania Głównego o godzinie 5:40, a z Wrocławia Głównego o godzinie 9:23. Szczegółowy rozkład jazdy pociągu znajduje się w zakładce KILOF.

21.08.2013: Planowa przerwa w pracy Infolinii TurKol.pl 603 366 366

BOKTurKolMając na względzie chęć podnoszenia jakości usług - w ramach kontaktu z nami za pośrednictwem Infolinii TurKol.pl 603 366 366 -postanowiliśmy zmienić operatora sieci komórkowej obsługującej naszą Infolinię. Jest to spowodowane częstymi przypadkami braku możliwości skontaktowania się z nami z przyczyn technicznych i brakiem rozwiązania tego problemu przez dotychczasowego operatora sieci komórkowej. Informujemy, że w związku ze zmianą operatora numer telefonu Infolinii TurKol.pl NIE ZMIENI SIĘ. Jednocześnie przypominamy, że Infolinia TurKol.pl 603 366 366 w związku z tym do 25 sierpnia jest nieczynna. Przypominamy również, że Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl, mieszczące się w Poznaniu przy pętli PST na os. Batorego 79D, wznowi swą działałność po przerwie wakacyjnej od dnia 26 sierpnia.

19.08.2013: Pociągiem KILOF w Sudety na zakończenie wakacji

IMG 4088W ostatnią sobotę sierpnia grupa kilkuset pasażerów będzie miała okazję odbyć podróż jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce. Odcinek Kłodzko - Nowa Ruda - Wałbrzych to bez wątpienia wart odwiedzenia przykład doskonałych rozwiązań infrastrukturalnych, jakie na przestrzeni dziesięcioleci wdrażano na górskich szlakach kolejowych. Wiadukty o wysokości kilkudziesięciu metrów, tunele o długości powyżej 1000 metrów i przepiękne widoki z całej trasy przejazdu to niewątpliwe atuty wycieczki.
Pociąg KILOF przejedzie trasę z Poznania przez Leszno i Wrocław, do Kłodzka, przez Nową Rudę do Wałbrzycha i dalej przez Jaworzynę Śląską do Wrocławia, Leszna i Poznania. Szczegóły dotyczące przejazdu pociągu, a także rezerwacja ostatnich biletów jest dostępna na podstronie projektu KILOF.

11.08.2013: To był niezapomniany weekend z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl  

DSC01330m

W dniach 10 i 11 sierpnia w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zostało uruchomionych aż dziewięć pociągów! Największym wydarzeniem tego weekendu była z pewnością Parada Lokomotyw w Międzychodzie, którą oglądało około 3 tysięcy osób. Do sukcesu imprezy przyczyniła się bardzo dobra współpraca z lokalnymi samorządami z Międzychodu, Sierakowa i Zbąszynia oraz zaangażowanie i perfekcyjna realizacja ustaleń ze strony naszych kolejowych partnerów tj. PKP Cargo, PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Przewozów Regionalnych. Zapraszamy zatem do obejrzenia RELACJI z tej niezapomnianej imprezy.

10.08.2013: Święto kolei w Międzychodzie już za nami

DSC05262Trzy pociągi turystyczne (POJEZIERZE z Poznania, COUNTRY EKSPRESS z Wolsztyna i DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego) przywiozły pasażerów na gościnną Ziemię Międzychodzko-Sierakowską na niecodzienne kolejowe święto, które odbyło się na międzychodzkim dworcu kolejowym w dniu 10 sierpnia. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wakacyjnym wycieczkom. Głównym punktem imprezy w Międzychodzie była Parada Lokomotyw, w której wzięły udział trzy lokomotywy, w tym dwa parowozy Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Dodatkową atrakcją były pociągi MORENA, WIERZBA i LEŚNIK, które przewiozły pasażerów na lokalnych trasach - odpowiednio do Sierakowa, Wierzbna i Gorzynia. Tłumy pasażerów pociągów oraz lokalnych mieszkańców uczestniczyły w niesamowitej imprezie, przypominającej o czasach świetności kolejowego węzła w Międzychodzie. Szykujemy dla Państwa relację z tej ciekawej imprezy.

07.08.2013: Organizacja przejazdu pociągami w dniach 10 i 11 sierpnia

miedzychod2Informujemy, że pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na pociągi POJEZIERZE, COUNTRY EKSPRESS, DRWAL, LEŚNIK, WIERZBA, MORENA oraz NIKODEM, STEFAN i STRAŻAK uruchamiane w dniach 10 i 11 sierpnia w ciągu najblizszych 24 godzin otrzymają drogą elektroniczną informację o przyznanych miejscówkach (do godz 16:00 w dniu 8 sierpnia). Odbiór fizyczny biletów nastąpi na pokładzie pociągów w dniu przejazdu.
Jednocześnie informujemy, że rezerwacja internetowa biletów na powyższe pociągi jest już nieaktywna - zakupu biletów mozna będzie dokonać bezpośrednio na pokładzie pociągów w dniu przejazdu, do wyczerpania puli wolnych miejsc. Zakupu biletów na pociągi MORENA, POJEZIERZE, LEŚNIK i WIERZBA można także dokonać w Międzychodzie w sekretariacie Centrum Animacji Kultury przy Placu Kościuszki 9 - w czwartek 8 sierpnia od 11:00-15:30 oraz w piątek od 8:30 do 15:30. Bilety będą także dostępne w dniu imprezy w sobotę 10 sierpnia w namiocie reklamowym TurKol.pl na dworcu w Międzychodzie w godzinach od 9:00 do odjazdu ostatniego lokalnego pociągu tj. do godziny 17:30.
Pociąg POJEZIERZE odjedzie w dniu 10 sierpnia z toru przy peronie 4 dworca głównego w Poznaniu.

05.08.2013: Parada Lokomotyw w Międzychodzie już w najbliższą sobotę!

IMGP7749-2Takiej imprezy w tym roku jeszcze nie było! Już w najbliższą sobotę 10 sierpnia 2013 na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie przybędą miłośnicy kolei z całej Polski, a także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech i innych krajów. Powodem ich wizyty będzie Parada Lokomotyw, która ożywi nieczynny na codzień węzeł kolejowy w Międzychodzie. Pasażerowie przyjadą pociągami POJEZIERZE z Poznania, COUNTRY EKSPRESS z Wolsztyna oraz DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego. Wszyscy goście, a także mieszkańcy gościnnego Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego będą mieli okazję skorzystać z przejazdu lokalnymi pociągami przygotowanymi specjalnie dla nich. Zapraszamy do rezerwacji biletów na pociągi ciągnięte przez zabytkowe parowozy - WIERZBA do Wierzbna (pociag retro z wagonami z lat 20-tych i 30-tych XX wieku), POJEZIERZE i MORENA do Sierakowa oraz LEŚNIK do Gorzynia.
Nasi kolejowi partnerzy szykują już lokomotywy do parady - PKP Cargo wystawi do niej dwa parowozy Ol49-59 oraz Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni, Przewozy Regionalne natomiast szykują jedną z lokomotyw SU45 z lokomotywowni w Krzyżu. Zapraszamy do Międzychodu.

04.08.2013: Pociągi ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA powróciły ze swoich tras

TrzebiezFinał Regat Wielkich Żaglowców w Szczecinie był okazją do uruchomienia trzech pociągów turystycznych ciągniętych przez zabytkowy parowóz. Na codzień stacjonujący w wolsztyńskiej parowozowni parowóz Ol49-59 poprowadził w sobotę 3 sierpnia pociągi ŻEGLARZ z Poznania do Szczecina, KAPITAN ze Szczecina do Trzebieży Szczecińskiej oraz GRYFITA wokół Szczecina. Pociągi cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Pomimo wysokiej temperatury, przekraczającej 34 stopnie, a także opóźnień pociągów, wyprawy należy udać za bardzo udane. Bardzo duże podziękowania należą się maszynistom z PKP Cargo, którzy z nadludzką wytrzymałością poprowadzili pociągi. Dziękujemy także pasażerom, którzy dzielnie stawiali czoła afrykańskim warunkom podróży. Większość z nich przekonywała nas, że warto było wybrać się na wycieczki do Szczecina i Trzebieży z zabytkowym parowozem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa pociagiem KAPITAN nieczynnym szlakiem kolejowym do Trzebieży Szczecińskiej.

 


Powyższą fotorelację z przejazdu pociągów ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA przesłał nam Pan Maciej Stachowiak - któremu serdecznie dziękujemy.

01.08.2013: Pociągi ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA uświetnią Finał Regat Wielkich Żaglowców!

IMGP7766-2Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA jest dostępna dziś tj. w dniu 01 sierpnia 2013 tylko do godziny 15:00. Po tej godzinie rezerwacja zostanie wyłączona - pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety otrzymają faktury drogą elektroniczną, ich opłacenie będzie niezbędne do jutra tj. dnia 2 sierpnia do godziny 10:00. Zagwarantuje to możliwość wpływu środków na nasze konto przed dniem przejazdu pociągów, a zatem potwierdzenie wpłaty i przesłanie pasażerom potwierdzeń i miejscówek.
Pasażerów, którzy będą zainteresowani zakupem biletów na pociągi ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA, a nie dokonają wcześniejszej rezerwacji internetowej, zapraszamy bezposrednio do wybranego pociągu w dniu przejazdu. Bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania miejsc. Wszystkie bilety będą posiadały miejscówki.

30.07.2013: Pociągiem ŻEGLARZ na Finał Regat Wielkich Żaglowców do Szczecina już w sobotę!

Regaty2007Pociąg specjalny  z Poznania do Szczecina przez Dobiegniew uruchamiany już w najbliższą sobotę tj. 3 sierpnia będzie kolejną okazją do ciekawej kolejowej wyprawy. Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Parowóz będzie dodatkową atrakcją święta morza w Szczecinie - uruchomimy bowiem dodatkowe pociągi KAPITAN i GRYFITA, którymi mieszkańcy Szczecina oraz goście odwiedzający to miasto będą mogli podróżować odpowiednio do stacji Trzebież Szcz. oraz wokół Szczecina. Informujemy, że pociąg ŻEGLARZ odjedzie ze stacji Poznań Główny w sobotę 3 sierpnia o godzinie 5:25 z toru przy peronie 5. Pasażerowie pociągów ŻEGLARZ, KAPITAN i GRYFITA, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na pociągi otrzymają drogą elektroniczną miejscówki do dnia 1 sierpnia do godziny 16:00.
Imformujemy jednocześnie, że w pociągu ŻEGLARZ dysponujemy już tylko 24 wolnymi miejscami w 2 klasie oraz 20 wolnymi miejscami w 1 klasie.

28.07.2013: Pociągi retro PIAST i KOŁODZIEJ odwiedziły Wągrowiec i Gniezno

9Pociągi retro PIAST i KOŁODZIEJ odwiedziły Królewskie Miasto Gniezno uświetniając swym przybyciem organizowaną w dniu 27 lipca inscenizację Koronacji Królewskiej. Z kolei przyjazd pociągu PIAST do Wągrowca był jedną z atrakcji Dni Miasta trwających w tym gościnnym mieście. Pasażerowie na całej trasie przejazdu licznie i wesoło witali pociągi, szczególnie na stacjach w Wągrowcu, Kłecku i Gnieźnie - pomimo opóźnienia spowodowanego trudnościami w przejechaniu nieczynnego odcinka szlaku pomiędzy Sławą Wielkopolską a Kłeckiem. Pasażerowie pociągu przeżyli bardzo gorącą przygodę na kolejowym szlaku - temperatura w cieniu przekraczała bowiem 32 stopnie! Szczególne podziękowania kierujemy do drużyny maszynistów z PKP Cargo, którzy dokonywali prawdziwych cudów przy skutecznym przejeździe pociagu PIAST na nieczynnym odcinku do Gniezna. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą RELACJĄ (na stronie portalu Gniezno.com.pl).

wagrowiec270713

Na powyższym zdjęciu uwieczniliśmy kolejkę mieszkańców Wągrowca zainteresowanych odwiedzeniem kabiny maszynistów w parowozie. 

27.07.2013: Pociągi retro PIAST i KOŁODZIEJ na wielkopolskich szlakach kolejowych

 DSC6888W dniu 27 lipca pociągiem PIAST możecie Państwo wybrać się w sentymentalną podróż z Wolsztyna i Poznania przez Oborniki, Wągrowiec, Kłecko do Gniezna i z powrotem przez Pobiedziska do Poznania i Wolsztyna. Odjazd z Poznania Głównego o godzinie 10:55 z toru przy peronie 5. Gnieźnianie i turyści goszczący w dniu 27 lipca w tym królewskim mieście mają natomiast okazję skorzystać z krótkiej podróży pociągiem KOŁODZIEJ ze stacji Gniezno do stacji Gniezno Winiary i z powrotem. Bilety normalne na całą przejażdżkę w cenie 9,00zł oraz szkolne za 5,67zł. Bilety są dostępne u kierownika pociagu! Odjazd ze stacji Gniezno o godzinie 17:30! Zapraszamy!

24.07.2013: Zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociąg PIAST

DSC04196Informujemy, że w dniu 24 lipca o godzinie 18:00 zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociąg PIAST zaplanowany na najbliższą sobotę tj. 27 lipca. Według stanu na dzień 25 lipca pozostało około 60 wolnych miejsc na przejazd pociagiem PIAST. Zapraszamy do wspólnej podróży sentymentalnym pociągiem retro! Bilety na pociąg będą jeszcze dostępne ezpośrednio na pokładzie pociągu - u drużyny konduktorskiej. Pociąg PIAST ze stacji Poznań Główny odjedzie o godzinie 10:55 z toru przy peronie 5. Pasażerowie, którzy opłacili zamówione bilety otrzymali drogą elektroniczną informację o przydzielonych miejscówkach.
Jednocześnie infomujemy, że w przypadku pociągu KOŁODZIEJ relacji Gniezno - Gniezno Winiary - Gniezno, który zostanie uruchomiony także w dniu 27 lipca zakup biletów będzie możliwy w dniu imprezy na dworcach Wągrowiec i Gniezno (w namiocie reklamowym TurKol.pl) oraz bezpośrednio na pokładzie pociągu - u drużyny konduktorskiej.

24.07.2013: Pociągiem ŻEGLARZ na Finał Regat Wielkich Żaglowców do Szczecina!

DSC07275Zapraszamy wszystkich miłośników kolejowych wycieczek z parowozem na jedną z większych w 2013 roku wypraw specjalnym pociągiem turystycznym. Już w pierwszą sobotę sierpnia pociąg ŻEGLARZ zabierze pasażerów z Poznania przez gościnny Dobiegniew do Szczecina - gdzie odbywać się będzie kolejna edycja Finału Regat Wielkich Żaglowców! Rezerwacja biletów jest dostępna na stronie iinternetowej TurKol.pl na podstronie poświęconej tej ciekawej imprezie. Dodatkową atrakcją dla pasażerów pociągu ŻEGLARZ, a także dla mieszkańców Szczecina i gości przybyłych do tego miasta będą dodatkowe pociagi turystyczne KAPITAN ze Szczecina do stacji Trzebież Szcz. i z powrotem oraz pociąg GRYFITA ze Szczecina Głównego do Szczecina Niebuszewo i z powrotem.
Zapraszamy serdecznie!

19.07.2013: Zapraszamy na wycieczkę pociągami retro PIAST i KOŁODZIEJ!

DSC04114Już za tydzień tj. w sobotę 27 lipca zapraszamy na pokład pociągu retro PIAST, który przemierzy ciekawą trasę kolejową przez północną Wielkopolskę. Pociąg będzie zestawiony z historycznych wagonów pasażerskich z lat 20-tych i 30-tych XX wieku oraz zabytkowego parowozy Ol49 z wolsztyńksiej parowozowni. Pociąg PIAST przejedzie trasą z Wolsztyna przez Poznań, Oborniki, Rogoźno do Wągrowca, gdzie jego przyjazd uświetni trwające właśnie Dni Wągrowca. Skład ruszy w dalsza trasę po kilkudziesięciominutowym postoju, po czym dotrze do Gniezna linią przez Skoki, Kłecko i Gniezno Winiary. Tu pasażerowie będą mogli zwiedzić królewskie miasto Gniezno oraz uczestniczyć w inscenizacjach związanych z Koronacją Króla Chrobrego. Powrót pociągu PIAST do Wolsztyna nastąpi trasą przez Pobiedziska i Poznań. Ciekawa trasa przejazdu będzie obfitowała w nieczynne na co dzień odcinki - z Rogoźna do Wągrowca oraz ze Sławy do Gniezna, co doda przejazdowi specjalnego uroku starej, magicznej kolei. Zapraszamy!
Także w dniu 27 lipca - specjalnie dla mieszkańców Gniezna uruchomiony zostanie natomiast pociąg KOŁODZIEJ na trasie Gniezno - Gniezno Winiary - Gniezno. Odjazd z Gniezna zaplanowano na godzinę 17:30. Bilety na trasę tam i z powrotem w cenie 9,00zł (normalny) i 5,67zł (ulgowy) będą dostępne w dniu 27 lipca na stacji Gniezno w namiocie reklamowym TurKol.pl oraz bezpośrednio na pokładzie pociągu KOŁODZIEJ.

13.07.2013: Zapraszamy na Paradę Lokomotyw w Międzychodzie!

 DSC6236Na przestrzeni dziesięcioleci na kartach historii kolei pod hasłem "Międzychód" zapisano wiele ważnych i pieknych wydarzeń. Już za niecały miesiąc, 10 sierpnia br., wszyscy Miłośnicy Kolei będą mieli okazję powrócić do czasów, w których kolej w tym regionie stanowiła siłę napędową jego rozwoju.
Stacja Międzychód jest czterokierunkowym węzłem kolejowym, linie w kierunku Szamotuł, Rokietnicy, Zbąszynia i Wierzbna niestety nie tętnią już życiem jak niegdyś. Sytuacja ta zmieni się jednak podczas przyjazdu do Międzychodu trzech pociągów specjalnych z Poznania, Wolsztyna i Krzyża w dniu 10 sierpnia 2013. Zapraszamy na Paradę Lokomotyw w Międzychodzie, która odbędzie się tego dnia na torach stacji Międzychód. Udział w niej wezmą lokomotywy parowe Ol49-59 i Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni oraz lokomotywa spalinowa SU45 z lokomotywowni w Krzyżu. Lokomotywy takie przez wiele lat obsługiwały składy pasażerskie przejeżdżające przez Międzychód. Zapraszamy do Międzychodu - rezerwacja biletów na pociągi POJEZIERZECOUNTRY EKSPRESSDRWAL trwa. Dodatkowe atrakcje będą związane z możliwością skorzystania z przejazdu pociągami turystycznymi uruchamianymi tego dnia z Międzychodu.

11.07.2013: Turystyka Kolejowa TurKol.pl laureatem konkursu WOT!

WOT2013 miniMiło nam poinformować, że w dniu 11 lipca nasz projekt "Turystyka Kolejowa TurKol.pl" został laureatem wielkopolskiego etapu konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce w 2013 roku! Nominacja do konkursu ogólnopolskiego odbyła się w trakcie uroczystej gali w poznańskim hotelu Andersia. Organizatorem regionalnego etapu konkursu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna
Dziękujemy Wam Drodzy Pasażerowie! Tylko dzięki Waszej decyzji o skorzystaniu z oferty przejazdów turystycznych pociągami Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl możemy cieszyć się wspólnym sukcesem. Nagroda zobowiązuje do podejmowania kolejnych wysiłków na rzecz rozszerzania oferty i pracy nad stałą poprawą jej jakości. 

09.07.2013: Oferta promocyjna na przejazd pociągami POJEZIERZE i DRWAL do Międzychodu

DSC06186Już za miesiąc w Międzychodzie szykuje się wielkie kolejowe święto! Tego dnia na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie przybędą aż trzy pociągi! Takich atrakcji nie było tu od wielu lat, warto zaplanować kolejowy weekend w Międzychodzie i okolicach! Z Poznania będzie można dotrzeć tam składem POJEZIERZE, z Gorzowa Wielkopolskiego i Krzyża pociągiem DRWAL, natomiast z Wolsztyna pasażerów przywiezie pociąg retro COUNTRY EKSRPESS!
Dla wszystkich miłośników kolejowego szaleństwa przygotowaliśmy nową ofertę promocyjną, umożliwiającą skorzystanie w jednym dniu (10 sierpnia), zarówno z pociągu POJEZIERZE jak i DRWAL. Pasażer, który wykupi bilet na pociąg POJEZIERZE oraz dopłatę na pociąg DRWAL będzie mógł podróżować obydwoma pociągami w dowolnej konfiguracji, tj. przyjedzie do Międzychodu jednym z powyższych składów, planując powrót drugim z pociągów. Zapraszamy do Międzychodu!

08.07.2013: Zapraszamy na wakacyjne wyprawy z parowozami

DSC08308W trakcie letnich wakacji zapraszamy wszystkich miłośników kolejowych wycieczek na niesamowite imprezy kolejowe. Już w ostatnią sobotę lipca na trasie z Wolsztyna i Poznania do Wągrowca i Gniezna będzie można wybrać się prawdziwym pociągiem retro w niezapomnianą podróż sentymentalną. Uruchomiony tego dnia pociąg PIAST będzie zestawiony z historycznego taboru kolejowego z lat 20-tych i 30-tych XX wieku oraz z parowozu Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Ciekawym elementem przejazdu będzie przejazd nieczynnymi na codzień odcinkami pomiędzy Rogoźnem a Wągrowcem oraz Sławą Wlkp. a Gnieznem - w którym zapraszamy na Koronację najprawdziwszego Króla! Ze względu na brak dofinansowania nie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi zaplanowane na dzień 15 sierpnia tj. WOJCIECH, FRANEK oraz WOJTUŚ.
Sierpień będzie natomiast obfitował w imprezy dużej rangi. Pierwsza sobota miesiąca to wyprawa pociągiem ŻEGLARZ na finał regat wielkich żaglowców w Szczecinie oraz dodatkowe przejazdy ze Szczecina do Trzebieży Szcz. pociągiem KAPITAN oraz wokół Szczecina pociągiem GRYFITA. Duża impreza szykuje się także w drugi weekend sierpnia w Międzychodzie i Sierakowie - gdzie zaplanowano jednoczesny przyjazd aż trzech pociągów - składów COUNTRY EKSPRESS z Wolsztyna, POJEZIERZE z Poznania oraz DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego. Oj, będzie się działo!

07.07.2013: Kolejowy weekend z parowozami w Wolsztynie, Poznaniu, Krotoszynie,
Oleśnicy, Wrocławiu i Sobótce za nami!

IMGP3813Pociągi OLDTIMER z Wolsztyna do Zbąszynia, KRASNAL z Poznania przez Krotoszyn, Oleśnicę do Wrocławia oraz SOBÓTKA z Wrocławia do Sobótki Zachodniej już za nami. Pierwszy z pociągów wyruszył na trasę w piątek 5 lipca, był zestawiony z historycznych wagonów pasażerskich i parowozu Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni.
Składy pociągów KRASNAL i SOBÓTKA także były ciągnięte przez zabytkowy parowóz z Wolsztyna, z racji dłuższego czasu przejazdu zastosowano standardowe wagony pasażerskie 1 i 2 klasy.
Pociągi dzięki dużemu zaangażowaniu drużyn trakcyjnych z PKP Cargo i konduktorskich z Przewozów Regionalnych, a także dobrej współpracy z operatorem infrastruktury PKP PLK na swoich trasach meldowały się na kolejnych odcinkach trasy punktualnie i bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Przygotowujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągów OLDTIMER, KRASNAL i SOBÓTKA.

04.07.2013: Zakończenie rezerwacji miejsc na pociągi OLDTIMER, KRASNAL i SOBÓTKA.

DSC07281Informujemy, że zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociąg OLDTIMER zaplanowany na dzień 5 lipca oraz na pociągi KRASNAL i SOBÓTKA uruchamiane w dniu 6 lipca. Pasażerowie, którzy opłacili zamówione bilety otrzymali drogą elektroniczną informację o przydzielonych miejscówkach.
Jednocześnie infomujemy, że drogą elektroniczną zarezerwowano wszystkie miejsca na pociąg SOBÓTKA. W przypadku pociągów OLDTIMER oraz KRASNAL istnieje możliwość zakupu biletów bezpośrednio na pokładach pociągów, u drużyny konduktorskiej.
Informujemy, że pociąg KRASNAL odjedzie w dniu 6 lipca z peronu 4 dworca głównego w Poznaniu o godzinie 7:46.

01.07.2013: Kolejne pociągi turystyczne z parowozenm już w najbliższy weekend!

4Wakacje rozpoczęte, zatem warto zaplanować wycieczkę z parowozem. W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich miłośników parowozów na kilka ciekawych przejazdów pociągami specjalnymi. W piątek 5 lipca warto udać się z wizytą do Wolsztyna, gdzie będzie okazja do zwiedzenia czynnej w ruchu planowym parowozowni oraz skorzystania z przejazdu pociągiem retro OLDTIMER na trasie do Zbąszynia i z powrotem. W sobotę 6 lipca nie tylko mieszkańcy Wielkopolski będą mieli okazję podziwiać czynny parowóz na szlaku kolejowym. Oprócz pociągu KRASNAL, który zabierze pasażerów z Poznania, Środy Wlkp., Jarocina, Koźmina Wlkp., Krotoszyna i Oleśnicy do Wrocławia uruchomimy także pociąg SOBÓTKA na trasie z Wrocławia do Sobótki Zachodniej i z powrotem. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl!

30.06.2013: Łagów i Międzyrzecki Rejon Umocniony zdobyte przez pasażerów JOANNITY!

Wymarzona pogoda towarzyszyła przejazdowi pociągu retro JOANNITA, który w dniu 29 czerwca przebył trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Świebodzin i Toporów do Łagowa i Sieniawy Lubuskiej.  DSC7521Pasażerowie pociągu podziwiali słynny wiadukt kolejowy w Łagowie, zamek JOANNITÓW, a także fragment bunkrów i fortyfikacji w Boryszynie należących do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Miłe przywitanie w Łagowie zgotował sam wójt tej gościnnej, turystycznej miejscowości, pasażerom na harmoniach przygrywał lokalny zespół muzyczny, a przewodnik oprowadził grupę zwiedzających po całym Łagowie. Pociąg na całej trasie przejazdu meldował się punktualnie, dzięki czemu wystarczyło czasu zarówno na zwiedzanie przygotowanego programu zwiedzania, jak i na fotostop pod wiaduktem! Szczegóły już wkrótce w zakładce RELACJE.

26.06.2013: Pociąg JOANNITA do Łagowa i MRU już w najbliższą sobotę!

IMGP5444aJuż w najbliższą sobotę tj. 29 czerwca na trasie z Wolsztyna do Łagowa przez Zbąszyń, Świebodzin i Toporów oraz tą samą trasą z powrotem przejedzie pociag specjalny w stylu retro pod nazwą JOANNITA. Skład będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich ze zbiorów parowozowni w Wolsztynie i będzie ciągnięty przez lokomotywę Ol49, na codzień także stacjonującą w Wolsztynie. Przejazd jest organizowany w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W ramach wycieczki zaplanowane jest zwiedzanie fragmentu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Wszystkie miejsca na przejazd pociągiem JOANNITA są już zarezerwowane. Pasażerowie, którzy je wykupili na przestrzeni najbliższych kilkunastu godzin (w terminie do 26 czerwca godz 23:30) otrzymają przyznane miejscówki.
Pociąg JOANNITA wyruszy z Wolsztyna o godzinie 10:50 i będzie skomunikowany z pociagami Kolei Wielkopolskich z Poznania i Leszna. Powrót do Wolsztyna zaplanowano na godzinę 19:30, także z założeniem skomunikowania z pociągami Kolei Wielkopolskich w kierunku do Leszna i Poznania.

23.06.2013: Pociąg KATAMARAN odbył podróż nad morze i z powrotem

latarniamsjantar mini
Oj, działo się! W czerwcową niedzielę, w pierwszy weekend lata 2013, pociąg KATAMARAN zabrał ponad 530 osób w niezapomnianą podróż do kołobrzeskiego portu. Główną atrakcją przejazdu był rejs prawdziwym bałtyckim katamaranem. Po przyjeździe do Kołobrzegu pasażerowie w dwóch grupach wzięli udział w godzinnych rejsach po morzu. Wiele zaplanowanych i niezaplanowanych przygód spotkało pasażerów pociągu, przykrym przykładem jest kierowca, który parkując nieprawidłowo swój samochód opóźnił wjazd do portu pociągu, przez co skrócił się czas wypoczynku pasażerów nad morzem.
Pociąg na większości stacji meldował się punktualnie, a do Poznania powrócił nawet przed planem, z czego cieszyliśmy się zarówno my jako organizatorzy, jak i pasażerowie pociągu. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągiem KATAMARAN na trasie Poznań - Szczecin - Kołobrzeg - Szczecin - Poznań.

20.06.2013: Pociąg KATAMARAN już w najbliższą niedzielę 23 czerwca!

IMGP7581Ponad 530 osób zaplanowało ciekawą wycieczkę pociągiem KATAMARAN do Kołobrzegu. Główną atrakcją przejazdu zaplanowanego na niedzielę 23 czerwca jest wjazd składu pociągu bezpośrednio do kołobrzeskiego portu - pod samą latarnię morską, skąd w dwóch grupach pasażerowie przejdą na pokład zacumowanego w porcie bałtyckiego katamarana "MS Jantar", którym wypłyną w godzinny rejs po Bałtyku. Rejs został wliczony w cenę biletu za przejazd pociągiem.
Pociąg KATAMARAN odjedzie z toru przy peronie 4 poznańskiego dworca głównego, w niedzielę 23 czerwca o godzinie 5:50. Jednocześnie informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy wykupili bilety otrzymali drogą mailową informacje o przyznanych miejscówkach. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym układem wagonów w pociągu, który w związku z wymogami technicznymi został zmieniony względem pierwotnego planu, a także szczegółowym rozkładem jazdy. 
Informujemy, że wszystkie miejsca na pociąg KATAMARAN zostały już sprzedane.

16.06.2013: Szeroka wakacyjna oferta pociągów retro z wolsztyńskimi parowozami

 DSC7241W wakacje zapraszamy do stolicy parowozów - Wolsztyna! Można tu zwiedzić wciąż działającą w ruchu planowym ostatnią parowozownie w Polsce, a także skorzystać z przejazdu pociągiem retro. W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zaplanowaliśmy wiele ciekawych pociągów turystycznych, które będą ciągnięte przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni i będą zestawione z historycznych wagonów pasażerskich 3 klasy.
Ogólnodostępne pociągi retro z Wolsztyna uruchamiane będą w dniach 29 czerwca, 5 i 27 lipca oraz 10, 11 i 15 sierpnia. Będą to pociągi odpowiednio do Łagowa, Zbąszynia, Wągrowca i Gniezna, Międzychodu i Nowejwsi Mochy, Rakoniewic i Stefanowa oraz Poznania i Gniezna. Szczegóły oferty znajdują się na podstronie, którą można przeczytać po kliknięciu na linku "Wycieczki z parowozem WOLSZTYN RETRO", znajdującym się po prawej stronie naszej strony.

13.06.2013: Rezerwacja na pociąg JOANNITA dobiega końca

IMGP7500aWczorajsza informacja dotycząca ostatnich wolnych pięćdziesięciu biletów na pociąg JOANNITA spowodowała lawinowy wręcz wzrost zamówień na ten sentymentalny przejazd do lubuskiej perły turystycznej - Łagowa. Aktualnie pozostało około 10 wolnych miejsc, po zarezerwowanu których rozpoczniemy zapisy na listę rezerwową. Przejazd pociągiem JOANNITA umożliwi pasażerom odbycie podróży składem retro na trasie z Wolsztyna przez Zbąszyń, Świebodzin, Toporów do Łagowa, a także wizytę w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Cieszymy się z dużego zainteresowania ofertą pociągów realizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się sprzedaż biletów na pociąg KATAMARAN, planowany na dzień 23 czerwca. Aktualnie złożone zamówienia trafiają na listę rezerwową.
Zapraszamy do rezerwacji biletów na kolejne planowane pociągi turystyczne, uruchamiane w pierwszych dniach lipca tj. OLDTIMER, KRASNAL oraz SOBÓTKA.

12.06.2013: Ostatnie 50 biletów na pociąg JOANNITA dostępne dla pasażerów

 DSC7312Wyprawa dla koneserów starej kolei organizowana przez nas w ostatnią sobotę czerwca, czyli pociąg retro JOANNITA z Wolsztyna do Łagowa i Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Ta nowa oferta w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników kolei, którzy chętnie korzystają z przejazdów liniami nieczynnymi, z ciekawą historią, z możliwością uchwycenia w aparatach fotograficznych piękna parowozów i stalowych szlaków. Zapraszamy do rezerwacji miejsc w ostatnim wolnym wagonie tego ciekawego pociągu. Szczegóły i REZERWACJA biletów dostępne są z powyższego głównego menu.

09.06.2013: Pociągi ZIEMIANIN i BISKUPIANIN odwiedziły 8 czerwca południową Wielkopolskę

 DSC7223W sumie ponad 500 pasażerów skorzystało z przejazdu pociągami retro ZIEMIANIN oraz BISKUPIANIN, które w sobotę 8 czerwca odwiedziły południową Wielkopolskę. Pociąg ZIEMIANIN przejechał trasę z Poznania przez Środę Wlkp, Koźmin Wlkp, Krotoszyn, Krobię z powrotem do Poznania. BISKUPIANIN odbył natomiast trasę w tę i z powrotem pomiędzy Krotoszynem a Krobią. Oba pociągi były zestawione z zabytkowych przedwojennych wagonów pasażerskich 3 klasy ciągniętych przez nieco młodszy, lecz także zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni.  Zapraszamy do przeczytania RELACJI z wielkiego kolejowego święta jakim była wizyta w Środzie Wlkp, Koźminie Wlkp, Krotoszynie i Krobi. Oj działo się...!

06.06.2013: Ważne informacje dla pasażerów pociągów ZIEMIANIN i BISKUPIANIN

 DSC7235Już w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca na trasę z Poznania przez Środę Wielkopolską, Jarocin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn i Krobię z powrotem do Poznania wyruszy pociąg retro ZIEMIANIN. Pociąg wyruszy z poznańskiego dworca głównego o godzinie 8:04 z toru przy peronie 4a. Szczegóły dotyczące pociągu są dostępne na podstronie ZIEMIANIN.
Także w sobotę 8 czerwca na trasie Krotoszyn - Krobia - Krotoszyn będzie można podróżować pociągiem retro BISKUPIANIN. Bilety na ten pociąg są już zarezerwowane w 100%, na dziś istnieje już tylko możliwość przejazdu w jedną stronę tj. z Krotoszyna do Krobi z planowanym wyjazdem o godzinie 18:10. Bilety będą dostępne w namiocie reklamowym TurKol.pl na dworcu w Krotoszynie w trakcie trwającej tam w dniu 8 czerwca imprezie KrotoFEST.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerowane bilety na pociągi ZIEMIANIN i BISKUPIANIN otrzymają dziś w godzinach wieczornych informację o przyznanych miejscówkach.

03.06.2013: Kolejna wycieczka z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni - ZIEMIANIN 2013!

 DSC6874Jeszcze nie opadły emocje po sobotnim wyjeździe ponad 530-osobowej grupy do kołobrzeskiego portu kultowym pociągiem PIRAT, a już pełną parą trwają przygotowania do kolejnego wyjazdu z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, zaplanowanego na 8 czerwca. Tym razem na trasę wokół Wielkopolski wyruszy pociąg retro ZIEMIANIN. Pociąg wyruszy z Poznania i odwiedzi między innymi Środę Wlkp., Jarocin, Koźmin Wlkp., Krotoszyn oraz Krobię. Skład będzie ciągnięty przez parowóz Ol49, a pasażerowie będą mieli okazję podróżować w osiemdziesięcioletnich, historycznych wagonach 3 klasy! Na odcinku pomiędzy Krotoszynem a Krobią uruchomiony zostanie dodatkowo pociąg BISKUPIANIAN - na którego ostatnie bilety dostępne są w Krotoszynie i Krobi - sprzedaż internetowa została zakończona z powodu wyczeprania przyznanej puli wolnych miejsc! Dostępne są natomiast bilety na przejazd pociągiem ZIEMIANIN, zarówno na całej trasie, jak i na odcinkach (tylko w jedną stronę). 
SZCZEGÓŁY są dostępne na stronie poświęconej obu pociągom.

02.06.2013: Kolejna edycja pociągu PIRAT już za nami!

IMGP7194Wesoła atmosfera panowała na pokładzie tradycyjnego już pociągu turystycznego PIRAT, który z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca pokonał trasę z Poznania przez Piłę do Kołobrzegu i z powrotem. Skład był ciągnięty przez zabytkową lokomotywę Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni. Na pokładzie pociągu zorganizowane zostały gry i zabawy dla naszych milusińskich, prowadzone oczywiście przez najprawdziwszego PIRATa. Rodzice i opiekunowie mieli możliwość skorzystania z mini-baru oraz stoiska pocztowego z okolicznościową pieczęcią Pierwszego Dnia Obiegu poświęconą przejazdowi pociągu PIRAT. Fantastyczna atmosfera stworzona przez naszych wspaniałych pasażerów, wzorowa praca obsługi konduktorskiej z Przewozów Regionalnych oraz maszynistów z PKP Cargo przyczyniły się do tego, że pociag PIRAT można uznać za jeden z najlepszych w blisko trzyletniej historii Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl! Zapraszamy do przeczytania RELACJI z tej ciekawej imprezy!

29.05.2013: Pociągiem PIRAT do kołobrzeskiego portu już w najbliższą sobotę!

IMGP7098Ponad 530 osób zaplanowało w najbliższą sobotę 1 czerwca udział w klasycznej już imprezie z zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni - przejeździe pociągiem PIRAT na trasie z Poznania do kołobrzeskiego portu i z powrotem. Pociąg PIRAT wyruszy z poznańskiego dworca głównego w sobotę 1 czerwca o godzinie 6:05. Odjazd pociagu zaplanowano z toru przy peronie 6.
Bilety na przejazd zostały już sprzedane, zainteresowanych podróżą do Kołobrzegu zapraszamy na przejazd pociagiem KATAMARAN w dniu 23 czerwca. Informujemy jednocześnie, że wszyscy pasażerowie pociągu PIRAT otrzymali drogą elektroniczną informację o przyznanych miejscówkach.

26.05.2013: Atrakcyjne wakacje z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl

DSC05804Miło nam poinformować, że rozpoczynamy rezerwację biletów na szeroką ofertę pociągów wakacyjnych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl!
Zgodnie z harmonogramem już w czerwcu planujemy mocne akcenty - wyjazdy pociągów turystycznych PIRAT i KATAMARAN do kołobrzeskiego portu. Oferta czerwcowa to także ciekawe przejazdy - wokół Wielkopolski pociągiem ZIEMIANIN oraz składem JOANNITA do lubuskiej perły turystycznej - Łagowa i Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. W lipcu i sierpniu na pasażerów czekają kolejne atrakcje - w tym klasyka gatunku, jaką z pewnością stały się pociągi PIAST na koronację króla do Gniezna oraz KILOF w Sudety. Ciekawym uzupełnieniem letniej oferty będą przejazdy do Wrocławia pociągiem KRASNAL i połączona z nim wycieczka do stóp masywu Ślęży pociągiem SOBÓTKA, wyprawa na finał wielkich żaglowców do Szczecina pociągiem ŻEGLARZ oraz sierpniowy hit sezonu, jakim niewątpliwie będzie spotkanie w jednym dniu aż trzech pociągów turystycznych na gościnnej ziemi sierakowsko-międzychodzkiej. Będą to pociągi POJEZIERZE, DRWAL i COUNTRY EKSPRESS! ZAPRASZAMY na poszczególne podstrony poświęcone wymienionym powyżej pociągom.

22.05.2013: Kolejna propozycja dla koneserów - przejazd pociągiem SOBÓTKA do podnóża Ślęży!

Sleza PKP-fot T Rzeczycki miniWszystkich miłośników wycieczek kolejowych zapraszamy na przejazd linią kolejową z wyłączonym ruchem pasażerskim tj.\ z Wrocławia przez Kobierzyce do Sobótki Zachodniej i z powrotem. Pociąg SOBÓTKA zostanie uruchomiony w sobotę 6 lipca. Skład będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. REZERWACJA biletów jest już możliwa na podstronie pośwęconej tej ciekawej imprezie.
Główną atrakcją przejazdu będą niezapomniane widoki - cel podróży jest położony u podnóża masywu Ślęży, góry do złudzenia przypominającej wulkaniczny stożek.
Jednocześnie spieszymy potwierdzić ważną informację - ŚLĘŻA nie jest wygasłym wulkanem, a tylko go przypomina.

21.05.2013: Zapraszamy do przejazdu pociągiem i.. tramwajem na poszukiwanie KRASNALI!

MPKWroc miniWakacje już niedługo - zatem warto rozpocząć planowanie letnich wyjazdów i wycieczek. Ponieważ nie każdy ma możliwość dłuższego wyjazdu w trakcie wakacji, warto rozważyć możliwość krótkiej jednodniowej wyprawy pociągiem turystycznym. Jedną z takich imprez jest organizowany w pierwszą sobotę lipca pociąg KRASNAL, który przejedzie trasą z Poznania do Wrocławia przez Krotoszyn oraz przez Leszno w kierunku powrotnym. Skład będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. We Wrocławiu czeka na pasażerów przejazd specjalnym tramwajem po mieście oraz główny cel wyprawy - poszkiwanie... krasnoludków! Nie wierzycie, że one istnieją - przekonacie się o tym sami na pokładzie pociągu KRASNAL już 6 lipca!

18.05.2013: Pociągi WOJCIECH, SOKÓŁ, KOSYNIER i WOJTUŚ uświetniły DNI PARY w Gnieźnie

DSCF9239W sumie blisko 1000 pasażerów skorzystało 18 maja z przejazdów pociągami RETRO zorganizowanymi w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z okazji DNI PARY w Gnieźnie. Pociąg WOJCIECH przywiózł pasażerów do Gniezna z Wolsztyna i Poznania, natomiast pociągi SOKÓŁ, KOSYNIER i WOJTUŚ przewiozły mieszkańców Gniezna i przybyłych na DNI PARY gości odpowiednio do Wrześni i z powrotem, do Trzemeszna i z powrotem oraz do Gniezna Winiary i z powrotem. Wszystkie pociągi były zestawione z zabytkowego taboru z wolsztyńskiej parowozowni tj. z lokomotywy Ol49 oraz dwuosiowych wagonów pasażerskich.
Szykujemy dla Państwa relację z tej bardzo udanej imprezy.

17.05.2013: Pociągiem Wojciech w sobotę 18 maja na DNI PARY w Gnieźnie

DSC04370Już w sobotę zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kolejowych atrakcji do gnieźnieńskiej parowozowni, w której od 15 maja trwają DNI PARY. W ramach imprezy w sobotę 18 maja uruchomione zostaną aż 4 pociągi retro - ciągnięte przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, zestawione z historycznych wagonów pasażerskich 3 klasy.
Jeden z pociągów - WOJCIECH w relacji z Wolsztyna i Poznania przywiezie pasażerów do Gniezna, gdzie będą oni mogli wybrać się do Wrześni pociągiem SOKÓŁ, do Trzemeszna pociągiem KOSYNIER oraz do Gniezna Winiary pociągiem WOJTUŚ.
Pociąg WOJCIECH rozpocznie swą podróż w Wolsztynie o godzinie 8:22, z Poznania natomiast odjedzie o godzinie 11:04 z toru przy peronie 6. Przyjazd do Gniezna planowany jest na godzinę 12:32.
Naszemu miłemu pasażerowi - Panu Michałowi z Poznania - który, niestety nie może tym razem z nami pojechać, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i przypominamy - wyjazd pociagiem KATAMARAN już za miesiąc!

14.05.2013: Zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociągi uruchamiane w trakcie DNI PARY.

DSCF9246Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami informujemy,
że zakończyliśmy rezerwację biletów na pociągi uruchamiane w dniu 18 maja w trakcie odbywających się w Gnieźnie DNI PARY. Ewentualnych zakupów biletów z puli zwróconej do sprzedaży z rezerwowanych, a nie opłaconych zamówień będzie można dokonać w naszym namiocie reklamowym w Parowozowni w Gnieźnie w dniach od 15 do 18 maja. Do sprzedaży bezpośredniej pozostało około 90 biletów na pociąg SOKÓŁ oraz po około 110 biletów na pociągi WOJTUŚ i KOSYNIER. Przypominamy, że rezerwacje biletów, których terminy płatności minęły, zostały anulowane.
Jednocześnie informujemy, że pasażerowie, którzy zamówili bilety na pociągi SOKÓŁ, KOSYNIER i WOJTUŚ do dnia 14 maja włącznie, w większości otrzymali już faktury i są w trakcie ich opłacania (pozostali pasażerowie otrzymają faktury w ciągu najbliższych 24 godzin).

11.05.2013: DNI PARY w Gnieźnie już za kilka dni. Szczegóły rezerwacji biletów na pociągi specjalne.

DSC04700Informujemy, że jeszcze tylko przez trzy dni, tj. w niedzielę, poniedziałek i wtorek (12, 13 i 14 maja) istnieje możliwość internetowej rezerwacji biletów na pociągi organizowane z okazji DNI PARY w Gnieźnie w dniu 18 maja. Według stanu na sobotę 11 maja pozostało około 60 wolnych miejsc na pociąg WOJCIECH, po około 100 biletów na pociągi KOSYNIER i WOJTUŚ oraz około 75 miejsc na pociąg SOKÓŁ. Zakończenie rezerwacji internetowej jest związane z techniczną możliwością zapłaty za faktury, które są wystawiane na podstawie Państwa zamówień - środki finansowe muszą dotrzeć na nasze konto przed uruchomieniem pociągu w czasie pozwalającym na potwierdzenie przelewów i wystawienie miejscówek.
O wolnych miejscach w poszczególnych pociągach (pozostałych do sprzedaży po zakończeniu rezerwacji) poinformujemy we wtorek 14 maja w godzinach popołudniowych na naszej stronie internetowej - bilety na pociągi retro uruchamiane w trakcie DNI PARY będzie można kupić w naszym namiocie reklamowym TurKol.pl przy parowozowni w Gnieźnie w dniach 15-18 maja. Bilety na pociąg WOJCIECH w przypadku wolnych miejsc będą w sprzedaży bezpośrednio na pokładzie.
Informujemy jednocześnie, że na środę 15 maja planujemy przesyłanie pasażerom informacji o przyznanych miejscówkach na pociągi WOJCIECH, SOKÓŁ, KOSYNIER i WOJTUŚ. Zgodnie z procedurą rezerwacji i zakupu biletów informacje te otrzymają osoby, które opłaciły zarezerwowane bilety

10.05.2013: SOBÓTKA 2013 - Nowa oferta (nie tylko) dla mieszkańców Dolnego Śląska!

IMGP3913Mając na względzie potrzebę rozszerzania oferty pociągów turystycznych, a także duże zainteresowanie przejazdami w Wielkopolsce ze strony pasażerów przyjeżdżających z południa kraju na imprezy organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zgodnie z zaplanowaną ofertą 2013 uruchamiamy pociąg SOBÓTKA na trasie z Wrocławia do podnóża masywu ŚLĘŻY - czyli do Sobótki Zachodniej. Pociąg złożony z zabytkowego parowozu Ol49 i standardowych wagonów pasażerskich zabierze pasażerów w sentymentalną podróż nieczynną w ruchu pasażerskim linią kolejową na półudnie od stolicy Dolnego Śląska. Szczegóły oferty i REZERWACJA biletów są dostępne na podstronie KALENDARIUM.

09.05.2013: Zaplanuj letnią wycieczkę do Wrocławia w poszukiwaniu krasnali!

kras2Rozpoczynamy rezerwację biletów na przejazd pociągiem KRASNAL! Pociąg ten w pierwszy weekend lipca wyruszy na szlak pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem przez Krotoszyn oraz przez Leszno w trasie powrotnej. Wizyta we Wrocławiu będzie okazją dla pasażerów pociągu do odbycia ciekawej przejażdżki specjalnym tramwajem wynajętym tylko dla pasażerów pociągu KRASNAL. Głównym celem wyprawy do stolicy Dolnego Śląska jest odnalezienie tajemniczych krasnali, które podobno opanowały Wrocław! Zapraszamy do wspólnej wyprawy i do przekonania się o tym czy KRASNALE rzeczywiście istnieją...
REZERWACJA biletów dostępna jest po kliknięciu na odpowiednim kwadracie po prawej stronie naszej witryny internetowej.

07.05.2013: Do Kołobrzegu z początkiem lata - pociągiem KATAMARAN!

24062012706Duże zainteresowanie przejazdem tradycyjnym czerwcowym pociągiem PIRAT z Poznania przez Piłę do Kołobrzegu spowodowało, że już w kwietniu pula dostępnych miejsc została wyczerpana. Niestety z powodów technicznych nie ma możliwości dostawienia do pociagu PIRAT dodatkowych wagonów.
W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z drugiego organizowanego przez nas turystycznego pociągu specjalnego do Kołobrzegu (połączonego z wliczonym w cenę rejsem po Bałtyku) tj. pociągu KATAMARAN. Skład ciągnięty przez tradycyjną lokomotywę spalinową wyruszy na trasę z Poznania do Kołobrzegu przez Szczecin w dniu 23 czerwca 2013. Rezerwacja biletów jest dostępna na podstronie poswięconej temu projektowi - zapraszamy serdecznie do letniej podróży na pełne morze! 

04.05.2013: Udana majówka z pociągami retro na wielkopolskich szlakach

Mebelek mariuszZanim opadły emocje po jubileuszowej XX Paradzie Parowozów w Wolsztynie na kolejowe szlaki w Wielkopolsce wyjechało w sumie 7 kolejnych pociągów retro. Składy były ciągnięte przez zabytkową lokomotywę parową serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, pasażerowie podróżowali w historycznych wagonach pasażerskich z pierwszej połowy XX wieku. Pociągi MAJA, FRANEK, MEBELEK, BASZTA, PYRA, FRANEK i STEFAN dostarczyły pasażerom niezapomnianych przygód i wrażeń. Cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania przejazdami organizowanymi w ramach Markowego Porduktu Turystycznego TurKol.pl. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami z poszczególnych imprez udostępnianymi stopniowo w zakładce RELACJE. Wszystkim pasażerom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i już dziś zapraszamy do zaplanowania kolejnych przejazdów w stylu retro - następne atrakcje już w połowie maja w Gnieźnie - zapraszamy na DNI PARY i przejazdy w dniu 18 maja pociągami retro WOJCIECH, SOKÓŁ, KOSYNIER i WOJTUŚ. Serdecznie zapraszamy!.

01.05.2013: Trwa wielkopolska majówka z pociągami retro (1-4 maja).

mebelek miniWszystkich miłośników starej kolei zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdów pociągami retro organizowanymi w ramach wielkopolskiej majówki retro. Pociągi MAJA, FRANEK, MEBELEK, BASZTA, PYRA, FRANEK i STEFAN czekają na pasażerów z Poznania, Leszna, Wolsztyna oraz miejscowości położonych na trasach przebiegających pomiędzy nimi. Wszystkich chętnych zapraszamy bezpośrednio do pociągów - bilety są dostępne bezpośrednio u kierowników pociągów. Szczegóły dotyczące pociągów są dostępne na podstronach poświęconych majówce retro w Wolsztynie, Lesznie i Poznaniu (kwadraty po prawej stronie).

30.04.2013: Pociągiem retro po Wielkopolsce: MAJA, BASZTA, PYRA, FRANEK i MEBELEK

DSC07313Majówka z pociagami retro w Wielkopolsce zapowiada się imponująco. Mieszkańcy całej Wielkopolski, a także mile widziani goście z całego kraju i zagranicy będą mieli okazję skorzystać z niecodziennych przejazdów pociągami retro uruchamianymi na niedługich trasach kolejowych w okolicy Wolsztyna, Leszna oraz Poznania. Zakończyliśmy już internetową rezerwację biletów na majówkowe pociągi, niemniej zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z przyjadu na wybranej trasie - bilety będą dostępne u konduktorów na pokładach pociągów - do wyczerpania miejsc. Wszystkie bilety posiadają bezpłatne miejscówki. Osoby, które opłaciły bilety sukcesywnie otrzymują informacje o przyznanych miejscach w poszczególnych pociągach. Informacje dla pasażerów pierwszomajowych pociągów MAJA, FRANEK i MEBELEK zostaną przesłane drogą elektroniczną na wskazane adresy mailowe we wtorek 30 kwietnia do godziny 21:00, pociągów BASZTA, PYRA, STEFAN i FRANEK (kurs 4 maja) prześlemy natomiast w dniu 1 maja do g.21:00.

UWAGA: Pociągi FRANEK i MEBELEK w dniu 1 maja odjadą z toru przy peronie 5 poznańskiego dworca głównego,
w dniu 4 maja z toru przy peronie 4a.

29.04.2013: Informacje organizacyjne dotyczące majówki z pociągami retro (1-4 maja).

IMG 3994Zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdów pociągami retro z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni i składem historycznych wagonów pasażerskch z pierwszej połowy XX wieku.
Informujemy, że internetowe rezerwacje na pociągi uruchamiane w dniach 1,2 i 4 maja są przyjmowane do poniedziałku 29 kwietnia godz. 14:00. Wszyscy chętni, którzy złożą do tego czasu zamówienie będą mieli gwarancję rezerwacji biletów z miejscówkami i otrzymają w tym samym dniu faktury na zamówione bilety. Pozostałych pasażerów zapraszamy bezpośrednio do pociągów, na pokładzie których będzie prowadzona sprzedaż biletów u drużyny konduktorskiej.

28.04.2013: XX Parada Parowozów w Wolsztynie przeszła do historii

wolsztyn270413W pochmurnej aurze, bez upalnej pogody w polskiej stolicy parowozów - Wolsztynie - w dniu 27 kwietnia odbyła się jubileuszowa XX Parada Parowozów. Kilkanaście parowozów z Polski i sąsiednich krajów zaprezentowało się licznie przybyłej do Wolsztyna publiczności. W ramach tego corocznego święta kolei w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomione zostały cztery pociągi retro - STEFAN, NIKODEM, RYSZARD i GRZEGORZ. Przejazdy w stylu retro cieszyły się bardzo dużym powodzeniem podróżnych. Tym bardziej miło nam zaprosić Państwa na kolejne przejazdy pociągów retro zaplanowane na niedzielę 28 kwietnia - ROMA, STEFANIA oraz GRAŻYNA. Bilety na te przejazdy są dostępne tylko w sprzedaży bezpośredniej w naszym namiocie reklamowym ustawionym przy budynku dworca kolejowego w Wolsztynie. Zapraszamy w godzinach od 8:00 do 16:30!

26.04.2013: Już jutro! - Paradę Parowozów czas rozpocząć!

5Informujemy Państwa, że wszyscy pasażerowie, którzy zamówili i opłacili bilety na pociągi retro organizowane w trakcie Parady Parowozów otrzymali już informacje o przyznanych miejscówkach. Wszystkie faktury z przekroczonym terminem płatności, które nie zostały opłacone do dnia dzisiejszego (środki finansowe nie zostały zaksięgowane na naszym koncie) zostaną anulowane, a bilety wrócą do puli dostępnej do sprzedaży. Sprzedaż biletów będzie prowadzona tylko w namiocie reklamowym TurKol.pl ustawionym 27 i 28 kwietnia przy dworcu kolejowym w Wolsztynie (informacja poniżej). Do sprzedaży w ten sposób trafi po około 20 miejsc na pociągi NIKODEM i RYSZARD, po około 30 miejsc na pociąg STEFAN i ROMA. Dostępne będą także w większych ilościach bilety na pociagi GRZEGORZ (około 100 sztuk), STEFANIA (około 100 sztuk) oraz GRAŻYNA (około 150 sztuk). Zapraszamy do namiotu TurKol.pl w trakcie Parady Parowozów w Wolsztynie.
Jednocześnie informujemy, że bilety na pociąg CEGIELSKI zostały sprzedane w 100% i nie dysponujemy już wolnymi miejscami. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o wydłużeniu składu pociągu HIPOLIT - osoby chętne do przejazdu do Wolsztyna zapraszamy bezpośrednio do pociągu HIPOLIT w celu zakupu biletu u kierownika pociągu. Wyjazd z Poznania w dniu 27 kwietnia o godzinie 11:26, powrót na godzinę 0:45. Niestety ze względów technicznych nie istnieje już możliwość zwiększenia zestawienia pociągu CEGIELSKI.

24.04.2013: Miejscówki wędrują do naszych pasażerów! Koniec rezerwacji biletów na 27 i 28 kwietnia.

9Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy wysyłkę informacji dotyczących miejscówek do pasażerów pociągów zaplanowanych na 27 kwietnia. W pierwszym rzędzie korespondencja trafia do pasażerów pociągu CEGIELSKI, później kolejno NIKODEM, RYSZARD i HIPOLIT. W kolejnych dniach analogiczny proces będzie dotyczył pociągów STEFAN, GRZEGORZ, ROMA, STEFANIA i GRAŻYNA.
Z racji konieczności wysłania poczty elektronicznej do blisko tysiąca osób proces ten potrwa do późnych godzin wieczornych. Pasażerów prosimy o cierpliwość.
Jednocześnie zgodnie z wcześniejszymi informacjami informujemy, że zakończyliśmy rezerwację biletów na pociągi uruchamiane w dniach 27 i 28 kwietnia. Ewentualnych zakupów biletów z puli zwróconej do sprzedaży z rezerwowanych, a nie opłaconych zamówień będzie można dokonać w naszym namiocie reklamowym na dworcu kolejowym w Wolsztynie w dniach 27 i 28 kwietnia.  Szczegóły dotyczące tej sprzedaży znajdują się w poniższych trzech informacjach.
Podobnie w pociągu HIPOLIT z puli niewykorzystanych miejsc będzie można skorzystać wykupując bilet na pokładzie pociągu, w tym przypadku dostępnych będzie około 50 miejsc.

24.04.2013: Pula biletów na wybrane pociągi turystyczne wyczerpana!

3Informujemy Państwa, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem przejazdami wybranymi specjalnymi pociągami turystycznymi pula biletów niektórych z nich została wyczerpana. Według danych na dzień 24 kwietnia (środa) o godz 9:30 niedostępne są bilety na pociągi CEGIELSKI, STEFAN, NIKODEM i RYSZARD uruchamiane w sobotę 27 kwietnia z okazji Parady Parowozów w Wolsztynie. Zarezerwowane są także w 100% bilety na tradycyjny pociąg PIRAT uruchamiany 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem.
Dostępne są natomiast bilety na pociągi HIPOLIT i GRZEGORZ w dniu 27 kwietnia oraz STEFANIA, ROMA i  GRAŻYNA w dniu 28 kwietnia. 
Otrzymujemy dużo pytań pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366 dotyczących odbioru biletów i innych procedur - prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi szczegółów pociągów w trakcie Parady Parowozów.
23.04.2013: Kolejne szczegóły dotyczące zakupu biletów na pociągi w trakcie Parady Parowozów

DSC04196Informujemy, że według stanu na dzień 23 kwietnia (wtorek) godz 20:00 wszystkie zamówienia dotyczące pociągów uruchamianych w kwietniu i maju zostały przez nas przyjęte i zrealizowane - pasażerowie otrzymali drogą elektroniczną faktury, po opłaceniu których otrzymają potwierdzenia i informacje o miejscówkach. Szczegółowy plan wysyłki informacji o miejscówkach został podany w informacji z 21 kwietnia (poniżej). Kolejne osoby, które zarezerwują bilety na pociągi kwietniowe i majowe otrzymają faktury w dniu 25 kwietnia (czwartek) do godziny 11:00, z jednocześną prośbą o ich opłacenie w tym samym dniu, co umożliwi przekazanie informacji o przyznanych miejscówkach.
Zamówienia dotyczące pociągów czerwcowych będą realizowane w pierwszych dniach maja.

Wszystkich pasażerów planujących wyprawę do Wolsztyna na Paradę Parowozów pociągami CEGIELSKI i HIPOLIT lub planujących podróż w stylu retro jednym z siedmiu pociągów uruchamianych w Wolsztynie w dniach 27 i 28 kwietnia prosimy o zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi procedury odbioru biletów przesyłanej do nich przez nas drogą elektroniczną, a także w poniższych informacjach.

21.04.2013: Ważne szczegóły dla pasażerów pociągów w trakcie Parady Parowozów!

DSC04620Informujemy, że jeszcze tylko przez trzy dni, tj. w poniedziałek, wtorek i środę (22-24 kwietnia) istnieje możliwość internetowej rezerwacji biletów na pociągi organizowane z okazji Parady Parowozów w Wolsztynie w dniach 27 i 28 kwietnia.
Według stanu na niedzielę 20 kwietnia zarezerwowane w 100% zostały bilety na pociągi NIKODEM i RYSZARD uruchamiane 27 kwietnia. Pozostało natomiast około 50 wolnych miejsc na pociąg CEGIELSKI, po około 150 biletów na pociągi STEFAN, GRZEGORZ i ROMA oraz po około 200 na składy HIPOLIT, STEFANIA i GRAŻYNA.
Zakończenie rezerwacji internetowej jest związane z techniczną możliwością zapłaty za faktury, które są wystawiane na podstawie Państwa zamówień - środki finansowe muszą dotrzeć na nasze konto przed uruchomieniem pociągu w czasie pozwalającym na potwierdzenie przelewów i wystawienie miejscówek.

O wolnych miejscach w poszczególnych pociągach (pozostałych do sprzedaży po zakończeniu rezerwacji) poinformujemy w piątek 26 kwietnia w godzinach popołudniowych na naszej stronie internetowej - bilety na pociągi retro uruchamiane w trakcie Parady Parowozów będzie można kupić w naszym namiocie reklamowym TurKol.pl przy dworcu w Wolsztynie w dniach 27 i 28 kwietnia. Bilety na pociągi CEGIELSKI i HIPOLIT w przypadku wolnych miejsc będą w sprzedaży na pokładzie tych pociągów.

Namiot będzie ustawiony bezpośrednio przy budynku dworca kolejowego - inaczej jak w roku poprzednim (ustawienie koło sceny komplikowało odbiór biletów z powodu dużej odległości od peronów i dość głośnej muzyki).
W sobotę 27 kwietnia namiot będzie czynny w godzinach od 8:00 do 18:00, w niedzielę od 8:00 do 16:00.

Informujemy jednocześnie, że od środy 24 kwietnia rozpoczniemy przesyłanie pasażerom informacji o przyznanych miejscówkach. Zgodnie z procedurą rezerwacji i zakupu biletów informacje te otrzymają osoby, które opłaciły zarezerwowane bilety. W środę 24 kwietnia prześlemy informacje dotyczące pociągów NIKODEM i RYSZARD oraz CEGIELSKI i HIPOLIT, w czwartek 25 kwietnia roześlemy informacje o miejscówkach w pociągach STEFAN i GRZEGORZ, a w piątek 26 kwietnia dane te otrzymają pasażerowie, którzy opłacili faktury za bilety na pociągi STEFANIA, ROMA i GRAŻYNA.

19.04.2013: Duże zainteresowanie ofertą pociągów retro w trakcie Parady Parowozów

DSC04110Trwają rezerwacje biletów na pociągi retro ciągnięte zabytkowymi parowozami i z przedwojennymi wagonami pasażerskimi organizowane w trakcie XX Parady Parowozów w Wolsztynie w dniach 27 - 28 kwietnia. Pociągi cieszą sie bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych. Rozszerzona względem zeszłego roku oferta to siedem pociągów w trakcie samej Parady Parowozów w weekend 27/28 kwietnia oraz dodatkowe cztery pociągi w dniach 1,2 i 4 maja.
Według stanu na dzień 19 kwietnia rezerwacja biletów na pociągi NIKODEM oraz RYSZARD osiągnęła 100% - bilety na te pociagi są już niedostępne. Zapraszamy do rezerwacji biletów na pozostałe składy retro - STEFAN i GRZEGORZ w sobotę 27 kwietnia, STEFANIA, ROMA i GRAŻYNA w niedzielę 28 kwietnia, MAJA 1 maja, BASZTA 2 maja oraz PYRA i  STEFAN 4 maja. 

17.04.2013: Pociąg NIKODEM w Wolsztynie zarezerwowany w 100%!

3Według danych o rezerwacji zebranych na 17 kwietnia zarezerwowane zostały wszystkie dostępne miejsca na pociąg retro NIKODEM, który w dniu 27 kwietnia w trakcie trwającej w Wolsztynie Parady Parowozów przemierzy szlak z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy i z powrotem. Dostępne są jeszcze wolne miejsca na pozostałe pociągi organizowane w ramach urozmaicenia wiosennego święta parowozów w Wolsztynie. REZERWACJA biletów na te pociągi jest możliwa za pomocą zakładki po prawej stronie "Wolsztyn Retro'13". Pociągi te to STEFAN, RYSZARD i GRZEGORZ wsobotę 27 kwietnia oraz ROMA, STEFANIA i GRAŻYNA  w niedzielę 28 kwietnia. Zapraszamy!

13.04.2013: PIERNIK i KO-PIERNIK odwiedziły Gniezno,
Trzemeszno i Toruń oraz Chełmżę, Unisław oraz Bydgoszcz
IMGP5980

Przepiękna wiosenna pogoda towarzyszyła w dniu 13 kwietnia przejazdom pociągów PIERNIK na trasie Poznań - Gniezno - Trzemeszno - Toruń i z powrotem oraz KO-PIERNIK na trasie Toruń - Chełmża - Unisław - Bydgoszcz - Solec Kujawski - Toruń.
Pierwszym z pociągów podróżowało około 500 osób, drugim blisko 400 pasażerów! Pociągi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem także na stacjach mijanych na trasie oraz wzdłuż przemierzanych szlaków kolejowych. Był czas na występy orkiestr dętych na gościnnych stacjach, zwiedzanie z przewodnikiem oraz koncerty na peronie. Wspaniałe powitanie jak zawsze urządzili nam mieszkańcy i władze Trzemeszna.
Szykujemy dla Państwa relacje z przejazdu pociagami PIERNIK i KO-PIERNIK.
12.04.2013: Pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK z parowozem Ol49-69!

2Według informacji uzyskanych w PKP Cargo planuje się, że pociagi PIERNIK i KO-PIERNIK będą ciągnięte przez wolsztyński parowóz Ol49-69.
Pogoda poprawiająca się z dnia na dzień sugeruje, ze wiosenna wyprawa pociągiem z zabytkowym parowozem będzie ciekawą atrakcją dla wszystkich pasażerów i miłośników kolei fotografujących skład na kolejnych stacjach i w wielu innych miejscach trasy przejazdu.

12.04.2013: PIERNIK i KO-PIERNIK już jutro gotowe do odjazdu!IMGP5966

Z pierwszymi prawdziwymi wiosennymi promykami słońca rozpoczynamy sezon pociągów turystycznych prowadzonych przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni. Pierwsze pociagi PIERNIK i KO-PIERNIK poprowadzi jeden z parowozów Ol49 z wolsztyńskiej szopy. Będzie to parowóz Ol49-59 lub Ol49-69. Pierwszy z nich jest po przeprowadzonej naprawie okresowej, aktualnie prowadzi próbne przejazdy ciągnąc planowe pociągi na trasie pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem - jeśli wypadną pomyślnie jest duże prawdopodobieństwo, ze właśnie on zagości w Toruniu i Bydgoszczy w najbliższą sobotę tj. 13 kwietnia.
Bilety na pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK zostały już przygotowane dla pasażerów - wszyscy którzy opłacili bilety otrzymali drogą elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach. Zatem czas przygotować ciepłe ubrania na pierwszą wiosenną wyprawę specjalnym pociągiem i w drogę na dworzec! Celowo zwracamy uwagę na potrzebę zabrania ze sobą cieplejszego ubrania z powodu braku ogrzewania parowego w wagonach obu pociągów (zastosowane w składach wagony nowszego typu posiadają tylko system ogrzewania elektrycznego, który nie jest obsługiwany przez zabytkowy parowóz). Skład zostanie w Poznaniu ogrzany przez lokomotywą elektryczną, co pozwoli utrzymać w pierwszej części dnia odpowiednią temperaturę wewnątrz wagonów. Bazujac na zeszłorocznych doświadczeniach można przypuszczać, że gorąca atmosfera na kolejnych stacjach rozgrzeje pasażerów nie pozwalając im odczuć ewentualnych chłodniejszych temeperatur.
Informujemy, że w Poznaniu pociąg PIERNIK będzie oczekiwał na pasażerów na torze przy peronie 2 stacji Poznań Główny (wyjazd o 8:20). Pociąg KO-PIERNIK odjedzie z jedynego peronu dworca Toruń Miasto o godzinie 12:40.

09.04.2013: Majówka z pociągami retro z parowozem także w Lesznie!

DSC07313Nowa oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku to także ciekawa propozycja spędzenia majowego weekendu dla mieszkańców Leszna i okolic. Oprócz atrakcji związanych z Paradą Parowozów w Wolsztynie organizowaną w dniach 27-28 kwietnia mieszkańcy południowej Wielkopolski będą mieli okazję do skorzystania z przejazdu pociągami retro przygotowanymi specjalnie dla nich. Już 1 i 2 maja Leszczynianie i goście odwiedzający to miasto będą mieli możliwość przejazdu pociągami retro z parowozem i przedowojennymi wagonami pasażerskimi.
Pociągi MAJA do Wschowy oraz Poznania, a także BASZTA do Gostynia powinny zainteresować rodziny z dziećmi, a także miłośników zabytkowej kolei. REZERWACJA biletów na pociągi w majowy weekend w Lesznie jest dostępna na specjalnie dedykowanej majówkowej podstronie "Retro Leszno'13" - dostępnej bezpośrednio z kwadratowych odnośników umieszczonych po prawej stronie naszej witryny.

08.04.2013: 4 wolne miejsca w pociągu PIERNIK!IMGP5892

Po przeprowadzeniu szczegółowego sprawdzenia wpłat środków za bilety na pociąg PIERNIK, uruchamiany już w najbliższą sobotę,
tj. 13 kwietnia na trasie Poznań Główny - Toruń Miasto - Poznań Główny informujemy, że dysponujemy jeszcze 4 wolnymi miejscami
(w 1 klasie) na przejazd tym specjalnym pociągiem turystycznym. Miejsca zwolniły się wskutek braku wpłat ze strony osób, które zarezerwowały miejscówki i pomimo przypomnienia z naszej strony nie opłaciły zarezerwowanych biletów. Bilety wróciły zatem do sprzedaży, część z nich trafiła także do zadowolonych z tego faktu pasażerów zapisanych na liście rezerwowej. 
Mając na względzie poprawiającą się z dnia na dzień wiosenną pogodę cieszymy się ze zbliżającego wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji ostatnich miejsc w pociągu PIERNIK.
Przypominamy, że cały czas dostępne są także miejsca na przejazd pociągiem KO-PIERNIK na trasie z Torunia Miasto do Bydgoszczy Głównej i z powrotem.

07.04.2013: Zapraszamy na poznańską majówkę (1-4 maja) z pociągami retro!

DSCF9189Nowa oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl adresowana do mieszkańców Poznania i całej Wielkopolski, a także gości odwiedzających Poznań na początku maja to pociągi retro zestawione z parowozu i przedwojennych, zabytkowych wagonów pasażerskich. Pociągi retro FRANEK i MEBELEK to niedroga oferta dla wszystkich chętnych do przeżycia ciekawej i niezapomnianej kolejowej przygody.
REZERWACJA biletów na kilkudziesięciominutowe wycieczki składem retro wokół stolicy Wielkopolski, zarówno w długi majowy weekend, jak i w inne dni ich kursowania (np. 15 sierpnia czy 11 listopada) jest dostępna z poziomu KALENDARIUM, a także bezpośrednio z zakładki "Retro Poznań'13" - umieszczonej po prawej stronie naszej witryny.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nową ofertą i korzystania z przejazdu pociągami retro!

06.04.2013: Parada Parowozów w Wolsztynie już za 3 tygodnie! 14

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania wiosennej wyprawy do Wolsztyna na jubileuszową XX Paradę Parowozów! W ramach tego kolejowego święta w dniach 27 - 28 kwietnia organizatorzy zaplanowali pokaz aż 20 czynnych parowozów. Takiego spotkania zabytkowych maszyn w jednym czasie i w jednym miejscu nie było już od bardzo dawna. Warto tam być!
W ramach dwudniowej imprezy zaplanowano między innymi przejazdy pociągami retro - REZERWACJA miejsc i sprzedaż biletów jest dostępna na naszej stronie w zakładce poświęconej Paradzie Parowozów oraz bezpośrednio z poziomu kalendarium poszczególnych imprez. Zapraszamy do Wolsztyna na długi weekend!
Przypominamy także, że w tym roku możliwe będą także przejazdy pociągami retro do Leszna, Wschowy, Gostynia i Poznania! Oferta ta przygotowana została na pierwsze dni maja.

02.04.2013: Żarty Prima Aprilisowe podróżują w wagonach PKP Intercity z klimatyzacją!

IMGP5763Wczorajsza informacja na naszej stronie o niespodziance dla pasażerów pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK zaplanowanych na 13 kwietnia 2013 dotycząca włączenia w składy tych pociągów klimatyzowanych wagonów przewoźnika PKP Intercity niestety była Prima Aprilisowym żartem! Pasażerowie, którzy dzwonili lub pisali do nas w tej sprawie zapewne będą zawiedzeni, niemniej pewnym pocieszeniem może być dla nich aura panująca za oknami - która z pewnością nie będzie wymagać klimatyzacji, chłodzącej zazwyczaj w ciepłe dni. Wspominając jednak atmosferę na pokładzie pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK w ubiegłym roku - zapewniamy - na pokładach pociągów będzie gorąco!

01.04.2013: Niespodzianka dla pasażerów pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK!DSC03332

W związku z rozszerzeniem oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl i podjęciem przez nas współpracy z kolejnym przewoźnikiem tj. PKP Intercity już w najbliszych pociągach organizowanych przez nas w dniu 13 kwietnia znajdą się nowe, komfortowe wagony. Składy pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK będą złożone w większości z wagonów pasażerskich udostępnionych przez przewoźnika Przewozy Regionalne. Nowością będzie zmodernizowany wagon restauracyjny PKP Intercity. Wagon ten będzie wyposażony w klimatyzację. Drugim wagonem PKP Intercity w składzie pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK będzie zmodernizowany wagon bezprzedziałowy, także wyposażony w klimatyzację. Miejscówki w tym wagonie zostaną rozdzielone drogą losowania wśród pasażerów, którzy wykupili bilety na przejazd danym pociągiem.
Jednocześnie przypominamy, że dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pociąg KO-PIERNIK, bilety na pociąg PIERNIK zostały już sprzedane.

31.03.2013: Wesołych Świąt Wialkanocnych!

tulipanyWszystkim pasażerom, miłośnikom i sympatykom kolejowych podróży Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych i Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Zespół TurKol.pl! 
Życzymy wszystkim rodzinnych i wesołych chwil, odpoczynku od codziennych trosk i kłopotów, niech te wspólnie spędzone chwile wszystkim przyniosą radość i odpoczynek.
Niech niezbyt wiosenna pogoda nie zniechęci nikogo do planowania wycieczek kolejowych w nadchodzącym sezonie.

28.03.2013: Już dziś warto zaplanować kolejową wycieczkę nad morze i rejs KATAMARANEM!24062012704

Zapraszamy serdecznie na czerwcową wyprawę na pełne morze! Pociąg turystyczny KATAMARAN zabierze pasażerów z Poznania i Szczecina oraz mniejszych stacji na trasie przejazdu do samego portu w Kołobrzegu, gdzie oczekiwać będzie prawdziwy KATAMARAN, którym pasażerowie pociągu wypłyną w kilkudziesięciominutowy rejs po Bałtyku. Bilety na przejazd tym specjalnym pociągiem zaplanowanym na 23 czerwca (z wliczonym w cenę rejsem) są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce KATAMARAN.
Już dziś zapraszamy do zaplanowania fantastycznego początku wakacji letnich! Przypominamy także, że dostępne są jeszcze ostatnie bilety na przejazd tradycyjnym pociągiem PIRAT, który już 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, wyruszy w trasę - także do Kołobrzegu. 

25.03.2013: Udany debiut rezerwacji nowej oferty RETRO - czerwcowego pociągu JOANNITA do Łagowa!

IMGP5444aMiło nam poinformować, że nowa pozycja w ofercie Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jaką jest pociąg RETRO zaplanowany na 29 czerwca tego roku pod nazwą JOANNITA jest już dostępna do zapoznania się przez Państwa i rezerwacji biletów.
Po napłynięciu do nas w pierwszych kilku godzinach rezerwacji ponad 30 zamówień sądzimy, że projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, co dodatkowo upewnia nas w przekonaniu, że warto rozwijać ofertę zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Połączeniem obu elementów są właśnie pociągi RETRO prowadzone zabytkowym parowozem i historycznymi wagonami pasażerskimi, z dodatkową ofertą atrakcji dla pasażerów. Zachęcamy do przejazdu pociągiem JOANNITA do Łagowa i Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego! Szczegóły oferty i REZERWACJA biletów znajduje się na podstronie dostępnej także z poziomu KALENDARIUM.

23.03.2013: Pociągiem retro JOANNITA do Łagowa! Oferta dla koneserów28072012825!

Staramy się ciągle rozszerzać i doskonalić naszą ofertę pociągów turystycznych. W ramach pociągów zaplanowanych w roku 2013 oferujemy niesamowity przejazd pociągiem RETRO - w składzie którego znajdą się parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni i 4 historyczne wagony dwuosiowe. Już 29 czerwca pociąg JOANNITA zabierze pasażerów w podróż do pierwszej połowy XX wieku! Skład przejedzie trasą z Wolsztyna, przez Zbąszyń, Świebodzin i Toporów do Łagowa. W ramach wycieczki i w cenie biletu pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić fragment umocnień Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - będącego jednym z najlepiej zachowanych niemieckich systemów bunkrów z czasów II Wojny Światowej. Z racji wielu pytań ze strony zainteresowanych podróżnych informujemy, że rozpoczęcie rezerwacji biletów na pociąg JOANNITA zaplanowaliśmy na poniedziałek 25 marca br. o godzinie 18:00. Jednocześnie odpowiadając na pytania wielu osób informujemy, że odjazd (podobnie jak powrót) pociągu JOANNITA z Wolsztyna zaplanowano po skomunikowaniu z pociągiem Kolei Wielkopolskich z Poznania.

20.03.2013: Zarezerwuj przejazd w kabinie parowozu w czasie Parady Parowozów!

910Przypominamy, że w trakcie zaplanowanej na 27 kwietnia 2013 Parady Parowozów w Wolsztynie w ramach siedmiu pociągów RETRO uruchamianych z tej okazji, będzie istniała możliwość przejazdu w kabinach parowozów ciągnących poszczególne pociągi. Oferta ta jest dostępna dla osób pełnoletnich. Bilety na przejazd w kabinie maszynisty można rezerwować na stronie TurKol.pl na podstronie poświęconej pociągom RETRO uruchamianym w trakcie tegorocznej Parady Parowozów.
Jednocześnie informujemy, że według stanu na dzień 20 marca dostępne są jeszcze bilety na przejazd w kabinie parowozu pociągów NIKODEM (3 miejsca), RYSZARD i GRZEGORZ (po 2 miejsca), ROMA, STEFANIA i GRAŻYNA (po 1 miejscu). Bilety na przejazd w kabinie maszynisty w pociągu STEFAN zostały już sprzedane.

16.03.2013: Planujemy, planujemy.... KILOF 2013!DSC06479 

Oferta pociągów turystycznych w Polsce rozszerza się, pasażerowie mają do wyboru coraz więcej ciekawych wycieczek. Zapraszamy do zasobów internetowych gdzie miłośnicy kolei prezentują często fantastyczne relacje z przejazdów, które odbyły się w ostatnich latach. Prezentujemy odnośnik do jednego z takich filmów:
LINK >>> FILM, autor: megancios  
W roku 2013 planujemy powtórzenie jednego z najciekawszych wyjazdów - pociągiem KILOF w Sudety! Juz dziś warto zaplanować przejazd na zakończenie wakacji! Zapraszamy

15.03.2013: W 2013 roku rozszerzamy zasięg Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl

IMGP7046Dzięki ciepłemu przyjęciu przez Państwa Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku uruchomione zostaną dodatkowe specjalne pociągi turystyczne. Cieszymy się z dużej frekwencji w pociągach organizowanych przez nas przy współpracy z przewoźnikami Przewozy Regionalne oraz PKP Cargo.
Staramy się, aby oferowane przez nas wycieczki były dostosowane do gustów i kieszeni szerokiej grupy pasażerów. Oferta pociągów zawiera zarówno całodniowe, dalekie wyprawy nad morze czy w góry, jak i kilkudziesięciominutowe przejazdy na niedalekie odległości. Szczególnie zależy nam na rozszerzaniu oferty pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni - będące swoistą perełką, niespotykaną w podobnej skali zarówno w kraju, jak i za granicą. Staramy się odwiedzić pociągami jak największą liczbę miejscowości, aby wszyscy mogli cieszyć się widokiem niesamowitych, kilkudziesięcioletnich parowozów. Naturalnym regionem, od którego rozpoczęliśmy rozszerzanie oferty wycieczek jest Wielkopolska - z mieszczącą się tu parowozownią w Wolsztynie. Warto zaplanować wycieczkę z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl - w 2013 roku szeroka oferta została przygotowana dla mieszkańców Poznania, Wolsztyna, Leszna, Gniezna, Międzychodu, Grodziska Wlkp, Wągrowca i Wschowy. Częściej niż w roku ubiegłym pojawimy się w Środzie Wlkp., Jarocinie, Krotoszynie, Koźminie Wlkp., Obornikach, Rogoźnie Wlkp., Kościanie i Krzyżu - zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą w zakładce KALENDARIUM.

Staramy się jednocześnie rozszerzać ofertę dla mieszkańców innych regionów - w większosći przypadków planujemy dodatkowe pociągi rozpoczynające swoje trasy w miejscach docelowych pociągów uruchamianych z Poznania - np. dla mieszkańców wojewóztwa kujawsko-pomorskiego planujemy pociąg KO-PIERNIK pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą, dla pasażerów z województwa lubuskiego uruchamiamy pociągi PIORUN, GROM, DRWAL oraz BOROWIK. W województwie zachodniopomorskim zapraszamy do pociągów KAPITAN, ŻEGLARZ i KATAMARAN, podobnie mieszkańcy województwa dolnośląskiego mają okazję do skorzystania z pociągów SOBÓTKA, KRASNAL i KILOF.

12.03.2013: Rezerwacja na kwietniowe i majowe pociągi RETRO nabiera tempa!28072012815

Zapraszamy serdecznie do z przejazdów pociągami RETRO prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i zestawionych z pasażerskich, także zabytkowych wagonów dwuosiowych. Tegoroczna oferta przejazdów zaplanowanych na przełom kwietnia i maja 2013 w Poznaniu, Wolsztynie i Lesznie została znacząco rozszerzona.
W samym tylko okresie 27 kwietnia - 4 maja tj. w ramach Parady Parowozów oraz w tzw "długi weekend" majowy zaplanowano w sumie jedenaście pociągów retro wyjeżdżających i kończących bieg w Wolsztynie (do Stefanowa, Nowejwsi Mochy, Rakoniewic, Grodziska Wlkp., Poznania, Gostynia). Cztery pociągi retro udostępniamy dla mieszkańców Leszna (do Wschowy, Poznania i Gostynia), podobnie osoby chcące skorzystać z przejazdów w Poznaniu mogą wybierać z czterech ofert (na trasach do Wolsztyna, Swarzędza i Poznania Franowo).
Rezerwacja biletów na wszystkie pociągi RETRO jest już dostępna, ogólne informacje znajdują się także w zakładce KALENDARIUM. Codziennie spływa do nas po kilkanaście zamówień, cieszymy się z dużego zainteresowania ofertą przygotowaną dla Państwa!

11.03.2013: Z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl w czerwcu nad morze!

IMGP7098Za oknami króluje zimowa sceneria, niemniej już dziś warto zaplanować czerwcową wyprawę nad morze! W 2013 roku zapraszamy na dwa przejazdy pociągiem turystycznym do Kołobrzegu. Tradycyjny przejazd pociągu PIRAT organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbędzie się w tym roku dokładnie 1 czerwca. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, a na pokładzie pociągu szalał będzie dobrze znany wszystkim prawdziwy pirat! 23 czerwca, także do Kołobrzegu wyruszy natomiast pociąg KATAMARAN, który zaoferuje dodatkową atrakcję w postaci wliczonego w cenę biletów rejsu prawdziwym katamaranem po Bałtyku! Pociąg będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że na dzień 11 marca pozostało około 110 wolnych miejsc na pociąg PIRAT oraz około 190 miejsc na pociąg KATAMARAN. Zapraszamy na niezapomniane wycieczki nad morze!

10.03.2013: Zakończyła się rezerwacja biletów na pociąg PIERNIK14042012391

Inauguracja turystycznych pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni zaplanowana przez nas w tym roku na dzień 13 kwietnia zbliża się wielkimi krokami!
Pociąg PIERNIK pokona tego dnia trasę z Poznania do Torunia i z powrotem, zabierając na pokład około 450 osób. Wszystkie bilety na ten przejazd zostały już zarezerwowane - zarówno w pierwszej jak i w drugiej klasie. Dostępne są natomiast bilety na przejazd pociągiem KO-PIERNIK na trasie z Torunia do Bydgoszczy (klimatyczną trasą przez Chełmżę i Unisław) i z powrotem (tradycyjną trasą przez Solec Kujawski), organizowanego także w dniu 13 kwietnia.

03.03.2013: Ostatnie wolne bilety na pociąg PIERNIK

IMGP5912Wszystkich chętnych zainteresowanych przejazdem 13 kwietnia br pociągiem turystycznym PIERNK z Poznania do Torunia informujemy, że pozosało 16 ostatnich biletów na przejazd w 1 klasie pociągu PIERNIK. Miejsca są dostępne w komfortowym wagonie przedziałowym z 6-osobowymi przedziałami. Wszystkie miejsca w wagonach 2 klasy zostały już zarezerwowane. Miłośnicy pierników i turystycznych przejazdów koleją już dziś szykują się do tej ciekawej wycieczki!

01.03.2013: Tradycyjnym pociągiem PIRAT nad morze w Dzień DzieckaIMGP7191

Od kilkunastu lat z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w weekend przypadający na przełomie maja i czerwca wesoły pociąg wyrusza w trasę z Poznania do Kołobrzegu. Skład pociągu PIRAT jest ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Także w roku 2013 zaplanowaliśmy przejazd pociągiem PIRAT. Na pokładzie pociągu panował będzie stały zespół tj. dzieci i najprawdziwszy pirat! Będą zabawy, tańce i konkursy dla dzieci, w każdej chwili podróżni będą mogli skorzystać z oferty wagonu restauracyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przejazdu nad morze. REZERWACJA biletów jest możliwa na stronie TurKol.pl w zakładce PIRAT. Według stanu na dzień 1 marca zarezerwowanych jest około 50% miejsc.

27.02.2013: Bilety na pociąg PIERNIK zarezerwowane w 95%!

IMGP5904Szanowni Państwo! Informujemy, że według stanu rezerwacji biletów na dzień 27 lutego zajęte są wszystkie dostępne bilety 2 klasy na przejazd pociągiem PIERNIK planowany na dzień 13 kwietnia na trasie z Poznania Głównego do Torunia Miasto i z powrotem.
Pozostało około 30 wolnych biletów w wagonie 1 klasy tj. z miejscówkami w 6-osobowych przedziałach. Osoby, które jeszcze w lutym zarezerwują bilety 2 klasy zostaną dopisane do listy rezerwowej - będą mogły zakupić bilety w przypadku rezygnacji osób wcześniej rezerwujących miejsca w pociągu PIERNIK

24.02.2013: Majowy weekend z pociągami retro w PoznaniuDSC04370

Miłośnicy parowozów i zabytkowych pociągów retro w Wielkopolsce będą w tym roku mieli okazję do częstego podróżowania specjalnymi pociągami. Oferta przygotowana w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku to między innymi kilka zabytkowych pociągów, w trakcie długiego weekendu majowego. Pociągi te odjadą z dworca głównego w Poznaniu. Składy retro z parowozem z lat pięćdziesiątych XX wieku oraz z wagonami starszymi o kilkanaście lat zabiorą pasażerów do Swarzędza i do jednej z największych stacji towarowych w Polsce - Poznania Franowo.
Oferta wraz z REZERWACJĄ biletów jest już dostępna na podstronie poświęconej pociągom retro. Łatwy dostęp do podstrony jest możliwy z głównego menu pod hasłem MAJÓWKA'13. 

22.02.2013: Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl rozszerza ofertę imprez kolejowych 

IMGP7216Miło nam poinformować, że dokonaliśmy szczegółowych ustaleń dotyczących założeń oferty specjalnych pociągów turystycznych zaplanowanych dla Państwa na 2013 rok. Współpraca z naszymi partnerami w organizacji przejazdów pociągów specjalnych - tj. samorządami oraz przewoźnikami kolejowymi PKP Cargo i Przewozy Regionalne jest coraz lepsza, co wpływa na poszerzenie oferty dla podróżnych, a z tego cieszymy się najbardziej! Szczegóły oferty znadują się w zakładce KALENDARIUM. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią i do zaplanowania uczestnictwa w interesujących Państwa wycieczkach. Jednocześnie informujemy, że razie wszelkich pytań dotyczących oferty jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366 codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00. Zapraszamy!

19.02.2013: Duże zainteresowanie wiosenną wycieczką pociągiem PIERNIK z Poznania do Torunia!

IMGP5889Informujemy, że według stanu rezerwacji biletów na pociąg PIERNIK na dzień 19 lutego pozostało około 90 wolnych miejsc. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rezerwacją biletów na przejazd pociągiem PIERNIK, który w dniu 13 kwietnia zainauguruje przejazdy turystyczne z parowozem w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku informujemy, że skład pociągu będzie złożony z maksymalnie 7 wagonów w tym sześciu wagonów pasażerskich oraz wagonu restauracyjnego. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania pociągiem spod znaku TurKol.pl, niestety ze względów technicznych nie będzie możliwości dołączenia dodatkowego wagonu.

17.02.2013: Zainaugurowaliśmy kolejny sezon z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl

64W zimową sobotę 16 lutego rozpoczęliśmy sezon turystyczny 2013 przejazdem pociąg WODNIK. Wesoła grupa pasażerów skorzystała z atrakcji, które mamy nadzieje, na długo zapadną im w pamięci. W trakcie kolejowej wycieczki była okazja do skorzystania z nowoczesnego kompleksu Aquaparku - np. na pływalni i w grocie solnej, były spacery po Wągrowcu i Gołańczy, wizyta w regionalnym muzeum, a także na zamku Rodu Pałuków, były także ciekawe widoki za oknami pociągu. WODNIK na każdej stacji meldował się punktualnie, pasażerowie mieli do dyspozycji komfortowe wagony, w tym wagon oferujący napoje i posiłki. Kuchcik uwijał się jak w ukropie! Przejazd pociągiem WODNIK należy uznać za bardzo udaną wycieczkę! Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną w zakładce RELACJE. 

15.02.2013: Zmiana peronu z którego 16 lutego odjedzie pociag WODNIK do Wągrowca i Gołańczy!

DSC08324Otrzymaliśmy informację od przewoźnika uruchamiającego pociąg WODNIK w dniu 16 lutego że zmianie uległ planowany peron na stacji Poznań Główny, na którym podstawiony zostanie pociąg. Według ostatecznych informacji pociąg WODNIK odjedzie z peronu 4a. Godzina odjazdu nie uległa zmianie - odjeżdżamy o godzinie 8:18. Dla wszystkich zainteresowanych mamy także informację, że pociąg będzie prowadzony zieloną lokomotywą SU45-089.

11.02.2013: WODNIK wyruszy 16 lutego z Dworca Letniego (Poznań Główny, peron 4b)

DSC08037Informujemy, że pociąg WODNIK, który w sobotę 16 lutego wyruszy z Poznania przez Oborniki, Rogoźno do Wągrowca i Gołańczy zostanie podstawiony na peron 4b poznańskiego dworca głównego - czyli popularnego Dworca Letniego. Pociąg zgodnie z planem wyruszy o godzinie 8:18. Bilety na przejazd pociągiem WODNIK można rezerwować za pomocą naszej strony internetowej www.TurKol.pl. Jednocześnie informujemy, że osoby które zakupiły już bilety - otrzymają na adres mailowy w najbliższą środę tj. 13 lutego informację o przyznanych miejscówkach.

06.02.2013: Pociągiem WODNIK z Poznania do Aquaparku w Wągrowcu i zamku w Gołańczy!

DSC08063Zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdu pociągiem turystycznym WODNIK, który już 16 lutego wyruszy w trasę z Poznania przez towarową obwodnicę miasta, dalej przez Oborniki i Rogoźno do Wągrowca oraz Gołańczy i z powrotem. Wycieczka została zaplanowana podobnie jak poprzednie edycje imprezy, w programie przewidziano odwiedziny w regionalnym oddziale muzeum w Wągrowcu, spacer wokół zamku Pałuków w Gołańczy, a przede wszystkim wizytę w wągrowieckim kompleksie Aquaparku, z wliczoną w cenę biletu godziną pobytu na basenie lub w grocie solnej.
Najbliższy przejazd pociągiem WODNIK jest już szóstą edycją tej imprezy, która za każdym razem przyciąga coraz liczniejsze grono pasażerów - bardzo się z tego faktu cieszymy i planujemy organizację kolejnych przejazdów.

04.02.2013: Pociąg ZIEMIANIN w czerwcu odwiedzi południową Wielkopolskę!DSC04883

Miło nam poinformować, że śladem lat poprzednich planujemy w czerwcu ponownie odwiedzić gościnne miasteczka południowej Wielkopolski z wesołym pociągiem ZIEMIANIN! Mając na względzie ciągłą pracę nad doskonaleniem Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planujemy uatrakcyjnienie pociągu ZIEMIANIN poprzez zmianę wagonów na zabytkowe, dwuosiowe wagony pasażerskie, których lata produkcji to czwarte dziesięciolecie poprzedniego wieku! Historyczny skład pociągu ZIEMIANIN przejedzie tą samą trasą co w latach poprzednich, czyli z Poznania przez Środę Wlkp., Jarocin, Koźmin Wlkp, Krotoszyn, Krobię oraz Leszno i dalej do Poznania.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą dodatkowych atrakcji związanych z przejazdem pociągu ZIEMIANIN, jest już także dostępna REZERWACJA biletów na tę ciekawą imprezę. Zapraszamy serdecznie!

03.02.2013: Nowa oferta przejazdów RETRO wokół Poznania!

DSC04059

Każdego roku Parada Parowozów w Wolsztynie przyciąga tysiące miłośników parowozów, a wiele osób chętnie korzysta także z oferty pociągów w stylu retro kursujących w tym czasie wokół Wolsztyna. Choć w naszej ofercie turystycznych pociągów z parowozem nie brakuje (zarówno uruchamianych w trakcie Parady Parowozów, jak i w innych kierunkach), mamy świadomość, że nie każdy może wybrać się w dłuższą podróż pociągiem np. PIRATem do Kołobrzegu czy KILOFem w Sudety. Dla osób chcących przedłużyć czar krótkich podróży kilkudziesięcioletnim pociągiem mamy dobrą wiadomość!
W 2013 roku będzie można podróżować wokół Poznania takim historycznym pociągiem kilka razy w różnych dogodnych dla takich wycieczek terminach! Zapraszamy do odwiedzenia podstrony poświęconej krótkim wyjazdom wokół Poznania w stylu RETRO - jest już możliwa REZERWACJA - pierwsze wyjazdy już w weekend majowy!

29.01.2013: Oferta pociągów RETRO w czasie majowych DNI PARY w Gnieźnie dostępna!

P5120129Oferta pociągów RETRO realizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku została przygotowana w sposób gwarantujący atrakcje i niezapomniane chwile wszystkim korzystającym z przejazdów zabytkowymi składami. Pociągi zestawione z historycznych wagonów pasażerskich ciągniętych przez zabytkowe parowozy pojawią się w roku 2013 w kilkunastu miastach Wielkopolski! Oprócz wielkiego święta parowozów w Wolsztynie tradycyjnie pojawimy się z pewnością w Gnieźnie - gdzie np. w dniach od 15 do 19 maja trwać będą DNI PARY. Impreza ta będzie okazją do uruchomienia aż trzech pociągów RETRO - do Trzemeszna i z powrotem będzie można przejechać się pociągiem KOSYNIER, w trasę do Wrześni i z powrotem, podobnie jak w roku ubiegłym zabierze nas pociąg SOKÓŁ, a promocyjną ofertą specjalną będzie pociąg WOJTUŚ, który przemierzy najkrótszą trasę do stacji Gniezno Winiary i z powrotem. Informujemy, ze możliwa jest już REZERWACJA biletów na majowe pociągi RETRO organizowane z okazji DNI PARY.
Zapraszamy do zaplanowania niezapomnianej wyprawy!

28.01.2013: Rozpoczynamy rezerwację na kwietniowe i majowe pociągi RETRO w Wolsztynie28072012814

Wszystkich chętnych do skorzystania z przejazdu pociągami RETRO prowadzonymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i zestawionych z pasażerskich, także zabytkowych wagonów dwuosiowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą przejazdów zaplanowanych na przełom kwietnia i maja 2013. W ramach Parady Parowozów, a także w tzw "długi weekend" majowy zaplanowaliśmy w sumie 11 pociągów retro wyjeżdżających i kończących bieg w Wolsztynie. REZERWACJA biletów na wszystkie pociągi RETRO jest już dostępna, ogólne informacje znajdują się także w zakładce KALENDARIUM. Zapraszamy do zaplanowania przejażdżki pociągiem z poprzedniej epoki

24.01.2013: Zaplanuj długi weekend majowy z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

5W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zaplanowaliśmy dla Państwa wiele interesujących i wartych udziału imprez kolejowych. Szczególnie zapraszamy do udziału w przejazdach zabytkowymi pociagami RETRO z parowozem i historycznymi wagonami. Okazji do tego będzie w roku 2013 mnóstwo. Juz dziś zapraszamy do udziału w imprezach z lokalnymi pociągami RETRO uruchamianymi w Poznaniu i Gnieźnie w maju, sierpniu czy listopadzie, w Międzychodzie w sierpniu i przede wszystkim w kwietniu i sierpniu w polskiej stolicy parowozów - Wolsztynie. Szczególnie ciekawie zapowiada się długi weekend w Poznaniu - będzie tu można skorzystać z przejazdu zabytkowym składem do Gniezna, Swarzędza czy jednej z największych stacji towarowych - do stacji Poznań Franowo. Codziennie zamieszczamy nowe szczegóły w zakładce KALENDARIUM i na portalu facebook! Już dziś zamieszczamy informacje o tajemniczych ale bardzo interesujących pociągach FRANEK i MEBELEK!!! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

17.01.2013: Pociągi RETRO w czasie Parady Parowozów w Wolsztynie

28072012812

Juz za nieco ponad trzy miesiące w polskiej stolicy parowozów - Wolsztynie odbędzie się jubileuszowa, tj. dwudziesta edycja Parady Parowozów! Z tej okazji przygotowujemy dla Państwa aż siedem specjalnych pociągów RETRO, którymi będzie można podróżować na liniach kolejowych wokół Wolsztyna. Miło nam poinformować, że już w najbliższych dniach rusza rezerwacja i przedsprzedaż biletów na przejazdy tymi pociągami. Znajome dla niektórych, zupełnie nowe dla innych - pociągi STEFAN, NIKODEM, RYSZARD, ROMA czy STEFANIA zostaną uruchomione na trasach analogicznych do zeszłorocznych. Nowością w ofercie będą pociągi GRZEGORZ i GRAŻYNA na trasie do Grodziska Wielkopolskiego. Uważni miłośnicy parowozowego szaleństwa zapewne zwrócili uwagę, że pociagi o nazwach męskich uruchomione zostaną w sobotę 27 kwietnia, a o nazwach żeńskich w niedzielę 28 kwietnia. To dopiero początek bardzo dobrych informacji, zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej TurKol.pl! W 2013 roku przygotowaliśmy bowiem dla Państwa bardzo dużo niespodzianek!

13.01.2013: Inauguracja kolejowego sezonu turystycznego TurKol.pl juz za miesiąc!

DSC00385Juz 16 lutego rozpoczynamy sezon z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. W tym właśnie dniu skład pociągu WODNIK pokona znaną trasę z Poznania przez towarową obwodnicę miasta do Obornik, Rogoźna i dalej nieczynnym odcinkiem do Wągrowca i dalej Gołańczy. Tradycyjnie głównym punktem programu będzie wizyta pasażerów w wągrowieckim AquaParku oraz zwiedzanie regionalnego muzeum i wizyta na gołanieckim Zamku Pałuków. Zapraszamy serdecznie do inauguracyjnej podróży, a takze do zapoznania się z ofertą Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na 2013 rok. Informujemy, że rozpocząliśmy rezerwację biletów na pierwsze pociągi. Cieszy nas duże zainteresowanie przejazdami pociągami turystycznymi w 2013 roku. Informujemy, że w przypadku pociagów PIERNIK do Torunia, CEGIELSKI do Wolsztyna i PIRAT do Kołobrzegu stan rezerwacji przekroczył już po 80 osób

13.01.2013: Turystyka Kolejowa 2013 czeka na Państwa!

W 2013 roku planujemy odwiedzić pociągami turystycznymi zdecydowaną większosć miejscowości, w której gościliśmy w roku poprzednim. Większość pociągów rozpoczynać i kończyć będzie swoje trasy w Poznaniu, ale pojawią się także pociągi, dla których początkowo-końcową stacją będą Gniezno, Wolsztyn, Międzychód, a także Toruń, Szczecin i Zielona Góra. Mamy nadzieję, że imprezy kolejowe na które pociagi spod znaku TurKol.pl zawiozą pasażerów będą jeszcze ciekawsze i wspanialsze niż w latach poprzednich. Szczególnie akcentujemy XX już edycję Parady Parowozów w Wolsztynie w kwietniu, Finał Regat Wielkich Żaglowców w Szczecinie w sierpniu oraz IV Dni Pary w Gnieźnie w maju. Tam zdecydowanie będzie się działo!
12052012540

Dodatkowo nasze plany związane są z zupełnie nowymi kierunkami podróży turystycznych Zapraszamy do odwiedzenia zakładki KALENDARIUM , w której już dziś przedstawiamy szczegóły oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl 2013. Serdecznie zapraszamy!

DSC05320

DSC09012

IMGP7174

IMGP1656

03.01.2013: Więcej pociągów RETRO w ofercie turystycznej TurKol.pl w 2013 roku

2Dla miłośników historycznych pociągów RETRO mamy dobrą wiadomość - w roku 2013 uruchomimy zdecydowanie więcej pociągów RETRO tj. składów z parowozem i zabytkowymi wagonami pasażerskimi. Podobnie jak w roku ubiegłym zaplanowaliśmy uruchomienie pociągów specjalnych w trakcie trwania Parady Parowozów w Wolsztynie - w ostatni weekend kwietnia. Z racji, że coroczne święto parowozów będzie organizowane w roku 2013 już po raz XX w historii - postanowiliśmy z tej okazji uruchomić więcej pociągów. Oprócz składów znanych już z zeszłego roku tj. pociągów o wdzięcznych nazwach NIKODEM, STEFAN, RYSZARD, ROMA i STEFANIA zapraszamy do skorzystania z przejazdów pociągami GRZEGORZ i GRAŻYNA na trasie z Wolsztyna do Grodziska Wielkopolskiego.
Śladem roku ubiegłego w czasie trwających w Gnieźnieńskiej Parowozowni DNI PARY uruchomione zostaną aż cztery historyczne pociągi: WOJCIECH (Poznań - Gniezno - Poznań), KOSYNIER (Gniezno - Trzemeszno - Gniezno), SOKÓŁ (Gniezno - Września - Gniezno) oraz WOJTUŚ (Gniezno - Gniezno Winiary - Gniezno).
Już dziś zapraszamy do do przejazdu niesamowitymi pociągami RETRO z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl!

24.12.2012: Znany jest termin Parady Parowozów 2013 w Wolsztynieol49z

Znamy już termin kolejnego, corocznego święta parowozów w Wolsztynie, które w 2013 roku odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia. Głównym organizatorem imprezy, podobnie jak w latach poprzednich, będzie PKP Cargo SA. W trakcie kolejnej edycji Parady Parowozów w Wolsztynie, śladem roku bieżącego, planowane jest uruchomienie kilku pociągów specjalnych ciągniętych przez parowozy. Pociągi te będą zestawione z zabytkowych wagonów historycznych. Z racji bardzo dużego zainteresowania ofertą pociągów uruchomionych przez nas w roku 2012, planujemy rozszerzenie oferty - tak, aby wszyscy chętni mieli okazję przejazdu zabytkowym pociągiem. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej!

Nowa oferta pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl dostępna!!!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na 2013 rok. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką gamę pociągów turystycznych - zarówno w wersji retro - z zabytkowym parowozem i historycznymi wagonami dwuosiowymi, jak i bardziej współczesnymi wagonami przedziałowymi i bezprzedziałowymi, a takze w nowocześniejszej wersji tj. z lokomotywą tradycyjną z wagonami współczesnymi. Inauguracja sezonu już wkrótce - 16 lutego zapraszamy do przejazdu pociagiem WODNIK do Wągrowca i Gołańczy.
Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366, a także do zapoznania się z udostępnioną ofertą Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2013 roku - szczegóły w KALENDARIUM oraz na naszym profilu na facebooku.

Więcej pociągów RETRO w ofercie turystycznej TurKol.pl w 2013 roku

2Dla miłośników historycznych pociągów RETRO mamy dobrą wiadomość - w roku 2013 uruchomimy zdecydowanie więcej pociągów RETRO tj. składów z parowozem i zabytkowymi wagonami pasażerskimi. Podobnie jak w roku ubiegłym zaplanowaliśmy uruchomienie pociągów specjalnych w trakcie trwania Parady Parowozów w Wolsztynie - w ostatni weekend kwietnia. Z racji, że coroczne święto parowozów będzie organizowane w roku 2013 już po raz XX w historii - postanowiliśmy z tej okazji uruchomić więcej pociągów. Oprócz składów znanych już z zeszłego roku tj. pociągów o wdzięcznych nazwach NIKODEM, STEFAN, RYSZARD, ROMA i STEFANIA zapraszamy do skorzystania z przejazdów pociągami GRZEGORZ i GRAŻYNA na trasie z Wolsztyna do Grodziska Wielkopolskiego.
Śladem roku ubiegłego w czasie trwających w Gnieźnieńskiej Parowozowni DNI PARY uruchomione zostaną aż cztery historyczne pociągi: WOJCIECH (Poznań - Gniezno - Poznań), KOSYNIER (Gniezno - Trzemeszno - Gniezno), SOKÓŁ (Gniezno - Września - Gniezno) oraz WOJTUŚ (Gniezno - Gniezno Winiary - Gniezno).
Już dziś zapraszamy do do przejazdu niesamowitymi pociągami RETRO z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl!

Inauguracja Markowego Produktu Turystycznego 2013 zaplanowana!DSC00375

Trwają szczegółowe prace związane z planowaniem oferty pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl przewidzianej na 2013 rok. Mamy dla Państwa szczegóły dotyczące inauguracji projektu, którym będzie oferta przejazdu pociągiem WODNIK do Wągrowca i Gołańczy! Pociąg zostanie uruchomiony 16 lutego 2013 roku, na stronie poświęconej imprezie prezentujemy już Państwu zatwierdzony przez PKP PLK szczegółowy rozkład jazdy. Wszystkich chętnych zapraszamy do zaplanowania zimowego wyjazdu pociągiem turystycznym do AquaParku! Dla wytrwałych miłośników turystyki kolejowej czytających na bieżąco naszą stronę internetową przygotowaliśmy niespodziankę - dla pierwszych 10 osób, które zarezerwowały i opłacą bilety na pociąg WODNIK przewidzieliśmy ok. 20% bonifikaty przy zakupie biletów (cena biletu normalnego 39zł oraz przysługujące ulgi ustawowe).
Złożone do tej pory zamówienia na bilety wyczerpały już pulę biletów w promocyjnej cenie

Oferta Markowego Produktu Turystycznego 2013 w trakcie opracowywania

2

 

Rozpoczęliśmy działania mające na celu przygotowanie oferty pociągów turystycznych na 2013 rok. Nowy sezon będzie trzecim rokiem naszej działalności związanej z turystyką kolejową, będącym zarazem naszym czternastym rokiem działań prokolejowych. Mamy nadzieję przygotować dla Państwa wiele ciekawych ofert, które spełnią oczekiwania i pozwolą cieszyć się z wielu niesamowitych i niezapomnianych chwil. W pracach przygotowawczych i projektowych chętnie współpracujemy z uczestnikami poprzednich wycieczek - zapraszamy zatem Państwa do przesyłania na nasz adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wszelkich uwag, wniosków i sugestii dotyczących turystyki kolejowej w 2013 roku. Zapewniamy, że wszystkie Państwa wystąpienia są brane pod uwagę przy planowaniu naszej oferty, a w przeszłości wiele z nich przyczyniło się do jej rozszerzenia i urozmaicenia.

Bogatsza oferta TurKol.pl 2013 zamiast wyjazdu sylwestrowego

Dla wszystkich zainteresowanych turystyką kolejową i przejazdami pociągami spod znaku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl mamy konkretną informację dotyczącą planów na najbliższe miesiące i cały przyszły rok. W związku z dokładnym rozpoznaniem rynku wynajmu pensjonatów i hoteli w atrakcyjnych miejscowościach, do których planowaliśmy przejazd pociągu sylwestrowego - podjęliśmy decyzję o nie organizowaniu imprezy sylwestrowej - pozostawiając ten segment turystyki innym podmiotom. Otrzymane oferty okazały się zbyt drogie, aby zaproponować Państwu korzystną propozycję. W zamian za to planujemy rozszerzenie oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w roku 2013. Zależy nam na zaoferowaniu szerokiemu gronu pasażerów ciekawych imprez w atrakcyjnych cenach - stąd decyzja o nie podejmowaniu się organizacji wyjazdu sylwestrowego.
Szczegóły dotyczące oferty specjalnych pociagów turystycznych w 2013 roku są w trakcie uzgadniania, będziemy przekazywać Państwu na bieżąco konkretne ustalenia.

Pociągi BOROWIK i MORENA zakończyły sezon 2012 z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl

borowik2W sobotę 6 października pociąg BOROWIK zabrał grzybiarzy i miłośników przejazdów pociągami w podróż z Poznania do Sierakowa i Międzychodu przez Gorzów Wielkopolski. Najważniejszym wspomnieniem z przejazdu pozostanie bezdeszczowa jesienna pogoda w trakcie pobytu pasażerów w Sierakowie i okolicach oraz doskonałe humory pasażerów na całej trasie przejazdu! Zapraszamy Państwa do obejrzenia i przeczytania RELACJI z przejazdu pociągu BOROWIK, poniżej przedstawiamy zdjęcia autorstwa pana Remigiusza Grochowiaka.

...a gdyby tak wybrać się do Szwajcarii?

Zapraszamy dziś Państwa do wirtualnej wyprawy z internetowym filmem umieszczonym w zasobach internetowych na portalu YouTube z podróży jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Europie. Szwajcarska Kolej Retycka czeka na Państwa! Link: Kolej Retycka YouTube

Pociąg MAŚLAK powrócił z grzybowych gmin Okonek i Kępice!

maslak_tablicaWeekend 22/23 września obfitował w bardzo udane wycieczki z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. Po sobotnim pociągu WODNIK w niedzielny poranek na szlak z Poznania do Kępic i Korzybia na grzybobranie wyruszył pociąg turystyczny MAŚLAK. Pociąg odwiedził między innymi zaprzyjaźnioną gminę Okonek na północy Wielkopolski, z której do podróży do gościnnej gminy Kępice dołączyło się kilkudziesięciu mieszkańców. Pasażerowie na pokładzie pociągu stworzyli fantastyczną atmosferę - dopingując nas do dalszych prac nad rozwojem oferty pociągów turystycznych.
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia RELACJI z przejazdu pociągu MAŚLAK na grzybobranie!

WODNIK odwiedził gościnne miasta Wągrowiec i Gołańcz 

Specjalny pociąg turystyczny WODNIK odbył ciekawą wycieczkę do Wągrowca i Gołańczy. W sobotę 22 września, już po raz piąty w historii skład złożony z komfortowych wagonów bezprzedziałowych RegioEkspress i lokomotywy spalinowej SU45 przewiózł pasażerów do AquaParku, a także na przygotowane przez amatorów inscenizacji wojskowych polowe pokazy oręża polskiego sprzed wybuchu II Wojny Światowej. Pomimo, że pogoda pokrzyżowała część planów imprezy, pasażerowie wrócili do domów zadowoleni, pociag przybył do stacji końcowej punktualnie, a plany dotyczące kolejnych przejazdów elektryzują wszystkich miłośników kolejowych wycieczek spod znaku TurKol.pl. Zapraszamy do przeczytania RELACJI z przejazdu pociągu WODNIK. Zatem czas szykować wyjazd na sylwestrowe szaleństwo...? Szczegóły na początku października.

22092012938

Pociągi WINNICZEK i PIORUN zawitały na Ziemię Lubuską!

8 września kolejowe szlaki turystyczne województwa lubuskiego przetarte zostały przez pociągi turystyczne z parowozem WINNICZEK i PIORUN. Pociąg WINNICZEK przejechał trasą z Poznania Głównego przez Leszno, Wschowę, Głogów i Nową Sól do Zielonej Góry na tradycyjne Winobranie, odbywające się tu od ponad stu lat. Powrót pociągu do Poznania zaplanowano przez Sulechów i Zbąszynek. Uzupełnieniem imprez odbywających się w czasie Winobrania był drugi z pociągów - PIORUN, który przejechał trasą z Zielonej Góry do Bieniowa, Żar, Żagania oraz z powrotem do Zielonej Góry. Szykujemy dla Państwa relację z obu ciekawych i bardzo udanych imprez. 

DSC07517

Pociąg KILOF powrócił z wyprawy w Sudety

Ol49-59NowaRudaW sobotę 25 sierpnia specjalny pociąg turystyczny KILOF przemierzył trasę z Poznania przez Wrocław do Wałbrzycha, Nowej Rudy i Kłodzka, a także z powrotem przez Wrocław do Poznania. Podróż obfitowała w oczekiwane i nieoczekiwane wydarzenia, o których przeczytacie Państwo w przygotowanej przez nas dla Państwa RELACJI.
Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikiem uruchamiającym pociag KILOF, który jest w trakcie wyjaśniania przyczyn problemów zaistniałych w trakcie przejazdu. Wszyscy pasażerowie otrzymali korespondencję ze szczegółowym opisem sytuacji oraz dalszymi krokami podjętymi przez organizatora.

 

PIAST 2012 - napisali o nas...DSC04059

Na branżowym portalu poświęconym transportowi kolejowemu - KURIER KOLEJOWY - pojawiła się relacja z przejazdu pociągu RETRO PIAST, który 28 lipca przemierzył malowniczą trasę z Poznania przez Wągrowiec do Gniezna i z dalej do Poznznia przez Pobiedziska. Autorami materiału są Piotr Szatkowski i Bartłomiej Słomiński. Zachęcamy do przeczytania ciekawej relacji na stronie internetowej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/9294/PIAST-2012-udana-impreza.html

PIAST przewiózł pasażerów na Koronację Królewską do Gniezna

12052012540

 

Przejazd historycznym składem pociągu PIAST na imprezy organizowane 28 lipca w Wągrowcu (Dni Wągrowca) oraz w Gnieźnie (Koronacja Królewska) za nami! Pociąg PIAST zestawiony z zabytkowej lokomotywy parowej Ol49 oraz czterech dwuosiowych wagonów pasażerskich przemierzył szlak z Poznania przez Wągrowiec do Gniezna i dalej do Poznania - z dwoma nieczynnymi odcinkami linii kolejowych pomiędzy Rogoźnem Wielkopolskim a Wągrowcem oraz Sławą Wielkopolską a Gnieznem. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z tej udanej imprezy w zakładce RELACJE.

Infolinia TurKol.pl 603-366-366

cegielski12_ol49

 

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem infolinii dotyczącej Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Infolinia obsługiwana jest przez organizatora pociągów spod znaku TurKol.pl tj. Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 603-366-366. Infolinia TurKol.pl w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2012 jest czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Nasz przedstawiciel chętnie odpowie na Państwa pytania dotyczące pociągów, godzin ich kursowania, tras i przystanków, na których się zatrzymają, kwestii dotyczących rezerwacji i zakupu biletów, chętnie przyjmie także sugestie dotyczące organizowanych przez nas imprez kolejowych

Pociąg PIRAT powrócił do Poznania

P5010129

Pociągiem PIRAT w dniu 2 czerwca 2012 na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem podróżowało ponad 560 osób. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu wesołym pociągiem prowadzonym parowozem Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni. Przedstawiamy linki do internetowych zasobów, przygotowanych przez niezawodnych internautów:
FILM PIRAT 2012 - autor MrPitagoras1989;
FILM PIRAT 2012 - autor mateusz19pila;
FILM PIRAT 2012 - autor malyszkz.
Zgodnie z obietnicą przesyłamy także źródło do pobrania zdjęcia grupowego z parowozem Ol49 wykonanego z kołobrzeskiej latarni morskiej przez pana Zbyszka Marciniaka.
>>>Drużyna PIRATA w kołobrzeskim porcie<<<
Przypominamy, że w roku 2012 zaplanowaliśmy w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w sumie trzy pociągi turystyczne nad morze - oprócz PIRATa będą to: planowany na 24 czerwca KATAMARAN - także do kołobrzeskiego portu oraz GALEON do Ustki - w dniu 7 lipca. Sprzedaż biletów na te dwa pociągi trwa

Historyczny skład pociągów WOJCIECH i SOKÓŁ!

2Dla miłośników historycznych pociągów RETRO mamy nie lada atrakcję - w czasie trwających w Gnieźnieńskiej Parowozowni DNI PARY uruchomione zostaną dwa historyczne pociągi WOJCIECH (Poznań - Gniezno - Poznań) i SOKÓŁ (Gniezno - Września - Gniezno).
Składy obu pociągów zestawione będą z historycznego taboru tj. parowozu i dwuosiowych wagonów pasażerskich z pierwszej połowy XX wieku!!!Szczegóły i rezerwacja biletów dostępne są w zakładkach WOJCIECH i SOKÓŁ!
Zapraszamy do przejazdu niesamowitym składem RETRO!
Oba pociągi zostaną uruchomione przy współpracy z Fundacją Era Parowozów, przewoźnikiem będzie PKP Cargo.

DNI PARY w Gnieźnieńskiej Parowozowni!

Niedawno w Wolsztynie odbyła się duża impreza kolejowa związana z możliwością podziwiania czynnych parowozów tj. XIX Parada Parowozów. Te piękne maszyny jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku obsługiwały wiele lokalnych szlaków kolejowych w Polsce. Jedną z większych czynnych parowozoni w Polsce był wtedy kompleks Parowozowni w Gnieźnie. Zapraszamy Państwa do wyprawy do przeszłości do gnieźnieńskiej parowozowni - na DNI PARY organizowane w dniach 7 do 13 maja. Szczególnie zapraszamy do skorzystania z przejazdu specjalnymi pociągami turystycznymi: WOJCIECH, który zawiezie pasażerów do Gniezna w dniu 12 maja i SOKÓŁ, który przejedzie trasą z Gniezna do Wrześni i z powrotem. Szczegóły dotyczące DNI PARY dostępne są na stronie internetowej www.dnipary.pl, oferta przejazdu pociągiem WOJCIECH zawarta jest w powyższej zakładce.

WODNIK po majowej wizycie w Aquaparku!

Miłośnicy kolejowych wycieczek w dniu 5 maja wybrali się na majówkę do Wągrowca i Gołańczy pociągiem turystycznym WODNIK. Nowoczesny skład tego pociągu organizowanego w ramach Markoweo Produktu Turystycznego TurKol.pl zabrał turystów do gościnnych miasteczek powiatu wągrowieckiego. Główną atrakcją wliczoną w cenę biletu był pobyt w nowoczesnym kompleksie Aquaparku.
Zapraszamy do przeczytania RELACJI z tego ciekawego wyjazdu.

XIX Parada Parowozów w Wolsztynie przeszła do historii!par1

Wolsztyńskie święto parowozów po raz kolejny ściągnęło do Wolsztyna tłumy turystów i miłośników kolei. Parada Paowozów była także okazją do kolejnych wyjazdów pociągami turystycznymi spod znaku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - tym razem z Poznania do Wolsztyna oraz wokół Wolsztyna - do Rakoniewic, Nowejwsi Mochy i Stefanowa. 28 i 29 kwietnia uruchomione zostały pociągi CEGIELSKI, HIPOLIT, STEFAN, NIKODEM i RYSZARD, a także STEFANIA i ROMA. Szykujemy dla Państwa relację z imprezy i przejazdu pociągów turystycznych. Szczegóły dotyczące Parady Parowozów i życia Wolsztyńskiej Parowozowni dostępne są stronie internetowej Parowozowni Wolsztyn

Pociągi z parowozem PIERNIK i KO-PIERNIK zainaugurowały sezon

14 kwietnia na trasach Poznań - Toruń - Poznań (PIERNIK) i Toruń - Bydgoszcz - Toruń (KO-PIERNIK) zainaugurowany został sezon 2012 turystycznych pociagów specjalnych uruchamianych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Oba pociągi były ciągnięte przez zabytkowy parowóz - Pm36-2 "Piękną Helenę" z wolsztyńskiej parowozowni. Mający już swoje lata legendarny parowóz miał niestety kłopoty techniczne (sprężarka niezbędna do prawidłowego działania układu hamulcowego pociągu odmówiła w Gnieźnie posłuszeństwa) co spowodowało, że pasażerowie PIERNIKA ostatni odcinek trasy pokonali na pokładzie pociągu elektrycznego. Pasażerowie pociągu stworzyli na pokładzie PIERNIKA i KO-PIERNIKA fantastyczną atmosferę, z radością i sympatią przyjmując wszelkie atrakcje przygotowane dla nich przez naszych przyjaciół ze stowarzyszeń i samorządów z Torunia, Bydgoszczy, Chełmży, Unisławia, Łysomic, Trzemeszna oraz Gniezna. Zapraszamy do podstrony RELACJE do obejrzenia zdjęć i przeczytania o pierwszych parowozowych eskapadach z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl w 2012 roku!

Parada Parowozów w Wolsztynie

Z wielką radością informujemy Państwa, że w dniach 28 oraz 29 kwietnia w trakcie Parady Parowozów w Wolsztynie dzięki współpracy Fundacji ERA PAROWOZÓW, spółki PKP CARGO i Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei uruchomionych zostanie aż 5 historycznych pociągów specjalnych ciągniętych zabytkowymi parowozami. Pociągi o nazwach NIKODEM, STEFAN, RYSZARD, STEFANIA oraz ROMA przeniosą pasażerów o kilkadziesiąt lat wstecz i pozwolą przeżyć niesamowitą przygodę. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z pociągów RETRO uruchamianych specjalnie z okazji wielkiego parowozowego święta - więcej szczegółów oraz internetowa rezerwacja biletów udostępniona jest po prawej stronie ekranu głównego w odnośniku Parada Parowozów WOLSZTYN RETRO. Wszystkie miejsca w pociągach będą objęte rezerwacją miejsc.

Zimowa edycja pociągu WODNIK'12 za nami!

wodnik_noca

 

Pociąg turystyczny WODNIK zainaugurował nowy sezon z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. W przepiękny, sobotni, pogodny i bardzo mroźny dzień specjalny pociąg turystyczny WODNIK przemierzył kolejowy szlak z Poznania Głównego przez obwodnicę towarową miasta oraz Oborniki i Rogoźno do Wągrowca i Gołańczy. Pasażerowie mieli między innymi okazję obejrzeć stolicę Wielkopolski z innej niż zwykle perspektywy - z wysokiej estakady w zimowej aurze, ale przede wszystkim mogli skorzystać z nowoczesnego, wągrowieckiego Aquaparku, gdzie odbywały się typowo letnie kąpiele. Z pociągiem WODNIK nawet ostra zima okazała się niestraszna! Był także czas na zimowe harce - w Gołańczy odwiedziliśmy zameczek, do którego niektórzy dotarli na sankach. 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową RELACJĄ z przejazdu zimowego WODNIKa. Warto także odwiedzić ogólnodostępną stronę z materiałami filmowymi, na której miłośnicy kolei umieszczają filmy z przejazdu pociągu - np. na estakadzie na towarowej obwodnicy miasta Poznania: FILM

Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku??

Zapraszamy do niesamowitej podróży rosyjską Koleją Transsyberyjską na szlaku z Moskwy do Władywostoku!
LINK: Strona 1 (pociąg).
Chociaż na razie możemy zaproponować Państwu jedynie podróż wirtualną na ekranie moniotora komputerowego,
to w przyszłości kto wie...? Zapraszamy do obejrzenia trójwymiarowego wnętrza pociągu, tras przejazdu, map oraz widoku z całej trasy przejazdu z rosyjskiej stolicy aż do azjatyckiego dworca Władywostok! Do obsługi pierwszej ze stron przyda się znajomość języka rosyjskiego, niemniej nawet bez tej umiejętności można obejrzeć wiele interesujących stron poświęconych bardzo ciekawej trasie kolejowej wycieczki. Sześciodniowy przejazd dostarcza niesamowitych wrażeń. Poniższa strona zwłaszcza na dużym ekranie wygląda imponująco! Zapraszamy na wirtualną wycieczkę!
LINK: Strona 2 (film z trasy).

Szczęśliwego Nowego 2012 Roku!!!

boczny_torW trakcie jednej z imprez zorganizowanych w okresie 29 grudnia 2011 - 1 stycznia 2012 do Szklarskiej Poręby udała się grupa uczestników wyjazdu SYLWESTROWEGO, która dołącza się do życzeń i przesyła jeszcze ciepłe zdjęcia ze śnieżnych, górskich wycieczek w okolicy Szklarskiej Poręby. Zapraszamy do przeczytania RELACJI i obejrzenia zdjęć z niesamowitej, bajkowej wręcz wyprawy do zasypanej śniegiem Szklarskiej Poręby.
W ramach działań organizowanych przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei realizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl pragniemy w 2012 roku rozwijać kolejne projekty turystyczne, aby w jak największym stopniu spełnić Państwa oczekiwania i umożliwić spędzanie wielu ciekawych chwil w niezapomnianych zakątkach, we wspaniałej atmosferze.
Wszystkim miłośnikom i entuzjastom kolejowych wycieczek turystycznych, moc życzeń zdrowia, spokoju, spełnienia marzeń, wielu ciekawych chwil w gronie rodziny i najbliższych oraz nowych wyzwań i realizacji wszelkich zamierzonych planów w Nowym 2012 Roku życzy Zespół TurKol.pl

Wspomnijmy to jeszcze raz!

Szanowni Państwo! Pierwszy sezon z nową marką TurKol.pl na rynku turystycznych przewozów kolejowych został zakończony przejazdem pociągu WODNIK do Wągrowca. Nie oznacza to jednak zakończenia naszej działalności i końca uruchamiania pociagów turystycznych - wręcz przeciwnie - sugestie naszych pasażerów dopingują nas do dalszych prac mających na celu rozwój projektu i uruchamianie kolejnych pociągów. Już wkrótce przedstawimy Państwu kolejne propozycje - pierwszą z nich będzie najprawdopodobniej pociąg sylwestrowy 2011! Dziękujemy wszystkim pasażerom za udział w imprezach zorganizowanych przez nas do tej pory, życzymy Państwu i sobie wielu kolejnych wspólnych wyjazdów kolejowych. Dla rozpalenia wyobraźni prezentujemy łącza do filmików pokazujących jak to się robi na świecie! Miłego przeglądania!

FILM I TURYSTYKA KOLEJOWA
FILM II TURYSTYKA KOLEJOWA
FILM III TURYSTYKA KOLEJOWA
FILM IV TURYSTYKA KOLEJOWA

My także nie mamy się czego wstydzić:

FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - PIRAT 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - ZIEMIANIN 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - GALEON 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - PIAST 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - POJEZIERZE 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - w parowozie
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - KILOF 2011
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - w bajkowych górach 
FILM TURYSTYKA KOLEJOWA - WODNIK 2011

Dziękujemy wszystkim autorom filmów umieszczonych w publicznych zasobach portalu YouTube za udokumentowanie wielu niezapomnianych chwil. Internet zawiera bardzo dużą liczbę filmów, niestety nie jesteśmy w stanie wszystkich zamieścić na naszej stronie, zachęcamy natomiast do samodzielnego przeglądania dostępnych zasobów.
Jedno jest natomiast pewne - plany kolejnych imprez na 2012 rok powstają z dużym zaangażowaniem i zapałem!

Kolejowe atrakcje

Zapraszamy do wspaniałego świata kolejowej przygody. Świata pełnego niespodzianek, niezapomnianych atrakcji oraz chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół - na imprezach kolejowych z pociągami specjalnymi organizowanych zarówno w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, jak i przez inne organizacje i przewoźników kolejowych. Imprezy kolejowe TurKol.pl to oferta dla dużych i małych, mamy nadzieję, na zadowolenie każdego pasażera!

Tworzymy z pasją

Turystyka Kolejowa, która w wielu krajach europejskich jest dobrze rozwiniętą i świetnie zorganizowaną formą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin - także w Polsce oferuje wiele ciekawych imprez, które stają się okazją dla wszystkich zainteresowanych - najmłodszych i tych trochę starszych - do wspaniałej zabawy, przeżycia przygód związanych nie tylko z fascynującym światem żelaznych szlaków, ale także z niezapomnianymi atrakcjami towarzyszącymi przejazdom pociągów specjalnych. W przypadku imprez kolejowych spod znaku TurKol.pl dodatkowe elementy przejazdów zaoferowane przez gościnne miasta i miasteczka na długo zapadną w pamięć uczestników niesamowitych wypraw i spowodują, że będą oni chętnie wracać w odwiedzone miejsca i planować udział w kolejnych wyjazdach. Serdecznie zapraszamy.

Współpraca organizatorów Turystyki Kolejowej

Wszystkich chętnych do współpracy przy tworzeniu imprez turystycznych związanych z organizacją pociagów specjalnych zapraszamy do współpracy. Osoby zainteresowane przejazdem pociągami na naszej stronie znajdą wiele ciekawych informacji oraz odnośników do innych stron internetowych o podobnej tematyce. Organizacje które planują uruchomienie pociagów specjalnych zapraszamy do współpracy poprzez wzajemne informowanie o imprezach, które odbywają się w naszym kraju. W celu skontaktowania się z nami zapraszamy do użycia Szybkiego Kontaktu, który jest prostym narzędziem do przesłania nam wiadomości elektronicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt






PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości