SIELAWA'14, Zabytkowym autobusem - jak pociągiem!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Termin kursowania: 16 sierpnia 2014, sobota

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Szamotuły - Ostroróg - Nojewo - Chrzypsko Wielkie - Sieraków - Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wielkie - Nojewo - Ostroróg - Szamotuły - Poznań Główny.

Zabytkowy autobus Kolejowej Komunikacji Zastępczej (!!!) na trasie Poznań - Sieraków - Międzychód!

P230412_14Gdyby na kalendarzu widniał rok 1989 - na pięknym szlaku kolejowym z Szamotuł do Sierakowa i Międzychodu przez Ostroróg moglibyśmy spotkać zapewne prawdziwy pociąg. Gdybyśmy zapragnęli cofnąć się w czasie jeszcze kilka lat więcej - ujrzelibyśmy parowozik z paroma wagonami, pieszczotliwie przez wielu zwany "ciuchcią".
Mamy jednak rok 2014 i co prawda w Międzychodzie znów zamelduje się najprawdziwsza lokomotywa parowa - w tym roku będzie to Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni - ale na szlaku pomiędzy Szamotułami a Sierakowem i Międzychodem na prawdziwy pociąg będziemy musieli jednak poczekać. Zainteresowanie za strony pasażerów przejazdem na tej pięknej trasie spowodowało, że już w 2014 roku odcinek ten znów pokonają pasażerowie - uruchomionym specjalnie zabytkowym autobusem Kolejowej Komunikacji Zastępczej!!!
Autobus ten, uruchomiony w zamian za pociąg o nazwie SIELAWA uruchomiony zostanie specjalnie dla wszystkich osób z łezką w oku wspominających przejazd np. pięknym mostem w Nojewie czy w Chrzypsku Małym. KKZ SIELAWA przejedzie trasą z Poznania przez Szamotuły wzdłuż linii kolejowej przez Ostroróg, Nojewo i Chrzypsko Wielkie do Sierakowa i Międzychodu, a także tą samą trasą w kierunku przeciwnym. Bilety na przejazd dodatkowym połaczeniem SIELAWA dostępne są w systemie rezerwacji po naciśnięciu poniższego kółka z napisem REZERWACJA.
Warto wybrać się do Międzychodu i Sierakowa 16 sierpnia 2014 roku - ponieważ właśnie w tym dniu na stacjach tych pojawi się najprawdziwszy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni - obsługujący w tym dniu planowe pociągi turystyczne POJEZIERZE oraz MORENA. Rozkłady jazdy KKZ SIELAWA i pociągu MORENA zostłay dostosowane do siebie w ten sposób aby dla pasażerów KKZ SIELAWA istniała możliwość skorzystania z przejazdu pociagiem MORENA z Sierakowa do Międzychodu i z powrotem.

Orientacyjny rozkład jazdy zabytkowego autobusu KKZ za pociąg SIELAWA:rezerwacja

SIELAWA 16 sierpnia 2014   Przyjazd     Odjazd   
Poznań Główny >>> 10:00
Szamotuły 10:45 10:46
Ostroróg 11:03 11:05
Nojewo 11:22 11:25
Chrzypsko Wielkie 11:35 11:38
Sieraków Wkp 12:00 12:05
Międzychód 12:30 <<<
Międzychód >>> 17:00
Sieraków Wkp 17:25 17:30
Chrzypsko Wielkie 17:45 17:48
Nojewo 18:00 18:02
Ostroróg 18:20 18:22
Szamotuły 18:50 19:00
Poznań Główny 19:50 <<<

Połączenie KKZ SIELAWA uruchomione zostanie na trasie wzdłuż linii kolejowej Poznań - Szamotuły - Ostroróg - Nojewo - Chrzypsko Wielkie - Sieraków Wkp - Międzychód i będzie obsługiwane zabytkowym autobusem JELCZ 043 - popularny "Ogórek".

DSC05804

Cennik biletów w przedsprzedaży na przejazd zabytkowym autobusem za pociąg pn SIELAWA:

Bilet normalny (18-65lat) w jedną / dwie strony 28 / 38 zł
 Bilet ulgowy (3-18, od 65) w jedną / dwie strony 18 / 28 zł
Bilet dla dzieci do 4 lat w jedną / dwie strony  0 zł 

Aby zakupić bilety na KKZ SIELAWA niezbędne jest:

IMG_8064- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl po kliknięciu na kółko z napisem REZERWACJA;
- W przypadku chęci zakupu różnych biletów np normalnych i ulgowych należy złożyć osobne zamówienia na to samo nazwisko - system rezerwacji połączy zamówienia w jedną fakturę;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną, które będzie dowodem niezbędnym do odbioru biletów na pokładzie autobusu;
- Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- Możliwy jest także osobisty odbiór biletów w Poznaniu w Biurze Obsługi Klienta TurKol.pl.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

Pociągiem i "ogórkiem" - Oferta specjalna POJEZIERZE + SIELAWA
Jeśli pasażerowie chcący odwiedzić Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie mają ochotę skorzystać zarówno z pociągu jak i zabytkowego autobusu istnieje możliwość wykupienia oferty specjalnej - łączonego pakietu przejazdu na pokładzie pociągu POJEZIERZE na odcinku Poznań - Międzychód oraz zabytkowym autobusem "ogórek" w trasie powrotnej tj. z Międzychodu do Poznania. Z rozwiązania tego chętnie skorzystają także osoby chcące relatywnie szybko powrócić do Poznania po imprezie (przyjazd do Poznania autobusu SIELAWA zaplanowano o godzinie 19:50). Istnieje także możliwość odwrotnego układu tj. AUTOBUS + POCIĄG. Rezerwacja oferty specjalnej na stronie POJEZIERZE.

16 SIERPNIA'14 Oferta specjalna
POJEZIERZE (tam) SIELAWA (powrót)
Cennik standardowy 
Bilet normalny w obie strony 79,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 49,77zł
Bilet student 51% w obie strony 38,71zł
SENIOR (od 65) w obie strony 69,00zł
Bilet do 4 lat** w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 2*79,00+24,57=182,57zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 2*79,00+2*24,57=207,14zł

** Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

Idea projektu SIELAWA 2014

20120607857Bardzo duże zainteresowanie pociągami uruchomionymi w latach 2011-2013 na odcinku pomiędzy Międzychodem i Sierakowem (POJEZIERZE i MORENA) skłoniły nas do kontynuacji projektu w kolejnym roku. Nasze plany wybiegają także w przyszłość - jeśli zainteresowanie będzie rosło - wspólnie z parterami z samorządów planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych do Międzychodu i Sierakowa, także linią kolejową przez Ostroróg! Od Państwa zależy, czy pociągi na tę piąkną linię kolejową będą miały szanse wrócić. Zapraszamy do skorzystania z pierwszego od wielu lat połączenia na linii kolejowej Szamotuły - Sieraków tzn połączenia KKZ SIELAWA!
ogorek

Zdjęcia zabytkowych autobusów pochodzą ze zbiorów Muzeum Komunikacji w Paterku oraz prywatnego archiwum pana Remigiusza Grochowiaka. Serdecznie dziękujemy za ich użyczenie!

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości