Galeria fotograficzna TurKol.pl

---------

23 marca 2019 - HARRY, TOM, DICK i UCIECZKA - Starym pociągiem na 75. rocznicę Wielkiej Ucieczki do Żagania! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasy: z Głogowa przez Niegosławice, Szprotawę do Żagania i z powrotem, wokół Żagania do Żar i z powrotem, do Bieniowa i z powrotem oraz do Jankowej Żaagańskiej i z powrotem.

DSC 0436

75. rocznica Wielkiej Ucieczki żołnierzy alianckich z obozu Stallag Luft III w Żaganiu była okazją do uruchomienia czterech specjalnych pociągów okolicznoścowych z zabytkowym parowozem i lokomotywą spalinową oraz wagonami historycznymi będącymi pod opieką Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Przejazdy odbyły się w pierwszych wiosennych promieniach słońca w sobotę 23 marca 2019. Wyprawy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych, a także fotografów gęsto rozstawionych na trasie przejazdu pociągów. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z przejazdów:

GALERIA FOTOGRAFICZNA 75. rocznica Wielkiej Ucieczki - 23 MARCA 2019
Fot. Piotr Gałęziowski.

--------

16 grudnia 2017 - LILIPUTY - Starym pociągiem wokół Wrocławia! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasy: z Wrocławia Głównego przez Wrocław Osobowice i Wrocław Sołtysowice do Wrocławia Swojczyce i przez Wrocław Nadodrze z powrotem do Wrocławia Głónego, z Wrocławia Głównego przez Wrocław Zachodni do Kątów Wrocławskich i z powrotem przez Wrocław Gądów, a także z Wrocławia Głównego przez Wrocław Kuźniki do Wrocławia Nadodrze i z powrotem.

20171216 144107

Kolejny wyprawy wokół Wrocłwia z wagonami historycznymi będącymi pod opieką Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu odbyły się w zimową sobotę 16 grudnia. Pociągi były ciągnięte przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30 odrestaurowaną także przez sympatyków z Wrocławia. Pomimo zimnej aury wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z przejazdów:

GALERIA FOTOGRAFICZNA LILIPUTY - 16 GRUDNIA 2017 
FILM z PRZEJAZDU - LILIPUTY - 16 GRUDNIA 2017, autor. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

-------

25 listopada 2017 - KATARZYNKA, OSKAR i BOGDAN - Pociągami do i wokól Gorzowa Wielkopolskiego! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Wolsztyna przez Zbąszynek, Międzyrzecz, Skwierzynę do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego - do Skwierzyny i z powrotem i do Bogdańca i z powortem

20171125 132109

Z okazji Dnia Kolejarza na trasach kolejowych z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego oraz z Gorzowa Wielkopolskiego do Skwierzyny i z powrotem oraz do Bogdańca i z powrotem uruchomione zostały kolejne pociągi turystyczne z parowozem i wagonmi historycznymi. Pociągi uruchomiono w ostatnią sobotę listopada 2017 roku 25 listopada. Wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem, pogoda niestety typowo listopadowa spowodowała, że pasażerowie niechętnie wystawiali nosy z wagonów!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i filmów z przejazdów:

GALERIA FOTOGRAFICZNA KATARZYNKA, OSKAR i BOGDAN - 25 LISTOPADA 2017 
FILM 1 - KATARZYNKA, OSKAR, BOGDAN - 25 LISTOPADA, autor Mateusz Stefaniak
FILM 2 - KATARZYNKA w Zbąszynku - 25 LISTOPADA, autor Mikołaj Żytyński

-------

30 września 2017 - MIESZKO, NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO - Pociągami do i wokół Czarnkowa - do Poznania, Lubasza, Czarnkowa i Bzowa-Goraj! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa: z Torunia Miasto przez Inowrocław, Mogilno, Gniezno, Poznań Główny, Oborniki, Rogoźno, Ryczywół, Połajewo, Lubasz i Bzowo-Goraj do Czarnkowa i z powrotem.

20150802 142030

Kolejna edycja turystycznego pociągu NOTEĆ na trasie z Poznania do Czarnkowa i z powrotem, a także lokalne pociągi wokół Czarnkowa - tym razem w wydłużonej relacji do Lubasza, odbyły się w ostatnią sobotę września 2017. Skład był zestawiony ze Spalinowego Zespołu Trakcyjnego MR+MRD na co dzień użytkowanego w komunikacji regionalnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Nowością była także oferta MIESZKO czyli przejazd z Torunia do Poznania i z powrotem.
Wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem, fantastyczna pogoda - przepiękne słońce, temperatura około 22 stopni, bez deszczu i wiatru - sprzyjała wyprawie. Zobaczcie sami....

GALERIA FOTOGRAFICZNA NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO - 30 WRZEŚNIA 2017 

-------

15, 16, 17 i 18 czerwca 2017 - WIELKOPOLSKA - Pociągami wokół Wielkopolski - do Kruszwicy, Gostynia, Głogowa, Żar i Żagania, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasy: pociągi z Wolsztyna przez Zbąszyń, Poznań i Gniezno do Kruszwicy i Inowrocławia i z powrotem, z Wolsztyna przez Zbąszyń i Zbąszynek, Sulechów i Zieloną Górę do Żar, Żagania, Tuplic i Nowogrodu Bobrzańskiego, z Wolsztyna przez Leszno do Głogowa i Gostynia i z powrotem oraz z Wolsztyna przez Zbąszyń i Zbąszynek, Międzyrzecz, Międzychód, Skwierzynę do Gorzowa Wielkopolskiego i Bogdańca i z powrotem.

20170618 162121

W dniach 15 - 18 czerwca pasażerowie Turystyki Kolejowej TurKol.pl mieli okazję podróżować na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkow lokomotywę Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn. Skład był zestawiony z klasycznych wagonów pasażerskich 1, 2 klasy oraz wagonu restauracyjnego. W ramach kolejnego czterodniowego projektu pociąg odwiedził między innymi Poznań, Gniezno, Kruszwicę, Inowrocław, Zieloną Górę, Żary i Żagań oraz Tuplice, Leszno, Wschowę, Głogów i Gostyń, a także Zbąszyń i Zbąszynek, Międzyrzecz, Skwierzynę i Gorzów Wielkopolski.
Z
apraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.

GALERIA FOTOGRAFICZNA WIELKOPOLSKA 2017 dzień pierwszy
GALERIA FOTOGRAFICZNA WIELKOPOLSKA 2017 dzień drugi
GALERIA FOTOGRAFICZNA WIELKOPOLSKA 2017 dzień trzeci
GALERIA FOTOGRAFICZNA WIELKOPOLSKA 2017 dzień czwarty

-------

1, 2 i 3 maja 2017 - NOSTALGIA - Pociągami po Dolnym Śląsku - do Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Zgorzelca, Turoszowa i Złotoryi! 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasy: pociągi z Wolsztyna przez Leszno, Głogów, Żagań, Lubań Śląski do Jeleniej Góry, do KAmiennej Góry przez Marciszów i Sędzisław, z Jeleniej Góry do Zgorzelca przez Wleń, Lwówek Śląski, Węgliniec, do Turoszowa przez Krzewinę Zgorzelecką i z powrotem, do Jeleniej Góy przez Lubań ŚŁąski i Gryfów Śląski oraz z Jeleniej Góry do Wolsztyna przez Wałbrzych Główny, Wrocław Główny, Legnicę, Lubin, Głogów, Leszno, a także z Legnicy do Złotoryi i Jerzmanic Zdroju  i z powrotem 

20170503 150650

Kolejna trzydniowa wyprawa Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na pokładzie pociągu turystycznego ciągniętego przez zabytkow lokomotywę Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn odbyła się w dniach 1 - 3 maja 2017 roku. Pociąg przemierzył ponad 1000 kilometrów, odwiedził między innymi Jelenią Górę, Kamienną Górę, Lwówek Śląski, Zgorzelec, Turoszów, Wałbrzych, Wrocław, Legnicę, Złotoryję oraz Lubin i Głogów. Pociąg był zestawiony z odrestaurowanych wagonów pasażerskich w oliwkowych barwach stosowanych w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.

GALERIA FOTOGRAFICZNA NOSTALGIA 2017 dzień pierwszy
GALERIA FOTOGRAFICZNA NOSTALGIA 2017 dzień drugi
GALERIA FOTOGRAFICZNA NOSTALGIA 2017 dzień trzeci 

---------

8, 9, 10 i 11 kwietnia 2017 - POMORZE - Pociągami po Kujawach, Kaszubach i Pomorzu - do Torunia, Bydgoszczy, Kościerzyny i Helu!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasy: pociągi z Poznania przez Gniezno do Torunia, Unisławia i Bydgoszczy oraz Nakła nad Notecią , z Torunia do Kościerzyny przez Grudziądz i Czersk, z Grudziądza do Jabłonowa Pomorskiego i z powrotem oraz z Kościerzyny do Gołubia Kaszubskiego i z powrotem, do Gdyni i Helu i z powrotem, a także do Poznania przez Bydgoszcz, Szubin, Nakło nad Notecią, Kcynię, Gniezno.

20170409 125329

Czterodniowa wyprawa na pokładzie pociągu turystycznego ciągniętego przez zabytkow lokomotywę Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn odbyła się w dniach 8 - 11 kwietnia 2017 roku. Pociąg przemierzył blisko 1500 kilometrów, odwiedził między innymi Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Kościerzynę, Gdynię oraz Hel. Na poszczególnych odcinkach skład wagonów pasażerskich z lat 70-tych XX wieku, pomalowanych w jedyne dostępne aktualnie na polskim rynku barwy spółki PKP Intercity, ciągnięty polskim pospiesznym parowozem serii Pt47 meldował się punktualnie, a nawet przed czasem! Kto nie był - niech żałuje!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.
GALERIA FOTOGRAFICZNA POMORZE 2017 dzień pierwszy
GALERIA FOTOGRAFICZNA POMORZE 2017 dzień drugi
GALERIA FOTOGRAFICZNA POMORZE 2017 dzień trzeci
GALERIA FOTOGRAFICZNA POMORZE 2017 dzień czwarty

---------

18 - 19 lutego 2017 - PYRA, KOZIOŁEK i FRANEK oraz KASZTELAN i TWIERDZA - Pociągami retro na inaugurację sezonu 2017!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl

Trasy: z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz wokół Poznania przez Kiekrz, Poznań Franowo i Poznań Starołękę oraz orzez Poznań Garbary, Poznań Franowo i Poznań Starołękę.

Turkol MCiesielski

Inauguracja sezonu Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2017 z wolsztyńskim parowozem odbyła się w ramach popularnych przejazdów pociągów specjalnych wokół Poznania w dniu 18 i 19 lutego oraz na trasach z Wolsztyna do Leszna i Głogowa i z powrotem oraz z Głogowa do Nowej Soli i z powrotem. Pasażerowie tłumnie przybyli na pokład pociągów, jak zawsze na stacjach z dłuższymi postojami tj. w Kiekrzu i Poznaniu Głównym oraz w Lesznie i w Głogowie chętne osoby pozowały wspólnie z zabytkowym składem pociągu do pamiątkowych fotografii!
Powyższe zdjęcie wykonane z jednego z bloków na poznańskich Jeżycach wykonał i nadesłał Marek Ciesielski.

Skład pociągu oparto na wolsztyńskich zasobach Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn - zabytkowe wagony 3 klasy ciągnął parowóz Ol49-59.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dni 18 i 19 lutego 2017: 
GALERIA FOTOGRAFICZNA PYRA, KOZIOŁEK i FRANEK - 18 LUTEGO 2017 
G
ALERIA FOTOGRAFICZNA KASZTELAN i TWIERDZA - 19 LUTEGO 2017    

---------

22 października 2016 - KOZIOŁEK i FRANEK - Pociągami retro na wycieczkę wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: wokół Poznania przez Kiekrz, Poznań Franowo i Poznań Starołękę oraz orzez Poznań Garbary, Poznań Franowo i Poznań Starołękę.

20160611 150559

W ramach popularnych przejazdów pociągów specjalnych wokół Poznania w dniu 22 październilka na trasy z Poznania Głównego wokół Poznania wyjechały pociągi KOZIOŁEK oraz FRANEK. Na pokładzie pociągów panowała miła i radosna atmosfera, a na stacjach z dłuższymi postojami tj. w Kiekrzu i Poznaniu Głównym chętne osoby pozowały wspólnie z zabytkowym składem pociągu do pamiątkowej fotografii!
Skład pociągu oparto na wolsztyńskich zasobach tworzącej się właśnie Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn - zabytkowe wagony 3 klasy ciągnął parowóz Ol49-59.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia 22 października 2016: 
GALERIA FOTOGRAFICZNA KOZIOŁEK i FRANEK   

---------

15 października 2016 - SYRENKA - Pociągiem do Warszawy!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania do Warszawy i z powrotem.

20161015 120711

W ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl takiego pociągu jeszcze nie było! Pociąg SYRENKA zorganizowany został przy udziale przewoźnika Koleje Dolnośląskie, a także przy użyciu składu spalinowego serii MR+MRD udostępnionego przez spółkę ARRIVA RP. Skład pociągu pierwotnie zaplanowany został jako lokomotywa elektryczna z wagonami, w drugiej wersji planowano wykorzystanie składu elektrycznego ELF. Oba warianty ostatecznie nie doszły do skutku z powodu wycofania zgody na użycie taboru przez przwoźników będących jego właścicielami. Wariant przejazdu wdrożony ostatecznie w życie tj. wyprawa na pokładzie składu spalinowego MR+MRD okazała się strzałem w dziesiątkę! Pasażerowie chwalili zalety taboru, pociąg w obie strony zameldował się na stacjach końcowych przed planem. Bez problemu zrealizowano zatem wszystkie elementy wycieczki - w tym przejazdy kultowymi ikarusami po Warszawie. Zobaczcie zatem sami.... 
GALERIA FOTOGRAFICZNA SYRENKA  

---------

27,28 i 29 sierpnia 2016 - POGÓRZE - Pociągami w Sudety - do Nowej Rudy, Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: pociągi z Poznania przez Wrocław do Wałbrzycha i Nowej Rudy, do Jeleniej Góry, Piechowic i Szklarskiej Poręby oraz z Wrocławia przez Wałbrzych, Jelenią Górę, Wleń, Lwówek Śląski, Węgliniec, Żary, Zieloną Górę i Zbąszynek do Poznania.

20160829 111904

Kolejna edycja projektu POGÓRZE była oparta o przejazdy pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni Ol49-59 wraz ze wspomaganiem lokomotywy spalinowej serii SM42. Pociąg składał sie z wagonów zabytkowych 3 klasy oraz tradycyjnych wagonów 1 i 2 klasy, a w przypadku pierwszego dnia przejazdu czyli pociagów KILOF i SOWA dodatkowo w składzie pociągu znalazł się wagon piętrowy. Zróżnicowany skład pociągu wynikał z braków taborowych w zasobach przewoźnika - w celu przewiezienia wszystkich chętnych musieliśmy zdecydować się na takie rozwiązanie. Wyprawa w Sudety była doskonałą zabawą i świetnym dowodem na to, że warto organizować pociągi turystyczne dla szerokiego grona odbiorców - mieszkańców miejscowości, w których na co dzień nie spotykane są już parowozy. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.
GALERIA FOTOGRAFICZNA POGÓRZE 2016 - Pociągiem w SUDETY dzień 1 
GALERIA FOTOGRAFICZNA POGÓRZE 2016 - Pociągiem w SUDETY dzień 2
GALERIA FOTOGRAFICZNA POGÓRZE 2016 - Pociągiem w SUDETY dzień 3 

---------

13 sierpnia 2016 - IV Parada Lokomotyw w Międzychodzie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: pociągi z Poznania przez Zbąszynek i Międzyrzecz i z powrotem, z Legnicy i Zielonej Góry przez Zbąszynek i z powrotem, z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego przez Skwierzynę i z powrotem, z Wolsztyna przez Zbąszynek i z powrotem oraz wokół Międzychodu - do Międzychodu Letnisko, do Gorzynia oraz do Wierzbna.

IV parada miedzychod parowozy2

Kulminacją oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w roku 2016 była sierpniowa impreza organizowana na nieczynnym węźle kolejowym w Międzychodzie. IV Parada Lokomotyw zorganizoana została w dniu 13 sierpnia. Przybyło na nią około 3 tysięcy osób! W imprezie uczestniczyło 7 środków trakcyjnych, w tym dwa wolsztyńskie parowozy, dwa spalinowe zespoły trakcyjne oraz trzy lokomotywy spalinowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.
GALERIA FOTOGRAFICZNA IV PARADA LOKOMOTYW W MIĘDZYCHODZIE      

---------

06 sierpnia 2016 - NOTEĆ, JANKO i CZARUŚ - Pociągami do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania przez Wągrowiec do Czarnkowa i z powrotem oraz z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem.

SMoliwki

W ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w środku wakacji uruchomione zostały pociągi z Poznania przez Wągrowiec do Czarnkowa i z powrotem oraz dwa lokalne pociągi wokół Czarnkowa na trasie do Bzowa Goraj. Na pokładzie pociągów panowała miła i radosna atmosfera, a na stacji w Czarnkowie chętne osoby pozowały wspólnie z zabytkowym składem pociągu do pamiątkowej fotografii! Skład pociągu pod względem zestawienia oraz malowania nawiązywał do lat 70-tych XX wieku, kiedy na lokalnych liniach kolejowych pociągi tego typu były standardem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia 06 sierpnia 2016:
GALERIA FOTOGRAFICZNA NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO    

---------

13 lutego 2016 - AMOREK i WIERZBA - Pociągami na Walentynki!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem oraz z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem. 

strazacy miedzychod

Kolejną okazją do uruchomienia pociągów turystycznych stały się Walentynki. Z tej okazji w dniu 13 lutego uruchomione zostały dwa pociągi. AMOREK pokonał trasę z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem, a WIERZBA przewiozła pasażerów na lokalnej trasie wokół Międzychodu do Wierzbna i z powrotem. Na pokładzie obu pociągów panowała miła i radosna atmosfera, a na stacji w Międzychodzie chętne osoby pozowały wspólnie z zabytkowym składem pociągu do pamiątkowej fotografii!
Zdjęcie grupowe pasażerów na stacji w Międzychodzie >>> POBIERZ.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zamglonych walentynkowych wojaży w dniu 13 lutego 2016:
GALERIA FOTOGRAFICZNA AMOREK i WIERZBA  

---------

05 grudnia 2015 - PYRA i KOZIOŁEK - Pociągami na Mikołajki!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Poznania oraz aż trzykrotnie wokół Poznania. 

20151205 114731

Z okazji mikołajkowego świętowania w dniu 5 grudnia uruchomione zostały cztery pociągi. Na trasie z Wolsztyna do Poznania i z powrotem pasażerowie podróżowali pociągiem retro PYRA, natomiast wokół Poznania trzykrotnie podążał pociąg KOZIOŁEK. Na pokładzie pociągów ku wielkiej uciesze dzieci grasował święty Mikołaj! Zobaczcie zresztą sami...
GALERIA FOTOGRAFICZNA PYRA I KOZIOŁEK 

---------

3 października 2015 - KRASNAL - Pociągiem do Wrocławia! oraz SKARB - Pociągiem do Złotoryi!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna do Wrocławia Głównego i z powrotem oraz z Wrocławia Głównego do Legnicy, Złotoryi i Jerzmanic Zdroju. 

DSC06177

Złota Polska Jesień towarzyszyła pasażerom pociągów KRASNAL z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem oraz SKARB z Wrocławia do Legnicy, Złotoryi i Jerzmanic Zdroju i z powrotem. Pociągi cieszyły się sporym zainteresowaniem podróżnych, a tłum mieszkańców Złotoryi chętnych do skorzystania z krótkiego przejazdu do Jerzmanic Zdroju i z powrotem w pełni oddał nastawienie pasażerów do turystyki kolejowej z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z październikowej imprezy....
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

29 - 31 sierpnia 2015 - POGÓRZE - KILOF, LICZYRZEPA, PIERŚCIEŃ i KOZIOŁ- Pociągami do Nowej Rudy, Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego oraz Nysy!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania i Wrocławia do Kłodzka, Nowej Rudy i Głuszycy, do Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego oraz do Legnicy, Nysy i Głuchołaz. 

10092014631

Projekt POGÓRZE łączył trzy pojedyNcze oferty jednodniowe w jeden projekt. Przejazdy pociągami KILOF z Poznania i Wrocławia do Nowej Rudy i Głuszycy, LICZYRZEPA z Poznania i Wrocławia do Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego oraz PIERŚCIEŃ z Wrocławia do Nysy przez Legnicę i Świdnicę i KOZIOŁ do Głuchołaz Zdroju cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Przejazdom towarzyszyła bardzo ładna pogoda, pociągi meldowały się na kolejnych stacjach przy tłumnie witających go mieszkańcach. 
Wspaniałym pasażerom dziękujemy za wyśmienitą atmosferę na pokładzie pociągów i za zaufanie, którym nas obdarzają biorąc udział w kolejnych przejazdach. Pomimo niedogodności z punktualnością części pociągów na pokładzie pociągu i autobusów panowała radość i świetna zabawa. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami:
GALERIA FOTOGRAFICZNA KILOF-SŁUPIEC 
GALERIA FOTOGRAFICZNA LICZYRZEPA-JÓZEFINA 

---------

8 sierpnia 2015 - III Parada Lokomotyw w Międzychodzie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Pociągi przyjeżdżające do Międzychodu: 

POJEZIERZE: Poznań Główny - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Poznań Główny; FARMER: Wolsztyn - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Wolsztyn; KKZ SIELAWA: Poznań Główny - Sieraków Wlkp. - Kłosowice - Międzychód - Kłosowice - Sieraków Wlkp. - Poznań Główny; DRWAL: Krzyż - Gorzów Wielkopolski - Deszczno - Skwierzyna - Przytoczna - Wierzbno - Międzychód - Przytoczna - Skwierzyna - Deszczno - Gorzów Wielkopolski - Krzyż; GAJOWY: Legnica - Zielona Góra - Wierzbno - Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód - Wierzbno - Zielona Góra - Legnica.

Dodatkowe pociągi okolicznościowe:
POMPA: Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód; LETNISKO: Międzychód - Międzychód Letnisko - Międzychód; WIERZBA: Międzychód - Wierzbno - Międzychód; LEŚNIK: Międzychód - Gorzyń - Łowyń - Gorzyń - Międzychód; BRZOZAMiędzychód - Wierzbno - Międzychód;

Dodatkowe kursy autobusowe: MORENA(KKZ)Międzychód - Kłosowice - Sieraków Wlkp. - Kłosowice - Międzychód; Linia miejska: Międzychód Dworzec Kolejowy - Międzychód CAK - Międzychód Letnisko - Międzychód Dworzec Kolejowy.

20150808 124753

W drugi weekend sierpnia w Międzychodzie odbyła się trzecia edycja Parady Lokomotyw. Pasażerowie przybyli na nią aż czterema pasażerskimi pociągami uruchomionymi z Legnicy i Zielonej Góry, Poznania Głównego, Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego oraz z Wolsztyna. Uruchomiony został także pociąg towarowy z Wrocławia Głównego.
Wielkie podziękowania kierujemy pod adresem pasażerów i mieszkańców Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego za udział w bardzo gorącej III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie. Bardzo wysokie temperatury nie odstraszyły ich od uczestnictwa w tym udanym kolejowym święcie na nieczynnym węźle kolejowym w Międzychodzie. 
Szczególne podziękowania kierujemy także pod adresem kolejarzy, którzy w morderczym wręcz upale zrealizowali zamówienie na wszystkie elementy imprezy - począwszy od przygotowania szlaków kolejowych dla pociągów, poprzez realizację przejazdów, a skończywszy na doskonałym zaplanowaniu i wykonaniu parady przybyłych aż 9 pojazdów trakcyjnych. Doskonała wspólpraca Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, Wielkopolskiego Oddziału spółki Przewozy Regionalne, PKP Cargo, Lotos Kolej, Kolei Dolnośląskich, MajkolTransu i Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia - przyczyniła się do stwierdzenia - że, III Parada Lokmomotyw w Międzychodzie przeszła do historii jako bardzo udana! Dziękujemy także międzychodzkim samorządowcom za wspaniałą współorganizację imprezy. Przedstawiciele Urzędu Miasta i Centrum Animacji Kultury jak zawsze stanęli na wysokości zadania! 
Relacja Stowarzyszenia historycznego AUREUS
Relacja Głosu Wielkopolskiego.
Zapraszamy także do obejrzenia FOTOGALERII oraz poniższych  zdjęć wykonanych przez fotoreporterów TurKol.pl:


---------

25 lipca 2015 - JAGIEŁŁO - Pociągiem na Oblężenie Malborka!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania przez Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz Gł. do Malborka i z powrotem

01panorama wsch

W środku wakacji szkolnych zorganizowana została niesamowita wyprawa do przeszłości. Pasażerowie pociągu JAGIEŁŁO odbyli podróż do średniowiecznej stolicy państwa krzyżackiego - Malborka. Pasażerowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach walk rycerskich, strzelali z łuków, skosztowali średniowiecznego jadła i napitku. Głównym punktem programu miało być wtrącenie wszystkich pasażerów pociągu JAGIEŁŁO do lochów zamkowych - obyło się jednak bez tak drastycznych działań. Pasażerowie zwiedzili natomiast z przewodnikami zamek.
Wszystkim uczestnikom wyprawy dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągu i już dziś planujemy kolejną edycję wyprawy do Malborka.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wycieczki:
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

21 czerwca 2015 - KATAMARAN - Pociągiem na pełne morze! oraz REKIN - Pociągiem do Świnoujścia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Poznania przez Krzyż, Stargard Szczeciński, Szczecin i Goleniów do Kołobrzegu oraz Stepnicy, Świnoujścia i Międzyzdrojów. 

140920142216

Pomimo deszczowej i pochmurnej pogody pierwsze dni lata to dobra okazja do wycieczki nad morze. W dniu 21 czerwca odbyły się dwie połączone wyprawy na pokładzie pociągu ciągniętego nowoczesną lokomotywą spalinową BR285 należącą do przewoźnika LOTOS. Oferta KATAMARAN była kolejną edycją - dobrze przyjętego w poprzednich latach przez pasażerów - wyjazdu do kołobrzeskiego portu połączonego z rejsem bałtyckim katamaranem po morzu. Oferta REKIN to przejazd pociągiem z Poznania połączony ze zwiedzaniem atrakcji Zachodniego Pomorza na pokładzie zabytkowych autobusów. Pasażerowie odwiedzili między innymi Stepnicę, Międzyzdroje i Świnoujście.
Pasażerom dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągów i za zaufanie, którym nas obdarzają biorąc udział w kolejnych przejazdach. Pomimo nieciekawej pogody na pokładzie pociągu i autobusów panowała radość i świetna zabawa. Zobaczcie zresztą sami...
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

13 czerwca 2015 - LOKO PIKNIK czyli Harry i Wanda - Pociągami do Żagania oraz Błyskawica, Grzmot, Dick i Tom - pociągami wokół Żagania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: z Wolsztyna przez Zieloną Górę, z Legnicy przez Lubin i Głogów oraz z Żagania do Szprotawy i do Lubska przez Bieniów. 

IMG 1366

13 czerwca 2015 na stacji kolejowej w Żaganiu odbyła się kolejna edycja LOKO PIKNIKU. Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie OK1 z Żagania oraz samorządy miasta oraz gminy z Żagania została zrealizowana po raz czwarty. W ramach dobrej współpracy z organizatorami tej imprezy Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała ofertę pociągów specjalnych. Wyprawa z parowozem Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni na pokładzie pociągu HARRY oraz przejazd nieczynną w ruchu pasażrskim trasą z Legnicy przez Lubin i Głogów do Żagania na pokładzie pociągu WANDA umożliwiły w sumie około 400 pasażerom dotarcie na imprezę. W ramach lokalnych przejazdów uruchomiono cztery pociągi - TOM i DICK do Szprotawy i z powrotem oraz BŁYSKAWICA i GRZMOT do Lubska. Pociągi lokalne w sumie przewiozły około 700 pasażerów! Wszystkim pasażerom dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągów i za zaufanie, którym nas obdarzają biorąc udział w kolejnych przejazdach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV LOKO PIKNIKU w Żaganiu. 
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

30 maja 2015 - Pirat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Gł. - Chodzież - Piła Gł. - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port - Kołobrzeg - Okonek - Piła Gł. - Chodzież - Poznań Główny.

pirat2015 kblo mini

Szum morza, zapach smażonej rybki roznoszący się z okolicznych smażalni i niestety zachmurzone i kapryśne niebo przywitały pasażerów pociągu PIRAT, który po raz kolejny przybył do Kołobrzegu z Poznania. Pociąg uruchomiony z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przywiózł do Kołobrzego blisko 400 osób. Pomimo nieciekawej pogody pasażerowie wracali uśmiechnięci - pirat grasujący na pokładzie zadbał aby zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie nudzili się w trakcie podróży. Pociąg PIRAT został uruchomiony w dniu 30 maja.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu. 
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

16 maja 2015 - Popiel, Kuracjusz, Gopło i Bartek - Pociągiem do Kruszwicy, Inowrocławia i Wapienna!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Gł. - Gniezno - Kruszwica - Inowrocław - Pakość - Piechcin - Wapienno - Piechcin - Pakość - Inowrocław - Kruszwica - Gniezno - Poznań Główny.

DSC05754

Kolejną wyprawą z parowozem Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni były wojaże w dniu 16 maja w ramach czterech ofert handlowych tj pociągów POPIEL z Poznania do Kruszwicy i z powrotem, KURACJUSZ z Poznania do Inowrocławia i z powrotem oraz lokalnych z Kruszwicy do Inowrocławia i z powrotem i BARTEK z Inowrocławia przez Pakość do Piechcina i Wapienna i z powrotem. Pociągi zostały uruchomione w dniu 16 maja i w sumie przewiozły około 700 pasażerów!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

30 kwietnia, 1 i 3 maja - Nikoś, Stefek i Rysiek, Palma, Piorun i Lubsza oraz Helena, Tulipan, Przystań i Bogdan - Pociągiem z parowozem po Ziemi Lubuskiej i Zachodniej Wielkopolsce z NOSTALGIĄ!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: (30) Wolsztyn - Nowawieś Mochy - Wolsztyn - Rakoniewice - Wolsztyn - Stefanowo - Wolsztyn;
(1) Wolsztyn - Sulechów - Zielona Góra - Żagań - Lubsko - Żagań - Zielona Góra - Sulechów - Wolsztyn;
(2) Wolsztyn - Parada Parowozów;
(3) Wolsztyn - Międzyrzecz - Międzychód - Gorzów Wlkp. - Bogdaniec - Gorzów Wlkp. - Międzychód - Międzyrzecz - Wolsztyn.

lubsko today mini

Piękny i słoneczny pierwszy weekend majowy przyczynił się do tego, że projekt NOSTALGIA 2015 okazał się dużym sukcesem pod względem frekwencji pasażerów. W ramach czterodniowej oferty uruchomiliśmy w sumie 10 pociągów na różnych trasach zachodniej Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Pociagi specjalne ciągnięte zabytkowym parowozem - NIKOŚ, RYSIEK, STEFEK, PALMA, PIORUN, LUBSZA, TULIPAN, PRZYSTAŃ i BOGDAN oraz HELENA (pociąg z lokomotywą spalinową) cieszyły się zainteresowaniem pasażerów, którzy całymi rodzinami uczestniczyli w przejazdach na pokładach zabytkowych pociągów, chętnie korzystali także z dodatkowych atrakcji - np. wizyty na Targach Tulipanów w Chrzypsku Wielkim, czy na wystawie o transporcie w Międzychodzie.
Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych RELACJI z projektu NOSTALGIA 2015:
RELACJA NOSTALGIA dzień 1 (NIKOŚ, STEFEK i RYSIEK;
RELACJA NOSTALGIA dzień 2 (PALMA, PIORUN i LUBSZA);
RELACJA NOSTALGIA dzień 4 (HELENA, TULIPAN, PRZYSTAŃ i BOGDAN);

---------

18 kwietnia 2015 - Piernik i Ko-Piernik - Pociągiem do Torunia i Pociągiem wzdłuż Wisły!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Gł. - Gniezno - Inowrocław - Toruń Miasto - Inowrocław - Trzemeszno - Poznań Gł.;
Toruń Miasto - Toruń Wsch. - Chełmża - Unisław - Bydgoszcz Wsch. - Solec Kujawski - Toruń Gł. - Toruń Wsch.

Na szlaku mini

Pomimo surowej wiosennej pogody, przelotnych deszczy i dość niskich temperatur pasażerowie pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK - które 18 kwietnia wyruszyły na szlaki kolejowe z Poznania do Torunia i z Torunia do Bydgoszczy - z uśmięchniętymi twarzami wracali do swoich domów.
Pociągi zameldowały się punktualnie, zarówno na stacjach końcowych, jak i na większości swoich tras. Pasażerowie pociągu PIERNIK zwiedzili w grupach zabytkowe atrakcje centrum Torunia, pasażerowie pociągu KO-PIERNIK na muzycznym pokładzie korzystali z wokalno - instrumentalnej twórczości aż czterech różnych zespołów!
Gościnny Unisław przygotował dla pasażerów rodeo-niespodziankę, wiele smacznych lokalnych specjałów i kolejne muzyczne występy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przejazdu: GALERIA FOTOGRAFICZNA.
---------

14 marca 2015 - Wodnik, Noteć i Czaruś - Pociągiem do Aquaparku i do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Gł. - Wągrowiec - Rogoźno - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Rogoźno - Wągrowiec - Poznań Główny.

 DSC0733

Kolejną okazją do zaplanowania i uruchomienia pociągów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl były pierwsze wiosenne promienie słoneczne! Pociągi - WODNIK, NOTEĆ i CZARUŚ uruchomione zostały w sobotę 14 marca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

13, 14, 15 i 16 lutego - Pyra, Struga, Amorek, Wierzba, Baszta oraz Stefan, Nikodem i Ryszard - Pociągiem z parowozem na zimową wycieczkę z WALENTYM!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: (13) Wolsztyn - Zbąszyń - Poznań - Środa Wlkp. - Poznań - Grodzisk Wlkp. - Wolsztyn;
(14) Wolsztyn - Zbąszyń - Wierzbno - Międzychód - Wierzbno - Międzychód - Wierzbno - Zbąszyń - Wolsztyn;
(15) Wolsztyn - Leszno - Gostyń - Leszno - Wolsztyn;
(16) Wolsztyn - Stefanowo - Wolsztyn; Wolsztyn - Nowawieś Mochy - Wolsztyn; Wolsztyn - Rakoniewice - Wolsztyn.

mini (2)

Miało być zimowo - śnieżnie i mroźnie - a było słonecznie, relatywnie ciepło. Przede wszystkim należy podkreślić, że projekt WALENTY okazał się dużym sukcesem pod względem frekwencji pasażerów. W ramach czterodniowej oferty uruchomiliśmy w sumie 8 pociągów na różnych trasach Wielkopolski i zachodniej Ziemi Lubuskiej. Pociagi specjalne ciągnięte zabytkowym parowozem - PYRA, STRUGA, AMOREK, WIERZBA, BASZTA, STEFAN, RYSZARD i NIKODEM cieszyły się zainteresowaniem pasażerów, któzy całymi rodzinami uczestniczyli w przejazdach na pokładach zabytkowych pociągów, chętnie korzystali także z dodatkowych atrakcji - np. spotkania z prawdziwym Amorkiem w Miedzychodzie!
Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych RELACJI z projektu WALENTY 2015:
RELACJA WALENTY dzień 1 (PYRA i STRUGA);
RELACJA WALENTY dzień 2 (AMOREK i WIERZBA);
RELACJA WALENTY dzień 3 (BASZTA);
RELACJA WALENTY dzień 4 (STEFAN, NIKODEM i RYSZARD);

---------

31 stycznia 2015 - Stefan, Nikodem i Ryszard - Pociągiem z parowozem na inaugurację sezonu 2015!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Wolsztyn - Stefanowo - Wolsztyn;
Wolsztyn - Nowawieś Mochy - Wolsztyn;
Wolsztyn - Rakoniewice - Wolsztyn.

DSC04766mm

Słoneczna pogoda, choć pomimo przełomu zazwyczaj zimowych miesięcy - bez odrobiny śniegu - towarzyszyła inauguracji sezonu pociągów turystycznych 2015 roku. Impreza miała miejsce w Parowozowni Wolsztyn, która po bardzo trudnym roku 2014 wkroczyła pełną parą w nowy, obiecujący sezon. 31 stycznia w ramach ogólnodostępnej oferty turystycznej uruchomiliśmy trzy pociagi specjalne ciągnięte zabytkowym parowozem - STEFAN, RYSZARD i NIKODEM. Pasażerowie całymi rodzinami uczestniczyli w przejazdach na pokładach zabytkowych pociągów, chętnie korzystali także z atrakcji przygotowanych przez gospodarza Parowozowni Wolsztyn tj. PKP Cargo, a także z oferty naszych partnerów - Przewozów Regionalnych, Kolei Wielkopolskich oraz Gminnego Centrum Informacji z Wolsztyna i jego gości. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej RELACJI z inauguracji sezonu pocągów turystycznych 2015!.
---------

27 grudnia 2014 - Pyra / Powstaniec - Pociągiem na rocznicę Powstania Wielkopolskiego!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Wolsztyn - Grodzisk Wlkp. - Stęszew - Luboń - Poznań Główny - Poznań Garbary - Pobiedziska - Gniezno - Gniezno Winiary - Gniezno - Pobiedziska - Poznań Garbary - Poznań Główny - Luboń - Stęszew - Grodzisk Wlkp. - Wolsztyn.

DSCF8577

Ostatnimi pociągami w 2014 roku organizowanymi w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl były pociągi PYRA i POWSTANIEC, uruchomione z okazji 96 rocznicy Postania Wielkopolskiego. Oprócz przejazdu zabytkowym składem pociągu pasażerowie mieli okazję uczestniczyć w inscenizacjach w Luboniu i Gnieźnie przygotowanych przez Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia oraz grupy rekonstrukcji Historycznych z Gniezna oraz ich współpracowników z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA
RELACJA FILMOWA

---------

23 listopada 2014 - Katarzynka / Cysters / Rogaś / Franek - Pociągiem na kolejarskie święto!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Wolsztyn - Grodzisk Wlkp. - Stęszew - Poznań Główny - Skoki - Wągrowiec - Gołańz - Wągrowiec - Skoki - Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Poznań Garbary - Poznań Główny - Stęszew - Grodzisk Wlkp. - Wolsztyn.

bolechowo przejazd

Kolejną okazją do zaplanowania i uruchomienia pociągów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl był Dzień Kolejarza. Święto to przypada wprawdzie w dniu 25 listopada - niemniej z racji umożliwienia jak największemu gronu pasażerów skorzystania z pociągów - KATARZYNKA, CYSTERS, ROGAŚ i FRANEK uruchomione zostały w niedzielę 23 listopada. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

11 listopada 2014 - Marcin / Franek / Mebelek - Pociągiem na Święto Niepodległości!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Wolsztyn - Krobia - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Poznań Franowo - Poznań Główny - Swarzędz - Poznań Główny - Kościan - Leszno - Krobia - Wolsztyn.


Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada było okazją do uruchomienia kolejnych pociągów turystycznych retro. Pasażerowie korzystający z przejazdu pociągami MARCIN, FRANEK i MEBELEK cieszyli się z nostalgicznych przeżyć na pokładzie zabytkowych wagonów ciągniętych przez parowóz z Wolsztyńskiej Parowozowni. Grupa pasjonatów historii z Lubonia, w strojach z początku XX wieku, uświetniła przejazd pociągiem - warto wspomnieć ten piękny i słoneczny dzień! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

25 października 2014 - Skansen / Jeleń - Pociągiem do Kościerzyny!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Główny - Gniezno - Damasławek - Kcynia - Nakło nad Notecią - Więcbork - Chojnice - Kościerzyna - Bytów - Kościerzyna - Chojnice - Piła Główna - Krzyż - Poznań Główny.

25102014661

Ostra, jesienna aura towarzyszyła przejazdowi pociągów turystycznych SKANSEN i JELEŃ z Poznania do Kościerzyny i z Kościerzyny do Bytowa. Wyprawa nieczynnymi w ruchu pasażerskim liniami kolejowymi przez Gniezno Winiary, Kcynię, Więcbork i Chojnice, a także linią z Lipusza do Bytowa była gratką dla wszystkich miłośników kolejowych szlaków - zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA 

---------

24 października 2014 - Pyra / Koziołek - Pociągiem wokół Poznania!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań Główny - Kiekrz - Poznań Franowo - Poznań Starołęka - Poznań Dębina - Poznań Główny - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn.

Przy przepięknej jesiennej pogodzie odbył się pierwszy po letnim remoncie linii kolejowej z Wolsztyna do Poznania przejazd pociągu z parowozem. Wyprawa pod wieloma względami była inna od podobnych imprez wokół Poznania - przede wszystkim pociąg przejechał północną obwodnicą miasta Poznania - wysoką estakadą z piękną panoramą miasta. Na pokładzie pociągu KOZIOŁEK podróżowało ponad 150 przedszkolaków z poznańskich przedszkoli, podobnie w pociągu PYRA do stolicy Wielkopolski przybyło ponad 50 najmłodszych miłośników parowozów! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

20 września 2014 - Partner - Pociągiem do Lubben!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Główny / Wolsztyn - Zbąszynek - Gubin - Guben - Lubben - Guben - Gubin - Zbąszynek - Wolszyn / Poznań Główny.

DSCF7009

Pierwsza w historii Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl wyprawa zagraniczna odbyła się 20 września 2014 na ttrasie z Poznania i Wolsztyna do niemieckiego Lubben. Pociąg zestawiony z sześciu wagonów miał na pokładzie ponad 400 osób. Debiut oferty międzynarodowej należy zdecydowanie uznać za udane przedsięwzięcie. Sprzyjała pogoda, a bardzo gościnne powitanie zgotowane pasażerom pociągu przez lokalnych samorządowców (przy udziale władz Wolsztyna) na długo pozostanie w pamięci uczestnikom wyprawy. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA 

---------

14 września 2014 - Rekin / Katamaran - Pociągiem na pełne morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Główny - Krzyż - Stargard Szczeciński - Szczecin Główny - Goleniów - Kołobrzeg / Świnoujście - Goleniów - Stargard Szczeciński - Krzyż - Poznań Główny.

20140914 133008

Jeden z ostatnich weekendów lata okazał się być jednym z piękniejszych dni września - pogoda dopisała, pasażerów połączonych pociągów REKIN do Świnoujścia i KATAMARAN do Kołobrzegu nad morzem powitało piękne słońce, dodatkowe atrakcje w postaci rejsu katamaranem po Bałtyku czy przejazdu autobusem turystycznym po okolicy Świnoujścia i Międzyzdrojów wraz z przewodnikiem spowodowały, że 14 września okazał się być udanym pożegnaniem lata z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA 

---------

6 września 2014 - Winniczek - Pociągiem na Winobranie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy: Poznań Główny - Zbąszyń - Zbąszynek - Sulechów - Zielona Góra - Sulechów - Zbąszynek - Zbąszyń - Poznań Główny.

Pierwsze dni września nad cieszyły pasażerów ciepłą i bezdeszczową pogodą. Przejazd turystycznego pociągu WINNICZEK w roku 2014 pod wieloma względami był inny od poprzednich edycji. Skład wagonów piętrowych był ciągnięty przez nowoczesną lokomotywę BR285, pociąg pobił rekord prędkości wyprzedzając na trasie testowane właśnie w tych okolicach PENDOLINO. Taka sama była z pewnością fantastyczna atmosfera na pokładzie pociągu! Dziękujemy Wam Drodzy pasażerowie!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

31 sierpnia 2014 - Rybak - Pociągiem na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 
Trasy: Poznań Główny - Zbąszyń - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Sieraków - Miedzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Zbąszyń - Poznań Główny.

Rybak miedzychod mini

Zakończenie szkolnych wakacji letnich 2014 roku to także przejazd turystycznego pociągu RYBAK. Oferta pociągów RYBAK była cotygodniowym ruchem planowym pociągów przyspieszonych z Poznania na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie i z powrotem. Pociągi RYBAK oferowały kilkugodzinną możliwość spędzenia wolnego dnia nad jeziorami. W ramach kolejnych przejazdów turystycznych w dniu 31 sierpnia uruchomiliśmy ostatnią w sezonie 2014 edycję pociągu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

30 sierpnia 2014 - Kilof - Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasy: Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny.

 DSC6711

Zakończenie szkolnych wakacji letnich 2014 roku zaznaczone zostało mocnym akcentem, którym był niewątpliwie przejazd turystycznego pociągu KILOF. Skład zawierał dwie lokomotywy - zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, a także zmodernizowaną lokomotywę spalinową, która gwarantowała sprawny przejazd pociągu w górskich warunkach najpiękniejszej linii kolejowej w tej części kraju, tj. odcinka Kłodzko - Wałbrzych. Pociąg KILOF wyruszył na szlak już po raz czwarty w historii - i cieszył się podobnie jak w latach poprzednich bardzo dużym zainteresowaniem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

16 sierpnia 2014 - II Parada Lokomotyw w Międzychodzie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Miejsce imprezy: Dworzec kolejowy w Międzychodzie; 
Pociągi specjalne: z Międzychodu do Międzychodu Letnisko, z Międzychodu do Wierzbna oraz z Międzychodu do Łowynia przez Gorzyń i Głażewo.

IIparada miedzychod

II Parada Lokomotyw w Międzychodzie odbyła się w dniu 16 sierpnia 2014 roku. W ramach imprezy na międzychodzkiej stacji zameldowało się aż 7 lokomotyw, w tym parowóz z Wolsztyna i sześć lokomotyw spalinowych: SU45 i SP32 z Przewozów Regionalnych, SM42 z PKP Cargo, BR285 z Lotos Kolej, SM42 z Majkol Trans oraz SM41 z KSK Wrocław. Lokomotywy paradowały przed licznie zgromadzoną publicznością. Z okazji Parady Lokomotyw zorganizowano także przejazdy specjalnymi pociągami WIERZBA i BRZOZA do Wierzbna, POJEZIERZE i POMPA do Międzychodu Letnisko oraz LEŚNIK do Łowynia.
W ramach imprezy uruchomiono specjalne pociągi turystyczne: POJEZIERZE z Poznania oraz FARMER z Wolsztyna, a także uruchomiono specjalne autobusy KKZ SIELAWA z Poznania przez Szamotuły oraz KKZ DRWAL z Gorzowa Wielkopolskiego przez Skwierzynę. Kursy te były prowadzone zabytkowymi autobusami JELCZ 043 "Ogórek" oraz Autosan H9. Wielką atrakcją imprezy był z pewnością przyjazd składu towarowego KSK Wrocław - z wagonami towarowymi różnych typów - od otwartych węglarek, poprzez wagony cysterny do krytych wagonów różnych typów - wszystkie wagony ostały pieczołowicie odrestaurowane przez członków KSK Wrocław. Na pokładzie jednego z wagonów dla gości dostępna była makieta kolejowa, co budziło bardzo duże zainteresowanie zwłaszcza ze strony małych miłośników.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z II Parady Lokomotyw w Międzychodzie. 
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

10 sierpnia 2014 - Rybak - Pociągiem na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasy: Poznań Główny - Zbąszyń - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Sieraków - Miedzychód - Międzyrzecz - Zbąszynek - Zbąszyń - Poznań Główny.

Rybak rowery

Oferta pociągów RYBAK to cotygodniowy ruch planowy pociągów przyspieszonych z Poznania na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie i z powrotem. Pociągi RYBAK oferują kilkugodzinną możliwość spędzenia wolnego dnia nad jeziorami. W ramach kolejnych przejazdów turystycznych w dniu 10 sierpnia uruchomiliśmy kolejną edycję pociągu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

19 lipca 2014 - Joannita i Perła - Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Stefanowo - Zbąszyń - Zbąszynek - Świebodzin - Toporów - Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów - Toporów - Świebodzin - Zbąszynek - Zbąszyń - Stefanowo - Wolsztyn.

DSCF6372

Kolejne przejazdy pociągiem turystycznym cięgniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni odbyły się w sobotę 19 lipca. Tego dnia uruchomiliśmy dwa pociągi - JOANNITA w relacji z Wolsztyna do Łagowa i z powrotem oraz PERŁA z Łagowa do Saeniawy Lubuskiej i z powrotem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

05 lipca 2014 - Prosna, Ziemianin, Krotoszanin, Feniks, Biskupianin, Kolejarz i Zawiadowca - Pociągami na południe Wielkopolski!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasy: Poznań Główny - Krotoszyn - Kalisz/Krobia - Krotoszyn - Poznań Główny, Wolsztyn - Leszno - Krobia - Krotoszyn - Krobia - Leszno - Wolsztyn, Krotoszyn -Ostrów Wielkopolski - Kalisz - Ostrów Wielkopolski - Krotoszyn oraz Krotoszyn - Krobia - Krotoszyn.

W ramach kolejnych przejazdów turystycznych w dniu 5 lipca uruchomiliśmy w sumie 7 ofert turystycznych - Na współorganizowane z samorządami Kalisza, Krotoszyna oraz Krobi i Wielkopolski Gościnnej imprezy można było dojechać pociągami PROSNA, ZIEMIANIN i KROTOSZANIN, a w ramach lokalnych przejazdów skorzystać można było z pociągów FENIKS, BISKUPIANIN, KOLEJARZ i ZAWIADOWCA..
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

31 maja 2014 - Pirat - Pociągiem nad morze!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Piła Główna - Okonek - Szczecinek - Białogard - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port - Kołobrzeg - Białogard - Szczecinek - Okonek - Piła Główna - Poznań Główny.

 DSC9373

Tradycyjny przejazd pociągu specjalnego PIRAT organizowanego na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem przyciąga co roku tłumy pasażerów oraz mieszkańców Kołobrzegu i turystów odwiedzających to gościnne miasto. Pociąg organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

17 maja 2014 - Wojciech, Kosynier - Pociągiem na Dni Pary!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Stęszew - Luboń - Poznań Główny - Pobiedziska - Gniezno - Trzemeszno - Gniezno - Pobiedziska - Poznań Główny - Luboń - Stęszew - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Z okazji Dni Pary, które odbywały się w dniach 14 - 18 maja w Gnieźnie uruchomiliśmy dwa specjalne pociągi turystyczne - Jednym z nich był pociąg WOJCIECH uruchomiony na trasie z Wolsztyna przez Poznań do Gniezna i z powrotem tą samą trasą. Lokalnie uruchomiony został pociąg KOSYNIER z Gniezna do Trzemeszna i z powrotem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

DSCF9236

---------

04 maja 2014 - Joannita, Perła - Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Świebodzin - Toporów - Bronów - Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów - Toporów - Świebodzin - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn

W ramach XXI Parady Parowozów w Wolsztynie w dniach od 1 do 4 maja uruchomiliśmy w sumie 21 pociągów turystycznych - Jednym z nich był pociąg JOANNITA uruchomiony na trasie z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Świebodzin i Toporów do Łagowa oraz w kierunku powrotnym tą samą trasą. Lokalnie uruchomiony został pociąg PERŁA z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

03 maja 2014 - Hefajstos, Cegielski, Hipolit i Helena - Pociągiem na XXI Paradę Parowozów!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasy: Wrocław - Leszno - Wolsztyn - Leszno - Wrocław oraz Poznań - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań.

W ramach XXI Parady Parowozów w Wolsztynie w dniach od 1 do 4 maja uruchomiliśmy w sumie 21 pociągów turystycznych - Na imprezę z Wrocłąwia można było dojechać pociągiem HEFAJSTOS (tylko w dniu 3 maja) a z Poznania pociągami CEGIELSKI i HIPOLIT (w dniu 3 maja) oraz HELENA (w dniu 4 maja). Pociągi kursowały rano do Wolsztyna a wieczorem w kierunku powrotnym.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

02 maja 2014 - Tulipan, Wierzba i Leśnik - Pociągiem do Chrzypska Wielkiego!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Międzyrzecz- Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wielkie - Sieraków - Międzychód - Miedzyrzecz - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn. Międzychód - Wierzbno - Międzychód

DSC02176m

Pociągi turystyczne TULIPAN, WIERZBA i LEŚNIK zostały uruchomione w dniu 2 maja 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów, uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg TULIPAN przemierzył trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz, Międzychód do Chrzypska Wielkiego i z powrotem. Lokalnie dla mieszkańców uruchomiono także pociągi WIERZBA i LEŚNIK z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem. Pociąg TULIPAN na odcinku pomiędzy Międzychodem a Chrzypskiem Wielkim był obsługiwany przez zastępczą komunikację autobusową - trwa remont torowiska na tym odcinku.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

Tradycyjnie szczegółową fotorelację z kolejnej imprezy przygotował także nasz stały pasażer Maciej Stachowiak. Zapraszamy do obejrzenia przesłanych materiałów.

---------

01 maja 2014 - Baszta - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Gostyń - Jarocin - Poznań - Jarocin - Gostyń - Leszno - Wolsztyn

W ramach XXI Parady Parowozów w Wolsztynie w dniach od 1 do 4 maja uruchomiliśmy w sumie 21 pociągów turystycznych - Jednym z nich był pociąg retro BASZTA uruchomiony na trasie z Wolsztyna przez Leszno, Gostyń i Jarocin do Poznania oraz w kierunku powrotnym tą samą trasą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

12 kwietnia 2014 - Piernik i Ko-Piernik - Pociągiem do Torunia i Pociągiem wzdłuż Wisły!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań - Gniezno - Trzemeszno - Toruń - Chełmża - Unisław - Ostromecko - Bydgoszcz - Toruń - Trzemeszno - Gniezno - Poznań Główny.

Pociągi turystyczne PIERNIK i KO-PIERNIK zostały uruchomione w dniu 12 kwietnia 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów, uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg PIERNIK przemierzył trasę z Poznania Głównego przez Gniezno, Trzemeszno, Toruń Główny do Torunia Miasto i z powrotem. Lokalnie dla mieszkańców gościnnej ziemi kujawsko-pomorskiej uruchomiono pociąg KO-PIERNIK z Torunia Miasto przez Chełmżę, Unisław i Ostromecko do Bydgoszczy i z powrotem przez Solec Kujawski.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

07 kwietnia 2014 - Nikodem - Pociągiem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Nowa Wieś Mochy

Kolejny pociąg turystyczny spod znaku TurKol.pl został uruchomiony w dniu 07 kwietnia 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu. Pociąg NIKODEM przemierzył trasę z Wolsztyna do Nowej Wsi Mochy i z powrotem.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

24 marca 2014 - Harry, Tom i Dick - Pociągiem na Wielką Ucieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Zbąszyń - Zielona Góra - Żagań - Żary - Tuplice - Żagań - Zielona Góra - Zbąszyń - Poznań Główny.

Pociągi turystyczne HARRY, TOM i DICK zostały uruchomione w dniu 24 marca 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów, uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg HARRY przemierzył trasę z Poznania Głównego przez Zbąszyń, Zieloną Górę do Żagania i z powrotem. Lokalnie dla mieszkańców uruchomiono także pociągi TOM i DICK z Żagania do Żar i do Tuplic i z powrotem.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

15 lutego 2014 - Noteć i Czaruś - Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Rogoźno - Połajewo - Lubasz - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Lubasz - Połajewo - Rogoźno - Poznań Główny.

Kolejne pociągi turystyczne spod znaku TurKol.pl zostały uruchomione w dniu 15 lutego 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów NOTEĆ i CZARUŚ, uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg NOTEĆ przemierzył trasę z Poznania Głównego przez Rogoźno, Połajewo, Lubasz i Bzowo Goraj i z powrotem. Lokalnie dla mieszkańców gościnnej ziemi czarnkowskiej uruchomiono także pociąg CZARUŚ z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem.
GALERIA FOTOGRAFICZNA

---------

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2012 i 2013 roku <<<

---------

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości