PARTNER'14 - Pociągiem do Lubben!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Sulechów - Czerwieńsk - Gubin - Guben - Lübben - Guben - Gubin - Czerwieńsk - Sulechów - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn - Poznań Główny

Termin kursowania: 20 września 2014, sobota

lubben lodzie

Zapraszamy Państwa serdecznie do odbycia przejazdu pociągiem turystycznym PARTNER. Pociąg zostanie uruchomiony według formuły Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - skład pociągu będzie wyposażony w wagon z ofertą napojów i słodyczy oraz z kawą i herbatą, a pasażerowie będą mogli skorzystać ze zorganizowanych atrakcji organizowanych w ramach DNI SPREEWALDU - szczegóły dostępne na stronach internetowych: PROGRAM 37 DNI SPREEWALDU oraz STRONA INTERNETOWA SPREEWALDFEST.

Tak było w latach poprzednich:

lubben

Zapraszamy do przeczytania MINIRELACJI z przejazdu pociągu specjalnego do Lübben w roku 2006 na stronie Urządu Miasta Wolsztyna. Projekt organizacji pociągu turystycznego PARTNER jest organizowany w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl po raz pierwszy, niemniej idea odwiedzenia partnerskiego miasta Wolsztyna - tj. niemieckiego Lübben ma już swoją ponad dwudziestoletnią historię. Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z ciekawego wyjazdu z parowozem w relacji docelowej za granicę.

Geneza projektu:

Niemieckie Lubben jest miastem partnerskim Wolsztyna - polskiej stolicy parowozów, w której stacjonuje między innymi czynny parowóz Ol49-69. Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Wolsztynie: "Kontakty Wolsztyna z miastem Lübben należą do najstarszych i obejmują swym działaniem najszerszy krąg zagadnień oraz największą grupę uczestniczących w nich ludzi. Położone malowniczo między kanałami rzeki Szprewy Lübben jest miastem bardzo podobnym do Wolsztyna. Liczy ono około 15.000 mieszkańców, nie ma w swym obrębie dużego przemysłu, a znane jest raczej ze swoich walorów turystycznych. Podobieństwa te oraz bliskość do Wolsztyna, ok. 180 km, w znaczący sposób ułatwiają kontakty tych miast oraz zbliżają ich mieszkańców. Nieformalne kontakty obu miast istniały jeszcze daleko przed rokiem 1990. Wraz z otwarciem granic oraz zjednoczeniem się Niemiec przedstawiciele mieszkańców Lübben zwrócili się do ówczesnych władz samorządowych w Wolsztynie z chęcią wsparcia domu dziecka lub podobnej placówki, znajdującej się na terenie gminy Wolsztyn. Bezpośrednią pomocą został objęty Państwowy Dom Dziecka w Gościeszynie. Kontakty, jakie zostały wtedy nawiązane, przeniosły się na wiele innych dziedzin życia. Włączyły się do nich różne instytucje czy urzędy, w tym Urząd Miejski w Wolsztynie, co doprowadziło do podpisania Umowy o Stosunkach Partnerskich między miastami Wolsztyn i Lübben.
lubben przywitanie

W dniu 25 lutego 1993 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Wolsztynie radni w siódmym punkcie obrad jednogłośnie poparli nawiązanie stosunków partnerskich z miastem Lübben. Przyjęli również bez poprawek zaproponowany przez burmistrza Lothara Bretterbauera projekt porozumienia oraz upoważnili burmistrza Wolsztyna Jana Koziołka do podpisania go. Podobną decyzje powzięli również radni Sejmiku Miasta Lübben w dniu 24 maja 1993 roku. Zgodne uchwały obu rad miejskich umożliwiły podpisanie porozumienia o partnerstwie. Jego uroczyste podpisanie miało miejsce dwa razy. Mianowicie podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wolsztynie w dniu 4 września 1993 roku, w której uczestniczyła również delegacja z Lübben na czele z burmistrzem Bretterbauerem oraz oraz 17 września 1993 w Lübben, podczas sesji tamtejszej rady miejskiej." 

lubben na lodzi

Pociąg przywiezie wesołych podróżników do Lübben, w którym trwać będzie kolejna edycja Dni Miasta. Główną atrakcją Lübben jest możliwość skorzystania z łodzi, którymi mieszkańcy i turyści przepływają kanałami i rzeczkami wijącymi się przez miasto. Pociąg PARTNER jest uruchamiany dzięki współpracy z samorządami Powiatu Wolsztyńskiego oraz Miasta Wolsztyna, a także Sparkassenstiftung MBS.

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg PARTNER są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja 

20 września 2014 Pociąg PARTNER Cennik biletów
Bilet normalny w obie strony 179,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 112,77zł
Bilet student 51% w obie strony 87,71zł
Bilet do 4 lat* w obie strony 0,00zł
Dopłata do przedziału 6 miejscowego 70,00zł 

* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce. Każdy pasażer poniżej 18 roku życia musi przebywać pod opieką osoby pełnoletniej, jedna osoba pełnoletnia może opiekować się maksymalnie czworgiem dzieci.

lubben spreewaldfest

Procedura zakupu biletów

- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- W przypadku chęci zakupu różnych biletów np normalnych i ulgowych należy złożyć osobne zamówienia na to samo nazwisko - system rezerwacji połączy zamówienia w jedną fakturę;
 DSC8961- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Dokumenty do pobrania w pdf:

 - regulamin przejazdu pociagiem dla pasażerów TurKol.pl 2014; 

Rozkład jazdy pociągu PARTNER 2014 zaakceptowany przez PKP PLK:  

PARTNER 20 września 2014  Przyjazd     Odjazd   
Poznań Główny >>> 4:15
Zbąszyń 5:20 5:40
Wolsztyn 6:00 6:14
Zbąszyń 6:46 6:47
Zbąszynek 6:54 6:55
Sulechów 7:22 8:07
Czerwieńsk 8:24 8:25
Krosno Odrzańskie 8:52 8:53
Gubin 9:24 9:30
Guben 9:35 10:00
Cottbus 10:25 10:26
Lubben 11:15 <<<
Lubben >>> 18:00
Cottbus 18:25 19:45
Guben 20:10 20:25
Gubin 20:35 20:45
Krosno Odrzańskie 21:15 21:16
Czerwieńsk 21:43 21:44
Sulechów 22:03 22:04
Zbąszynek 22:28 22:29
Zbąszyń 22:36 22:37
Wolsztyn 23:10 23:25
Zbąszyń 23:57 0:15
Poznań Główny 1:18 <<<

Układ wagonów w składzie pociągu PARTNER w dniu 20 września 2014:

Na poniższym schemacie przedstawiamy Państwu układ wagonów w składzie pociągu turystycznego PARTNER, który w dniu 20 września 2014 roku zawiezie pasażerów do Lubben. Pociąg z Poznania do Wolsztyna prowadzony będzie przez lokomotywą spalinową. Na odcinku od Wolsztyna do granicy polsko-niemieckiej pociąg poprowadzi zabytkowa lokomotywa Ol49-69 z parowozowni Wolsztyn. W Sulechowie w czasie kilkudziesięciominutowego postoju nastąpi uzupełnienie wody w parowozie, po czym pociąg ruszy w dalszą trasę do Guben, w którym nastąpi wyłączenie polskiego parowozu. W dalszą trasę wagony pociągnie już niemiecka lokomotywa - aż do celu podróży tj niemieckiego Lübben. Lokomotywa za każdym razem (na całej trasie z Poznania do Lübben) będzie podłączona do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. W drodze powrotnej lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 6 na całej trasie Lübben - Poznań Główny. Na niemieckim odcinku trasy powrotnej będzie to lokomotywa niemiecka, a na polskim odcinku trasy skład będzie ciągnięty przez lokomotywę polską..
Partner14

Pociąg PARTNER będzie zawierał w swoim składzie wagony przedziałowe z 8 miejscami w przedziale (wagony nr 1, 2, 5 i 6). Do dyspozycji pasażerów będą także wagony przedziałowe z 6 miejscami w przedziale (wagony nr 3 i 4). Wszystkie wagony w składzie pociągu PARTNER będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).

lubben sklad

Dofinansowanie ze strony samorządów i podmiotów niezależnych

Pociąg PARTNER jest dofinansowany ze środków finansowych Jednostek Samorządu Terytorialnego:
- Urząd Miasta w Wolsztynie;
- Starostwo Powiatowe w Wolsztynie;
- Sparkassenstiftung MBS z Lubben w Niemczech.

logo europaverein finalStiftung Dahme Spreewald
oraz

- WOLSZTYN EXPERIENCE z Wolsztyna.

Autorem zdjęć na niniejszej podstronie poświęconej ofercie PARTNER jest Pan Wojciech Lis.

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości