Wąskotorówki'16 - Wąskim torem na wycieczkę!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasy przejazdu: z Poznania Głównego do Pleszewa, Żnina i Śmigla,
d
o Rewala, Trzęsacza i Pogorzelicy, Białośliwia oraz do Środy Wlkp. Gniezna i Witkowa

Terminy kursowania: 2, 14 i 21 maja, 19 i 25 czerwca oraz 16 23 lipca.

Zapraszamy do skorzystania z sześciu ofert specjalnych Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2016 roku - dla wszystkich miłośników turystycznych pociągów w Poznaniu, a także goszczących w stolicy Wielkopolski turystów oferujemy przejazdy pociągami normalnotorowymi, połączone z przejazdami specjalnymi pociągami wąskotorowymi - na wybranych sześciu sieciach kolei wąskotorowych. Oferta przygotowana jest w sposób umożliwiający każdorazowo przejazd z Poznania do stacji stycznej do sieci wąskotorowej, wyprawę pociągiem wąskotorowym, a także powrót pociągiem normalnotorowym do Poznania. Cena biletu za przejazd w ramach danej oferty każdorazowo zawiera koszty pociągu normalnotorowego oraz wąskotorowego.

DSCF0532
Specjalne pociągi turystyczne TOROMISTRZ, SŁOWIANIN, WIATRAK, WYBRZEŻE, PAŁUKI i PIAST STRUGA pozwolą miłośnikom kolejowych wycieczek na odbycie ciekawych wypraw - każdorazowo na pokładzie dwóch różnych systemów kolejowych - normalnotorowych oraz wąskotorowych.

TOROMISTRZ:
Poznań Główny - Jarocin - Pleszew - Pleszew Miasto - Pleszew - Jarocin - Poznań Główny, 2 maja 2016;

SŁOWIANIN:
Poznań Główny -
 Gniezno - Biskupin - Żnin - Inowrocław - Gniezno - Poznań Główny, 14 maja 2016;

WIATRAK:
Poznań Główny - Stare Bojanowo - Śmigiel - Stare Bojanowo - Poznań Główny, 21 maja 2016;

WYBRZEŻE:
Poznań Gł. - Szczecin Gł. - Gryfice - Rewal - Pogorzelica - Rewal - Gryfice - Poznań Gł. , 19 czerwca 2016;

PAŁUKI:
Poznań Główny - Gniezno - Paterek - Białośliwie - Paterek - Gniezno - Poznań Główny25 czerwca 2016;

STRUGA:

Poznań Główny - Gądki - Środa Wlkp. - Gądki - Poznań Główny16 lipca 2016;

PIAST: (odwołany ze zwględu na wyłączenie z ruchu kolei GKW)

Poznań Główny - Gniezno - Witkowo - Gniezno - Poznań Główny, 23 lipca 2016;
DSCF9183

2 maja 2016 - Pociągiem TOROMISTRZ 2016 na Pleszewską Kolej Lokalną!

15082010144mmInauguracja oferty wąskotorowej w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl nastąpi w dniu 2 maja 2016. Przejazd na pokładzie pociągu normalnotorowego zaplanowano na trasie z Poznania do Pleszewa, gdzie nastąpi przesiadanie pasażerów do pociągu wąskotorowego, którym przejadą kilkukilometrowym odcinkiem do Pleszewa Miasto. Na stacji docelowej pasażerowie skorzystają z dwugodzinnego czasu wolnego, możliwe będzie także bezpłatne zwiedzanie zaplecza technicznego pleszewskiej wąskotorówki zarządzanej aktualnie przez SKPL Kalisz. W ramach biletów pasażerowie skorzystają także z przejazdu tą samą trasą w kierunku powrotnym - do Pleszewa pociągiem wąskotrowym i dalej do Poznania pociągiem tradycyjnym.
Oferta TOROMISTRZ adresowana jest do wszystkich chętnych na miłe spędzenie czasu na pokładzie pociągów z epoki sprzed 40 lat! Ofarta TOROMISTRZ to doskonały pomysł na rodzinną majówkę! Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów.

14 maja 2016 - Pociągiem SŁOWIANIN 2016 sentymentalnie do Biskupina!

A oliwka 3SŁOWIANIN to oferta limitowana powiązana z przejazdem w jedną stronę na pokładzie pociągów POPIEL, GOPŁO i BARTEK (na trasie pomiędzy Poznaniem a Kruszwicą, Inowrocławiem i Pakością). W sumie przewidziano 80 biletów dla pasażerów tj. po 40 biletów na wersję podstawową oraz rozszerzoną.
Oferta podstawowa SŁOWIANIN zakłada przejazd autobusem na trasie z Poznania do skansenu w Biskupinie, zwiedzanie skansenu, przejazd pociągiem wąskotorowym Żnińskiej Kolei Powiatowej do Żnina, przejazd autobusem do Pakości, w której pasażerowie przesiądą się na pokład pociągu normalnotorowego. Dalsza trasa przejazdu wiedzie przez Inowrocław (postój 15 minut) i Kruszwicę (postój 30 minut) oraz przez Mogilno, Trzemeszno, Gniezno do Poznania Głównego.
Oferta Slowianin 2016W ramach oferty rozszerzonej SŁOWIANIN pasażerowie dodatkowo odwiedzą muzeum kolei wąskotorowej w Wenecji (wybór oferty wiąże się z dodatkowym kosztem 10zł oraz zmianą kierunku przejazdu - najpierw pociągiem z Poznania, przez Kruszwicę do Pakości, dalej autobusem do Żnina, pociągiem wąskotorowym do Wenecji, zwiedzanie muzeum, dalej autobusem do Poznania z postojem na trasie w Biskupinie i zwiedzaniem skansenu). Szczegóły oferty przedstawia poniższa plansza. Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów.

21 maja 2016 - Pociągiem WIATRAK 2016 na wąskotorową wycieczkę!

DSCF9178Ekonomiczna oferta przeznaczona przede wszystkim dla rodzin z dziećmi chcących skorzystać z weekendowego wypadu za miasto na pokładzie sentymentalnych pociągów. Przejazd na pokładzie składu normalnotorowego zaplanowano na trasie z Poznania do Starego Bojanowa, gdzie nastąpi przesiadanie pasażerów do pociągu wąskotorowego, którym przejadą kilkukilometrowym odcinkiem do Śmigla. Na stacji docelowej pasażerowie skorzystają z kilkugodzinnego czasu wolnego, możliwe będzie także bezpłatne zwiedzanie zaplecza technicznego śmigielskiej wąskotorówki zarządzanej przez gminę Śmigiel. Specjalne atrakcje zarówno dla pasażerów, jak i mieszkańców miasta szykuje samorząd gminy Śmigiel - z okazji Dni Miasta! W ramach biletów pasażerowie skorzystają także z przejazdu tą samą trasą w kierunku powrotnym - do Starego Bojanowa pociągiem wąskotrowym i dalej do Poznania pociągiem tradycyjnym. 
Oferta WIATRAK adresowana jest do wszystkich chętnych na miłe spędzenie czasu na pokładzie pociągów z epoki sprzed 40 lat! Ofarta WIATRAK to doskonały pomysł na rodzinną majówkę! Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów.

19 czerwca 2016 - Pociągiem WYBRZEŻE 2016 do Trzęsacza!

gryfice-waskotorowkiZa jeden z hitów sezonu oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w roku 2016 z całą pewnością uznać można czerwcową wyprawę z Poznania na wybrzeże w okolice Rewala, Trzęsacza, Niechorza i Pogorzelicy! Przejazd z Poznania do Gryfic odbędzie się na pokładzie pociągu normalnotorowego (trasą przez Szczecin Główny). Dalsza trasa zaplanowana jest na pokładzie wąskotorowego składu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - niewątpliwie najnowocześniejszej wąskiej kolei w Polsce (gmina Rewal w ciągi kilku ostatnich lat przeprowadziła gruntowny remont infrastruktury torowej, budynków stacyjnych oraz taboru). Pasażerowie będą mieli okazję odwiedzić znane miejscowości w pasie nadmorskim Zachodnego Pomorza tj. Rewal, Trzęsacz, Niechorze i Pogorzelicę. Czas u celu podróży nie jest zorganizowany - pasażerowie sami zdecydują na której stacji zaplanują zwiedzanie, na której plażowanie, kąpiel, czy wizytę w smażalni bałtyckich ryb!
W ramach biletów pasażerowie skorzystają z przejazdu tą samą trasą w kierunku powrotnym - do Gryfic pociągiem wąskotrowym i dalej do Poznania pociągiem tradycyjnym. 
Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów. 

25 czerwca 2016 - Pociągiem PAŁUKI 2016 do Paterka i Białośliwia!

DSCF0537Miłośnicy wąskotorówek z kraju i zagranicy dobrze znają czerwcową imprezę organizowaną w Białośliwiu - na sieci Wyrzyskiej Kolei Powiatowej. Także w 2016 roku zjadą tu miłośnicy małych parowozów, spalinowozów, czt drezyn. Oferta PAŁUKI jest adresowana do wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu. W ramach oferty zaplanowano przejazd specjalnym pociągiem normalnotorowym na trasie z Poznania przez Gniezno i Nakło nad Notecią do Białośliwia i z powrotem tą samą trasą, udział w wydarzeniach związanych z odbywającą się w tym dniu paradą taboru wąskotorowego, przejazd pociągiem wąskotorowym na kilkukiolometrowej trasie wookół Białośliwia, a także wizytę w Muzeum Komunikacji w Paterku - w którym obejrzeć można pokaźną kolekcję zabytkowych autobusów, z legendarnymi "ogórkami" na czele! Dodatkową atrakcją oferty jest przejazd nieczynną w ruchu pasażerskim linią kolejową pomiędzy Gnieznem a Nakłem nad Notecią. Wyprawa sentymentalna gwarantuje moc wrażeń i wspomnień!
Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów. 

23 lipca 2016 - Pociągiem PIAST na wąskotorową wycieczkę! (ze względu na wyłączenie z ruchu GKW oferta zamieniona na przejazd do Środy Wlkp. w dniu 16 lipca - pociąg STRUGA)

DSCF1882Ostatnia z listy ofert wąskotorowych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl zaplanowana została w dniu 23 lipca 2016. Przejazd na pokładzie pociągu normalnotorowego zaplanowano na trasie z Poznania do Gniezna, gdzie przygotowano kilkudziesięciominutowy spacer po mieście z przewodnikiem, w tym m.in. wizytę w gnieźnieńskiej katedrze. Na stacji Gniezno Wąskotorowe zaplanowano wsiadanie pasażerów do pociągu wąskotorowego, którym przejadą kilkukilometrowym odcinkiem do Witkowa. Na stacji docelowej pasażerowie skorzystają z kilkudziesięciominutowego czasu wolnego. W ramach biletów pasażerowie skorzystają także z przejazdu tą samą trasą w kierunku powrotnym - do Gniezna pociągiem wąskotrowym i dalej do Poznania pociągiem tradycyjnym. 
Oferta PIAST adresowana jest do wszystkich chętnych na miłe spędzenie czasu na pokładzie pociągów z epoki sprzed 40 lat! Ofarta PIAST to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę!
Rezerwacja biletów i rozkłady jazdy dostępne są na niniejszej stronie w części poniżej opisów poszczególnych pociągów.

Dostępność biletów:

Bilety na pociągi TOROMISTRZ, SŁOWIANIN, WIATRAK, WYBRZEŻE, PAŁUKI i PIAST STRUGA są dostępne w sprzedaży na niniejszej stronie internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. W celu złożenia rezerwacji miejsc na pociągi należy kliknąć na znajdującej się poniżej gwiazdce z napisem REZERWACJA i wypełnić formularz. Obowiązuje taryfa specjalna. 
W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

Cennik biletów w ofercie podstawowej (2 klasa): 

rezerwacja

Taryfa
biletowa
TOROMISTRZ
WIATRAK
SŁOWIANIN
PAŁUKI

STRUGA

WYBRZEŻE
normalny 49,00zł 69,00zł 69,00zł 109,00zł
szkolny 30,87zł 43,47zł 43,47zł 68,67zł
student 24,01zł 33,81zł 33,81zł 53,41zł
senior 39,00zł 59,00zł 59,00zł 99,00zł
dzieci do lat 4* 0,00zł 0,00zł 0,00zł 0,00zł
Bilety na pociągi TOROMISTRZ, SŁOWIANIN, WIATRAK, WYBRZEŻE, PAŁUKI i PIAST STRUGA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na której podróżują pasażerowie. Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
Dokumenty do pobrania w pdf:
DSCF9194
ORIENTACYJNY Rozkład jazdy pociągów z wąskotorówką w 2016 roku
(podkreślone godziny oznaczają, że rozkłady są zaakceptowane przez PKP PLK);
 
 
TOROMISTRZ, 2 maja 2016 Przyjazd Odjazd
 Poznań Główny  >>> 11:31
Poznań Starołęka 11:38 11:39
Środa Wielkopolska 12:00 12:01
Jarocin 12:27 12:28
Pleszew 12:45 <<<
Pleszew >>> 13:09
Pleszew Wąskotorowy 13:20 15:38
Pleszew 15:50 <<<
Pleszew >>> 16:00
Jarocin 16:16 16:17
Środa Wielkopolska 16:40 16:41
Poznań Starołeka (przesiadka MAJA) 17:02 17:08
Poznań Główny 17:17 <<<
SŁOWIANIN rozszerz., 14 maja 2016 Przyjazd Odjazd
Poznań Główny (autobus lub pociąg) >>> 8:00
Gniezno (pociąg) 9:18 9:30
Kruszwica (pociąg) 11:18 11:31
Inowrocław (pociąg) 12:31 12:51
Pakość (pociąg) 13:10 <<<
Pakość (autobus) >>> 13:15
Żnin Wąskotorowy (autobus) 13:45 <<<
Żnin Wąskotorowy (wąskotorówka) >>> 13:50
Wenecja Muzeum (wąskotorówka) 14:20 <<<
Wenecja Muzeum (autobus) >>> 15:30
Biskupin (autobus) 15:45 <<<
Biskupin (autobus) >>> 18:00
Gniezno (autobus) 18:58 19:00
Poznań Główny (autobus) 20:00 <<< 
WIATRAK, 21 maja 2016 Przyjazd Odjazd 
Poznań Główny  >>> 7:57
Poznań Franowo 8:13 8:15
Puszczykówko 8:44 8:45
Stare Bojanowo 9:40 <<<
Stare Bojanowo >>> 11:00
Śmigiel 11:30 18:00
Stare Bojanowo 18:15 <<<
Stare Bojanowo >>> 18:46
Puszczykówko 20:25 20:26
Poznań Franowo 21:01 21:02
Poznań Główny 21:25 <<<
WYBRZEŻE, 19 czerwca 2016 Przyjazd Odjazd
Poznań Główny >>> 6:05
Stargard Szczeciński 8:18 8:26
Szczecin Główny 8:56 9:22
Gryfice 11:15 <<<
Gryfice >>> 12:15
Trzęsacz 13:35 14:35
Rewal 14:38 14:41
Niechorze 14:56 16:05
Pogorzelica 16:12 16:25
Niechorze 16:32 16:33
Rewal 16:48 16:49
Trzęsacz 16:52 16:53
Gryfice 18:15 <<<
Gryfice >>> 18:42
Stargard Szczeciński 20:05 20:08
Poznań Główny 22:19 <<<
PAŁUKI, 25 czerwca 2016 Przyjazd Odjazd
Poznań Główny   >>> 7:00
Poznań Garbary 7:04 7:05
Poznań Wschód 7:09 7:10
Pobiedziska 7:31 7:32
Gniezno 7:51 7:52
Gniezno Winiary 8:01 8:02
Janowiec Wlkp. 8:42 8:43
Damasławek 9:04 9:05
Kcynia 9:44 9:45
Nakło nad Notecią 10:59 <<<
 autobus do Muzeum Komunikacji/Paterek <<< <<<
Nakło nad Notecią >>> 12:29
Białośliwie 13:00 <<<
Białośliwie Parada Wąskotorówek 14:00 14:45
Białośliwie >>> 15:00
Białośliwie 16:00 <<<
Białośliwie >>> 16:42
Nakło nad Notecią 17:11 17:21
Kcynia 18:23 18:24
Damasławek 19:03 19:04
Janowiec Wlkp. 19:25 19:26
Gniezno 20:15 20:16
Pobiedziska 20:56 20:57
Poznń Wschód 21:26 21:27
Poznań Garbary 21:31 21:32
Poznań Główny 21:36 <<<
PIAST, 23 lipca 2016 Przyjazd Odjazd
odwołany! Zamiennie STRUGA \/ --- ---
STRUGA, 16 lipca 2016 Przyjazd Odjazd
 Poznań Główny >>> 13:05
Poznań Starołęka 13:12 13:13
Gądki 13:22 13:23
Środa Wlkp. 13:37 <<<
Środa Wlkp. >>> 13:40
Zaniemyśl 14:35 14:40
Środa Wlkp. 15:30 <<<
Środa Wlkp. >>> 15:37
Gądki 16:00 16:01
Poznań Starołęka 16:11 16:12
 Poznań Główny 16:20 <<<
Procedura zakupu biletów 

HPIM0716mm- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366
 

Układ wagonów w pociągach normalnotorowych wyruszających z Poznania: 

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w sześciu terminach roku 2016 przewiozą podróżnych na trasach kolejowych z Poznania do stacji stycznych z kolejami wąskotorowymi.

Notec15
Wagony pociągu oznaczone kolejnymi numerami 1 i 2 będą wagonami bezprzedziałowymi, wagon nr 3 będzie wagonem przedziałowym z 6-osobowymi przedziałami (1 klasa). Wszystkie wagony objęte będą całkowitą rezerwacją miejsc. Pociągi będą ciągnięte przez lokomotywy spalinowe lub elektyrczne.
Szczegóły dotyczące taboru wąskotorowego będą podawane do publicznej wiadomości sukcesywnie - po uzgodnieniu z zarządami poszczególnych kolei wąskotorowych.

Su46oliwki mst mini

Specjalna oferta: Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016:

Dla pasjonatów podróży kolejami, zarówno normalnotorowymi, jak i wąskotorowymi przygotowana została oferta specjalna! Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016 to pakiet umożliwiający podróżowanie wszystkimi sześcioma ofertami wąskotorowymi na promocyjnych warunkach finansowych. Oferta pozwala na przejazdy pociągami TOROMISTRZ, SŁOWIANIN, WIATRAK, WYBRZEŻE, PAŁUKI i PIAST STRUGA (wagony 2 lub 3 klasy w pociągu normalnotorowym, przejazd w pociągu wąskotorowym; w ofercie SŁOWIANIN w ramach oferty rozszerzonej).

Oferta specjalna Pakiet Wask TurKol.pl 2016

Dostępność biletów:

Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366. Już dziś zapraszamy serdecznie do zarezerwowania miejsc na przejazd sentymentalnymi pociągami - po torze normalnym oraz wąskim! 15082010146mm

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości