JAGIEŁŁO'16, Pociągiem na Oblężenie!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Garbary - Gniezno - Inowrocław - Bydgoszcz Gł. - Malbork.
Malbork - Bydgoszcz Gł. - Inowrocław - Gniezno - Poznań Garbary - Poznań Główny

Termin kursowania: 23 lipca 2016, sobota

01panorama wsch

Pociąg JAGIEŁŁO to kolejna z imprez Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych dla pasażerów chętnych przeżyć niezapomnianą przygodę, niekoniecznie związaną z koleją. Nasi goście skorzystają z przejazdu wygodnym pociągiem ciągniętym przez standardową lokomotywę, a punktem docelowym wyprawy będzie coroczna impreza plenerowa pod nazwą OBLĘŻENIE MALBORKA, która corocznie przyciąga do tego gościnnego grodu dziesiątki tysięcy gości. Miasto przenosi się na ten lipcowy weekend do średniowiecza - gdy po wielkim zwycięstwie dzielnych wojsk pod wodzą polskiego króla Jagiełły nad wojskami Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem - zwycięzcy ruszyli na Malbork, będący ówczesną stolicą Pańśtwa Krzyżackiego. Coroczne inscenizacje OBLĘŻENIA MALBORKA przyciągają do Malborka także setki miłośników inscenizacji, historii i rekonstrukcji historycznych. Wspaniała atmosfera panująca w Malborku (podkreślona strojami z epoki setek uczestników imprezy spotykanych w każdym zakątku miasta) doskonale oddaje średniowieczne czasy - warto udać się do średniowiecznego Malborka.

Przydatne linki:

PROGRAM OBLĘŻENIA MALBORKA 2015
GALERIA OBLĘŻENIE MALBORKA 

img 1443a

Pociąg turystyczny JAGIEŁŁO do Malborka:

Jarmark rzemieslniczyNa półmetku wakacji szkolnych zapraszamy wszystkich do Malborka na OBLĘŻENIE. Pociąg JAGIEŁŁO wyruszy z Poznania w godzinach porannych, zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Gniezno, Inowrocław oraz Bydgoszcz. Celem przejazdu będzie Malbork - historyczna stolica Zakonu Krzyżackiego. 
Pociąg JAGIEŁŁO poprowadzony będzie standardową lokomotywą elektryczną lub spalinową. OM13bitwa
W składzie pociągu JAGIEŁŁO znajdą się przede wszystkim wygodne wagony przedziałowe z 6-osobowymi przedziałami (1 klasa), umożliwiające sen w trakcie przejazdu. Wagony są wyposażone w rozkładane fotele. Zakładamy relatywnie późny wyjazd z Malborka w kierunku powrotnym, możliwość snu na pokładzie pociągu po dniu pełnym wrażeń będzie dla pasażerów dodatkowym atutem.
Zależy nam szczególnie na zapewnieniu pasażerom komfortowego i zgodnego z rozkładem jazdy przejazdu tym niesamowitym pociagiem! Skład pociągu bęzie także posiadał wagony bezprzedziałowe 2 klasy. W ramach przejazdu wspólnie z samorządem miejskim w Malborku oraz Muzeum na Zamku w Malborku szykujemy dodatkowe atrakcje - niedostępne dla innych uczestników imprezy!

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg JAGIEŁŁO są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja

23 lipca 2016 JAGIEŁŁO Cena biletu dla 1 osoby
Bilet normalny w obie strony 99,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 62,37zł
Bilet student 51% w obie strony 48,51zł
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 89,00zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 2*99,00+49,77=247,77zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 2*99,00+2*49,77=297,54zł
Dopłata do przedziału 6-osobowego 20,00zł / osoba

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.

* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
Informujemy, że bilety w 2 klasie (wagon bezprzedziałowy) zostały w 100% sprzedane. Aktualnie pozostały do sprzedaży miejsca w przedziałach 6 osobowych (1 klasa).

Procedura zakupu biletów

02panorama zza Nogatu5a- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 3 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

Dokumenty do pobrania w pdf:
- Regulamin uczestnictwa w imprezie TurKol.pl;

Ostateczny rozkład jazdy pociągu turystycznego JAGIEŁŁO 2016:

JAGIEŁŁO 23 lipca 2016    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 9:03
Poznań Garbary 9:07 9:09
Gniezno 9:41 9:51
Trzemeszno 10:00 10:01
Inowrocław 10:27 10:35
Bydgoszcz Główna 11:08 11:09
Laskowice Pomorskie 11:51 12:01
Malbork 13:20 <<<
Malbork >>> 22:40
Małbork Kałdowo 22:47 22:55
Laskowice Pomorskie 0:00 0:01
Bydgoszcz Główna 0:31 0:32
Inowrocław 1:01 1:02
Trzemeszno 1:28 1:30
Gniezno 1:50 1:52
Poznań Garbary 2:24 2:25
Poznań Główny 2:31 <<<

img 1522a
Skład pociągu JAGIEŁŁO w dniu 23 lipca 2016:

Prezentujemy Państwu schemat układu wagonów pociągu turystycznego JAGIEŁŁO, który zostanie pociągnięty przez lokomotywę spalinową lub elektryczną. Na całym odcinku z Poznania Głównego do Malborka skład będzie ciągnięty według schematu w lewo, a lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 1. W trasie powrotnej lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 4, a skład będzie się przemieszczał według schematu w prawo.

 Jagiello16

Układ wagonów pociągu turystycznego JAGIEŁŁO będzie przedstawiał się następująco:Wagony nr 1 i 2 będą wagonami bezprzedziałowymi 2 klasy, w wagonie nr 1 funkcjonować będzie stoisko kawowe, wagony oznaczone numerami 3 i 4 będą wagonami o podwyższonym komforcie dla pasażerów - będą to wagony z przedziałami 6-osobowymi. Wszystkie wagony w składzie pociągu JAGIEŁŁO będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).

 03panorama

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości