POGÓRZE 2015 - Pociągiem z parowozem po Dolnym Śląsku!

IMPREZA TRZYDNIOWA: Od 29 do 31 sierpnia 2015 - od soboty do poniedziałku 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei

Trasy przejazdu: z Poznania przez Leszno do Wrocławia, Kłodzka, Nowej Rudy, Głuszycy, z Wrocławia do Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby Górnej oraz Lwówka Śląskiego, Bolesławca i Legnicy, z Wrocławia do Świdnicy, Nysy i Głuchołaz, a także z powrotem przez Leszno do Poznania.

IMG 4088
Zapraszamy do nostalgicznej wyprawy starymi pociągami prowadzonymi zabytkowymi parowozami! Wszystkie składy będą zestawione z wagonów pasażerskich 1 klasy z przedziałami 6-osobowymi! W ciągu trzech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na niezelektryfikowanych liniach lokalnych województwa dolnośląskiego:
POGÓRZE 2015 dzień pierwszy (29 sierpnia, sobota):
Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Głuszyca - Nowa Ruda - Kłodzko - Wrocław Główny;
POGÓRZE 2015 dzień drugi (30 sierpnia, niedziela):
Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny - Jelenia Góra - Piechowice - Szklarska Poręba - Piechowice - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Bolesławiec - Legnica - Wrocław Główny;
POGÓRZE 2015 dzień trzeci (31 sierpnia, poniedziałek): 
Wrocław Główny - Legnica - Jawor - Strzegom - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Dzierżoniów Śląski - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki - Paczków - Nysa - Głuchołazy - Nysa - Grodków - Brzeg - Oława - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny;

Poczuj nostalgię parowej kolei...

IMG 3978POGÓRZE 2015 to zorganizowany, trzyodniowy pobyt na Dolnym Śląsku oraz wyprawy na pokładzie pociągu z lokomotywą parową.
Genezą projektu jest zrealizowany po raz pierwszy w 2014 roku czterodniowy projekt NOSTALGIA i coroczna Parada Parowozów. Wiele osób od lat przyjeżdżających do Wolsztyna w czasie parowozowego majowego święta korzysta z okolicznościowych pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Projekt POGÓRZE 2015 różni się od projektu NOSTALGIA 2014 trasami, po których będą podróżować pociągami pasażerowie, wagonami oddanymi do ich dyspozycji (wagony 1 klasy zamiast historycznych 3 klasy) oraz brakiem noclegów w ofercie - Wrocław dysponuje bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego pasażera.
Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie kilkudniowymi przejazdami pociągami z parowozem, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych po Wielkopolsce - postanowiliśmy w 2015 roku przygotować dla miłośników parowozów kilka projektów kilkudniowych, w tym projekt trzydniowy - POGÓRZE 2015, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc na kolejowej mapie Dolnego Śląska. 
Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągami specjalnymi w ramach projektu POGÓRZE 2015!

DSC02362

Opis projektu POGÓRZE 2015

kilof2013W pierwszym dniu wyprawy, będącym jednocześnie początkiem ostatniego weekendu wakacji letnich, uczestnicy projektu POGÓRZE 2015 będą mieli okazję skorzystać z pociągu na tradycyjnej trasie z Poznania Głównego do Wrocławia Głównego. W stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się właściwa część projektu - to tu podłączony zostanie parowóz, stąd wyruszymy na trasę ku przygodzie. Pierwszy dzień projektu to przejazd do Kłodzka i dalej do Nowej Rudy, w której przewidziana jest wizyta w nieczynnej kopalni węgla kamiennego. Po dodatkowych atrakcjach pasażerowie skorzystają z przejazdu jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce tj. w kierunku Wałbrzycha. Przejazd zwe względu na remont torowiska odbędzie się do Głuszycy, po czym pociąg wyruszy w trasę powrotną przez Nową Rudę, Kłodzko do Wrocławia Głównego.

10092014600W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem z Wrocławia przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych i Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby Górnej, w której zaplanowano ponad dwie godziny czasu na odpoczynek i zwiedzanie. W sudeckim kurorcie zaplanowano także widowiskowe uzupełnienie wody w parowozie przez straż pożarną. Ciekawy i nostalgiczny przejazd pociągiem kontynuowany będzie w kierunku Jeleniej Góry i dalej Doliną Bobru przez Lwówek Śląski do Zebrzydowej. Przejazd tym odcinkiem, mamy nadzieję, pozwoli rozkoszować się pasażerom wodokami zapomnianych stacyjek, węzłów kolejowych i niezelektryfikowanych linii kolejowych. Powrót do Wrocławia zaplanowano przez słynny most kolejowy w Bolesławcu oraz przez Legnicę. Przejazd na odcinku Legnica - Wrocław Główny odbędzie się bez parowozu - tylko z lokomotywą spalinową.

 DSC7551

Ostatni dzień imprezy to przejazd z Wrocławia do Legnicy, także bez parowozu oraz już z lokomotywą parową na czele składu Magistralą Podsudecką przez Jawor, Strzegiom, Jaworzynę Śląską, Świdnicę, Dzierżoniów Śląski, Ząbkowice Śląskie i Kamieniec Ząbkowicki i dalej Paczków do Nysy i Głuchołaz. Powrót do Wrocławia zaplanowano przez Grodków i Brzeg oraz Oławę - tym razem magistralą Przemyśl - Wrocław. Pasażerowie, po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu POGÓRZE 2015, będą mieli wiele nowych kolejowych wspomnień. Wolsztyński parowóz to marka sama w sobie - warto skorzystać z przejazdu pociągami ciągniętymi przez tę wiekową lokomotywę na pięknych szlakach Dolnego Śląska. Przejazd z Wrocławia do Poznania odbędzie się bez parowozu, skład będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową lub elektryczną.

Cennik biletów w ofercie POGÓRZE 2015:

Bilety na wyprawę POGÓRZE 2015 w dniach pomiędzy 29 a 31 sierpnia są biletami ryczałtowymi, obowiązują w ramach całego planu imprezy niezależnie od długości trasy i wybranych odcinków przejazdu, na jakich podróżują pasażerowie. W przypadku rezygnacji przez pasażera z przejazdu pociągiem na wybranym odcinku nie przewiduje się częściowych zwrotów kosztów. 
rezerwacja

29,30 i 31 sierpnia 2015 POGÓRZE Cennik std
Bilet normalny pakiet 3 dni 319,00zł
Bilet szkolny 37% pakiet 3 dni 200,97zł
Bilet student 51% pakiet 3 dni 156,31zł
Bilet SENIOR (od 65) pakiet 3 dni 289,00zł
Bilet do 4 lat pakiet 3 dni 0,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

DSC06514

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Procedura zakupu biletów:

IMGP3985- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o miejscówkach w pociągu. Odbiór biletów nastąpi na pokładzie pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Układ wagonów w składzie pociągów w ramach projektu POGÓRZE 2015:  

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w dniach od 29 do 31 sierpnia 2015 roku przewiozą podróżnych wokół Dolnego Śląska.

Pogorze15

Wszystkie wagony pociągu  oznaczone kolejnymi numerami 1,2,3 i 4 będą wagonami o podwyższonym standardzie tj. będą to wagony przedziałowe z przedziałami 6-osobowymi. W pociągu będzie znajdował się dodatkowy wagon nr 6 - wagon ze stoiskiem kawowym - dostępnym w czasie podróży dla pasażerów, a także wagon nr 5 przeznaczony dla pasażerów w ofercie jednodniowej.

Szczegółowe rozkłady jazdy:

Pasażerowie podróżujący w ramach projektu POGÓRZE 2015 będą korzystać z pociągów, które w poszczególnych dniach będą także dostępne w ramach jednodniowych biletów dla innych pasażerów. Cena w pakiecie POGÓRZE 2015 jest niższa od sumy biletów na poszczególne pociągi o przynajmniej kilkanaście procent. Zaplanowaliśmy także dodatkowe atrakcje tylko dla pasażerów oferty POGÓRZE 2015.
Szczegółowe rozkłady jazdy w dniach 29-31 sierpnia 2015 dostępne są na stronach poszczególnych projektów jednodniowych, w tym m.in. KILOF, LICZYRZEPA, PIERŚCIEŃ oraz KOZIOŁ.

Dostępność biletów:

Bilety na trzydniową wyprawę POGÓRZE 2015 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

10092014635

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości