PIERNIK'15 - Pociągiem do Torunia!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Poznań Garbary - Gniezno - Inowrocław - Toruń Główny - Toruń Miasto. Toruń Miasto - Toruń Główny - Inowrocław - Gniezno - Poznań Garbary - Poznań Główny.

Termin kursowania: 17 października 2015, sobota

Pociąg turystyczny PIERNIK wyruszy z Poznania Głównego i pokona trasę przez Gniezno, Inowrocław, Toruń Główny do Torunia Miasto. Skład będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Będzie to podstawowa róznica w projekcie względem edycji kwietniowej pociągu PIERNIK.
Skład pociągu PIERNIK zaplanowano w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie kilkuset pasażerom, dodatkowo w składzie pociągu znajdzie się wagon z ofertą słodyczy, przekąsek i ciepłych oraz zimnych napojów.

Atrakcje w czasie przejazdu pociągu PIERNIK

Panorama_Malgorzata_Litwin

Toruń to jedno z najpiękniejszych i magicznych miast w Polsce, które swoją sławę zawdzięcza licznym zabytkom skupionym głównie wokół średniowiecznej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieodparty urok gotyckich kamienic, Ratusza Staromiejskiego, Krzywej Wieży, Domu Kopernika, strzelistych wież średniowiecznych kościołów, ruin Zamku Krzyżackiego oraz ciasnych brukowanych uliczek od lat przyciąga i fascynuje. DSC03834Po zachodzie Słońca Gród Kopernika tętni życiem obowiązkowym punktem czyniąc spacer po Starówce nocą wśród licznych restauracji i urokliwych kawiarenek, które wypełniają się gwarem gości aż do późnych godzin nocnych. Niecodzienny widok nocnej panoramy toruńskiej Starówki, który został okrzyknięty jednym z 7 cudów Polski zachwyca i na długo pozostaje w pamięci wszystkich gości przybywających do miasta. Toruń to również arena ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Muzea, galerie, teatry, planetarium to miejsca, w których miłośnicy wielkiej sztuki, doskonałej muzyki czy też niezapomnianych wrażeń nie mogą będąc w Toruniu nie odwiedzić. Chlubą miasta jest niezwykła postać urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika, a symbolem, który od lat zapewnia sławę miastu - smakowite toruńskie pierniki.
IMGP5843Pasażerowie w ramach przejazdu pociagiem PIERNIK będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku stacjach położonych na trasie przejazdu. 
Ciekawy program dla pasażerów PIERNIKa przygotowuje Urząd Miasta w Toruniu. Wszyscy pasażerowie pociągu PIERNIK w ramach zwiedzania Torunia będą podzieleni na kilka grup - każdej zostanie przydzielony przewodnik, który rozpoczynając plan zwiedzania od innego miejsca przejdzie z grupą pokazując podróżnikom między innymi:
- bramy i baszty miejskie oraz mury obronne miasta;
- słynny Bulwar Filadelfijski;
- zabytkowe spichlerze miejskie;
- Krzywą Wieżę;
- Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem słynnego astronoma Mikołaja Kopernika;
- toruńskie kamienice mieszczańskie na Starym Mieście;
- pomniki Starego Miasta jak np. fontanna Flisaka z żabkami, osiołka na Starówce - czyli średniowieczny pręgierz;
- Piernikowa Aleja Gwiazd;
- Rynek Nowego Miasta;
- ruiny zamku krzyżackiego;
- perły toruńskiego gotyku - czyli toruńskie świątynie;
W czasie pobytu w Toruniu pasażerowie będą mogli skorzystać także z czasu wolnego, który będzie trwał przynajmniej 240 minut.

DSCF2712

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg PIERNIK są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.
rezerwacja

17 października'15 PIERNIK Cennik standardowy 
Bilet normalny tam/powr 89,00zł
Bilet szkolny 37% tam/powr 56,07zł
Bilet student 51% tam/powr 43,61zł
SENIOR (od 65) tam/powr 79,00zł
Bilet do 4 lat tam/powr 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 tam/powr 2*89,00+49,77=227,77zł
Bilet rodzinny 2+2 tam/powr 2*89,00+2*49,77=277,54zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2015 dla pasażerów;

Orientacyjny rozkład jazdy pociągu turystycznego PIERNIK: 

PIERNIK 17 PAŹDZIERNIKA'15    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 8:52
 Poznań Garbary 8:56 8:57
Gniezno 9:32 9:42
Trzemeszno 9:54 9:55
 Mogilno 10:08 10:09
Inowrocław 10:31 10:32
Toruń Główny 11:06 <<<
Toruń Miasto >>> 19:56
Toruń Główny 20:01 20:12
Inowrocław 20:45 20:46
 Mogilno 21:11 21:12
 Trzemeszno 21:24 21:25
Gniezno 21:38 21:39
Poznań Garbary 22:32 22:33
Poznań Główny 22:38

Układ wagonów w składzie pociągu PIERNIK w dniu 17 października 2015: 

Na poniższym schemacie przedstawiamy Państwu układ wagonów w składzie pociągu turystycznego PIERNIK, który w dniu 17 października 2015 roku zawiezie pasażerów do Torunia. Pociąg z Poznania prowadzony przez lokomotywę spalinową pojedzie przez Poznań Garbary i Gniezno, dalej Trzemeszno, Mogilno i Inowrocław do Torunia Miasto. Lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. W drodze powrotnej lokomotywa także będzie podłączona do wagonu nr 1 na całej trasie Toruń Wschodni - Poznań Główny.
Piernik15

Pociąg PIERNIK uruchamiany w dniu 17 października 2015 roku będzie zawierał w swoim składzie wagony przedziałowe z 6 miejscami (1 klasa).  Do dyspozycji pasażerów będzie także wagon ze stoiskiem kawowym.
Wszystkie wagony w składzie pociągu PIERNIK będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).120420141952

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg PIERNIK są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl.
Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości