KATARZYNKI'15 - Pociągiem na Dzień Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasy przejazdu pociągów: 
ZIELONY: Poznań Główny - Poznań Wola - Kiekrz - Swarzędz - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny. 
CZERWONY: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Swarzędz - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny.

Termin kursowania pociągów: 21 listopada 2015, sobota

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania Dnia Kolejarza! To coroczne święto, obchodzone w dniu Świętej Katarzyny - patronki kolejarzy, tramwajarzy, czyli 25 listopada jest każdorazowo okazją, do między innymi, skorzystania z ciekawej propozycji wyjazdu specjalnym pociągiem turystycznym. Z racji, że w bieżącym roku święto to przypada w dniu roboczym - przejazd pociągów specjalnych zaplanowano w sobotę, tj. 21 listopada, co umożliwia skorzystanie z oferty pasażerom w gronie rodziny i przyjaciół. W ramach obchodów uruchomione zostaną aż trzy pociągi specjalne, które w jednym momencie znajdą się na stacji Poznań Wschód, na której dodatkowo pojawi się także kultowy przegubowy autobus Ikarus!

SU45 zielone wagony

KATARZYNKA, CYSTERS I ROGAŚ oraz CZERWONY i ZIELONY na Dzień Kolejarza w Poznaniu i okolicach!

SU45

W sobotę 21 listopada z okazji Dnia Kolejarza w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl, wspólnie z partnerami tj. PKP Polskimi Liniami Kolejowymi i przewoźnikami Przewozy Regionalne sp. z o.o. oraz PKP Cargo SA uruchomionych zostanie kilka specjalnych pociagów pasażerskich.
Na trasie z Wolsztyna do Poznania i z powrotem uruchomiony zostanie, jak co roku, pociąg KATARZYNKA ciągnięty przez zabytkowy parowóz, zestawiony z zabytkowych wagonów retro.
Z Poznania natomiast wyjadą dwa pociągi specjalne - CYSTERS z parowozem i zabytkowymi wagonami retro na trasie do Wągrowca i z powrotem, a także pociągi ZIELONY oraz CZERWONY na trasach wokół Poznania! Pociągi ZIELONY i CZERWONY będą zestawione z niespotykanych już praktycznie lokomotyw spalinowych serii SU45 oraz komfortowych przedziałowych wagonów pasażerskich.
Składy pociągów zaplanowne zostaną w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie kilkuset pasażerom.

Cennik biletów:

Bilety na pociągi z okazji Dnia Kolejarza 2015 są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja

Bilet Przejazd ZIELONY lub CZERWONY CYSTERS
Bilet normalny cała trasa 29,00zł 69,00zł
Bilet  szkolny 37% cała trasa 18,27zł 43,47zł
Bilet studencki 51% cała trasa 14,21zł 33,81zł
Dziecko do lat 4 cała trasa 0,00zł 0,00zł

Bilety ulgowe przysługują według ulg ustawowych. 

* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zaznczyć na formularzu zgłoszeniowym. Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce. Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje dotyczące ofert KATARZYNKA, CYSTERS i ROGAŚ dostępne są na poszczególnych podstronach.

Wielkopolskie Katarzynki 2015r

Procedura zakupu biletów

 DSC0796- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2-3 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

DSC01221m

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl dla pasażerów;

Rozkład jazdy pociągów z okazji Dnia Kolejarza 2015 zaakceptowany przez PKP PLK: 

ZIELONY, 21 LISTOPADA 2015    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 9:18
Poznań Wola 9:25 9:35
Kiekrz 9:41 10:06
Swarzędz równoległy wyjazd pociągów 10:45 11:25
Poznań Wschód (spotkanie trzech pociągów) 11:32 12:02
Poznań Garbary 12:06 12:07
Poznań Główny 12:12 <<<
CZERWONY, 21 LISTOPADA 2015 Przyjazd Odjazd
Poznań Główny >>> 9:00
Poznań Starołęka 9:09 9:10
Lokomotywownia PKP Cargo Poznań Franowo 9:30 10:45
Swarzędz równoległy wyjazd pociągów 10:56 11:25
Poznań Wschód (spotkanie trzech pociągów) 11:32 12:02
Pozna Garbary 12:06 12:07
Poznań Główny 12:12 <<<

 Układ wagonów w składach pociągów ZIELONY i CZERWONY w dniu 21 listopada 2015:

su

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składach specjalnych pociągów turystycznych ZIELONY i CZERWONY, które zostaną uruchomione na trasach wokół Poznania. Oba pociągi będą zestawione z lokomotyw serii SU45 oraz trzech przedziałowych wagonów pasażerskich z 6-miejscowymi przedziałami. Skład pociągu CZERWONY będzie miał lokomotywę i wagony koloru czerwonego, natomiast skład pociągu ZIELONY będzie miał lokomotywę oraz wagony koloru zielonego!
Katarzynki15

Wszystkie wagony w składzie danego pociągu oznaczone numerami 1,2 oraz 3 będą standardowymi wagonami przedziałowymi - typ Az). Wszystkie wagony w składach obu pociągów będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).

Dostępność biletów:

Bilety na pociągi są dostępne za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. W celu złożenia rezerwacji miejsc należy kliknąć na gwiazdce z napisem REZERWACJA i wypełnić formularz. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.
  DSC6348

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości