Archiwum TurKol.pl 2016 i 2017

.

28.11.2017: Trwają prace nad ofertą Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2018 roku

Nowy-31

Powoli dobiega końca sezon turystycznych pociągów specjalnych TurKol.pl 2017 roku. 

W tegorocznej ofercie pozostały jeszcze 3 pociągi (LILIPUTY) wokół Wrocławia zaplanowane na 16 grudnia. 
Rozpędu nabierają prace organizacyjne dotyczące przygotowania oferty pociągów turystycznych w 2018 roku. 
Planowany harmonogram imprez zostanie opublikowany w styczniu 2018 roku. 
Fot. Piotr Celiński 

27.11.2017: KATARZYNKI w Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu oraz Skwierzynie i Bogdańcu

20171125 132258

W dniu 25 listopada na stalowych szlakach pojawiło się w sumie siedem pociągów turystycznych uruchomionych przez Turystyką Kolejową TurKol.pl z okazji Dnia Kolejarza. 
Na trasie wokół Wrocławia uruchomiliśmy kolejne pociągi z oferty SKRZATY tj. APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK. We Wrocławiu pogoda dopisała, a przejazdy cieszyły się tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem. 
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody na pograniczu wielkopolsko-lubuskim pociągi KATARZYNKA, OSKAR i BOGDAN cieszyły się zainteresowaniem ze strony pasażerów, a na pasażerów czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Dziękujemy Pasażerom za wspaniałą atmosferę na pokładach pociągów, a naszym partnerom tj. Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu, Urzędom Miast w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Wolsztynie oraz przewoźnikom Kolejom Dolnośląskim i Parowozowni Wolsztyn, a także Klubowi Sympatyków Kolei we Wrocławiu za bardzo dobrą współpracę!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z KATARZYNEK w fotogalerii dostępnej w dziale GALERIA.

24.11.2017: Grudniowe wojaże po wrocławskich liniach kolejowych z LILIPUTAMI! 

20170902 130435

Zapraszamy wszystkich sympatyków sentymentalnych podróży pociągami sprzed lat na wyprawy na pokładzie zabytkowych pociągów trzema trasami wokół stolicy Dolnego Śląska. Pociągi pod zbiorczą nazwą LILIPUTY zainaugurują w dniu 16 grudnia nową ofertę Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchamianą zabytkowym taborem kolejowym. 
Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ będą zestawione z historycznych wagonów osobowych oraz zabytkowej lokomotywy spalinowej serii SM30, należących do Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Pociągi adresowane są do rodzin z dziećmi chcących skorzystać z niedługich podróży wokół Wrocławia i przeżyć na pokładzie niezapomnianą przygodę, a także dla sympatyków kolei - trasy pociągów ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ przebiegają bowiem częściowo liniami kolejowymi nieużywanymi na co dzień w ruchu pasażerskim. 
Specjalnie dla miłośników kolei przygotowano także ofertę specjalnie dedykowanego dla nich wagonu!

22.11.2017: Trzydniowy projekt POGÓRZE w dniach 1 - 3 grudnia odwołany! 

20160124 121240

Z przykrością informujemy o odwołaniu imprezy trzydniowej POGÓRZE planowanej w dniach 1-3 grudnia. Jesteśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji ze względu na brak możliwości organizacji projektu - pod względem finansowym oraz technicznym. Powody finansowe wynikają z nieoczekiwanego wzrostu stawek kosztów uruchomienia pociągów, a także z powodu braku dotychczasowego podpisania całorocznej umowy gwarantującej przewidywalne stawki dla organizowanych przez nas pociągów. Niestety na względy finansowe wpłynęły także decyzje naszych samorządowych partnerów, którzy pomimo wieloletniej współpracy i dofinansowywania przejazdów pociągów w roku bieżącym odmówili współpracy.

Problemy techniczne wpływające na podjęcie decyzji o całkowitym odwołaniu projektu POGÓRZE wynikają z decyzji PKP PLK, które w trybie awaryjnym zamykają możliwość przejazdu na linii kolejowej Opole - Nysa uniemożliwiając nam realizację zaplanowanego przejazdu. Na przestrzeni ostatnich tygodni prowadziliśmy intensywne rozmowy z partnerami w kwestii realizacji imprezy w zakładanym, bądź skorygowanym kształcie. Prowadziliśmy także rozmowy z potencjalnymi nowymi partnermi. Niestety z powodu braku pozytywnego efektu tych rozmów i negocjacji jest decyzja o odwołaniu imprezy POGÓRZE w dniach 1 - 3 grudnia. Informujemy jednoczesnie, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazdy w ramach oferty POGÓRZE otrzymali korespondencję mailową.
Wszystkich Pasażerów serdecznie przepraszamy za niezamierzone odwołanie projektu.

19.11.2017: Kolejne wyprawy retro już w sobotę z okazji KATARZYNEK czyli Dnia Kolejarza!

DSC07472

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Pasażerów do udziału w przejazdach pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowe parowozy w dniu 25 listopada z okazji Dnia Kolejarza. Informujemy, że uruchomionych zostanie w sumie 7 pociągów - w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Dysponujemy wolnymi miejscami w pociągach APSIK, HAŁABAŁA i MĘDREK wokół Wrocławia oraz KATARZYNKA z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem, a także OSKAR i BOGDAN wokół Gorzowa Wielkopolskiego. Informujemy jednocześnie, że wszystkie bilety na pociąg GAPCIO wokół Wrocławia  zostały zarezerwowane.

12.11.2017: Udane podróże pociągami retro w Dniu Niepodległości

DSC07460

Zgodnie z planem w dniu 11 listopada z okazji przypadającej w tym dniu 99 rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy osiem pociągów specjalnych. Wokół Wrocławia kursowały pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK, a w Wielkopolsce na żelazne szlaki wyruszyły MARCIN, FRANEK, CYSTERS oraz ROGAŚ. Wszystkie pociągi cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Partnerem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, przewoźnikiem były Koleje Dolnośląskie - przy współpracy z Parowozownią Wolsztyn i Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Szykujemy fotorelację z udanych przejazdów pociągów retro.

09.11.2017: Zakończenie rezerwacji biletów na pociągi w Dniu Niepodległości 11 listopada

20161022 104016

Informujemy, że internetowa rezerwacja biletów na przejazdy pociągami w dniu 11 listopada została zakończona. Wszystkie bilety na pociągi GBUREK i FRANEK zostały sprzedane, natomiast bilety na pociągi ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (po kilka sztuk) oraz MARCIN, CYSTERS i ROGAŚ będą dostępne do wyczerpania puli wolnych miejsc w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu. 
Jednocześnie informujemy, że rezerwacje nieopłacone zostały anulowane.
Pasażerowie, którzy opłacili bilety otrzymali drogą elektroniczną faktury - niezbędne do odbioru biletów w pociągach, a do 10 listopada do godziny 12:00 otrzymają w ten sam sposób przyznane miejscówki. 
Informujemy, że pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK odjadą z toru przy peronie 5 dworca głównego we Wrocławiu, pociągi FRANEK i CYSTERS z toru przy peronie 4 dworca głównego w Poznaniu.

05.11.2017: Dzień Niepodległości 11 listopada na pokładzie specjalnych pociągów retro!

bolechowo przejazd

Zapraszamy do udziału w przejazdach pociągami retro ciagnietymi przez zabytkowe parowozy w dniu 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości. 

Informujemy, ze dysponujemy wolnymi miejscami w pociągach WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK wokół Wrocławia oraz MARCIN z Wolsztyna do Poznania i z powrotem, CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem oraz ROGAŚ z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem. 
Informujemy jednocześnie, że wszystkie bilety na pociagi GBUREK i ŚPIOCH wokół Wrocławia oraz FRANEK wokół Poznania zostały zarezerwowane.

30.10.2017: Pasażerowie pociągu GBUREK w komplecie! Pozostałe pociągi 11 listopada dostępne! 

Wroclaw21

Informujemy, że wszystkie bilety na przejazd pociągiem GBUREK w dniu 11 listopada zostały zarezerwowane. 

Zapraszamy do rezerwacji oraz przejazd pozostałymi pociągami uruchamianymi w Dniu Niepodległości wokół Wrocławia tj. pociągami ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK
Jednocześnie zapraszamy do rezerwacji biletów na pozostałe pociągi planowane w dniu 11 listopada w Wielkopolsce tj. MARCINFRANEK, CYSTERS i ROGAŚ
Wszysztkie pociągi zorganizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 11 listopada zostaną uruchomione przy współpracy z przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie. Zapraszamy! 

28.10.2017: Już za dwa tygodnie kolejne wyprawy pociągami z parowozem wokół Wrocławia i Poznania!

DSC09807

Zapraszamy do zaplanowania wyprawy zabytkowym pociągiem na Dzień Niepodległości. 11 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi w sumie 8 pociągów turystycznych. Bogata oferta dostępna będzie dla mieszkańców Wrocławia, Poznania, Wolsztyna oraz Wągrowca, a także gości odwiedzających te miasta. 

Wokół Wrocławia uruchomione zostaną pociągi na krótkich trasach wokół miasta - GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIESMIAŁEK. Na wyprawy z Poznania wybierzemy się pociągami FRANEK oraz CYSTERS, z Wolsztyna uruchomimy pociąg MARCIN, a z Wągrowca podróżować będziemy pociągiem ROGAŚ
Zapraszamy do skorzystania z rodzinnych wypraw na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowymi parowozami.

17.10.2017: Parowozownia Wolsztyn z trzema czynnymi parowozami - Ol49-69 powrócił do domu!

DSC09896

Po kilkunastomiesięcznym remoncie do Parowozowni Wolsztyn powrócił dziś w pełnej sprawności parowóz Ol49-69! Lokomotywa przechodziła planowy przegląd w Lokomotywowni Leszno należącej do PKP Cargo. 

Oznacza to, że aktualnie wolsztyńska Instytucja Kultury dysponuje trzema czynnymi parowozami - oprócz Ol49-69 w Wolsztynie pod parą zobaczyć można bliźniaczy model Ol49-59 oraz pospieszny Pt47-65. 
Warto odwiedzić Wolsztyn już dziś!

08.10.2017: Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada z pociągami retro

DSC02152m

Zapraszamy do zaplanowania wyprawy na pokładzie wybranego pociągu retro z parowozem w dniu 11 listopada. 

Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości uruchomione zostaną pociągi ciągnięte zabytkowymi parowozami wokół Wrocławia - GBUREKŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK, pociąg MARCIN z Wolsztyna do Poznania i z powrotem, pociąg CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem, a także pociągi FRANEK wokół Poznania i ROGAŚ wokół Wągrowca. Wszystkie pociągi zestawione będą z zabytkowego taboru pasażerskiego 3 klasy. 
Zapraszamy na pokład zabytkowych pociągów w Narodowym Dniu Niepodległości!

06.10.2017: Pociągi wokół Wrocławia już jutro, a także w Dniu Niepodległości i Dniu Kolejarza

Apsik

Zgodnie z planem w dniu 7 października na stalowe szlaki wokół stolicy Dolnego Śląska wyruszą pociągi retro z zabytkowym parowozem TKh05353 i historycznymi wagonami pasażerskimi 3 klasy. Informujemy, że internetowa rezerwacja miejsc została już zakończona, a pasażerowie, którzy wykupili bilety otrzymali drogą elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach i na podstawie otrzymanej faktury odbiorą bilety bezpośrednio przed odjazdem pociągu - na 5 peronie dworca Wrocław Główny. Nieopłacone rezerwacje zostały anulowane. Jednocześnie informujemy, że możliwy będzie zakup biletów na przejazd pociągami GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK - w sprzedaży gotówkowej u konduktora, do wyczerpania puli wolnych miejsc. 

Pociągi będą uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl we współpracy z KSK Wrocław przez przewoźnika Koleje Dolnośląskie.
Jednoczesnie zapraszamy do rezerwacji biletów na pociągi wokół Wrocławia w dniach 11 listopada (z okazji Święta Niepodległości!) oraz 25 listopada (z okazji Dni Kolejarza!). Rezerwacja na www.TurKol.pl

02.10.2017: Turystyczne pociągi MIESZKO, NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO przeszły do historii 

20170930 131030

Kolejna impreza Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przeszła do historii. W dniu 30 września w ramach oferty turystycznej na żelazne szlaki wyjechał Spalinowy Zespół Trakcyjny MR+MRD przewoźnika ARRIVA RP, na co dzień obsługujący kolejowe przewozy regionalne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach oferty dla pasażerów dostępne były cztery oferty - pociąg MIESZKO z Torunia do Poznania i z powrotem, NOTEĆ z Poznania do Czarnkowa i z powrotem oraz CZARUŚ i JANKO wokół Czarnkowa tj. na trasie do Lubasza przez Bzowo-Goraj i z powrotem. Pogoda pokazała co oznacza "złota polska jesień", trzeba przyznać, że wycieczkę nleży uznać za bardzo udaną - pasażerom humory dopisywały! 

Dziękujemy przewoźnikowi ARRIVA RP za bardzo dobrą współpracę przy realizacji przejazdu!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolejowych wypraw w dniu 30 września.

01.10.2017: Dodatkowe miejsca w pociągach ŚPIOCH i WESOŁEK wokół Wrocławia w dniu 7 października 

ksk wroclaw skrzaty

Już za niecały tydzień na szlak kolejowy wokół Wrocławia wyruszą pociągi turystyczne retro GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK. Pociągi będą zestawione z zabytkowego parowozu TKh05353 oraz pasażerskich wagonów retro. 

Dla wszystkich miłośników pociągów retro mamy dobrą informację - do każdego ze składów urchamianych w dniu 7 października zostanie dołączony dodatkowy wagon. Dzięki temu wznawiamy rezerwację biletów na pociągi ŚPIOCH i WESOŁEK
Zapraszamy na pokład pociągów w sobotę 7 października!

28.09.2017: Pożegnanie lata w słoneczny weekend września w Czarnkowie i okolicach!

mr 1 1

Już w najbliższą sobotę tj. 30 września na stalowe szlaki wyjadą specjalne pociągi turystyczne MIESZKO (z Torunia do Poznania i z powrotem), NOTEĆ (z Poznania do Czarnkowa i z powrotem) oraz CZARUŚ i JANKO pomiędzy Czarnkowem i Lubaszem! Bilety na powyższe pociągi dostępne będą tylko na pokładzie pociągów u konduktora, rezerwacja internetowa została zakończona. Pasażerowie, którzy dokonali i opłacili rezerwacje otrzymali drogą elektroniczną miejscówki, a rezerwacje nieopłacone zostały anulowane.

Informujemy także, że pociąg MIESZKO odjedzie z Torunia Miasto o godz 5:16, pociąg NOTEĆ odjedzie z toru przy peronie 3 dworca Poznań Gł o godz. 7:53, pociągi CZARUŚ i JANKO z toru przy peronie 2 dworca w Czarnkowie - odpowiednio o godz. 11:30 oraz 13:10. Pociągi w dniu 30 września uruchomione zostaną przy współpracy z przewoźnikiem ARRIVA RP składem spalinowym serii MR+MRD.

25.09.2017: Wybierz się na jesienną wyprawę pociągiem retro wokół Wrocławia!

apsik nadodrze 081016

W dniach 7 października oraz 11 listopada i 25 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na krótkie wyprawy wokół Wrocławia na pokładzie pociągów retro. Jesienne pociągi o nazwach będących imionami uroczych krasnoludków (np. GBUREK, WESOŁEK czy NIEŚMIAŁEK, a takze APSIK czy GACIO) zestawione będą z zabytkowego taboru ze zbiorów Klubu Symptyków Kolei we Wrocławiu, a przewoźnikiem będą Koleje Dolnośląskie SA.

Najbliższa wyprawa już za niecałe dwa tygodnie - według aktualnego staanu rezerwacji biletów niedostępne są bilety na przejazd pociągiem ŚPIOCH 7 października (wyjazd ok godz 12:00). 
Już dziś zapraszamy do zaplanowania wybranego jesiennego weekendu i rezerwacji biletów na pozostałe pociągi!

20.09.2017: Trzydniowa oferta POGÓRZE odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia!

20160109 105618

W dniach od 1 do 3 grudnia 2017 na szlaki kolejowe Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny w ramach oferty POGÓRZE wyjadą specjalne pociągi turystyczne ciągnięte zabytkowym parowozem. Skład pociągów każdorazowo będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Wagony te posiadają ogrzewanie parowe dostosowane do parowozów, co powoduje, że pociągi nie będą wspomagane przez dodatkowe lokomotywy spalinowe bądź elektryczne. Analizy dostępności taboru kolejowego przeprowadzone przez nas w trakcie przygotowywania projektu wykazały, że zastosowane rozwiązanie pozwoli na realizację przejazdów pod względem technicznym, a także ekonomicznym. Ważnym elementem jest także gwarancja zapewnienia odpowiednich warunków podróżowania (ogrzewanie). Przyjęte rozwiązania techniczne wymusiły także korektę względem pierwotnych planów przyjętych tras przejazdu pociągów.

Oferta POGÓRZE to trzy dni podróżowania na pokładzie nostalgicznych pociągów. W ramach trzydniowej podróży odwiedzimy między innymi Wrocław, Opole, Wałbrzych, Legnicę, Bystrzycę Kłodzką czy Jaworzynę Śląską. Możliwe będzie skorzystanie z jedenastu jednorazowych ofert przejazdu - pociągi będą prowadzone na trasach z Wrocławia Głównego (MIEDZIAK, JAWORZYNKA, KILOF i PIERŚCIEŃ), Legnicy (SKARB i SREBRNY), Złotoryi (ZŁOTNIK), Lubina (RUDY), Nowej Rudy (SOWA) i Kłodzka (BYSTRZYCA) oraz Nysy (NYSA). 
Szczegóły oferty i internetowa rezerwacja biletów dostępna jest na stronie www.TurKol.pl
Zapraszamy na zimową, nostalgiczną retro-wyprawę na Dolny Śląsk z początkiem grudnia!

15.09.2017: POŻEGNANIE LATA w Poznaniu dla pasażerów pociągu MIESZKO i darmowe bilety dla dzieci!

TurKol Pozegnanie Lata 300917W dniu 30 września specjalnie dla wszystkich dzieci Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała ofertę specjalną w postaci bezpłatnego przejazdu pociągiem turystycznym MIESZKO

Warunkiem otrzymania bezpłatnych biletów dla osoby niepełnoletniej jest podróżowanie pod opieką osoby pełnoletniej. 
W ramach oferty MIESZKO przewidziano dodatkowe atrakcje między innymi w postaci przejazdu tramwajem po mieście. 
Zapraszamy na pożegnanie lata na pokładzie pociągu do Poznania! 
Pociąg będzie prowadzony spalinowym zespołem trakcyjnym MR+MRD.

12.09.2017: Wyprawa do oraz wokół Czarnkowa, a także rejs po Noteci już wkrótce! 

arriva mr poznan

Zapraszamy serdecznie na pożegnanie lata w kolejowym, sentymentalnym stylu. W ostatnią sobotę września na szlak z Poznania przez Oborniki, Rogoźno, Ryczywół i Lubasz do Czarnkowa i z powrotem wyruszy pociąg specjalny NOTEĆ. Pociąg będzie zestawiony ze spalinowego zespołu trakcyjnego MR+MRD. W ramach oferty przygotowaliśmy dodatkowe opcje w postaci rejsu po Noteci statkiem ŁOKIETEK oraz przejazdu równoległego specjalnym autobusem równolegle do pociągu (FOTO STOP). Tradycyjnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowaliśmy przejazdy lokalnymi pociągami JANKO i CZARUŚ

Zapraszamy do Czarnkowa na zakończenie lata!

02.09.2017: Kolejne retro podróże pociągmi APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK przeszły do historii

20170902 162304

Przy pięknej słonecznej pogodzie na trasę wokół Wrocławia w sobotę 2 września wyruszyły pociągi turystyczne APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA oraz MĘDREK. Pociągi zestawione były z zabytkowego taboru, którym na co dzień opiekują się członkowie Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia - historyczne dwuosiowe wagony prowadził parowóz TKh05353. Przewoźnikiem były Koleje Dolnnośląskie SA. Przejazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych - kolejna edycja pociągów wokół Wrocławia już 7 października! Zapraszamy do rezerwacji biletów! Zachęcamy także do obejrzenia FOTOGALERII ZDJĘĆ z przejazdu pociągów w dniu 2 września.

01.09.2017: Nostalgiczne podróże z parowozem i skrzatami wokół Wrocławia! 

 

Wroclaw21

Kolejna edycja przejazdów na pokładzie zabytkowego składu pociągu ciągniętego przez parowóz TKh05353 już w sobotę 2 września! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wrocławski dworzec główny w godzinach od 10:10 do 16:30 w podróż dookoła miasta wyruszą pociągi o skrzacich nazwach APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA oraz MĘDREK. Pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili wcześniej bilety otrzymali pocztą elektroniczną faktury (niezbędne do odbioru biletów) oraz przyznane miejscówki. Nieopłacone zamówienia zostały anulowane. Zainteresowane zakupem biletów osoby zapraszamy bezpośrednio do pociągu w dniu przejazdu - bilety będą dostępne u kierownika pociągu w sprzedaży gotówkowej - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 

Przejazdy w dniu 2 września organizowane są przy wspópracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz z przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie.

 

28.08.2017: Zaplanuj koniec lata w Czarnkowie na pokładzie statku ŁOKIETEK po NOTECi! 

 

lokietek czarnkow

 

Zapraszamy serdecznie na pokład specjalnego pociągu turystycznego NOTEĆ , który w dniu 30 września przemierzy szlak kolejowy z Poznania do gościnnego Czarnkowa i z powrotem. Podobnie jak przy poprzednich edycjach imprezy w ramach oferty specjalnej przygotowaliśmy dla pasażerów dodatkowe atrakcje w postaci możliwości skorzystania z REJSU PO NOTECI statkiem ŁOKIETEK, a także równoległego przejazdu z pociągiem na pokładzie autobusu (NOTEĆ FOTO STOP) umożliwiając miłosnikom fotografii wykonanie pamiątkowych zdjęć w niedostępnych dla innych pasażerów miejscach. Tradycyjnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowaliśmy przejazdy pociągami lokalnymi na trasie Czarnków - Bzowo Goraj Czarnków (pociągi JANKO i CZARUŚ). 
Na zakończenie letnich cieplejszych dni zapraszamy do Czarnkowa!

 

23.08.2017: Kolejna nowa jesienna oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

 

20170812 133558

 

Informujemy, że wprowadzane są kolejne zmiany w ofercie jesienno-zimowej Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Po konsultacjach z samorządami biorącymi w poprzednich latach udział w przygotowywaniu Parady Lokomotyw w Międzychodzie - w związku z brakiem zgody PKP PLK na jej organizację w roku bieżącym - do oferty wprowadzone zostały korekty. 
Miło nam poinformować, że pojawią się nowe pociągi w bardzo atrakcyjnej formule. W dniu 25 listopada tj. w dniu Świętej Katarzyny uruchomimy pociągi ciągnięte przez zabytkowy parowóz z Wolsztyna do oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego. Dobra współpraca z Urzędem Miasta Gorzowa Wlkp. oraz bardzo duże zainteresowanie przejazdami na pokładzie sierpniowych pociągów BOGDAN i OSKAR skłoniło nas do rozszerzenia obchodów Dnia Kolejarza o dodatkowe elementy własnie w Gorzowie Wielkopolskim.
Mając na względzie decyzje władz samorządowych innego partnera - ze względów finansowych i organizacyjnych - nie zostaną uruchomione pociągi BOROWIK i DRWAL planowane na 9 września.

 

22.08.2017: Krasnale wrocławskie zapraszają na parowozowe wyprawy wokół stolicy Dolnego Śląska!

 

apsik nadodrze 081016

 

Po raz kolejny na szlak kolejowy wokół Wrocławia wyruszą pociągi retro ciągnięte przez zabytkowy parowóz. Oferta dostępna będzie w pierwsze soboty września i października (odpowiednio 2 września i 7 października). Pociągi o wdzięcznych nazwach APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (zaplanowane na 2 września) oraz GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (wyruszą 7 października) zostaną uruchomione przy współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie i będą uruchomione taborem, którym opiekują się sympatycy z Wrocławia. 
Pociągi będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz TKh05353, pasażerowie będą podróżować w trzech dwuosiowych wagonach pasażerskcih z drewnianymi ławkami. Zapraszamy na retro wyprawy do Wrocławia!

 

19.08.2017: Pociągiem MIESZKO do Poznania oraz zabytkowym tramwajem wokół stolicy Wielkopolski!

 

20170819 170736

 

Specjalnie dla mieszkańców Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego, a także mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej Toruń - Inowrocław - Gniezno - Poznań Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowuje na sobotę 9 września specjalny pociąg turystyczny MIESZKO. Pociąg będzie uruchomiony przy pomocy wygodnego Spalinowego Zespołu Trakcyjnego MR+MRD. Pasażerowie pociągu będą mieli okazję skorzystać z przejazdu zabytkowym tramwajem po stolicy Wielkopolski - zza jego okien zobaczą między innymi Katedrę i Ostrów Tumski, historyczne Stare Miasto, Międzynarodowe Targi Poznańskie, kompleks starego i nowego dworca kolejowego Poznań Główny, cesarski zamek, słynny dom towarowy Okrąglak, Teatr Wielki, a także wiele innych ciekawych miejsc. W ramach spaceru z przewodnikiem przewidziano wizytę na Ostrowie Tumskim oraz na Starym Rynku. Kolejną z atrakcji będzie wizyta na terenach rekreacyjnych wokół Jeziora Malta, wzdłuż którego kursuje kolejka wąskotorowa Maltanka. Mamy nadzieję, że pasażerowie pociągu MIESZKO spędzą bardzo ciekawy dzień w Poznaniu! Zapraszamy serdecznie!

 

15.08.2017: Jesienno-zimowa oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl w przygotowaniu!

 

20170617 072406

 

Turystyka Kolejowa TurKol.pl z przyczyn niezależnych zmuszona była do korekty oferty zaplanowanej na lato 2017 roku. Zmiany spowodowały między innymi przesunięcie projektu POGÓRZE z ostatniego weekendu sierpnia na pierwszy weekend grudnia. Trwają intensywne prace mające na celu udostępnienie szczegółów planowanej imprezy - mając na względzie dodatkowe atrakcyjne elementy projektu planowane w nowych okolicznościach mamy nadzieję, że projekt spotka się z zainteresowaniem pasażerów! Zimowa wyprawa na górskie szlaki kolejowe wokół Nowej Rudy, Szklarskiej Poręby czy Lubania Śląskiego ma szanse stać się bardzo ciekawym wydarzeniem. 
Na zakończenie lata zapraszamy natomiast na przejazdy pociągami retro wokół Wrocławia APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (2 września) i GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (7 października). 
30 września zapraszamy na wyprawę do gościnnego Czarnkowa (NOTEĆ) oraz wokół Czarnkowa (CZARUŚ i JANKO). W ramach oferty jesiennej szykujemy dodatkowe przejazdy - szczegóły już wkrótce!

 

12.08.2017: Czas na letnią wyprawę z wolsztyńskim parowozem do Gorzowa Wielkopolskiego!

 

20170618 150042

 

W dniu 12 sierpnia na szlakach kolejowych z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego spotkać będzie można nostalgiczny skład pociągu, który niczym jak wehikuł czasu przybywa do nas z lat 70-tych XX wieku! Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z Parowozowni Wolsztyn, pasażerowie będą podróżować w wagonach 1 i 2 klasy, skorzystają także z legendarnego wagonu barowego WARS! 
Rezerwacja biletów została juz zakończona, niemniej w ramach ofert FARMER, PRZYSTAŃ, MAREK, BOGDAN oraz OSKAR dostępne są jeszcze wolne miejsca - bilety do ich wyczerpania będą możliwe do zakupu w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu. Przewoźnikiem uruchamiającym powyższe pociągi w dniu 12 sierpnia są Koleje Dolnośląskie. Zapraszamy na retro wyprawę!

 

06.08.2017: Krasnale i skrzaty zapraszają na kolejowe retro-wyprawy wokół Wrocławia! 

 

nadodrze

 

Zapraszamy do zaplanowania wypraw na pokładzie pociągów turystycznych zestawionych z zabytkowego parowozu serii TKh05353 oraz dwuosiowych wagonów pasażerskich. Pociągi zostaną uruchomione we współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu w dniach 2 września oraz 7 października na trasach wokół Wrocławia. 
Rozpoczynamy każdorazowo na stacji Wrocław Główny o godzinie 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. 
Zapraszamy na pokład pociągów APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (2 września) oraz GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (7 października)! 

 

03.08.2017: Wybierz się 12 sierpnia pociągiem z lat 70-tych XX wieku z parowozem do Gorzowa Wlkp. 

 

IMG 20170723 140217096

 

W związku ze zmianami oferty pociągów turystycznych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2017 roku proponujemy miłośnikóm wypraw na pokładzie pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem przejazd w dniu 12 sierpnia na trasie z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem (MAREK) oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego tj. BOGDAN do Bogdańca i z powrotem oraz OSKAR do Skwierzyny i z powrotem. Mając na uwadze zainteresowanie wyprawą do Międzychodu przygotowaliśmy także oferty specjalne: FARMER (Wolsztyn - Międzychód - Wolsztyn) oraz PRZYSTAŃ (Międzychód - Gorzów Wielkopolski - Międzychód). Oferty przejazdu do/z Międzychodu na części trasy zakładają przejazd autobusem, na kolejnym odcinku na pokładzie pociągu z parowozem. 

 

29.07.2017: V Parada Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 12 sierpnia nie odbędzie się! 

 

Miedzychod lipiec16

 

Na 12 sierpnia 2017 w ramach całorocznej oferty Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami samorządowymi zaplanowała organizację piątej edycji Parady Lokomotyw w Międzychodzie. W imprezie przewidziano udział 8 trakcyjnych pojazdów szynowych - w tym 3 lokomotyw parowych, 3 lokomotyw spalinowych oraz 2 wagonów motorowych. Zaplanowano przyjazdy pociągów specjalnych z Torunia i Poznania, z Legnicy i Zielonej Góry, Wolsztyna oraz Gorzowa Wielkopolskiego, a także 4 okolicznościowe lokalne pociągi turystyczne wokół Międzychodu. Podobnie jak w latach ubiegłych na dworcu kolejowym Międzychód zaplanowano dodatkowe atrakcje dla mieszkańców i gości. 
Z żalem informujemy, że niestety V Parada Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 12 sierpnia nie odbędzie się
Powodem jest decyzja PKP PLK o wyłączeniu z eksploatacji infrastruktury kolejowej odcinka Wierzbno - Międzychód oraz wszystkich torów stacji Międzychód. Przepraszamy wszystkich pasażerów i miłośników zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji tej ciekawej imprezy za jej odwołanie.
Dla pasażerów w dniu 12 sierpnia uruchomione zostaną trzy pociągi oraz dwie oferty specjalne tj. pociąg pospieszny MAREK z Wolsztyna do Gorzowa Wlkp. i z powrotem, BOGDAN z Gorzowa Wlkp. do Bogdańca i z powrotem oraz OSKAR z Gorzowa Wlkp. do Skwierzyny i z powrotem. Dla pasażerów będą dostępne oferty specjalne FARMER z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem oraz PRZYSTAŃ  z Międzychodu do Gorzowa Wlkp. i z powrotem.

 

28.07.2017: NOTEĆ 2017 - zaplanuj z nami niedzielną wyprawę pociągiem, autobusem oraz statkiem! 

 

lokietek most

 

W niedzielę 6 sierpnia na trasie z Poznania do Czarnkowa i z powrotem pojawi się zabytkowy skład pociągu z wolsztyńskim parowozem. Pociąg NOTEĆ będzie zestawiony z wagonów 3 klasy. W ramach oferty specjalnej przygotowaliśmy dla pasażerów dodatkowe atrakcje w postaci możliwości skorzystania z REJSU PO NOTECI statkiem ŁOKIETEK, a także równoległego przejazdu z pociągiem na pokładzie autobusu (NOTEĆ FOTO STOP) - co pozwoli na wykonanie serii unikalnych zdjęć, zwłaszcza w górzystej Szwajcarii Kaszubskiej! Dla lokalnych pasażerów uruchomiony zostanie pociąg CZARUŚ na trasie Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków. Pociągi zostaną uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego Turkol.pl przez Koleje Dolnośląskie przy udziale Parowozowni Wolsztyn.
Zapraszamy na wakacyjne wojaże z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

 

25.07.2017: Wyprawa MAZURY 2017 przeszła do historii! 

 

jnowak mazury 07 2017 158

 

Najciekawsza jak dotąd wyprawa w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dobiegła końca! 
W dniach od 21 do 24 lipca w ramach projektu MAZURY odbyło się kilkanaście przejazdów na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn. Pociąg był zestawiony z klasycznych wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy oraz wagonu barowego WARS - użytkowanych w latach 70-tych XX wieku. Przewoźnikiem uruchamiającym pociągi były Koleje Dolnośląskie SA. Szykujemy dla Państwa relację z tej niezwykle udanej imprezy. Dziękujemy szczególnie kolejarzom, którzy perfekcyjnie zrealizowali zaplanowane przez nas przejazdy, pasażerom za fantastyczną atmosferę na pokładzie pociągu, a także tłumom mieszkańców na kolejnych stacjach, na których pojawiał się nasz pociąg -  z pewnością powrócimy! Autorowi powyższego zdjęcia (pan Jacek Nowak) dziękujemy za jego nadesłanie, zachęcamy Państwa do nadsyłania fotografii do umieszczenia w naszej galerii - na biuro-iripk(@)wp.pl. 
Poniżej prezentujemy kolejne - jeszcze ciepłe mazurskie zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Błoszyka - dziękujemy!

 
Kolejną partię zdjęć z mazurskiej wyprawy udostępnił Mariusz Wieczorek.
 

 

21.07.2017: Trwają sentymentalne podróże zabytkowym pociągiem w ramach oferty MAZURY 

 

20170618 162121

 

W dniach 21 - 24 lipca na szlakach kolejowych północnej i północno-wschodniej Polski spotkać można nietypowy już dziś skład pociągu pasżerskiego. Skład ten przeniesiony w czasie - z lat 70-tych XX wieku - prowadzony zabytkowym parowozem polskiej serii pospiesznej Pt47 zestawiony jest z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy, a także kultowego wagonu barowego WARS! W ramach czterodniowej wyprawy zabytkowy pociąg odwiedzi między innymi Olsztyn, Malbork, Elbląg, Trójmiasto, Giżycko, Ruciane Nida, a także Toruń i Ciechocinek. Pasażerów, którzy nie zaopatrzyli się w bilety w rezerwacji internetowej zapraszamy na dworce kolejowe, na których pojawi się zabytkowy skład pociągu MAZURY - kierownicy pociągu w przypadku wolnych miejsc na wybranych odcinkach będą prowadzili gotówkową sprzedaż biletów. Pociągi uruchomione są w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przy udziale Parowozowni Wolsztyn przez przewoźnika Koleje Dolnośląskie. Na MAZURY czas wyruszyć...!

 

17.07.2017: Rezerwacja biletów na mazurskie wojaże z parowozem tylko do wtorku 18 lipca!

 

20170618 150042

 

Trwają intensywne przygotowania do realizacji czterodniowej wyprawy zabytkowego pociągu z parowozem Pt47 na MAZURY. Już w dniach 21-24 lipca na szlakach wokół Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Malborka, Ełku ale także Tczewa, Trójmiasta, Torunia czy Chojnic pojawi się czterowagonowy pociąg z parowozem. 
Informujemy, że ze względów organizacyjnych internetowa rezerwacja biletów na przejazdy pociągami uruchamianymi w dniach 21-24 lipca jest dostępna do wtorku 18 lipca do godziny 23:00. 
Zapraszamy na letnią wyprawę na MAZURY zabytkowym pociągiem!

 

12.07.2017: Kolejne oferty pociągów retro wokół Wrocławia!

 

apsik nadodrze 081016

 

Zapraszamy do zaplanowania udziału w wyprawach retro na pokładzie pociągów turystycznych wokół Wrocławia. 
W pierwsze soboty września i października (odpowiednio 2 września i 7 października) na szlaki kolejowe wokół Wrocławia wyruszą kolejne w 2017 roku składy retro organizowane w ramach oferty TurKol.pl. 
Pociągi o wdzięcznych nazwach APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (zaplanowane na 2 września) oraz GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (wyruszą 7 października) zostaną uruchomione przy współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu i będą uruchomione taborem, którym opiekują się sympatycy z Wrocławia. Pociągi będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz TKh05353, pasażerowie będą podróżować w trzech dwuosiowych wagonach pasażerskcih z drewnianymi ławkami. Wyprawy cieszyły się dotąd bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów - już dziś warto zaplanować podróż retro wokół Wrocławia na pożegnanie lata!

 

04.07.2017: Lipcowa oferta specjalna dla mieszkańców Trójmiasta - zabytkowe pociągi KLIF i JAGIENKA!

 

20170618 124214

 

Juz 22 lipca do Trójmiasta zawita zabytkowy pociąg, który ciągnięty będzie przez polski parowóz pospieszny serii Pt47, stacjonujący na co dzień w Parowozowni Wolsztyn. Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także turyści odwiedzający Trójmiasto będą mieli okazję skorzystać z nostalgicznej podróży na pokładzie pociągu KLIF wokół Gdyni, a także wybrać się z Gdyni do Malborka na pokładzie pociągu JAGIENKA aby wziąć udział w trwających tam inscenizacjach związanych z Oblężeniem Malborka! Oferta specjalna dla pasażerów z Gdańska, Gdyni i Sopotu zakłada przejazd tylko w jedną stronę - gwarantując dowolnej długości pobyt w Malborku i powrót do Trójmiasta dowolnym pociągiem, za zakupem biletu u odpowiedniego przewoźnika. Przejazd pociągiem JAGIENKA w jedną stronę jest tańszy (o 20zł) niż oferta przejazdu w obie strony, adresowana do mieszkańców i turystów z Malborka. Szczegóły na podstronie oferty. 
Zapraszamy serdecznie do skorzystania w dniu 22 lipca z oferty przejazdu na pokładzie pociągów KLIF lub JAGIENKA!

 

26.06.2017: Lipcowe podróże sentymentalnym pociągiem z wolsztyńskim parowozem na MAZURACH 
20170617 142738

 

Pomimo faktu trwającej przerwy wakacyjnej w działaności Biura Obsługi Klienta TurKol.pl oraz przerwy technicznej w działalności Infolinii TurKol.pl 603 366 366 (trwającej do 7 lipca włącznie) serdecznie zapraszamy do zaplanowania uczestnictwa w wyprawach na pokladzie nostalgicznych pociagów ciągniętych przez zabytkowe parowozy z wosztyńskiej parowozowni. 
Już w dniach 21 - 24 lipca na MAZURY przybędzie skład pociągu z parowozem serii Pt47 z wagonami 1 i 2 klasy oraz wagonem barowym. Bilety na wybrane odcinki przejazdu są już niestety niedostępne (np. 23 lipca MAZURY). Zapraszamy natomiast do skorzystania np. z przejazdów z Olsztyna do Olsztynka na pokładzie pociągu ŻAGIEL w dniu 21 lipca, z Malborka do Gdyni w dniu 22 lipca pociągiem JAGIENKA, a także w dniu 23 lipca z Giżycka do Kętrzyna pociągiem NIEGOCIN, czy w dniu 24 lipca z Elbląga do Malborka na pokładzie pociągu JURAND! Rezerwacja biletów dostępna jest na stronie www.TurKol.pl.  Zapraszamy!

 

24.06.2017: SŁOWIANIN zakończył pierwsze półrocze działalności Turystyki Kolejowej TurKol.pl 
20170624 103337

 

W dniu 24 czerwca br. pasażerowie wyruszyli na ostatnią w pierwszym półroczu 2017 roku wyprawę przygotowaną przez Turystyką Kolejową TurKol.pl. Projekt SŁOWIANIN przewidywał przejazd na pokładzie pociągu wąskotorowego Żnińskiej Kolei Powiatowej na trasie ze Żnina przez Wenecję do Biskupina i zwiedzanie stanowisk archeologicznych i skansenu w Biskupinie. Pasażerowie na trasie z i do Poznania podróżowali na pokładzie autobusu. 
Wyprawa do Żnina i Biskupina zakończyła wiosenny sezon działalności Turystyki Kolejowej TurKol.pl, jednocześnie rozpoczynając przerwę techniczną w działalności do dnia 7 lipca włącznie. Informujemy, że w okresie tym Infolinia TurKol.pl 603 366 366 będzie nieczynna. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji szkolnych i akademickich tj. do końca września Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl będzie nieczynne. Infolinia TurKol.pl 603 366 366 wznowi obsługę klientów od dnia 10 lipca.

 

22.06.2017: Zapraszamy do Czarnkowa na pokładzie zabytkowego pociągu z wolsztyńskim parowozem!  
lokietek

 

Takiej wyprawy do Czarnkowa jeszcze w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl nie było! Zapraszamy do zaplanowania wyprawy z Poznania do Czarnkowa na pokładzie zabytkowego pociągu turystycznego ciągniętego przez lokomotywę parową z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg zestawiony będzie z zabytkowych wagonów 3 klasy. Na pasażerów pociagu NOTEĆ w Czarnkowie w dniu 6 sierpnia czekać będą dodatkowe atrakcje w postaci np. możliwości skorzystania z rejsu statkiem po Noteci czy wejścia na punkt widokowy górujący nad miastem. Dla fotografów przygotowano ofertę NOTEĆ FOTO-STOP czyli podróż specjalnym autobusem wzdłuż trasy przejazdu pociągu z możliwością dokonania dogodnych fotografii! Tradycyjnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowujemy możliwość skorzystania z lokalnego pociągu CZARUŚ na trasie z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem. 
Już dziś warto zaplanować wyprawę do Czarnkowa zabytkowym pociągiem!

 

19.06.2017: Czterodniowa wyprawa  pociągiem z parowozem wokół WIELKOPOLSKI przeszła do historii  
20170503 165833

 

To była wspaniała zabawa i przypomnienie minionych czasów, gdy na stalowych szlakach królowały pociągi z parowozami. W dniach od 15 do 18 czerwca Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami tj. Kolejami Dolnośląskimi oraz Parowozownią Wolsztyn uruchomiły kilkanaście specjalnych pociągów turystycznych. Pociągi z zabytkowym parowozem dotarły między innymi do Kruszwicy, Tuplic, Żar i Żagania, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna, Głogowa i Gostynia. Pociągi były zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy oraz wagonu barowego. Szykujemy dla Państwa relacje fotograficzną z czterodniowego przejazdu zabytkowego składu.

 

16.06.2017: Trwają sentymentalne podróże na pokładach pociagów w ramach projektu WIELKOPOLSKA! 

 

20170503 150221

 

W dniach 15, 16, 17 i 18 czerwca w ramach czterodniowego projektu na szlakach kolejowych zachodniej Polski pojawiły się pociągi turystyczne ciągnięte przez zabytkowe parowozy z Parowozowni Wolsztyn. Pasażerowie wszystkich pociagów uruchamianych w tych dniach otrzymali już drogą elektroniczną przyznane miejscówki. 
W przypadku biletów wykupionych na pociągi BISKUPIANIN oraz GONIEC przyznane miejscówki obowiązywać będą odpowiednio na pociągi KASZTELAN, LESZCZYNA oraz BASZTA zgodnie z odrębnymi ustaleniami - szczegóły zostały dodatkowo przesłane pasażerom w postaci elektronicznej.

13.06.2017: Czterodniowy projekt WIELKOPOLSKA już w czwartek czas zacząć!

20170503 150650

 

Szanownych Pasażerów pociągów zaplanowanych w dniach 15, 16, 17 i 18 czerwca informujemy, że rozpoczęliśmy przygotowania dotyczące przyznania miejscówek w pociągach, wydrukowania oraz rozdysponowania biletów. Pasażerowie pociągów POPIEL, GOPŁO, PALMA, PIORUN, GROM i BŁYSKAWICA otrzymają drogą elektroniczną faktury potwierdzające wpłatę oraz przyznane miejscówki do dnia 14 czerwca do godziny 10:00. Pasażerowie pociągów BISKUPIANIN, KASZTELAN, LESZCZYNA, BASZTA oraz GONIEC, a także FARMER, PRZYSTAŃ i BOGDAN otrzymają faktury i miejscówki do dnia 15 czerwca do godziny 22:00. Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładzie pociągów niezbędne jest posiadanie faktury zakupu, a także ewentualnych dokumentów potwierdzających uprawnienia do wykorzystywanych ulg ustawowych.
Jednocześnie informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi planowane w dniach 15, 16, 17 i 18 czerwca została zakończona. Wszystkie bilety na pociągi POPIEL, BŁYSKAWICA, GROM, PRZYSTAŃ oraz BOGDAN zostały sprzedane. Bilety na pozostałe pociągi w tych dniach będą dostępne u kierowników danego pociągu w sprzedaży gotówkowej - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Informujemy także, że wszystkie rezerwacje nieopłacone w terminie zostały anulowane.

 

09.06.2017: Przejazd zabytkowym pociągiem NOTEĆ do Czarnkowa w wakacyjną niedzielę 6 sierpnia !
 DSC6874

 

Coroczna wyprawa pociagiem turystycznym spod znaku TurKol.pl na Dni Noteci do Czarnkowa odbędzie się w 2017 roku tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. W bieżącym roku zapraszamy pasażerów chętnych do wyprawy do gościnnego miasta nad Notecią na pokład nietypowego jak na tę trasę pociągu NOTEĆ - zestawionego z zabytkowych wagonów 3 klasy, ciągniętych przez parowóz z Parowozowni Wolsztyn! 
Takiej wyprawy do Czarnkowa nie było od wielu lat. Specjalnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowany będzie przejazd pociagiem CZARUŚ na trasie z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem. 
Szczegóły ofert oraz rezerwacja biletów dostępne są na podstronach wymienionych w KALENDARIUM. Zapraszamy!

 

08.06.2017: Zapraszamy na retro wyprawę pociągiem BASZTA z parowozem do Gostynia!
 DSC6890

 

Szanownych Pasażerów informujemy, że w dniu 17 czerwca na dworcu kolejowym Leszno możliwe będzie zaobserwowanie dwóch czynnych parowozów! Lokomotywy przyjadą do Leszna z pociągami turystycznymi z Wolsztyna. W ramach oferty dostępnej zarówno dla mieszkańców Leszna, jak i dla gości odwiedzajacych to miasto przygotowaliśmy ciekawe oferty pociagów turystycznych ciągniętych parowozami: KASZTELAN do Głogowa i z powrotem, GONIEC do Wschowy i z powrotem, a także nowość w ofercie tj. BASZTA do Gostynia i z powrotem. Pociąg ten został wprowadzony do oferty w związku z dużą liczbą wniosków pasażerów pragnących odbyć podróż nieczynnym na co dzień szlakiem kolejowym do Gostynia. Wszystkie wymienione pociagi będą częścią czterodniowego projektu WIELKOPOLSKA
Zapraszamy zatem 17 czerwca na leszczyński dworzec rodem z lat 70-tych XX wieku, na którym królowały parowozy, a pasażerowie zza okien wagonu barowego WARS obserwowali parowozowe manewry..... 

 

06.06.2017: Oferta SŁOWIANIN z wizytą na pokładzie Żnińskiej Wąskotorówki w Biskupinie!
20160514 102600

 

Informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów ofertą SŁOWIANIN - przy jednoczesnym zapełnieniu pociągu POPIEL w dniu 15 czerwca na poziomie 100%, uniemożliwiającym w praktyce przejazd pasażerów oferty SŁOWIANIN w tym samym dniu - zdecydowaliśmy się na zorganizowanie oferty wyjazdu do Biskupina oraz na Żnińską Wąskotorówkę w nowym terminie. Oferta SŁOWIANIN zostanie uruchomiona w zmodyfikowanej wersji w dniu 24 czerwca br. tj. z przejazdem nostalgicznym autobusem AUTOSAN z/do Poznania oraz przejazdem wąskotorówką na odcinku Żnin - Biskupin. Pasażerowie w ramach oferty skorzystają z ponad dwugodzinnej wycieczki po Biskupinie. Zapraszamy serdecznie do Biskupina w najdłuższym dniu w roku!

 

04.06.2017: Pociągi specjalne uświetniły Międzynarodowy Dzień Dziecka!
pirat 2017

 

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz samorządami w Kołobrzegu, Wolsztynie, Wągrowcu, Skokach i Czerwonaku, Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu, a także z przewoźnikami tj. Parowozownią Wolsztyn i Kolejami Dolnośląskimi w dniach 27 i 28 maja oraz 3 i 4 czerwca uruchomiła 12 specjalnych pociągów turystycznych. 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacjami z przejazdów do kołobrzeskiego portu na pokładach pociągów PIRAT (27 maja) oraz KAMRAT (28 maja), szykujemy także relacje z wypraw wokół Wrocławia (3 czerwca) i wokół Poznania (4 czerwca).

 

29.05.2017: Kolejne atrakcyjne pociągi retro z okazji Dnia Dziecka! 
3Franek2013-krystiananioł

 

W ostatni weekend kilkaset osób skorzystało z wyprawy nostalgicznymi pociągami PIRAT, KAMRAT oraz PIRACIK i KAMRACIK. Piękna, słoneczna pogoda uprzyjemniła przejazdy nad morze, nie obyło się bez przygód, które ubogaciły pirackie wyprawy - szykujemy fotorelacje z przejazdów. 
Atrakcje szykowane dla dzieci z okazji Dnia Dziecka jeszcze się nie skończyły - zapraszamy na kolejne wyprawy - w dniach 3 i 4 czerwca zorganizowane zostaną pociągi wokół Wrocławia (APISK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK) oraz wokół Poznania (CYSTERS i FRANEK), a także pociągi retro rozpoczynające bieg w Wolsztynie (PYRA) i Wągrowcu (ROGAŚ). 
Przypominamy, że rezerwacja biletów na przejazdy pociągami zaplanowanymi na 3 i 4 czerwca dostępna jest do środy 31 maja do godziny 23:00. Zapraszamy! 

 

24.05.2017: Dzień Dziecka na pokładzie pociagów turystycznych PIRAT i KAMRAT nad morze!
DSCF0054

 

W sobotę 27 maja tradycyjny pociąg PIRAT wyruszy na szlak z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem, a by po kilku godzianch podróży dotrzeć do stóp kołobrzeskiej latarni morskiej. Na pokładzie pociągu tradycyjnie grasować będzie piracki łotr, dbając o dobre samopoczucie i nastrój wszystkich dzieci. Dzień później na szlak wyruszy jego młodszy brat KAMRAT pokonując tę samą trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. 
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę dla lokalnych pasażerów na trasę z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem wyruszą pociagi PIRACIK i KAMRACIK.
Informujemy,że rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane w dniach 27 i 28 maja dostępna jest do środy 24 maja do godziny 22:00. Pociągi uruchamiane są przy współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz Parowozownią Wolsztyn. 
Zapraszamy na tradycyjną wyprawę nad morze z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! 

 

21.05.2017: Zapraszamy na WARMIĘ i MAZURY na wyprawę z parowozem serii Pt47!
20170503 150221

 

Zapraszamy wszystkich miłośników przejazdów pociągami z zabytkowym parowozem na wyprawę na Warmię i Mazury w dniach 21 - 24 lipca 2017! Przejazdy w ramach projektu MAZURY będą możliwe zarówno jako wyprawa czterodniowa, jak i w ramach jednodniowych przejazdów na określonych trasach. Pociągi będą zestawione z wagonów pasażerskich z lat 70-tych i 80-tych XX wieku 1 i 2 klasy ciągniętych przez zabytkowy parowóz serii Pt47 z Parowozowni Wolsztyn. Szczegóły projektu są dostępne na podstronie MAZURY. Zapraszamy!

 

18.05.2017: Pociągi KRASNAL, SKRZAT i PIONIER już w sobotę pojawią się na stalowym szlaku!

 

wroclaw glowny

 

Miło nam poinformować, że w sobotę 20 maja na swoje trasy wyjadą kolejne pociągi turystyczne prowadzone przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi będą zestawione z zabytkowych wagonów 2 i 3 klasy. Z Wolsztyna przez Leszno i Rawicz do Wrocławia i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg KRASNAL. Na trasę z Wrocławia do Oławy i z powrotem wyruszy pociąg SKRZAT, natomiast z Oławy do Brzegu i z powrotem pasażerowie będą podróżować na pokładzie pociągu PIONIER. Pociągi uruchomione zostaną z okazji 175-lecia najstarszej na Ziemiach Polskich linii kolejowej biegnącej z Wrocławia w kierunku Oławy. 
Informujemy, że zakończyliśmy rezerwację biletów na przejazdy pociągami w dniu 20 maja - wszystkie bilety na przejazd pociągiem SKRZAT zostały sprzedane, natomiast zainteresowani pasażerowie będą mogli kupić bilety na pokładach pociągów KRASNAL oraz PIONIER bezpośrednio u kierownika pociągu, do wyczerpania puli wolnych miejsc (pozostało po około 100 wolnych miejsc). 
Wszyscy pasażerowie, którzy opłacili bilety zarezerwowane przez internet - otrzymali pocztą elektroniczną przyznane miejscówki oraz faktury potwierdzające zakup biletów. Przypominamy, że faktury zakupu są jedynym dokumentem uprawniającym do odbioru biletów na pokładzie pociągu. Przypominamy także o konieczności posiadania na pokładzie pociągu - oprócz faktury - dokumentów potwierdzających uprawnienia do ulg ustawowych. 
Zapraszamy na kolejnych nostalgicznych pokład pociągów turystycznych ciągniętych zabytkowym parowozem! 

 

16.05.2017: Dzieci pociągiem KAMRAT nad morze w dniu 28 maja podróżują BEZPŁATNIE!
TurKol Dzien Dziecka 160517

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała szereg atrakcji dla wszystkich dzieci. Między innymi w niedzielę, tj. w dniu 28 maja na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem zostanie uruchomiony specjalny pociąg turystyczny KAMRAT. Pociąg w jedną stronę prowadzić będzie zabytkowa lokomotywa parowa serii Pt47, stacjonująca na co dzień w Parowozowni Wolsztyn, w przeciwnym kierunku pociag poprowadzi nowoczesna lokomotywa TRAXX należąca do LOTOS Kolej! Zestaw wagonów, którymi podróżować będą pasażerowie przeszedł w ostatnich miesiącach naprawę główną, został także odtworzony historyczny charakter wagonów, poprzez nadanie im zabytkowych oliwkowych barw, zgodnych z malowaniem z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. 
Największą atrakcją wyprawy będzie wjazd w Kołobrzegu całego pociągu pod samą latarnię morską - kilka metrów od piaszczystej plaży! 
Dzięki współpracy z samorządowymi partnerami wszystkie dzieci podróżujące pociągiem KAMRAT skorzystają z przejazdu w obie strony bezpłatnie! (ulga handlowa). 
Szczegóły i rezerwacja biletów (do wyczerpania puli wolnych miejsc) dostępne na stronie pociągu KAMRAT

 

15.05.2017: W najbliższy weekend pociąg KRASNAL do Wrocławia oraz Noc Kościołów w Wolsztynie!
20160924 160203

 

Miłośników pociągów specjalnych zapraszamy na kolejne wyprawy na pokładzie zabytkowych pociągów specjalnych ciągniętych parowozem! Już w najbliższą sobotę tj. 20 maja z Wolsztyna i Leszna do Wrocławia i z powrotem uruchomiony zostanie pociag specjalny KRASNAL. Skład będzie ciagnięty zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, wagony pamiętające lata 20-te i 30-te XX wieku sprawią, że podróż pociągiem KRASNAL z pewnością na długo zapadnie pasażerom w pamięci. Wrocław - pod każdym względem zadowoli pasażerów pociągu, wolny czas w stolicy Dolnego Śląska można przeznaczyć np. na wizytę w jednej z setek kawiarni lub restauracji, na zwiedzanie atrakcji architektonicznych, albo na na wizytę w ogrodzie zoologicznym! Dla każdego coś miłego! We wszytkim pomogą wszedobylskie krasnale! 
Ciekawą ofertę dla miłośników niezapomnianych atrakcji przygotowało także Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. Wosztyn w ramach akcji NOC KOŚCIOŁÓW zaprasza na nocne zwiedzanie słynnej wolsztyńskiej parowozowni, koncert organowy w wolsztyńskiej Farze, nocne wejście na wieżę kościoła, a także nocną wyprawę do pocysterskiego klasztoru w Obrze! Przejazd na trasie z Wrocławia i Leszna zagwarantuje pociąg KRASNAL, z racji bogatego programu zwiedzania organizatorzy zachęcają do skorzystania z noclegów w kilku atrakcyjnych pensjonatach i hotelach w Wolsztynie. 

 

14.05.2017: Historyczne pociągi znów na torach...

 

20170501 195343

 

Miło nam poinformować, że w ramach oferty pociągów specjalnych Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w kolejnych miesiącach zorganizowane zostaną kolejne kilkudniowe wyprawy nostalgicznymi pociągami sprzed pół wieku. Po sześciu latach istnienia Turystyka Kolejowa TurKol.pl dysponuje składem oliwkowych wagonów oddających realia epoki na polskich torach, w której królowały parowozy!
Długofalowe działania mające na celu umożliwienie realizacji historycznych przejazdów dzięki dobrej współpracy z partnerami, w tym m.in. z Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn, pozwolą przenieść pasażerów pociągów do czasów dzieciństwa i młodości, które kojarzone są często sentymentalnie i bajkowo. Zestaw wagonów pasażerskich dostosowanych do stacjonujących w Parowozowni Wolsztyn parowozów serii Pt47 i Ol49 został pomalowany w barwy oliwkowe, wagony stopniowo nabierają także charakteru epoki lat 70-tych i 80-tych XX wieku poprzez historyczny wystrój wnętrza przedziałów pasażerskich.
Zapraszamy wszystkich pasażerów na wyprawy historycznymi pociągami zarówno w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl, jak i w ramach planowego ruchu pociągów organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie na szlakach pomiędzy Wolsztynem a Lesznem i Wolsztynem a Poznaniem.
Wielkie otwarcie ruchu planowego już 15 maja br!
Informujemy, że kolejne przejazdy dalekobieżne historycznym składem pociągu możlwe będą w dniach 27-28 maja (projekt PIRACI), 15-18 czerwca (projekt WIELKOPOLSKA), a także w ramach nowego projektu MAZURY w dniach 21-24 lipca (rozpoczęcie rezerwacji zaplanowano na niedzielę 21 maja br. o godzinie 15:00). Zapraszamy!

 

10.05.2017: Wspólnie z fundacją CENTAURUS zapraszamy 10 czerwca do Złotoryi
20150924 131045

 

W ramach współpracy z fundacją CENTAURUS z Wrocławia prowadzącą działania na rzecz zwierząt zapraszamy do przejazdu pociągiem retro SKARB na trasie z Wrocławia Głównego przez Legnicę do Złotoryi i z powrotem. Na trasie przejazdu zatrzymamy się także w Szczedrzykowicach, gdzie fundacja CENTAURUS prowadzi folwark, w którym szczęśliwe życie prowadzą między innymi konie uratowane przez fundację. W ramach imprezy wspólnie z naszym partnerem oraz Urzędem Miasta w Złotoryi przewidziano koncerty na stacjach przejazdu pociagu, a także uruchomienie dodatkowego pociagu pod nazwą FOLWARK na trasie ze Złotoryi do Jerzmanic Zdroju i z powrotem.
Wspieramy działania naszych przyjaciół i zachęcamy do skorzystania z przejazdu pociągiem SKARB w dniu 10 czerwca! Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, pasażerowie będą podróżować na pokładzie wagonów 3 klasy.

 

07.05.2017: NOSTALGIA za koleją z tamtych lat....
20170503 165749

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją z wyprawy na Dolny Śląsk pod nazwą NOSTALGIA, która w dniach 1 - 3 maja została zrealizowana w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Wyprawa historycznym składem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę Pt47-65 z wolsztyńskiej parowozowni była pierwszym kilkudniowym wyjazdem na pokładzie pociągu zestawionego z odrestaurowanych wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy, pomalowanych zgodnie z historycznymi barwami wagonów stosowanych na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Szcegółowa relacja dostępna jest w dziele GALERIA.

 

04.05.2017: Majówka z NOSTALGIĄ na Dolnym Śląsku oraz w Wolsztynie za nami
20170429 105447

 

W dniach 1 - 3 maja Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizowała przejazdy zabytkowymi pociągami ciągniętymi parowozem Pt47 na szlakach kolejowych Dolnego Śląska. W ramach projektu NOSTALGIA 2017 odwiedziliśmy między innymi Jelenią Górę, Wałbrzych, Wrocław i Legnicę, byliśmy także w Lwówku Śląskim, Zgorzelcu, Turoszowie, Jaworzynie Śląskiej, Złotoryi, Lubinie i Głogowie. Naszymi partnerami były Koleje Dolnośląskie, Parowozownia Wolsztyn oraz ARRIVA. Szykujemy dla Państwa relację z fantastycznej majówki na pokładzie pociągu sprzed lat! 
W weekend poprzedzający długą majówkę byliśmy natomiast w Wolsztynie, uruchomiliśmy 8 pociągów uświetniających Paradę Parowozów. Cieszymy się z dużej frekwencji zarówno na pokładach pociagów specjalnych, jak i na samej imprezie - świadczy to o rosnącym zainteresowaniu turystyką kolejową w Polsce. 

 

25.04.2017: Informacje dla pasażerów pociągów specjalnych w dniach 29 kwietnia oraz 1, 2 i 3 maja!
270420131237

 

Turystyka Kolejowa TurKol.pl we współpracy z partnerami tj. przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie SA, Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn oraz przewoźnikiem ARRIVA RP w trakcie długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja zaplanowała uruchomienie w sumie 14 pociągów turystycznych, z czego 12 będzie ciągniętych przez parowozy z Parowozowni Wolsztyn. 
Informujemy, że wszystkie bilety na przejazdy pociągami CEGIELSKISTEFAN, RYSZARD, RUDOLF, NIKODEM oraz NORBERT planowanymi 29 kwietnia zostały sprzedane - w związku z tym zarówno w namiocie reklamowym TurKol.pl, jak i na pokładach tych pociągów nie będzie możliwości zakupu biletów
Niestety ze względów technicznych nie ma możliwości uruchomienia dodatkowych pociągów "paradowych" w tym dniu. 
Informujemy także, że rezerwacja biletów na przejazdy pozostałymi pociągami uruchamianymi 29 kwietnia oraz 1,2 i 3 maja zostanie zakończona w środę 26 kwietnia o godzinie 22:00. Po tym terminie ewentualne niesprzedane bilety na pociągi HIPOLIT oraz LEOPOLD uruchamiane 29 kwietnia oraz pociągi BÓBR, BOLKO, PIERŚCIEŃ, GRANICA, KACZAWA i SKARB uruchamiane w dniach 1, 2 oraz 3 maja będą dostępne na pokładach tych pociągów w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu - w dniu przejazdu danego pociągu.
Jednocześnie informujemy, że 29 kwietnia tj. w dniu Parady Parowozów odbiór biletów zakupionych w przedsprzedaży internetowej na krótkie pociągi retro wokół Wolsztyna będzie zorganizowany w namiocie reklamowym TurKol.pl, który stanie przy budynku dworca w Wolsztynie w godzinach 9:00 - 17:00. Odbiór biletów na podstawie faktury zakupu. Bilety na pociągi CEGIELSKIHIPOLIT i LEOPOLD będą wydawane na podstawie faktur zakupu na pokładach pociągów, podobnie jak na pociągi w dniach 1, 2 i 3 maja. 

 

22.04.2017: Zaplanuj wyprawę nad morze na pokładzie specjalnego pociągu turystycznego!

 

pirat2015 kblo mini

 

Zapraszamy na pokład jednego ze specjalnych pociągów turystycznych z Poznania do Kołobrzegu! Tradycyjne przejazdy pociągami: PIRAT - z parowozem, w sobotę poprzedzającą Dzień Dziecka, czyli 27 maja, KAMRAT - "młodszy brat" organizowany w niedzielę 28 maja, także z parowozem,

 

24062012706

 

a także KATAMARAN czyli wyprawa pociągiem "na pełne morze" organizowana 25 czerwca, połączona z rejsem pełnomorskim statkiem katamaranem po Bałtyku! 
Rezerwacja biletów na wymienione trzy pociągi aktualnie umożliwia zakup biletów w cenach promocyjnych - dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskiem Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędem Miasta Kołobrzegu! Zapraszamy na letnie wyprawy do Kołobrzegu!

 

21.04.2017: Ostatnie dostępne bilety na pociągi retro w trakcie Parady Parowozów w Wolsztynie!

 

 DSC6197

 

Informujemy, że w dniu Parady Parowozów w dniu 29 kwietnia w Wolsztynie Turytyka Kolejowa TurKol.pl we współpracy z Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn oraz przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie SA uruchomi pięć specjalnych pociągów retro na krótkich trasach wokół Wolsztyna. 
W ramach ogólnodostępnej oferty przygotowano pociągi do Stefanowa (STEFAN), Rakoniewic (RYSZARD i RUDOLF) oraz Nowejwsi Mochy (NIKODEM i NORBERT). Bilety na przejazdy powyższymi pociagami dostępne są w tylko przedsprzedaży internetowej na stronie www.TurKol.pl - informujemy, że w dniu Parady Parowozów ze względu przewidywanego braku wolnych miejsc bilety nie będą sprzedawane! Według stanu rezerwacji i sprzedaży biletów na 21 kwietnia sprzedane zostały wszystkie bilety na przejazdy pociągami STEFAN, RUDOLF i NIKODEM, na pociąg RYSZARD pozostało około 50 wolnych miejsc, a na pociąg NORBERT około 110 wolnych miejsc.
Informujemy jednocześnie, że ze względów technicznych nie będzie możliwe uruchomienie dodatkowych pociagów. Pasażerów zainteresowanych zakupem biletów zapraszamy do internetowej rezerwacji ostatnich miejsc. 
Informujemy także, że rezerwacje nieopłacone w terminie zostały anulowane, a bilety trafiły do ponownej sprzedaży.

 

19.04.2017: Czterodniowe nostalgiczne podróże z parowozem wokół Wielkopolski już w czerwcu!
Oferta Wielkopolska 2017Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą turystyczną Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl pod nazwą WIELKOPOLSKA. Oferta ta jest oparta na czterodniowej podróży na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
W ciągu długiego czerwcowego weekendu w dniach od 15 do 18 czerwca warto zaplanować wizytę w Wielkopolsce z noclegami np. w wolsztyńskiej parowozowni. W ramach oferty WIELKOPOLSKA odwiedzimy między innymi Poznań, Gniezno, Kruszwicę, Inowrocław, Piechcin i Pakość, dotrzemy także do Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, do Międzychodu, Międzyrzecza i Skwierzyny oraz do Żar, Tuplic i Żagania, a także do Leszna, Krobi, Kobylina, Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego oraz do Wschowy i Głogowa. Kulminacyjnym punktem programu będzie z całą pewnością wyprawa na południe Wielkopolski z dwoma pociągami ciągniętymi przez zabytkowe parowozy serii Pt47 oraz Ol49! Zaplanuj długi czerwcowy weekend w Wielkopolsce już dziś!

 

14.04.2017: Zaplanuj Dzień Dziecka na pokładzie specjalnego pociągu z zabytkowym parowozem!

 

ksk wroclaw skrzaty

 

Przełom maja i czerwca to oprócz kończącego się powoli roku szkolnego także bardzo ciepłe dni i przypadający w dniu 1 czerwca Dzień Dziecka! W planach Turystyki Kolejowej TurKol.pl okres ten wiąże się zazwyczaj z bogatą ofertą pociagów turystycznych. Nie inaczej będzie także w roku 2017. Już w sobotę 27 maja na tradycyjną trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy pociąg PIRAT, a dzień później tj. 28 maja jego młodszy brat KAMRAT pokona dokładnie tę samą trasę. Dzieki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędem Miasta Kołobrzegu możliwe jest przedłużenie promocji cenowej na bilety na pociągi PIRAT i KAMRAT! Cennik promocyjny będzie obowiązywał do wyczeprania puli wolnych miejsc, nie dłużej niż do 30 kwietnia br. 
Tydzień później tj. w sobotę 3 czerwca na żelazne szlaki wokół Wrocławia wyruszą pociągi APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK - wszystkie zestawione z zabytkowego taboru, w tym lokomotywy parowej TKh 05353. 
niedzielę 4 czerwca na trasę wokół Poznania wyruszy pociąg FRANEK, z Poznania do Wągrowca i z powrotem pociąg CYSTERS, a z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem pasażerowie wyruszą na pokładzie pociągu ROGAŚ. Pociągi te będą ciągnięte przez lokomotywą Ol49 z Parowozowni Wolsztyn. 
Zapraszamy do rezerwacji biletów na zabytkowe pociągi z okazji Dnia Dziecka!

 

13.04.2017: Zapraszamy na otwarcie KOLEJOWEJ IZBY PAMIĘCI w Stefanowie koło Wolsztyna! 

 

WOLTUR Izba Pamieci Stefanowo

 

Zanim na wolsztyńskim dworcu kolejowym zagoszczą uczestnicy i goście kolejnej Parady Parowozów warto odwiedzić Wolsztyn w weekend poprzedzający tradycyjnie parowozowe święto. W dniach 21, 22 i 23 kwietnia zaplanowane zostały kursy ogólnodostępnych pociągów WOLTUR - ciągniętych zabytkowymi parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi kursować będą na trasie z Wolsztyna przez Tuchorzę i Stefanowo do Zbąszynia i z powrotem. 
W niedzielę tj. 23 kwietnia jednej ze stacji pośrednich tj. w Stefanowie odbędzie się otwarcie Kolejowej Izby Pamięci. Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje! 
Zapraszamy do Wolsztyna i Stefanowa na pokładzie ogólnodostępnego pociągu WOLTUR!   

 

12.04.2017: Czterodniowa wyprawa z parowozem Pt47-65 na POMORZE przeszła do historii! 

 

20170410 105316

 

W dniach 8 - 11 kwietnia na szlakach kolejowych Pomorza, Kaszub i Kujaw uruchomionych zostało 10 turystycznych pociagów specjalnych ciągniętych przez zabytkową lokomotywę parową Pt47-65 z Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn. Przewoźnikiem który zrealizował przejazdy były Koleje Dolnośląskie SA. Dzięi bardzo cięzkiej pracy maszynistów, pracowników działów organizacyjnych i serwisu przejazdy pociagów odbyły bezproblemowo, a co najważniejsze dla pasażeró z bardzo dużą punktualnością. Na szlakach kolejowych, a także na stacjach witały nas często tłumy mieszkańców i pasażerów. 
Szykujemy dla Państwa szcegółową relację fotograficzną z bardzo ciekawej wyprawy POMORZE 2017!

 

05.04.2017: POMORZE 2017 - czyli wiosenne wyprawy pociągami z parowozem Pt47-65 czas zacząć! 

 

Pirat22016-krystiananioł

 

Miło nam poinformować, że już w sobotę 8 kwietnia na stalowe szlaki Wielkopolski, Kujaw, Kaszub i Pomorza Wschodniego wyjadą specjalne pociągi turystyczne ciągnięte przez polski parowóz pospieszny Pt47-65! Składy pociągów zaplanowanych w dniach od 8 do 11 kwietnia zawierać będą wagony pierwszej oraz drugiej klasy. Pasażerowie, którzy zarezerwowali oraz opłacili zamówione bilety w terminach - do 6 kwietnia godz. 23:00 (pociągi 8 i 9 kwietnia) oraz do 7 kwietnia godz 23:00 (pociągi 10 i 11 kwietnia) - otrzymają pocztą elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach. Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładach pociągów spod znaku TurKol.pl niezbędne jest okazanie faktury zakupu biletów - w formie papierowej lub elektronicznej. 
Jednocześnie informujemy, że rezerwacje nieopłacone zostały anulowane - co spowodowało, że na wszystkie pociągi z oferty POMORZE 2017 tj. PIERNIK, KO-PIERNIK, BRDA, NIEDŹWIADEK, KLIMEK, JELEŃ, WIEŻYCA, FOKA, SKANSEN, PAŁUKI, PELIKAN oraz na oferty OGÓREKFORDON FOTO-STOP i Autobusem JELCZ po BYDGOSZCZY dostępne są jeszcze bilety. Ich zakup możliwy będzie tylko i wyłącznie na pokładzie pociągów, w sprzedaży gotówkowej, bezpośrednio u kierownika pociągu, do wyczerpania puli wolnych miejsc. Rezerwacja biletów na pociągi z oferty POMORZE 2017 została zakończona.

 

31.03.2017: Już za miesiąc 24. edycja Parady Parowozów w Wolsztynie! 

 

parada1 mini

 

parada2 mini

 

Zapraszamy serdecznie do Wolsztyna na kolejną - już 24. - edycję Parady Parowozów! 
W dniu 29 kwietnia w polskiej stolicy parowozów zaprezentuje się aż 10 parowozów! Do Wolsztyna, jak co roku przybędzie ponad 20.000 osób. 
Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowują wiele kolejowych i niekolejowych atrakcji. Między innymi zapraszamy na przejazdy pociągami wokół Wolsztyna na krótkich trasach do Rakoniewic, Nowejwsi Mochy oraz Stefanowa na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy. Rezerwacja biletów na pociągi RYSZARD, STEFAN, RUDOLF, NIKODEM i NORBERT dostępna jest na stronie www.TurKol.pl.

 

30.03.2017: Rozpoczynamy rezerwację biletów na pociąg JAGIEŁŁO na lipcowe Oblężenie Malborka!

 

OM13bitwa

 

Miło nam poinformować, że Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniu 21 lipca 2017 roku po raz kolejny uruchomi pociąg specjalny JAGIEŁŁO do Malborka. Pociąg zostanie urchomiony z okazji kolejnej edycji inscenizacji Oblężenia Malborka przez wojska króla Władysława Jagiełły w Malborku. Pociąg JAGIEŁŁO zostanie uruchomiony na trasie z Poznania, przez Gniezno, Mogilno, Inowrocław, Toruń oraz Grudziądz, a takze tą samą trasą w kierunku powrotnym. Pociag zapewni relatywnie późny powrót z Malborka po wieczornych atrakcjach przewidzianych przez organizatorów imprezy.
W lipcu zapraszamy serdecznie na Oblężenie Malborka! 

 

28.03.2017: Zapraszamy na inaugurację ogólnodostępnych pociągów z parowozem WOLTUR!

 

WOLTUR gratis 310317

 

Zapraszamy do Wolsztyna w dniach 31 marca i 1 kwietnia - na inaugurację ogólnodostępnego ruchu pociągów pasażerskich WOLTUR z zabytkowymi parowozami! Organizator pociągów przygotował dla pasażerów pulę bezpłatnych biletów na przejazdy. W ramach promocji dostępnych jest: 
- 50 bezpłatnych biletów na pociąg WOLTUR w dniu 31 marca w relacji Wolsztyn - Zbąszyń - Wolsztyn (odjazd 13:30) oraz 
- 50 bezpłatnych biletów na pociąg WOLTUR w dniu 1 kwietnia w relacji Wolsztyn - Zbąszyń - Wolsztyn (odjazd 11:02). 
W celu zdobycia bezpłatnych biletów niezbędne jest złożenie rezerwacji na stronie internetowej www.WOLTUR.pl
Zapraszamy do Wolsztyna na wiosenną inaugurację z parowozami! 
Aktualizacja 30 marca 2017: Wszystkie bezpłatne bilety zostały ROZDYSPONOWANE!

 

27.03.2017: Trzy nowe oferty specjalne w dniu 8 kwietnia urozmaicą ofertę POMORZE!

 

Oferta specjalna Fordon 2017

 

Zarówno pasażerów pociągów uruchamianych w dniu 8 kwietnia w ramach oferty POMORZE, jak i osoby nie korzystające z tej oferty zapraszamy serdecznie do skorzystania z opcji dodatkowych przygotowanych specjalnie w celu urozmaicenia pobytu w Bydgoszczy. 
Amatorów fotografowania pociągów zapraszamy przede wszystkim na FORDON FOTO-STOP, czyli przejazd zabytkowym autobusem JELCZ 043 RTO na odcinku wzdłuż przejazdu pociągu KO-PIERNIK z parowozem, w tym na słynnym bydgoskim moście fordońskim. Oferta pozwala także pasażerom pociągu KO-PIERNIK na lepsze wykorzystanie wolnego czasu w Bydgoszczy. 
Przygotowano także ofertę przejazdu zabytkowym autobusem JELCZ 043 RTO bez foto-stopów po Bydgoszczy (Autobusem JELCZ po Bydgoszczy). 
Trzecia oferta specjalna adresowana jest do mieszkańców Nakła nad Notecią pozwalając im na skorzystanie z przejazdu zarówno pociągiem z parowozem, jak i zabytkowym autobusem. Oferta OGÓREK to właśnie połączenie obu tych sentymentalnych i niespotykanych już dziś środków transportu pasażerów! 
Z początkiem wiosny zapraszamy do Bydgoszczy - w dniu 8 kwietnia!

 

26.03.2017: Pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK kursują dziś wokół Wrocławia! 

 

ksk wroclaw skrzaty

 

Wrocławskie krasnale GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK wyruszyły dziś na pokładzie zabytkowego składu pociągu prowadzonego przez parowóz TKh 05353 na trasę z Wrocławia Głównego przez Wrocław Muchobór do Wrocławia Kuźniki i z powrotem. Pociągi zestawione są z historycznych wagonów dwuosiowych, pasażerowie podróżują jak za dawnych lat na drewnianych ławeczkach! Pogoda i frekwencja dopisuje - piękna, wiosenna wyprawa na pokładzie retro pociągów możliwa jest dzięki Klubowi Sympatyków Kolei z Wrocławia, który na co dzień opiekuje się zabytkowymi wagonami i lokomotywą oraz dzięki przewoźnikowi Koleje Dolnośląskie S.A., który uruchamia na wniosek Turystyki Kolejowej TurKol.pl przejazdy pociągami. (foto. KSK Wrocław).

 

24.03.2017: Niedzielne przejazdy z parowozem wokół Wrocławia 

 

DSC05956

 

W niedzielę 26 marca na szlak kolejowy we Wrocławiu wyruszą cztery pociągi turystyczne prowadzone zabytkowym parowozem TKh 05353. Pociągi o nazwach związanych z wrocławskimi krasnalami tj. GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK wyruszą każdorazowo na szlak z Wrocławia Głównego do Wrocławia Kuźniki i z powrotem odpowiednio o godzinach 10:05, 12:10, 14:10 i 16:26. Pociągi odjadą z dworca głównego we Wrocławiu każdorazowo z toru przy peronie 5. Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów oraz informacje dotyczące przyznanych miejsc w konkretnych wagonach zabytkowych pociagów zostały wysłane elektronicznie do tych pasażerów, którzy dokonali płatności za zarezerwowane bilety.
Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładzie pociągów niezbędne jest okazanie faktury - w wersji papierowej lub elektronicznej, np. w smartfonie. Jednocześnie informujemy, że rezerwacje nieopłacone zostały anulowane.  

 

20.03.2017: Czterodniowa wyprawa pociągiem z parowozem na POMORZE już za niecałe 3 tygodnie! 

 

foka polwysep

 

Wiosna nastała za oknami - wszystkim miłośnikom wypraw na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowymi parowozami przypominamy, że już za trzy tygodnie rozpoczyna się czterodniowy projekt POMORZE, w ramach którego parowóz z Parowozowni Wolsztyn wraz ze składem wagonów pasażerskich odwiedzi między innymi Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Koscierzynę, Gdynię oraz Hel. Trwa rezerwacja biletów na naszej stronie internetowej - zapraszamy na wiosenną wyprawę na pokładzie specjalnego pociągu! 

 

12.03.2017: Już za miesiąc PAŁUKI czyli wyprawa z parowozem m.in. nieczynnym szlakiem kolejowym! 

 

blues ekspres

 

Zapraszamy do skorzystania w dniu 11 kwietnia z oferty PAŁUKI i zaplanowania wyprawy do Bydgoszczy połączonej z przejazdem specjalnym pociągiem z parowozem na niezwykłej linii kolejowej. 
W dniach 8-11 kwietnia na szlaki kolejowe Pomorza, Kaszub, Kujaw oraz częściowo Wielkopolski wyruszą pociagi ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Wiele z tras, którymi przejadą pociągi specjalne jest aktualnie użytkowanych w większości w ruchu pasażerskim, co czyni je stosunkowo łatwo dostępnymi dla pasażerów.
 Są jednak także szlaki kolejowe - które pojawią się w ramach oferty POMORZE - na co dzień wykorzystywane tylko w ruchu towarowym. Jednym z nich jest odcinek Nakło  nad Notecią - Kcynia - Damasłwek - Gniezno, na którym nie jest prowadzony planowy ruch pasażerski, a w ruchu towarowym pociągi pojawiają się tam niezwykle rzadko. Oferta PAŁUKI zapewni między innymi przejazd powyższym odcinkiem, pozwoli dodatkowo skorzystać z czasu wolnego w Bydgoszczy - który można spędzić na zwiedzaniu miasta, miłej wizycie w kawiarence lub restauracji albo skorzystać z tramwaju wodnego.
Oferta PAŁUKI to sentymentalna wyprawa dla miłośników starej kolei - czyli właśnie dla Ciebie!

 

10.03.2017: Wyścigi pociągów z parowozami ponownie na wielkopolskich szlakach kolejowych!

 

groszek oliwka konrad czapracki

 

W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w maju 2016 roku zorganizowane zostały przejazdy dwóch pociągów ciągniętych wolsztyńskimi parowozami na równoległych torach dwutorowej magistrali kolejowej. Wyścig pociągów OLIWKA i GROSZEK odbył się na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem a Zbąszyniem w dniu 1 maja 2016. Pozytywne komentarze pasażerów oraz zapytania o kolejną edycję tego typu oferty spowodowały podjęcie decyzji o organizacji podobnej imprezy także w 2017 roku. Informujemy, że przejazd dwóch pociągów ciągniętych parowozami po równoległych torach magistrali kolejowej zaplanowano na dzień 17 czerwca 2017. Przejazd będzie częścią czterodniowej imprezy kolejowej pod nazwą WIELKOPOLSKA. 
Szczegółowe informacje dotyczące oferty zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni! 

 

05.03.2017: Rozpoczynamy rezerwację biletów na pociągi w dniu XXIV Parady Parowozów w Wolsztynie !

 

270420131237

 

Podobnie, jak w latach ubiegłych na przełomie kwietnia i maja, także w bieżącym roku w Wolsztynie odbędzie się wielkie kolejowe święto, czyli Parada Parowozów! 
W 2017 roku będzie to już XXIV edycja imprezy, corocznie przyciągającej do Wolsztyna tysiące miłośników parowozów. W ramach współpracy z kolejowymi partnerami -  tj. Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn oraz przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie S.A. - Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaplanowała uruchomienie pociągów specjalnych ciągniętych zabytkowymi parowozami, na co dzień stacjonującymi w wolsztyńskiej parowozowni. Zapraszamy na przejazdy na krótkich trasach wokół Wolsztyna na pokład paradowych pociągów RYSZARD, STEFAN, RUDOLF i NIKODEM - w dniu Parady Parowozów w Wolsztynie tj. w sobotę 29 kwietnia 2017 roku! 
Do Wolsztyna (a także z powrotem) w tym dniu przywiozą pasażerów pociągi CEGIELSKI z Poznania, HIPOLIT z Torunia przez Poznań oraz LEOPOLD z Wrocława przez Leszno. 
Zaplanuj wyprawę na XXIV Paradę Parowozów do Wolsztyna już dziś.... 

 

03.03.2017: Atrakcyjna oferta pociągów zachęca do spędzenia weekendu majowego na Dolnym Śląsku!

 

Bobr Wlen

 

Długi weekend majowy w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl zapowiada się niezwykle ciekawie! W dniach 1, 2 i 3 maja na podsudeckich szlakach kolejowych kursować będzie niezwykły skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
W dniu 1 maja zapraszamy na pokład pociągu BÓBR, który przemierzy trasę z Wolszyna, przez Leszno, Głogów, Żagań i Gryfów Śląski do Jeleniej Góry. 
2 maja to dwie ciekawe wyprawy po malowniczych terenach Dolnego Śląska. Pociąg PIERŚCIEŃ to wyprawa z Jeleniej Góry, przez Wleń i Lwówek Śląski do Zgorzelca oraz przez Lubań Śląski w kierunku powrotnym, pociąg GRANICA to przejazd pociągiem ze Zgorzelca do Turoszowa i z powrotem - nieczynną w ruchu pasażerskim nadgraniczną linią kolejową do tzw. "worka turoszowskiego", w okolice kopalni węgla brunatnego. 
Ostatni dzień długiego weekendu majowego to przejazd pociągiem KACZAWA z Jeleniej Góry przez Wałbrzych, Legnicę oraz Głogów i Leszno do Wolsztyna, a także pociąg 
SKARB z Legnicy do Złotoryi i z powrotem. Wszystkie pociągi w dniach 1, 2 i 3 maja ciągnięte będą zabytkowym parowozem.
Dla największych miłośników sentymentalnych podróży dostępna jest też oferta trzydniowa pod nazwą NOSTALGIA. Rezerwacja biletów na poszczególne pociągi dostępna jest z poziomu KALENDARIUM.

 

01.03.2017: Już za miesiąc wyprawa z parowozem na Hel!

 

foka hel

 

Cieplejsze dni sprzyjają planowaniu kolejowych wypraw... Zapraszamy do skorzystania z wiosennego przejazdu na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na wybranej trasie Kujaw i Pomorza. W dniach od 8 do 11 kwietnia pociąg z wolsztyńskim parowozem odwiedzi między innymi Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Kościerzynę, Gdynię i Hel. 
Szanownych Pasażerów informujemy, że trwa rezerwacja biletów na przejazdy poszczególnymi pociągami - na część z pociągów dysponujemy ostatnimi wolnymi miejscami. W przypadku pociągów PIERNIK, JELEŃ oraz FOKA część zarezerwowanych wcześniej biletów nie została opłacona, co spowodowało, że ponownie trafiły one do sprzedaży. Szczegółowa oferta pociągów dostępna jest w KALENARIUM. Przypominamy jednocześnie, że rezerwacje, które nie zostały opłacone w terminie - zostaną anulowane.
Zapraszamy do zaplanowania wiosenne wyprawy na pokładzie pociągu z wolsztyńskim parowozem!

 

26.02.2017: Krasnoludki organizują kolejne możliwości przejazdów wokół Wrocławia z parowozami!

 

 DSC7691

 

Miło nam poinformować, że Turystyka Kolejowa TurKol.pl na dobre rozpoczęła współpracę z... krasnoludkami! 
W ramach ogólnodostępnej oferty przejazdów pociągami ciągniętymi przez zabytkowe parowozy w dniu 26 marca planowane są oferty GBUREK, ŚPIOCH oraz WESOŁEK. Pociągi te będą zestawione z zabytkowych wagonów pasażerskich i parowozu TKh 05353 - taborem tym na co dzień opiekują się członkowie Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Informujemy, że planujemy dodatkowy kurs w dniu 26 marca - nazwa pociagu zostanie wyłoniona w dniu 28 lutego w konkursie trwającym własnie na naszym portalu facebook. Rezerwacja biletów na przejazd dodatkowym pociągiem będzie możliwa od dnia 1 marca. 
Informujemy jednocześnie, że dobra wspólpraca z krasnoludkami pozwoliła nam zaplanować zwiększenie liczby wagonów (z 5 do 8) w pociągu SKRZAT planowanym w dniu 20 maja na trasie z Wrocławia do Oławy i z powrotem - z okazji 175-lecia wybudowania tego odcinka sieci kolejowej. Dodatkowo na trasie z Oławy do Brzegu i z powrotem w dniu 20 maja zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg PIONIER, którego nazwa nawiązuje do pierwszej linii kolejowej na obecnych ziemiach polskich. Składy w tym dniu ciągnięte będą przez parowóz Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni!

 

25.02.2017: NOSTALGIA 2017 czyli majówka na Dolnym Śląsku na pokładzie pociągów z parowozem!

 

 DSC6831

 

Zapraszamy na wyprawę niesamowitą - bo na pokładzie pociągu z prawdziwym parowozem, na wyprawę bardzo ciekawą - bo w większości po liniach kolejowych Pogórza Sudeckiego, które samo w sobie jest piękne i urzekające bogactwem natury, wreszcie na wyprawę nostalgiczną - bo w wielu momentach organizowaną po liniach kolejowych, na których czas stanął wiele lat temu!
Majowy, tzw. "długi weekend" to okazja do wyprawy na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasach Dolnego Śląska i częściowo Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Oferta NOSTALGIA przewiduje możliwość przejazdu na wybranej trasie w ramach pociągów BÓBR, CHOJNIK, PIERŚCIEŃ, GRANICA, KACZAWA, SKARB lub w ramach atrakcyjnego pakietu trzydniowego pod wspólną nazwą NOSTALGIA.
Na 1-3 maja zapraszamy na Dolny Śląsk na pokład nostalgicznych pociągów z wolsztyńskim parowozem! 

 

22.02.2017: Wiosna przybędzie do nas z pewnością na pokładzie pociągu z parowozem! 

 

Piernik2016-paulinagraczyk

 

Za oknami coraz częściej pojawiają się promienie słonecze, które zachęcają do wyjścia z domu i np. odbycia kolejowej wycieczki. Turystyka Kolejowa TurKol.pl na marzec i kwiecień szykuje ciekawe oferty wypraw na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy! Oferta przygotowana jest dla mieszkańców coraz większej liczby regionów. Już 26 marca wokół Wrocławia kursować będą pociągi GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK. Duże zainteresowanie ofertą wokół Wrocławia wpływa na rozszerzanie jej o kolejne pociągi o nazwach nawiązujących do wrocławskich skrzatów. 
Mieszkańcy Torunia już 8 kwietnia będą mogli skorzystać z kolejnej edycji pociągu KO-PIERNIK wzdłuż Wisły. Pociąg pokona trasę przez Unisław Pomorski do Bydgoszczy i z powrotem, z Poznania do Torunia wyruszy natomiast kolejna edycja pociągu PIERNIK. Tego samego dnia dla mieszkańców Bydgoszczy przygotowano ofertę przejazdu pociągiem BRDA do Nakła nad Notecią i z powrotem. 9 kwietnia szczególnie zapraszamy na przejazd pociągami JELEŃ z Kościerzyny do Gołubia Kaszubskiego i z powrotem oraz KLIMEK z Grudziądza do Jabłonowa Pomorskiego i z powrotem. Na mieszkańców Trójmiasta i okolic w dniu 10 kwietnia z kolei czeka przejazd pociągiem FOKA z Gdyni do Helu i z powrotem, a z Kościerzyny tego samego dnia do Gdyni i z powrotem wyruszy pociąg WIEŻYCA
Wiosna z Turystyką Kolejową TurKol.pl zapowiada się bardzo interesująco! 

 

19.02.2017: Inauguracja sezonu TurKol.pl 2017 z wolsztyńskim parowozem za nami! 

 

20170219 141623

 

Tydzień temu wokół Wrocławia kursowały specjalne pociągi turystyczne APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA, a w dniach 18 i 19 lutego na wielkopolskie szlaki wyruszyły pociągi PYRA, KOZIOŁEK, FRANEK, KASZTELAN i TWIERDZA - w pełni inaugurując sezon turystycznych pociągów specjalnych Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. 
Szykujemy dla Pańśtwa realcje z przejazdów pociągów. Duże zainteresowanie pociągami z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni wiąże się między innymi z rozpoczęciem działalności Instytucji Kultury "Parowozownia Wolsztyn", która od 13 marca planuje rozpoczęcie ruchu planowego pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem na szlakach kolejowych pomiędzy Wolsztynem a Lesznem i Wolsztynem a Poznaniem. 
Turystyka Kolejowa TurKol.pl będzie wspólpracować z nowym podmiotem uruchamiając kolejne pociągi turystyczne z parowozami na wielu szlakach kolejowych. Zapraszamy na kolejne wyprawy zabytkowymi pociągami w kolejnych miesiącach! Zainteresowanych zapraszamy natomiast do obejrzenia FORTORELACJI z przejazdów 18 i 19 lutego.
Fot. Marek Ciesielski.

 

16.02.2017: Informacje dla pasażerów pociągów spod znaku TurKol.pl uruchamianych 18 i 19 lutego 

 

 DSC7260

 

Wszystkich Szanownych Pasażerów planujących w dniach 18 i 19 lutego wyjazdy na pokładzie specjalnych pociągów turystycznych uruchamianych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uprzejmie informujemy, że zakończyła się internetowa rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane 18 i 19 lutego
Wszystkie bilety na pociągi KOZIOŁEK (18 lutego) i TWIERDZA (19 lutego) zostały sprzedane. Bilety na pociągi PYRA i FRANEK (18 lutego) oraz KASZTELAN (19 lutego) będą dostępne w sprzedaży gotówkowej na pokładzie pociągów u drużyny konduktorskiej - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Wszyscy pasażerowie, którzy opłacili zamówione bilety otrzymali drogą elektroniczną faktury potwierdzające dokonanie transakcji - przypominamy, że posiadanie faktury na pokładzie pociągu jest niezbędne do odbioru biletów.
Informujemy jednocześnie, że w piątek 17 lutego pasażerowie (także drogą elektroniczną) otrzymają dodatkowo informacje dotyczące przyznanych miejscówek w pociągach.
Prosimy o zapoznanie się z rozkładami jazdy poszczególnych pociągów na naszej stronie internetowej!

 

14.02.2017: Kolejne pociągi specjalne 18 i 19 lutego z Wolsztyna, Poznania, Leszna i Głogowa!

 

 DSC7241

 

Zapraszamy serdecznie miłośników przejazdów na pokładzie pociągów specjalnych na kolejne wojaże z zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. 
W dniach 18 i 19 lutego uruchomionych zostanie w sumie 5 pociągów turystycznych! 
W sobotę 18 lutego zapraszamy na pokład pociągów wokół Poznania KOZIOŁEK i FRANEK - aktualnie pozostało około 100 biletów na przejazd pociągiem FRANEK, bilety na pociąg KOZIOŁEK zostały zarezerwowane w 100%. Tego samego dnia na szlak z Wolsztyna do Poznania i z powrotem wyruszy skład pociagu PYRA.
W niedzielę 19 lutego zapraszamy natomiast na pokład pociągu KASZTELAN z Wolsztyna i Leszna do Głogowa i z powrotem, a także pociągu TWIERDZA z Głogowa do Nowej Soli i z powrotem. Informujemy, że aktualnie wszystkie bilety na przejazd pociągiem TWIERDZA zostały zarezerwowane, kolejni chętni pasażerowie są zapisywani na liście rezerwowej - ich przejazd jest uzależniony od ewentualnego zwolnienia zarezerwowanych wcześniej, a nieopłaconych ostatecznie biletów. Ostatnie bilety na przejazd pociągiem TWIERDZA dostępne są jeszcze w przedsprzedaży gotówkowej w siedzibie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej w Głogowie (szczegóły na www.tzglogow.pl).
Zapraszamy na zimowy weekend z pociągami ciągniętymi przez zabtkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni!

 

12.02.2017: APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA zainaugurowały kolejny sezon Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

 

DSC05956

 

Przy mroźnej, zimowej pogodzie, w sobotę 11 lutego, pociagi retro APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA zainaugurowały kolejny sezon turystyczny Turystyki Kolejowej TurKol.pl. W ramach sobotnich przejazdów z wyprawy na pokładzie pociagów retro - prowadzonych zabytkowym parowozem TKh 05353, w historycznych wagonach dwuosiowych, z drewnianymi ławeczkami - skorzystało ponad 400 osób. Pociągi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Osoby, które nie skorzystały z przejazdów z powodu braku miejsc już dziś zapraszamy do rezerwacji biletów na pociąg SKRZAT, który w dniu 20 maja wyruszy na trasę z Wrocławia Głównego do Oławy i z powrotem. Pociąg zostanie uruchomiony z okazji 175 rocznicy wybudowania tej linii kolejowej, będącej najstarszą linią kolejową na Ziemiach Polskich. Dziękujemy Pasażerom za duże zainteresowanie przejazdami pociągami retro - jest to dla nas dodatkowy doping do realizacji kolejnych wypraw na pokładzie turystycznych pociągów. 
Podziękowania za doskonałą współpracę kierujemy także pod adresem naszych kolejowych partnerów tj. Kolei Dolnośląskich SA tj. przewoźnika realizującego przejazdy oraz KSK Wrocław tj. dysponenta zabytkowego składu pociagu (powyżej zdjęcie ze zbiorów Ryszard Boduszka z KSK Wrocław, zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć KSK Wrocław z przejazdu pociągów APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA).

 

10.02.2017: Już jutro rozpoczynamy kolejny sezon turystyki kolejowej przejazdami wokół Wrocławia!

 

apsik nadodrze 081016

 

W sobotę 11 lutego na szlak kolejowy wokół Wrocławia wyruszą trzy pierwsze w 2017 roku pociągi turystyczne organizowane w ramach oferty TurKol.pl. Informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali drogą elektroniczną szcegółowe informacje dotyczące przejazdu. W odrębnej korespondencji przesłaliśmy także faktury za zakupione bilety - prosimy o ich wydrukowanie lub posiadanie w postaci elektronicznej na pokładzie pociagu, tradycyjne faktury będą dokumentem upraniającym do odbioru zakupionych biletów. Pociągi relacji Wrocław Główny - Wrocław Nadodrze - Wrocław Główny o nazwach APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA wyruszą w dniu 11 lutego z toru przy peronie 5 wrocławskiego dworca głównego. 
Pasażerów informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie przejazdami udało się dołączyć do składu dodatkowy wagon - pociagi będą zestawione z parowozu TKh 05353 i trzech zabytkowych wagonów pasażerskich. Pozwoliło to między innymi na umożliwienie przejazdu wielu osobom z listy rezerwowej.

 

05.02.2017: Zapraszamy na tradycyjną wyprawę pociągiem nad morze z okazji Dnia Dziecka!

 

IMGP7191

 

Corocznego pociągu PIRAT z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem organizowanego od kilkunastu lat z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nie trzeba zapewne nikomu reklamować. Oferta ta cieszy się każdorazowo bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych, zwłaszcza tych najmłodszych! Powodem zapewne jest obecność na pokładzie tego pociągu prawdziwego łotra-pirata, który przez całą podróż nad morze dzielnie zajmuje dzieci i ich rodziców pirackimi opowieściami, nie szczędząc dla nikogo łakoci i drobnych upominków. Pociąg PIRAT na trasie nad morze ciągnięty będzie przez zabytkowy parowóz, który u kresu podróży ulicami miasta wtoczy się majestatycznie ze wszystkimi wagonami pod samą latarnię morską, kilka metrów od piaszczystej, kołobrzeskiej plaży! Pociąg PIRAT zostanie uruchomiony w sobotę 27 maja, natomiast KAMRAT w niedzielę 28 maja. 
Podobnie jak w roku ubiegłym uruchomione zostaną także lokalne pociągi z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego - PIRACIK i KAMRACIK, możliwe będzie także skorzystanie z dwudniowej oferty pod nazwą PIRACI
Zapraszamy do zaplanowania wyjazdu nad morze z okazji Dnia Dziecka!

 

03.02.2017: W weekend majowy wybieramy się pociągiem PIERŚCIEŃ do Lwówka Śląskiego!

 

Bobr Lwowek

 

Już w długi weekend majowy wybierzemy się specjalnym pociągiem turystycznym PIERŚCIEŃ na nostalgiczną wyprawę klimatycznymi liniami kolejowymi Dolnego Śląska. Odwiedzimy przede wszystkim położone w Dolinie Bobru klimatyczne miejscowości Wleń i Lwówek Śląski! Pociąg PIERŚCIEŃ zostanie uruchomiony w dniu 2 maja, rozpocznie i zakończy bieg na stacji Jelenia Góra, odwiedzając także między innymi Węgliniec, Zgorzelec, Lubań Śląski czy Gryfów Śląski. Zapraszamy do zaplanowania wiosennej wyprawy na pokładzie pociągu z prawdziwym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni! Przejazd pociagu PIERŚCIEŃ jest zaplanowany w ramach trzydniowego projektu NOSTALGIA organizowanego w dniach 1-3 maja 2017.

 

01.02.2017: Kolejna edycja Parady Parowozów w Wolsztynie już za niecałe 3 miesiące!

 

910

 

Wybieracie się do Wolsztyna na tegoroczną Paradę Parowozów? Będzie to już dwudziesta czwarta impreza z kolei. W ramach oferty TurKol.pl przygotowujemy dla Was pociągi, które umożliwią dotarcie do Wolsztyna i spokojny powrót po imprezie do domu. Razem z Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn oraz przewoźnikami Koleje Dolnośląskie i ARRIVA RP szykujemy ogólnodostępną ofertę przejazdów. Informujemy, że oprócz tradycyjnego pociągu CEGIELSKI z Poznania do Wolsztyna i z powrotem uruchomiony zostanie także pociąg HIPOLIT, który umożliwi dotarcie do Wolsztyna pasażerom z Poznania, ale także z Gniezna, Inowrocławia i Torunia! 
Rozkład jazdy pociągu HIPOLIT zostanie dostosowany do godzin corocznego widowiska "Światło, Dźwięk, Para".
W ramach przygotowywanych wydarzeń planujemy też krótkie przejazdy składów retro wokół Wolsztyna, które umilą pobyt w tym malowniczym mieście i umożliwią pasażerom przeniesienie się na chwilę o kilkadziesiąt lat wstecz...

 

31.01.2017: Startuje rezerwacja biletów na wojaże wokół Dolnego Śląska w ramach oferty NOSTALGIA 

 

Oferta Nostalgia 2017

 

Coroczna Parada Parowozów organizowana w Wolsztynie na przełomie kwietnia i maja przyciąga do stolicy parowozów tysiące miłośników kolejowego szaleństwa. W ramach rozszerzenia oferty - od kilku lat Turystyka Kolejowa TurKol.pl w czasie wolnych dni pierwszego dłuższego weekendu majowego organizuje pod nazwą NOSTALGIA specjalne kilkudniowe wyprawy na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowe wolsztyńskie parowozy. 
W latach ubiegłych w ramach oferty NOSTALGIA odwiedziliśmy już wiele wielkopolskich i lubuskich zakątków i linii kolejowych, w roku 2017 proponujemy Szanownym Pasażerom wyprawę jakiej jeszcze nie było - trzydniowe wojaże liniami kolejowymi Dolnego Śląska! Szczegóły oferty NOSTALGIA dostępne są na naszej stronie! Zapraszamy!

 

24.01.2017: Gdy letnie nadejdą dni... znów wybierzemy się do Międzychodu i Gorzowa Wielkopolskiego!

 

ol49 Miedzychod

 

Nie zwalniemy tempa w planowaniu kolejnych wypraw na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni! Zapraszamy do udziału w kolejnej ciekawej wycieczce na początku letniego sezonu tj. w dniu 18 czerwca 2017. W ramach ogólnodostępnej oferty przygotowujemy dla Pasażerów pociągi:
FARMER z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem, PRZYSTAŃ z Międzychodu do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem oraz BOGDAN z Gorzowa Wielkopolskiego do Międzychodu i z powrotem. Pociągi te są powtórzeniem udanych imprez z lat poprzednich. 
Bardzo gościnne samorządy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego oraz miasta i regionu Gorzowa Wielkopolskiego za każdym razem dbają, aby goście ich odwiedzający czuli się wyśmienicie i aby często i chętnie wracali w te strony. 
Planujemy zatem kolejne wyprawy do Międzychodu, Gorzowa Wielkopolskiego i Bogdańca! Zapraszamy!

 

23.01.2017: W trakcie targów TOUR SALON kolejne specjalne pociągi: KOZIOŁEK i FRANEK wokół Poznania!

 

tour salon2017

 

Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza do Poznania w dniu 18 lutego br na targi TOUR SALON, których kolejna edycja odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi poświęcone turystyce, niesamowitym wyprawom i wielkiej pasji to obowiązkowa pozycja na liście imprez, na których powinien pojawić się kolejowy turysta!
W ramach urozmaicenia pobytu w stolicy Wielkopolski zapraszamy dodatkowo na przejazdy wokół Poznania specjalnymi pociągami turystycznymi ciągniętymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi (FRANEK i KOZIOŁEK) będą zestawione z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy! Pociągi odjadą z dworca Poznań Główny i wyruszą w kilkudziesięciominutowe wyprawy liniami kolejowymi wokół Poznania. 
Rezerwacja biletów jest dostępna na stronie internetowej www.TurKol.pl! Zapraszamy serdecznie na retro wyprawę!

 

20.01.2017: Zaplanuj początek lata w Biskupinie lub Kruszwicy (gdzie myszy zjadły Popiela!) 

 

20160514 102600

 

W ramach prezentacji oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zaplanowanej na rok 2017 zapraszamy do skorzystania w dniu 15 czerwca z wyprawy pociągiem POPIEL z Poznania do Kruszwicy i z powrotem. Projekt oparty na doświadczeniach poprzednich edycji ponownie wzbogacony zostanie o ważny element w postaci lokomotywy parowej, która będzie prowadzić skład pociągu na całej trasie. Dodatkowo w tym samym dniu na trasie z Kruszwicy do Inowrocławia uruchomiony zostanie lokalny pociąg GOPŁO, a pomiędzy Inowrocławiem i Wapiennem przejedzie pociąg BARTEK. Bilety na wymienione pociągi dostępne są już w internetowej rezerwacji na naszej stronie internetowej. 
W przygotowaniu jest także dodatkowa oferta w postaci projektu SŁOWIANIN, będąca połączeniem wielu atrakcji w jednym produkcie - pasażerowie odwiedzą tu między innymi Biskupin, korzystajac przy okazji z zabytkowego pociągu, autobusu oraz kolei wąskotorowej! Szczegóły oferty wkrótce! 

 

19.01.2017: Nowe oferty promocyjne Turystyki Kolejowej TurKol.pl dostępne dla pasażerów!

 

Oferta specjalna Karnety TurKol 2017

 

Podobnie jak w roku ubiegłym Turystyka Kolejowa TurKol.pl wprowadza do sprzedaży imienne oferty promocyjne. 
W ramach limitowanych ofert specjalnych dostępne są karnety ryczałtowe na 5 i 12 dni podróżowania pociągami turystycznymi spod znaku TurKol.pl, a także Bilet Sieciowy TurKol.pl umożliwiający podróżowanie wszystkimi pociągami TurKol.pl w roku 2017. Spore zainteresowanie analogicznymi ofertami specjalnymi w roku 2016 skłoniło nas do zaoferowania ofert promocyjnych także w bieżącym roku. Zapraszamy na kolejowe wojaże na pokładzie pociągów turystycznych TurKol.pl w 2017 roku! Szczegóły ofert dostępne są na podstronie PROMOCJE.

 

15.01.2017: Kolejne oferty pociągów retro w stolicy Dolnego Śląska - majowe KRASNAL i SKRZAT!

 

krasnal estakada wroc

 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów zimowymi ofertami pociągów APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA, Turystyka Kolejowa TurKol.pl wprowadza do oferty pociągów turystycznych kolejne pociągi retro, które odwiedzą Wrocław. Miło nam poinformować, że w dniu 20 maja z okazji 175-lecia budowy linii kolejowej pomiędzy Wrocławiem a Oławą uruchomiony zostanie pociąg SKRZAT. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozwni.
Tego samego dnia na szlaku z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem pasażerowie podróżować będą na pokładzie pociągu KRASNAL. Rezerwacja biletów na oba wymienione pociągi jest już dostępna na naszej stronie internetowej. 
W okresie do 28 lutego bilety na przejazd pociagiem SKRZAT są w cenie promocyjnej! Zapraszamy na wyprawę retro do stolicy Dolnego Śląska!

 

14.01.2017: Wiosną warto wybrać się na wyprawę pociągiem z parowozem na Hel!

 

foka we wladyslawowie

 

Turystyka Kolejowa TurKol.pl już dziś zaprasza na wiosenną wyprawę pociągiem z zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na Hel! Przejazd pociągu o wdzięcznej nazwie FOKA jest częścią większego czterodniowego projektu o nazwie POMORZE, w ramach którego odwiedzimy między innymi Gniezno, Toruń, Unisław, Bydgoszcz, Nakło nad Notecią, Grudziądz, Czersk, Kościerzynę, Gołubie Kaszubskie, Gdynię, Władysławowo oraz Hel. Pasażerowie mają możliwość wyboru oferty - od pojedyńczych przejazdów pociągami wokół Torunia, Bydgoszczy czy Kościerzyny do czterodniowej wyprawy obejmującej przejazdy na terenie województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Oferta POMORZE jest oparta na doświadczeniach udanego projektu z roku poprzedniego. 
Mamy nadzieję na udane wojaże na pokładzie specjalnych pociągów turystycznych w bieżącym roku i zapraszamy Szanownych Pasażerów do udziału! 

 

13.01.2017: Trwa rezerwacja biletów na inaugurujące sezon 2017 pociągi turystyczne!

 

20160109 112501

 

W dniach 11, 18 i 19 lutego na kolejowe szlaki Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz Dolnego Śląska wyjadą pierwsze w 2017 roku pociągi turystyczne spod znaku TurKol.pl. Na stronie www.TurKol.pl od kilku dni dostępna jest już rezerwacja biletów. Zainteresowanie przejazdami pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowe parowozy jest bardzo duże. Informujemy, że wszystkie bilety na przejazdy w dniu 11 lutego wokół Wrocławia (pociągami APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA) są już zarezerwowane! 
Zapraszamy do rezerwacji biletów na oferty wokół Poznania (FRANEK i KOZIOŁEK), pociągów rozpoczynających bieg w Wolsztynie (PYRA i KASZTELAN) oraz w Głogowie (TWIERDZA).

 

07.01.2017: Zapraszamy na inaugurację sezonu turystycznego TurKol.pl 2017!

 

Oferta specjalna Inauguracja 2017

 

Trwają szczegółowe uzgodnienia i bardzo intensywne przygotowania do wdrożenia nowej oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2017 roku. Miło nam poinformować, że rozpoczynamy prezentację szczegółów zaplanowanej oferty. Informujemy, że w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w roku 2017 planujemy uruchomienie pociągów na tradycyjnych trasach znanych już z lat poprzednich, a także zupełnie nowe oferty na liniach kolejowych, na których do tej pory jeszcze się nie pojawiliśmy. 
Informujemy jednocześnie, że inaugurację przejazdów pociągów turystycznych TurKol.pl w 2017 roku zaplanowaliśmy na luty - ogólne informacje dostępne są na powyższym schemacie, a szczegółowe informacje oraz rezerwacja biletów udostępnione zostaną w ciągu najbliższych kilku dni.

 

30.12.2016: Szczęśliwego Nowego 2017 Roku!

 

20160109 121730

 

Szanowni Państwo, dobiega koniec roku... W wielu domach trwają przygotowania do sylwestrowych zabaw i przywitania kolejnego roku. Żegnamy 2016 rok, który dla Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl był szóstym rokiem działalności. Był to rok przełomowy i niezwykle trudny, przyniósł wiele fantastycznych wypraw kolejowych w nowych i nieodkrytych dotąd kierunkach, w ofercie pojawiły się wyprawy organizowane z nowymi przewoźnikami kolejowymi, rozszerzała się też oferta rodzajów użyczanego do pociągów taboru. Turystyka Kolejowa TurKol.pl jako organizator pociągów turystycznych z dużą nadzieją spogląda w przyszłość. Dzięki doskonałej atmosferze każdorazowo tworzonej na pokładzie naszych pociągów przez Najwspanialszych Pasażerów czujemy bardzo dobrze, że warto starać sie jeszcze bardziej i zaprosić Państwa na siódmy rok turystycznych wypraw kolejowych na pokładach pociągów spod znaku TurKol.pl! Szczegóły wkrótce! 
Wszystkim Pasażerom, Miłośnikom, Sympatykom turystyki uprawianej na kolejowych szlakach w Nowym 2017 Roku Turystyka Kolejowa TurKol.pl życzy miłych współprasażerów, wygodnych miejscówek, ciekawych relacji pociągów i najwspanialszych widoków za oknami, a także wielu ciekawych parowozów na przedzie pociągów turystycznych! Szczęśliwego Nowego 2017 Roku! 

 

26.12.2016: Pociąg POWSTANIEC już 27 grudnia na stalowym szlaku!

 

DSCF8603

 

Informujemy, że w dniu 27 grudnia dzięki współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizuje specjalny pociąg okolicznościowy z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pociąg przemierzy trasę z Poznania do Leszna. 
Odjazd pociągu zaplanowano o godz. 9:25 z Dworca Letniego w Poznaniu (peron 4b poznańskiego dworca głównego). Oprawę historyczną na pokładzie pociągu i na stacjach pośrednich zapewnią rekonstruktorzy z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia. Przewoźnikiem będą Koleje Dolnośląskie SA, a zabytkowego taboru do obssamych ługi pociągu użyczy Wielkopolski Zakład PKP Cargo z Parowozowni w Wolsztynie.
Informujemy, że pozostało kilkanaście wolnych miejsc, zwolnionych po niewykorzystanych rezerwacjach. Bilety będą do nabycia na pokładzie pociągu w sprzedaży gotówkoej u kierownika pociągu. Jednocześnie informujemy, że pasażerowie, którzy opłacili rezerwacje otrzymali mailowo informacje o szczegółach przejazdu.

 

23.12.2016: Bilety na przejazd pociągiem POWSTANIEC zarezerwowane w 100%!

 

DSCF8513

 

We wtorek 27 grudnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim zaprasza na pokład pociągu turystycznego POWSTANIEC. Pociąg zostanie uruchomiony z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 
Po wielu uzgodnieniach dotyczących rozkładu jazdy ostatecznie pociąg zostanie zorganizowany na trasie z Poznania Głównego do Leszna, gdzie zaplanowano inscenizacje związane z rocznicą wybuchu powstania, a także oficjalne uroczystości. Pasażerowie pociągu POWSTANIEC na trasie powrotnej do Poznania będą musieli skorzystać z planowych pociągów pasażerskich, pociąg POWSTANIEC nie wróci już do Poznania, a najkrótszą trasą skieruje się do Wolsztyna, co jest spowodowane brakiem przepustowości remontowanej linii kolejowej Leszno - Poznań.
Informujemy, że wszystkie bilety na przejazd pociągiem POWSTANIEC zostały zarezerwowane.

 

19.12.2016: Pociąg POWSTANIEC 27 grudnia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

 

 DSC9631

 

Informujemy, że w dniu 27 grudnia zaplanowano uruchomienie pociągu turystycznego POWSTANIEC z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Trwają uzgodnienia dotyczące rozkładu jazdy oraz organizacji dodatkowych wydarzeń. Pociąg zostanie zorganizowany na trasie Poznań Główny - Luboń koło Poznania - Leszno - Wolsztyn - Poznań Główny. 
Podobnie jak w latach ubiegłych w składzie pociągu POWSTANIEC zaplanowano lokomotywę parową z wolsztyńskiej parowozowni oraz zabytkowe wagony pasażerskie. 
Na pokładzie pociągu POWSTANIEC podobnie jak w latach ubiegłych pasażerowie zobaczą żołnierzy z czasów Powstania Wielkopolskiego, w których wcielą się rekonstruktorzy z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia Sekcja Historyczna. Szczegóły oferty POWSTANIEC zostaną ogłoszone w dniu 19 grudnia około godziny 15:00.  

 

10.12.2016: Mikołajkowe zakończenie sezonu Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2016 za nami!

 

20161210 105749

 

Przy zdecydowanie jesiennej pogodzie, chwilowo deszczowej, a chwilowo przy niezacznym wietrzyku Turystyka Kolejowa TurKol.pl zakończyła w dniu 10 grudnia br. sezon przejazdów pociągami turystycznymi. Na stalowe szlaki Wielkopolski wyjechały pociągi zestawione z wagonów 3 klasy i prowadzone zabytkowym parowozem serii Pt47. Pociągi MIKOŁAJ, RENIFER, ŚNIEŻYNKA i FRANEK cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Na pokładzie pociągów, a także na stacjach pośrednich spotkać można było prawdziwego mikołaja, który chętnie poświęcał wiele czasu każdemu spotkanemu dziecku, często wyciągając ze swojego worka słodkie niespodzianki.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z portalu Gniezno24.com z przejazdu pociągu SNIEŻYNKA wokół Gniezna!

 

08.12.2016: Wyniki Mikołajkowego Konkursu Fotograficznego TurKol.pl 2016

 

oliwkagroszek2016-sylwiawojciechowicz

 

Ogłaszamy wyniki Mikołajkowego Konkursu Fotograficznego TurKol.pl 2016! 
Jury konkursu wybrało laureatów przyznając nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwszą nagrodę w postaci zestawu biletów dla dwóch osób na przejazdy pociągami MIKOŁAJ, RENIFER i ŚNIEŻYNKA w dniu 10 grudnia br. oraz kalendarz kolejowy za powyższe zdjęcie otrzymała Pani Sylwia Wojciechowicz. Laureatem drugiego miejsca jest Pan Krystian Anioł - którego zdjęcie prezentujemy jako drugie. Nagrodą jest zestaw biletów dla dwóch osób na przejazd pociągiem RENIFER w dniu 10 grudnia br. oraz kalendarz kolejowy. Trzecią nagrodę otrzymała Pani Paulina Graczyk za zdjęcie publikowane poniżej - umieszczone jako trzecie. Nagrodą jest kalendarz kolejowy. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę.

 

3Franek2013-krystiananiołPiernik2016-paulinagraczyk

 

Oprócz powyższych trzech zdjęć nagrodzonych w konkursie przyznano dwa wyróżnienia - nagrody w postaci kalendarzy kolejowych przyznano autorom poniższych fotografii: Pani Sylwii Wojciechowicz oraz Panu Krystianowi Aniołowi.

 

2halabala2016-sylwiawojciechowiczPirat22016-krystiananioł

 

08.12.2016: Wyprawy w stylu retro z parowozem pospiesznym Pt47-65 już w sobotę!

 

pirat16 odjazd

 

Już w najbliższą sobotę 10 grudnia zapraszamy serdecznie na pokład jednego z czterech pociągów specjalnych, które wyruszą z Wolsztyna do Poznania i Gniezna oraz wokół tych miast. Planowane są pociągi z Wolsztyna do Poznania (MIKOŁAJ), z Poznania do Gniezna (RENIFER) oraz wokół Gniezna (ŚNIEŻYNKA) i wokół Poznania (FRANEK). 
Pociągi będą zestawione z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy i będą ciągnięte przez pospieszny parowóz polskiej konstrukcji Pt47-65! Wielka maszyna zaprezentuje się po raz kolejny w trakcie wypraw w stylu retro - po naprawie głównej wykonanej w Zakładzie Taboru PKP Cargo w Chabówce. Piękna maszyna warta jest obejrzenia, zwłaszcza w trakcie przejazdu. Wspaniałe dźwięki oraz dym i para tworzą niesamowite widowisko! 
Informujemy jednocześnie, że pasażerowie, którzy opłacili  zarezerwowane bilety otrzymają do godziny 22:00 (pocztą elektroniczną) przyznane miejscówki. Rezerwacje nieopłacone w terminie określonym na fakturze zostały anulowane.

06.12.2016: Mikołajkowe przejazdy na pokładzie pociągów retro z parowozem!

P5120093

W dniu 10 grudnia na stalowe szlaki Wielkopolski wyruszą pociągi retro ciągnięte zabytkowym parowozem serii Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni. Planowane są pociągi z Wolsztyna do Poznania (MIKOŁAJ), z Poznania do Gniezna (RENIFER) oraz wokół Gniezna (ŚNIEŻYNKA) i wokół Poznania (FRANEK). 
Zapraszamy serdecznie na pokład pociągów - informujemy, że aktualnie dysponujemy miejscami we wszystkich powyższych pociągach - zapraszamy do rezerwacji miejsc! 
Informujemy jednocześnie, że na pociąg FRANEK pozostało około 20 wolnych miejsc - co jest związane z anulacją rezerwacji dokonanych wcześniej przez osoby, które ostatecznie nie opłaciły w terminie wystawionych faktur.

03.12.2016: Mikołajkowy konkurs fotograficzny z Turystyką Kolejową TurKol.pl

pirat2015 kblo mini

Dobiega końca kolejny rok realizacji oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Na pasażerów w 2016 roku czekają jeszcze przejazdy w dniu 10 grudnia na trasach z Wolsztyna do Poznania (MIKOŁAJ), z Poznania do Gniezna (RENIFER) oraz wokół Gniezna (ŚNIEŻYNKA) i wokół Poznania (FRANEK). Wyprawy na pokładzie grudniowych pociągów z pewnością przypomną ich pasażerom niejedną przejażdżkę z oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl odbytą w bieżącym roku lub poprzednich latach. 
Dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw mamy zatem niespodziankę w postaci mikołajkowego konkursu fotograficznego z Turystyką Kolejową TurKol.pl! Zachęcamy do udziału w konkursie i nadsyłania zdjęć przedstawiających dotychczasowe pociągi zorganizowane w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl. 
Nagrodami w konkursie będą: Zestaw biletów dla 2 osób na przejazdy pociągami MIKOŁAJ, RENIFER i ŚNIEŻYNKA w dniu 10 grudnia oraz kolejowy kalendarz na 2017 rok (za I miejsce), Zestaw biletów dla 2 osób na pociąg RENIFER w dniu 10 grudnia i kolejowy kalendarz na 2017 rok (za II miejsce) oraz kolejowy kalendarz na 2017 rok (za III miejsce). Prace konkursowe należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres biuro(@)turkol.pl w terminie do 7 grudnia 2016. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 8 grudnia 2016.
Regulamin fotograficznego konkursu mikołajkowego Turystyki Kolejowej TurKol.pl: REGULAMIN DO POBRANIA.
Zapraszamy do udziału w konkursie! 

02.12.2016: Zapraszamy na mikołajkowe wyprawy w stylu retro w sobotę 10 grudnia

20161022 143853

W sobotę przypadającą bezpośrednio po dniu Świętego Mikołaja tj. 10 grudnia na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjadą cztery pociągi turystyczne retro. 
Pociągi będą zorganizowane w formule Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl i bedą zestawione z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy, będą ciągnięte przez parowóz Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni. 
Na szlaku z Wolsztyna do Poznania Głównego i z powrotem pasażerowie będą podróżować na pokładzie pociągu MIKOŁAJ, z Poznania do Gniezna i z powrotem pasażerów przewiezie RENIFER, wokół Poznania pasażerowie skorzystają z przejażdżki retro na pokładzie dobrze znanego pociągu FRANEK - natomiast wokół Gniezna podróżować można będzie na pokładzie ŚNIEŻYNKI. Trasa ostatniego pociągu uległa zmianie względem pierwotnie zaplanowanego przejazdu do Trzemeszna i z powrotem, co jest spowodowane remontem torów i brakiem przepustowości szlaku kolejowego. Ze względu na zmianę trasy przejazdu pociagu ŚNIEŻYNKA zmianie (obniżeniu) ulega także cena biletów na przejazd, co z pewnością ucieszy amatorów retro pociągów! 

24.11.2016: Informacje dla pasażerów pociągów Turystyki Kolejowej TurKol.pl w dniu 26 listopada

bolechowo przejazd

Informujemy Szanownych Pasażerów, którzy zamówili i opłacili bilety na przejazdy w dniu 26 listopada pociągami KATARZYNKA, KOLEJARZ i FRANEK, że składy każdorazowo zestawione będą z pięciu zabytkowych wagonów 3 klasy i będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi KATARZYNKA i FRANEK odjadą z poznańskiego dworca głównego z toru przy peronie 5
Pociągi APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA zestawione zostaną z zabytkowej lokomotywy parowej serii TKh i dwóch wagonów dwuosiowych będących w dyspozycji Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Pociągi te odjadą z toru przy peronie 5 wrocławskiego dworca głównego.
Informujemy, że pasażerowie wszystkich uruchamianych przez nas w dniu 26 listopada pociągów otrzymali drogą elektroniczną przyznane miejscówki. Internetowa rezerwacja biletów została zakończona! Jednocześnie informujemy, że na pokładzie pociągów KATARZYNKA, KOLEJARZ i FRANEK możliwy będzie zakup biletów - u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
Na pociągi APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA wszystkie bilety zostały sprzedane

22.11.2016: Kolejowe KATARZYNKI w Poznaniu, Wrocławiu, Wolsztynie i Gnieźnie!

14022015845

Już w najbliższą sobotę tj. 26 listopada na szlaki kolejowe wokół Poznania, Gniezna i Wrocławia wyruszą pociągi turystyczne Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Szczególnie ciekawie zapowiada się podróż na pokładzie pociągu KATARZYNKA, który na odcinku pomiędzy Wolsztynem a Poznaniem będzie areną wspólnego czytania wiersza pt. "LOKOMOTYWA" autorstwa Juliana Tuwima. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt czytania słynnego dzieła w kilku róznych językach! Zapraszamy na pokład pociagu KATARZYNKA
Warto także zapoznać się z ofertą pozostałych pociągów organizowanych w tym samym dniu na trasach wokół Poznania (FRANEK) oraz z Poznania do Gniezna i z powrotem (KATARZYNKA). Pasażerowie, którzy wybiorą się do Gniezna będą mogli skorzystać z przejazdu zabytkowym autobusem AUTOSAN H9-35 po mieście! Dla mieszkańców Gniezna przygotowaliśmy natomiast przejazd kolejnym pociągiem retro z Gniezna do Trzemeszna i Mogilna i z powrotem (KOLEJARZ). Wokół Wrocławia uruchomione zostaną natomiast pociągi APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA. Wszystkie pociągi zestawione będą z zabytkowych wagonów pasażerskich oraz parowozów. 
26 listopada zapraszamy na pokład pociągów retro z okazji Dnia Kolejarza!     

15.11.2016: To była niesamowita wycieczka na pokładzie pociągu PRZEDSZKOLAK wokół Poznania!

20161115 112652

Turystyka Kolejowa TurKol.pl oprócz pociągów ogólnodostępnych ujętych w rocznym harmonogramie (KALENDARIUM) organizuje także przejazdy specjalne. Takim pociągiem pod nazwą PRZEDSZKOLAK wokół Poznania w dniu 15 listopada podróżowały dzieci z poznańskich przedszkoli. Wyprawa odbyła się trasą z Poznania Garbary, przez Poznań Franowo, Poznań Starołękę oraz przez Poznań Główny ponownie do stacji Poznań Garbary. Wszystkim humory dopisywały, dzieci najchętniej podziwiały kabinę maszynisty w nowoczesnym pociągu KOLEI WIELKOPOLSKICH.   

14.11.2016: Zaplanuj Dzień Kolejarza z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

 DSC1773

Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na przejazdy zabytkowymi pociągami zaplanowanymi w dniu 26 listopada - w sobotę przypadającą nazajutrz po Dniu Kolejarza. 
Oferta przejazdów zakłada możliwość skorzystania z retro podróży w wielu miastach i miasteczkach Wielkopolski i Dolnego Śląska - w tym w Poznaniu i Wrocławiu oraz w Wolszynie, Grodzisku Wielkopolskim, Stęszewie, Luboniu, Pobiedziskach, Gnieźnie, Trzemesznie, a także (NOWOŚĆ) w Mogilnie! 
Zapraszamy na pokład historycznych pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy - w Wielkopolsce serii Pt47, a we Wrocławiu serii TKh. Rezerwacja biletów jest dostępna na stronach wybranych z KALENDARIUM
Zapraszamy na retro wyprawy z okazji Dnia Kolejarza!  

11.11.2016: Pociągi z okazji Dnia Niepodległości przeszły do historii (aktualizacja 14.11.2016)

 DSC1899

W Narodowym Dniu Niepodległości na szlakach kolejowych Wielkopolski pojawił się zabytkowy skład retro z wolsztyńskiej parowozowni tj. parowóz serii Ol49 z pięcioma wagonami trzeciej klasy
Pociągi MARCIN, CYSTERS i FRANEK uświetniły obchody narodowego święta. Niestety z powodu niesprawności parowozu odwołany został kurs pociągu ROGAŚ z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem. Pomimo bardzo chłodnej aury na pokładzie pociągów panowała gorąca atmosfera, dodatkowo podkreślana przez smak świętomarcińskich rogali chętnie kupowanych przez pasażerów w wielu miejscach Poznania. 
Pasażerów opóźnionych pociągów przepraszamy za kłopoty związane z oczekiwaniem na przejazdy.
Na trasie z Wrocławia Głównego do Wrocławia Świebodzkiego i z powrotem uruchomiony został natomiast pociąg retro Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Pociąg z lokomotywą serii TKh oraz wagonem towarowym i dwoma wagonami osobowymi przyciągnął wielu nie tylko miłośników kolei na zapomnianą stację Wrocław Świebodzki. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami z przejazdu pociągów 11 listopada w WIELKOPOLSCE oraz WOKÓŁ WROCŁAWIA.

10.11.2016: Uczcij Narodowy Dzień Niepodległości na pokładzie pociągu retro!

 DSC1606

Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na pokład zabytkowych pociągów uruchamianych w dniu 11 listopada - Narodowego Dnia Niepodległości. Przejazdy uruchomione zostaną na trasach z Wolsztyna do Poznania i z powrotem (MARCIN), wokół Poznania (FRANEK), z Poznania do Wągrowca i z powrotem (CYSTERS) oraz z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem (ROGAŚ). Pociągi bedą zestawione z zabytkowego parowozu z wolsztyńskiej parowozowni, historycznych wagonów 3 klasy. Pasażerów rozpoczynających przejazdy na stacji Poznań Główny informujemy, że pociąg CYSTERS odjedzie z toru przy peronie 6, a pociąg FRANEK z toru przy peronie 5. Do odbioru biletów na pokładzie pociągu niezbędna jest faktura zakupu biletów. 
Informujemy, że na pokładzie wszystkich uruchamianych pociągów będzie możliwość zakupu biletów - u kierownika pociągu w sprzedaży gotówkowej.

04.11.2016: Dzień Niepodległości na pokładzie pociagów retro! (aktualizacja 06.11.16)

Apsik

Zapraszamy na pokład zabytkowych pociągów uruchamianych w dniu 11 listopada - Narodowego Dnia Niepodległości. Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na przejazdy na trasach z Wolsztyna do Poznania (MARCIN), wokół Poznania (FRANEK), z Poznania do Wągrowca (CYSTERS) oraz z Wągrowca do Gołańczy (ROGAŚ). Pociągi bedą zestawione z zabytkowego parowozu z wolsztyńskiej parowozowni, historycznych wagonów 3 klasy. 
Także w dniu 11 listopada zapraszamy na pokład pociągu okolicznościowego organizowanego przez naszego partnera tj. Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Pociag z zabytkowym parowozem TKh05353 wyruszy w nostalgiczną podróż wokół Wrocławia NA ŚWIEBODZKI na trasie Wrocław Główny - Wrocław Świebodzki - Wrocław Główny. Dzieki współpracy z organizatorem mieliśmy dla Państwa pulę biletów, które można było zarezerwować na naszej stronie internetowej. Informujemy, że pula biletów na pociąg NA ŚWIEBODZKI została zarezerwowana i sprzedana. Zapraszamy na pokład pociągów retro w Narodowym Dniu Niepodległosci.

30.10.2016: Zapraszamy do Wielkopolski na retro-podróże w Dniu Niepodległości 

DSC04495m

Bogata historia Polski z pewnością zachęca do uczczenia 11 listopada Narodowego Dnia Niepodległości na pokładzie pociągu specjalnego. Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na przejazdy na trasach z Wolsztyna do Poznania (MARCIN), wokół Poznania (FRANEK), z Poznania do Wągrowca (CYSTERS) oraz z Wągrowca do Gołańczy (ROGAŚ). Zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, historyczne wagony 3 klasy oraz historyczne postacie z epoki to gwarancja przeniesienia się na chwilę do czasów, gdy niepodległość była tylko marzeniem...

27.10.2016: Dzień Niepodległości w Poznaniu to także smaczne Rogale Świętomarcińskie! 

DSC04499m

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi cztery pociągi specjalne na trasach z Wolsztyna do Poznania (MARCIN), wokół Poznania (FRANEK), z Poznania do Wągrowca (CYSTERS) oraz z Wągrowca do Gołańczy (ROGAŚ). Szczegóły dotyczące pociągów dostępne są na podstronach, bilety obowiązują każdorazowo w obie strony. Pociągi będą atrakcją samą w sobie - składy ciągnęte będą przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i zestawione z historycznych wagonów 3 klasy - niemniej stolica Wielkopolski w dniu listopadowego święta narodowego przyciąga dodatkowo słodką, kulinarną legendą czyli pysznymi Rogalami Świętomarcińskimi! To przysmak, którego nie trzeba reklamować!
W dniu 11 listopada zapraszamy na pokład świątecznych pociągów i na Święitomarcińskie Rogale do Poznania!

22.10.2016: Jesienne podróże na pokładzie pociągów retro PYRA, KOZIOŁEK i FRANEK za nami 

20161022 142710

Kolejny zestaw pociągów turystycznych z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl przeszedł do historii. 
W pogodną sobotę 22 października na pokładach pociągów PYRA, KOZIOŁEK i FRANEK podróżowało ponad pół tysiąca pasażerów! Pociągi zestawione były z zabytkowego parowozu i wagonów 3 klasy z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg PYRA przywiózł z Wolsztyna pasażerów do Poznania, a pociągi KOZIOŁEK i FRANEK zorganizowane zostały jako kilkudziesięciominutowe wycieczki dookoła stolicy Wielkopolski. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z bardzo udanych, jesiennych przejazdów w stylu retro.

21.10.2016: Dodatkowa oferta pociagu wokół Poznania w Narodowym Dniu Niepodległości!

DSC04463m

W nawiązaniu do bardzo szybkiej sprzedaży wszystkich biletów na przejazdy pociągami wokół Poznania w dniu 22 października (niestety bilety na pociagi KOZIOŁEK i FRANEK są już niedostępne) informujemy, że planujemy dodatkowy kurs pociagu FRANEK wokół Poznania w dniu 11 listopada 2016. Pociąg zostanie uruchomiony z parowozem i zabytkowymi wagonami 3 klasy z wolsztyńskiej parowozowni. 
Miło nam przypomnieć, że z okazji Narodowego Dnia Niepodległości uruchomimy także pociągi MARCIN z Wolsztyna przez Grodzisk Wielkopolski do Poznania i z powrotem, pociąg CYSTERS z Poznania przez Czerwonak i Murowaną Goślinę do Wągrowca i z powrotem, a także lokalny pociąg turystyczny 
ROGAŚ z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem! Zapraszamy na pokłąd świątecznych pociagów uruchamianych w dniu 11 listopada! 
Już dziś warto zarezerwować bilety - wybór pociągów w 
KALENDARIUM

20.10.2016: Retro-podróże wokół Poznania pociągami KOZIOŁEK i FRANEK już w najbliższą sobotę 

20160611 142957

Już w najbliższą sobotę na pokładzie zabytkowych wagonów 3 klasy ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni podróżować będą pasażerowie pociągów KOZIOŁEK i FRANEK. Trasy obu pociągów zaplanowano wokół Poznania - dłuższa trasa pociągu KOZIOŁEK to między innymi północna, towarowa obwodnica kolejowa stolicy Wielkopolski, skład zawita także do Kiekrza, natomiast w ramach krótszej wyprawy pociąg FRANEK zatrzyma się na stacjach Poznań Garbary i Poznań Wschód. Oba pociągi pojawią się na jednej z największych stacji towarowych w Polsce tj. na Poznaniu Franowie. W okolicy będzie można podziwiać między innymi nowoczesną zajezdnie tramwajową. 
Pasażerowie obu pociągów otrzymali już mailowo szczegółowe informacje o przyznanych miejscówkach. Przypominamy, że składy w dniu 22 października wyruszą z dworca Poznań Główny - pociąg KOZIOŁEK odjedzie ostatecznie z toru przy peronie 6 o godzinie 10:15, a pociąg FRANEK z toru 4a o godzinie 13:25. Z racji trwającego remontu peronu 4 informujemy, że dojście do peronu 4a (wysuniętego w kierunku południowym względem dworca) możliwe jest przez peron 1 - za budynkiem starego dworca kolejowego przechodzimy w prawo dochodząc do początku peronu 1a. 
Pasażerów, którzy nie zakupili biletów w przedsprzedaży internetowej zapraszamy do rezerwacji biletów na przejazdy w dniach 11 lub 26 listopada oraz 10 grudnia - szczegółowa oferta w KALENDARIUM. Bilety na przejazdy pociagami wokół Poznaniu na dzień 22 października zostały sprzedane.

17.10.2016: Turystyka Kolejowa TurKol.pl rozszerza jesienną ofertę pociągów specjalnych w 2016 roku!

P5120093

Wszystkich miłośników podróży zabytkowymi pociągami retro jesienią zapraszamy na pokład pociągów turystycznych Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl
Miło nam poinformować, że rozszerzamy ofertę pociągów specjalnych zaplanowanych na ostatnie miesiące 2016 roku. 
W ramach zaplanowanych przejazdów 22 października uruchomione zostaną dobrze znane pociągi wokół Poznania pod nazwami KOZIOŁEK i FRANEK, a także pociąg PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem.
W dniu 11 listopada z okazji Narodowego Dnia Niepodległości wyruszą: pociąg z Poznania do Wągrowca i z powrotem pod nazwą CYSTERS, z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem ROGAŚ oraz pociąg wokół Poznania pod nazwą FRANEK .
Z okazji Dnia Kolejarza w dniu 26 listopada wokół Wrocławia wyruszą APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA, a w Wielkopolsce do dyspozycji pasażerów dostępna będzie zmodyfikowana oferta pod nazwą KATARZYNKA - czyli wydłużona relacja do Gniezna pociągu z parowozem zaplanowanego pierwotnie z Wolsztyna tylko do Poznania. Z okazji kolejarskiego święta także dla mieszkańców Gniezna przygotowaliśmy ofertę specjalną pod nazwą KOLEJARZ czyli przejazd pociągiem retro do Trzemeszna i z powrotem! 
Rozszerzeniu uległa także grudniowa oferta mikołajkowa - oprócz pociągów MIKOŁAJ z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz FRANEK wokół Poznania w dniu 10 grudnia przygotowaliśmy pociągi RENIFER z Poznania do Gniezna i z powrotem oraz ŚNIEŻYNKA z Gniezna do Trzemeszna i z powrotem! 
Jesienią zapraszamy na pokład pociągów z parowozem i Turystyką Kolejową TurKol.pl!

15.10.2016: Udana wyprawa do Warszawy na pokładzie pociągu SYRENKA 

metro warszawa

Pociąg SYRENKA w bardzo udany sposób zainaugurował ofertę pociągów turystycznych Turystyki Kolejowej TurKol.pl do Warszawy. W dniu 15 października składem zestawionym ze spalinowych zespołów trakcyjnych udostępnionych przez przewoźnika ARRIVA RP serii MR+MRD grupa ponad 200 pasażerów odbyła wycieczkę z Poznania do Warszawy i z powrotem. Przewoźnikiem realizującym dla nas przejazd były Koleje Dolnośląskie. Wyprawę należy uznać za niezwykle udaną - dopisała pogoda, pomimo silnego wiatru udało się zrealizować wszystkie punkty programu wycieczki, w tym pasażerowie zwiedzili Stadion Narodowy, odbyli spacer po Starym Mieście i wycieczkę zabytkowymi ikarusami po Warszawie, a także skorzystali z warszawskiego metra! Dziękujemy przewoźnikom ARRIVA RP i Koleje Dolnośląskie za wspaniałą współpracę przy realizacji projektu, przede wszystkim za punktualność i miłą obsługę pasażerów. Szczególnie dziękujemy wspaniałym Pasażerom pociągu SYRENKA, którzy na pokładzie pociągu stworzyli wręcz rodzinną atmosferę - dla takich Pasażerów warto planować kolejne pociągi turystyczne! 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii dostępnej w naszej GALERII

14.10.2016: Pociąg SYRENKA zawiezie pasażerów do Warszawy 

awiecz palac

W sobotę 15 października na trasę z Poznania do Warszawy wyruszy pociąg specjalny SYRENKA. Bardzo ważną informacją dla pasażerów pociągu jest fakt, że jego odjazd zaplanowano z peronu 1a dworca Poznań Główny o godzinie 8:01. Pociąg zakończy bieg na stacji Warszawa Gdańska, skąd pasażerowie zostaną przewiezieni autobusami do Stadionu Narodowego, a także na dalsze zaplanowane zwiedzanie miasta. Jak za dawnych lat po Warszawie pasażerowie podróżować będą na pokładzie kultowych autobusów marki IKARUS.
Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu pociągiem SYRENKA pasażerowie, którzy wykupili blety otrzymali drogą elektroniczną na podany w zamówieniu adres mailowy. Uwzględniono w nich ramowy plan przejazdu oraz szczegóły dotyczące rozkładu jazdy, umiejscowienia pasażerów w pociągu, taboru, itp. 
Przypominamy, że do odbioru biletów w pociągu niezbędna jest wyłącznie faktura zakupu biletów.

11.10.2016: Okolicznościowy WERNISAŻ w Obornikach Śl. na 160-lecie linii kolejowej Wrocław - Poznań!!

 DSC1577

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta w Obornikach Śląskich, Koleje Dolnośląskie i Turystyka Kolejowa TurKol.pl zapraszają w sobotę 15 października na otwarcie okolicznościowego WERNISAŻU w Obornikach Śląskich. Okazją ku temu jest przypadająca w bieżącym roku 160 rocznica powstania linii kolejowej łączącej Wrocław z Poznaniem. Z tej okazji uruchomione zostaną dodatkowe trzy pociągi specjalne retro ciągnięte przez zabytkowy parowóz. Skład pociągu będzie zawierał zabytkowe wagony 3 klasy. Przygotowana oferta pod nazwą WERNISAŻ umożliwi dotarcie do Obornik Śląskich dwoma zabytkowymi pociągami - z Wolsztyna, Leszna i Rawicza oraz z Wrocławia Głównego. Trzecim pociągiem będzie pociąg dla mieszkańców Obornik Śląskich do Wrocławia Głównego i z powrotem - z zaplanowanym czasem wolnym np. na wizytę we wrocławskich kawiarenkach. 
Bilety są dostępne w rezerwacji internetowej na stronie Turystyki Kolejowej TurKol.pl, będą także dostępne na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej.

08.10.2016: Jesienne wyprawy wokół Wrocławia, do Międzychodu, Gorzowa Wlkp. i Bogdańca za nami!

nadodrze

W dniu 8 października w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl uruchomionych zostało w sumie 7 pociągów! 
Oferta adresowana była przede wszystkim do mieszkańców Wielkopolski, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej, a kolejowe wycieczki na pokładzie zabytkowych pociągów ciągniętych przez parowozy odbywały się na trasach z Wolsztyna do Międzychodu, z Międzychodu do Gorzowa Wielkopolskiego i Bogdańca oraz pomiędzy stacjami Wrocław Główny i Wrocław Nadodrze. Szykujemy dla Państwa szczegółowe relacje z tych ciekawych i bardzo udanych wypraw!  

07.10.2016: Warszawa oczekuje pierwszego pociągu Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

mariott

Charakterystyczny budynek dworca kolejowego Warszawa Centralna, widoczny na powyższym zdjęciu, w przeddzień Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 przeszedł modernizację. 
Pasażerowie pociągu specjalnego SYRENKA będą mieli okazję ocenić jak aktualnie wygląda główny dworzec kolejowy w Polsce. To jedna z kilku atrakcji, jakie zaplanowane zostały na dzień 15 października dla pasażerów w ramach tej turystycznej oferty. Pociąg SYRENKA wyruszy z Poznania Głównego, na trasie do Warszawy zatrzyma się w Koninie, a stacją końcową dla pasażerów będzie Warszawa Stadion, skąd pasażerowie udadzą się na wycieczkę po Stadionie Narodowym. Zaplanowano zwiedzanie miasta z pokładu kultowych autobusów marki Ikarus, a także przejazd jedynym w Polsce metrem. 15 października zapraszamy do Warszawy na pokładzie pociągu SYRENKA!

02.10.2016: Jesienne przejazdy turystyczne z parowozami to okazja do wyprawy w stylu retro!

16022015896

Zapraszamy serdecznie na pokłady pociągów turystycznych ciągniętych przez zabytkowe parowozy! Wokół Wrocławia październikowe pociągi będzie ciągnąć stacjonująca na co dzień we Wrocławiu lokomotywa parowa TKh05353, a lubuskie i wielkopolskie szlaki kolejowe przemierzą pociągi z wolsztyńską lokomotywą Ol49-59. 
W ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl już w najbliższą sobotę tj. 8 października uruchomionych zostanie aż 7 pociągów retro! Wokół Wrocławia pasażerowie będą mogli podróżować na pokładzie pociągów o sympatycznych nazwach
 APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK.
W tym samym dniu z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg BOROWIK, z Międzychodu do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem pasażerowie wybiorą sie na pokładzie pociągu PRZYSTAŃ, a mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego pojadą pociągiem BOGDAN do Bogdańca i z powrotem! 
W sobotę 22 października z Wolsztyna do Poznania i z powrotem uda się pociąg PYRA, a wokół Poznania będzie można podróżować na pokładzie pociągów KOZIOŁEK i FRANEK
Zapraszamy serdecznie na wyprawy pociągami retro! Informujemy jednocześnie, że bilety na pociąg APSIK uruchamiany 8 października wokół Wrocławia są już niedostępne, a na pociąg KOZIOŁEK planowany na 22 października wokół Poznania pozostało około 30 wolnych miejsc. 

27.09.2016: Pociągi retro ze skrzatami z okazji 90 lat Polskich Kolei Państwowych!

Apsik

Mija 90 lat od decyzji powołania do życia Polskich Kolei Państwowych. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się okolicznościowe obchody okrągłego jubileuszu. W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl wspólnie z partnerami Koleje Dolnośląskie SA oraz Klubem Sympatyków Kolei z Wrocławia zaplanowano przejazdy specjalnych pociągów turystycznych wokół Wrocławia. Pociągi o wdzięcznych nazwach będących imionami słynnych wrocławskich krasnoludków tj. APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK uruchomione zostaną na trasie pomiędzy Wrocławiem Głównym a Wrocławiem Nadodrze, przez Wrocław Mikołajów. Pociągi zestawione będą z zabytkowych wagonów retro 3 klasy, a ciągnąć je będzie także zabytkowa lokomotywa parowa TKh05353. Nazwy pociągów nieprzypadkowo związane są z krasnoludkami - od wielu lat Wrocław promuje się poprzez figurki małych skrzatów, umiejscawianych w różnych zakątkach miasta. 
Warto wybrać się na jesienną wyprawę do Wrocławia i skorzystać z jednego z pociągów APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA lub MĘDREK!

24.09.2016: Pogodne wyprawy do Wrocławia i Jelcza Laskowic za nami 

20160924 160203

Pociągi turystyczne KRASNAL i SKRZAT zorganizowane w sobotę 24 września przeszły już do historii. W sumie na ich pokładach podróżowało blisko 500 osób. Pociąg KRASNAL przemierzył szlak z Wolsztyna przez Leszno do Wrocławia Głównego i z powrotem, pociagiem SKRZAT pasażerowie podróżowali na odcinku z Wrocławia Głównego do Jelcza Laskowic i z powrotem. Przez całą podróż wyprawom towarzyszyła piękna i słoneczna, jesienna pogoda. Pasażerom dopisywały humory, na pokładzie panowała miła i przyjemna atmosfera - co nie zostało zakłócone nawet w momencie, kiedy parowóz serii Pt47 ciągnący zabytkowy skład pociągu odmówił współpracy, zmuszając do podjęcia decyzji o zastąpieniu go na dalszej trasie lokomotywą spalinową. 
Bardzo duże podziękowania kierujemy pod adresem kolejarzy z Kolei Dolnośląskich i PKP Cargo obsługujących pociągi KRASNAL i SKRZAT, którzy w sprawny sposób umożliwili kontynuację podróży przy pomocy zastępczej lokomotywy. Pasażerów przepraszamy za niedogodności związane z brakiem parowozu na trasie, przedstawiamy im dodatkową ofertę w bezpośredniej korespondencji i dziękujemy za bardzo wyrozumiałe podejście do problemu zaistniałej awarii.

22.09.2016: Zapraszamy na zakończenie lata w pociągu retro z parowozem wokół Wrocławia!

krasnal estakada wroc

Informujemy, że w dniu 24 września na trasę z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem wyjedzie pociąg retro KRASNAL, a na trasie wokół Wrocławia tj. z Wrocławia Głównego przez Wrocław Brochów i Siechnice do Jelcza Laskowic i z powrotem wyruszy pociąg SKRZAT. 
Oba pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru tj. parowozu Pt47-65 oraz 5 historycznych dwuosiowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Przejazdy jesiennymi pociągami retro cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów, na przejazd pociągiem SKRZAT pozostało około 30 sztuk biletów, bilety na pociąg KRASNAL zostały sprzedane w 100%. 
Jednocześnie informujemy, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazdy pociągami KRASNAL i SKRZAT - w dniu 22 września otrzymali drogą mailową przyznane miejscówki. Przypominamy, że na pokładzie pociągów KRASNAL lub SKRZAT do odbioru biletów niezbędna jest tylko faktura zakupu biletów. 
Procedura ta dotyczy także pasażerów, którym przyznano bilety na przejazd w dniu 24 września w rekompensacie za korekty rozkładów jazdy pociągów LEŚNIK w dniu 13 sierpnia lub GALEON w dniu 3 września (w tych przypadkach należy okazać w przyznanym pociągu fakturę z tych właśnie pociągów). 

18.09.2016: Kolejne pociągi turystyczne KRASNAL i SKRZAT już w najbliższą sobotę! 

20160827 131109

Nie zwalniamy tempa w przygotowywaniu ofert przejazdów turystycznych na pokładzie specjalnych pociągów! Zapraszamy na pokład jednego z dwóch pociągów retro ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni planowanych na 24 września. 
Na trasie z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg KRASNAL, a na lokalnej trasie z Wrocławia do Jelcza Laskowic i z powrotem pasażerów przewiezie pociąg SKRZAT.
Zapraszamy na jesienne pociągi z wolsztyńskim parowozem!

12.09.2016: Zapraszamy na pożegnanie lata nad Bałtykiem - pociągiem GALEON do Ustki! 

newag bok

W sobotę 17 września odbędzie się przejazd pociągu GALEON z Wrocławia Głównego przez Ostrów Wielkopolski i Poznań Główny do Ustki i z powrotem. Będzie to ostatnia w bieżącym roku okazja do odbycia wyprawy nad morze z Turystyką Kolejową TurKol.pl. 
Po raz pierwszy pasażerowie skorzystają z nowoczesnego pociągu elektrycznego IMPULS należącego do Kolei Dolnośląskich. Pociąg będzie się poruszał z ekspresową prędkością - maksymalna prędkość jaką potrafi osiągnąć sięga 160 km/godzinę. 
W Ustce na pasażerów czeka plażą, kawiarenki i kilka godzin wolnego czasu! Zapraszamy na pokład pociągu GALEON do Ustki na pożeganie lata!  

11.09.2016: Pociągi KASZTELAN, GŁOGOWIAK i GROM uświetniły 170 lat Kolei w Głogowie i Żaganiu.

retro zagan

Z okazji 170 lat kolei w Głogowie i Żaganiu Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Towarzystwem Ziemi Głogowskiej oraz Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Ok1 z Żagania uruchomiła w dniu 10 września br. pociągi specjalne ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociągi KASZTELAN (z Wolsztyna do Głogowa i z powrotem) , GŁOGOWIAK (z Głogowa do Żagania i z powrotem) oraz GROM (z Żagania do Żar i z powrotem) zestawione były z zabytkowych wagonów 3 klasy. 
Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych - szukujemy fotorelację z przejazdu do Głogowa i Żagania oraz Żar.

07.09.2016: Kolejne wyprawy z zabytkowym parowozem już w najbliższych dniach!

P5120045

W dniu 10 września na stalowe szlaki ponownie wyjadą zabytkowe pociągi ciągnięte przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Z Wolsztyna do Głogowa i z powrotem pasażerowie wybiorą się na pokładzie pociągu KASZTELAN, z Głogowa do Żagania i z powrotem na pokładzie pociągu GŁOGOWIAK, a z Żagania do Żar i z powrotem wyruszy zabytkowy skład pod nazwą GROM. 
Pasażerowie, którzy wykupili bilety, otrzymali już drogą elektroniczną informację o miejscówkach. 
Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładzie pociągów niezbędna jest tylko faktura, na podstawie której opłacono rezerwację. Informujemy jednocześnie, że zakończyliśmy internetową rezerwację na przejazdy pociągami KASZTELAN, GŁOGOWIAK i GROMBilety na pociągi KASZTELAN i GROM będą dostępne w sprzedaży gotówkowej u kierowników pociągubilety na przejazd pociągiem GŁOGOWIAK zostały sprzedane w 100%
Jednocześnie informujemy, że w dniu 17 września na trasie pomiędzy Wolsztynem a Międzychodem oraz lokalnie pomiędzy Międzychodem a Wierzbnem uruchomione zostaną pociągi WOLTUR. (szczegóły na www.WOLTUR.pl).
We wrześniu zapraszamy na pokład pociągów retro z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni!

06.09.2016: Zapraszamy na jesienną wyprawę pociągiem SYRENKA do Warszawy!

awiecz zamek k

W dniu 15 października Turystyka Kolejowa TurKol.pl organizuje kolejną wyprawę na pokładzie pociagu specjalnego. Tym razem wybieramy się z Poznania do Warszawy na pokładzie nowoczesnego i bardzo szybkiego Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego ELF. 
Pasażerowie pociągu SYRENKA będą mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc w stolicy - wszystkim uczestnikom wyprawy zapewnimy specjalną przejażdżkę z przewodnikami na pokładzie specjalnych autobusów. 
Zapewniony zostanie także czas wolny, który będzie można wykorzystać na posiłek. Zapraszamy do Warszawy na pokładzie pociagu specjalnego SYRENKA już 15 października!

05.09.2016: Fotorelacja z trzydniowej wyprawy POGÓRZE 2016 już dostępna!

20160827 153537

Kto nie wybrał się w trzydniową podroż pod nazwą POGÓRZE 2016 na pokładzie pociągu turystycznego ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni może obejrzeć szczegółową fotorelację z tej bardzo ciekawej wyprawy w naszym dziale GALERIA 
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze zdjęciami! 
Zachęcamy Państwa także do planowania kolejnych wypraw na pokładzie pociągów turystycznych z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl! 
Rezerwacja biletów na kolejne pociągi dostępna jest po wybraniu konkretnego pociagu w KALENDARIUM.

01.09.2016: Ciekawe wrześniowe wyprawy na pokładach pociągów spod znaku TurKol.pl! 

20160829 161216

Zapraszamy na pokład pociągów zaplanowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl! 
Już 10 września odbędzie się nostalgiczna wyprawa z Wolsztyna do Głogowa i z powrotem na pokładzie pociągu KASZTELAN. Pociag organizowany z okazji 170-lecia kolei w Głogowie zaoferuje pasażerom dodatkowe atrakcje na stacji i w mieście! Pasażerowie i mieszkańcy Głogowa będą mogli także skorzystać z pociagu GŁOGOWIAK do Żagania i z powrotem - na kolejną edycję LOKO PIKNIKU! W ramach tej imprezy uruchomiony zostanie natomiast pociąg GROM na trasie z Żagania do Żar i z powrotem. 
Tydzień później tj. 17 września zapraszamy na pokład pociagu GALEON z Wrocławia i Poznania do Ustki - na zakończenie letniego sezonu nad morzem. (Przypominamy o zmianie terminu przejazdu pociagu z 3 na 17 września).
Kolejna sobota tj. 24 września to wyprawa składem ciągniętym przez zabytkowy wolsztyński parowóz z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem (pociąg KRASNAL), a także przejazd wokół Wrocławia pociagiem SKRZAT.
 
We wrześniu warto zaplanować przejazd pociagiem TurKol.pl! Wszystkie oferty dostępne z KALENDARIUM

31.08.2016: Jesień 2016 - Zmiany w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl! 

20160829 142611

Szanowni Państwo! W dniach 27 - 29 sierpnia br. na szlakach kolejowych Dolnego Śląska po raz kolejny odbyły się turystyczne wyprawy na pokładzie pociągów spod znaku TurKol.pl. Były to ostatnie przejazdy realizowane dla nas przez Wielkopolski Oddział przewoźnika Przewozy Regionalne. Informujemy, że z dniem 1 września pociągi organizowane przez nas będą uruchamiane przez innych przewoźników pasażerskich. Aktualnie trwają rozmowy z przewoźnikami. 
W związku z zakończeniem współpracy z przewoźnikiem zmieni się jesienna oferta pociągów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pasażerów zapewne ucieszą nowe oferty przejazdów na ciekawych szlakach kolejowych, przejazdy na pokładzie niespotykanych dotąd typów taboru. Szczegóły oferty zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku dni. Zapewniamy, że nie zabraknie zabytkowych składów pociągów ciągniętych parowozami. Z przykrością informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację zmianie terminu ulegnie przejazd pociagu GALEON - nowy termin ustalony został na dzień 17 września. Już dziś zapraszamy na pokład pociągów KASZTELAN z Wolsztyna do Głogowa i GŁOGOWIAK z Głogowa do Żagania (10 września), KRASNAL z Wolsztyna do Wrocławia i SKRZAT wokół Wrocławia (24 września), a także na pociągi BOROWIK z Wolsztyna do Międzychodu, PRZYSTAŃ z Międzychodu do Gorzowa Wlkp. oraz BOGDAN z Gorzowa Wlkp. do Bogdańca (8 października). Szczegóły nowej jesiennej oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl dostępne są w KALENDARIUM
Informujemy jednocześnie, że rozpoczęliśmy już szczegółowe prace nad przygotowaniem oferty turystycznej na 2017 rok, której trzon oparty będzie o wykorzystanie komfortowego taboru wagonowego. Szczegóły już wkrótce! Zapraszamy na pokład pociągów turystycznych TurKol.pl!

30.08.2016: Bardzo udane wyprawy po Dolnym Śląsku w ramach oferty POGÓRZE za nami! 

20160828 154120

Pociągi turystyczne zorganizowane w ramach projektu POGÓRZE w dniach 27-29 sierpnia przemierzyły szlaki kolejowe Dolnego Śląska. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Wałbrzych, Jelenią Górę, Jaworzyną Śląską, Nową Rudę, Szklarską Porębę, Piechowice, Lwówek Śląski i Wleń. Fantastyczną atmosferę na pokładzie pociągów zawdzięczamy wspaniałym i zawsze uśmiechniętym pasażerom, a także wielu osobom oglądającym i fotografującym pociąg na kolejnych stacjach i stacyjkach. 
Zapraszamy do zapoznania sie z obszerną fotorelacją z przejazdów turystycznych w dniach 27, 28 i 29 sierpnia.

24.08.2016: Pociągi KILOF, LICZYRZEPA i BÓBR wkrótce na dolnośląskich szlakach! 

10092014601

Szanownych Pasażerów zainteresowanych podróżami pociągami specjalnymi po Dolnym Śląsku w ostatni weekend wakacji informujemy, że dobiega końca rezerwacja biletów na pociągi KILOF do Nowej Rudy (27 sierpnia), LICZYRZEPA do Szklarskiej Poręby (28 sierpnia) oraz BÓBR do Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego (29 sierpnia). Rezerwacja biletów na powyższe pociągi oraz lokalne połączenia SOWA, JÓZEFINA i LWIĄTKO dostępna jest do środy 24 sierpnia do godziny 20:00. W przypadku ewentualnego zainteresowania zakupem biletów na powyższe pociągi w późniejszym terminie możliwy będzie ich zakup bezpośrednio na pokładzie pociągów - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
Jednocześnie informujemy osoby, które zakupiły bilety na przejazdy w dniach 27,28 i 29 sierpnia, że zgodnie z procedurą zakupów biletów na dwa dni przed przejazdem otrzymają drogą elektroniczną przyznane miejscówki - pasażerowie oferty POGÓRZE oraz pociągów KILOF i SOWA w dniu 25 sierpnia do godziny 22:00, pasażerowie pociągów LICZYRZEPA i JÓZEFINA w dniu 26 sierpnia do godziny 22:00, a pociągów BÓBR i LWIĄTKO w dniu 27 sierpnia do godz 22:00. Wraz z przyznanymi miejscówkami pasażerowie otrzymają potwierdzony rozkład jazdy - przypominamy, że orientacyjny rozkład jazdy publikowany kilkanaście tygodni przed przejazdem pociągów po jego zatwierdzeniu przez PKP PLK może różnić się na poszczególnych stacjach. Prosimy o zapoznanie się z ostatecznym rozkładem jazdy pociagów!
Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładach pociągów niezbędne jest posiadanie faktury, na podstawie której dokonano płatności za bilety.

22.08.2016: Już wkrótce szczegóły oferty pierwszego turystycznego pociągu TurKol.pl do Warszawy! 

stadion

Odpowiadając na wiele zapytań docierających do nas w poastaci poczty elektronicznej i kontaktów bezpośrednich z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 informujemy, że trwają przygotowania do pierwszego w ofercie Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl wyjazdu do Warszawy. Pociąg SYRENKA jest planowany na sobotę, 15 października. W ramach oferty SYRENKA pasażerowie oprócz przejazdu na pokładzie bardzo szybkiego pociągu z Poznania do stolicy i z powrotem skorzystają z zestawu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Szczegóły już wkrótce!

19.08.2016: Dodatkowe 120 miejsc na przejazd pociagiem KILOF do Nowej Rudy dostępne dla pasażerów! 

 DSC6746

Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie ofertą przejazdu pociągiem KILOF i szybkie wyczerpanie puli wolnych miejsc wprowadzamy dodatkową ofertę przejazdu. Oferta KILOF KOMBI jest zaplanowana jako kombinowany przejazd na całej trasie Poznań - Nowa Ruda - Poznań. Pasażerowie będą podróżować w wagonie piętrowym 2 klasy na odcinku Poznań - Jaworzyna Śląska oraz w wagonie 3 klasy na odcinku Jaworzyna Śląska - Nowa Ruda. Podróż powrotna odbędzie się analogicznie w tych samych wagonach. Bilety w ofercie KILOF KOMBI są dostępne w rezerwacji internetowej na stronie www.TurKol.pl. Zapraszamy serdecznie w SUDETY!

16.08.2016: Pociągiem w ramach oferty POGÓRZE w SUDETY już niedługo! 

 DSC6711

Miło nam poinformować, że już za 10 dni ponownie w trasę wyruszy niesamowity pociąg. W ramach projektu POGÓRZE w trzydniową podróż po dolnośląskich i lubuskich szlakach kolejowych na pokładzie pociągów podróżować będą miłośnicy stalowych szlaków, stukotu kół, zabytkowych parowozów. Większość pasażerów zakupiła już bilety wybierając trzydniową podróż lub konkretny pociąg w ramach jednodniowego wyjazdu.
I
nformujemy, że z racji bardzo dużego zainteresowania ofertą podróży pociągiem KILOF z Poznania przygotowujemy korzystną zmianę uzupełniającą ofertę. Aby wyrównać szanse dla wszystkich zainteresowanych informujemy już dziś, że w ramach rezerwacji biletów na przejazd pociągiem KILOF w dniu 27 sierpnia na trasie od/do Poznania dostępny będzie dodatkowy wagon. Szczegóły dotyczące dodatkowej oferty i rezerwacja miejsc dostępne będą (UWAGA!) od piątku 19 sierpnia od godziny 12:00

13.08.2016: To trzeba było zobaczyć! IV Parada Lokomotyw przeszła do historii! 

20160813 134655

Przy bardzo słonecznej i ciepłej aurze na nieczynnym na co dzień węźle kolejowym Międzychód w dniu 13 sierpnia odbyła się IV edycja Parady Lokomotyw. 
Frekwencja uczestników imprezy zdecydowanie dopisała - uczestniczyło w niej ponad 3000 osób! 
Do Międzychodu przyjechały 4 pociągi turystyczne, uruchomiono także 5 lokalnych pociągów specjalnych - cieszących się potężnym zainteresowaniem pasażerów - wszystkie bilety na lokalne pociągi zostały sprzedane! 
Pasażerom pociągów, a także 
uczestnikom imprezy w Międzychodzie dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą tworzą tylko ludzie pozytywnie zakręceni, których tego dnia w Międzychodzie były całe tłumy!
D
ziękujemy spółkom kolejowym za współpracę przy organizacji imprezy - przede wszystkim zielonogórskiemu oddziałowi PKP PLK, przewonźikom: Przewozy Regionalne, PKP Cargo, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i LOTOS Kolej, a także samorządom Międzychodu, Gorzowa Wielkopolskiego i Sierakowa oraz Urzędowi Marszałkowkiemu Województwa Wielkopolskiego. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem firmy WAMAX, dzięki której możliwa była wymiana podkładów w torach stacji Międzychód. Szykujemy dla Państwa relację z IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie i już dziś zapraszamy na jej kolejną, piątą edycję w sierpniu 2017 roku!

12.08.2016: IV Parada Lokomotyw w Międzychodzie już jutro!

IV Parada Miedzychod schemat 2016 druk

Już tylko kilkanaście godzin pozostało do czasu, gdy pociągi z kilku różnych stron wyruszą do Międzychodu na IV Paradę Lokomotyw! Pociąg POJEZIERZE rozpocznie bieg w Poznaniu, będzie zestawiony z wagonów 1 i 2 klasy oraz kultowej lokomotywy SM42 w historycznych barwach. Parowozownia Wolsztyn wystawi do obsługi pociągu FARMER skład z wagonami retro oraz z podwójną obsługą trakcyjną w postaci parowozów Ol49 i Pt47! Z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego uruchomiony zostanie pociąg DRWAL z wagonami piątrowymi ciągniętymi przez lokomotywę serii SP32, z kolei z Legnicy i Zielonej Góry przybędzie do Międzychodu pociąg GAJOWY obsługiwany nowowczesnymi Spalinowymi Zespołami Trakcyjnymi SA134 i SA132 - należącymi do Kolei Dolnośląskich i Kolei Wielkopolskich. 
Plakat Parada Miedzychod 2016 130816Przy uruchomieniu pociągów oprócz dwóch powyższych przewoźników udział wezmą Wielkopolski Oddział spółki Przewozy Regionalne i Zachodni Zakład spółki PKP Cargo przy wspólpracy PKP Polskich Linii Kolejowych. Do Międzychodu przybędzie też lokomotywa BR285 należąca do Lotos Kolej.
Dla pasażerów przygotowano także ciekawe oferty przejazdu lakalnymi pociągami specjalnymi - do Wierzbna, Międzychodu Letnisko oraz Gorzynia. Niestety planowany wjazd pociągu do Łowynia musiał zostać skrócony ze względu na stan torów na odcinku Gorzyń - Łowyń. 
Szczegóły dotyczące oferty pociągów w trakcie IV Parady Lokomotyw dostępne są w KALENDARIUM. Bilety na wszystkie pociągi dowozowe dostępne będą jeszcze bezpośrednio na pokładzie pociągów, bilety na pociągi lokalne uruchamiane z Międzychodu będzie można natomiast kupić w dniu parady na dworcu kolejowym Międzychód - w namiocie reklamowym TurKol.pl. Rezerwacja biletów na pociagi w dniu 13 sierpnia jest juz nieaktywna.
Jednocześnie informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji biletów i opłacili wystawione faktury otrzymali drogą elektroniczną w dniu 11 sierpnia (czwartek) informacje o przyznanych miejscówkach. (Do odbioru biletów prosimy zaopatrzyć się tylko w fakturę). 
Z
apraszamy do Międzychodu już 13 sierpnia br!

11.08.2016: Odwiedziliśmy gościnny Czarnków na pokładzie sentymentalnego pociągu  

sm42pol oliwki

W sobotę 6 sierpnia pasażerowie pociągu NOTEĆ mieli okazję podróżować niezwykłym pociągiem. Trasa przejazdu w ramach ogólnodostępnej oferty biegła w większości nieczynnymi liniami kolejowymi - z Poznania przez Wągrowiec, Rogoźno, Połajewo, Ryczywół i Lubasz do Czarnkowa. Warto zapoznać się z relacją fotograficzną dostępną w zakładce RELACJE. Miłego oglądania! Warto przypomnieć, że w kolejną sobotę tj. 13 sierpnia tym samym składem wybieramy się z Poznania do Międzychodu na IV Paradę Lokomotyw! Będzie się działo!

10.08.2016: IV Parada Lokomotyw w Międzychodzie już w najbliższą sobotę!  

groszek oliwka konrad czapracki

Dzięki jednemu z naszych zaprzyjaźnionych fotografów, który udostępnił nam powyższą fotografię możemy zaprezentować Państwu dwie lokomotywy parowe ze zbiorów wolsztyńskiej parowozowni, które wezmą udział w IV Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 13 sierpnia. Zapraszamy wszystkich na tę imprezę, zarówno na pokład pociagów z Poznania (POJEZIERZE), Wolsztyna (FARMER), Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego (DRWAL) oraz Legnicy i Zielonej Góry (GAJOWY), a także do odbycia krótkiej wycieczki wokół Międzychodu - do Wierzbna (WIERZBA i BRZOZA), Międzychodu Letnisko (POJEZIERZE i POMPA) oraz Gorzynia (LEŚNIK).
Wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali oraz opłacili bilety na przejazd pociągami w dniu 13 sierpnia informujemy, że w dniu 11 sierpnia (czwartek) około godziny 22:00 otrzymają drogą elektroniczną przyznane miejscówki. Bilety będą do odbioru w namiocie reklamowym TurKol.pl (pociągi wokół Międzychodu) lub na pokładzie pociągów (pociągi dowozowe). Osoby zainteresowane zakupem biletów na pociągi, którzy nie zarezerwowali do tej pory biletów zapraszamy do namiotu reklamowego TurKol.pl w dniu imprezy na stację Międzychód, gdzie będą mogli zakupić bilety na pociągi WIERZBA, BRZOZA, LEŚNIK, POJEZIERZE oraz POMPA, a pasażerów chcących dojechać do Międzychodu bezpośrednio na pokład pociągów dowozowych (POJEZIERZE, FARMER, DRWAL i GAJOWY) - drużyny konduktorskie bedą sprzedawały bilety do wyczerpania puli wolnych miejsc. Informujemy, że zgodnie z procedurą sprzedaży biletów wszystkie nieopłacone w terminie rezerwacje zostaną anulowane. 

09.08.2016: Tabor kilku przewoźników kolejowych na IV Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie!  

IIparada miedzychod

Warto zaplanować czas na wyprawę jednym z kilku pociągów turystycznych zaplanowanych w dniu 13 sierpnia, a zmierzających na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie do Międzychodu. W tym dniu na międzychodzkim dworcu kolejowym odbędzie się IV Parada Lokomotyw. W trakcie imprezy zaplanowano wiele nie tylko kolejowych atrakcji. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie parada taboru kolejowego na torach stacji, w której zaprezentują się między innymi dwa nowoczesne Spalinowe Zespoły Trakcyjne produkcji bydgoskiej PESY, należące do naszych partnerów Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Dolnośląskich! Przewoźnik Przewozy Regionalne zapewni udział lokomotyw spalinowych serii SM42 oraz SP32, z kolei przewoźnik PKP Cargo zapewni udział taboru parowego, a LOTOS Kolej przybędzie z jedną z najnowocześniejszych lokomotyw spalinowych w naszym kraju. Szczegóły dotyczące pociągów zmierzających na imprezę dostępne są w KALENDARIUM
Przypominamy, że rezerwacja biletów dostępna jest do środy 10 sierpnia do godziny 22:00. 

07.08.2016: Wrześniowa wyprawa ekspresowym pociągiem GALEON za niecały miesiąc   

newag bok

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania ciekawego zakończenia sezonu wakacyjnego tj. wyprawy na pokładzie pociągu GALEON z Wrocławia i Poznania nad morze do Ustki. 
Przejazd pociągu 
GALEON jest zaplanowany przy użyciu nowoczesnego składu elektrycznego IMPULS należącego do Kolei Dolnośląskich. Ten nowoczesny pociąg porusza się z prędkością do 160 kilometrów na godzinę, w testowych jazdach przekroczył nawet prędkość 200 kilometrów na godzinę! Wyprawa do Ustki na pokładzie pociągu GALEON zaplanowana jest na sobotę 3 września. 
Zapraszamy serdecznie do Ustki na wrześniową kolejową wyprawę!

04.08.2016: IV Parada Lokomotyw w Międzychodzie już za tydzień!

IV Parada Miedzychod schemat 2016 mini

Plakat Parada Miedzychod 2016Przygotowania do IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie zaplanowanej na 13 sierpnia br. toczą się pełną parą! W ramach działań dotyczących infrastruktury wykonano wymianę partii zużytych podkładów w torach stacji Międzychód. W dniu 3 sierpnia w Międzychodzie odbyła się wizja lokalna z przedstawicielami zarządcy infrastruktury tj. spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, w trakcie której wykonane prace remontowe zostały oficjalne przyjęte. Trwa opracowywanie regulaminu IV Parady Lokomotyw, w trakcie której zaprezentują się lokomotywy i pojazdy trakcyjne kilku różnych typów. 
Planowany jest przyjazd przedstawicieli zarówno trakcji parowej, jak i spalinowej, w tym nowoczesnych, niskopodłogowych pasażerskich pojazdów szynowych. 
Dla pasażerów przygotowano ciekawe oferty przejazdu pociągami specjalnymi. Szczegóły dotyczące oferty pociągów w trakcie IV Parady Lokomotyw dostępne są w KALENDARIUM
Zapraszamy do Międzychodu już 13 sierpnia br! 

02.08.2016: Kolejne oferty pociągów turystycznych dostępne dla pasażerów!

DSC02151m

Trwają letnie wakacje, sezon urlopowy w pełni! Oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl gwarantuje w sierpniu i wrześniu wiele ciekawych wyjazdów na pokładzie pociągów, zapraszamy serdecznie do skorzystania z ofert. Poszczególne pociągi dostępne są w KALENDARIUM
Już dziś zapraszamy także do zaplanowania jesiennych - październikowych - kolejowych wyjazdów np. na grzyby na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie. Pociąg BOROWIK uruchomiony zostanie z nieco zmienionej formule względem planowanej pierwotnie i ogłoszonej w całorocznej ofercie. Pociąg będzie bowiem ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i będzie zestawiony z zabytkowych wagonów 3 klasy! Na wniosek wielu pasażerów zmieniamy także termin uruchomienia pociągu z niedzieli 9 października na sobotę 8 października. Oprócz pociągu BOROWIK w tym samym dniu uruchomione zostaną pociągi PRZYSTAŃ z Międzychodu do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem oraz BOGDAN z Gorzowa Wielkopolskiego do Bogdańca i z powrotem. Oba pociagi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów w ich majowej edycji, postanowiliśmy zatem zorganizować je ponownie. Zapraszamy serdecznie na jesienne retro-wyprawy!

30.07.2016: Pociągi KRASNAL i SKRZAT we wrześniu ponownie na kolejowych szlakach!

DSC02146m

Bardzo duże zainteresowanie ze strony pasażerów majową ofertą pociągów z parowozem na szlakach do Wrocławia (KRASNAL) oraz wokół Wrocławia (SKRZAT) wpłynęły na prace dotyczące ponownego uruchomienia obu pociągów. Z wielką radością informujemy Państwa, że już w sobotę 24 września oba pociągi ponownie wyruszą na swoje trasy! Pociąg KRASNAL wyruszy z Wolsztyna i przez Leszno, Rawicz, Żmigród i Oborniki Śląskie dotrze do Wrocławia. Po kilku godzinach przemierzy tę samą trasę w kierunku powrotnym. Pociąg SKRZAT przejedzie ze stacji Wrocław Główny przez stacje i łącznice na terenie miasta - między innymi przez Wrocław Gądów i Wrocław Nadodrze. 
Oba pociągi będą zestawione z zabytkowego parowozu i wagonów 3 klasy ze zbiorów wolsztyńskiej parowozowni.
Rezerwacja biletów jest już dostępna na podstronie poswięconej obu pociągom (dostępne jak zawsze z KALENDARIUM). Informujemy, że w ofercie przewidziano pulę 100 biletów na przejazd pociagiem SKRZAT w promocyjnej cenie, niższej o 10 złotych od ceny standardowej!
Zapraszamy na wyprawę z parowozem do i wokól Wrocławia!

26.07.2016: Wybierz się z nami pociągiem NOTEĆ do Czarnkowa, a dalej w prawdziwy rejs statkiem!  

sm szwajcaria

 Miło nam poinformować, że w dniu 6 sierpnia na żelazny szlak z Poznania do Czarnkowa wyruszy po raz kolejny pociąg specjalny NOTEĆ. Skład pociągu będzie tworzyć lokomotywa spalinowa serii SM42 oraz wagony pasażerskie w tradycyjnym oliwkowym malowaniu. Wyprawa pociągiem NOTEĆ pod wieloma względami jest przeniesieniem do innego wymiaru - w piękne krajobrazy Szwajcarii Czarnkowskiej, do bardzo gościnnego Czarnkowa, a także na wiele małych i zapomnianych stacyjek na lokalnym szlaku kolejowym. 

lokietek czarnkow

Dla pasażerów przygotowaliśmy wiele atrakcji związanych ze zwiedzaniem Czarnkowa (pasażerowie skorzystają ze spcjalnego autobusu)  a takze dodatkowe opcje tzn. możłiwość skorzystania z rejsu po Noteci na pokładzie statku M/S Łokietek, a także możliwość wykonania sesji fotograficznej pociągu NOTEĆ na odcinku Ryczywół - Czarnków na podstawie specjalnego autobusu. Zapraszamy zatem na pokład pociągu NOTEĆ do Czarnkowa!

24.07.2016: JAGIEŁLO powrócił z Oblężenia Malborka 

malbork rycerze konno nazamku

Kolejna bardzo udana wyprawa na pokładzie pociągu turystycznego dobiegła końca. 
Pociąg specjalny JAGIEŁŁO zorganizowany został w dniu 23 lipca w formule Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. 
Pasażerowie podróżowali z Poznania przez Bydgoszcz do Malborka, na inscenizacje związane z Oblężeniem historycznej stolicy Państwa Krzyżackiego przez wojska króla JAGIEŁŁY. 
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z wyprawy pociągiem JAGIEŁLO.

19.07.2016: Już w najbliższą sobotę wyprawa pociągiem JAGIEŁLO na Oblężenie Malborka!

OM13bitwa

W sobotę 23 lipca zapraszamy na pokład pociągu JAGIEŁŁO, który przemierzy trasę z Poznania przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz do Malborka i z powrotem. 
Oferta jest powtórzeniem bardzo udanej wyprawy do Malborka w roku 2015. 
Pasażerowie przeniosą się do średniowiecznej stolicy Państwa Krzyżackiego i będą mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcyjnych wydarzeniach organizowanych w Malborku z okazji kolejnej rocznicy próby zdobycia krzyżackiej stolicy przez polskiego króla Władysława Jagiełło.   
 

18.07.2016: Pociągi turystyczne PYRA, STRUGA i EDWARD wyruszyły na szlak!

struga 160716

Przy słonecznej, ale nie upalnej pogodzie na szlak kolejowy wyruszyły kolejne pociągi turystyczne spod znaku Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Z Wolsztyna do Poznania i z powrotem uruchomiony został pociąg PYRA. Na jego pokładzie podróżowało ponad 150 osób! Na trasie z Poznania do Środy Wielkopolskiej a także średzką wąskotorówką do Zaniemyśla wyruszyli pasażerowie w ramach oferty STRUGA, natomiast na odcinku Środa Wielkopolska - Chocicza - Środa Wielkopolska podróżowali pasażerowie pociągu EDWARD. Dziękujemy pasażerom za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągów, a naszym partnerom samorządowym za wsparcie przy organizacji imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Straży Pożarnej w Środzie Wilekopolskiej, która zaopatrzyła parowóz w niezbędną wodę. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdów w dniu 16 lipca.  

18.07.2016: Trwają przygotowania do IV Parady Lokomotyw w Międzychodzie!

Miedzychod lipiec16

Miło nam poinformować, że zgodnie z pierwotnymi planami trwają przygotowania do IV edycji Parady Lokomotyw w Międzychodzie. Wspólnie z naszymi samorządowymi partnerami przygotowywane są atrakcje związane z urozmaiceniem kolejowego święta, zaplanowanego na sobotę, 13 sierpnia br. Wspólnie z zielonogórskim oddziałem Polskich Linii Kolejowych organizujemy wymianę zużytych i uszkodzonych elementów infrastruktury kolejowej na stacji w Międzychodzie. Na zdjęciu prezentujemy aktualny widok stacji, na której rozpoczynają się prace przygotowawcze do imprezy. Między innymi wykoszona zostanie roslinność na peronach oraz wokół stacji, przygotowany zostanie plac przy stacji, a także zbędnej roślinności pozbawiona zostanie tzw skrajnia toru na odcinku z Wierzbna do Międzychodu oraz dalej do Międzychodu Letnisko i do Łowynia..

13.07.2016: Informacja dotycząca pasażerskiego taboru kolejowego do projektów TurKol.pl i WOLTUR 

Informujemy, że ze względu na poważne zakłócenie realizacji zaplanowanej na rok 2016 oferty pociągów turystycznych zmuszeni jesteśmy do przeanalizowania szczegółów dalszej realizacji projektów TurKol.pl oraz WOLTUR. Dbając o zapewnienie pasażerom odpowiedniego poziomu jakości usług nie jesteśmy w stanie realizować aktualnie naszej oferty pociągów turystycznych bez zapewnienia ze strony obsługującego nas przewoźnika podstawowych założeń i zobowiązań – w tym przede wszystkim odpowiedniej liczby wagonów pasażerskich. Publikujemy notatkę-oświadczenie dotyczące taboru kolejowego do realizacji przejazdów turystycznych w ramach projektów TurKol.pl i WOLTUR.
>>> NOTATKA dotycząca TABORU KOLEJOWEGO <<< 
Jednocześnie informujemy, że pociagi zaplanowane w dniach 16 oraz 23 lipca według ustaleń z przewoźnikami zostaną zrealizowane zgodnie z planem i zakładanym rozkładem jazdy. O ewentualnych konkretnych zmianach w ofercie TurKol.pl oraz WOLTUR będziemy informować na bieżąco - zgodnie z wynikiem negocjacji i uzgodnień z przewoźnikami kolejowymi.

06.07.2016: Inauguracja sezonu Średzkiej Kolei Powiatowej przed nami!

DSC04573

Miło nam poinformować, że w sobotę 9 lipca nastąpi inauguracja sezonu turystycznego na sieci Średzkiej Kolei Powiatowej! Wznowienie ruchu nastąpi po kilkunastomiesięcznym wyłączeniu z użytkowania tej sympatycznej wąskotorówki. 
W związku ze wznowieniem planowego kursowania pociagów pomiędzy Środą Wielkopolską a Zaniemyślem - w kolejną sobotę tj. 16 lipca Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi specjalny pociąg turystyczny STRUGA na trasie Poznań Główny - Sroda Wielkopolska - Poznań Główny. W ramach oferty STRUGA pasażerowie skorzystają z dodatkowego przejazdu pociągiem wąskotorowym na szlaku Środa Wlkp. - Zaniemyśl - Środa Wlkp. Dodatkowo dla lokalnych pasażerów uruchomiony zostanie specjalny pociąg turystyczny EDWARD na trasie Środa Wlkp. - Chocicza - Środa Wlkp. z okazji inauguracji Średzkiej Kolei Powiatowej. Pociagi STRUGA i EDWARD będą zestawione z zabytkowego parowozu z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo oraz zabytkowych wagonów 3 klasy. Bilety na pocią EDWARD będą dostępne na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej. 
Zapraszamy jednocześnie na pokład pociągu PYRA relacji Wolsztyn - Poznań Główny - Wolsztyn, który także w dniu 16 lipca wyruszy na stalowy szlak. Szczegóły dotyczące pociągów dostęne na podstronach.
Informujemy, że ze względu na niespodziewane zamknięcie sieci kolei wąskotorowej w Gnieźnie odwołany został przejazd w ramach oferty PIAST w dniu 23 lipca - pasażerowie, którzy wykupili Karnety Wąskotorowe TurKol.pl 2016 zamiennie będą mogli skorzystać z przejazdu pociagiem STRUGA w dniu 16 lipca.

04.07.2016: Trwają przygotowania do Oblężenia Malborka! JAGIEŁLO już 23 lipca na szlaku!

img 1443a

W sobotę 23 lipca zapraszamy na pokład specjalnego pociągu turystycznego JAGIEŁŁO z Poznania przez Bydgoszcz do Malborka i z powrotem. Pociąg będzie zestawiony z tradycyjnej lokomotywy oraz wagonów przedziałowych 1 klasy i bezprzedziałowych 2 klasy, będzie także wyposażony w stoisko kawowe.
Okazją do uruchomienia pociągu JAGIEŁŁO jest kolejna rocznica Oblężenia Zamku Krzyżackiego przez wojska Króla Jagiełły, które po raz kolejny zostanie zainscenizowane w Malborku w dniach 22-24 lipca. 
Szanownych Pasażerów informujemy, że dysponujemy jeszcze kilkunastoma wolnymi miejscami w wagonie przedziałowym (1 klasa); pociąg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów.

26.06.2016: Udana wyprawa pociągem PAŁUKI na paradę wąskotorówek w Białośliwiu

paluki2016

W dniu 25 czerwca przy bardzo słonecznej pogodzie na trasę z Poznania do Białośliwia i z powrotem wyruszył specjalny pociąg turystyczny PAŁUKI. Pociąg był zestawiony z historycznych już wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy w barwach oliwkowych oraz lokomotywyspalinowej serii SM42. 
Pociąg PAŁUKI przemierzył bardzo ciekawą trasę - przez Gniezno, dalej linią nieczynną przez Damasławek i Kcynię oraz przez Nakło nad Notecią. Pasażerowie skorzystali z dodatkowych atrakcji w postaci wizyty w Muzeum Komunikacji w Paterku, gdzie obejrzeli między innymi kultowe polskie autobusy marki JELCZ (np popularne "ogórki", czy PR100), a także przejazdu pociągiem wąskotorowym na odcinku Białośliwie - Kocik i z powrotem.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z przejazdu pociągiem PAŁUKI. 

20.06.2016: W lipcu zapraszamy na Oblężenie Malborka!

04panorama

Bardzo duże zainteresowanie ze strony pasażerów w roku ubiegłym wzbudziła oferta przejazdu pociągiem turystycznym JAGIEŁŁO na trasie z Poznania przez Bydgoszcz do Malborka i z powrotem. Ciekawe wydarzenia w historycznej stolicy Zakonu Krzyżackiego i inscenizacje związane z oblężeniem Malborka przez wojska króla Jagiełły przyciągnęły wielu pasażerów, zarówno młodszych jak i starszych. Także w bieżącym roku w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl znajdzie się przejazd pociągiem JAGIEŁŁO. Zapraszamy serdecznie na wyprawę do Malborka, która odbędzie się w dniu 23 lipca. 
Pociąg zestawiony będzie z tradycyjnej lokomotywy oraz 4 wagonów pasażerskich pierwszej i drugiej klasy. 

17.06.2016: Zaplanuj wakacyjny wyjazd na IV Paradę Lokomotyw do Międzychodu!

III Parada Miedzychod mini

Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie! Rozpoczynamy dziś prezentację informacji na temat czwartej edycji tego święta kolei na nieczynnym od lat węźle kolejowym w Międzychodzie. W kolejnych tygodniach na stronie internetowej Turystki Kolejowej TurKol.pl będziemy informować o lokomotywach, które zaprezentują się 13 sierpnia na międzychodzkiej paradzie. Nie zabraknie tych dobrze znanych, pojawią się także zupełnie nowe. Szczegóły już wkrótce! 
Już dziś rozpoczyna się rezerwacja biletów na pociągi, które przywiozą pasażerów na IV Paradę Lokomotyw do Międzychodu tj. POJEZIERZE z Poznania Głównego i z powrotem, FARMER z Wolsztyna i z powrotem oraz DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem. 
Pociąg POJEZIERZE będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową, zestawiony będzie z wagonów 1 i 2 klasy. Dodatkowymi atrakcjami przejazdu będzie z pewnością wjazd pociągu na stację Międzychód Letnisko oraz przejazd pociągu na części trasy z wspomagającą lokomotywą parową! Pociąg FARMER będzie typowym pociągiem retro - złożonym z parowozu i zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy, natomiast pociąg DRWAL będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową i zestawiony zostanie z piętrowych wagonów pasażerskich 2 klasy.

15.06.2016: Już w niedzielę wybieramy się do Kołobrzegu, Trzęsacza, Niechorza i Pogorzelicy!

IMGP7571

Kolejna wyprawa na pokładzie pociągu turystycznego spod znaku TurKol.pl zaplanowana została na najbliższą niedzielę 19 czerwca. W ramach ogólnodostępnej oferty pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem KATAMARAN z Poznania Głównego do Kołobrzegu i z powrotem (w planie rejs katamaranem po Bałtyku) oraz z nowej propozycji pod nazwą WYBRZEŻE, czyli łączonego przejazdu na pokładzie pociągu normalnotorowego z Poznania do Gryfic i z powrotem oraz przejazdu pociagiem wąskotorowym na szlaku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Gryfic do Trzęsacza, Niechorza i Pogorzelicy! Oferta WYBRZEŻE jest elementem pakietu pociagów wąskotorowych wprowadzonych w ramy Turystyki Kolejowej TurKol.pl w bieżącym roku i cieszącym sie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych. 
Informujemy, ze środa 16 czerwca jest ostatnim dniem rezerwacji biletów na oferty KATAMARAN i WYBRZEŻE. Zapraszamy na początek lata nad Bałtyk! 
Pociąg obsługujący połączone oferty KATAMARAN i WYBRZEŻE wyruszy z Poznania Głównego w niedzielę 19 czerwca o godzinie 6:05 z toru przy peronie 6.

11.06.2016: PYRA i dwie edycje pociągu KOZIOŁEK przeszły do historii

20160611 143225

W ramach kolejnego dnia z Turystyką Kolejową TurKol.pl około 700 osób odbyło sentymentalne podróże na pokładzie pociągów turystycznych z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. Na szlaku z Wolsztyna do Poznania i z powrotem pojawił się pociąg PYRA, a wokół Poznania odbyły się dwa przejazdy pociągów pod nazwą KOZIOŁEK - ich trasy przebiegały przez Poznań Starołękę, Poznań Franowo, północną obwodnicę towarową miasta Poznania oraz przez Kiekrz. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdów.

08.06.2016: Szczegóły dotyczące pociągów uruchamianych w dniu 11 czerwca

DSC02168m

Szanownych Pasażerów, którzy zarezerwowali bilety na przejazdy pociągami KOZIOŁEK oraz PYRA zaplanowanych w dniu 11 czerwca informujemy, że trwają prace przygotowawcze do uruchomienia pociągów. Informujemy, że pasażerowie pociągów KOZIOŁEK, którzy opłacili bilety na podstawie wystawionych faktur otrzymają pocztą elektroniczną informację o przyznanych miejscówkach w dniu 9 czerwca (czwartek) do godziny 23:00. 
Informujemy, że do odbioru biiletów na przejazd pociągiem KOZIOŁEK niezbędna jest TYLKO faktura, na podstawie której dokonywano płatności.
Rezerwacja biletów na przejazd pociągami KOZIOŁEK jest już niedostępna - sprzedane zostały wszysztkie bilety na kurs pociągu KOZIOŁEK o godzinie 13:11 z Poznania. Pozostało około 50 wolnych miejsc na kurs ogodzinie 10:20 - bilety będą do nabycia na pokładzie pociągu w dniu przejazdu bezpośrednio u konduktora. 
Informujemy jednocześnie, że pula bezpłatnych biletów na przejazd pociągiem PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem została wyczerpana. 
Uwaga! Do odbioru (na pokładzie pociągu) bezpłatnych biletów na przejazd pociagiem PYRA niezbędne jest posiadanie potwierdzenia wcześniejszej rezerwacji z systemu rezerwacji TurKol.pl.

07.06.2016: Już dziś planujemy mocne zakończenie wakacji letnich w stylu retro!

 DSC6674

Miło nam już dziś zaprosić Szanownych Państwa do zaplanowania zakończenia tegorocznych wakacji letnich w stylu retro! Coroczna wyprawa pod nazwą POGÓRZE odbędzie się w roku 2016 w ostatni weekend wakacji szkolnych tj. w dniach 27-29 sierpnia. Przejazd na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo w roku bieżącym będzie pod wieloma względami niesamowity! Ofarta przygotowana dla pasażerów zakłada możliwość podróżowania pięknymi szlakami kolejowymi do Nowej Rudy, Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego - po raz pierwszy w naszej ofercie na pokładzie wagonów 3 klasy w stylu retro! Dla pasażerów ceniących wygodę zaplanowano także wagony 1 oraz 2 klasy. Ze wszystkich pociągów skorzystać można także w postaci ofert jednorazowych - do dyspozycji pasażerów oprócz ofert całodniowych KILOF (do Nowej Rudy, 27 sierpnia), LICZYRZEPA (do Szklarskiej Poręby Górnej, 28 sierpnia) oraz BÓBR (do Lwówka Śląskiego i Żar, 29 sierpnia) przygotowaliśmy także krótkie pociągi lokalne: SOWA (z Nowej Rudy do Wałbrzycha, 27 sierpnia ), JÓZEFINA (ze Szklarskiej Poręby Górnej do Piechowic, 28 sierpnia) oraz LWIĄTKO (z Lwówka Śląskiego do Wlenia, 29 sierpnia). Połączeniem trzech pociągów jednodniowych jest oferta POGÓRZE, która zakłada nocowanie pasażerów w Wałbrzychu. Ze względu na bardzo różne potrzeby pasażerów dotyczące komfortu miejsc hotelowych oferta nie zawiera noclegów, jest za to atrakcyjna cenowo. Informujemy, że parowozownia w Wolsztynie dysponuje aktualnie parowozami dwóch serii tj. Ol49 oraz Pt47. Jeden z nich będzie wykorzystany do uruchomienia pociągów w ramach oferty POGÓRZE, jednak ze względu na zabytkowy charakter parowozów i możliwe awarie nie ma możliwości określenia, który z nich pojawi się na trasie.
Warto zaplanować sierpniową podróż po Dolnym Śląsku w ramach oferty POGÓRZE, a pobyt w Wałbrzychu poświęcić np. na poszukiwanie słynnego złotego pociągu....!  

02.06.2016: Czerwcowe wyprawy z Turystyką Kolejową TurKol.pl   

Katamaran 2015

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z czerwcowej oferty turystycznych wyjazdów na pokładach pociągów spod znaku TurKol.pl. Już w dniu 5 czerwca tj. w najbliższą niedzielę zapraszamy na wyprawę pociagiem CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem. Przejazd zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka związany jest z udziałem pasażerów pociągu w festynie z tej okazji, który odbędzie się w Wągrowcu. Mieszkańcy Wągrowca i okolic będą mogli skorzystać z przejazdu pociągiem ROGAŚ na nieczynnej na co dzień linii kolejowej pomiędzy Wągrowcem a Rogoźnem. Mieszkańcy Wolsztyna i okolic skorzystają natomiast z przejazdu pociągiem PYRA na trasie do Poznania i z powrotem. Pociągi PYRACYSTERS i ROGAŚ będą ciągnięte przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
W dniu 11 czerwca zapraszamy natomiast mieszkańców Poznania i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski na wyprawę wokół miasta na pokładzie pociągu KOZIOŁEK
Szczegółnie ciekawie zapowiada się natomiast dzień 19 czerwca i wyprawa z Poznania do Kołobrzegu (KATAMARAN) oraz Trzęsacza (WYBRZEŻE) - pierwsza oferta oprócz przejazdu pociagiem z nowoczesną lokomotyą spalinową zaoferuje rejs katamaranem, w ramach drugiej pasażerowie skorzystają dodatkowo z przejazdu pociągiem wąskotorowym. Kołobrzeżanie oraz turyści wypoczywający w tym kurorcie 19 czerwca będą mogli skorzystać z przejazdu pociagiem MUSZELKA do Ustronia Morskiego i z powrotem.
Ostatni weekend czerwca to wyprawy z Wolsztyna do Sulęcina i z powrotem (BARANEK z parowozem) oraz z Poznania do Białośliwia i z powrotem (PAŁUKI z historycznym składem z lokomotywą spalinową). 
W czerwcu zapraszamy na wyprawy kolejowe z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

27.05.2016: Międzynarodowy Dzień Dziecka na pokładzie pociągów specjalnych 

 DSC9259

Wszystkie dzieci wraz z ich opiekunami zapraszamy serdecznie na pokłady specjalnych pociągów turystycznych organizowanych w najbliższych dniach przez Turystykę Kolejową TurKol.pl! 
Już 28 maja na trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy tradycyjny PIRAT. Dzień później zapraszamy na pokład jego brata - bliźniaka czyli pociągu KAMRAT - na tej samej trasie. Oba pociągi wjadą ulicami miasta do kołobrzeskiego portu, do stóp latarni morskiej. 
Także w dniach 28 i 29 maja na stalowy szlak wyruszą poicągi PIRACIK i KAMRACIK. Pociagi pokonają trasę z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem. 
W dniach 3 i 4 czerwca zapraszamy natomiast do Wolsztyna na przejazdy reularnymi pociągami ciągniętymi przez zabytkowe parowozy. Pociągi w ramach oferty WOLTUR uruchomione zostaną na trasach odpowiednio do Rakoniewic i Zbąszynka. Każdego dnia zaplanowano po dwa kursy ogólnodostępnych pociągów. 
W dniu 5 czerwca zaplanowaliśmy wspólnie z partnerami samorządowymi pociągi: PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem, CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem oraz ROGAŚ z Wągrowca do Rogoźna i z powrotem. Zapraszamy na kolejowe wyprawy z Turystyką Kolejową TurKol.pl z okazji Dnia Dziecka!

21.05.2016: Pociągi turystyczne PIRAT oraz KAMRAT do Kołobrzegu już w następny weekend!

 DSC9487

Tradycyjna oferta przejazdu pociągiem turystycznym organizowanym corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pod nazwą PIRAT w bieżącym roku została zmodyfikowana i rozeszerzona o dodakowe elementy w tym pociąg KAMRAT. Oba pociągi uruchamiane są na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Pociąg PIRAT tradycyjnie uruchomniony zostanie w sobotę przed Dniem Dziecka czyli 28 maja, a jego brat - bliźniak tj. pociąg KAMRAT w niedzielę 29 maja. 
Istnieje możliwość skorzystania z oferty dwudniowej pod nazwą PIRACI (przejazd nad morze w sobotę i powrót do stolicy Wielkopolski w niedzielę, oba pociągi z parowozem). 
Dla mieszkańców Kołobrzegu oraz turystów odwiedzających nadmorski kurort w dniach 28 i 29 maja uruchomione zostaną pociagi PIRACIK i KAMRACIK. Oba pojazdą na trasie z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem. Zapraszamy na pokład pirackich pociągów juz w weekend 28 i 29 maja! Rezerwacja biletów jest dostępna na podstronach poszczególnych pociągów.

20.05.2016: Już 21 maja wyprawa do Wrocławia i na wąskie tory do Śmigla!

kras2

Kolejna wyprawa kolejowa na pokładzie pociągu turystycznego spod znaku TurKol.pl odbędzie się już w sobotę 21 maja! Tego dnia uruchomione zostaną trzy pociągi turystyczne: z Wolsztyna do Wrocławia Głównego pasażerowie wybiorą się na pokładzie pociągu KRASNAL. Z Poznania do Śmigla oraz Starego Bojanowa pasażerów zabierze pociąg WIATRAK, czyli kolejna propozycja dla miłośników wąskotorówek (w ramach oferty pasażerowie skorzystają z przejazdu wąskotorówką na trasie Śmigiel - Stare Bojanowo - Śmigiel). Osoby zainteresowane przejazdem pociągami KRASNAL lub WIATRAK, które nie zakupiły biletów zapraszamy do pociągu, bilety będą do nabycia u kierownika pociągu.
Na pasażerów w stolicy Dolnego Śląska czekają natomiast niezapomniane chwile na pokładzie pociągu SKRZAT wokół Wrocławia. Niestety na pociąg ten nie dysponujemy juz wolnymi miejscami - wszystkie bilety zostały sprzedane.
Jednocześnie informujemy, że wszyscy pasażerowie pociągów KRASNAL, WIATRAK i SKRZAT, którzy opłacili zarezerwowane bilety - otrzymali drogą elektroniczną przyznane miejscówki. Do odbioru biletów w powyższych pociągach niezbędna jest tylko faktura zakupu biletów.

17.05.2016: Korekta oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2016 roku   

 DSC1773

Informujemy, że w związku z trwającym remontem magistrali kolejowej pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem nieznacznej zmianie ulegnie oferta turystycznych pociągów organizowanych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2016 roku. Zmiany podyktowane są poważnym zmniejszeniem przepustowości sieci kolejowej na powyższej trasie, co powoduje znaczne wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zmusza do przejazdów trasami zastępczymi, w praktyce wiąże się niestety także z przypadkami opóźnień pociągów. W trosce o pasażerów postanowiliśmy zmienić założenia dotyczące pociągów LESZCZYNA (5 czerwca) oraz TURYSTA (22 października) - oba pociągi pojadą z Wolsztyna do Poznania i z powrotem zamiast przez Leszno - przez Grodzisk Wlkp. Zmianie (na "PYRA") ulegnie także nazwa obu pociągów, obniżeniu ulegnie cena biletów za przejazd. 
Inną zmianą oferty będzie przesunięcie terminu realizacji pociagu GALEON z Wrocławia przez Poznań do Ustki i z powrotem - z pierwotnie planowanego 2 lipca na najprawdopodobniej 3 września br. W okresie ścisłego sezonu wakacyjnego oferta przejazdu pociągu w ramach zaproponowanego nam rozkładu jazdy okazała się nieatrakcyjna dla pasażerów, co zadecydowało o potrzebie przesunięcia terminu realizacji projektu. W trakcie sezonu turystycznego uruchamianych jest wiele pociągów wyższej kategorii, co powoduje znaczne ograniczenie przepustowości sieci kolejowej i nieatrakcyjny rozkład jazdy dla jednodniowego pociągu turystycznego. 
Przepraszamy za korektę oferty, mamy nadzieję, że decyzja o jej podjęciu przyczyni się do poprawy jakości i atrakcyjności oferty na rzecz pasażerów. Szczegóły oferty po zmianach są dostępne w KALENDARIUM.

14.05.2016: Udana majówka w Biskupinie, Kruszwicy oraz Inowrocławiu.

20160514 165711

W dniu 14 maja odbyliśmy wyprawę do początków polskiej państwowości w ramach projektów SŁOWIANIN i POPIEL. Pierwsza wycieczka była wyprawą na pokładzie kilku środków transportu. Główny przejazd zaplanowano na pokładzie pociągu z lokomotywą spalinową, częściowo pasażerowie podróżowali autobusem, a jednym z najciekawszych punktów programu wycieczki był przejazd wąskotorowym pociągiem na szlaku Żnińskiej Kolei Powiatowej. Punktem docelowym była wizyta na stanowisku archeologicznym w Biskupinie. 
Pasażerowie na pokładzie pociągu POPIEL odwiedzili natomiast Kruszwicę, gdzie udali się na między innymi na Mysią Wieżę - gdzie myszy zjadły Popiela, a także wybrali się w rejs nostalgicznym stateczkiem po jeziorze Gopło. 
W ramach lokalnych pociągów GOPŁO i BARTEK mieszkańcy Kujaw wybrali się do Inowrocławia i Pakości oraz Wapienna. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z przejazdów w dniu 14 maja, a także do obejrzeni filmu z pobytu pociągu POPIEL w Kruszwicy.

11.05.2016: Wybierz się z nami do Kruszwicy, Inowrocławia lub Biskupina i Wenecji!  

DSC05754

Zapraszamy na kolejną kolejową wyprawę turystyczną na pokładzie pociągu spod znaku TurKol.pl - już w najbliższą sobotę tj. 14 maja wybieramy się na pokładzie pociągu POPIEL z Poznania do Kruszwicy - gdzie na pasażerów czeka rejs po jeziorze! Na mieszkańców Kruszwicy i okolic przygotowaliśmy przejazd pociągiem do Inowrocławia i z powrotem na pokładzie pociągu GOPŁO, natomiast dla mieszkańców Inowrocławia i okolic, a także dla miłośników lokomotyw spalinowych serii SU45 przygotowaliśmy przejazd pociągiem BARTEK na trasie Inowrocław - Wapienno - Inowrocław. Wszystkie wymienione pociągi będą zestawione z oliwkowych wagonów pasażerskich. 
Na szczególnie wymagających podróżników czeka oferta specjalna pod nazwą SŁOWIANIN tj. przejazd powyższymi trzema pociągami w jedną stronę, wizyta w Biskupinie, przejazd koleją wąskotorową oraz powrót autobusem do Poznania. Rezerwacja biletów na oferty planowane w dniu 14 maja dostępna jest do środy 11 maja do godziny 18:00. Zapraszamy serdecznie!

08.05.2016: Tak podróżowaliśmy po POMORZU w dniach 16-19 kwietnia...

 DSC9319

W dniach 16 - 19 kwietnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl w ramach czterodniowego projektu turystycznego pod nazwą POMORZE zorganizowała w sumie 13 pociagów turystycznych. Pociag z parowozem pojawił się między innymi w Toruniu, Unisławiu, Grudziądzu, Jabłonowie Pomorskim, Kościerzynie, Gdyni, Helu, a także w Chojnicach, Pile i Krzyżu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych bardzo ciekawych wypraw. 
Przygotowaliśmy film z przejazdu pociągu z parowozem pn "FOKA" przez Władysławowo oraz szczegółowe relacje z każdego dnia przejazdu:

POMORZE Dzień pierwszy 16 kwietnia;
POMORZE Dzień drugi 17 kwietnia;
POMORZE Dzień trzeci 18 kwietnia;
POMORZE Dzień czwarty 19 kwietnia.

03.05.2016: Udane zakończenie kolejowej majówki w Międzychodzie, Gorzowie Wlkp. i Bogdańcu

20160503 144803

W dniu 3 maja na kolejowe szlaki Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej wyjechały turystyczne pociągi specjalne HIPOLIT, TULIPAN, PRZYSTAŃ i BOGDAN. Pierwszy ciągnięty był przez lokomotywę spalinową serii SU45, pozostałe przez wolsztyński parowóz serii Ol49. Podobnie jak w poprzednich dniach długiego weekendu majowego pogoda dopisywała, świeciło słońce i nie było mowy ani o jednej kropli deszczu. 
Szykujemy dla Państwa relację ze wszystkich czterech dni kolejowej majówki.

02.05.2016: Trwa majówka na żelaznych szlakach z Turystyką Kolejową TurKol.pl  

wolsztyn 0105

Kolejne pociągi turystyczne spod znaku TurKol.pl przemierzyły szlaki kolejowe Wielkopolski. W dniach 30 kwietnia pociągi HEFAJSTOS i CEGIELSKI przywiozły kilkuset pasażerów na XXIII Paradę Parowozów do Wolsztyna. W tym samym dniu z Wolsztyna do Rakoniewic wyruszył RUDOLF, a 1 maja z Wolsztyna uruchomionych zostało aż 6 pociągów specjalnych - w tym między innymi pociągi GROSZEK i OLIWKA do Nowego Tomyśla. Pociągi zainaugurowały nowy projekt w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl tj. wyścigi pociągów z parowozami! Okazją do tego wydarzenia był powrót po remoncie do Wolsztyna flagowej niegdyś lokomotywy Pt47-65. Kto nie brał udziału w wyścigu - ma czego żałować - wkrótce zaprosimy Państwa do obejrzenia filmu z pokładu jednego z pociągów. W dniu 2 maja z Wolsztyna do Poznania wyruszył pociąg MAJA, a wokół stolicy Wielkopolski uruchomiono w sumie trzy pociągi KOZIOŁEK i FRANEK. Relacje z poszczehólnych przejazdów są w trakcie przygotowania.
Długi weekend majowy zakończą wyprawy w dniu 3 maja na pokładzie pociągów HIPOLIT, TULIPAN, PRZYSTAŃ oraz BOGDAN. Niestety na pociąg BOGDAN nie ma już wolnych miejsc - wszystkie bilety zostały sprzedane, bilety na pozostałe pociągi będą do nabycia u kierownikjów pociągu.   

29.04.2016: Sprzedaż biletów na pociągi turystyczne w dniu 1 maja w Wolsztynie 

270420131237

W informacji z dnia 27 kwietnia (poniżej) zamieściliśmy szczegóły terminów przesyłania do pasażerów miejscówek na wykupione bilety na poszczególne pociągi uruchamiane przez nas w dniach 30 kwietnia - 3 maja. 
Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładach pociągów niezbędna jest tylko i wyłącznie faktura, na podstawie której dokonano płatności.
Informujemy także, że rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane w powyższych terminach nie jest już możliwa - bilety na wszystkie pociągi będą dostępne bezpośrdnie na pokładzie danego pociągu - u drużyny konduktorskiej - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
Informujemy, że dodatkowo w dniu 1 maja na wolsztyńskim dworcu kolejowym będzie rozstawiony namiot Turystyki Kolejowej TurKol.pl, w którym będzie mozna nabyć bilety na przejazdy pociągami organizowanymi w tym dniu tj. na pociagi: ROMA, FIACIK, OLIWKA, GROSZEK, NINA oraz REMIK. Godziny funkcjonowania namiotu TurKol.pl to 9:00 do 16:00. W namiocie TurKol.pl będzie można także odebrać bilety na wymienione oferty wykupione w przedsprzedaży internetowej (na podstawie faktury), a także otrzymać materiały reklamowe Miasta Wolsztyna oraz Turystyki Kolejowej TurKol.pl.

28.04.2016: Szczegóły organizacji przejazdów w dniach 30 kwietnia - 3 maja  

 DSC5938

Informujemy, że zakończyliśmy rezerwację miejsc na pociagi turystyczne organizowane w dniach 30 kwietnia - 3 maja. W związku z nieopłaceniem przez pasażerów wszystkich zarezerwowanych biletów dysponujemy we wszystkich pociągach uruchamianych w powyższych dniach wolnymi miejscami. Bilety będą dostępne na pokładzie pociagów u kierownika danego pociagu. Pasażerów, którzy zarezerwowali i opłacili bilety w terminie określonym na fakturze informujemy, że drogą elektroniczną prześlemy przyznane miejscówki według poniższego harmonogramu: Pasażerowie pociągów CEGIELSKI, HEFAJSTOS I RUDOLF w dniu 28 kwietnia do godziny 23:00, pociągów OLEŃKA, ROMA, NINA, FIACIK, REMIK, OLIWKA i GROSZEK w dniu 29 kwietnia do godziny 23:00, pociagów MAJA, FRANEK, KOZIOŁEK i TOROMISTRZ w dniu 30 kwietnia do godziny 23:00 oraz pociagów HIPOLIT, TULIPAN, PRZYSTAŃ i BOGDAN w dniu 1 maja do godziny 23:00. Informujemy, że aktualnie trwają prace przygotowawcze mające na celu rozdzielenie miejscówek. W przypadku braku otrzymania infomacji w podanych powyżej terminach prosimy o kontakt telefoniczny z Infolinią TurKol.pl 603 366 366. Jednocześnie informujemy, ze kontakt z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 jest obecnie utrudniony ze względu na duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Prosimy o cierppliwość - zapewniamy, że pracujemy "pełną parą"!

27.04.2016: RUDOLF! Dodatkowy pociąg specjalny z parowozem serii BR52 w dniu 30 kwietnia!

wolsztyn prezentacyjne mini

Miło nam poinformować, że w dniu XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie uruchomiony zostane specjalny pociąg turystyczny RUDOLF na trasie z Wolsztyna do Rakoniewic i z powrotem! W ofercie TurKol.pl planowanych było w sumie 5 pociągów na krótkich trasach wokół Wolsztyna - ostatecznie z powodów związanych z dostępnością taboru uruchamiamy tylko jeden przejazd - pociąg RUDOLF będzie zestawiony z wagonów pasażerskicch 1 i 2 klasy w historycznych barwach malowania. Skład pociągu będzie ciągnięty przez niemiecką zabytkową lokomotywę serii BR52! Zapraszamy do przejazdu pociągiem RUDOLF, który zabierze pasażerów z Wolsztyna do Rakoniewic i z powrotem. Wszystkie bilety na pociąg posiadają miejscówki, obowiązuje taryfa specjalna. Bilety są dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie TurKol.pl.

26.04.2016: Bogata oferta pociągów turystycznych w dniach 28 kwietnia - 3 maja  

Oferta specjalna Majówka 2016

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy długi weekend majowy, a także Dni Ziemi Wolsztyńskiej i coroczna Parada Parowozów. Przypadające w tym czasie atrakcyjne przejazdy pociągami turystycznymi są gratką nie tylko dla miłośników kolei, ale także dla całych rodzin. 
Serdecznie zapraszamy do skorzystana z oferty pociągów WOLTUR w dniach 28 i 29 kwietnia na trasie z Wolsztyna do Rakoniewic i z powrotem (bilety do zakupienia w kasach na terenie całego kraju oraz bezpośrednio w pociągu). 
W dniu 30 kwietnia zapraszamy na pokład pociągu HEFAJSTOS z Wrocławia do Wolsztyna i z powrotem (rezerwacja na stronie www.TurKol.pl). Bilety na pociag CEGIELSKI z Poznania do Wolsztyna i z powrotem są już niedostępne.
W dniu 1 maja zapraszamy do Wolsztyna na nostalgiczne przejazdy pociągami na krótkiach trasach do Nowejwsi Mochy, Rakoniewic i Nowego Tomyśla (pociągi ROMA, NINA, FIACIK, REMIK oraz wyścigi pociągów z parowozami na pokładzie pociągów GROSZEK i OLIWKA). 
W dniu 2 maja skład pociągu z parowozem z Wolsztyna uda się do Leszna, Puszczykówka i Poznania (pociąg MAJA). W stolicy Wielkopolski przygotowano w sumie trzy kursy wokół miasta (pociągi FRANEK i dwukrotnie KOZIOŁEK). Bilety na wszystkie pociągi wokół Poznania na ten dzień są już zarezerwowane! Aktualnie można zapisać się na liście rezerwowej. Dostępne są także przejazdy pociągiem TOROMISTRZ do Pleszewa (z przejazdem wąskotorówką). 
W dniu 3 maja zapraszamy natomiast do Chrzypska Wielkiego na festiwal tulipanów (pociąg TULIPAN) oraz na udział w meczu w grach karcianych pomiędzy Międzychodem a Gorzowem Wielkopolskim na pokładzie pociągu PRZYSTAŃ z Międzychodu do Gorzowa i z porotem. W tym dniu uruchomiony zostanie także pociąg BOGDAN na trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Bogdańca i z powrotem. Zapraszamy serdecznie na długi weekend majowy na żelaznych szlakach! Szanowni Pasażerowie! Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi w dniach 30 kwietnia - 3 maja zostanie zakończona w dniu 27 kwietnia (środa) o godzinie 23:00. Jest to podytkowane logistycznymi możliwościami naszego systemu zamówień. Po tym czasie rezerwacja na powyższe pociągi nie będzie możliwa, ewentualne nabycie biletu będzie możliwe na pokładzie pociągu - tylko do wyczerpania puli wolnych miejsc. Jednocześnie informujemy, że ze względu na duże zainteresowanie ze strony kolejnych pasażerów rezerwacje nieopłacone w terminie będą anulowane.

24.04.2016: Wielka majówka z parowozami w Wolsztynie już w następny weekend!

910

Wszystkich pasażerów zapraszamy serdecznie do zaplanowania następnego weekendu w Wolsztynie. Warto wybrać się na kolejną, dwudziestą trzecią odsłonę corocznej Parady Parowozów organizowaną przez PKP Cargo i Urząd Miasta Wolsztyna w sobotę, tj. 30 kwietnia. Turystyka Kolejowa TurKol.pl organizuje w tym dniu dwa specjalne pociągi turystyczne - z Poznania pasażerowie przyjadą na pokładzie pociagu CEGIELSKI (wszystkie miejsca zostały sprzedane), natomiast z Wrocławia przybędzie pociag HEFAJSTOS (bilety dostępne na podstronie).
W dniu 1 maja kolejowy Wolsztyn powróci do nostalgicznych czasów, w których parowozy panowały na żelaznych szlakach. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty pociągów turystycznych przygotowanych przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. W tym dniu z Poznania przybędzie specjalny pociąg OLEŃKA ciągnięty lokomotywą spalinową. Godziny przyjazdu i odjazdu w Wolsztynie są dostosowane do wolsztyńskich atrakcji w sposób umożliwiający skorzystanie ze wszystkich specjalnych pociągów - w tym do udziału w wyścigu pociagów z parowozami (GROSZEK i OLIWKA). W dniach 2 i 3 maja uruchomione zostaną pociągi specjalne z Wolsztyna do Leszna i Poznania (2 maja) oraz do Międzychodu i Chrzypska Wielkiego (3 maja). 
Kolejowych atrakcji z pewnością nie zabraknie w pierwszych dniach maja - zapraszmy na majówkę do Wolsztyna!

21.04.2016: Wszystkie miejsca na przejazd pociągiem CEGIELSKI zarezerwowane!  

4

Szanownych Pasażerów informujemy, że niestety wszystkie miejsca na przejazd pociągiem CEGIELSKI z Poznania do Wolsztyna i z powrotem - planowanego na dzień 30 kwietnia br. - zostały zarezerowane. W związku z tym faktem aktualnie rezerwacja biletów jest dokonywana na liście rezerwowej. Pasażerowie, którzy się na niej zapiszą będą mieli szansę zakupu biletów tylko w przypadku rezygnacji z rezerwacji złożonej przez inne osoby lub braku płatności w terminie określonym na fakturach wystawionych we wcześniejszym okresie.

19.04.2016: Oferta pociągów POMORZE 2016 przeszła do historii!

foka we wladyslawowie

W dniach od 16 do 19 kwietnia na wybranych stalowych szlakach Kujaw i Pomorza pojawiły się specjalne pociągi spod znaku Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Przez cztery dni na pokładzie pociągów w większości przypadków ciągniętych zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo przewinęło się blisko 3 tysiące pasażerów! Choć nie obyło się bez nieprzyjemnych opóźnień pociągów - i związanych z tym kłopotów dla podróżnych - projekt POMORZE 2016 jako kolejna wyprawa kolejowa z parowozem na czele po raz kolejny pokazał bardzo duży potencjał turystyki kolejowej w Polsce. Skład pociągu po ponad 1500 kilometrach wojaży powrócił do Poznania, a parowóz do Wolsztyna. Szykujemy dla Państwa relacje z czterech dni z parowozem na Kujawach i Pomorzu. 

16.04.2016: Rozpoczynamy wyprawę pociągiem na KUJAWY i POMORZE z zabytkowym parowozem Ol49 

DSC04774

Na kolejowych szlakach Wielkopolski, Kujaw i Pomorza w dniach 16 - 19 kwietnia w ramach projektu POMORZE uruchomionych zostanie w sumie 12 specjalnych pociągów turystycznych spod znaku Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Z zabytkowym parowozem serii Ol49 odwiedzimy Gniezno, Toruń, Unisław, Ciechocinek i Aleksandrów Kujawski, pojedziemy do Grudziądza i Jabłonowa Pomorskiego , Kościerzyny i Gołubia Kaszubskiego, a także do Gdyni i Helu. Z lokomotywą spalinową zawitamy natomiast w Bydgoszczy i Szubinie. Na trasie powrotnej z czterodniowej wyprawy pod nazwą POMORZE zatrzymamy się natomiasyt w Czersku, Lipce Krajeńskiej, Pile i Wieleniu oraz w Krzyżu powracając do Poznania i Wolsztyna. Zapraszamy na stacje w wymienionych miejscowościach - warto obejrzeć zabytkowy polski parowóz serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni.

14.04.2016: Zapraszamy serdecznie na majówkę do Wolsztyna!

Majowka Wolsztyn 2016

Zachęcamy wszystkich do zaplanowania pobytu w trakcie pierwszej tegorocznej, długiej majówki w Wolsztynie, w którym po raz pierwszy po remoncie wykonywanym w Skansenie Taboru PKP Cargo w Chabówce zaprezentuje się wyremontowany parowóz pospieszny Pt47-65. 
Tego nie można przegapić! 
Liczba atrakcji zaplanowanych przez organizatorów tegorocznych Dni Miasta jest imponująca - z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i całej rodziny! 
Szczególnie zapraszamy na pokład pociągów CEGIELSKI, HEFAJSTOS, OLEŃKA oraz HIPOLIT, które w kolejnych dniach pomiędzy 30 kwietnia a 3 maja będą dowozić pasażerów z Wrocławia oraz Poznania do Wolsztyna i z powrotem. 30 kwietnia odbędzie się kolejna edycja słynnej Parady Parowozów, a także wieczorne widowisko z cyklu "światło, dźwięk, para...". W dniu 1 maja czeka na wszystkich przejazd pociągu w od dawna niespotykanym składzie - ciągniętym bowiem przez dwa parowozy. Połączone pociągi GROSZEK i OLIWKA dotrą z Wolsztyna do Nowego Tomyśla, po czym zostaną rozłączone, aby stanąć do wyścigu pociągów! Kierunek: Wolsztyn!
Zdecydowanie warto uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu! 2 i 3 maja zapraszamy na przejazdy pociągami ciągniętymi zabytkowymi parowozami z Wolsztyna do Leszna i Poznania, a także Międzychodu i Chrzypska Wielkiego.Zapraszamy do Wolsztyna na pierwszy tegoroczny długi weekend majowy!

13.04.2016: Kolejową wyprawę na POMORZE czas zacząć! Informacje dla pasażerów (aktualizacja 14.04)

DSC02765

Informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety na przejazdy pociągami w ramach oferty POMORZE realizowanej w dniach 16-19 kwietnia otrzymali w dniu 13 kwietnia informacje o przyznanych miejscówkach (drogą elektroniczną na podane w zamówieniach maile). Pasażerowie pociągu PIERNIK otrzymali miejscówki w dniu 14 kwietnia przed godziną 21:00. 
Wszystkich pasażerów, którzy po sprawdzeniu swoich skrzynek elektronicznych nie odnajdą wiadomości o miejscówkach prosimy o kontakt z Infolinią TurKol.pl 603 366 366 w celu uzyskania tych bardzo ważnych informacji. Przypominamy, że odbiór biletów odbywa się w pociągu na podstawie faktury. Uzyskanie informacji o przyznanych miejscach jest niezbędne do spokojnego i planowego wsiadania wszystkich pasażerów na stacjach. Przypominamy, że obsługa pociągu nie jest w stanie poinformować kilkuset pasażerów o przyznanych miejscach na peronie w przypadku kilkuminutowego postoju pociągu na stacjach. Prosimy o wzięcie pod uwagę tego ważnego komunikatu. 
Informujemy Szanownych Pasażerów, że ze względu na zmniejszoną liczbę dostępnych wagonów zmianie uległa ich numeracja, wagony bezprzedziałowe w większosci pociagów w ramach oferty oznaczone są numerem 1 i 2. Szczegóły dostępne są na podstronach danych pociągów.
Informujemy jednocześnie, że rezerwacja biletów na przejazdy pociągami w dniach 16-19 kwietnia została zakończona. Na wybrane pociągi pozostała pula wolnych miejsc, które będą dostępne u kierownika danego pociągu w sprzedaży gotówkowej - do wyczerpania miejsc. Niedostępne są już bilety na przejazd pociągami PIERNIK, KO-PIERNIK i PELIKAN. 

12.04.2016: Pociągi z parowozem w ramach oferty POMORZE już za parę dni!

DSCF2699

Informujemy, że większość pasażerów, którzy zarezerwowali bilety na przejazdy pociągami w dniach 16-19 kwietnia w ramach projektu POMORZE opłaciła już faktury. Osoby te otrzymają drogą elektroniczną (najpóźniej na dwa dni przed planowanym przejazdem) informacje o przyznanych miejscówkach. Jednocześnie informujemy, że ze względów logistycznych wszystkie nieopłacone w terminie rezerwacje na przejazd pociągami w ramach oferty POMORZE zostały anulowane. Inormujemy, że w związku z tym do rezerwacji ponownie wróciła część biletów na następujące pociągiPIERNICZEK (12 biletów 1 klasa), TĘŻNIA (10 biletów 1 klasa), ALEKSANDER (18 biletów 2 klasa) oraz FOKA (16 biletów 2 klasa). Bilety są dostępne w rezerwacji internetowej do momentu wyczerpania puli wolnych miejsc. Niedostępne są już bilety na przejazdy pociągami PIERNIK, KO-PIERNIK oraz PELIKAN.
Pociągi ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo w ramach projektu POMORZE dotrą w dniach 16-19 kwietnia między innymi do Gniezna, Torunia, Ciechocinka, Grudziądza, Jabłonowa Pomorskiego, Kościerzyny, Gdyni oraz Helu! W ramach projektu pociągi dotrą także do Bydgoszczy i Szubina - tym razem ciągnięte będą przez kultową lokomotywę spalinową serii SU45.

05.04.2016: W pierwszy długi weekend majowy warto wybrać się do Wolsztyna!

Oferta specjalna Powrót Petuchy 2016

PKP Cargo wspólnie z Urzędem Miasta w Wolsztynie oraz Fundacją Era Parowozów przygotowują kolejną, tym razem 23. edycję corocznej Parady Parowozów w Wolsztynie. Impreza została zaplanowana na sobotę 30 kwietnia. 
Turystyka Kolejowa TurKol.pl z tej okazji uruchomi dwa pociągi: CEGIELSKI z Poznania Głównego oraz HEFAJSTOS z Wrocławia Głównego. Pociągi umożliwią poranne dotarcie na wolsztyńską imprezę oraz popołudniowy powrót po dniu pełnym atrakcji. 
Oferta specjalna Majówka 2016W drugi dzień weekendu czyli 1 maja na amatorów kolejowego świata Wolsztyn stanie się okazją do przeniesienia się w przeszłość - na stacji znów tętnić będzie kolejowe życie w stylu drugiej połowy XX wieku. 
Chętni pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z przejazdu pociągiem retro z parowozem i wagonami 3 klasy (ROMA i NINA), pociągiem z dwoma parowozami oraz w wyścigu pociągów ciągniętych parowozami (OLIWKA i GROSZEK), a także jak za dawnych lat wsiąść do lokalnego pociągu, z także zabytkową i bardzo rzadko spotykaną lokomotywą spalinową serii SU45 (OLEŃKA, FIACIK i REMIK). Stacja Wolsztyn 1 maja ku uciesze miłośników tętnić życiem będzie także w ruchu towarowym, a parowóz typu tendrzak prowadzić będzie najprawdziwsze manewry! Szczegóły pierwszomajowego święta kolei w Wolsztynie są w trakcie opracowywania - w ciągu najbliższych kilku dni ujrzą światło dzienne. Zapraszamy do Wolsztyna w długi weekend majowy!

 04.04.2016: Zaplanuj podróż pociągiem specjalnym nad morze!

 DSC9319

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania wyprawy na pokładzie jednego ze specjalnych pociągów organizowanych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl nad morze. Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka zapraszamy w ostatnią sobotę maja na pokład pociagu PIRAT z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. 
Do Kołobrzegu następnego dnia po PIRACIE tj. 29 maja dotrze
 pociag KAMRAT, a parę tygodni później tj. 19 czerwca - także do Kołobrzegu - pasażerowie udadzą się na pokładzie pociągu KATAMARAN. 
W ramach oferty dostępna jest także wyprawa w dniu 19 czerwca w okolice Pogorzelicy, Trzęsacza i Rewala na pokładzie dwóch rodzajów pociagów tj. normalnotorowego i wąskotorowego czyli WYBRZEŻE. 
Zapraszamy nad morze na pokładzie pociagów specjalnych TurKol.pl!

02.04.2016: Dobre informacje z 1 kwietnia z Wolsztyna niekoniecznie jako PRIMA APRILIS !

16022015896

Tradycyjnie w dniu 1 kwietnia także na naszej stronie internetowej pojawiła się informacja nie do końca zgodna z prawdą. Żarty z okazji PRIMA APRILIS w tym radosnym dniu pojawiały się praktycznie we wszystkich mediach, wiele osób żartowało z rodziny, przyjaciół i znajomych. Wczorajsza informacja o uruchomieniu codziennych połączeń kolejowych z parowozem pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem niestety na dziś nie jest prawdziwa. Mamy nadzieję, że zmiany dotyczące wolsztyńskiej perełki doprowadzą wkrótce do reaktywacji ruchu pociągów z parowozem do Poznania.
Prawdą jest bowiem fakt tworzenia przez PKP Cargo i samorządy Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn. Informacje dotyczące ogólnodostępnego ruchu pociągów z parowozami realizowanego przez nas wspólnie z przewoźnikiem Przewozy Regionalne w taryfie interREGIO jest także jak najbardzej prawdziwa - pociągi w ramach oferty WOLTUR są dostępne dla pasażerów przez cały rok, w większość piątków, sobót i niedziel możliwe jest skorzystanie z pociągów z parowozem z Wolsztyna w kierunku Nowejwsi Mochy, Rakoniewic czy Zbąszynia. 
Zapraszamy zatem do Wolsztyna na przejażdżkę z parowozem.

01.04.2016: Od maja nowa oferta codziennych pociągów z Poznania do Wolsztyna!

 DSC5831

W ramach oferty Turystki Kolejowej TurKol.pl przygotowaliśmy dla Państwa nowe pociągi. Miło nam poinformować, że w ramach promocji wolsztyńskich parowozów i powstającej na jej bazie Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn podjęliśmy szeroką współpracę z PKP Cargo, Urzędem Miasta Wolsztyna, Starostwem Powiatowym w Wolsztynie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Efektem tej współpracy będzie uruchomienie od dnia 1 maja codziennych ogólnodostępnych przejazdów pociągów z parowozem na trasie pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem. Pociągi zostaną uruchomione we współpracy z przewoźnikiem Przewozy Regionalne, będzie w nich obowiązywała taryfa interREGIO. Według dotychczasowych uzgodnień pociągi będą kursowały codziennie do końca września, trwają uzgodnienia dotyczące dalszej części roku.

31.03.2016: Gorące zdjęcie lokomotywy Pt47-65 naprawianej w Zakładzie Taboru PKP Cargo Chabówce!

20160331 164634

Szczególnie miło jest nam opublikować zdjęcie parowozu Pt47-65 na kolejowym szlaku w trakcie pierwszych jazd próbnych kończącej się naprawy głównej przeprowadzanej przez Zakład Taboru PKP Cargo w Chabówce. Ciężka praca całego zespołu kolejarzy naprawdopodobniej zaowocuje pojawieniem się gotowej maszyny w trakcie XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie w dniu 30 kwietnia! Lokomotywa prezentuje się wspaniale, mamy nadzieję, że próby wypadną pomyślnie i pozostanie jedynie konieczność dokonania drobnych prac wykończeniowych i pomalowania parowozu. Autorem zdjęcia jest pan Mateusz Moc - serdecznie dziękujemy za jego udostępnienie.

29.03.2016: Już za nieco ponad dwa tygodnie wyruszamy na kujawskie i pomorskie szlaki!

 DSC6556

Już za kilkanaście dni, to znaczy 16 kwietnia z Wolsztyna i Poznania wyruszy skład specjalnego pociągu PIERNIK do Torunia, który będzie ciągnął wagony bezpośrednie dostępne dla pasażerów w ramach czterodniowej oferty POMORZE. Informujemy, że pozostały jeszcze ostatnie miejsca w wagonie przedziałowym na tę czterodniową wyprawę. W przypadku zainteresowania pojedyńczymi przejazdam w ramach oferty zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i do ewentualnej rezerwacji na podstronie POMORZE - niedostępne są już przejazdy na pokładzie pociagów PIERNICZEK, TĘŻNIA oraz FOKA. Przejazd pociagiem PIERNIK dostępny jest już tylko w opcji w jedną stronę (powrót po zwiedzaniu miasta z przewodnikiem na pokładzie standardowego pociągu osobowego). 
Jednocześnie przypominamy osobom, które zarezerwowały bilety na przejazdy, że rezerwacje są aktualne do terminu określonego na fakturze. W przypadku braku płatności w terminie rezerwacje zostają anulowane, a bilety trafiają do osób z listy rezerwowej na dany przejazd. Faktury są wysyłane w formie elekronicznej na adresy podane w formularzach zamówień.

26.03.2016: Warto wybrać się z Wrocławia zabytkowym pociągiem na Paradę Parowozów!

 DSC5974

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do wyprawy zabytkowym pociągiem na XXIII Paradę Parowozów do Wolsztyna. Specjalny pociąg turystyczny HEFAJSTOS zostanie uruchomiony w dniu 30 kwietnia na trasie z Wrocławia Głównego do Wolsztyna i z powrotem. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 2 klasy (z tzw. "ryflaków") oraz historycznej lokomotywy elektrycznej EU06-01, która na odcinku pomiędzy Lesznem a Wolsztynem zostanie zamieniona na lokomotywę spalinową (w jedną stronę) oraz parowóz (w kierunku powrotnym). 
Szczegóły oferty HEFAJSTOS oraz rezerwacja biletów dostępne są na stronie internetowej Turystyki Kolejowej TurKol.pl Zapraszamy!

25.03.2016: Rezerwacja biletów na przejazd pociągiem SKRZAT została zakończona 

 DSC7691

Informujemy, że zakończona została rezerwacja biletów na przejazd pociągiem retro SKRZAT wokół Wrocławia, zaplanowanego w dniu 21 maja. Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Pociąg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów, co bardzo nas cieszy i z całą pewnością szybka rezerwacja wszystkich miejsc w pociągu spowoduje podjęcie prac nad uruchominiem kolejnych pociągów z parowozem wokół Wrocławia. Informujemy, że osoby które zarezerwowały bilety na przejazd pociągiem SKRZAT w ciągu najbliższych kilku dni otrzymają drogą elektroniczną faktury, na podstawie których będą mogli dokonać płatności. Osoby z listy rezerwowej otrzymają faktury po ewentualnym zwolnieniu miejsc. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia i okolic do skorzystania z przejazdu pociągiem KRASNAL, który także w dniu 21 maja przybędzie do Wrocławia. 

22.03.2016: Pociągiem retro na majówkę wokół Wrocławia? 

 DSC7693

Od trzech lat Turystyka Kolejowa TurKol.pl organizuje z dużym powodzeniem specjalne pociągi retro wokół Poznania. Oferty KOZIOŁEK, FRANEK oraz MEBELEK cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pasażerów - zwłaszcza rodzin z dziećmi. Coraz częściej zdarza się, że jednorazowy kurs pociągu wokół Poznania jest niewystarczający i konieczne jest uruchomienie dodatkowego przejazdu. Przypominamy, że najbliższe kursy wokół Poznania zaplanowano 2 maja oraz 11 czerwca. Mając na względzie sukces oferty wokół Poznania postanowiliśmy uruchomić podobny pociąg wokół Wrocławia. 
Informujemy, że w dniu 21 maja na trasie wokół Wrocławia podróżować można będzie 
na pokładzie specjalnego pociągu retro o wdzięcznej nazwie SKRZAT! Skład pociągu będzie zawierał zabytkowe wagony pasażerskie z lat 20-tych i 30-tych XX wieku i będzie ciągnięty oczywiście przez parowowóz! 
Miło nam poinformować, że w terminie do 10 kwietnia włącznie obowiązuje promocyjna cena biletów na przejazd pociągiem retro SKRZAT wokół Wrocławia! Możemy także uchylić rąbka tajemnicy - dla mieszkańców Wrocławia, a także turystów odwiedzających w tym dniu stolicę Dolnego Śląska wspólnie z wrocławskim Klubem Sympatyków Kolei przygotowujemy dodatkową niespodziankę!

20.03.2016: Udana wyprawa zabytkowym pociągiem w rocznicę Wielkiej Ucieczki do Żagania!

grupowe zagan

W pierwszym dniu astronomicznej wiosny około 700 osób skorzystało z nostalgicznych wypraw na pokładach zabytkowych pociągów HARRY, DICK i TOM, które uruchomione zostały na szlakach z Wolsztyna do Żagania przez Zieloną Górę i z powrotem oraz z Żagania do Szprotawy i z powrotem i z Żagania do Żar i z powrotem. Pociągi były zestawione z zabytkowego parowozu Ol49 i pięciu wagonów retro 3 klasy z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. Wizyta zabytkowego składu w Żaganiu związana była z 72 rocznicą Wielkiej Ucieczki czyli brawurowej próby wyswobodzenia się z niewoli grupy alianckich oficerów w czasie II Wojny Światowej. 
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z bardzo udanych przejazdów zabytkowym składem. 
Szczególne podziękowania natomiast kierujemy na ręce pracowników Parowozowni Wolsztyn, którzy z dużym wysiłkiem przygotowali parowóz do pierwszej w tym roku tak długiej trasy!  

18.03.2016: Wielka Ucieczka na pokładzie pociągów HARRY, TOM i DICK!  

DSC01672m

Informujemy, że w najbliższą niedzielę tj. w dniu 20 marca na szlaku kolejowym z Wolsztyna przez Zieloną Górę do Żagania i z powrotem pojawi się kolejna edycja zabytkowego pociągu HARRY. Dodatkowo z Żagania do Szprotawy i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg DICK, a z Żagania do Żar i z powrotem pociąg TOM. Pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru tj. parowozu serii Ol49 oraz wagonów 3 klasy z parowowozowni PKP Cargo w Wolsztynie.
Informujemyjednocześnie, że zakończyliśmy rezerwację internetową biletów na przejazd pociagami HARRY i DICK. Pasażerowie, którzy zarezerwowali oraz opłacili wystawione faktury otrzymają w dniu 18 marca do godziny 22:00 informacje na temat przyznanych miejscówek (pocztą elektroniczną). Przypominamy, że do odbioru biletów niezbędne jest posiadanie faktury, na podstawie której opłacono bilety. Rezerwacje nieopłacone w terminie zostały anulowane. Pasażerów zainteresowanych zakupem biletów na pociągi HARRY, TOM i DICK zapraszamy bezpośrednio na pokład pociągów w dniu ich przejazdu, bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

17.03.2016: W maju zapraszamy na Targi Tulipanów do Chrzypska Wielkiego!

DSC02188m

Kolejna edycja pociągu turystycznego TULIPAN ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo odbędzie się w dniu 3 maja br. Skład będzie zawierał wagony bezprzedziałowe 2 klasy oraz wygodne wagony przedziałowe 1 klasy. Pociąg pokona szlak z Wolsztyna przez Zbąszynek, Międzyrzecz i Wierzbno do Międzychodu. Na odcinku od Międzychodu do Chrzypska Wielkiego - gdzie znajdują się przepięknie kwitnące pola tulipanów - pasażerowie zostaną przewiezieni autobusami. Impreza w Chrzypsku Wielkim corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem - warto zaplanować majową wycieczkę na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. 
Zapraszamy na pokład pociągu TULIPAN do Chrzypska Wielkiego!

15.03.2016: Kolejne pociągi Turystyki Kolejowej TurKol.pl  - w tym PIERNIK - zarezerwowane w 100%!  

DSCF9186

Nowa oferta pociagów w ramach projektu POMORZE zaplanowana w dniach 16-19 kwietnia spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Już od ponad trzech tygodni niedostępne są bilety na przejazd w dniu 16 kwietnia pociągiem TĘŻNIA z Torunia do Ciiechocinka i z powrotem. Kolejnym pociągiem, na który zarezerwowano 100% biletów jest PIERNIK z Poznania do Torunia i z powrotem zaplanowany także w dniu 16 kwietnia. Informujemy jednocześnie, że pomimo relatywnie długiego czasu do uruchomienia przejazdów nie ma możliwości zwiększenia liczby dostępnych miejsc ze względów technicznych. Aktualnie mozliwe jest zapisanie sie na liście rezerwowej, z której możliwy będzie zakup biletów na przejazd pociągiem PIERNIK po ewentualnym zwolnieniu miejsca przez innego pasażera, który wcześniej zarezerwował bilety. Niedostępne są już promocyjne oferty łączone dla przejazdu pociągiem PIERNIK i innymi pociągami w tym samym dniu. 
Informujemy także, że rezerwacja biletów na przejazdy wokół Poznania w dniu 2 maja na pociąg KOZIOŁEK także jest bliska 100% zaplanowanych miejsc, w związku z czym podjęliśmy decyzję o uruchomieniu w tym samym dniu dodatkowego pociągu KOZIOŁEK. Duze zainteresowanie ofertą przejazdów wokół Poznania wpłynęło także na uruchomienie pociągu KOZIOŁEK w dodatkowym terminie tj. w dniu 11 czerwca (sobota). 

14.03.2016: W 2016 roku długi weekend majowy warto spędzić w Wolsztynie!

 DSC6168

Nostalgiczna kolej przyciąga do Wolsztyna zarówno miłośników parowozów, jak i całe rodziny chcące odpocząć w ciekawy sposób z dala od zgiełku dużych miast. Tak zwane "długie weekendy" szczególnie dobrze nadają się do wyprawy do Wolsztyna, gdzie oprócz słynnej parowozowni turysta znajdzie także inne atrakcyjne oferty - w tym pobyt nad jeziorami, muzea i prawdziwy pałac, czy gry miejskie wspaniale przygotowywane przez tutejsze Gminne Centrum Informacji. Zapraszamy szczególnie na wyprawę do Wolsztyna w okresie długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja, gdy odbywa się tu coroczna Parada Parowozów, będąca elementem przewodnim Dni Wolsztyna. Podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 30 kwietnia na Paradę Parowozów uruchomione zostaną pociągi HEFAJSTOS z Wrocławia i CEGIELSKI z Poznania. W tym dniu dzięki staraniom PKP Cargo i Fundacji Era Parowozów zaprezentuje się najprawdopodobniej dwucyfrowa liczba parowozów! Wolsztyńskiej Parady Parowozów nie trzeba reklamować - to tradycyjne widowisko od lat przyciąga do Wolsztyna dziesiątki tysięcy turystów. Podobnie jak w latach ubiegłych w godzinach wieczornych w sobotę 30 kwietnia organizatorzy zapraszają na widowisko Światło - Dżwięk - Para, to trzeba zobaczyć!
W niedzielę 1 maja z Poznania dotrze do Wolsztyna pociąg specjalny OLEŃKA, który pozwoli jego pasażerom na udział w atrakcjach przygotowanych w tym dniu przez Urząd Miasta, PKP Cargo i Turystykę Kolejową TurKol.pl. Tego dnia wolsztyński węzeł kolejowy, inaczej jak w poprzedzającym go dniu samej parady, przypomni nostalgiczne lata, gdy parowozy wykonywały ciężką i codzienną pracę na stalowych szlakach. Zobaczymy między innymi parowozy manewrujące na stacyjnych torach, ujrzymy niezliczone pociągi pasażerskie i towarowe odjeżdżające z gwizdem ze stacji, załadunek ciężkiego sprzętu na kolejowe platformy, na pasażerów czekać będzie także prawdziwy wyścig pociągów ciągniętych parowozami. Scenariusz improwizowanego codziennego życia stacji Wolsztyn jest aktualnie w trakcie opracowywania przez organizatorów. 
Warto wybrać się do Wolsztyna także 2 i 3 maja, gdy wolsztyńska prowozownia PKP Cargo wystawi kolejne parowozy do obsługi pociagów do Poznania (2 maja, MAJA) oraz do Chrzypska Wlk. i Gorzowa Wlkp. (3 maja, TUPLIPAN). 
Dla pasjonatów przygotowana została także oferta czterodniowa pod nazwą NOSTALGIA - umożliwiająca skorzystanie ze wszystkich atrakcji DNI WOLSZTYNA oraz przejazdy pociagami z parowozami od 30 kwietnia do 3 maja. 

13.03.2016: Wybierz się tradycyjnym pociągiem PIRAT do Kołobrzegu!  

 DSC9487

Zapraszamy na pokład tradycyjnego pociągu organizowanego corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 
W tym roku pociąg PIRAT wyruszy z Poznania do kołobrzeskiego portu w sobotni poranek 28 maja. 
Tradycyjnie skład dotrze do stóp kołobrzeskiej latarni morskiej - kilkanaście metrów od piaszczystej plaży! 
Pociąg z Poznania do Kołobrzegu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, w kierunku powrotnym przez lokomotywę tradycyjną.
Tego pociągu nie trzeba reklamować! Zapraszamy na piracki pokład w ostatnią sobotę maja!  

12.03.2016: Rozpoczynamy rezerwację biletów na pociągi z oferty wąskotorowej TurKol.pl 2016!

DSCF0536

Wszystkich pasażerów zainteresowanych urozmaiceniem wycieczek kolejowych na pokładzie pociągów turystycznych zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2016 roku. Wprowadzając do dystrybucji nowy rodzaj oferty mamy nadzieję, że spełni ona oczekiwania pasażerów i pozwoli na kolejne wyprawy na pokładzie pociągów specjalnych. W ramach oferty przewidzianych jest 6 przejazdów łączonych - każdorazowo na pokładach pociągu normalnotorowego oraz wąskotorowego. Wszystkie pociągi tj. TOROMISTRZ, SŁOWIANIN, WIATRAK, PAŁUKI, WYBRZEŻE oraz PIAST rozpoczynają i kończą bieg w Poznaniu. Godziny odjazdów pociagów specjalnych w większości przypadków umożliwiają skorzystanie z oferty także osobom dojeżdżającym do stolicy Wielkopolski także z dalszych regionów. Dla zagorzałych miłośników wąskotorówek przygotowano Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016 czyli ofertę pozwalającą na skorzystanie ze wszystkich 6 ofert wąskotorowych w specjalnej cenie. Informujemy jednocześnie, że pasażerowie posiadający Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016 korzystają z wersji rozszerzonej ofert wąskotorowych, w wagonach 2 klasy w pociągach normalnotorowych. Zapraszamy zatem na pokład pociągów wąskotorowych!

10.03.2016: Zapraszamy na pokład kolejnej edycji pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK

DSC04499

Częścią projektu POMORZE zaplanowanego w dniach od 16 do 19 kwietnia w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl będą kolejne edycje pociągów PIERNIK z Poznania do Torunia i z powrotem oraz KO-PIERNIK z Torunia do Bydgoszczy i z powrotem. 
Pociągi w poprzednich latach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych. Także w roku 2016 wspólnie z naszymi samorządowymi partnerami szykujemy wiele ciekawych i atrakcyjnych wydarzeń związanych z uruchomieniem pociągów 
PIERNIK i KO-PIERNIK. Tegoroczne edycje pociągów będą zorganizowane przy użyciu taboru kolejowego, który jest już praktycznie niespotykany na liniach kolejowych w Polsce - pasażerowie ujrzą parowóz serii Ol49, wagony w barwach stosowanych w latach 70-tych i 80-tych XX wieku, a także lokomotywę spalinową serii SU45.
Zapraszamy na pokład pociągów już w kwietniu! 

04.03.2016: Kolejna rocznica Wielkiej Ucieczki z pociągami HARRY i DICK!

DSCF0756

Zapraszamy na pokład pociągu turystycznego HARRY, który w dniu 20 marca  zabierze pasażerów z Wolsztyna i trasą przez Zbąszynek, Zieloną Górę, Bieniów i Żary dotrze do Żagania. Okazją do uruchomienia będzie kolejna rocznica historycznych wydarzeń z czasów II Wojny Światowej związanych z Wielką Ucieczką oficerów alianckich z hitlerowskiego obozu. Dodatkowo planowane jest uruchomienie lokalnego pociągu DICK na trasie z Żagania do Szprotawy i z powrotem. Bilety na pociągi HARRY i DICK są dostępne na naszej stronie internetowej. Oba pociągi będą zestawione z zabytkowego parowozu serii Ol49 oraz historycznych wagonów pasażerskich 3 klasy. Zapraszamy do Żagania na Wielką Ucieczkę już w niedzielę 20 marca! 

03.03.2016: Zmiany w ofercie TurKol.pl w trakcie XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie

Inforrmujemy, że ze względu na zaistniałe procedury organizacyjne dotyczące przygotowania XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie podjęliśmy decyzję o rezygnacji z uruchamiania pociągów retro w dniu 30 kwietnia 2016 roku w Wolsztynie. Decyzja ta dotyczy pociągów STEFAN, RYSZARD, NIKODEM, PROTAZY i LESZEK. Ewentualne uruchomienie innych pociągów retro w dniu parady będzie zależeć od decyzji Fundacji Era Parowozów. 
I
nformujemy jednocześnie, że zgodnie z planem uruchomione zostaną przez nas pociągi dowożące na XXIII Paradę Parowozów w dniu 30 kwietnia tj. CEGIELSKI z Poznania oraz HEFAJSTOS z Wrocławia. 
Za zmiany w ofercie wszystkich Pasażerów serdecznie przepraszamy.

27.02.2016: Pociągi NOTEĆ, CZARUŚ I JANKO odwiedziły Czarnków i Szwajcarię Czarnkowską!

czarnkow pkt widok

Ostatnia sobota lutego zaskoczyła piękną, słoneczną pogodą, co z pewnością przyczyniło się do dużego zainteresowania przejazdami z Turystyką Kolejową TurKol.pl. Na pokładzie pociągów NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO pojawiło się w sumie ponad 600 osób! Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie, kolejny raz potwierdził się fakt, że warto planować kolejne przejazdy dla tak sympatycznych pasażerów! 
Su46oliwki mst mini

Przejazdy w dniu 27 lutego także ze względów technicznych były wyjątkowe. Po raz pierwszy od wielu lat na szlaku pojawiły się w składzie pociągu bezprzedziałowe wagony pasażerskie w historycznych, oliwkowych barwach. W zestawie z przedziałowym wagonem (w tym samym kolorze) oraz z zieloną lokomotywą SU46 tabor prezentował się bardzo ciekawie i do złudzenia przypominał lokalne pociągi pasażerskie sprzed 40 lat. Serdecznie dziękujemy naszym wieloletnim partnerom - przewoźnikom Przewozy Regionalne sp. z o.o. i PKP Cargo SA za dostępność oliwkowych wagonów pasażerskich oraz historycznych serii lokomotyw. W najbliższych miesiącach planujemy kolejne wspólne projekty! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej ciekawej wyprawy do Czarnkowa i Szwajcarii Czarnkowskiej!

25.02.2016: Pociąg NOTEĆ do Czarnkowa w oryginalnej historycznej odsłonie.

su46 franowo

Już w najbliższą sobotę 27 lutego na nostalgiczną wyprawę wyruszą pasażerowie pociągu NOTEĆ. Pociąg pokona trasę z Poznania przez Wągrowiec, Rogoźno i Bzowo Goraj do Czarnkowa i z powrotem, zestawiony będzie ze spalinowej lokomotywy SU46 oraz trzech wagonów pasażerskich. U celu podróży na pasażerów czekają dodatkowe atrakcje, w tym przejazd autobusem po mieście i obserwacje miasta z punktu widokowego! Skład pociągu będzie nawiązywał do historycznego zestawienia pociągów z lat 70- i 80-tych XX wieku spotykanych na lokalnych liniach. Pasażerów, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na przejazd informujemy, że zgodnie z procedurą na podane w zgłoszeniach rezerwacyjnych adresy poczty elektronicznej zostały wysłane informacje o przyznanych miejscówkach. Pociąg NOTEĆ wyruszy o godzinie 7:58 w dniu 27 lutego z toru przy peronie 3 poznańskiego dworca głównego.
Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak opłacenia części rezerwacji byliśmy zmuszeni do anulowania nieopłaconych faktur, co pozwoliło na sprzedaż biletów osobom z listy rezerwowej. Informujemy, że dysponujemy 6 wolnymi miejscami na przejazd pociągiem NOTEĆ, zainteresowane osoby prosimy o pilne złożenie zamówień. 
W dniu 27 lutego uruchomione zostaną także pociągi CZARUŚ i JANKO na trasie z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem, zainteresowanych pasażerów zapraszamy na pokład pociągów (odjazdy z czarnkowskiego dworca o godz 13:00 i 14:30). Bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc .

22.02.2016: Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie czeka na pociąg TULIPAN w Chrzypsku Wielkim!

zmnDSC06632popr

Długi weekend majowy to okazja do odbycia ciekawych podróży na pokładzie pociągów turystycznych z parowozami. W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl zapraszamy do skorzystania z przejazdu pociągiem TULIPAN na trasie z Wolsztyna do Międzychodu i Chrzypska Wielkiego. Pociąg zaplanowany został w dniu 3 maja. Okazją do odwiedzin bajecznych plantacji tulipanów będzie kolejna edycja corocznej imprezy organizowanej w Chrzypsku Wielkim, poświęconej tym pięknym kwiatom. Rezerwacja biletów jest już dostępna. Zapraszamy!

21.02.2016: Duże zainteresowanie pociągiem NOTEĆ do Czarnkowa.

 DSC0662

Informujemy, że w wszystkie bilety na przejazd pociągiem NOTEĆ zaplanowany na dzień 27 lutego zostały zarezerwowane. W związku z tym uruchomione zostały zapisy na liście rezerwowej. Informujemy jednocześnie, że na podstawie wszystkich złożonych zamówień zostały wystawione faktury, po czym przesłano je na podane w zamówieniach adresy poczty elektronicznej. Termin płatności faktur za wszystkie bilety na przejazd pociągiem NOTEĆ mija w dniu 23 lutego. Po tym terminie nieopłacone rezerwacje zostaną anulowane, co pozwoli na zakup biletów osobom zapisanym na liście rezerwowej. 
Informujemy także, że według stanu na dzień 21 lutego pozostało 6 wolnych miejsc na ofertę specjalną NOTEĆ FOTO-STOP 2016.

20.02.2016: Oferta Specjalna NOTEĆ FOTO-STOP 2016 dla miłośników fotografowania kolei!

Oferta specjalna Notec 2016

Zapraszamy na pokład pociągu NOTEĆ, który w dniu 27 lutego wyruszy na niezelektryfikowane szlaki kolejowe z Poznania, przez Wągrowiec, Rogoźno, Ryczywół, Lubasz i Bzowo-Goraj do Czarnkowa. W ramach specjalnej oferty dla miłośników fotografowania przygotowana została oferta specjalna w postaci możliwości przejazdu specjalnym autobusem na trasie Ryczywół - Czarnków równoleglej do linii kolejowej, na której zaplanowano przejazd pociągiem NOTEĆ. Chętni pasażerowie przesiądą się z pociągu NOTEĆ na stacji Ryczywół do autobusu, na pokładzie którego pokonają dalszą trasę do Czarnkowa. Autobus zatrzyma się w miejscach, z których pasażerowie będą mogli fotografować skład pociągu NOTEĆ. Będą to między innymi stacje w Połajewie i Jędrzejewie, a przede wszystkim ciekawy górski krajobraz Szwajcarii Czarnkowskiej z pociągiem NOTEĆ w kadrze! Przejazd autobusem w ramach oferty NOTEĆ FOTO-STOP 2016 dostępna jest tylko dla pasażerów pociągu NOTEĆ jak oferta dodatkowa. Pasażerowie którzy wykupili bilety na pociąg mogą zarezerwować dodatkową ofertę na podstronie pociągu. Liczba miejsc ograniczona.

19.02.2016: Zaplanuj najdłuższą majówkę - nie tylko w Wolsztynie czy Międzychodzie!

DSC04820mm

W ramach projektu NOSTALGIA zapraszamy na czterodniowe wojaże na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. Projekt zaplanowany jest na okres od 30 kwietnia do 3 maja. W ramach oferty pasażerowie na pokładzie pociągów zestawionych z różnych rodzajów wagonów - w tym wagonów retro z lat 20-tych i 30-tych XX wieku, a także wygodnych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych z lat 70-tych XX wieku odwiedzą między innymi Poznań i Gorzów Wielkopolski. Pasażerowie skorzystają także z pociągów specjalnych organizowanych w ramach XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie do Rakoniewic, Nowejwsi Mochy, Powodowa i Stefanowa, udadzą sie też do Miedzychodu, Chrzypska Wielkiego, Bogdańca, Kiekrza i Leszna. Oferta dostępna jest w wielu dogodnych wariantach, zarówno w wersjach bez noclegów, jak i z noclegami - w pokojach jednoosobowych oraz dla 2,3 lub 4 osób.

15.02.2016: Na XXIII Paradę Parowozów CEGIELSKIM z Poznania i HEFAJSTOSEM z Wrocławia!!

ryflaki

Warto zaplanować wyprawę na XXIII Paradę Parowozów, która 30 kwietnia odbędzie się w Wolsztynie. Turystyka Kolejowa TurKol.pl we współpracy z przewoźnikami PKP Cargo S.A. oraz Przewozy Regionalne sp.z o.o. przygotowują specjalne pociągi turystyczne, którymi będzie można dotrzeć na kolejną odsłonę tej dobrze znanej imprezy. Informujemy, że z Poznania do Wolsztyna i z powrotem uruchomiony zostanie skład pociągu CEGIELSKI, natomiast z Wrocławia do Wolsztyna i z powrotem pasażerów przewiezie HEFAJSTOS. Miło nam zakomunikować, że pociąg HEFAJSTOS zostanie uruchomiony we współpracy, między innymi, ze Skansenem Taboru PKP Cargo w Chabówce. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych wagonów bezprzedziałowych 2 klasy tzw. "Ryflaków", a na zelektryfikowanym odcinku trasy będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę EU06-01. Więcej szczegółów na podstronie pociągu. Skład pociągu CEGIELSKI będzie natomiast zawierał nieco młodsze wagony bezprzedziałowe 2 klasy oraz przedziałowe wagony 1 klasy. Zapraszamy na pokład pociągów CEGIELSKI i HEFAJSTOS 

14.02.2016: Warto zaplanować wyprawę pociągiem turystycznym nad morze już dziś!

IMGP7195

Miło nam poinformować, że aktywna jest już podstrona oferty turystycznej KATAMARAN czyli czerwcowej wyprawy na pokładzie pociągu z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem połączonej z rejsem bałtyckim katamaranem po Bałtyku. Projekt w latach poprzednich cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych, co spowodowało, że zostanie powtórzony także w roku 2016. 
Oprócz zaplanowanej na 19 czerwca oferty 
KATAMARAN do rezerwacji biletów udostępnione są: tradycyjny przejazd pociągu PIRAT (w sobotę 28 maja, na trasie Poznań - Kołobrzeg - Poznań) oraz jego brat bliźniak czyli pociąg KAMRAT, zaplanowany w tej samej relacji w niedzielę 29 maja. Do dyspozycji pasażerów jest też dwudniowa wersja oferty wyprawy do Kołobrzegu (28-29 maja) pod nazwą PIRACI
Inna nadmorska oferta przejazdu pociągiem FOKA z Gdyni do Helu i powrotem, zaplanowana na dzień 18 kwietnia, jest dostępna już tylko z miejscami w wagonach bezprzedziałowych 2 klasy, wszystkie miejsca w wagonach przedziałowych 1 klasy zostały zarezerwowane.
I
nformujemy jednocześnie, że także bilety na przejazd pociągiem TĘŻNIA z Torunia do Ciechocinka i z powrotem w dniu 16 kwietnia zostały zarezerwowane w 100%, uruchomiona została lista rezerwowa. 

13.02.2016: Pociągi AMOREK i WIERZBA odwiedziły Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!

strazacy miedzychod

Pomimo mglistej pogody walentynkowa wyprawa w dniu 13 lutego na pokładzie pociągu AMOREK na trasie z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem może zostać zaliczona do udanych. Pociąg przebył nostalgiczną trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń i Międzyrzecz na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. Na pasażerów pociągu po przybyciu do gościnnego Międzychodu czekały dodatkowe atrakcje w postaci wycieczki do międzychodzkiego muzeum. Parowóz po uzupełnieniu wody przez zastęp strażaków wykonał wraz ze składem zabytkowych wagonów lokalny kurs jako pociąg WIERZBA do Wierzbna i z powrotem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z walentynkowych wojaży na pokładzie pociągów AMOREK i WIERZBA - na podstronie GALERIA.

09.02.2016: Wyprawy pociągiem z parowozem do Ciechocinka, Gdyni i Helu biją rekordy popularności 

 DSC9720

W ramach czterodniowego projektu turystycznego POMORZE zaplanowanego na 16 do 19 kwietnia istnieje możliwość przejazdu na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na  liniach kolejowych rzadko odwiedzanych przez zabytkowe lokomotywy. Trwa rezerwacja biletów na przejazdy. Wyprawy z parowozem do Torunia (PIERNIK), Grudziądza i Kościerzyny (NIEDŹWIADEK) przyciągają wielu zainteresowanych pasażerów. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak zaplanowane na 16 kwietnia - wyprawa pociągiem TĘŻNIA z Torunia do Ciechocinka i z powrotem - oraz organizowane 18 kwietnia przejazdy pociągów WIEŻYCA z Kościerzyny do Gdyni Głównej  i z powrotem oraz FOKA z Gdyni Głównej do Helu i z powrotem. Przypominamy, że w ramach oferty POMORZE istnieje możliwość skorzystania z przejazdów zarówno w ramach czterodniowego pakietu, jak i z każdego pociągu osobno. Zapraszamy na Kujawy i Pomorze inaugurację wiosennego sezonu turystyki kolejowej! 

01.02.2016: Zapraszamy na walentynki na pokładzie pociągów retro AMOREK i WIERZBA!

14022015860

Kolejna okazja do odbycia podróży na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem nadarzy się już w połowie lutego. 13 lutego, tj. w sobotę bezpośrednio poprzedzającą walentynkowe święto zapraszamy wszystkich zakochanych na szlak z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem oraz z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem. W dniu tym wyruszy na szlak zabytkowy skład z parowozem i historycznymi wagonami pasażerskimi. Pociągi AMOREK i WIERZBA cieszyły się w roku 2015 dużym zainteresowaniem podróżnych, stąd nie może ich zabraknąć także w tegorocznym turystycznym rozkładzie jazdy. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
Zapraszamy na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie na kolejowe walentynki! 

30.01.2016: W kwietniu zapraszamy do Torunia, a także do Bydgoszczy, Unisławia i Ciechocinka!

IMGP5908

Już dziś zapraszamy serdecznie do zaplanowania wyprawy inaugurującej ofertę dalekobieżnych pociągów spod znaku TurKol.pl. W sobotę 16 kwietnia kolejny raz odwiedzimy gościnny Toruń. Skład pociągu PIERNIK będzie na trasie z Poznania do Torunia ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo, a na odcinku powrotnym przez nie mniej zabytkową lokomotywę spalinową z lokomotywowni Przewozów Regionalnych. Pociąg będzie zestawiony z lubianych przez pasażerów wagonów bezprzedziałowych 2 klasy i bardzo wygodnych wagonów przedziałowych 1 klasy. Oferta dla pasażerów pociągu PIERNIK dzięki współpracy z Urzędem Miasta Torunia zawiera atrakcyjny program zwiedzania Torunia. Pasażerowie mają także możliwość skorzystania z oferty łączonej z dodatkową wizytą w Ciechocinku (pociąg TĘŻNIA) lub Unisławiu (Pociąg PIERNICZEK). Dla mieszkańców Ziemi Kujawsko - Pomorskiej, a także dla gości ją odwiedzających ciekawe mogą być także oferty przejazdu pociągami KO-PIERNIK z Torunia do Bydgoszczy i z powrotem, czy PELIKAN z Bydgosczy do Szubina i z powrotem. Oferta inauguracji sezonu 2016 Turystyki Kolejowej TurKol.pl w Województwie Kujawsko-Pomorskim to wiele ciekawych przejazdów - już dziś zapraszamy do zapoznania się z nimi i zaplanowania przejazdu z nami!

25.01.2016: Już dziś zaplanuj nostalgiczną wyprawę do Wolsztyna na XXIII Paradę Parowozów!

DSCF2870

Na przełomie kwietnia i maja w Wolsztynie odbędzie się wielkie kolejowe święto. W trakcie Dni Ziemi Wolsztyńskiej zorganizowana zostanie 23. edycja Parady Parowozów. Turystyka Kolejowa TurKol.pl będzie czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników parowozów do wyprawy do Wolsztyna. W ramach oferty pociągów turystycznych przygotowany został tradycyjny przejazd pociągiem CEGIELSKI ciągniętym zabytkowym parowozem serii Ol49 na trasie z Poznania do Wolsztyna i z powrotem. Aktualnie trwa rezerwacja promocyjnych biletów. Wolsztyńska impreza organizowana przez Urząd Miasta Wolsztyna i PKP Cargo w roku 2016 przyciągnie z pewnością tłumy. Planowana jest wizyta wielu gości, w trakcie parady pokażą się ciekawe parowozy. Na przestrzeni najbliższych tygodni będziemy prezentowali Państwu informacje o atrakcjach XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie. W imprezie uczestniczyć będą maszyny z Wolsztyna, a także goście z Polski i zagranicy. Między innymi pociągiem specjalnym ciągniętym przez dwa parowozy serii BR18 i BR23 przybędą goście z niemieckiego Cottbus. Szczegóły na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Kolei z niemieckiego Cottbus.

24.01.2016: Inauguracja kolejowego sezonu turystycznego TurKol.pl 2016 za nami!

kiekrz zima

W dniu 24 stycznia br. na pokładzie trzech pociągów retro zameldowało się w sumie ponad 700 osób! Na trasie z Wolsztyna i Leszna do Poznania i z powrotem podróżowali na pokładzie pociągu TURYSTA, a wokół Poznania na pokładzie pociągów KOZIOŁEK oraz FRANEK. Pomimo średniej pogody nastroje pasażerów dopisywały, parowóz Ol49-59 z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo ciągnący skład zabytkowych wagonów 3 klasy prezentował swoje wdzięki na tysiącach fotografii i wesoło pogwizdywał ku uciesze dzieci i ich rodziców. 
Dziękujemy Wam Drodzy Pasażerowie za wspaniałą atmosferę na pokładzie TURYSTY, KOZIOŁKA i FRANKA! Organizacja pociągów z Państwa udziałem to dla nas prawdziwa przyjemność! 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdów inauguracyjnych.

19.01.2016: Wakacyjne wojaże z pociągami turystycznymi z parowozem już w najbliższy weekend!

20160109 130932

Styczniowa aura sprzyja wyprawom na pokładzie pociągów turystycznych z parowozami w roli głównej. Zapraszamy do Wolsztyna na kolejny weekend z parowozami z Parowozowni PKP Cargo w ramach oferty WOLTUR - pociągi wyruszą na stalowe szlaki w piątek i sobotę, czyli 22 i 23 stycznia. Przypominamy, ze bilety na pociągi w ramach oferty WOLTUR to standardowa oferta interREGIO i dostępne są one we wszystkich kasach w Polsce. 
W niedzielę natomiast tj. 24 stycznia uruchomione zostaną trzy kolejne pociągi turystyczne organizowane tym razem w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Będą to pociągi TURYSTA z Wolsztyna przez Leszno do Poznania i z powrotem oraz KOZIOŁEK i FRANEK wokół Poznania. Rezerwacja biletów na pociągi TURYSTA i FRANEK dostępna jest do czwartku 21 stycznia na naszej stronie internetowej www.TurKol.pl. W terminie późniejszym bilety na przejazd pociągami TURYSTA i FRANEK będą dostępne bezpośrednio na pokładzie pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
Wszystkie bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK zostały zarezerwowane. 

14.01.2016: XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie w 2016 roku odbędzie się tradycyjnie 30 kwietnia!

 DSC6183

Wszystkich miłośników parowozów już dziś zapraszamy do Wolsztyna na kolejną odsłonę corocznej Parady Parowozów! XXIII edycja tej imprezy odbędzie się w Wolsztynie w sobotę 30 kwietnia i będzie częścią trwających w dniach od 30 kwietnia do 3 maja Dni Ziemi Wolsztyńskiej. Głównymi organizatorami XXIII Parady Parowozów będą Urząd Miasta Wolsztyna wspólnie z PKP Cargo i Fundacją Era Parowozów. Miło nam poinformować, że Turystyka Kolejowa TurKol.pl została zaproszona do wspólpracy przy organizacji imprezy - czego efektem będzie uruchomienie pociągów specjalnych w trakcie Parady Parowozów, a także przygotowanie części atrakcji dodatkowych! Szczegóły oferty pociągów specjalnych w dniu 30 kwietnia zostaną ogłoszone wkrótce na stronie internetowej www.TurKol.pl. Jednocześnie przypominamy, że w ramach całorocznej oferty pociągów specjalnych spod znaku TurKol.pl w dniach 30 kwietnia - 3 maja uruchomione zostaną pociągi w ramach projektu NOSTALGIA. Czterodniowy projekt NOSTALGIA oferowany jest w wersji bez noclegów oraz z noclegami w warunkach turystycznych. 
Zapraszamy na pokład pociągów specjalnych do Wolsztyna!

13.01.2016: Zaplanuj majową wyprawę nad morze razem z PIRATAMI!   

Piraci16

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania wspólnego z nami przejazdu nad morze z okazji Międznarodowego Dnia Dziecka! Z okazji tego wspaniałego święta jak co roku na trasę z Poznania do Kołobrzegu wyruszy PIRAT - specjalny pociąg pośpieszny ciągnięty zabytkowym parowozem. Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie przejazdami tym pociągiem w ostatnich latach - postanowiliśmy w roku 2016 nieco zmodyfikować ofertę i dzięki temu rozszerzyć ją o dodatkowy pociąg, który otrzymał nazwę KAMRAT. Pociąg PIRAT wyruszy na trasę jak co roku w sobotę poprzedzającą Dzień Dziecka tj. 28 maja, natomiast KAMRAT podąży tą samą trasą w niedzielę 29 maja. 
Dla miłośników dłuższego pobytu nad morzem przygotowaliśmy ofertę dwudniową pod nazwą 
PIRACI, a dla turystów wypoczywających nad morzem oraz dla mieszkańców Kołobrzegu uruchomione zostaną dwa specjalne lokalne pociągi z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem. Pociągi PIRACIK KAMRACIK uruchomione zostaną odpowiednio w sobotę 28 maja i niedzielę 29 maja. Rezerwacja biletów na pociągi PIRATKAMRAT, PIRACIKKAMRACIK oraz ofertę dwudniową PIRACI już od piątku 15 stycznia na stronie www.TurKol.pl. Zapraszamy!

12.01.2016: Wszystkie bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK 24 stycznia zostały zarezerwowane!

20160109 112501

Powoli dobiega upragniony koniec pierwszego semestru roku szkolnego w Wielkopolsce i w Lubuskiem. W samym środku ferii szkolnych tj. w niedzielę 24 stycznia zapraszamy wszystkich miłośników pociągów specjalnych na przejazdy na pokładzie kolejnych zabytkowych pociągów. Według stanu na 12 stycznia wszystkie bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK zostały zarezerwowane. 
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem przejazdami wokół Poznania na pokładzie pociągu KOZIOŁEK, w ramach oferty dostępny jest drugi pociąg pod nazwą FRANEK na nieco krótszej trasie. Aktualnie uruchomiona została lista rezerwowa na bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK - osobom z listy rezerwowej zaproponujemy przejazdy - w zależności od stanu wolnych miejsc - w razie zwolnienia rezerwacji przez innych pasażerów pociągiem KOZIOŁEK lub krótszą trasą pociągu FRANEK. Bilety na przejazd pociągiem TURYSTA są aktualnie dostępne.

09.01.2016: Parowozowy sezon 2016 w Wolsztynie rozpoczęty!

20160109 105024

Wolsztyńska parowozownia PKP Cargo w dniu 8 stycznia rozpoczęła planowe kursy pociągów w ramach oferty WOLTUR Wolsztyn Turystycznie. Inaugurację zdecydowanie należy uznać za udaną, dopisała pogoda, przy lekkim mrozie i w śnieżnych krajobrazach zabytkowe pociągi na szlakach wokół Wolsztyna prezentowały się wspaniale. W niedzielę 10 stycznia, a także w dniach 22 i 23 stycznia uruchomione zostaną kolejne pociągi w ramach projektu WOLTUR Wolsztyn Turystycznie. 
Także w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planowane są przejazdy pociągami z parowozem. 24 stycznia zapraszamy na pokład pociągów TURYSTA z Wolsztyna przez Leszno do Poznania i z powrotem oraz pociągów KOZIOŁEK i FRANEK wokół Poznania. Zimowe pociągi z parowozami to atrakcja dla wszystkich! Zapraszamy do rezerwacji biletów.

06.01.2016: Od piątku w Wolsztynie śnieżne wyprawy na pokładzie pociągów z parowozem!

200220131124

Zima w pełni, śnieg i mróz niepodzielnie panują na kolejowych szlakach, co w połączeniu z ciekawym zaplanowaniem wolnego czasu może przynieść nam bardzo udaną wycieczkę. Zapraszamy serdecznie na pokład pociągów turystycznych uruchamianych w najbliższym czasie z Wolsztyna.
Pociągi spod znaku WOLTUR na żelaznych szlakach pojawią się 8, 9, 10, a także 22 i 23 stycznia.
Na półmetku ferii szkolnych w Wielkopolsce tj w niedzielę 24 stycznia zapraszamy mieszkańców Leszna, Kościana, Czempinia, Puszczykówka i Lubonia, a także turystów z innych regionów do skorzystania z przejazdu pociągiem TURYSTA z Wolsztyna i Leszna do Poznania i z powrotem. Tego samego dnia wokół Poznania uruchomione zostaną dwa pociągi tj. KOZIOŁEK i FRANEK. Informujemy, że pociągi zaplanowane w styczniu 2016 będą zestawione z lokomotywy parowej serii Ol49 oraz zabytkowych wagonów 3 klasy.

05.01.2016: W lutym sentymentalna wyprawa pociągiem z dawnych lat do Czarnkowa   

 DSC0456

Kolejna wyprawa na pokładzie pociągu spod znaku TurKol.pl, na którą serdecznie zapraszamy już w najbliższym czasie to przejazd w dniu 27 lutego pociągiem specjalnym NOTEĆ na trasie z Poznania przez Wągrowiec, Rogoźno i Bzowo Goraj do Czarnkowa i z powrotem. Trasa przejazdu w większości wiedzie nieczynnymi na co dzień odcinkami sieci kolejowej, co dodaje imprezie dodatkowego klimatu. Specjalnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic uruchomione zostaną dwa dodatkowe kursy CZARUŚ i JANKO na trasie Czarnków - Bzowo Goraj i z powrotem. 
W lutym zapraszamy między innymi do Czarnkowa!.

04.01.2016: Zaplanuj walentynkową wyprawę do Międzychodu pociągiem AMOREK!

14022015866

Zorganizowany po raz pierwszy w 2015 roku pociąg specjalny AMOREK cieszył się sporym zainteresowaniem wśród podróżnych, co wpłynęło na plany powtórzenia jego uruchomienia także w roku 2016. Wszystkich chętnych przeżyć ciekawą walentynkową przygodę zapraszamy na pokład pociągu AMOREK, który w sobotę 13 lutego pokona trasę z Wolsztyna przez Zbąszyń i Międzyrzecz do Międzychodu i z powrotem. Specjalnie dla miłośników pociągów retro z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem zostanie uruchomiony także dodatkowy pociąg WIERZBA. Oba pociągi będą zestawione z zabytkowego parowozu z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo oraz historycznych wagonów pasażerskich 3 klasy. Na Walentynki zapraszamy do Międzychodu!

03.01.2016: Zimowa wyprawa na pokładzie pociągu retro w czasie zimowych ferii szkolnych   

200220131120

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na wyprawy na pokładzie pociągów z parowozem w czasie zimowych ferii szkolnych. 24 stycznia na trasie z Wolsztyna i Leszna do Poznania i z powrotem uruchomiony zostanie specjalny pociąg retro TURYSTA. Skład oprócz zabytkowego parowozu zestawiony będzie z historycznych dwuosiowych wagonów pasażerskich. Pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z kilkugodzinnego pobytu w Poznaniu wybierając się np. na Stary Rynek. 
W tym samym dniu tj. 24 stycznia także mieszkańcy Poznania będą mieli możliwość skorzystania z przejazdu zabytkowymi pociągami z parowozem. Na trasach wokół Poznania zostaną uruchomione pociągi KOZIOŁEK i FRANEK. Serdecznie zapraszamy na pokład pociągów retro w dniu 24 stycznia!

29.12.2015: W 2016 roku zapraszamy szczególnie do Wolsztyna!

Plakat WOLTUR 2016 mini

W ramach 5 lat wspólnych wypraw na pokładzie pociągów spod znaku TurKol.pl pasażerowie odwiedzili wiele ciekawych i zazwyczaj bardzo gościnnych miejscowości. Pociągi organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w ostatnich latach pojawiały się nad morzem i w górach, nad jeziorami , a także w wielu miastach, miasteczkach i na całkiem małych i często zapomnianych stacyjkach. Oferta TurKol.pl stale się rozwija, jej szczegóły na rok 2016 są dostępne w KALENDARIUM. Równolegle w marcu 2015 roku ruszył produkt turystyczny pod nazwą WOLTUR Wolsztyn Turystycznie, który oparty jest na stałym ruchu pociągów z parowozem wokół Wolsztyna. Miło nam poinformować, że WOLTUR ogłosił już szczegóły oferty na 2016 rok. Oferta zawiera nowe kierunki przejazdów w tym połączenia do Grodziska Wielkopolskiego oraz do Świebodzina, a przede wszystkim jest zaplanowana na wszystkie miesiące 2016 roku. Warto wybrać się w 2016 roku do krainy czynnych parowozów - Wolsztyna!

27.12.2015: Powstanie Wielkopolskie wybuchło dokładnie 97 lat temu!  

powstaniec lubon

Kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego stała się okazją do organizacji wspólnie z Towarzystwem Miłośników Miasta Lubonia kolejnej edycji pociągu POWSTANIEC z Wolsztyna przez Leszno do Lubonia i Poznania i z powrotem. Oprócz niego na stalowym szlaku pojawił się pociąg TWIERDZA wokół Poznania. Pociągi byłu prowadzone zabytkowym poarowozem z wolsztyńskiej parowozowni i były zestanione z zabytkowych wagonów 3 klasy z pierwszej połowy XX wieku. Pogoda dopisała co spowodowało, że na pokładzie obu pociągów - a także w trakcie lubońskiej inscenizacji odbicia pociągu przez powstańców z rąk zaborców - frekwencja pasażerów dopisała. Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z udanej grudniowej wyprawy.

24.12.2015: Niespodzianek moc w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2016 roku! 

Oferta specjalna Pakiet Wask TurKol.pl 2016

Nie zwalniamy tempa! Publikujemy kolejne oferty specjalne dla wszystkich miłośników kolejowych wypraw. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną ofertą specjalną. Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016 to produkt adresowany specjalnie dla miłośników wąskich torów i pociągów kursujących na sieciach wąskotorowych. W ramach oferty Turystyki Kolejowej w 2016 roku planujemy odwiedzić 6 takich kolei. 
Jeśli planujecie Państwo odwiedzić przynajmiej 4 lub więcej z nich razem z nami to Pakiet Wąskotorowy TurKol.pl 2016 jest ofertą którą warto się zainteresować.... 
Przypominamy, że rezerwacja specjalnych ofert rozpocznie się w czwartek 24 grudnia o godzinie 12:00.

23.12.2015: Nowości Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2016 roku!  

DSC04774

W ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2016 roku pasażerowie bedą mieli do dyspozycji wiele ciekawych pociągów - zarówno z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo, jak i z lokomotywą spalinową z lokomotywowni w Krzyżu Przewozów Regionalnych. Bardzo ciekawie zapowiadają się przejazdy pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem na trasach, na których do tej pory oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl nie było. Zapraszamy szczególnie na kwietniowe przejazdy pociągami WIEŻYCA na trasie pomiędzy Kościerzyną a Gdynią oraz FOKA na trasie z Gdyni do Helu i z powrotem. 
Ciekawą propozycją będzie z pewnością także podróż sentymentalnym pociągiem SKANSEN z Kościerzyny do Wolsztyna. W roku 2016 serdecznie zapraszamy na pokłady pociągów spod znaku TurKol.pl! 
Jednocześnie przypominamy, że już w dniu 24 grudnia rozpocznie się sprzedaż nowej oferty taryfowej w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl tj. Karnetów TurKol.pl 2016 oraz Biletów sieciowych TurKol.pl 2016. Odpowiadając na pytania pasażerów informujemy, że internetowa rezerwacja na powyższej oferty rozpocznie się w dniu 24 grudnia o godzinie 12:00. Oferta jest limitowana ilościowo - szczegóły w zakładce PROMOCJE.  

22.12.2015: POWSTANIEC i TWIERDZA - już 27 grudnia kolejne pociągi turystyczne! 

DSCF8577

Zapraszamy serdecznie na pokład specjalnych pociągów turystycznych POWSTANIEC TWIERDZA, które z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zostaną uruchomione w dniu 27 grudnia. Pociąg POWSTANIEC pokona trasę z Wolsztyna przez Leszno i Kościan do Lubonia i Poznania i z powrotem, a pociąg TWIERDZA wyruszy w trasę wokół Poznania. Pasażerom, którzy wykupili bilety na pociągi przypominamy, że do ich odbioru na pokładzie pociągu wystarczy faktura, na podstawie której opłacono bilety. Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi POWSTANIEC i TWIERDZA jest dostępna do dzisiaj tj. 22 grudnia do godziny 22:00. Pasażerowie, którzy nie zarezerwują biletów będą mogli je zakupić na pokładzie pociągu za gotówkę - bezpośrednio u kierownika poicągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

20.12.2015: Zapraszamy do świata Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2016 roku  

Oferta specjalna Sieciowy TurKol.pl 2016 mini

Trwa prezentacja nowych ofert planowanych do realizacji w 2016 roku w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego Turkol.pl. Pierwsze szczegóły zaplanowanych imprez prezentowane są na stronie www.TurKol.pl w zakładce KALENDARIUM, możliwa jest już także rezerwacja biletów na pierwsze przejazdy. 
Zapraszamy do zapoznania się z OFERTAMI PROMOCYJNYMI, które zgodnie z planami zostają wprowadzone na stałe do oferty. Oprócz dobrze znanych z poprzednich edycji wielu pociągów obniżek ceny wybranych biletów w okresie kilku miesięcy przed uruchomieniem danego pociągu wprowadzamy oferty mające na celu obniżenie kosztów podróżowania dla Stałych Klientów. Oprócz zaprezentowanego już w dwóch wersjach (na 4 i 12 dni podróżowania) Karnetu TurKol.pl 2016 wprowadzony zostanie także Bilet sieciowy TurKol.pl 2016 tj. bilet na całą sieć połączeń TurKol.pl w całym 2016 roku. Bilet ten będzie umożliwiał przejazdy na pokładzie wszystkich uruchamianych w 2016 roku pociągów organizowanych przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. 
Informujemy, że oferty promocyjne Karnet TurKol.pl 2016 oraz Bilet sieciowy TurKol.pl 2016 będą limitowane ilościowo, a ich sprzedaż rozpocznie się w dniu 24 grudnia br.
Mamy nadzieję, że 2016 rok zapisze się jako bardzo dobry rok turystycznych przejazdów kolejowych!

20.12.2015: Prezentujemy nową ofertę specjalną TurKol.pl na 2016 rok 

Oferta specjalna Karnety TurKol.pl 2016

Już od 24 grudnia dostępne będą nowe oferty specjalne do wykorzystania w 2016 roku. Dla Stałych Klientów przygotowaliśmy wiele ciekawych ofert promocyjnych. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej, na której w najbliższych dniach pojawi się wiele interesujących informacji, ważnych wskazówek, a także przemiłe niespodzianki! Oferta promocyjna będzie limitowana! 
Zapraszamy na stalowe szlaki z Turystyką Kolejową TurKol.pl w 2016 roku!

19.12.2015: Historyczne pociągi POWSTANIEC i TWIERDZA z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego! 

DSCF8603

W niedzielę 27 grudnia zapraszamy wszystkich miłośników historii na przejazdy zabytkowymi pociągami POWSTANIEC i TWIERDZAPociągi zostaną uruchomione z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pociąg POWSTANIEC pokona trasę z Wolsztyna przez Leszno, Kościan do Lubonia i Poznania oraz tą samą trasą w kierunku powrotnym. Pociąg TWIERDZA wykona kurs wokół Poznania ze stacji Poznań Główny przez ufortyfikowany most starołęcki oraz stacje Poznań Starołęka, Poznań Franowo, Poznań Wschód, Poznań Garbary do stacji Poznań Główny. Na pokładzie obu pociągów będzie panowała powstańcza atmosfera, będą Powstańcy i żołnierze pruscy, będzie także inscenizacja odbicia pociągu z rąk zaborców w Luboniu (pociąg POWSTANIEC). Rezerwacja biletów będzie dostępna do wyczerpania puli wolnych miejsc, nie dłużej niż do wtorku 22 grudnia.
Zapraszamy na pokład powstańczych pociągów! 

12.12.2015: Odkrywanie oferty TurKol.pl 2016 nabiera tempa! 

III Parada Miedzychod mini

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nową ofertą turystyczną Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2016 rok. W ramach planowanych wypraw na pokładzie pociągów turystycznych zamierzamy odwiedzić w roku 2016 wiele zarówno nowych, jak i dobrze znanych miejsc. Przyszłoroczna oferta pod każdym względem została zaplanowana jako rekordowa! To wszystko dzięki Wam Drodzy Pasażerowie! Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzacie za każdym razem, kiedy podróżujecie wspólnie z nami na pokładzie pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl!
Kto jest chętny na wyprawę do Kruszwicy, a może do Ciechocinka? Kto wybiera się do Żnina lub Biskupina? Kogo skusi IV Parada Lokomotyw w Międzychodzie? Może wybieracie się Państwo do Białośliwia na Paradę Wąskotorówek, a może do Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Nowej Rudy? Zapraszamy serdecznie do śledzenia oferty na stronie internetowej www.TurKol.pl w zakładce KALENDARIUM. Codziennie publikujemy tam kolejne oferty na 2016 rok. Gotowi na więcej....? 

10.12.2015: Nowe oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl dostępne w 2016 roku! 

mini (2)

Kolejne dni grudnia przynoszą nowe informacje o planowanych w 2016 roku wyprawach na pokładzie pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl. Na miłośników nostalgicznych podróży czeka w przyszłym roku wiele zarówno nowych, jak i dobrze znanych projektów. Szczegóły oferty prezentujemy w kolejnych odsłonach w KALENDARIUM na stronie www.TurKol.pl. Elementy poszczególnych wypraw są aktualnie uzgadniane z podmiotami kolejowymi oraz współpracującymi z nami partnerami samorządowymi i prywatnymi. W ostatnich dniach zapadły między innymi ważne ustalenia w sprawie pociągów planowanych w 2016 roku zmierzających na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie, do Czarnkowa oraz do Żar i Żagania! Już dziś rozpoczynamy rezerwację biletów na inaugurację sezonu 2016 w Międzychodzie tj. pociągi AMOREK i WIERZBA (zaplanowane na dzień 13 lutego), w Wągrowcu i Czarnkowie tj. pociągi NOTEĆCZARUŚ i JANKO (uruchamiane 27 lutego), a także w Żarach i Żaganiu tj. pociągi HARRY i DICK! (planowane w dniu 20 marca). Informujemy, że na bilety na przejazdy z Wolsztyna w dniu 13 lutego i 20 marca oraz z Poznania w dniu 27 lutego, zakupione do końca roku 2015, obowiązuje atrakcyjna cena promocyjna! 
Na inaugurację kolejowego sezonu 2016 roku zapraszamy zatem do Międzychodu, Czarnkowa i Żagania!  

06.12.2015: Święty Mikołaj bawił na pokładzie pociągów wokół Poznania

20151205 114731

To były bardzo miłe i sympatyczne spotkania na pokładzie pociągów turystycznych zorganizowanych w dniu 5 grudnia wokół Poznania. Święty Mikołaj miał dużo pracy, bowiem wstępnie zaplanowany jeden przejazd pociągu KOZIOŁEK wokół Poznania szybko okazał się niewystarczający. Bilety zarezerwowało ponad 800 osób, co spowodowało uruchomienie dodatkowych dwóch kursów. Święty Mikołaj dzielnie odwiedzał dzieci we wszystkich wagonach, przechodząc z jednego do drugiego - czasem przez pomosty, a czasem przez okno, innym razem jak mówił, przez komin! Zobaczcie zresztą sami w relacji....

04.12.2015: Turystyka Kolejowa TurKol.pl w 2016 roku zaprasza znacznie częściej do Wolsztyna!

DSC04799mm

Miło nam poinformować, że w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zaplanowanej na 2016 rok przygotowany został produkt specjalny! Pociąg turystyczny HELENA, o nazwie nawiązującej do słynnego polskiego parowozu PIĘKNEJ HELENY, zostanie uruchomiony w 2016 roku kilkanaście razy w roku, w terminach umożliwiających organizację grupowych wycieczek szkolnych i przedszkolnych. W ramach oferty pasażerowie przejadą pociągiem z Poznania Głównego do Wolsztyna i z powrotem, po drodze odwiedzając Rakoniewice i tamtejsze Muzeum Pożarnictwa. Na trasie pomiędzy Rakoniewicami a Wolsztynem pasażerowie skorzystają z przejazdu w wagonach retro w pociągu z zabytkowym parowozem z wolsztyskiej parowozowni - którą będą także mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem. Dodatkowe atrakcje w Wolsztynie zapewnią przewodnicy tamtejszego Gminnego Centrum Informacji. W 2016 roku warto zaplanować grupową wycieczkę do Wolsztyna!

Pobierz: AGENDA OFERTY TURYSTYCZNEJ "HELENA 2016 - Pociągiem do Wolsztyna" 

Projekt jest adresowany do grup zorganizowanych, a także dla pasażerów indywidualnych, którzy dzięki skorzystaniu z oferty będą mieli okazję zwiedzić miejsca ciekawe i często niedostępne indywidualnie. 

04.12.2015: Szczegółowe informacje dla pasażerów pociągu PYRA oraz trzech edycji pociągu KOZIOŁEK 

160220152451

Informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali oraz opłacili bilety na przejazd w dniu 5 grudnia pociągiem PYRA lub jednym z trzech mikołajkowych edycji pociągów KOZIOŁEK otrzymali w dniu 3 grudnia pocztą elektroniczną przyznane miejscówki. Korespondencja mailowa została wysłana na adresy podane w formularzu zamówień. Prosimy o zapoznanie się z korespondencją. Jednocześnie przypominamy, że do odbioru biletów w pociągu niezbędna jest tylko faktura, na podstawie której opłacono bilety. Rezerwacje nieopłacone zostały anulowane. Do sprzedaży bezpośredniej na pokładzie pociągu pozostało kilka wolnych miejsc - do nabycia w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu. Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi KOZIOŁEK oraz PYRA w dniu 5 grudnia została zakończona. 
Pociąg PYRA odjedzie z Wolsztyna w dniu 5 grudnia o godzinie 9:34, natomiast trzy edycje pociągów KOZIOŁEK wyruszą z Poznania Głównego o godzinach 11:24 (peron 5), 13:58 (peron 5) oraz 16:00 (peron 6). Przypominamy, że bilety na pociągi KOZIOŁEK obowiązują tylko o określonej na bilecie godzinie i nie ma możliwości podróżowania pociągiem wyjeżdżającym o godzinie wcześniejszej lub późniejszej.

03.12.2015: Mikołajowe KOZIOŁKI z parowozem już w najbliższą sobotę! (8 wolnych miejsc!)

 DSC7691

Aż trzy kursy specjalnego pociągu z parowozem KOZIOŁEK wokół Poznania zostały zaplanowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w sobotę 5 grudnia. Duże zainteresowanie ze strony pasażerów spowodowało, że planowany pierwotnie jeden kurs pociągu KOZIOŁEK wokół Poznania zostanie zrealizowany w sumie trzykrotnie. Pociągi wyruszą z dworca głównego w Poznaniu o godzinie 11:24, 13:58 oraz 16:00. Informujemy, że w związku z brakiem opłacenia części dokonanych rezerwacji wznawiamy możliwość internetowej rezerwacji miejsc na pociąg KOZIOŁEK planowany w dniu 5 grudnia z wyjazdem o godzinie 16:00. Dysponujemy liczbą 8 miejsc. Jednocześnie informujemy, że faktury nieopłacone w terminie zostają anulowane, a bilety trafiły do powyższej puli wolnych miejsc. Pasażerowie, którzy opłacili rezerwowane bilety - w czwartek tj. 3 grudnia ok godziny 23:00 otrzymają drogą mailową przyznane miejscówki. Zapraszamy na mikołajkowy kurs pociągu KOZIOŁEK

30.11.2015: Wolsztyński parowóz Ol49-59 gotowy do inauguracyjnych przejazdów 3-6 grudnia!

DSC04667mm

Parowóz Ol49-59 zgodnie z zapowiedziami PKP Cargo powrócił do wolsztyńskiej parowozowni! Lokomotywa jest gotowa do wykonania grudniowych inauguracyjnych przejazdów - po wykonanej naprawie rewizyjnej. W dniach 3, 4 i 6 grudnia parowóz Ol49-59 będzie prowadził pociągi osobowe w ramach projektu WOLTUR na trasach z Wolsztyna do Zbąszynka, Nowejwsi Mochy, Stefanowa oraz Rakoniewic. Bilety dostępne są w kasach kolejowych oraz bezpośrednio na pokładzie pociągów. 
W sobotę 5 grudnia w ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl uruchomione zostaną natomiast pociągi PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz aż trzy pociągi KOZIOŁEK wokół Poznania. Powrót parowozu Ol49-59 po naprawie do Wolsztyna spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów - wszystkie bilety na przejazdy pociągami KOZIOŁEK zostały zarezerwowane! 

29.11.2015: Turystyka Kolejowa TurKol.pl w 2016 roku to zarówno nowe, jak i tradycyjne oferty!

20150808 124821

W 2016 roku w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl planujemy realizację wielu zarówno nowych, jak i tradycyjnych projektów. Oferta będzie oparta na dobrze znanych wycieczkach turystycznych na pokładzie pociągów ciągniętych zarówno przez parowozy z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo, jak i przez lokomotywy spalinowe stacjonujące przede wszystkim w lokomotywowni Przewozów Regionalnych w Krzyżu. Aktualnie trwają szczegółowe konsultacje z przewoźnikami. W ramach planowanych projektów zaproponujemy nowe elementy urozmaicające wyprawy. Oprócz przejazdów na pokładzie pociągów pasażerowie skorzystają z rejsów statkami, przejazdów autobusami, odwiedzą także nowe atrakcyjne miejsca. Szczegóły w najbliższych tygodniach pojawią się na naszej stronie internetowej.

25.11.2015: Dobre wieści z lokomotywowni PKP Cargo w Lesznie!

Ol49-59 koniec remontu 2015

Według materiałów pojawiających się w ogólnodostępnych zasobach internetowych trwająca w leszczyńskiej lokomotywowni PKP Cargo naprawa rewizyjna parowozu Ol49-59 dobiegła końca! Parowóz w ostatnim czasie odbył podróż do lokomotywowni w Czerwieńsku w celu wykonania specjalistycznych prac związanych z zestawami kołowymi, po czym powrócił do Leszna, gdzie jest aktualnie przygotowywany do powrotu do stanu czynnego. Powyżej przedstawiamy zdjęcie autorstwa Szymona Piotra Karolewicza wykonane w trakcie malowania lokomotywy. Według informacji uzyskanych w dyrekcji Zachodniego Zakładu PKP Cargo w Poznaniu inauguracyjny przejazd parowozu Ol49-59 (po naprawie) z pociągiem pasażerskim zostanie wykonany w dniu 3 grudnia na trasie pomiędzy Wolsztynem a Zbąszynkiem w ramach oferty WOLTUR. Już 5 grudnia parowóz Ol49-59 przybędzie do Poznania, gdzie będzie ciągnął aż trzykrotnie pociągi wokół Poznania o charakterystycznej nazwie KOZIOŁEK (wyjazdy o 11:24, 13:58 i 16:00). Pozostało około 40 wolnych miejsc na najpóźniejszy kurs pociągu KOZIOŁEK. Wspólnie z pasażerami pociągów turystycznych odliczamy godziny do powrotu parowozu Ol49-59 do domu - czyli wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo!
W najbliższych dniach parowozownię tę opuści natomiast gwiazda ostatnich dni tj. parowóz TKt48-191 ze skansenu w Chabówce, który dzielnie zastępował wolsztyńskie parowozy w trakcie ich napraw. Pociągi z parowozem z Chabówki uruchomione były w terminach 11,20,21,22 i 23 listopada na szlakach z Wolsztyna do Zbąszynka, Nowejwsi Mochy, Leszna, Poznania, Wągrowca i Rogoźna. W ramach ofert TurKol.pl i WOLTUR przewieziono w tych dniach ponad tysiąc osób! Władzom PKP Cargo oraz skansenowi w Chabówce - dziękujemy!!!

24.11.2015: Rozpoczynamy prezentację oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2016!

01panorama wsch

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynamy publikowanie szczegółów nowej oferty pociągów turystycznych planowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2016 roku. Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu, w ciągu najbliższych kilku tygodni zaprezentujemy Państwu szczegóły projektów planowanych w 2016 roku. Po raz kolejny podkreślamy, że tylko dzięki Wam - Drodzy Pasażerowie - nasza praca ma sens, a realizowane przez nas pociągi mogą cieszyć coraz większe grono uczestników. 
W najbliższych tygodniach zapraszamy do zaglądania do KALENDARIUM, w którym będziemy prezentować szczegóły oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2016 rok. Pierwsza prezentowana oferta, to bardzo dobrze przyjęty w poprzednim roku pociąg JAGIEŁŁO zaplanowany na przedostatnią sobotę lipca 2016 roku. 
Warto już dziś zaplanować wyprawę do największego zamku średniowiecznej Europy!

21.11.2015: Kolejowe KATARZYNKI w Wielkopolsce za nami!

20151121 114245

Kolejarzom i tramwajarzom z okazji Ich święta życzymy samych udanych dni, zdrowia oraz siły i wytrwałości w ciężkiej pracy! Z okazji KATARZYNEK w dniu 21 listopada zaplanowaliśmy cztery pociągi turystyczne oraz dodatkowy przejazd autobusu po Poznaniu! Pociągi specjalne CYSTERS, ROGAŚ oraz ZIELONY i CZERWONY cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Na stacji Poznań Wschód nastąpił moment kulminacyjny tegorocznych KATARZYNEK - spotkały się tam trzy składy pociągów CYSTERS oraz ZIELONY i CZERWONY. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji z udanych przejazdów w dniu 21 listopada.

20.11.2015: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociągów ZIELONY, CZERWONY, CYSTERS i ROGAŚ

wagrowiec katarzynka

Informujemy, że w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl w dniu 21 listopada zostaną uruchomione pociągi turystyczne na następujących trasach: z Wolsztyna do Poznania i z powrotem przejedzie KATARZYNKA; na odcinku pomiędzy Wągrowcem a Rogoźnem uruchomiony zostanie pociąg ROGAŚ; z Wolsztyna i Poznania do Wągrowca i z powrotem pasażerowie będą podróżować w ramach oferty CYSTERS, a dodatkowo z Poznania do Swarzędza i z powrotem uruchomione zostaną dwa pociągi ZIELONY (przez Kiekrz) oraz CZERWONY (przez Poznań Franowo). 
Pasażerowie, którzy wykupili bilety na powyższe pociągi otrzymali pocztą elektroniczną przyznane miejscówki. Faktury nieopłacone zostały anulowane, a bilety wróciły do puli wolnych miejsc. Informujemy, ze na pociągi CYSTERS i ROGAŚ dysponujemy pulą biletów (po kilkadziesiąt wolnych miejsc), a na pociąg ZIELONY pozostało 6 wolnych miejsc. Bilety będą dostępne na pokładzie pociągów u kierownika danego pociągu. Rezerwacja internetowa na powyższe pociągi została zakończona.
Pociąg CYSTERS/KATARZYNKA wyruszy z Wolsztyna o godzinie 7:20, a z Poznania Gł. o 11:32 z toru przy peronie 5. Pociąg ROGAŚ odjedzie z Wągrowca o godzinie 13:45. Pociąg CZERWONY wyruszy z Poznania Gł. o godzinie 9:00 z toru przy peronie 2, a ZIELONY także z Poznania Gł. o godzinie 9:18 z toru przy peronie 4. 

19.11.2015: W najbliższą sobotę KATARZYNKI i wiele kolejowych atrakcji!

 DSC8114

W ramach obchodów dnia Świętej Katarzyny, patronki kolejarzy i tramwajarzy w sobotę poprzedzającą to święto czyli 21 listopada organizujemy ciekawe przejazdy pociągami specjalnymi. Zapraszamy na pokład pociągów CZERWONY i ZIELONY, które między innymi w niespotykany na co dzień sposób tzn. równolegle pokonają kilkunastokilometrowy odcinek magistrali kolejowej ze Swarzędza do Poznania Głównego! Pociąg CZERWONY umożliwi pasażerom odwiedzenie lokomotywowni PKP Cargo. Ciekawym z punktu widzenia mieszkańców Poznania i przybyłych gości będzie przejazd pociągu ZIELONY północną, kolejową obwodnicą Poznania, w tym między innymi na estakadzie, z której roztacza się ciekawy widok na stolicę Wielkopolski. Część biletów na przejazd pociągiem ZIELONY została wykupiona przez partnera projektu tj. Radę Osiedla Naramowice - w pobliżu którego znajduje się estakada kolejowa. Przejazd pociągu ZIELONY obserwować będą pasażerowie specjalnego kursu autobusu IKARUS, uruchomionego specjalnie na tę okazję. W ramach kolejnych atrakcji w tym samym dniu przewidziano także przejazd specjalnych pociągów retro z parowozem i wagonami 3 klasy. Pociągi KATARZYNKA, CYSTERS i ROGAŚ zabiorą pasażerów odpowiednio z Wolsztyna do Poznania, z Poznania do Wągrowca  i z Wągrowca do Rogoźna. Pociągi CYSTERSCZERWONY i ZIELONY spotkają się na stacji Poznań Wschód, gdzie możliwe będzie wykonanie pamiątkowych fotografii. Szczegóły na podstronach dostępnych z KALENDARIUM. Zapraszamy na Święto Kolejarza!

16.11.2015: Duże zainteresowanie ofertą KOZIOŁEK 5 grudnia i dodatkowa pula biletów!

bolechowo przejazd

W dniu 5 grudnia do Poznania po raz kolejny w ostatnim czasie przybędzie pociąg retro z zabytkowym parowozem. Według planów przewoźnika PKP Cargo będzie to najprawdopodobniej świeżo wyremontowany parowóz Ol49-59! Zainteresowanie ofertą pociągu retro KOZIOŁEK wokół Poznania jest tak duże, że już na 3 tygodnie przed jego realizacją wszystkie bilety zostały sprzedane, w związku z czym podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowego przejazdu KOZIOŁEK wokół Poznania. Miło nam zatem poinformować, że w dniu 5 grudnia uruchomione zostaną dwa pociągi KOZIOŁEK wokół Poznania. O szczegółach oferty (m.in. o godzinach odjazdu) poinformujemy w ciągu kilku dni. Sposób rezerwacji biletów na dodatkowy pociąg KOZIOŁEK nie zmienia się - rezerwacja jest dostępna za pomocą formularza na stronie internetowej www.TurKol.pl w zakładce KOZIOŁEK

12.11.2015: Już 21 listopada zapraszamy na KATARZYNKI z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl!

ikarus280 profil

Patronka Kolejarzy i Tramwajarzy - Święta Katarzyna - obchodzi swoje święto w dniu 25 listopada. Ponieważ w bieżącym roku przypada ono w dniu roboczym postanowiliśmy przenieść atrakcje przygotowane z tej okazji na poprzedzającą ten dzień sobotę, czyli 21 listopada. Przygotowanych zostało aż 6 specjalnych ofert turystycznych! Atrakcji nie zabraknie dla nikogo - specjalnie dla miłośników pociągów retro przygotowaliśmy przejazdy zabytkowego składu z parowozem, dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy ciekawe oferty promocyjne, a dla miłośników komunikacji miejskiej niespodziankę z przejazdem kultowym typem autobusu! Zapraszamy na KATARZYNKI 2015 do Wielkopolski! 
21 listopada z Wolsztyna do Poznania i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg KATARZYNKA, a wokół Poznania pojadą pociągi z lokomotywą spalinową: CZERWONY (który umożliwi zwiedzenie lokomotywowni PKP Cargo na Franowie) i ZIELONY (odwiedzi Kiekrz i przybliży widok z estakady na Poznań). 
estakada poznanOba pociągi spotkają się w Swarzędzu, skąd wrócą do Poznania dwoma równoległymi torami! Na stacji Poznań Wschód spotkają się z zabytkowym pociągiem CYSTERS do Wągrowca i z powrotem, a także z autobusem IKARUS - który wcześniej umożliwi pasażerom sesję fotograficzną z pociągiem ZIELONY pod estakadą. Dla mieszkańców Wągrowca i okolic przygotowaliśmy natomiast ofertę ROGAŚ do Rogoźna i z powrotem. Dzień Kolejarza w 2015 roku to moc atrakcji nie tylko kolejowych! 

Wielkopolskie Katarzynki 2015r

11.11.2015: Narodowe Święto Niepodległości uczczone przejazdami pociągów MARCIN i FRANEK!

20151111 124916

W dniu 11 listopada na trasach z Wolsztyna przez Leszno i z powrotem oraz wokół Poznania zostały uruchomione specjalne pociągi turystyczne MARCIN i FRANEK. Pociągi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych. Na ich pokładach w sumie zameldowało się około 500 osób. 
Oba składy zestawione z wagonów retro 3 klasy ciągnięte były zabytkowym parowozem TKt48-191, czasowo delegowanym do wolsztyńskiej parowozowni przez PKP Cargo ze skansenu w Chabówce. Bardzo dziękujemy przewoźnikowi za decyzję o delegowaniu parowozu do Wolsztyna, co umożliwia realizację listopadowych przejazdów pod parą - do czasu naprawy wolsztyńskiego parowozu serii Ol49. Dziękujemy także drużynie maszynistów z Chabówki i Wolsztyna, która w dniu 11 listopada wspaniale poprowadziła pociągi MARCIN i FRANEK - ku wielkiej uciesze pasażerów! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu obu pociągów!

.

 

>>> Wcześniejsze komunikaty na stronie głównej TurKol.pl <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2012 i 2013 roku <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2014 i 2015 roku <<<

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości