OGÓREK'17, Pociągiem i autobusem na retro-wycieczkę!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Termin kursowania: 8 kwietnia 2017, sobota

Trasa przejazdu: Nakło nad Notecią - Ślesin - Bydgoszcz Główna - Ślesin - Nakło nad Notecią.

Pirat22016-krystiananioł

Zabytkowy autobus Jelcz RTO oraz zabytkowy pociąg z parowozem Pt47-65!

P230412_14Gdyby na kalendarzu widniał rok 1979 - na wielu szlakach kolejowych moglibyśmy spotkać zapewne prawdziwe pociągi ciągnięte przez parowozy. Na szosach w krajowej komunikacji autobusowej królowałyby zapewne autobusy JELCZ RTO. 
Mamy jednak rok 2017 i co prawda w Nakle nad Notecią oraz z w Bydgoszczy znów zamelduje się najprawdziwsza lokomotywa parowa - w tym roku będzie to Pt47 - a na ulicach pokaże się zabytkowy autobus JELCZ RTO zwany pieszczotliwie "ogórkiem" - będzie to specjalny przejazd zabytkowych pojazdów.
Warto wybrać się na wyprawę pod nazwą OGÓREK do Bydgoszczy w dniu 8 kwietnia 2017 roku. Przejazd adresowany jest specjalnie dla mieszkańców Nakła nad Notecią - oferta zakłada przejazd w jedną stronę pociągiem z zabytkowym parowozem i przejazd zabytkowym autobusem na trasie powrotnej. 

Cennik biletów: 

Bilety na ofertę OGÓREK uruchamianą jednorazowo w dniu 8 kwietnia 2017 (sobota) są biletami ryczałtowymi, obowiązują w kierunku TAM (pociągiem) i z POWROTEM (autobusem).

rezerwacja

8 kwietnia 2017 OGÓREK Cena biletu w obie strony
Bilet normalny w obie strony 39,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 24,57zł
Bilet student 51% w obie strony 19,11zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
UWAGA: Informujemy, że internetowa rezerwacja i przedsprzedaż została zakończona. Zakup biletów będzie możliwy bezpośrednio w dniu przejazdu w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu.

DSCF0018

Rozkład jazdy oferty OGÓREK:

OGÓREK, 8 kwietnia 2017  Przyjazd     Odjazd   
Nakło nad Notecią (pociąg) >>> 16:26
Ślesin (pociąg) 16:36 16:37
Bydgoszcz Osowa Góra (pociąg) 16:57 16:58
Bydgoszcz Główna (pociąg) 17:10 <<<
Bydgoszcz Główna (autobus) >>> 17:30
Ślesin (autobus) 17:50 17:55
Nakło nad Notecią (autobus) 18:05 <<<

Połączenie turystyczne OGÓREK uruchomione zostanie w dniu 8 kwietnia 2017 (sobota) i będzie obsługiwane zabytkowym pociągiem z parowozem Pt47 (przejazd do Bydgoszczy) oraz autobusem JELCZ 043 RTO - popularny "Ogórek" (przejazd do Nakła nad Notecią).
Autobus będzie oczekiwał na pasażerów przed budynkiem dworca głównego w Bydgoszczy.

Piernik2016-paulinagraczyk

Procedura zakupu biletów

20120607857- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego w poleceniu zapłaty.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Idea projektu OGÓREK 2017

Wierzba Miedzychod2Bardzo duże zainteresowanie pociągami uruchomionymi w latach 2011-2016 roku na trasach kolejowych wielu województw całej Polski skłoniły nas do kontynuacji projektu w roku 2017 w szerszej skali. Nasze plany wybiegają także w przyszłość - jeśli zainteresowanie będzie rosło - wspólnie z partnerami z samorządów planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych i kombinowanych tzn. łączonych przejazdów zabytkowymi pociągami oraz zabytkowymi autobusami - zwłaszcza na trasach, na których pasażerowie mogliby podróżować pociągiem tylko w jedną stronę i nie mieliby możliwości powrotu do rodzinnych miejscowości.  
Zapraszamy do skorzystania z połączenia specjalnego OGÓREK, czyli przejazdu pociągiem z zabytkowym parowozem oraz zabytkowym autobusem!
ogorek

Zdjęcia zabytkowych autobusów pochodzą ze zbiorów Muzeum Komunikacji w Paterku oraz prywatnego archiwum pana Remigiusza Grochowiaka. Serdecznie dziękujemy za ich użyczenie!

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości