POGÓRZE'17 - Pociągiem retro po Dolnym Śląsku!

Terminy kursowania: 

Wszystkie lub wybrane spośród dni:
01 (piątek), 02 (sobota) i 03 (niedziela) grudnia 2017

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa przejazdu: 
Dzień 1: 
Wrocław Główny - Legnica - Złotoryja - Jerzmanice Zdrój - Złotoryja - Legnica - Lubin - Rudna - Lubin - Legnica - Wrocław Główny.
Dzień 2: 
Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny - Nowa Ruda - Kłodzko Miasto - Bystrzyca Kłodzka - Kłodzko Miasto - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny.
Dzień 3: Wrocław Główny - Jelcz Laskowice - Opole Główne - Szydłów - Nysa - Kamieniec Ząbkowicki - Nysa - Grodków - Brzeg - Wrocław Główny.

20160828 081735

Zapraszamy na nostalgiczną wyprawę starymi pociągami prowadzonymi zabytkowym parowozem! Planujemy wykorzystanie czynnego parowozu do realizacji projektu POGÓRZE. Niestety, z racji ich zabytkowego charakteru nie ma możliwości określenia, który z parowozów pojawi się w pierwszych dniach grudnia na dolnośląskich szlakach. Wszystkie składy będą z pewnością zestawione z historycznego pasażerskiego taboru kolejowego retro 3 klasy różnych typów! W ciągu trzech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na ciekawych liniach lokalnych województwa dolnośląskiego. Informujemy jednoczesnie, że wybór taboru wagonowego jakiego dokonaliśmy wynika z długich analiz i jest wypadkową kwestii związanych z bezpieczeństwem przewozu pasażerów, komfortem pasażerów, w tym możliwością ogrzewania składu przez dostępne na rynku lokomotywy, a także kosztami możliwych do wdrożenia rozwiązań.

Opis trzydniowego projektu POGÓRZE 2017

 DSC7551W pierwszym dniu wyprawy, będącym jednocześnie pierwszym dniem grudnia, uczestnicy projektu POGÓRZE 2017 rozpoczynający imprezę w stolicy Dolnego Śląska będą mieli okazję skorzystać z pociągu na głównej magistrali kolejowej Dolnego Śląska z Wrocławia w kierunku granicy zachodniej - do Legnicy, a także z Legnicy w dwóch ciekawych kierunkach. Oba są aktualnie nieczynne w ruchu pasażerskim - będą to pociągi z Legnicy do Złotoryi i z powrotem oraz do Lubina i z powrotem. Dla mieszkańców obu miejscowości przygotowane zostały dwa dodatkowe pociągi ze Złotoryi do Jerzmanic Zdroju i z powrotem oraz z Lubina do Rudnej i z powrotem. Powrót z Legnicy do Wrocławia zaplanowano w godzinach popołudniowych, co pozwoli dodatkowo skorzystać we własnym zakresie z bogatej oferty atrakcji stolicy Dolnego Śląska.

20161022 104016W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się tradycyjnym pociągiem KILOF prowadzonym zabytkowym parowozem z Wrocławia przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych Główny na niezapomniany zimowy przejazd linią kolejową z Wałbrzycha do Nowej Rudy, Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. W Nowej Rudzie zaplanowano trzygodzinny czas wolny dla pasażerów. Jedną z dodatkowych atrakcji dostępnych dla pasażerów pociągu będzie możliwość skorzystania z wizyty w kopalni-muzeum. Specjalnie dla mieszkańców Nowej Rudy, Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej przygotowane zostały krótkie przejazdy na pokładzie zabytkowego pociągu. Mając na względzie zimową porę roku przy śnieżnej pogodzie wyprawy po górskich szlakach kolejowych mogą okazać się doskonałą atrakcją dla całych rodzn! 

retro zaganOstatni dzień projektu to trasa objazdowa z Wrocławia do Nysy i z powrotem - dwoma różnymi trasami. Obie są gratką dla miłośników kolei ze względu na zachowane elementy starej infrastruktury kolejowej, zwłaszcza na odcinkach niezelektryfikowanych. Trasa pierwotnie przebiegać będzie z Wrocławia towarową magistralą wschód - zachód przez Jelcz Laskowice do Opola, przed którym pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć zza okien pociągu między innymi elektrownię Opole. Od Opola trasa przebiegać będzie niezelektryfikowanymi liniami lokaalnymi - najpierw przez Szydłów do Nysy, skąd po około 2,5 godzinnym postoju pociąg wyruszy przez Grodków do Brzegu. W czasie postoju pasażerowie będą mieli czas wolny, ewentualnie będą mogli skorztystać z dodatkowego lokalnego pociągu przez Otmuchów i Paczków do Kamieńca Ząbkowickiego i z owrotem do Nysy. Przejazd odcinkiem od Opola do Brzegu przez Nysę, mamy nadzieję, pozwoli rozkoszować się pasażerom wodokami małych i ciekawych stacyjek, węzłów kolejowych i bocznych linii kolejowych. Przejazd z Brzegu do Wrocławia to już trasa biegnąca pasażerską magistralą kolejową wschód - zachód. Mamy nadzieję, że pasażerowie, po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu POGÓRZE 2017, będą mieli wiele nowych kolejowych wspomnień. Zabytkowy czynny parowóz to atrakcja sama w sobie - warto skorzystać z przejazdu pociągami ciągniętymi przez tę "wiekową lokomotywę" na pięknych szlakach Dolnego Śląska.

Pociągi w ramach projektu POGÓRZE 2017:

MIEDZIAK:
Wrocław Główny - Środa Śląska - Legnica - Środa Śląska - Wrocław Główny, 1 grudnia;
SKARB:
Legnica - Wilczyce - Złotoryja - Wilczyce - Legnica, 1 grudnia;
ZŁOTNIK:
Złotoryja - Jerzmanice Zdrój - Złotoryja, 1 grudnia;
SREBRNY:
Legnica - Raszówka - Lubin Górniczy - Raszówka - Legnica, 1 grudnia;
RUDY:
Lubin Górniczy - Rudna Gwizdanów - Lubin Górniczy, 1 grudnia;
JAWORZYNKA:
Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny, 2 grudnia;
KILOF:
Wrocław Główny - Wałbrzych Główny - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Wrocław Główny, 2 grudnia;
SOWA:
Nowa Ruda - Ścinawka Śr. - Kłodzko Gł. - Kłodzko Miasto - Kłodzko Gł. - Ścinawka Śr. - Nowa Ruda, 2 grudnia;
BYSTRZYCA;
Kłodzko Miasto - Gorzanów - Bystrzyca Kłodzka - Gorzanów - Kłodzko Miasto, 2 grudnia;
PIERŚCIEŃ:
Wrocław Gł. - Jelcz Laskowice - Opole Gł. - Nysa - Grodków - Brzeg - Wrocław Gł., 3 grudnia;
NYSA:
Nysa - Otmuchów - Kamieniec Ząbkowicki - Otmuchów - Nysa, 3 grudnia;

Poczuj nostalgię parowej kolei...

IMG 3978POGÓRZE 2017 to zorganizowany trzyodniowy pakiet przejazdów na Dolnym Śląsku na pokładzie pociągu z lokomotywą parową, zestawionego z historycznych wagonów pasażerskich.
Genezą projektu był zrealizowany po raz pierwszy w 2014 roku czterodniowy projekt NOSTALGIA i coroczna Parada Parowozów. Wiele osób od lat przyjeżdżających do Wolsztyna w czasie parowozowego majowego święta korzysta z okolicznościowych pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Projekt POGÓRZE różni się od projektu NOSTALGIA trasami, po których będą podróżować pociągami pasażerowie, wagonami oddanymi do ich dyspozycji (dostępne są zabytkowe, ogrzewane parowo wagony 3 klasy) oraz brakiem noclegów w ofercie - Wrocław oraz inne miejscowości Dolnego Śląska takie jak Wałbrzych czy Jaworzyna Śląska dysponują bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego podróżującego turystę.
Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie kilkudniowymi przejazdami pociągami z parowozem, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych po Wielkopolsce - postanowiliśmy w 2017 roku przygotować dla miłośników parowozów kilka projektów wielodniowych, w tym ZIMOWY projekt trzydniowy - POGÓRZE 2017, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc na kolejowej mapie Dolnego Śląska. 
Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągami specjalnymi w ramach projektu POGÓRZE 2017! Takiego projektu w naszej ofercie jeszcze nie było!

DSC06514

Cennik biletów: 

Bilety na wszystkie wyszczególnione powyżej pociągi z parowozem są biletami ryczałtowymi, obowiązują w danym pociągu niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi wyruszają z Wrocławia Głównego, Legnicy itd. - każdorazowo na trasie TAM I Z POWROTEM.
Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.
B
ilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.

* Potrzebę wystawienia biletu dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".

CENNIK STANDARDOWY 

rezerwacja

Bilety:

3 klasa

Normalny

Szkolny 
37%
Student 
51%
Do lat 4 
100%*
MIEDZIAK 01.12 69,00zł 43,47zł 33,81zł 0,00zł
SKARB 01.12 49,00zł 30,87zł 24,01zł 0,00zł
ZŁOTNIK 01.12 29,00zł 18,27zł 14,21zł 0,00zł
SREBRNY 01.12 49,00zł 30,87zł 24,01zł 0,00zł
RUDY 01.12 49,00zł 30,87zł 24,01zł 0,00zł
JAWORZYNKA 02.12 59,00zł 37,17zł 28,91zł 0,00zł
KILOF 02.12 119,00zł 74,97zł 58,31zł 0,00zł
SOWA 02.12 39,00zł 24,57zł 19,11zł 0,00zł
BYSTRZYCA 02.12 39,00zł 24,57zł 19,11zł 0,00zł
PIERŚCIEŃ 03.12 119,00zł 74,97zł 58,31zł 0,00zł
NYSA 03.12 49,00zł 30,87zł 24,01zł 0,00zł

Limitowana trzydniowa oferta specjalna POGÓRZE 2017

W ramach projektu przejazdów pociągiem z zabytkowym parowozem po Dolnym Śląsku oferujemy pasażerom limitowaną ofertę specjalną POGÓRZE 2017. W ramach oferty specjalnej istnieje możliwość wykupienia ryczałtowego karnetu na 3 dni podróży pociągami uruchamianymi przez nas w dniach od 01 do 03 grudnia - w wagonach 3 klasy.
Szczegółowy cennik oferty POGÓRZE 2017 przedstawia poniższa tabela. Rezerwacja dostępna jest na standardowych zasadach - po kliknięciu na powyższą gwiazdkę z napisem REZERWACJA
.

OFERTA SPECJALNA POGÓRZE 2017 
Rodzaj biletów 

(tylko przejazdy, bez noclegów)

POGÓRZE
3 DNI 
01-03 XII
klasa 3
standard

Bilet normalny 399,00zł 
Bilet ulgowy 37% (szkolny) 251,37zł 
Bilet ulgowy 51% (student) 195,51zł 
Bilet ulgowy 100% (poniżej_lat 4)* 0,00zł 
opcja KOPALNIA / PODZIEMIA +30,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi. W ramach kosztów powyższej limitowanej oferty specjalnej nie są wliczone noclegi - które pasażer organizuje we własnym zakresie. Plan przejazdów pociągami w ramach oferty POGÓRZE 2017 zakłada stacjonowanie parowozu (i pasażerów) we WROCŁAWIU.
Planując przejazd w ramach oferty POGÓRZE 2017 należy brać pod uwagę możliwość zorganizowania noclegów w określonych miejscach zgodnych z przejazdami.

Oferty specjalne w dniu 2 grudnia 
W ramach oferty przejazdu pociągami specjalnymi przygotowaliśmy dla Państwa cztery warianty oferty 2 grudnia: 
KILOF STANDARD 
Pierwsza z nich (KILOF STANDARD) to oferta przejazdu pociagiem na standardowej dostępnej trasie tj. z Wrocławia, przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych i Głuszycę do Nowej Rudy (z przejazdem po 5 niesamowitych wiaduktach kolejowych i tunelu w Bartnicy), około czterogodzinny czas wolny w Nowej Rudzie oraz powrót tą samą trasą tj. Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych - Wrocław. Przejazd pociągu na odcinku od Wrocławia do Nowej Rudy oraz z Nowej Rudy do Wałbrzycha zaplanowany jest z parowozem w wagonach 3 klasy.
Standardowa cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF STANDARD to 119,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.
KILOF KOPALNIA  
Drugi wariant oferty (KILOF KOPALNIA) to przejazd na tej samej trasie tj. z Wrocławia, przez Jworzynę Śląską, Wałbrzych i Głuszycę do Nowej Rudy. Pobyt w Nowej Rudzie wiąże się z atrakcją główną w postaci wizyty w zabytkowej kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. W ramach tej oferty wejście do kopalni jest wliczone w cenę przejazdu. W celu przyspieszenia dotarcia do kopalni na pasażerów oczekiwać będzie autobus, który przewiezie ich ze stacji kolejowej bezpośrednio do kopalni.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF KOPALNIA to 159,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.
KILOF+SOWA
 DSC7742Trzecim wariantem oferty (KILOF+SOWA) jest łączony przejazd piociągami KILOF na powyższej trasie oraz dalej z Nowej Rudy przez Ścinawkę Średnią do Kłodzka Miasto i z powrotem. Pasażerowie, którzy wybiorą tę opcję skorzystają z przejazdu pociągiem na trasie Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - Kłodzko Główne - Kłodzko Miasto i z powrotem w zabytkowym pociągu w wagonach 3 klasy. W Kłodzku przewidziano 90 minut czasu wolnego (pociąg zatrzyma się na stacji w samym centrum miasta).
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF+SOWA to 149,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe. 
KILOF+SOWA+PODZIEMIA
Rozszerzeniem poprzedniej oferty jest ostatnia opcja dodatkowo gwarantująca wejście do podziemnego labiryntu w Kłodzku. Podziemna trasa zwiedzania udostępniona została turystom do zwiedzania i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF+SOWA+PODZIEMIA to 169,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.

Warianty oferty trasa przejazdu kopalnia autobus podziemia standard
KILOF STANDARD Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław nie nie nie 119zł
KILOF KOPALNIA Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław tak tak nie 159zł
KILOF+SOWA Wroc.-N.Ruda-Kłodzko M.i z powr nie nie nie 149zł
KILOF+SOWA+PODZIEMIA Wroc.-N.Ruda-Kłodzko.M.i z powr nie nie tak 169zł

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

16022015910

Procedura zakupu biletów:

20161210 120015- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;

- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo polecenie zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na poleceniu zapłaty.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną wraz z fakturą;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury. Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 36
6

(Zatwierdzone/ORIENTACYJNE) rozkłady jazdy pociągów w ramach oferty POGÓRZE 2017:

MIEDZIAK 01 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd 
Wrocław Główny  >>> 8:19
Środa Śląska 9:04 9:05
Malczyce 9:17 9:27
Legnica 9:58 <<<
Legnica >>> 16:10
Środa Śląska 16:34 16:35
Wrocław Główny 17:30 <<<
SKARB 01 GRUDNIA 2017 Przyjazd   Odjazd  
Legnica >>> 10:01
Złotoryja 10:40 <<<
Złotoryja >>> 12:00
Legnica 12:40 <<<
ZŁOTNIK 01 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd
Złotoryja >>> 10:45
Jerzmanice Zdrój 10:55 <<<
Jerzmanice Zdrój >>> 11:10
Złotoryja 11:20 <<<
SREBRNY 01 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd
Legnica >>> 12:55
Raszówka 13:12 13:13
Lubin 13:33 <<<
Lubin >>> 15:27
Raszówka 15:47 15:48
Legnica 16:05 <<<
RUDY 01 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd
Lubin >>> 14:00
Rudna 14:30 <<<
Rudna >>> 14:57
Lubin 15:25 <<<
KILOF 02 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd
Wrocław Główny >>> 8:15
Jaworzyna Śląska 9:23 9:25
Wałbrzych Miasto 9:55 9:56
Wałbrzych Główny 10:10 10:30
Jedlina Zdrój 10:40 10:41
Głuszyca 10:47 10:48
Nowa Ruda 11:20 <<< 
Nowa Ruda  >>> 15:45
Głuszyca 16:18 16:19
Jedlina Zdrój 16:24 16:25
Wałbrzych Główny 16:35 16:55
 Wałbrzych Miasto 17:07 17:09 
Jaworzyna Śląska  17:36 17:37 
Wrocław Główny 18:45 <<< 
JAWORZYNKA 02 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjjazd
Wrocław Główny >>>  8:15
Jaworzyna Śląska 9:23 <<< 
Jaworzyna Śląska  >>> 17:37
Wrocław Główny 18:45 <<< 
SOWA 02 GRUDNIA 2017 Przyjazd Odjazd
Nowa Ruda >>> 12:00
Kłodzko Główne 12:33 12:35
Kłodzko Miasto 12:40 <<<
Kłodzko Miasto >>> 14:10
Kłodzko Główne 14:13 14:15
Nowa Ruda 14:50 <<<
BYSTRZYCA 02 GRUDNIA 2017 Przyjazd  Odjazd 
Kłodzko Miasto >>> 12:43
Bystrzyca Kłodzka 13:01 <<<
Bystrzyca Kłodzka >>> 13:34
Kłodzko Miasto 14:05 <<<
PIERŚCIEŃ 03 GRUDNIA 2017 Przyjazd  Odjazd
Wrocław Główny >>> 8:00
Jelcz Laskowice 8:34 8:35
Borki Opolskie 9:52 9:53
Opole Wschodnie 10:03 10:04
Opole Główne 10:15 10:21
Szydłów 10:46 11:10
Łambinowice 11:34 11:41
Nysa 12:30 <<<
Nysa  >>> 15:40
Grodków 16:20 16:23
Brzeg 16:59 17:00
Oława 17:16 17:36
Wrocław Główny 18:05 <<<
NYSA 03 GRUDNIA 2017  Przyjazd Odjazd 
Nysa >>> 12:33
Otmuchów 12:55 13:00
Paczków 13:13 13:18
Kamieniec Ząbkowicki 13:33 <<<
Kamieniec Ząbkowicki >>> 13:50
Paczków 14:05 14:10
Otmuchów 14:25 14:30
Nysa 15:00 <<<

UUkład wagonów w składzie pociągów w ramach projektu POGÓRZE 2017:

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w dniach od 01 do 03 grudnia 2017 roku przewiozą podróżnych wokół Dolnego Śląska.

Wolsztyn17

Wagony pociągu oznaczone kolejnymi numerami 1,2,3,4 i 5 będą zabytkowymi wagonami 3 klasy. W pociągu będzie znajdował się wagon ze stoiskiem kawowym - wagon nr 3 - dostępnym w czasie podróży dla pasażerów.

20160124 121240

W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem z Wałbrzycha przez Marciszów, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby Górnej, w której zaplanowano ponad trzy godziny czasu na odpoczynek i zwiedzanie. W sudeckim kurorcie zaplanowano także widowiskowe uzupełnienie wody w parowozie przez straż pożarną. Ciekawy i nostalgiczny przejazd pociągiem kontynuowany będzie popołudniu w kierunku powrotnym tj. do Jeleniej Góry i dalej Wałbrzycha Głównego. Przejazd tym odcinkiem, mamy nadzieję, pozwoli rozkoszować się pasażerom wodokami małych i ciekawych stacyjek, węzłów kolejowych i bocznych linii kolejowych. Ze względu na potrzebę zapewnienia punktualności przejazdu pociągu na odcinku o charakterze górskim i faktu, że parowóz jest pojazdem zabytkowym podjęliśmy decyzję o wsparciu pociągu lokomotywą elektryczną - rozwiązanie to daje znacznie większą gwarancję punktualności przejazdu.

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości