POGÓRZE'20, Pociągiem retro w Sudety!

Organizatorzy: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl, 
Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, www.ksk.wroclaw.pl 

Trasy przejazdu:
KILOF:  Wrocław Gł. - Jaworzyna Śl. - Wałbrzych Gł. - Głuszyca - Nowa Ruda.
              Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Gł. - Jaworzyna Śl. - Wrocław Gł.;
DZIK: Wałbrzych Gł. - Unisław Śl. - Mieroszów - Unisław Śl. - Wałbrzych Gł.;
SOWA: Nowa Ruda - Ścinawka Średnia - Kłodzko Miasto - Ścinawka Średnia - Nowa Ruda;
KOTLINA: Kłodzko Miasto - Bystrzyca Kłodzka - Kłodzko Miasto;

Termin kursowania: 20 września 2020, niedziela

 DSC6695b

Pociąg KILOF to kolejna z imprez Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych dla pasażerów chętnych przeżyć niezapomnianą przygodę. Nasi goście skorzystają z przejazdu pociągiem retro ciągniętym przez GWARANTOWANĄ lokomotywę spalinową w historycznych barwach, a także - jeśli wystarczająca liczba chętnych zdecyduje się wybrać opcję "PAROWÓZ" - dodatkowo z zabytkową lokomotywą parową! Punktem docelowym przejazdu pociągu KILOF tak jak w poprzednich edycjach projektu będzie przejazd linią kolejową Wałbrzych - Kłodzko na odcinku Wałbrzych - Głuszyca - Nowa Ruda i z powrotem. Pobyt Pasażerów w Nowej Rudzie został dostosowany do możliwości czasowych i technicznych przejazdu, między innymi zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci wizyty w prawdziwej kopalni węgla kamiennego!  
20190908 102151Ze względu na duże zainteresowanie lokalnych mieszkańców ofertą przejazdu zabytkowym pociągiem podobnie jak w latach ubiegłych przygotowaliśmy także trzy dodatkowe oferty przejazdów lokalnych. Będą to oferty: DZIK z Wałbrzycha Głównego do Mieroszowa i z powrotem, SOWA z Nowej Rudy do Kłodzka Miasto i z powrotem oraz KOTLINA z Kłodzka Miasto do Bystrzycy Kłodzkiej i z powrotem.

Pasażerowie pociągu KILOF zobaczą jedne z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na Dolnym Śląsku.
Tak było np. w 2012 roku - zapraszamy do wspomnienia ciekawej i niezwykle malowniczej trasy przejazdu pociągu KILOF.
Zasoby internetowe są wzbogacane przez wielu uczestników przejazdu fantastycznymi materiałami np:

<<< FILM1 >>> autor: mariuszekk1
<<< FILM2 >>> autor: mpgl1kolej

<<< FILM3 >>> autor: Hawk001987 

Pociąg turystyczny KILOF w Sudety:

DSC 0271Na zakończenie kalendarzowego lata zapraszamy wszystkich serdecznie w Sudety na wyjazd pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl. Pociąg KILOF wyruszy z Wrocławia. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce - na odcinku Wałbrzych - Głuszyca - Nowa Ruda. Na trasie czekają na pasażerów pociągu architektoniczne perełki - tunele wydrążone w górach oraz mosty i wiadukty na linii kolejowej przerzucone nad dolinami. Wartym obejrzenia będzie także z całą pewnością wyremontowany dworzec główny we Wrocławiu! Przejazd pociągiem KILOF po dolnośląskich szlakach kolejowych już od wielu lat jest propozycją wspaniałego zakończenia lata - zarówno na pokładzie klimatycznego pociągu turystycznego, jak i na uliczkach Nowej Rudy i górskich szlakach wokół miasteczka.

Atrakcje dodatkowe

su42 wysoki wiaduktW ramach przejazdu pociągiem KILOF pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji.
Ciekawy z punktu widzenia pasażerów może być przejazd przez Wrocław - warto z okien pociągu obejrzeć miasto mijane po obu stronach linii kolejowej. Dużą atrakcją będzie pobyt we Wrocławiu (gdzie pociąg KILOF rozpoczyna i kończy bieg) pozwalający na zapoznanie się z efektami remontu tego pięknego, zabytkowego budynku. Zapewniamy, że efekt jest imponujący!
Podobnie jak w latach poprzednich główną atrakcją projektu w roku 2020 będzie natomiast wizyta w Nowej Rudzie i w zabytkowej kopalni węgla kamiennego!
su42 tory2Jedną z największych atrakcji przejazdu pociągu KILOF w dniu 20 września 2020 roku będzie możliwość oglądania niesamowitych krajobrazów z okien pociągu na przepięknej linii kolejowej pomiędzy Wałbrzychem a Nową Rudą. Pociąg zatrzyma się na docelowej stacji w Nowej Rudzie, gdzie zaplanowano przejście pasażerów na uroczy rynek. Pasażerowie zainteresowani wizytą w prawdziwej kopalni będą mogli skorzystać z tej atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu. Wydłużyliśmy zaplanowany postój w tym gościnnym miasteczku, aby umożliwić spokojne podziwianie tego uroczego miejsca, będzie także czas na odwiedzenie kawiarenek i sklepików z pamiętkami! Mamy nadzieję, że czasu wystarczy pasażerom pociągu nie tylko na niespieszne wojaże, ale także na posiłek. Warto odbyć podróż KILOFem, choćby z powodu wizyty w Nowej Rudzie i przejazdu na wysokich pięknych wiaduktach czy tunelami wydrążonymi w litej skale.

DSC06547

Warianty udziału w imprezie KILOF 2020
W ramach oferty przejazdu pociągiem KILOF w roku 2020 przygotowaliśmy dla Państwa trzy warianty uczestnictwa. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z oferty przejazdu lokalnego w ramach pociągów DZIK, SOWA i KOTLINA. 

KILOF STANDARD 
kilof2019Pierwszy z nich (KILOF STANDARD) to oferta przejazdu pociagiem na trasie z Wrocławia przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych do Nowej Rudy (z przejazdem po niesamowitych wiaduktach kolejowych oraz przez tunele), przynajmniej czterogodzinny czas wolny w Nowej Rudzie, przejście z przewodnikiem po mieście oraz powrót tą samą trasą tj. Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych - Jaworzyna Śląska - Wrocław. Przejazd pociągu na odcinku od Wrocławia do Nowej Rudy i z powrotem zaplanowany jest z lokomotywą spalinową (opcja gwarantowana). Przejazd odbywać się będzie w wagonach 3 klasy z lat 30. XX wieku - na drewnianych ławeczkach w wagonach bezprzedziałowych lub w komfortowych wagonach 1 klasy z lat 70. XX wieku, w przedziałach 6-osobowych.
Cena biletów normalnych KILOF STANDARD w 3 kl. to 99,00zł, a w ofercie KILOF STANDARD w 1 kl. to 139,00 zł.

(Brak większego zainteresowania ofertą z parowozem spowodował jej wycofanie)
KILOF STANDARD PAROWÓZ

20160827 140103W przypadku gdy przynajmniej 150 osób wyrazi chęć zakupu biletów w opcji "PAROWÓZ" skład pociągu zostanie wyposażony dodatkowo w zabytkowy parowóz (warunkowo). Decyzja o włączeniu parowozu do składu pociągu nastąpi po uzyskaniu powyższej liczby zamówień - nie później niż do 31 sierpnia. Wpłaty środków za opcję "PAROWÓZ" zostaną zrealizowane dopiero w przypadku zebrania wystarczającej liczby chętnych, po wystawieniu przez organizatora polecenia zapłaty w terminie 7 dni od podjęcia decyzji o włączeniu parowozu do składu pociągu. Osoby, które nie zaznaczą w formularzu zamówienia opcji "PAROWÓZ" (z deklaracją wykupienia droższego biletu) będa mogły w przypadku decyzji o przejeździe pociągu z parowozem zrezygnować z przejazdu za zwrotem 100% wpłaconych środków lub dopłacić różnicę do biletu na przejazd z parowozem.
Cena biletów normalnych w ofercie KILOF STANDARD PAROWÓZ w 3 kl. to 279,00zł, a w ofercie KILOF STANDARD PAROWÓZ w 1 kl. to 319,00 zł. 

KILOF KOPALNIA lub KILOF KOPALNIA PAROWÓZ
dzik2019Wariant oferty (KILOF KOPALNIA) to przejazd na tej samej trasie tj. z Wrocławia przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych do Nowej Rudy. Pobyt w Nowej Rudzie wiąże się z atrakcją główną w postaci wizyty w zabytkowej kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. W ramach tej oferty wejście do kopalni NIE JEST wliczone w cenę przejazdu. W celu przyspieszenia dotarcia do kopalni pociąg zatrzyma się na stacji Nowa Ruda Przedmieście położonej w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni, gdzie na pasażerów oczekiwać będzie przewodnik, który przeprowadzi ich ze stacji kolejowej bezpośrednio do kopalni. Wsiadanie do pociągu powrotnego przewidziane jest na stacji Nowa Ruda. Cena biletów normalnych na przejazd jest identyczna jak w opcji standardowej.

DZIK
20160827 131109Oferta dodatkowa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Przejazd pociągu DZIK zaplanowano w lokalnej relacji z Wałbrzycha do Mieroszowa i z powrotem. Na trasie przejazdu w skladzie pociągu zaplanowano lokomotywę spalinową oraz wagony 1 i 3 klasy.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie DZIK to 49,00zł. W okresie do 31 lipca włącznie obowiązuje oferta promocyjna na przejazd pociągiem DZIK.

SOWA
20170902 115810Oferta dodatkowa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Nowej Rudy i okolic. Przejazd pociągu SOWA zaplanowano w lokalnej relacji z Nowej Rudy do Kłodzka Miasto i z powrotem. Na trasie przejazdu w skladzie pociągu zaplanowano lokomotywę spalinową oraz wagony 1 i 3 klasy.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie SOWA to 49,00zł. W okresie do 31 lipca włącznie obowiązuje oferta promocyjna na przejazd pociągiem SOWA.

KOTLINA
20180210 151753Oferta dodatkowa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Kłodzka i okolic. Przejazd pociągu KOTLINA zaplanowano w lokalnej relacji z Kłodzka Miasto do Bystrzycy Kłodzkiej i z powrotem. Na trasie przejazdu w skladzie pociągu zaplanowano lokomotywę spalinową oraz wagony 1 i 3 klasy.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KOTLINA to 49,00zł. W okresie do 31 lipca włącznie obowiązuje oferta promocyjna na przejazd pociągiem KOTLINA. 

Zestawienie wariantów oferty: 

Warianty oferty trasa przejazdu wagony parowóz kopalnia cena
KILOF STANDARD Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław 1/3kl - - standardowa
KILOF STANDARD PAROWÓZ Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław 1/3kl tak - dopłata 180zł/os*
KILOF KOPALNIA Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław 1/3kl - tak standardowa
KILOF KOPALNIA PAROWÓZ Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław 1/3kl tak tak dopłata 180zł/os*
DZIK Wałbrzych-Mieroszów-Wałbrzych 1/3kl -
-
odcinkowa
SOWA Nowa Ruda-Kłodzko M.-N.Ruda 1/3kl - - odcinkowa
KOTLINA Kłodzko M.-Bystrzyca-Kłodzko M. 1/3kl - -
odcinkowa

* Dopłata do oferty "PAROWÓZ" zostanie pobrana tylko w przypadku podjęcia decyzji przez Organizatora o włączeniu parowozu do składu pociągu! Decyzja ta zostanie podjęta najpóźniej do 31 sierpnia. Po tym terminie Pasażerowie otrzymają polecenie zapłaty na dopłatę do oferty z parowozem lub informację o uruchomieniu pociągu bez parowozu. Do 31 sierpnia zainteresowanie ofertą z parowozem było poniżej 50% liczby minimalnej gwarantującej możliwość włącenia do składu parowozu. Oferta z parowozem została wycofana!

Cennik biletów: 

Bilety na wszystkie wyszczególnione powyżej pociągi z są biletami ryczałtowymi, obowiązują w danym pociągu niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi wyruszają z Wrocławia Głównego, Wałbrzycha Głównego, Nowej Rudy i Kłodzka Miasto - każdorazowo na trasie TAM I Z POWROTEM.
Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc. 
REZERWACJA biletów po naciśnięciu poniższej ikony z napisem REZERWACJA i wypełnieniu formularza.

CENNIK STANDARDOWY:

rezerwacja

Pakiet

Loko.

Standardowo: 3 klasa 

Norm.

Ulg.* do 4lat** 1 klasa PAROWÓZ
T SM42 KILOF 20.IX 99,00zł 79,00zł 0,00zł +40zł/os +180zł/os
T SM42 DZIK 20.IX 49,00zł 39,00zł 0,00zł +10zł/os -
T SM42 SOWA 20.IX 49,00zł 39,00zł 0,00zł +10zł/os -
T SM42 KOTLINA 20.IX 49,00zł 39,00zł 0,00zł +10zł/os -

* Bilety ulgowe przysługują osobom niepełnoletnim po ukończeniu 4 roku życia
** Dzieci do 48 miesiąca życia podróżują bezpłatnie. 
UWAGA: Rezerwacja biletów została zakończona.
Bilety do wyczerpania puli wolnych miejsc będą dostępne u konduktora.

*** Dopłata do opcji "Parowóz" zostanie wdrożona poprzez przesłanie do Pasażera dodatkowego Polecenia Przelewu - w terminie 7 dni od daty podjęcia decyzji o włączeniu do pociągu parowozu, nie później niż 31 sierpnia 2020 roku. Decyzja o przejeździe z parowozem w składzie pociągu zostanie podjęta i ogłoszona niezwłocznie na stronie internetowej projektu, gdy zaznaczenie opcji "Parowóz" w formularzu zamówienia zostanie dokonane dla przynajmniej 150 osób, nie licząc dzieci do lat 4. W przypadku gdy opcja "Parowóz" nie zostanie zaznaczona do 31 sierpnia 2020 r. przez przynajmniej 150 osób przejazd pociągu odbędzie się z lokomotywą spalinową, bez dodatkowych rozliczeń. Osoby, które nie zaznaczą w formularzu zamówienia opcji "PAROWÓZ" (z deklaracją wykupienia droższego biletu) będa mogły w przypadku decyzji o przejeździe pociągu z parowozem zrezygnować z przejazdu za zwrotem 100% wpłaconych środków lub dopłacić różnicę do biletu na przejazd z parowozem. 

Potrzebę wystawienia biletu dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".
Dziecku do lat 4 NIE PRZYSŁUGUJE odrębne miejsce siedzące.
Dziecko do lat 4 jest zwolnione z dopłaty do opcji "Parowóz".
W pociągach turystycznych TurKol.pl nie są honorowane ulgi ustawowe.
Kolejność przyznawania miejscówek w wagonach uzależniona jest od kolejności zgłoszeń.

Limitowana całodniowa oferta specjalna POGÓRZE 2020

W ramach projektu przejazdów pociągiem turystycznym proponujemy pasażerom limitowaną całodniową ofertę specjalną POGÓRZE 2020. W ramach oferty specjalnej istnieje możliwość wykupienia ryczałtowego karnetu na cały dzień podróży wszystkimi uruchamianymi pociągami uruchamianymi przez nas w dniu 20 września - w wagonach 1 lub 3 klasy. Szczegółowy cennik oferty pakietowej POGÓRZE 2020 przedstawia poniższa tabela. Rezerwacja dostępna jest na standardowych zasadach - po kliknięciu na powyższą gwiazdkę z napisem REZERWACJA.

LIMITOWANA OFERTA SPECJALNA:
POGÓRZE 2020
Rodzaj biletów:
(promocyjny do 31 lipca oraz standardowy)

POGÓRZE
1 DZIEŃ 
20 IX
klasa 3
PROMOCJA

POGÓRZE
1 DZIEŃ
20 IX
klasa 1
PROMOCJA

POGÓRZE
1 DZIEŃ
20 IX
klasa 3

POGÓRZE
1 DZIEŃ
20 IX 
klasa 1

Bilet normalny 149,00zł 209,00zł 179,00zł 239,00zł
B.ulgowy (powyżej 48 mies. do pełnoletności)* 109,00zł 169,00zł 139,00zł 199,00zł
B.ulgowy 100% do lat 4 (do 48 miesiąca życia)** 0,00zł 60,00zł 0,00zł 60,00zł
DOPŁATA DO OPCJI "PAROWÓZ"***
+180zł/os +180zł/os +180zł/os +180zł/os

*** dopłata do opcji "Parowóz" zostanie wdrożona poprzez przesłanie do Pasażera dodatkowego Polecenia Przelewu - w terminie 7 dni od daty podjęcia decyzji o włączeniu do pociągu parowozu, nie później niż 31 sierpnia 2020 roku. Decyzja ta zostanie podjęta i ogłoszona niezwłocznie na stronie internetowej projektu, gdy zaznaczenie opcji "Parowóz" w formularzu zamówienia zostanie dokonane dla przynajmniej 150 osób, nie licząc dzieci do lat 4. W przypadku gdy opcja "Parowóz" nie zostanie zaznaczona do 31 sierpnia przez przez przynajmniej 150 osób przejazd pociągu odbędzie się z lokomotywą spalinową, bez dodatkowych rozliczeń. Osoby, które nie zaznaczą w formularzu zamówienia opcji "PAROWÓZ" (z deklaracją wykupienia droższego biletu) będa mogły w przypadku decyzji o przejeździe pociągu z parowozem zrezygnować z przejazdu za zwrotem 100% wpłaconych środków lub dopłacić różnicę do biletu na przejazd z parowozem.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl dla pasażerów;

na szlaku

Procedura zakupu biletów:

przyjechali

- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo polecenie zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na poleceniu zapłaty.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną wraz z fakturą;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury. Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

20180210 105411Orientacyjne / Zatwierdzone rozkłady jazdy pociągów:: 

Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy planowanych pociągów. Tabele te są aktualizowane po uzgodnieniu ostatecznej wersji rozkładów. Poszczególne godziny odjazdów i przyjazdów pisane czcionką normalną są orientacyjne tzn. że podane godziny mogą ulec zmianie na etapie zatwierdzania przez przewoźnika i operatora infrastruktury tj. PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiany te mogą wynieść do 60 minut względem podanych założeń. Informujemy, że nie mamy wpływu na te przesunięcia. Wynikają one z potrzeby dostosowania się do całorocznych pociągów planowych, remontów na sieci kolejowej, skomunikowania z innymi pociągami, itp.

Po zatwierdzeniu rozkładu zmieniamy czcionkę na pogrubioną podkreśloną - wówczas podane godziny są obowiązujące.

---

KILOF 20 WRZEŚNIA 2020 Przyjazd Odjazd
Wrocław Główny >>> 8:50
Jaworzyna Śląska 9:43 9:44
Wałbrzych Główny 10:25 <<<
Wałbrzych Główny >>> 11:58
Głuszyca 12:10 12:11
Nowa Ruda 12:42 <<<
Nowa Ruda >>>  15:48
Głuszyca 16:19 16:20
Wałbrzych Główny 16:31 16:44
Jaworzyna Śląska 17:21 17:22
Wrocław Główny 18:46 <<< 
DZIK 20 WRZEŚNIA 2020 Przyjazd Odjazd
Wałbrzych Główny >>> 10:30
Unisław Śląski 10:47 10:48
Mieroszów 11:00 <<<
Mieroszów >>> 11:20
Unisław Śląski 11:33 11:34
Wałbrzych Główny 11:50 <<<
SOWA 20 WRZEŚNIA 2020 Przyjazd Odjazd
Nowa Ruda >>> 12:45
Ścinawka Średnia 12:57 13:00
Kłodzko Główne 13:17 13:18
Kłodzko Miasto 13:22 <<<
Kłodzko Miasto >>> 14:22
 Kłodzko Główne 14:27 14:29
Ścinawka Średnia 14:47 14:53
Nowa Ruda 15:05 <<<
KOTLINA 20 WRZEŚNIA 2020 Przyjazd Odjazd
Kłodzko Miasto >>> 13:23
Bystrzyca Kłodzka 13:43 <<<
Bystrzyca Kłodzka >>> 14:01
Kłodzko Miasto 14:21 <<<

 Skład pociągu KILOF w dniu 20 września 2020:

DSC 0556Prezentujemy Państwu schemat wagonów pociągu turystycznego KILOF, który będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową (gwarantowana) oraz ewentualnie zabytkową lokomotywę parową (opcja warunkowana zainteresowaniem przez przynajmniej 150 Pasażerów).
Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie mając na względzie duże zainteresowanie uruchomieniem pociągu z parowozem - proponujemy ofertę, której ostateczne wdrożenie nastąpi do dnia 31 sierpnia. W przypadku braku zainteresowania ofertą z parowozem pociąg zostanie uruchomiony z lokomotywą spalinową. 

 TurKol Oferta specjalna Pogorze2020 druk

Układ wagonów pociągu turystycznego KILOF będzie przedstawiał się następująco: Wagony nr 1, 2 i 4 będą przedziałowymi wagonami pasażerskimi 1 klasy, wagony 5, 6 i 7 będą zabytkowymi wagonami 3 klasy, natomiast wagon 3 będzie wagonem barowym WARS. Wszystkie wagony w składzie pociągu KILOF będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).  

 DSC06375

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości