Archiwum TurKol.pl 2020

08.01.2021: Informacje szczegółowe dla Pasażerów pociągów LILIPUTY w dniu 10 stycznia

IMGP6697

Informujemy, że w dniu 10 stycznia w ramach oferty LILIPUTY wokół Wrocławia na kolejowe szlaki stolicy Dolnego Śląska wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkową lokomotywę serii SM30. Pasażerowie będą mogli skorzystać łącznie z 4 pociągów tj. WŁÓCZYKIJ, PODRÓŻNIK, TURYSTA  oraz KARZEŁEK.
Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane w dniu 10 stycznia została zakończona. BILETY NA POCIĄGI BĘDĄ DOSTĘPNE u kierownika pociągu - DO WYCZERPANIA PULI WOLNYCH MIEJSC - przy założeniu dostępności 50% miejsc w wagonach, co spowodowane jest obostrzeniami sanitarnymi z powodu pandemii.

Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w dniu 8 stycznia (piątek) w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki, wcześniej (tj. po dokonaniu płatności) otrzymali także fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Informujemy jednocześnie, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

31.12.2020: Szczęśliwego, zdrowego i normalnego 2021 Nowego Roku!

DSC01320m

Żegnamy 2020 rok! Aby w 2021 roku Wasze tory prowadziły znowu w ciekawą i bezpieczną stronę!
Wszystkim Pasażerom i sympatykom z okazji nadejścia Nowego 2021 Roku Turystyka Kolejowa TurKol.pl składa serdeczne i szczere życzenia zdrowia i radości w każdej minucie nadchodzącego czasu, a przede wszystkim powrotu normalności do każdego elementu naszego życia! 
Życzymy wszystkim podróżnikom, aby w Nowym 2021 Roku nadarzyło się wiele okazji do spędzenia czasu na pokładzie wielu ciekawych pociągów, w gronie rodziny i przyjaciół, bez jakichkolwiek problemów, obostrzeń i zakazów! Turystyka Kolejowa TurKol.pl już dziś szykuje się do nowego sezonu turystycznego - mamy nadzieję, że wspólnie odwiedzimy wiele ciekawych zakątków!

07.12.2020: Pociągi z oferty LILIPUTY wokół Wrocławia w dniu 10 stycznia 2021!

20180210 114011

Wszystkich miłośników podróży starymi pociągami serdecznie zapraszamy na kolejną wyprawę na pokładzie zabytkowego pociągu Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu wokół stolicy Dolnego Śląska!
Pociągi WŁÓCZYKIJ, PODRÓŻNIK i TURYSTA to oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dla każdego!
Pociągi uruchomione zostaną 10 stycznia 2021 roku na szlakach z Wrocławia Głównego odpowiednio do Wrocławia Nadodrze, Wrocławia Pracze oraz Wrocławia Nadodrze i Jelcza Laskowic przez kolejową obwodnicę Wrocławia.

04.12.2020: Informacje szczegółowe dla Pasażerów pociągów LILIPUTY w dniu 6 grudnia  

miko1

W dniu 6 grudnia w ramach mikołajkowej oferty LILIPUTY wokół Wrocławia na kolejowe szlaki stolicy Dolnego Śląska wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkową lokomotywę serii SM30. Pasażerowie będą mogli skorzystać z 4 pociągów tj. MIKOŁAJ, ŚNIEŻYNKA, RENIFER oraz BAŁWANEK
Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi w dniu 6 grudnia została zakończona. BILETY NA POCIĄGI BĘDĄ DOSTĘPNE u kierownika pociągu - DO WYCZERPANIA PULI WOLNYCH MIEJSC - przy założeniu dostępności 50% miejsc w wagonach, co spowodowane jest obostrzeniami sanitarnymi z powodu pandemii. 

Jednocześnie informujemy, że ZAKOŃCZYŁA się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w dniu 4 grudnia (piątek) w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki, wcześniej (tj. po dokonaniu płatności) otrzymali także fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Informujemy jednocześnie, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

01.12.2020: RENIFER i BAŁWANEK 6 grudnia dodatkowe pociągi w stylu retro wokół Wrocławia!

miko2

Miło nam poinformować, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie mikołajkowymi przejazdami LILIPUTY wokół Wrocławia w dniu 6 grudnia postanowiliśmy uruchomić dodatkowe przejazdy. Informujemy, że w dniu 6 grudnia uruchomimy cztery pociągi specjalne tj. MIKOŁAJ, ŚNIEŻYNKA, RENIFER oraz BAŁWANEK. Dostępność biletów jest uzależniona od liczby dostępnych miejsc - przypominamy, że na pokładzie pociągów obowiązują obostrzenia sanitarne, w tym ograniczenie dostępności miejsc do 50% miejsc siedzących.
Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Partnerami tj. Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu i przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na grudniowe wyprawy pociągami w stylu retro wokół stolicy Dolnego Śląska!

20.11.2020: MIKOŁAJ i ŚNIEŻYNKA zapraszają na grudniowe wyprawy w stylu retro wokół Wrocławia!

miko4

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Partnerami tj. Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu i przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na grudniowe wyprawy pociągami w stylu retro wokół stolicy Dolnego Śląska.
Pociągi MIKOŁAJ i ŚNIEŻYNKA zostały zaplanowane w formule oferty LILIPUTY wokół Wrocławia czyli będą prowadzone na krótkich trasach wokół miasta przy użyciu zabytkowego taboru kolejowego - odrestaurowanego przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Pociągi prowadzić będzie zabytkowa lokomotywa serii SM30, a Pasażerowie podróżować będą w historycznych wagonach na drewnianych ławeczkach! Mamy nadzieję, że skoro we Wrocławiu pojawi się ŚNIEŻYNKA to będze także śnieg!!! Do zobacenia już 6 grudnia na dworcu Wrocław Główny!

9.11.2020: Wszyscy czekamy na turystyczne wyprawy po stalowych szlakach!

nadodrze liliputy 1 i 3 klasa

Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja niestety organizacji przejazdów turystycznych na pokładzie pociągów retro. Warto jesienne wieczory poświęcić na wspomnienie wielu ciekawych wycieczek w bieżącym i poprzednich latach, warto też zaplanować przyszłoroczne wojaże po stalowych szlakach.
Z pewnością trudne czasy przeminą i wspólnie będziemy podróżować na pokładzie pociągów turystycznych.
Odwiedzimy dawno nie użytkowane szlaki, pojawimy się też tam gdzie już byliśmy.
Co ważne na dziś - bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie! 

26.10.2020: Turystyka Kolejowa TurKol.pl planuje ofertę pociągów specjalnych w 2021 roku 

Witnica Drwal

Turystyka Kolejowa TurKol.pl rozpoczyna planowanie szczegółowej oferty pociągów turystycznych, które uruchomione będą w 2021 roku. Ciężkie czasy przeminą i ponownie spotkamy się na kolejowym szlaku!
Zachęcamy do współpracy stowarzyszenia, towarzystwa i grupy nieformalne zajmujące się tematyką kolejową do kontaktu z nami w sprawie zaplanowania ciekawych wydarzeń związanych z możliwością uruchomienia pociągów. Zapraszamy także Jednostki Samorządu Terytorialnego do współpracy - wszyscy razem możemy znacznie więcej!
Jeśli w Waszej miejscowości planowane są ciekawe wydarzenia i warto w danym terminie z tej okazji zorganizować specjalny pociąg turystyczny - skontaktujcie się z nami i wspólnie przygotujemy kolejowe wydarzenie! Przyjedziemy z ciekawym taborem kolejowym i zorganizujemy przejazdy dla lokalnych mieszkańców!
Kontaktować się z nami można zarówno elektronicznie na  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , jak i telefonicznie poprzez Infolinię TurKol.pl 603 366 366, a także listownie na adres biura w Poznaniu.  , , , 

19.10.2020: Zmiany w planowanej ofercie pociągów turystycznych TurKol.pl 

 DSC6578

Szanowni Państwo, Turystyka Kolejowa TurKol.pl w trosce o bezpieczeństwo Pasażerów - w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami pandemicznymi - wprowadza korektę planowanych w najbliższych miesiącach imprez. Imprezy planowane w dniu 24 października zostaną przesunięte na termin późniejszy, do 8 listopada włącznie nie planujemy organizacji żadnych pociągów turystycznych.
W ramach oferty LILIPUTY wokół Wrocławia w dniach 11 i 22 listopada oraz 6 grudnia wspólnie z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu planujemy okolicznościowe przejazdy w stylu retro wokół stolicy Dolnego Śląska.
Monitorujemy sytuację na bieżąco, szczegóły oferty będą prezentowane na naszej stronie internetowej. 

15.10.2020: Wyprawa w BIESZCZADY 2020 przeszła do historii!

PSX 20201015 214042

Piękne chwile szybko przemijają.... Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Partnerami w dniach 9-11 października zorganizowała kilkanaście pociągów turystycznych w ramach oferty BIESZCZADY 2020. Skład pociągu zawierał zieloną lokomomotywę spalinową SU42-536 oraz trzy wagony pasażerskie w oliwkowych barwach.
Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc na kolejowej mapie Polski, w tym między innymi Kielce, Połaniec, Sandomierz, Zamość, Bełżec, Horyniec Zdrój, Przemyśl, Sanok, Łupków oraz Uherce!
Szczegółowa fotorelacja już wkrótce na naszej stronie internetowej! Foto. Jan Kulczyński

07.10.2020: Informacje szczegółowe dla Pasażerów pociągów w ofercie BIESZCZADY 2020  

20190908 102151

W dniach 9-11 października w ramach oferty BIESZCZADY 2020 na kolejowe szlaki południowo-wschodniej Polski wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez spalinową lokomotywę serii SU42 w historycznych barwach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów uruchamianych w ramach kilkunastu różnych odcinków. Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi w dniach 9-11 października została zakończona. Bilety na pociągi będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki, wcześniej otrzymali także fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Informujemy jednocześnie, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

05.10.2020: Pociągiem OLSZANICA do stacji Uherce Mineralne już w niedzielę 11 października! 

SN84 mini

W ramach projektu BIESZCZADY 2020 Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z przewoźnikiem kolejowym SKPL Cargo zaprasza na pokład specjalnego pociągu turystycznego OLSZANICA, który w niedzielę 11 października odwiedzi nieczynną od wielu lat linię kolejową z Zagórza w kierunku Ustrzyk Dolnych i Krościenka! Ze względu na zły stan techniczny linii kolejowej pociąg dojedzie tylko do stacji Uherce Mineralne, które znane są z ruchu drezynowego, będzie także okazja do skorzystania z przejazdu tymi niesamowitymi maszynami poruszanymi siłą ludzkich mięśni!
Pociąg OLSZANICA będzie uruchomiony przy pomocy Spalinowego Zespołu Trakcyjnego serii SN84.
Zapraszamy na pokład!

25.09.2020: Wyprawa kolejowa w BIESZCZADY już 9 - 11 października! 

64944068

Turystyka Kolejowa TurKol.pl nie zwalnia tempa! Zapraszamy serdecznie na pokład pociągu turystycznego BIESZCZADY 2020, który w dniach 9 - 11 października wyruszy na stalowe szlaki wschodniej i południowo-wschodniej Polski.
Pociąg będzie ciągnięty prez lokomotywę serii SM/SU42 i będzie zestawiony z wagonów przedziałowych 1 i 2 klasy oraz wagonu barowego WARS.
Odwiedzimy między innymi Kielce, Tarnobrzeg, Zamość, Lubaczów, Przemyśl oraz Medykę, Rzeszów, Zagórz i Łupków!
Zapraszamy na pokład pociągu turystycznego BIESZCZADY 2020!
 

16.09.2020: Pociągi LILIPUTY wokół Wrocławia oraz POGÓRZE ponownie na stalowym szlaku! 

 DSC6674

Już w najbliższy weekend Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia (w sobotę 19 września) oraz POGÓRZE (w niedzielę 20 września).
Podobnie jak w poprzednich edycjach pociągi wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu, z toru przy nowym 6 peronie wrocławskiego dworca głównego. Chętnych Pasażerów, którzy nie zakupili jeszcze biletów zapraszamy bezpośrednio na peron 6 - gdzie przed odjazdem będą mogli kupić bilety u drużyny konduktorskiej. Odjeżdżamy w sobotę o godz. 9:15, 11:00 i 13:45 wokół Wrocławia oraz w niedzielę o godz. 8:50 do Nowej Rudy!
Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazdy pociągami z ofert LILIPUTY oraz POGÓRZE planowane na 19 lub 20 września - otrzymali w dniu 16 września br szczegółową procedurę odbioru biletów na pokładzie pociągów wraz z miejscówkami oraz informacją o obowiązującej procedurze sanitarnej. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w odrębnej korespondencji elektronicznej fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

01.09.2020: Pokaz Taboru Kolejowego we Wrocławiu zamiast Parady Lokomotyw w Międzyrzeczu!

nadodrze osobowy 1 3 klasa

Zaplanowana pierwotnie na 19 czerwca br. VII PARADA LOKOMOTYW w MIĘDZYRZECZU z powodu światowej pandemii koronawirusa COVID-19 i wprowadzonych z tego powodu obostrzeń sanitarnych została przesunięta na termin wrześniowy. Niestety ze względu na wynikające z bieżącej sytuacji problemy organizacyjne i finansowe impreza nie może odbyć się w Międzyrzeczu w 2020 roku. Przepraszamy za zmiany w ofercie! Niestety nie jesteśmy w stanie utrzymać planowanych założeń projektu w aktualnej sytuacji - organizacja imprezy nie może liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe ze źródeł zewnętrznych.
Bardzo duże zainteresowanie ze strony zarówno sympatyków kolejowych podróży, jak i całych rodzin z dziećmi oraz fotografów kolejowych skłoniło nas do nierezygnowania z organizacji w mniejszej skali kolejowego pokazu historycznego taboru kolejowego oraz przejazdów zabytkowymi pociągami na krótkich trasach.
Impreza częściowo zostanie przeniesiona do stolicy Dolnego Śląska, gdzie 19 września 2020 roku odbędą się przejazdy pociągów osobowych i towarowych w stylu retro!
Pociągi LILIPUTY wokół Wrocławia będą ciągnięte przez zabytkową lokomotywę spalinową, podróżni będą podróżować w dwuosiowych, także zabytkowych wagonach pasażerskich oraz czteroosiowych, historycznych już wagonach przedziałowych. Wyprawy w stylu retro w starym pociągu LILIPUTY wokół Wrocławia połączona z Mobilnym Pokazem Historycznego Taboru Kolejowego na liniach kolejowych i stacjach Wrocławia już 19 września!

31.08.2020: Oferta POGÓRZE 2020 - 20 września z lokomotywą spalinową, ale bez parowozu 

 DSC6672

Szanowni Pasażerowie! Turystyka Kolejowa TurKol.pl informuje, że zgodnie z założeniami przygotowano dwa warianty przejazdów pociągów turystycznych w ramach oferty POGÓRZE w dniu 20 września tj. tańszy z lokomotywą spalinową lub droższy z parowozem.
Procedura zakładała podjęcie decyzji o wyborze lokomotywy prowadzącej skład pociągu - w dniu 31 sierpnia na podstawie liczby zgłoszeń ze strony Pasażerów na przejazd w ramach konkretnie wybranego wariantu.
Informujemy, że ze względu na niskie zainteresowanie ofertą z parowozem - wszystkie pociągi w dniu 20 września w ramach oferty POGÓRZE zostaną uruchomione z lokomotywą spalinową. Przypominamy, że pociągi urchomione zostaną na trasach z Wrocławia Głównego do Nowej Rudy (KILOF), z Nowej Rudy do Kłodzka Miasto (SOWA), z Wałbrzycha do Mieroszowa (DZIK) oraz z Kłodzka Miasto do Bystrzycy Kłodzkiej (KOTLINA). Szczegóły i rezerwacja biletów dostępne są na podstronie projektu POGÓRZE.

21.08.2020: Pociągi LILIPUTY wokół Wrocławia ponownie na stalowym szlaku! 

20171216 125802

Po raz kolejny Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia w niedzielę 23 sierpnia. Chętnych Pasażerów, którzy nie zakupili jeszcze biletów zapraszamy w niedzielę bezpośrednio na dworce kolejowe we Wrocławiu (odj. 8:55 i 9:47), Nysie (odj. 11.55) oraz Prudniku (odj. 12:50) - gdzie przed odjazdem będą mogli kupić bilety u drużyny konduktorskiej - do wyczerpania puli wolnych miejsc!

Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągami z oferty LILIPUTY planowane na dzień 23 sierpnia - otrzymali w dniu 21 sierpnia br szczegółową procedurę odbioru biletów na pokładzie pociągów wraz z miejscówkami oraz informacją o obowiązującej procedurze sanitarnej. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w odrębnej korespondencji elektronicznej fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży. 
Mamy nadzieję, że wojaże starymi pociągami zestawionymi z lokomotywy spalinowej oraz wagonów osobowych 3 klasy z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych okażą się po raz kolejny interesującą ofertą spędzenia rodzinnej niedzieli na Dolnym Śląsku!

18.08.2020: LILIPUTY tym razem dotrą do Nadodrza, ale także aż do Nysy, Prudnika i Krapkowic!

20170902 120423

Szanowni Pasażerowie, informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi retro LILIPUTY wokół Wrocławia zaplanowane w dniu 23 sierpnia trwa do czwartku 20 sierpnia godz. 20.00. Informujemy, że dysponujemy jeszcze biletami na pociągi z oferty WĘDROWIEC, GLOBTROTER, PRADZIAD. Niedostępne są już bilety na pociąg CHRAPEKW późniejszym terminie bilety będą dostępne tylko w sprzedaży gotówkwowej na pokładzie pociągu do wyczerpania puli wolnych miejsc - przypominamy o obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych, które oprócz wymogu używania maseczek ograniczają także liczbę dostępnych biletów do 100% miejsc siedzących w pociągu, bez możliwości przejazdu bez miejsca siedzącego na stojąco.

04.08.2020: Zaplanuj jesienną wyprawę w BIESZCZADY z okazji 160-lecia kolei w Przemyślu!

Witnica Drwal

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania sentymentalnej wyprawy pociągiem turystycznym w BIESZCZADY 2020! Turystyka Kolejowa TurKol.pl w pierwszej połowie października przygotowała trzydniowy projekt turystyczny BIESZCZADY 2020. W ramach wyprawy planujemy odwiedzić między innymi Kielce, Sandomierz, Zamość, Przemyśl, Medykę, Rzeszów, Krosno, Sanok i Zagórz oraz Łupków, Solinę i Uherce Mineralne, a trzydniowe wojaże zakończymy na krakowskim dworcu głównym. Szczegóły i rezerwacja biletów są dostępne na naszej stronie internetowej. 
Serdecznie zapraszamy!

03.08.2020: Planowana na 28-30 sierpnia wyprawa pociągiem turystycznym na MAZOWSZE zawieszona!

20180720 194244

Turystyka Kolejowa TurKol.pl na koniec sierpnia przygotowała projekt turystyczny MAZOWSZE 2020. Informujemy, że oferta jest gotowa pod względem organizacyjnym (Logistyka, Partnerzy) i technicznym (tabor, infrastruktura). Dysponujemy ofertami współpracy ze strony przewoźników i innych podmiotów, dzięki którym nowy projekt będzie interesujący i z pewnością zachęci do odbycia podróży zarówno sympatyków kolejowych podróży, jak i całe rodziny z dziećmi. Niestety ze względu na kwestie finansowe (brak gwarancji pokrycia kosztów w dzisiejszej sytuacji na rynku turystyki zorganizowanej) postanowiliśmy zawiesić organizację projektu MAZOWSZE. Informujemy, że organizacja projektu zostanie wdrożona w terminie gwarantującym zebranie odpowiedniej liczby Pasażerów do uruchomienia wyprawy. Nowy termin projektu MAZOWSZE zostanie ogłoszony na przynajmniej 45 dni przed jego realizacją.
Zapraszamy do skorzystania z innych zaplanowanych ofert tj. LILIPUTY 23 sierpnia, VII Parada Lokomotyw w MIĘDZYRZECZU 19 września, POGÓRZE 20 września oraz BIESZCZADY 9-11 października.
Szczegóły na naszej stronie internetowej.

30.07.2020: Konkurs fotograficzny GLOBTROTER z nagrodami!

20190908 103602

Turystyka Kolejowa TurKol.pl ogłasza konkurs GLOBTROTER dla wszystkich sympatyków kolejowych podróży!
Zapraszamy zarówno Pasażerów, którzy podróżując organizowanymi przez nas pociągami mają okazję wykonać ciekawe zdjęcia z ich pokładu, jak i Sympatyków fotografii kolejowej, którzy w najdalszych zakątkach naszego kraju fotografują pociągi w pięknych miejscach - na tle przyrody, infrastruktury czy innych ciekawych obiektów!
Konkurs jest prowadzony na portalu facebook prowadzonym przez Turystykę Kolejową TurKol.pl: 

>>> LINK do KONKURSU "GLOBTROTER" na portalu facebook <<<  
>>> LINK do rozstrzygnięcia KONKURSU "GLOBTROTER" <<<

Założenia konkursowe:
- każdy uczestnik zabawy może przesłać dowolną liczbę zdjęć, zgłoszenie następuje poprzez załączenie fotografii przez autora w komentarzu do konkursowego postu;
- zdjęcia przedstawiać mają pociągi organizowane przez Turystyką Kolejową TurKol.pl w latach 2018 - 2020. Zdjęcia przedstawiające inne obiekty będą usuwane z konkursu;
- zdjęcia są oceniane przez ogół publicznych obserwatorów i oceniane przez oznaczenie "polubieniem" kciukiem w górę. Tylko kciuki w górę będą brane pod uwagę przy liczeniu głosów;
- autorzy najwyżej PUBLICZNIE ocenionych 3 zdjęć otrzymają w nagrodę bezpłatne jednoosobowe bilety na przejazd pociągiem GLOBTROTER w dniu 23 sierpnia na trasie Wrocław Gł. - Nysa - Wrocław Główny;
- organizator dodatkowo wybierze kolejne 3 zdjęcia, których autorzy także otrzymają jednoosobowe bilety na przejazd pociągiem GLOBTROTER w dniu 23 sierpnia na trasie Wrocław Gł. - Nysa - Wrocław Główny;
- autorzy zwycięskich zdjęć udostępnią wygrane fotografie w optymalnej rozdzielczości i wyrażą zgodę na bezpłatne wykorzystanie zdjęć przez organizatora. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją zasad niniejszego regulaminu.
Organizatorem konkursu jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl z siedzibą w Poznaniu, os. Batorego 79D/U2. Infolinia TurKol.pl 603 366 366. Na konkursowe zdjęcia czekamy do 9 sierpnia 2020 roku.

23.07.2020: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie MAZURY 25 - 27 lipca. 

20190908 101148

Informujemy, że od w dniach od 25 do 27 lipca w ramach oferty turystycznej MAZURY na kolejowe szlaki pólnocno-wschodniej Polski wyruszą specjalne turystyczne pociągi pasażerskie. Rezerwacja internetowa biletów na pociągi zaplanowane w dniach 25 - 27 lipca ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.
Informujemy jednocześnie, że bilety będą dostępne tylko w sprzedaży bezpośredniej (gotówka lub karta płatnicza) u kierownika pociągu - do wyczerpania wolnych miejsc siedzących.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi - szczegółowe informacje dotyczące przyznanych miejsc wszyscy Pasażerowie OTRZYMALI w korespondencji mailowej. Znajduje się w niej także szczegółowa informacja dotycząca zaleceń sanitarnych związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w odrębnej korespondencji elektronicznej fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

18.07.2020: Pociągi LILIPUTY wokół Wrocławia ponownie na stalowym szlaku! 

20171216 125739

Po raz kolejny Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia w niedzielę 19 lipca. Podobnie jak w poprzednich terminach pociągi wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu, z toru przy nowym peronie wrocławskiego dworca głównego - peronie 6. Chętnych Pasażerów, którzy nie zakupili jeszcze biletów zapraszamy w niedzielę bezpośrednio na peron 6 - gdzie przed odjazdem będą mogli kupić bilety u drużyny konduktorskiej. Odjeżdżamy o godz. 10:10, 11:30 i 14:24 z Wrocławia Głównego!
Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągami z oferty LILIPUTY planowane na dzień 19 lipca - otrzymali w dniu 17 lipca br szczegółową procedurę odbioru biletów na pokładzie pociągów wraz z miejscówkami oraz informacją o obowiązującej procedurze sanitarnej. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w odrębnej korespondencji elektronicznej fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży. Mamy nadzieję, że wojaże starymi pociągami zestawionymi z zabytkowej lokomotywy spalinowej oraz wagonów osobowych 3 klasy z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych, a także komfortowym wagonem 1 klasy z lat 80. XX wieku okaże się po raz kolejny interesującą ofertą spędzenia rodzinnej niedzieli w stolicy Dolnego Śląska! Cieszymy się z rosnącego zainteresowania ze strony Pasażerów wojażami na pokładzie pociągów retro LILIPUTY wokół Wrocławia.
Mając na względzie duże zainteresowanie ofertą podjęliśmy decyzję o zaplanowaniu pociągów w kolejnym wakacyjnym terminie tj. 23 sierpnia 2020!

12.07.2020: Rezerwacja biletów na pociąg KILOF w Sudety otwarta! Czy pojedziemy z parowozem?

kilof2013

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy rezerwację biletów na ofertę POGÓRZE 2020. Projekt w roku bieżącym ze względu na trudną sytuację ekonomiczną oraz znaczące zakłócenia turystyki zostanie zrealizowany w zmodyfikowanej względem pierwotnych planów formie.
Oferta POGÓRZE 2020 składać się będzie z czterech pociągów turystycznych uruchomionych w dniu 20 września br. na trasach Dolnego Śląska. Pociągi KILOF, DZIK, SOWA i KOTLINA to oferty dobrze znane Pasażerom z poprzednich lat. Przesunięty względem poprzednich edycji termin przejazdu wynika, między innymi, z remontów infrastruktury kolejowej i braku możliwości przejazdu linią Kłodzko - Wałbrzych w sierpniu. Konieczność skrócenia projektu do jednego dnia i przesunięcia terminów organizacji pociągów do Jeleniej Góry i Zakopanego na rok 2021 jest spowodowana względami ekonomicznymi i organizacyjnymi.
Pociągi w ramach oferty POGÓRZE 2020 zostaną uruchomione z lokomotywą spalinową, z zestawem wagonów 3 klasy z lat 30. XX wieku oraz 1 klasy z lat 70. XX wieku, w tym wagonem barowym WARS. Pociąg KILOF, o którego uruchomienie w trakcji parowej wnioskowało wiele osób (w tym między innymi ponad 200 osób w ramach ankiety na portalu facebook) zostanie uruchomiony z parowozem w przypadku spełnienia jednego warunku. Niezbędne jest, aby do dnia 31 sierpnia wpłynęło przynajmniej 150 zamówień na bilety uwzględniające wyższy koszt uruchomienia pociągu. W przypadku braku wystarczającej liczby chętnych pociąg zostanie uruchomiony tylko z lokomotywą spalinową.

10.07.2020: Kolejna edycja pociągu KILOF w Sudety wkrótce dostępna do rezerwacji!

 DSC6682

Coroczna wyprawa w Sudety coraz bliżej. Jesteśmy w trakcie uzgadniania szczegółów dotyczących pociągu KILOF z Wrocławia Głównego do Nowej Rudy i z powrotem, a także lokalnych pociągów SOWA i KOTLINA wokół Kłodzka.
W związku z realizowanym w terminie do końca sierpnia remontem tunelu na najpiękniejszym odcinku szlaku pomiędzy Nową Rudą a Wałbrzychem postanowiliśmy przesunąć termin uruchomienia pociągów KILOF, a także SOWA i KOTLINA na termin wrześniowy - umożliwiając w ten sposób przejazd całą, piękną, górską trasą w okolicach Nowej Rudy i Wałbrzycha. Bierzemy pod uwagę kilka wariantów daty przejazdu, z których najbardziej prawdopodobna jest niedziela, 20 września przypadająca bezpośrednio po VII Paradzie Lokomotyw w Międzyrzeczu zaplanowanej na sobotę 19 września. Możliwe jest uruchomienie pociągu KILOF przy udziale zabytkowego parowozu, w tej kwestii uruchomiliśmy 

ANKIETĘ dotyczącą lokomotywy i kosztu biletu pociągu KILOF - na portalu facebookczekamy na wyniki. 

Opcja ta wiąże się ze znacznym wzrostem ceny biletu, co jest spowodowane brakiem dofinansowania do uruchomienia przejazdu i relatywnie drogą ofertą wynajmu parowozu.
Zmiany w ofercie względem wstępnego planu całorocznego wynikają z aktualnej sytuacji na świecie i jej wpływu na turystykę, czego nikt nie przewidywał z początkiem roku. Oferta POGÓRZE w pierwotnie planowanym kształcie nie może zostać uruchomiona.

28.06.2020: Kolejna edycja pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia za nami!

podroznik jagoda

W niedzielę 28 czerwca, przy pięknej i słonecznej pogodzie wokół Wrocławia uruchomiona została kolejna edycja pociągów turystycznych LILIPUTY wokół Wrocławia. Pociągi PODRÓŻNIK, ODKRYWCA i WĘDROWIEC po raz kolejny przewiozły mieszkańców Wrocławia i turystów z całej Polski, a także gości zagranicznych, na trasach wokół stolicy Dolnego Śląska - każdorazowo z Wrocławia Głównego - do Wrocławia Leśnica, Wrocławia Osobowice i przede wszystkim do Wrocławia Nadodrze. Składy pociągów były ciągnięte lokomotywą spalinową, na wybranych odcinkach dodatkowo zabytkowym parowozem. Przejazd pociągu ODKRYWCA obfitował w dodatkowe atrakcje - w tym wyścig z zabytkowym pociągiem zestawionym z odrestaurowanych przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu wagonów towarowych oraz parowozu serii TKh. Kolejna edycja pociągów LILIPUTY już 19 lipca 2020 roku! Zapraszamy!
Fot. Jagoda Kowalik

24.06.2020: Projekt turystyczny KASZUBY 2020 przeszedł do historii!

20170426 104458

Turystyczna wyprawa pod nazwą KASZUBY 2020 na pokładzie pociągu retro przeszła do historii. Pokonaliśmy ponad 1200 kilometrów, przewieźliśmy ponad 1000 osób, łącznie 7 wagonów ciągnęły na różnych odcinkach dwie siostrzane lokomotywy serii SM42 w barwach zielonych i niebieskich. Pasażerom dziękujemy za świetną atmosferę na pokładzie pociągów, Partnerom z Cargo Master, Lotos Kolej, Majkol Trans i oczywiście Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu dziękujemy za fantastyczną współpracę przy realizacji projektu. Młodym klubowym kolejarzom gratulujemy udanego debiutu w prawdziwej i wymagającej służbie!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z przejazdu KASZUBY 2020!
Pasażerów zapraszamy na pokład kolejnych pociągów. Do zobaczenia w niedzielę 28 czerwca we Wrocławiu!

18.06.2020: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie KASZUBY 19 - 21 czerwca.

20170617 142419

Informujemy, że od 19 do 21 czerwca w ramach oferty turystycznej KASZUBY na kolejowe szlaki pólnocnej Polski wyruszą specjalne turystyczne pociągi pasażerskie. Rezerwacja internetowa biletów na pociągi zaplanowane w dniach 19 - 21 czerwca ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA. Informujemy, że bilety będą dostępne w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu - do wyczerpania wolnych miejsc siedzących.
J
ednocześnie informujemy, że zakończyła się także procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi - szczegółowe informacje dotyczące przyznanych miejsc wszyscy Pasażerowie OTRZYMALI w korespondencji mailowej. Znajduje się w niej będzie także szczegółowa informacja dotycząca zaleceń sanitarnych związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w odrębnej korespondencji elektronicznej fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. P
rzypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

10.06.2020: Parowóz TKh05353 już 14 czerwca pod parą na szlakach kolejowych wokół Wrocławia!

IMG 20191124 103418

Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład pociągów SKRZATY wokół Wrocławia w niedzielę 14 czerwca. Podobnie jak w poprzednich terminie pociągi wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu, z toru przy nowym peronie wrocławskiego dworca głównego - peronie 6. Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągami z oferty SKRZATY planowane na dzień 14 czerwca - otrzymają w dniu 12 czerwca br szczegółową procedurę odbioru biletów na pokładzie pociągów wraz z miejscówkami oraz informacją o obowiązującej procedurze sanitarnej.
Mamy nadieję, że wojaże starymi pociągami zestawionymi z zabytkowego parowozu oraz wagonów osobowych z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych okaże się dobrą i ciekawą ofertą spędzenia rodzinnej niedzieli w stolicy Dolnego Śląska! Cieszymy się z dużego zainteresowania ze strony Pasażerów wojażami na pokładzie pociągów retro SKRZATY wokół Wrocławia. Mając na względzie kolejne zapytania podjęliśmy decyzję o zaplanowaniu pociągów w kolejnym terminie tj. 28 czerwca 2020!

01.06.2020: W pociągach Turystyki Kolejowej TurKol.pl ponownie dostępne 100% miejsc siedzących!

20170426 102720

Szanowni Pasażerowie Turystyki Kolejowej TurKol.pl! Mając na uwadze zmieniającą się sytuację epidemiologiczną informujemy, że zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów R.P. liczba osób przewożonych na pokładzie pociągów może być równa 100% liczby miejsc siedzących w wagonach. Oznacza to, że we wszystkich planowanych od początku czerwca pociągach organizowanych przez Turystykę Kolejową TurKol.pl dysponujemy pełną pojemnością taboru, a nie 50% liczby miejsc - jak było to do końca maja.
Dzięki przywróceniu możliwości korzystania ze wszystkich miejsc siedzących w pociągach ponownie dostępne są bilety w 3 klasie wszystkich pociągów planowanych w ramach oferty KASZUBY 2020, w tym na pociągi KASZUB, BORSUK i FOKA! Zapraszamy na pokład! 

25.05.2020: Kolejne wyprawy pociągami retro z oferty SKRZATY wokół Wrocławia - 14 czerwca!

IMG 20191124 103606

Duże zainteresowanie ze strony Pasażerów wojażami na pokładzie pociągów retro SKRZATY wokół Wrocławia spowodowały, że podjęliśmy decyzję o zaplanowaniu kolejnych pociągów - tym razem w czerwcowym terminie! Bilety na przejazdy w dniu 30 maja cieszą się dużym zainteresowaniem - informujemy, że dysponujemy ostatnimi wolnymi miejscami na przejazdy pociągami GBUREK i ŚPIOCH, wszystkie bilety na pociąg WESOŁEK zostały sprzedane. 
Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągami z oferty SKRZATY planowane na dzień 30 maja, a także posiadający rezerwacje przesunięte z 5 kwietnia - otrzymali w dniu 26 maja br szczegółową procedurę odbioru biletów na pokładzie pociągów wraz z miejscówkami oraz informacją o obowiązującej procedurze sanitarnej.
Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają zatem na pokład pociągów 
SKRZATY wokół Wrocławia w niedzielę 14 czerwca. Podobnie jak w poprzednich terminach pociągi wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu, z toru przy peronie 5. Wojaże starymi pociągami zestawionymi z zabytkowego parowozu oraz wagonów osobowych z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych to dobra i ciekawa oferta spędzenia rodzinnej niedzieli w stolicy Dolnego Śląska!

13.05.2020: Parowóz TKh05353 już 30 maja pod parą na szlakach kolejowych wokół Wrocławia!

20170902 115810

Szanowni Pasażerowie! Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu 30 maja Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu i przewoźnikiem Cargo Master planują uruchomienie pociągów SKRZATY wokół Wrocławia.
Po konsultacjach z Państwową Inspekcją Sanitarną wprowadzone zostaną na pokładzie pociągów zasady, których przestrzeganie będzie warunkiem koniecznym do skorzystania z przejazdu. Informujemy, że Pasażerowie otrzymają szczegółowe informacje na ten temat w formie korespondencji mailowej.
Zapraszamy do rezerwacji biletów na pociągi SKRZATY wokół Wrocławia! Liczba miejsc w pociągach została ograniczona i ze względów sanitarnych nie będzie możliwości jej zwiększenia!i

23.04.2020: Przesunięcie terminu VII Parady Lokomotyw MIĘDZYRZECZ 2020 na II połowę września!

Międzyrzecz 4

Informujemy, że termin planowanej wstępnie na 14 czerwca VII Parady Lokomotyw MIĘDZYRZECZ 2020 zostaje przesunięty na drugą połowę września. Decyzja ta została podjęta wspólnie z samorządem Międzyrzecza współorganizującym imprezę. Jako organizatorzy bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo uczestników imprezy oraz potencjalne zainteresowanie udziałem w tej znaczącej imprezie ze strony pasażerów i przewoźników - zarówno polskich, jak i zagranicznych. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce powoli wydaje się stabilizować, co pozwala mieć nadzieję na stopniowe powracanie do normalności i wiążące się z tym możliwości realizacji kolejnych przejazdów turystycznych bez potrzeby zmian ich terminów.

16.04.2020: Przesunięcie terminu organizacji oferty NOSTALGIA z 15-17 maja na lipiec 2020!

20170503 165833

Trwają obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Nasza kolejna planowana oferta turystyczna NOSTALGIA 2020 musi zostać przesunięta na późniejszy termin - w którym nie powinno już być zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Termin uruchomienia pociągów zostaje przesunięty z 15 - 17 maja wstępnie na termin lipcowy, który szczegółowo określimy na początku maja 2020 r.
Informujemy, że Pasażerowie, którzy wykupili bilety na pociągi zaplanowane w pierwotnym terminie otrzymali pocztą elektroniczną szczegółową informację na temat dalszej procedury i przesunięcia rezerwacji biletów na nowy termin.
Przypominamy także, że planowany pierwotnie na kwiecień projekt KASZUBY został przesunięty na 19 - 21 czerwca.

3.04.2020: Zaplanuj majową wyprawę pociągiem retro z oferty SKRZATY wokół Wrocławia!

IMG 20191124 103418

Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład specjalnych pociągów retro SKRZATY wokół Wrocławia, które w sobotę 30 maja wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu na wyprawy wokół miasta. Pociągi GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK to kilkudziesięciominutowe przejazdy starymi pociągami zestawionymi z zabytkowego parowozu oraz wagonów osobowych z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych.
Zapraszamy na pokład pociągów retro w ramach oferty SKRZATY wokół Wrocławia!
Przypominamy, że rezerwacje biletów na dzień 5 kwietnia zostały przesunięte na 30 maja!

01.04.2020: Nowe zasady organizacji imprez TurKol.pl od maja 2020 roku! PRIMA APRILIS!

ikarus280 przejazd

Szanowni Sympatycy turystycznych wojaży! Trudna sytuacja epidemiologiczna w Polsce wpływa na konieczność korekty planów i założeń organizowanych przez nas imprez turystycznych.
Odpowiadając na sugestie i wnioski Pasażerów oraz biorąc pod uwagę konieczność ograniczenia liczby osób na pokładzie do 50 osób korygujemy założenia planowanych projektów.
Informujemy, że planowane w kwietniu 2020 roku przejazdy zostały przesunięte na późniejsze miesiące.
Jednocześnie informujemy, że od miesiąca maja wszystkie imprezy turystyczne planowane przez nas uruchamiane będą tylko zabytkowym taborem autobusowym. Zamiast parowozami i wagonami projekty realizowane będą kultowymi Jelczami, poczciwymi Ikarusami czy nieśmiertelnymi Autosanami.

25.03.2020: Przesunięcie terminu organizacji oferty KASZUBY z 17-20 kwietnia na 19-21 czerwca!

su42 tory

Szanowni Pasażerowie! Mając na względzie aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce i związane z tym zagrożenie dla zdrowia i życia Pasażerów, postanowiliśmy przesunąć uruchomienie kolejnej planowanej oferty KASZUBY 2020 na późniejszy termin - w którym nie powinno już być zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Termin uruchomienia pociągów zostaje przesunięty z 17 - 20 kwietnia na 19 - 21 czerwca 2020 roku (piątek - niedziela).
Informujemy jednocześnie, że Pasażerowie, którzy wykupili bilety na pociągi zaplanowane w pierwotnym terminie otrzymali pocztą elektroniczną szczegółową informację na temat dalszej procedury i przesunięcia rezerwacji biletów na nowy termin.

19.03.2020: Przesunięcie terminu organizacji oferty SKRZATY wokół Wrocławia z 5 kwietnia na 30 maja!

DSC07460

Po konsultacji z przewoźnikiem, mając na względzie aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce i związane z tym zagrożenie dla zdrowia i życia Pasażerów, postanowiliśmy przesunąć uruchomienie pociągów GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK na późniejszy termin - w którym nie powinno już być zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Termin uruchomienia pociągów GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK zostaje przesunięty z 5 kwietnia na dzień 30 maja 2020 roku (sobota).
Informujemy jednocześnie, że Pasażerowie, którzy wykupili bilety na pociągi zaplanowane w pierwotnym terminie otrzymali pocztą elektroniczną szczegółową informację na temat dalszej procedury i przesunięcia rezerwacji biletów na nowy termin.

12.03.2020: Informacje dotyczące planowanej oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

20170902 130435

Szanowni Pasażerowie! Mając na względzie aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju oraz pytania dotyczące realizacji planowanej oferty informujemy, że wspólnie z przewoźnikami monitorujemy wydarzenia na bieżąco i działamy nadal zgodnie z ustalonym harmonogramem przygotowań do zaplanowanych projektów.
Odwołane zostały wszystkie pociągi zaplanowane w marcu z okazji rocznicy Wielkiej Ucieczki w Żaganiu. Środki wpłacone na bilety zostały wszystkim wpłacającym zwrócone zwrotnym przelewem na konto.
Według stanu przygotowań na dziś tj.12 marca planowane projekty w kwietniu i kolejnych miesiącach odbędą się zgodnie z planem. Niemniej sytuacja jest na tyle dynamiczna, że w razie jakichkolwiek zmian, będziemy Państwa o tym niezwłocznie informować, poprzez naszą stronę internetową, profil facebook oraz pocztą elektroniczną.
Informujemy, że do najbliższych zaplanowanych projektów pozostały 23 dni i jest to stosunkowo długi czas, mamy nadzieję, że sytuacja przybierze pozytywny obrót.
Zdrowie i życie wszystkich jest dla nas najważniejsze i wszelkie decyzje będą podejmowane mając na uwadze rozsądek oraz decyzje administracyjne jakie będą zapadać w najbliższym czasie.

05.03.2020: Zapraszamy na wyprawę 17 - 20 kwietnia pociągiem na KASZUBY 2020!

su42 wstega2

Wyprawa pociągiem na KASZUBY 2020 już za nieco ponad miesiąc! Skład pociągów turystycznych w ramach projektu zaplanowanego w dniach 17 - 20 kwietnia oprócz wygodnych wagonów 1 klasy i wagonu barowego WARS będzie zawierał zabytkowe wagony 3 klasy z pomostami i drewnianymi ławeczkami dla podróżnych!
Zapraszamy serdecznie na pokład między innymi pociągów FOKA z Gdyni Głównej do Helu i z powrotem, KASZUB z Gdyni Głównej do Kartuz i z powrotem, BORSUK z Kartuz do Gdańska Kokoszki i z powrotem, ŻURAW z Gdańska Głównego do Gdańska Olszynki i z powrotem czy SZTORM z Gdyni Gł.przez Rumię do Gdyni Oksywie i z powrotem!
Dostępne będą także przejzdy z Bydgoszczy Głównej do Szubina i z powrotem (PELIKAN), z Grudziądza do Mełna i z powrotem (KLIMEK), czy z Kościerzyny do Lipusza i z powrotem (JELEŃ). Miłośnikom dalekich wypraw zapomnianymi szlakami kolejowymi szczególnie polecamy wyprawy pociągami KUJAWY ze Zduńskiej Woli do Bydgoszczy Głównej, NIEDŹWIADEK z Gdyni Głównej przez Kościerzynę, Lipową Tucholską do Chojnic czy PAŁUKI z Chojnic przez Nakło nad Notecią i Gniezno do Poznania Głównego.
Wszystkie pociągi w ramach projektu będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową z epoki kolei lat 80. XX wieku.

02.03.2020: 14 czerwca zapraszamy na VII Paradę Lokomotyw MIĘDZYRZECZ 2020!  

Nietoperek Pucek

Miło nam poinformować, że na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta Międzyrzecza ustalone zostały główne założenia dotyczące kolejnej edycji Parady Lokomotyw MIĘDZYRZECZ 2020! Wszystkich sympatyków kolei, a przede wszystkim kolejowych wojaży na pokładach specjalnych pociągów turystycznych zapraszamy na VII edycję imprezy, która odbędzie się po raz kolejny w Międzyrzeczu w niedzielę 14 czerwca 2020 roku.
Na imprezę będzie można dojechać specjalnymi pociągami turystycznymi między innymi z Gorzowa Wielkopolskiego i z Poznania. Dodatkowo dla mieszkańców i gości imprezy uruchomionych zostanie kilka lokalnych pociągów turystycznych np. do Nietoperka i z powrotem, do Sulęcina i z powrotem, czy do Pszczewa i Wierzbna i z powrotem! 
Z
apraszamy na VII Paradę Lokomotyw do Międzyrzecza! 
Szczegóły imprezy już wktrótce na stronie internetowej Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

28.02.2020: Brak zainteresowania projektem MAJÓWKA 2020 z SU45 spowoduje korektę oferty TurKol.pl

20191020 152127

Posmutniała nam jedna z ostatnich czynnych lokomotyw SU45, z którą zaplanowaliśmy wyprawę MAJÓWKA 2020 w dniach 2 - 4 maja.... Raczej nie wybierze się z nami do Trójmiasta, Wolsztyna i Łodzi... Informujemy, że zgodnie z założeniami oferty decyzja o nie uruchomieniu projektu została podjęta w dniu 28 lutego na podstawie frekwencji zgłoszeń.
Niestety pomimo szerokiej konsultacji z potencjalnymi Pasażerami i zaproponowania oferty zgodnej z wnioskami - przy akceptacji ceny wynajęcia lokomotywy przez większość wstępnie zainteresowanych i organizacji całodniowego projektu z biletem za ponad 200 złotych - rezerwacje na przejazd pociągiem KORSARZ złożyło mniej niż 50% wymaganych do realizacji projektu Pasażerów.
Jednocześnie pomimo określenia jasnej procedury z naszej strony odzew ze strony fotografów zainteresowanych uruchomieniem pociągu bez chęci przebywania na jego pokładzie (fotografowanie na szlaku) w kwestii ich udziału w finansowaniu przejazdu jest marginalny - odezwały się do nas w tej sprawie 2 (dwie) osoby! Wobec braku zainteresowania ze strony tej grupy nie traktujemy poważnie wniosków i krytyki z ich strony wyrażanych w postaci wpisów na forach. Przystępujemy natomiast do pracy nad przygotowaniem oferty alternatywnej w pierwszy długi weekend majowy dla Pasażerów korzystających z naszych pociągów. Szanowni Państwo! Nikogo nie traktujemy lekceważąco lub bez szacunku - podkreślamy tylko, że nasze decyzje muszą uwzględniać kwestię pokrycia kosztów uruchamianych przez nas pociągów jako niezbędnego elementu planowania. Skoro nie ma chętnych do udziału w imprezach z droższymi lokomotywami będziemy proponować tańsze rozwiązania. 

20.02.2020: W marcu wyprawa pociągiem retro do Żagania na 76. rocznicę WIELKIEJ UCIECZKI! 

DSCF0756

AKTUALIZACJA 7 marca 2020 roku: 
UWAGA! W związku z odwołaniem imprez w Żaganiu pociągi HARRY, TOM i DICK w dniu 22 marca nie zostaną uruchomione! 

W marcu 1943 roku na terenie Sektora Północnego Hitlerowskiego Stalagu Luft III w Żaganiu zawiązał się Komitet X, na czele którego stanął major Roger J. Bushell. Zadaniem komitetu było przygotowanie i przeprowadzenie masowej ucieczki 200 jeńców. Rozpoczęto przygotowania obejmujące między innymi równoczesne kopanie trzech tuneli, które nazwano „Tom”, „Dick” i „Harry".  Wydarzenie to nazwane „ Wielką Ucieczką” doczekało się wielu publikacji, nakręcono także na podstawie tych autentycznych wydarzeń słynną ekranizację.
Z okazji 76. rocznicy Wielkiej Ucieczki Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu i przewoźnikiem Cargo Master sp. z o.o. uruchomi specjalne pociągi z historycznym taborem.
Skład pociągów zaplanowano w sposób umożliwiający podróżowanie około 130 pasażerom w historycznych warunkach. Pociąg będzie zestawiony z dwuosiowych wagonów pasażerskich, których historia sięga pierwszej połowy XX wieku, dwuosiowego wagonu technicznego oraz zabytkowej lokomotywy spalinowej serii SM30.
Pociąg turystyczny HARRY w 2020 roku wyruszy z Głogowa i pokona trasę przez Szprotawę do Żagania i z powrotem. Dodatkowe lokalne pociągi TOM i DICK będą adresowane przede wszystkim do mieszkańców Żagania i Żar oraz gości, którzy przybędą do Żagania z okazji 76. rocznicy wyzwolenia obozu. Pociągi wyruszą z Żagania odpowiednio do Żar oraz Jankowej Żagańskiej i z powrotem.

07.02.2020: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów SKRZATY wokół Wrocławia 9 lutego! 

ksk wroclaw skrzaty

Informujemy, że 9 lutego w ramach oferty SKRZATY wokół Wrocławia na kolejowe szlaki w obrębie stolicy Dolnego Śląska wyruszą okazjonalne pociągi pasażerskie retro. Wokół Wrocławia pojedziemy na pokładzie pociągów APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA. Rezerwacja internetowa biletów na powyższe pociągi została zakończona. BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE W POCIĄGACH DO WYCZERPANIA PULI WOLNYCH MIEJSC, ZAKOŃCZYŁA SIĘ REZERWACJA INTERNETOWA ZWIĄZANA Z PROCEDURĄ BANKOWĄ.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety, otrzymają dzisiaj tj. w piątek 7 lutego do godziny 15:00 w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

Informujemy, że wszystkie pociągi turystyczne z oferty SKRZATY zaplanowane 9 lutego odjadą z dworca Wrocław Główny z toru przy peronie 5.

06.02.2020: Trwa analiza zainteresowania ofertą MAJÓWKA dla sympatyków kolei

20191020 151130

W ramach przygotowywanej oferty pociągów specjalnych Turystyka Kolejowa TurKol.pl rozpoczęła tworzenie oferty adresowanej do sympatyków historycznego taboru kolejowego i fotografii. Lokomotywa spalinowa serii SU45, którą planujemy wypożyczyć w dniach 2 - 4 maja do realizacji pociągów w ramach projektu MAJÓWKA 2020 z całą pewnością jest szczególną lokomotywą dla polskiej kolei i jest taborem wartym organizacji specjalnego pociągu dla konkretnych klientów jakim są sympatycy kolei i fotografii. Przeprowadzone analizy i konsultacje wpłynęły na kształt zaproponowanej oferty, wyniki ogólnodostępnych ankiet zasugerowały przejście do drugiego etapu tworzenia projektu tj. rezerwacji biletów. Zarezerwowanie biletów przez określoną liczbę Pasażerów jest niezbędne do przejścia do trzeciego etapu, czyli zamówienia pociągu u kolejowego przewoźnika oraz potwierdzenie decyzji o realizacji projektu. Ze względu na koszt wynajęcia i przesłania lokomotywy z miejsca jej stacjonowania - ceny biletów są wyższe niż w przypadku standardowych ofert pociągów TurKol.pl, co jednak w przypadku analizy rynku poprzedzającej wdrożenie oferty do sprzedaży nie było problemem dla grupy dwukrotnie przekraczającej liczbę potencjalnych Pasażerów. 
Informujemy, że aktualnie chętnych do przejazdu jest jednak zdecydowanie zbyt mało, aby przychód z biletów mógł pokryć koszty uruchomienia projektu z konkretnym modelem lokomotywy. Dane te niestety wskazują, podobnie jak wiele poprzednich analiz, że na polskim rynku zainteresowanie historycznym taborem nie przekłada się na działanie i chęć udziału w kosztach wynajęcia taboru. Osoby zainteresowane ujrzeniem lokomotywy SU45 na szlaku wielokrotnie wnioskowały o umożliwienie im przejazdu z tym historycznym już dziś sprzętem, niemniej konkretna oferta nie cieszy się szerokim powodzeniem. 
Turystyka Kolejowa TurKol.pl jako organizator pociągów turystycznych jest zainteresowana tworzeniem oferty zgodnej z oczekiwaniem konkretnych grup Pasażerów. Określony typ oferty, tj. pociągi ze specjalnym taborem kolejowym, którego wynajęcie wiąże się ze znacznym kosztem, nie może być finansowany przez inne grupy Pasażerów zainteresowanych przejazdem pociągów specjalnych w jak najkorzystniejszej cenie, przy zastosowaniu dowolnej lokomotywy. Rodziny z dziećmi i emeryci, którzy stanowią większość naszych Pasażerów pociągów turystycznych, wybierają tańsze pociągi ze standardowymi lokomotywami. 
Zachęcamy do udziału w ankiecie, mającej na celu wyrażenie opinii dotyczącej losów projektu MAJÓWKA 2020 w przypadku niewystarczającej liczby chętnych do opłacenia wynajęcia lokomotywy SU45. W przypadku użycia standardowej lokomotywy zmieni się charakter projektu. Może on nie być atrakcyjny dla żadnej z grup Pasażerów. Prosimy o opinię w ankiecie.
LINK do ANKIETY n/t oferty MAJÓWKA przy niskiej frekwencji

29.01.2020: MAJÓWKA 2020 - Nowa oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl dostępna od 30 stycznia!

TurKol SAN slawko SU45

Turystyka Kolejowa TurKol.pl przy współpracy BTK Karpiel sp. z o.o. wraz z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład specjalnych pociągów turystycznych zaplanowanych w dniach 2 - 4 maja 2020 roku. Pociągi w ramach projektu MAJÓWKA 2020 będą uruchomione w zestawieniu klasycznych 3 wagonów pasażerskich 1 klasy wraz z kultowym wagonem barowym WARS, a także polską lokomotywą spalinową serii SU45. 
Oferta specjalna MAJÓWKA 2020 jest związana z jubileuszem dziesięciu lat istnienia Turystyki Kolejowej TurKol.pl! Świętowanie rozpoczynamy mocnym akcentem - proponując wyprawę z jednym z ostatnich czynnych egzemplarzy słynnej lokomotywy, zwanej przez kolejarzy potocznie FIAT. W ramach oferty MAJÓWKA 2020 zaproponujemy przejazdy pociągami OLEŃKA na XXVII Paradę Parowozów z Poznania do Wolsztyna i z powrotem, pociągiem KORSARZ z Poznania do Trójmiasta i z powrotem między innymi przez Chojnice, Starogard Gdański, Kościerzynę i Wierzchucin, a także pociągiem PRZĄŚNICZKA z Poznania do Łodzi Widzew częściowo magistralą międzynarodową oraz częściowo tzw "Linią Węglową"! Uruchomienie oferty poprzedziły badania ankietowe oraz bardzo duże zainteresowanie przejazdami z lokomotywami serii SU45 i SU46 pod koniec 2019 roku - odpowiadamy na zapotrzebowanie sympatyków kolei tworząc zupełnie nową ofertę! 

27.01.2020: Ferie szkolne to kolejna okazja do wyprawy pociągami SKRZATY wokół Wrocławia!

IMG 20191124 103651

Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy współpracy z przewoźnikiem Cargo Master zapraszają na pokład specjalnych pociągów retro SKRZATY wokół Wrocławia, które już w sobotę 9 lutego wyruszą z dworca głównego we Wrocławiu na wyprawy wokół miasta. Pociągi APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA to kilkudziesięciominutowe przejazdy starymi pociągami zestawionymi z zabytkowego parowozu oraz wagonów osobowych z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych. 
Zapraszamy na pokład pociągów retro w ramach oferty SKRZATY wokół Wrocławia! 

23.01.2020: PIRAT 2020 - pociągiem do Kołobrzegu na Dzień Dziecka!

20190602 111429

W ramach przygotowania do kolejnego sezonu specjalnych pociągów turystycznych zapraszamy do udziału w internetowej ankiecie. Pytamy w niej o ofertę szczególną, która od samego początku naszej działalności jest pociągiem o bardzo ważnej randze i bez której nie wyobrażamy sobie turystyki kolejowej w Polsce. Ofertą tą jest PIRAT na Dzień Dziecka, corocznie pokonujący z parowozem trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem.
Podobnie jak przez 9 ostatnich lat czynimy starania mające na celu pozyskanie do realizacji tego kultowego pociągu zarówno sprawnego parowozu, jak i niezbędnego dofinansowania. Wobec aktualnej niepewnej sytuacji związanej z brakiem dostępności czynnego parowozu do realizacji pociągu PIRAT prosimy o opinię - czy w przypadku jeśli parowóz nie będzie mógł poprowadzić pociągu PIRAT na Dzień Dziecka należy przejazd odwołać, czy jednak jeśli starania i próby uruchomienia pociągu nie zagwarantują parowozu pomimo wszystko należy pociąg uruchomić z inną lokomotywą np. zabytkową EP05 i koniecznie tradycyjnie dojechać ulicami miasta do kolobrzeskiego portu. Podkreślamy, że naszym planem jest PIRAT z parowozem, ale pytamy o opinię jeśli ten plan nie będzie możliwy do zrealizowania. Wszelkie komentarze wskazane! 

LINK do ANKIETY n/t pociągu PIRAT

LINK do ANKIETY n/t pociągu KORSARZ

08.01.2020: Zaprszamy na wyprawę na KASZUBY - Pociągiem retro ku przygodzie! 

20180210 114011

Miło nam poinformować, że jest już dostępna rezerwacja na pierwszy ogłaszany w nowym roku projekt turystyczny na pokładzie specjalnego pociągu turystycznego. Wyprawa KASZUBY 2020 - Pociągiem ku przygodzie! zostanie zorganizowana w dniach 17 do 20 kwietnia. W ramach projektu planujemy odwiedzić między innymi Bydgoszcz, Grudziądz, Trójmiasto, Hel, Kościerzynę i Chojnice. Pociąg - ze względu na brak dostępności parowozu do realizacji czterodniowego projektu - będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Dodatkową atrakcją na całej trasie przejazdów będzie dostępność wagonu barowego WARS, a także możliwość wyboru podróżownia na pokładzie komfortowwych wagonów 1 klasy lub stylowych wagonów 3 klasy z drewnianymi ławeczkami i pomostmi na końcach wagonów. Zapraszamy serdecznie na pokład pociągów w ramach oferty KASZUBY!

29.12.2019: Oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2020 rok w przygotowaniu!IMG 20191123 105054

Turystyka Kolejowa TurKol.pl pracuje nad szczegółami całorocznej oferty turystycznych pociągów w 2020 roku. Nie może zabraknąć w niej z pewnością oferty związanej z wolsztyńskimi parowozami oraz jedyną taką - Parowozownią Wolsztyn! W naszych planach jest wizyta w Wolsztynie z okazji kolejnej edycji Parady Parowozów, planowanej w 2020 roku w dniu 2 maja oraz w innych terminach na przestrzeni całego roku. Z niecierpliwością oczekujemy powrotu do stanu czynnego parowozów Ol49-69 i pospiesznego Pt47-65.

24.12.2019: Życzymy zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

mikolaj mini

Niech ten święty czas będzie dla wszystkich czasem przebaczenia i pojednania, czasem radości i rodzinnych spotkań przy choince i świecach. 
Życzymy Wam aby był czasem rozmów i planowania pięknego jutra! Niech nikt nie będzie sam w tę piękną wigilijną noc i kolejne dni świętowania!
Zespół Turystyki Kolejowej TurKol.pl życzy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! 

 

16.12.2019: Turystyka Kolejowa TurKol.pl planuje ofertę pociągów turystycznych na 2020 rok!DSC04098

Sezon pociągów turystycznych roku 2019 organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl został zakończony. Kolejne pociągi zostaną uruchomione już w nowym roku, szczegóły będą sukcesywnie ogłaszane na naszej stronie internetowej w zakładce KALENDARIUM.
Dziękujemy Pasażerom za wspólne wyjazdy na pokładach wielu pociągów w 2019 roku - tych lokalnych i tych dalekobieżnych, zarówno kilkudziesięciominutowych przejazdów wokół miasta, jak i kilkudniowych przejazdów na drugi koniec Polski. Kończący się rok był dla nas jako organizatorów turystyki kolejowej okresem bardzo trudnym, niemniej doświadczenia zdobyte przy nieoczekiwanych zwrotach akcji związanych z realizacją projektów są dla nas bezcenne! Dziękujemy Pasażerom za wszelkie sugestie i uwagi, za dowody przyjaźni i zaufania, a Partnerom w realizacji projektów dziękujemy za podejmowane trudy organizacji i uruchamiania pociągów. 
Informujemy, że ze względu na brak planowanych pociągów turystycznych do dnia 19 stycznia nasze Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl oraz Infolinia TurKol.pl 603 366 366 są nieczynne. W okresie tym trwać będą prace mające na celu szczegółowe uzgodnienia dotyczące oferty turystycznej na 2020 rok. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w ramach poczty elektronicznej pod stałym adresem biuro(@)turkol.pl..
.

 

>>> Wcześniejsze komunikaty na stronie głównej TurKol.pl <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2012 i 2013 roku <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2014 i 2015 roku <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2016 i 2017 roku <<<
>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2018 i 2019 roku <<<
>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2020 roku <<<

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości