Relacje z imprez kolejowych

--------

24 listopada 2013 - Katarzynka, Franek - Pociągiem retro na Dzień Kolejarza!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Luboń - Poznań Główny - Poznań Franowo - Poznań Główny - Poznań Franowo - Poznań Główny - Luboń - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn.

Zakończenie sezonu turystycznego z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl odbyło się w przededniu Dnia Kolejarza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy pociągami retro z tej okazji w dniu 24 listopada 2013.
 DSC1577

Specjalne pociągi turystyczne KATARZYNKA oraz dwie edycje pociągu FRANEK przewiozły tego dnia setki pasażerów. Kolejarze w ramach dodatkowych atrakcji przygotowali dla mieszkańców Poznania oraz przybyłych gości wiele dodatkowych atrakcji, w tym wystawę taboru kolejowego, wystawę makiet kolejowych, udostępnili także na codzień niedostępne zakamarki poznańskiego dworca kolejowego.
 DSC1773

Życzymy miłego przeglądania fotorelacji z tej imprezy kończącej sezon turystycznych pociągów spod zmaku TurKol.pl.
Ciekawą fotorelację zaprezentowano także w Głosie Wolsztyńskim, a Pan Maciej Stachowiak udostępnił film ze stacji Poznań Garbary z przejazdu pociągu FRANEK.

 DSC1899

---------

11 listopada 2013 - Marcin, Franek, Mebelek - Pociągiem retro w Święto Niepodległości!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Wolsztyn - Leszno - Wschowa - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Poznań Franowo - Poznań Główny - Swarzędz - Poznań Główny - Kościan - Leszno - Wschowa - Leszno - Wolsztyn.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy pociągiem retro z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2013. Specjalne pociągi turystyczne MARCIN, FRANEK i MEBELEK uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przewiozły tego dnia setki pasażerów zainteresowanych możliwością spokojnego i nostalgicznego spędzenia wolnego i uroczystego dnia.
 DSC2005

Pociąg MARCIN przemierzył trasę z Wolsztyna, Leszna i Wschowy do Poznania umożliwiając jego pasażerom uczestniczenie w Paradzie Świętego Marcina, która z okazji imienin patrona głównej ulicy miasta corocznie odbywa się w tym dniu, dodatkowo uświetniając obchody Święta Niepodległości.
 DSC1696

Lokalnie uruchomiono także pociągi FRANEK wokół Poznania oraz MEBELEK z Poznania Głównego do Swarzędza.
Życzymy miłego przeglądania fotorelacji z tej listopadowej imprezy.
Ciekawą fotorelację zaprezentowano także w Głosie Wielkopolskim, a portal Leszno.naszemiasto udostępnił zdjęcia z leszczyńskiej części imprezy.

--------

-

26 października 2013 - Noteć i Czaruś - Pociągiem do Czarnkowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Wągrowiec - Rogoźno - Połajewo - Lubasz - Bzowo Goraj - Czarnków - Bzowo Goraj - Lubasz - Połajewo - Rogoźno - Wągrowiec - Poznań Główny.

Kolejne pociągi turystyczne spod znaku TurKol.pl zostały uruchomione w dniu 26 października 2013. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu pociągów NOTEĆ i CZARUŚ, uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg NOTEĆ przemierzył trasę z Poznania Głównego przez Wągrowiec, Rogoźno, Połajewo, Lubasz i Bzowo Goraj i z powrotem. Lokalnie dla mieszkańców gościnnej ziemi czarnkowskiej uruchomiono także pociąg CZARUŚ z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem. DSC0687

Powitanie pasażerów pociągu NOTEĆ na czarnkowskim dworcu kolejowym przejdzie do historii jako jedno z cieplejszych w dziejach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl! Dziękujemy burmistrzowi Czarnkowa panu Franciszkowi Strugała oraz wszechstronnie umuzykalnionym pasażerom pociągu za wspaniałą atmosferę i świetną zabawę w trakcie całej imprezy.

 DSC0649

Szczegółową FOTORELACJĘ z pobytu pasażerów pociągu NOTEĆ w Czarnkowie przygotowali panowie Grzegorz Wójcik i Sławomir Czarnecki z Urzędu Miasta w Czarnkowie - serdecznie dziękujemy za ciepłe przywitanie i opiekę w trakcie pobytu w Czarnkowie.
 DSC0692

Tradycyjnie szczegółową fotorelację z kolejnej imprezy przygotował także Szymon Szaumkessel. Zapraszamy do jej obejrzenia w poniższym materiale.


---------

12 października 2013 - Borowik, Leśnik, Morena - Pociągiem na grzyby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Szamotuły - Wronek - Krzyż - Gorzów Wielkopolski - Skwierzyna - Międzychód - Sieraków - Międzychód - Skwierzyna - Gorzów Wielkopolski - Krzyż - Wronki - Szamotuły - Poznań Główny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdu w dniu 12 października 2013 specjalnych pociągów turystycznych BOROWIK, MORENA i LEŚNIK uruchomionych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Pociąg BOROWIK przemierzył trasę z Poznania Głównego i Gorzowa Wielkopolskiego do Międzychodu i Sierakowa i z powrotem. Lokalnie uruchomiono także pociągi MORENA z Sierakowa do Międzychodu oraz LEŚNIK z Międzychodu do Wierzbna (pierwotnie zakładano trasę pociągu do Gorzynia - trasa zastępcza do Wierzbna wynikała z ustaleń z przewoźnikiem).
Życzymy miłego przeglądania fotorelacji z tej październikowej imprezy.
Ciekawą fotorelację zaprezentowano także w Tygoniku Międzychodzkim.

---------

21 września 2013 - Wodnik - Pociągiem do AquaParku!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Oborniki Miasto - Rogoźno Wielkopolskie - Wągrowiec - Gołańcz - Wągrowiec - Rogoźno Wielkopolskie - Oborniki Miasto - Poznań Strzeszyn - Poznań Główny.

Przedstawiamy Państwu fotorelację z przejazdu specjalnego pociągu turystycznego WODNIK uruchomionego w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 21 września 2013.   

 DSC8091

Była piękna jesienna pogoda, obfitująca w ciepłe promienie słońca i kolorowe krajobrazy, była dobra zabawa na pokładzie pociągu i na stacyjkach na trasie przejazdu, a także atrakcje dodatkowe w Wągrowcu i Gołańczy. Pasażerowie siódmej już edycji pociągu WODNIK w Wągrowcu odwiedzili między innymi wieżę widokową, klasztor Cystersów, a przede wszystkim nowoczesny kompleks AquaParku. W Gołańczy czekały na nich atrakcje w żołnierskim stylu - było wojskowe przywitanie na stacji kolejowej i... wzięcie do niewoli wszystkich pasażerów pociągu (odwieziono ich autobusem do gołanieckiego zamku w celu zamknięcia w lochach), była wizyta na bunkrowym polu walki, były też przejazdy zabytkowymi samochodami wojskowymi.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jednej z ciekawszych edycji pociągu WODNIK jakie do tej pory zrealizowaliśmy.


Autorem zdjęć jest nasz stały korespondent - Szymon Szaumkessel.

---------

31 sierpnia 2013 - Kilof - Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl 

Trasa: Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny.

Przedstawiamy Państwu fotorelację z przejazdu specjalnego pociągu turystycznego KILOF uruchomionego w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 31 sierpnia 2013.   

kilof2013

Przejazd specjalnego pociągu turystycznego KILOF w dniu 31 sierpna 2013 pod wieloma względami był niezwykły. Przede wszystkim impreza ta została odczarowana dzięki wzorowej pracy kolejarzy z Przewozów Regionalnych i PKP Cargo, którzy mając w pamięci zeszłoroczne problemy z opóźnieniem pociągu stanęli na wysokości zadania - pociąg zameldował się we Wrocławiu i w Poznaniu po ponad 20 minut przed planowymi przyjazdami do tych miast.

Pasażerom pociągu KILOF dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie, a mieszkańcom gościnnej Nowej Rudy za wspaniałe przyjęcie. Już dziś rozpoczynamy pracę nad przyszłoroczną edycją imprezy!
Panu Arturowi Jasińskiemu z lokalnego portalu www.NowaRuda.pl dziękujemy za nadesłanie fotorelacji z przejazdu pociągu KILOF.


---------

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości